Nem biztos, hogy jó ötlet pillanatragasztót használni ilyen helyeken, mert ragasztás után a benne levő cianoakrilát gőze kipárolog a ragasztóból és a közelében elhelyezkedő kényesebb elektronikai alkatrészeket megmarhatja, károsíthatja, vagy korrodálhatja. Pláne, ha még le is van zárva a tér, amiben alkalmazva lesz és nem tud majd átszellőzni benne a levegő. Én ilyen esetekben, ha nincs más megoldás és muszáj pillanatragasztót használnom, akkor a ragasztást követően az összeszereléssel várok még pár napot, hogy legyen ideje kipárolognia belőle az említett vegyszernek, és a ragasztóból is csak a legminimálisabb mennyiséget használok fel hozzá. Egyébként sem fog jobban összeragadni a két ragasztanó rész, ha mellé is juttatok még a pillanatragasztóból, hacsak nem használ az ember pluszban még valamilyen kötőanyagot is, mint például szódabikarbónátot, amit többen is említettek a kommentek között. Amúgy szerintem az aktivátort és a ragasztót is az összeragasztandó felületekre kell felvinni, úgy ér valamit az együttes használatuk.
@josip.harasic3 ай бұрын
Ez nálam volt ilyen jelenség, a ragasztott felület körül megfehéredett (és megolvadt, deformálódott) a műanyag (FuSzi LifeBook 2005-ből).
@Fizband14 ай бұрын
Az általad használt akár fordító (aurdino) akár usb kommunikációs softwerek megoldhatók linuxon. Tegyél egy próbát pld Linux mint -el. Megújul a géped és gyorsabb is lesz mint W10-el.
@salgonorbert20004 ай бұрын
Pillanatragasztó plusz szódabikarbóna ✌️
@82levy54 ай бұрын
Négyes generációs I7-es proceszorra fel lehet telepíteni a Windows 11-et. Rufus-al kell kiírni a telepítőt, ebben van olyan funkció amivel ki lehet kapcsolni a hardware ellenőrzést.
@arpadsoros68984 ай бұрын
Arra is van ötleted,ha netán ki lehetne kerülni és telepíteni i5-ösre is? Persze ha nincs más megoldás és muszály gazdagítani Bill Gatest....Indirekt módon persze.-Tökéletesen elégedett vagyok a 7-8 éves gépemmel.Az újabb sem kevésbé játszana az idegeimmel.Több pénzért.....
@82levy54 ай бұрын
@@arpadsoros6898 , nem próbáltam i5-re telepíteni, lehet azon is működik a Rufus-os megoldás. Egyébként mi indokolja a Windows 11 használatát? Igazából minden működik Windows 10-en is.
@josip.harasic3 ай бұрын
Windows 10 simán megy az i5@2500...
@istvantorok48194 ай бұрын
Én Ailn vettem kijelző hátlapot, keretet, palmrestet, és alsó burkolat záróelemeket, meg optikai meghajtó helyére HDD keretet és az egész nem volt 40e Ft. (Nem most vettem) Mondjuk az egy régebbi HP modell volt, a kikapcsoló gombja teljesen elkoptatva, 1,5 mm mélyedéssel, a touchpad gombjai dettó, és az egész úgy össze volt karistolva mintha beton úton rugdosták volna hosszasan. Így bár a keretet (ami repedt volt) talán meg lehetett volna menteni, de ha már a többit úgyis megrendeltem, azt sem hagytam ki, meg akkor persze már rendeltem UHD IPS kijelzőt is, mert az eredeti kis felbontású volt, meg billentyűzettől erősen koptatott. Most van egy zsír új 6. gen notim, aminek még a védőfólia ott van a hátlapján :-))
@rablobanda4 ай бұрын
a tiny 11-nel készíthetsz olyan egyedi, felügyelet nélküli telepítőt, amivel rengeteg rendszer-erőforrás megspórolható, és persze a tpm ellenőrzése is kikapcsolható. így ősrégi gépeken is tud futni a windows 11.
@tvamos734 ай бұрын
Esetleg át lehet menni Linuxra. Vagyis jönni.
