Lítium-ion akkumulátor 1.: a cella belülről

  Рет қаралды 53,419

Villanyautósok

Villanyautósok

3 жыл бұрын

Átnéztük, hogy hogyan épül fel egy lítium-ion akkupakk, és szétszedtünk egy akkumodult illetve egy akkucellát, hogy megmutassuk miben is tároljuk az energiát.
Videó: levoproduction.hu
Ha támogatnál: / villanyautosok
Csatlakozz hozzánk!
FB oldal: / villanyautosok
FB csoport: / villanyautosok
Közösség (aktív villanyautósoknak): villanyautosok.hu/csatlakozz-...

Пікірлер: 223
@zoldik_e6975
@zoldik_e6975 3 жыл бұрын
Nagyon érdekes és hasznos volt! Köszönjük
@csabanyeste382
@csabanyeste382 3 жыл бұрын
Végre! Már értem mi dolgozik a kocsinkban és hogyan! köszönjük! :)
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 3 жыл бұрын
Köszönjük a hasznos tartalmat! További sok jó videót és sikeres évet. :)
@ATEE77
@ATEE77 3 жыл бұрын
Ez egy őszinte jó tartalom.Igénes operatőri munkával.Köszi.
@SZAx2
@SZAx2 3 жыл бұрын
Nagyszerű, értékes és részletes videó! Köszönjük! :)
@konyee77
@konyee77 3 жыл бұрын
Nagyon nagy like!
@endike
@endike 3 жыл бұрын
na, ez tök jó, az ilyesmi nem csak az autósokat érdekelheti
@petertakacs3402
@petertakacs3402 3 жыл бұрын
Szuper videó lett! Ha lesz még videó erről, akkor megkérdezhetnétek, hogy ha a 24-es Leaf-ben garancia időn túl kellene egy modult cserélni az mennyibe kerülne egy márkaszervizben. Illetve mennyibe kerülne egy 24-es 30-as, 40-es Leafban a komplett akkumulátor csere (garancia után) Nincs tudomásuk arról, hogy a régi 24-es, 30-as Leafekben használt akkumulátort nem-e lehet kicserélni nagyobbra? (kis hatótáv tuning :D )
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
Úgy tudom van privát műhely itthon is aki csinál ilyet. De a Gablinit felhívod szerintem neked is válaszolnak :) Alapvetően azt hiszem 40-as akku még belerakható a 24-es Leaf-be, valami minimális átalakítással, illetve egy átalakító csatlakozóval ami átfordítja a kommunikációt. Lassan esedékes lesz nekem is. Még idén meglesz nekem is a FAM (feszültség alatti munka) vizsgám akkor legálisan belenyúlhatok :) mondjuk nem mintha eddig nem nyúlkáltam volna magasfeszültségű akkukban :)
@petertakacs3402
@petertakacs3402 3 жыл бұрын
@@lacikeri3102 Azért lennék kíváncsi, hogy mennyibe is kerül egy új akkumulátor, mert lassan megjelennek a piacon a már mindenki által megvehető elektromos autók (33-as I3-as, 24-es Leaf, Hyundai Ioniq 28. Azért jó lenne tudni, hogy a legrosszabb esetben mennyi az annyi. (nekem még nincs elektromos autóm, de lassan tervezem). A FAM vizsgához sok sikert kívánok! Ezt a vizsgát felnőttképzésben lehet csinálni? Ha igen, hány év az iskola?
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
@@petertakacs3402 Szerintem jó állapotú bontott akkuval éri csak meg. Új gyári akku az pont olyan drága, mint egy új motorblokk cseréje. Igen, de kell egy alap villanyszerelő szakma és néhány év szakmai gyakorlat hozzá. Még nem tudom mert most változott az OKJ képzés, de szerintem pár hónap lesz. Szeptemberben indul elvileg, legalább is ott ahol én akarom csinálni.
@zsoltknapcsek3469
@zsoltknapcsek3469 3 жыл бұрын
Legközelebb, ha valamit szét kell bontani időre, akkor a "mágnesszeműeknek" szóljatok!
@NZoltanJ
@NZoltanJ 3 жыл бұрын
"Kis" tévedés van a magyarázatban! Az energia függetlenül az akkupakk soros vagy párhuzamos összekapcsolásától mindenképpen összeadódik. Amire itt gondolhatott a szereplő az az lehet, hogy soros kapcsolásnál a feszültségek, párhuzamos kapcsolásnál az áramerősségek adódnak ősze.
@svami192
@svami192 Жыл бұрын
Tesla már több mint 100 éve rájött arra, hogy lehet ezt a jelenséget többlet energia termelésre használni! Ma mit is csinálunk? Amper alakul volttá abból wattot veszünk le és newtonná alakítjuk.... ez már valami?
@sandorkovacs6649
@sandorkovacs6649 Жыл бұрын
Köszi!
@balint_szoke
@balint_szoke 3 жыл бұрын
Nagyon jó lett ez a videó csalogató főkép Tibor! 😂
@gezaurban7047
@gezaurban7047 Ай бұрын
Azt szeretném megkérdezni, hogy felbontás után mi volt az ami okozza azt a “büdös” szagot?
@dezsodelbel5943
@dezsodelbel5943 3 жыл бұрын
19:10-nél a szakember oldalcsípővel szedné szét a pakkot. A kezében azért az mégis inkább egy homlokcsípőfogó.
@worldgamingmagyar8756
@worldgamingmagyar8756 3 жыл бұрын
Mért nem kaptál szivet? Xdddd
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
Na hiába néztem végig. Clickbait. Nem is csapta meg Tibort az áram 😁
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
:D
@milannedelykov7603
@milannedelykov7603 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Legalább egy halovány ígéretet tennétek, hogy legközelebb... :-)
@zoltanfarago3215
@zoltanfarago3215 3 жыл бұрын
Persze, hogy nem. Csak rájöttek, hogy ha több kell a szokásos 2ezres nézettségnél (meg valami kis pénz is jó lenne, ha már egyszer megcsinálták a patreonos támogatási lehetőséget), akkor hülyét kell csinálni magukból. Elnézve az edigieket, fog menni.
@slezakgabor5728
@slezakgabor5728 3 жыл бұрын
Egy ijen tartalom nagyon hiányzott már.
@andraspap5964
@andraspap5964 2 жыл бұрын
A többi rész hol érhető el?
@joschka2917
@joschka2917 3 жыл бұрын
Az elektrolit mégcsak hozzávetőleges összetételét elfelejtettétek közölni. (Tudjátok, ami a régi, jól bevált savas akkumulátorokban egyegészkétszáznyolcvanöt ezred kilogrammperköbdeciméter tömegűre hígított hákettőesónégy.) 😭😭😭
@gyulanagy5910
@gyulanagy5910 3 жыл бұрын
@9:04 Az hogy lehet hogy azert van ket rele hogy biztosan kikapcsoljon az elektronika, de ha a ketto egyszerre kapcsol ki akkor ivkisules?? Valamint normal mukodes kozben nem egyszerre kapcsol ki, ha csak azert van ketto hogy biztosan kikapcsoljon, akkor nem egyszerre kapcsolna ki a vezerles??
@ViLLaMVaDaS2
@ViLLaMVaDaS2 3 жыл бұрын
Az sem mindegy, hogy mikor kapcsolsz. Az ív keletkezéséhez áramnak is folynia kell a vezetőn(a relé kontaktusain). A vezérlő akkor kapcsolja le a relét, amikor az akkun nincs terhelés. (ezt az inverterben lévő félvezetők oldják meg.) A riasztós meg valószínűleg menet közben, gyorsításkor szakította meg a relé(ke)t, és egyenáram lévén az ív nem aludt ki. Az eredmény, összeégett érintkezők.
@pg_usa
@pg_usa 3 жыл бұрын
Nem láttam a videó elején a fizetett tartalom feliratot... Egyértelműen Nissan reklámot készítettek... Mondanom se kell a riporternek is nissan leaf van... Autót ingyen kaptad ezekért?
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Azért nem volt felirat, mert nem volt fizetett reklám. Az autóért ugyanúgy fizettem, mint bárki más.
@attilaszoke2232
@attilaszoke2232 3 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó! Apró észrevételek: Egyáltalán nem hiányoztak a reklámok és a "videó folytatódik". Nem világos, hogy ha Li-oxid gáz keletkezik, akkor a felnyitáskor az hová lesz, nem-e lesz veszélyes, egyáltalán gyúlékony, vagy robbanékony-e? (Bár részemről sosem fogom felnyitni...) A szakkifejezések helyett lehetne egyszerűbb, közérthetőbb szavakat is használni. Végül: Az oldalcsípő és a homlokcsípő fogó az nem ugyanaz! Ha összekeverik ezt a roppant egyszerű különbséget, a hitelesség is csorbát szenvedhet... Újrahasznosítás: ez az ügyfél részére is hoz "hasznot, vagy csak a cégnek? Értem ezalatt, hogy az ügyfél is kap valamit a hasznosításból? Egyébként tényleg nagyon tetszett a videó!!!
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Az ügyfél nyilván pénzt fog kapni azért, amit lead és értéke van. Mint mindenütt, az árat itt is a kereslet és a kínálat fogja meghatározni. Jelenleg a használt akkuknak komoly piaca van, mert nincs annyi, amire igény lenne.
@attilaszoke2232
@attilaszoke2232 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Köszönöm a választ.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
Remélem a sorozatban lesz olyan videó is ahol egy ilyen "hogyan készül" szerűen megmutattok egy akku újrahasznosító üzemet, hogy végre lenyugodjanak a p...ba a smoke&charm-osok is, hogy nem okoz világvégét az akku.
@attilacziraki7203
@attilacziraki7203 3 жыл бұрын
Kéri Laci sajna érts meg, hogy az emberiség milyen aljas, csak a pénz, a profit számit. Nem csinálnak semmit a hegyekben álló elhasznált gumikkal, ronccsá vált autókkal, csak az újak eladása a cél, a többit a gyártók lesajnálják. Ez a kapitalizmus. A gyártóknál hatalmas a profit és vagyon, aztán az államok meg oldják meg a nehezét a szemétkezelést, adjon az állam minél több pénzt a jelenleg is gyatra újrahsznosításra, amiben semmi profit, csak a pénzt viszi. A gyártóktól kellene a hatalmas jövedelemből elvenni, hogy amit gyártottak, annak későbbi maradványát hasznositsák is újra. Sajnos ez csak UTÓPIA!!!!!!!!
@tamasreiter9114
@tamasreiter9114 3 жыл бұрын
Hol van újrahasznosító üzem? :D
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
@@tamasreiter9114 Göd, Samsung SDI.
@danielmolnar5322
@danielmolnar5322 2 жыл бұрын
@@lacikeri3102 :)
@MrBazsi87
@MrBazsi87 3 жыл бұрын
Ez már annyira régi technológia, hogy már lehet mutatni 😁
@laszloblue3611
@laszloblue3611 Жыл бұрын
A többi megy vissza a mizeumi vitrinbe. :)
@dezz00002
@dezz00002 3 жыл бұрын
Akit érdekel, egy Model S-ből származó cella szétszedése: kzbin.info/www/bejne/eam2aIubfs2Sn5Y Két részes filmecske a Tesla által korábban használt cellák kémiájának változásairól és egyebekről: kzbin.info/www/bejne/oXipmpSNq6lggas kzbin.info/www/bejne/ipW4ooSQeJeXmac
@zb1065
@zb1065 3 жыл бұрын
No, ma is tanultam valamit. Eddig azt hittem, hogy minden e. autóban ceruzaelemek vannak. Az még érdekelt volna, hogy amikor javítják ezeket az aksikat, akkor is harapófogóval esnek neki a burkolatnak, vagy van valami kifinomultabb módszer a felnyitáshoz? :)
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
A cellát nem javítják csak cserélik.
@the_true_life_tutorial
@the_true_life_tutorial 3 жыл бұрын
@@peterkalmar3159 és még csak nem is cserélik
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
Akkor a szervizes a videóban szerinted hazudik ?
@the_true_life_tutorial
@the_true_life_tutorial 3 жыл бұрын
@@peterkalmar3159 Most, hogy neked köszönhetően majdnem újra néztem az egész videót (nehogy hazudjak) a VÉGE közelében érthetően elmondja "csak modulokat tudunk cserélni" ... Szerencsére érthetően elmondják azt is mi az Akkupakk, modul, cella .... nagyon szívesen :))
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
@@the_true_life_tutorial Az eredeti kérdés a burkolatra vonatkozott. A cellát rosszul írtam ez igaz mert az a modul amire gondoltam. De a cellának nincs fém burkolata. Szóval félreértettük egymást. Lényeg hogy a modul cseréhez nem kell harapófogó mert csak egyben cserélik.