@CalculatorWish4 ай бұрын
😉
@laszloszepy4 ай бұрын
Szia Gábor, nem elég az olajozás, kicsit lazítani is kell a zsanér szorító anyáit. 5,5-ös dugókulccsal. Közben megoldottad:) Sok hasznos javítási tippet itt is találhatsz: www.youtube.com/@TTInformatika
@iday824 ай бұрын
Laptop szervizesként ez egy rettenetes videó volt. Illik szétszedni az egész gépet, levéve a kijelző részt. Az lcd keret úgy törötten pont alig látszott a törés, mint ragasztás után. LCD keret + fedlap aliexpressen 20k. Elég csak a fedlapot cserélni, az 12k.
@ordasigabor4 ай бұрын
Pl. egy lakatos mindeütt szép hegesztést szeret látni.... az sincs így. Ezzel együtt nem meglepő, ha a lakatos kerítés kapuja nem nyílik ki rendesen, mert bizony a kapupánt elrohadt és cserélni kellene. A lényeg, hogy semmi nem megy elsőre.
@Vatzekatya4 ай бұрын
@@ordasigabor Abból pedig nem kell morális problémát csinálni, ugye, hogy a "a vakok között a félszemű a király..." 😛Edison is keményen nyomta a maga propagandáját, amikor a kezdeti sikertelenségeit feszegették, mondván, hogy ő nem is bachott el dolgokat, csupán, "10 000 módját tesztelte le, ahogyan NEM működik..." 😀 Mert tartalmat készíteni muszáj, én meg most csak megpörgettem a kommentmezőt... 😛
@kissattila34864 ай бұрын
Az epoxy-t még lehetett volna üvegszövettel kombinálni. A műanyag hegesztés sem egy nehéz dolog. Csak egy forrasztópáka kell hozzá. Tele a KZbin a példákkal.
@somas-k84 ай бұрын
sajnos a HP szeret ezen a környéken spórolni, a cégben van pár HP 470 G7 mind ilyen hibával 2 havonta ellenőrzőm a jókon a csavarok után húzását
@XenYlbar4 ай бұрын
Jó hogy megjavítod a dolgokat és nekem a használhatóság számít nem a külcsín! De minek a Win11??? Köszi a videót 😁
@nyiradizoltanАй бұрын
Van olyan progi,amit winre írtak,és egyszerűbb azon futtatni,mint virtuális gépen.
@milankiss5974 ай бұрын
Általában a TPM (platformmegbízhatósági modul) hiánya az ok, anélkül nincs windows 11, illetve pár régi, de erős proci se tud mindent, hiába erős. A 40 ezret soknak érzem, kell keresni olcsóbb forrást, szerintem lesz...
@SzabolcsKiss-j5z4 ай бұрын
Pillanatragasztó + szódabikarbóna. Gyors és erős ragasztás nem látható felületekre.
@kissattila34864 ай бұрын
A pillanatragasztó rossz ötlet. A kipárolgó gőzei tönkreteszik az elektronikát.
@BenceSzaboEgom4 ай бұрын
@@kissattila3486 2 évvel ezelőtt egy nagyobb széllökés hatására rendesen kirepült az alsó-közép kategóriás Asus laptopom a kamion fülkéjéből és eltört ugyanazon a részén, ahol a videóban ez a HP. Kissé dühös lettem. Majd otthon pillanatragasztó + szódabikarbóna módszerével ragasztottam meg, hasonlóan az itt látottakhoz. Vártam az összerakással egy napot és azóta ugyanúgy nyitom-csukom, mint az esése előtt. Semmilyen nyomát nem találom kipárolgó gőzök okozta sérülésnek, nincs képernyő elszíneződés vagy bármilyen hiba a kijelzőn. Valószínűleg olyan részeinél a laptopnál, ahol közelebb vannak az áramköri részek, okozhat problémát, de a kijelző sarkánál a zsanérnál 2 évet biztosan kibír egy ilyen beavatkozás mellékhatás nélkül.
@whistle1944 ай бұрын
Az epoxigyanta sokkal alkalmasabb ilyen javításokra, a szódabikarbónás cianoakrilát elég rideg, hasonló tulajdonságai vannak, mint a pillanatragasztónak, önmagában.