@tamastamas5743
@tamastamas5743 4 ай бұрын
"ez nem arra lett kitalálva, hogy szétszedjük" hmmm hogy lesz újrahasznosítva az akku 95%-a???
@villanyautosok
@villanyautosok 4 ай бұрын
Ledarálják ujrafeldolgozásnál. /szocske
@laszloblue3611
@laszloblue3611 Жыл бұрын
És mikor jön a második rész? 1. Bemutatása az összes generációs kémiájú céllalnak. 2. Emelötől a modulok le, szét szerelés. 3. Cellák vásárlása. Hol, milyenek, mennyiért, gari, kik szerelik garival, mennyiért, várható e új technológia, vagy aki Iparilag erre rááll. Nissanban eddig arra jutottam, hogy ott van mögötted az új, 16,8M be számítjuk a régit, vagy 10M a pakk csere, vagy tudod hol jöttél be, na ott tudsz kimenni. Dehát mi kerül 10M mikor a gyári angol gyártású akku, 4M mai árfolyamon? Én még egy telet nem húzok ki a 24-es akkuval. Minden nap 100%-ra kell töltsem, és 20% alatt érek a töltőre.
@Zolka001
@Zolka001 10 ай бұрын
Nem ártana egy frissítés a cikkhez. Mondjuk a legutóbbi napvilágra került akku feldolgozó üzemben történt baleset és megbetegedések fényében.😉
@atasnonsense
@atasnonsense 3 жыл бұрын
25:54 zacskós aksi... :-)))
@szocske
@szocske 3 жыл бұрын
Nekem is szimpatikusabb a tasakos elnevezés, de a zacskós is eléggé elterjedt magyar kifejezés a 'pouch cell'-re.
@stevengeorge2357
@stevengeorge2357 3 жыл бұрын
Nem félti a szemeit.
@ladislavbeke9105
@ladislavbeke9105 3 жыл бұрын
A lítiumot melyik országban árulják
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
A lítium az egyik leggyakrabban előforduló elem a Földön, de a legnagyobb kitermelő Ausztrália és Chile.
@teerburkolaas6050
@teerburkolaas6050 3 жыл бұрын
Jól látszik nincs környezetsimogató zöld energia. (Legfeljebb a Naquadah generátor vagy a ZPM.) Azért még ez a technológia elég gyerekcipőbe jár. Töltési tankolási idő, hatótáv stb. Mérőpont??? Ott blanszolják a cellákat töltés közben. Mivel a LiIo akku cella nem tölthető sorosan (mert túlmelegedhet és felrobbanhat) nem úgy mint mondjuk az igénytelen hagyományos savas akku. Amúgy valószínű a használt akku európában csak veszélyes hulladék lessz. Kínában fogják feldolgozni, ahová nagy tartályhajókban szállítják. Persze dízel hajókkal. Persze aki nem tuidja mi hogyan működik annak azt mondják környezetbarát az elhiszi.
@szocske
@szocske 3 жыл бұрын
Kínában? Ezek szerint a Magyarországon már jelenleg is működő használt li-ion akku feldolgozó üzem csak délibáb?
@teerburkolaas6050
@teerburkolaas6050 3 жыл бұрын
@@szocske Még azért viszonylag kevés az elektromos autó. Elterjedés után ez ugyanolyan gond lesz mint a folyóinkon lefelé úszó petpalack. Ami egy sokkal egyszerűbb történet mégsem bírunk vele. Pedig az is egy fontos nyersanyag lenne. De sokkal egyszerűbb előállítani újat. A hulladék feldolgozásra költeni kell, pláne a veszélyes hulladékra. Ebben a régióban inkább zsebre teszik a pénzt. Így épülhetett fel a Li-Ion akku feldolgozó is. Valószínűleg rengeteg felárazással. Mo-n meg már egészségügyre sem költenek ami létkérdés, nem hogy hull feldolgozókra. Kivéve ha ez zsebileg valakinek jó. Ne legyenek illúzióid ha ezt átgondolod, te is tudod mi lenne jó, és mi fog történni. Ugyan az lesz ezzel is mint a pettel, meg bármi mással. Úgy fog működni ez is mint minden más. Ez egyenlőre új dolog és nagy pénz van benne. Meztelen nővel, kiskutyával, mosolygós kisgyerekkel bármit el lehet adni. És ez a környezetvédelem a zöld energia is. A zöldség nevében megkapod a magad kis környezetszennyezését. De megnyugodhatsz ez zöld. A lényeg a zöld illúzió így te is megnyugszol és eldobod a régi cuccodat, veszel újjat. Csak arra nem gondolsz pont ezzel szolgálod ki a "piacgazdagságot" Húzzák ki a pénzt a zsebedből, hitelre veszel ahelyett, hogy megtakarításod lenne. Mindemellett a környezet csak nem tudom "hányadlagos" dolog.
@szocske
@szocske 3 жыл бұрын
@@teerburkolaas6050 Ha a PET palack darabjáért 1000 Ft-ot adnának, mert olyan értékes alapanyag lenne, szerinted úszna a folyón? Az akku ugyanis értékes, még energiatárolásra használhatatlan állapotban is, ugyanis a bányászatnál jóval kisebb energiabefektetéssel visszanyerhetők az alapanyagok, amire a villanyautók elterjedése után lesz igazán nagy szükség újabb akkuk gyártásához.
@danielmolnar5322
@danielmolnar5322 2 жыл бұрын
@@szocske :)
@janospeto831
@janospeto831 Ай бұрын
Ugyanekkora probléma, hogy mif@sz történik a bluetooth-os fülhallgatókban, azoknak a töltőházában, a powerbank-ekben a rádiótelefonokban, a laptopokban, az akkumulátoros szerszámokban (fúró, véső, gyorsvágó, fűnyíró, stb.) , az okosórákban, a zsebrádiókban, a tévékben, zseblámpákban, számítógépekben, stb.... stb. használt kisméretű, de nagy mennyiségű akkumulátorokkal ? 🤔 🤪 🥴 Nem szabad elbagatellizálni a dolgot!
@szentendre6655
@szentendre6655 3 жыл бұрын
A tartalom 10/10, de a vágás szerintem hagy maga után némi kívánni valót.
@leVoproduction
@leVoproduction 3 жыл бұрын
Megosztod velünk, hogy mire gonolsz konkrétan, hátha tudunk belőle tanulni?
@tiborkovacsik6948
@tiborkovacsik6948 3 жыл бұрын
Nem éppen autóstéma, de akkumulátor tekintetében ide való, hogy régen a nokia 6310i telefont lítium-polymer akkumulátorral látták el. Az egész hátlap az akkumulátor. Pesze lehetett lítium-ionos akkumulátorral is használni. De az vastagabb volt, és kisebb volt a telefon üzemideje. A Lítium-polymer akkumulátorral 6-7 napig bírta feltöltés nélkül...
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
A lítium-ion és lítium-ion-polimer technológiák között nincs lényegi különbség. Ennél jóval nagyobb különbség van egy 5 éve gyártott és egy ma gyártott cella között, vagy két különböző kémiájú cella között. Az akkumulátoroknak sokféle jellemzője van, az egyik technológia ebben a két jellemzőben jobb és három másikban rosszabb, mint a másik. A lítium-ion-polimert nem lehet úgy beállítani, mint ami jobb a lítium-ionnál.
@aiami2695
@aiami2695 3 жыл бұрын
Azert kell tole felni peldul, mert ha viz eri ugy kigyullad hogycsakna... marmint a litium....
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
Ahogy a nátrium is...aztán mégis bátran beleszórod a konyhasót a levesbe. :)
@aiami2695
@aiami2695 3 жыл бұрын
@@lacikeri3102 Azert en litiumot nem szornek a levesbe 😁 Egyebkent tobb mint 5 eve vezetek leaf-et, de emlekszem a hirekre amikor az ego teslat nem birtak eloltani a tuzoltok...
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
@@aiami2695 Én sem, de nem is azt mondta senki hogy kiskanállal egyed, csak arról hogy a víztől nem gyullad meg az akkuban, kötött formában lévő lítium, ahogy a nátrium klorid (konyhasó) sem, hiába tűzveszélyes a vegytiszta nátrium. Mert benzines és diesel autók nem gyulladnak ki? A közhiedelemmel ellentétben sokkal nagyobb erre az esély, elvégre gyúlékony anyag van bennük. Az akku is ezért gyullad ki, mert az elektrolit gyúlékony, nem a kötött formában lévő lítiumtól. Csak míg az akku lassan ég, és izolálva van az utastértől, így van idő elhagyni a kocsit, a benzin adott esetben egy pillanat alatt teríti be az utasteret, és borítja lángba az egész járművet.
@annathehun850
@annathehun850 3 жыл бұрын
@@lacikeri3102 Kerlek kalapaccsal uss ra egyet egy litium elemre es meglatjuk ha osszevartak es tulelted akkor is ez lesz-e a velemenyed. Ne vitatkozz csak uss ra egy jo nagyot! :))
@laszlobauer5274
@laszlobauer5274 3 жыл бұрын
Majd 15 ev mulva lehet ugy fogunk rohogni ezen a videon mint most az azbeszt kesztyun.
@hsanyi
@hsanyi 3 жыл бұрын
Legalább bátorság volt. "Biztonságos körülmények között bontották fel a cellát..." ez még viccnek is gyenge volt, de legalább szerencsétek volt. Egy irodában, megfelelő szerszámok és védőeszközök nélkül... Ez a videó tényleg hasznos volt..... Mit hogy nem szabad csinálni. A szakszerűen műanyag lavórban leoldott hártya ment a lefolyóba?
@tarrdani6326
@tarrdani6326 3 жыл бұрын
Látom átjött a videó lényege...
@lacikeri3102
@lacikeri3102 3 жыл бұрын
Az biztos hogy most kiégett a demagógia biztosíték. Semmi szerencse. Teljesen korrekt bontás volt. Ebben nem sav és nehézfém van. A legnagyobb szennyező az a műanyag amit kiszedtek belőle.
@hsanyi
@hsanyi 3 жыл бұрын
@@tarrdani6326 Igen átjött: Így nem esünk neki egy lítium cellának. (Egyébként a matekban sem remekeltek,)
3 жыл бұрын
Nem ment a lefolyóba, és az grafit... szén.
@hsanyi
@hsanyi 3 жыл бұрын
@ Igen, a gél semmivé vált. :-) :-)
@attilacziraki7203
@attilacziraki7203 3 жыл бұрын
Ahogy nézem a műsort, egyre jobban az a véleményem, hogy az elektromos autózás sem egy környezetkímélő megoldás! Ennyi fémházat legyártani egy modulhoz, aztán még a teljes akkumulátornak újabb fémház védelem kivülről, ez borzalom. Ezek után csak azt tudom mondani, hogy az emberek hülyítése a környezetvédelem. A fémházak miatt nagyonsok plusz súlyt építenek be. Ez plussz fém, annak megolvasztása elektromos kohókban, sajtoló gépeken megformázásuk, a legyártott elektromos akku alkatrészek összepítése, belső és külső fémház védelem. hhez mennyi vasércet kell feldolgozni, ahogy az előbb leírtam, na és mindezekhez az elektromos áram előállítása, ez mind-mind környezetszennyezés. Azaz egy szónak is száz a vége, semmivel nem jobb, mint a belső égésűek előállítása. Nem környezetkímélő az elektromos autózás, amit senki nem mer őszintén elmondani. Miért is, mert amelyik politikus igazat mond, az megbukik. Szóval ez az egész, borzalom. 32 percnél megtudható, hogy az akkuk szétszedése, újra hasznosítása különféle vegyianyagok alkalmazásával lesz megoldható. 34 percnél újabb ilyen információ merül fel, hogy az újrahasznosítás megoldható, de az autógyártók biztos nem ezzel lesznek elfoglalva, leszarnak mindent őket egy érdekli, hogy az új elekteromosautó legyen eladva, mert az a profit, nem az újrahasznosítás...!!!!!!! A műsorból egy hasznos infot megtudtam, hogy az elektromos autózás nem a környezetvédelemről lesz híres, hanem 40-50 év múlva nem lesz kőolaj, a készletek kifogynak a Föld gyomrából és azt a hiányt a (környezetszennyező eljárással készülő) elektromos autók pótolják, mert a Napunk energiája még 5 milliárd évig elegendő. Nos ezt az energiát újabb környezetszennyező eljárás, ha nem borus az ég. Így kellenek még a szénerőművek, gázerőművek, szélerőművek, atomerőművek, és a vizierőművek (de ezekkel is baj van, mert hordalékkal teszik tele folyómedret, gátolják a halak felúszászát a folyókon stb.) Szóval az emberiség azért teszi tönkre a környezetet, hogy az igények ki legyenek elégítve!!!!