@hajnacsdavid79494 ай бұрын
Jó volt ez a javítás azért csak sikeres lett.Azért ha még nem lett megcsinálva érdemes újrapasztázni kitakarítani.
@zsoltzombory85534 ай бұрын
Bele kell olvasztani vékony fém drótot, mint a lökhárító javítás kor, De mivel marha vékony a műanyag, ez nem egyszerű mutatvány. Ugyanez a laptop Toshiba ba mennyivel lett volna több? Azoknak sose volt zsanerhiba
@Laszlo-m4f4 ай бұрын
Szia Gábor! Nem laptop téma, de iitt szeretném feltenni neked a kérdést. Te sokat foglalkoztál ezekkel az ingyen energia témákkal. Mi a véleményed ezekről a mostanában egyre többet látható rugókkal hajtott lendkerekes meghajtásokról? Szerinted ezek valós reális megoldások, vagy ezek is szintén átverős kategóriába tartoznak? A videókon látszólag mindegyik meghajtás tökéletesen működik. Várom válaszodat! Üdv, László.
@zoltantozser9724 ай бұрын
Szia László! El kell, hogy szomorítsalak! Ezek sajna nem működnek. Ravasz módon a videó van megfordítva. Ne is foglalkozzon Gábor ezekkel, jöjjön valami hasznosabb videó tőle.
@ordasigabor4 ай бұрын
Szia mind csalás és szemfényvesztés a hézettség érdekében. A terveim között van, hogy lesz a témában leleplező videó.... de csak azért, hogy a fizika törvényeit vegyük már figyelembe.... A fizika ilyen: kzbin.info/www/bejne/pHi4oYl_nJiYbqc kzbin.info/www/bejne/oaqzfaxrp9Vqh6s
@Laszlo-m4f4 ай бұрын
@@ordasigabor kiváncsian várom a lelwplező videódat. Mindíg tanul az ember.
@nyiradizoltanАй бұрын
Gábor ha nem speciális szoftwaret használsz,próbáld ki az MX linuxot,és nem lesz ilyen gondod,hogy "nem kompatibilis". Ráadásul nem kell rá vírusirtó,és minden ingyenes. Én külön partíciót használok a home-nak,amibe minden képet-hangot-filet tárol,így új,vagy más distro telepítéskor minden megmarad,ha azonos username-mel telepíted. Ha kell,szívesen segítek. Nagy előnye,hogy pendrive-ról telepszik,és kipróbálható róla,hogy tetszik-e.
@ordasigaborАй бұрын
Szia használok Linuxot, de valahogy sosem nyerte el a szívement. Főleg azért nem, mert használok olyan programokat, melyek Linux alatt nem futnak.
@nyiradizoltanАй бұрын
@@ordasigabor Én 1 winyóra telepítettem a windowst,,és a netet tiltom,így nem kap vírust, a linuxot kell a win után telepíteni,és így megcsinálja a menüt a belépéshez.Fordítva a win törli a linux indítását,bár helyrehozható.Minden netes művelet linuxon megy,és amit kell,azt átteszem, és winben használom.Így a víruskereső sem lassítja a gépet,bár lehet használni. Lehet,hogy a sok distro közül nem a neked valót próbáltad ki,ezért nem tetszett. Én is több próbálkozás után jutottam el az MX-ig,és mai napig tesztelem az újakat,de egyelőre ez a kedvenc. A böngészők ugyanazok,az iroda ingyenes,és nem kell drivereket kersgélni ha átteszem egy másik gépbe a winyót,minden fut egyből,bár volt már nyomtató,ami nem működött rögtön,de pl. a HP 10 mp alatt telepszik.
@ordasigaborАй бұрын
Erről a ,,és a netet tiltom,így nem kap vírust" azt jutott eszembe, hogy van olyan iskola, ahol a számítástechnikát oktató tanár azt mondja a gyerekeknek, hogy aki nem tiltja a netet, az 3 perc alatt beszívja a vírust. A gyerekek pedig kinevetik.... jogosan :)
@nyiradizoltanАй бұрын
@@ordasigabor Igazad van,de a net tiltása sokat segít,egyszer próbából védelem nélkül 1 perc alatt kb. 40 vírus jött be még a windows 7 időkben,de az ellenkezőjére is van példa,hogy napok alatt sem kapott vírust. Viszont egyre okosabbak a latrok,nem szabad lebecsülni őket. Az én megoldásom,a régi winyókon tárolom a fontos adatok mentését A POLCON. De az mond valamit hogy évek óta megy a hibrid (win/linux) winyóval gond nélkül a gépem? Vagy csak szerencsés vagyok....