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Az ember létezése terheli a környezetet. Olyan nincs, hogy csak úgy vagy és semmilyen hatást nem gyakorolsz arra a környezetre, amiben élsz. Lehetnél otthon hidegben, 3 pulóverrel és nagykabáttal télen, de inkább fűtesz, mert az sokkal kellemesebb. Tehát az elektromos autó legyártása is energiaigényes és szennyező folyamat. Senki sem állította az ellenkezőjét. A működtetéséhez azonban nem kell minden 100 km-en elégetni 6-8 liter szénhidrogén-származékot, illetve nem szennyezi annak a városi környezetnek a levegőjét, ahol élünk. Ez a legfontosabb előnye. Az egy másodlagos, de persze a mi életünk szempontjából legalább annyira fontos dolog, hogy a környezetet is óvjuk vele. A belsőégésű motort nem azért fogja félretenni az emberiség, mert elfogy az olaj, hanem mert nem lesz versenyképes. Emellett csak egy extra dolog, hogy tisztább, csendesebb és vibrációmentesebb lesz a világunk. A napokban volt hír, hogy Ausztrália egyik államában egy rövid időre a felhasznált energia 100%-a megújuló forrásból származott, pedig nincsenek úgy vízerőművekkel ellátva, mint Norvégia. A gázerőművek egy ideig még velünk lesznek, de a szénerőművek nagyon hamar kikopnak, mert túl drága az üzemeltetésük. A gázerőműveket is csak azoknak az időszakoknak az áthidalására fogják használni, amikor valamiért a megújuló termelés és az akkuban eltárolt energia nem elegendő. A belsőégésű motor a betöltött üzemanyagnak mindössze 20-30%-át képes hajtásra felhasználni, a többi veszteség, ami többnyire hővé alakul. Ezzel szemben az elektromos hajtásnál a veszteség még a töltési veszteséget is beszámítva sokkal kisebb, tehát jobban bánunk az energiával. Az akku szétszerelése és újrahasznosítása sem szennyezőbb vagy bonyolultabb folyamat, mint egy belsőégésű motor ártalmatlanítása, amiben az olajszármazékokkal és az olajos alkatrészekkel is kezdeni kell valamit. Viszont míg a kopó alkatrészek miatt egy hagyományos autóban rengeteg alkatrészt kell a működéshez rendszeresen cserélni, addig ilyenekből az elektromos hajtásban nagyon kevés van. Bár még nem tartunk ott, de már látható, hogy a jövő villanyautói akár több millió km-t is képesek lesznek megtenni (az eredeti akkuval) mielőtt szét kell őket bontani.
@attilacziraki7203
@attilacziraki7203 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Amig lesz elegendő kőolaj, addig lesz belső égésű motorral hajtott autó. Az üzemanyag lobbi erre nagyon odafigyel, mert az olajkitermelő kutakat nem hagyják munka nélkül, mennél tovább tartt ez, annál nagyobb lesz a hasznuk. Ha elfogy az olaj, a gazdag olajkitermelők fogják az elektromos hajtásuakat gyártani abból a pénzből felépített gyárakban, ami az olajból folyt be, na és ők fognak áramot előállítani stb. Másnak nem lesz elegendő pénze. Ez egy ördögi kör. Na és ilyen hülyeséget ne írjál, hogy milliónyi kilómétert fognak menni az elektromos autók. Nézd meg az elektromos autókról szóló műsorokat itt a neten, amiket mérnök-újságírók, profi autószerelők készítenek profi szinten. Ők azok akik elmondják, - nem úgy van ahogy Te is irod - hogy milyen sok és bonyolult alkatrész kell az elektromoshoz.Semmivel nem lesz kevesebb munkájuk a szervizeknek. Ha az lenne ahogy irod, akkor nem 10 milliónál kezdődne a lególcsobb elektromos. Amig ez lesz, addig bárki szívesen vesz belsőégésűt 3-5 milla körül, mert több mint kétszer ennyibe kerülő elektromosra nem telik. Ez a kapitalizmus, kereslet-kínálat. A kis pénzüeket is ki kell szolgálni, az is üzlet. Na és az előre jelzések szerint, nézd meg a grafikont, kb 2037-ben lesz az, hogy kb ugyanannyi elektromos és belsőégésű autót fognak gyártani. Ezt is mérnökök, közgaszdászok előrejelzési alapján írom. Majd kb 2050-ben 2055-ben lesz az, hogy már nem fognak gyártani belsőégésűt. Én azt meg sem fogom élni, mert 2050-ben lennék 91 éves. Ja és az utolsó legyártása után még vagy 15 évig használni kell az újonnan megvettet. Számoljunk csak 2050-től csak10 évet, így 2060-ra tünnek el az utolsó belsőégésűek. Amint irtam előző kommentemben, hogy még 40-50 évig lesz belsőégésű motorral szerelt autó. Matematika ált. iskola 2-ik osztály.
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
@@attilacziraki7203 „Amig lesz elegendő kőolaj, addig lesz belső égésű motorral hajtott autó.” A kőkorszaknak sem azért lett vége, mert elfogyott a kő. „Ha elfogy az olaj, a gazdag olajkitermelők fogják az elektromos hajtásuakat gyártani abból a pénzből felépített gyárakban, ami az olajból folyt be” Az a gyanúm, hogy erről már lekéstek. „Na és ilyen hülyeséget ne írjál, hogy milliónyi kilómétert fognak menni az elektromos autók.” Miért? Te látod a jövőt? Honnan tudod, hogy ez hülyeség? „Nézd meg az elektromos autókról szóló műsorokat itt a neten, amiket mérnök-újságírók, profi autószerelők készítenek profi szinten” Azokra gondolsz, akik abban érdekeltek, hogy az eddigi rendszer minél lassabban tűnjön el, és most rettegnek, hogy kihúzzák alóluk a talajt? „Semmivel nem lesz kevesebb munkájuk a szervizeknek.” Miért? Milyen olajat, gyújtógyertyát, féktárcsát-fékbetétet, kipufogót meg kettőstömegű lendkereket fognak cserélni a villanyautókon? Ezek adják a szervizek munkájának oroszlánrészét. A villanyautók többségét azzal a fékszettel bontják el, amivel legyártották. A regeneratív fékezés miatt alig van használatban a fék. „Ha az lenne ahogy irod, akkor nem 10 milliónál kezdődne a lególcsobb elektromos.” Ma nem azért drága a villanyautó, mert bonyolult előállítani, hanem mert az autógyártók nem rendeltek időben elég akkut, így azt a kevés akkut az akkugyártók annyiért adják, amennyiért nem szégyellik. A másik pedig, hogy ami autót le tudnak gyártani, az ennyiért ie elmegy, mert megveszik. Hülyék lennének olcsóbban adni. „Amig ez lesz, addig bárki szívesen vesz belsőégésűt 3-5 milla körül, mert több mint kétszer ennyibe kerülő elektromosra nem telik. Ez a kapitalizmus, kereslet-kínálat.” Nem lesz olcsó új belsőégésű, mert piszok drága olyat gyártani, ami megfelel a modern elvárásoknak. „A kis pénzüeket is ki kell szolgálni, az is üzlet.” Ki is fogják, ne félj tőle. Most még el lehet kérni a magasabb árat, mert az állami támogatás fedezi a különbséget, de már idén is lesz Magyarországon 100 ember, aki 4 millióért visz majd haza vadonatúj Dacia Springet. „Na és az előre jelzések szerint, nézd meg a grafikont, kb 2037-ben lesz az, hogy kb ugyanannyi elektromos és belsőégésű autót fognak gyártani.” Hahaha... rossz előrejelzéseket nézel... A fontosabb piacokon 2025 környékén fordul a kocka. A legfontosabb országokban 2030-ban már nem is lehet belsőégésű motoros autót forgalombahozni. „Majd kb 2050-ben 2055-ben lesz az, hogy már nem fognak gyártani belsőégésűt.” 2030 lesz az. (Persze néhány elmaradottabb piacon lesz még belsőégésű, de már ott is csak speciális feladatokra.) „Ja és az utolsó legyártása után még vagy 15 évig használni kell az újonnan megvettet.” Kit érdekel, hogy mikor fut ki az utolsó darab? Még a mai napig látni kétütemű Trabantokat az utakon, pedig már 30 éve nem gyártják a típust. Mégsem a kétütemű Trabant a meghatározó, hanem a modern, 5-10 éve gyártott autók.
@attilacziraki7203
@attilacziraki7203 3 жыл бұрын
Akár tetszik, akár nem, a belső égésű motorok még sokáig meghatározóak lesznek. Azt , hogy a politikusok mit mondanak az szemfényvesztés. 2025-vagy 2130 mindegy, nem fognak belsőégésűt gyártani 8németek), de azért a Debrecenben újonnan épülő gyárban készülő BMW-ket meg fogják a németek veni. Nem magyar vevőknek fogunk drága MBW-ket gyártani. Németország lesz a fő piac. Bocs, de micsoda szemfényvesztés, hogy a németek az elektromos autóikhoz Kínában gyártatják le a környezetszennyző eljárással készülő akkumulátorokat. Megkérlek, légyszíves globálisan gondolkodni. A föld nevű bolygónkat nem érdekli, hogy az akkut hol gyártják, akkor is környezetszennyező. Csak a németek mossák kezeiket, hogy ők aztán milyen környezetbarátok, meg zöldek, csak a Föld másik felére tolják át a szennyezést. Gondolkodj! Mi lenne, ha az USA a felhasznált műanyagokat nem otthon, hanem Európa partjainál dobná az óceánba!? Nem mindegy hogy az óceán keleti, vagy nyugati partjait szennyezi, akkor is az Atlantit szennyezné és mosná kezeit, mint a németek, hogy mi aztán zöldek vagyunk!!!! Szakadok a röhögéstől , hogy az emberek beveszik még mindig a politikusok maszlagját. Én büszke vagyok magamra, mert a TESCO parkolójában ma is 4-5 eldobott üditős, sörös dobozt összeszedtem é a kukába dobtam, meg nylon zsacskót amit fujdogált a szél, mások csak belerugtak...!!! Én a FÖLDünket nézem, mi lesz vele a sok képmutatás miatt!!!!!!!
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
@@attilacziraki7203 Még szerencse, hogy itt vagy és Te tisztán látod, hogy mindenki hazudik, csak Te látod helyesen. Köszönjük, hogy irányt mutatsz nekünk a sötétségben. Nélküled bevettük volna azt a maszlagot, hogy jobb nekünk, ha nem utaztatjuk át a fél világon a kőolajat, nem fordítunk óriási mennyiségű energiát (meg kobaltot) a finomításra és nem égetjük el ott füstölve, ahol élünk. Most már tudjuk, hogy a Földnek globálisan az a jó, ha minden évben zátonyra fut egy olajtanker, és mi a fél világon átutaztatott olajjal füstölünk a városban, hogy jó meleg legyen az álló vagy araszoló autóinkban. (Illetve Ti, mert én meg itt elég sokan már egy ideje nem füstölnek.)
@laszlocsapo3279
@laszlocsapo3279 3 жыл бұрын
Ezt kevesen tartják szem előtt, de amikor én a 90-es években középiskolás voltam, már akkor, az akkori felhasználási ütemmel kalkulálva úgy prognosztizálták, hogy a Föld réz készletei előbb elfogynak, mint a kőolaj készletek. (akkor még szóba sem került az elektromos közlekedés óriási anyagigénye). Viszont a réz szinte 100%-osan újra felhasználható, továbbá már a mostani űrkutatási projektek számolnak a világűrben található ásványkincsek közeljövőben való kitermelésével.
@svami192
@svami192 Жыл бұрын
😂 holdkőzet már van 10-20 kg? 70 év munkája! Űr bánya?😂😂😂 Boldozik ugye? Bolygónk zárt rendszerű. Működés során hatással van minden alkotóelemére. Elég csúnya dolog fejlődés céljával ezekbe az univerzális hatásokba ekkora mértékben beavatkozni, főleg úgy, hogy gőzük sincs a visszahatásokról, reakciókról!
@gaborbereczki1039
@gaborbereczki1039 3 жыл бұрын
Az nem hiszem, hogy csak mérőpont, balanszolásra is szolgál. Ha rendesen beindul a villanyautógyártás akkor durván felnyomja a réz árát úgy látom, ami hatással lesz minden elektronikai kütyüre. Tudjátok mennyi CO2 termelés ennyi rezet nagytisztaságúra tisztítani? Xxrva sok. Lehet hamarosan átállnak a katalizátor lopásról a réz lopásra a villanyautókból egyesek. Járjatok utána légyszi hány kg réz van egy ilyen autóban.
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Működőképesen értékesebb az akku, mint alapanyagként szétszedve, tehát a réztartalom miatt nincs veszélyben a pakk. Mint ahogy az acél karosszériaelemeket sem flexelik le a parkolóban az autókról. Ráadásul egy 300+ kg-os akkupakkot nem olyan könnyű levenni egy autóról, mint egy katalizátort.
@gaborbereczki1039
@gaborbereczki1039 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Nézd meg mennyibe kerül 1kg réz és 1 kg acél. Egyébként az aksin kívül is rengeteg réz van az autóban. Szerintem üti a 100kg-ot, de kíváncsi lennék egy valós adatra.
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 3 жыл бұрын
@@gaborbereczki1039 100Kg-ot írtál ami nem valós adat csak úgy kitaláltad, neked egyáltalán van fogalmad mekkora érték lenne ez a 100 kg réz ha leadod egy méhesnél? Mennyi munka és idő/energia kéne hozzá. Amúgy ha ilyeneken gondolkozol, hogy mit és hogyan kéne ellopni/tönkretenni akkor használd kicsit az eszedet is, inkább lopjál telefont vagy ékszert, kérlek ne állj neki szétflexelni mások elektromos autóját hogy kilopd belőle a rezet, köszönjük!
@gaborbereczki1039
@gaborbereczki1039 3 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan úr isten. Akkor tisztázzuk. Írtam hogy saccolom a tömeg értéket és kíváncsian várom a valós értéket. És nem én akarom lopni, az inkább csak poén jellegű felvetés volt, hogy a réz lesz az új katalizátor. És inkább amiatt aggódom, hogy a villanyauto gyártás a réz árat mennyire emeli, valamint mennyi co2-t termel annak elektrolizise.
@zsoltjasper
@zsoltjasper 3 жыл бұрын
@@gaborbereczki1039 Ne vitatkozzatok ilyen semmiségeken! Benzines & Diesel: 18-49 lbs ( 8,16 - 22,22 kg ) Hibrid: 85 lbs ( 38,55 kg ) Plug in hibrid: 132 lbs ( 59,87 kg ) BEV: 183 lbs ( 83 kg ) hibrid busz: 196 lbs ( 88,9 kg ) EV busz: 814 lbs ( 369,22 kg ) Készült 2016-ban a Copper Development Association Inc.
@evaschnider4647
@evaschnider4647 3 жыл бұрын
Maga az akumlàtor tömegnek jóval nagyobb a tömege egy Autohoz mint maga a koroszériàja
@tamaskiss1642
@tamaskiss1642 3 жыл бұрын
A litium akksi lassan már a múlt...
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
És mi a jövő ? A teleportálás ?
@tamaskiss1642
@tamaskiss1642 3 жыл бұрын
@@peterkalmar3159 nem, a levitáció.
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
@@tamaskiss1642 Áh, az már a múlt. A teleportálásban még vannak lehetőségek.
@tamaskiss1642
@tamaskiss1642 3 жыл бұрын
@@peterkalmar3159 miért, az elektromos autó is jelentős múltra tekint vissza. A történelem ismétli önmagát.
@peterkalmar3159
@peterkalmar3159 3 жыл бұрын
Mióta van elektromos autóban tömeggyártott lítium akku ?
@schuberkarlheinz3851
@schuberkarlheinz3851 3 жыл бұрын
a német oldalakról sokszor kapok oklyan szöveget, hogy magától is kigyullad ez a kocsi, nagyon nehéz eloltani, a hagyományos módon nem is megy, és a roncsokat senki sem akarrja a veszélyessége, mérgezösége miatt átvenni. azonkivül állitólag 6 éveg megy, és mivel ez az auto lelke, nem is olcsó mulatság ujat venni
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Műszaki hiba esetén természetesen ugyanúgy kigyullad, mint egy dízel. A hagyományos autókat sem lehet egy vödör vízzel vagy kis palack porraloltóval oltani, szakember és speciális felszerelés kell hozzá. Ennek ellenére nagyon ritkák a villanyautó tüzek. Az akku nélküli roncs ugyanolyan nyersanyagforrás, mint bármelyik másik autó. Az akku pedig érték. Ha nem égett ki, akkor a cellák eladhatók. Ha kiégett, akkor a fém részek újra hasznosíthatók. Nem tudok róla, hogy gond lenne a hasznosítással. A Nissan Leafeket 2010 óta gyárrtják és ma is sok 8-9 éves autó fut idehaza is az utakon. Köszönik szépen, nincs gondjuk az akkuval. 3 éve a németek még azt mondták, hogy az akkuk csak 3 évet bírnak. Mi történt? Ezeket a fals információkat leginkább azok a cégek terjesztik, akik érdekeltek a korábbi rendszer fennmaradásában (nincs versenyképes elektromos technológiájuk, vagy mert az üzemanyag termelésbe és elosztásban érdekeltek). Az ő érdekük, hogy az emberek elbizonytalanodjanak, és ne merjenek váltani. Ezért terjesztenek rémhíreket.
@tiborkovacsik6948
@tiborkovacsik6948 3 жыл бұрын
A lítium-polymer akkumulátornak sokkal több előnye van a lítium-ion akkumulátorokkal szemben. Tartósabb. És nem tűzveszélyes. Egy tűzvédelmi okatáson hallottam, hogy a lítium-ion akkumulátor tűzveszélyes, és sok gondot fog okozni. Célszerűbb lenne az elektromos autókat inkább lítium-polymeres akkumulátorokkal ellátni!
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
Mi a különbség a lítium-ion és a lítium-polimer akkumulátorok között?
@szocske
@szocske 3 жыл бұрын
A lítium-polimer akku szilárdtest akku, a folyékony elektrolit helyett használnak polimereket. Tűzveszélyességi szempontból így valóban előnyös. A gond vele, hogy hatalmas a belső ellenállása, különösen hidegen, ezért a 60-80 fokos az üzemi hőmérséklete, így folyamatosan fűteni kell. A másik probléma a villámtölthetőség hiánya. Gyakorlati alkalmazására két példát tudok, a párizsi Autolib flotta BlueCar-jai, és újdonságként idéntől rendelhető a csuklós Mercedes-Benz e-Citaro buszokba. Villanyautóba nem praktikus, mert állandóan töltőn kell lógjon az autó, különben 1-2 nap alatt lemerül a teljesen feltöltött akku is a fűtés energiaigényétől. Nameg a villámtöltés lehetősége is hiányozna a többségnek. Speciális felhasználásra megfelelő, ahol biztosan minden nap sokat megy, így nem tud kihűlni a használattól, ezen kívül minden éjjel töltőn lóg, pl. pizzafutár autó, vagy a már említett busz. Kompromisszumos megoldás, a lítium-ion-polimer, amely a kettő "keveréke", kevesebb benne a folyékony elektrolit, de van. Ilyen van például a Kia e-Niroban. Talán ez lehet az oka annak, hogy a Niro télen hideg akkuval sokkal lassabban tölt, mint az unokatesó, a Kona, amelyben lítium-ion akku van.
@tamasreiter9114
@tamasreiter9114 3 жыл бұрын
Azért van a lipo akksikra írva hogy csak tűzálló tálcán töltsd felügyelet mellet...Ugye? :D
@tamasreiter9114
@tamasreiter9114 3 жыл бұрын
@@szocske Egy-két öngyújtónyi méretű lipo cella azért tud leadni 50...70 ampert mert nagy a belső ellenállása. Ugye? Hidegben minden lítium cella halott ötlet. Azt üzemet az elavult NiCd tudja egyedül. Még a telefont sem tudod használni -20 fokosan pedig oda nem kell sok amper. A 60 celziusz fok egy lítium cellának sok, ott már károsodik. Ha nem hiszed nézz utána vagy próbáld a telefonodat a radiátoron feltölteni! Nem fog menni. ;)
@zoltanfarago3215
@zoltanfarago3215 3 жыл бұрын
A Li-Po is ég, mint a pokol.
@annathehun850
@annathehun850 3 жыл бұрын
Amig nem napenergiaval toltod, hanem fosszilis hoenergiat hasznalsz es alakitassz at elekromos energiava addig gazdasagtalanabb, rosszabb hatasfoku mint a hagyomanyos Otto motor!
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
A hazai villamosenergia-termelés hány %-a származik szerinted fosszilis forrásból? És a belsőégésű motorban elhasznált üzemanyag hány %-a jön fosszilis forrásból?
@annathehun850
@annathehun850 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Ertem, szoval nap energiat hasznalunk es ezert megeri. Az aram Kilowattonkenti ara kesobb nem fog emelkedni miutan mindenki csak ezzel fog tudni kozlekedni? Csak kerdezem.
@villanyautosok
@villanyautosok 3 жыл бұрын
@@annathehun850 Egyrészt nem tudom megjósolni, hogy mi lesz. Mivel a következő években, évtizedekben az utóbbi időben megszokottnál nagyobb infláció várható, így minden területen várható áremelkedés. A villamos energia viszont otthon is megtermelhető, míg ez a benzinről illetve a gázolajról nem mondható el. Egyébként nem csak napenergiát használunk, sőt egyelőre abból még nagyon kevés van. De olyan szinten csökken a napelemes rendszerek ára, és olyan mértékben nő a hatékonyságuk, hogy ma már nem éri meg fosszilis erőműveket telepíteni. Sokkal jobban jár, aki naperőművet épít (nem, nem az állami támogatás miatt, hanem piaci alapon)
@annathehun850
@annathehun850 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Ha a napenergia ennyire olcso es jo akkor miert atomeromuveket epitunk es miert csak a 2%-at teszi ki az energia ellatasunknak? Ezek szep idologiak de hol vannak? Ha igy van ahogy irod akkor miert nincs igy a valosagban? En nem napelem tabla erdoket latok mindenhol mint inkabb fustolgo kemenyeket es egyre tobb nuklearis hulladektemetoket. Mit latok rosszul akkor es miert?
@zoltanfarago3215
@zoltanfarago3215 3 жыл бұрын
@@villanyautosok Az otthon napelemmel töltött villanyautó olyan, mintha vennél egy új dízelt/benzinest és hozzá egy pár millióval feltöltött üzemanyagkártyát.
@SzelHarcos
@SzelHarcos 3 жыл бұрын
Unalmas...
@the_true_life_tutorial
@the_true_life_tutorial 3 жыл бұрын
Mutass be ennél izgalmasabban egy akkumulátort! xD
A jövő akkumulátorai? Fából, sóból vagy barackmagból lesznek.
23:33
버블티로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 99 МЛН
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 12 МЛН
LiFePO4 - Lítium vas foszfát akkumulátor építése
24:21
úTRAVELók
Рет қаралды 39 М.
Villanyautó vagy hagyományos? Melyik szennyez jobban?
13:00
Villanyautósok
Рет қаралды 48 М.
NAPELEM és AKKUPAKK - Harmad áron
19:47
Andras Horvath
Рет қаралды 133 М.
Tölts Velem #10 - Szkeptikusból rajongó
18:49
Villanyautósok
Рет қаралды 6 М.
10+1 dolog, amit IMÁDOK a Nissan LEAF-ben
16:32
Villanyautósok
Рет қаралды 24 М.
Fele sem igaz a napelemeknek? - Reakció Polgárékra
16:24
Andras Horvath
Рет қаралды 263 М.
Li ion akkupakk készítés menete
25:04
Mikrosilver
Рет қаралды 23 М.
Volkswagen ID. 3 részletes teszt
19:13
Villanyautósok
Рет қаралды 31 М.
МОЯ ЛУЧШАЯ ПОКУПКА! Это круче чем Роллс Ройс
37:56
Жекич Дубровский
Рет қаралды 2,2 МЛН
Ты что-то понял?  #automobile #shorts #ваз
1:00
Мышка Мэвис
Рет қаралды 2,2 МЛН
Самое идиотское ДТП года
0:13
Новостной Гусь
Рет қаралды 1,8 МЛН
Наглый пешеход хотел наказать таксиста #яндекс #такси
1:00