@Leslie_Von_Strong4 ай бұрын
jól írják a többiek, ki lehet cselezni a Win 11 telepítőt és akkoor fel lehet telepíteni régebbi gépekre is. Igazából a TPM 2.0 modul hiánya miatt nem lehetne mert az valamilyen speciális biztonsági hardver. Én gépem 9. generációs i 5 9600K így ezzel nem lesz gond. De még Win 10-et használok. Az ookosok azt mondják a Win 10 éés 11 a motorháztető alatt ugyanaz. Szóval teljesítményben nem jobb nem rosszabb a 11 mint a 10. Viszont van egy másik PC az 6. generációs i5-ös procival szerelt. Ott már meg kell csinálni az okosságot de majd ha a Win 10 támogatottsága lejár én akkor váltok. Gratulálok a javításhoz Most márr két laptopod lesz amin mehet a Win 11.
@vidra823 ай бұрын
Ilyen esetben már rég levettem volna a kijelzőt és úgy szettem volna szét. Sokkal kényelmesebb még ha több munkával is jár.
@davidschonberger31464 ай бұрын
Tpm új verziója szükséges hozzá, de nem hivatalosan meg lehet/ lehetett kerülni.
@maestrohun4 ай бұрын
Műanyag hegesztést számításba vetted? Fém kapcsokat melegítenek fel és nyomják bele a repedésbe, a n látszó oldalon. Esetleg még rámelegítenek egy kis műanyagot, ha szükséges a precízebb zarása a repedésnek.
@ordasigabor4 ай бұрын
1.3mm vastag anyagnál nem tudom működne-e.....
@skaterflacon4 ай бұрын
A legolcsóbb pillragacs és szodabikarbona kell neki. 500ft ez a csomag. Csiszolhato, festhető lesz a felület. És a kis csavarok kiszedésére tipp: neodimium mágneske a csavarozóra. Ugy nem esik le tutira, akár magával a mágnessel is lehet tekerni a végén ha túlságosan ragaszkodna a helyéhez.
@B.Attila.4 ай бұрын
Van aki kidobja a laptopot?? Nekem még idáig az összes informatikai eszközöm meg van, és mindet megjavítottam ha elromlott. Amúgy ahogy korábban írták, a pillanatragasztó és szódabikarbóna a legjobb a burkolat törésekre. A TTinformatikának nagyon sok videója van arról hogyan kell laptop burkolatot javítani. Nem reklámból, de komolyan. De ha engem megkérdezel én is szívesen segítek a javításokban.
@balintricsi4 ай бұрын
Javításra, pl, ha műanyag, forrasztópáka, autóm lámpa takaróját is megműanyagoztam, és teljesen jól bírja a fül évek óta..... telefontartót is forrasztópákáztam össze, az is jól bírja.....
@PILIPEACE4 ай бұрын
Belső felén olvasztós műanyag "forrasztós hegesztős" móka a tuti
@FRankiepapa4 ай бұрын
Szuper videó, köszi. Jó, hogy rátaláltam erre a csatornára. A tesót szoktam nézni már egy ideje :) kzbin.info/www/bejne/gmO6nnl4oN6cb68 Humor off... :)
@peltarlendori70274 ай бұрын
Gábor a régi lapos az még jó anyag, szeretem, de első vagy második generációs intel proci az gyenge már. Ellenben az asztali említett I7-4790K négy évvel van lemaradva időben, de gyorsabb még mindig 20% , cserébe többet eszik. Ennél a javítás sikeresebb, ha a találkozó éleket vagy letöröd 30% és úgy ragasztod, vagy alá 0,3, 0,5 mm rozsdamentes lemez. A gépház felőli oldalt is szedd majd szét, ventilátor kiszed takarít újra pasztáz, közben a ház felőli zsanérok csavarbakjait is megnéz, mert ott is jellemző a kitört csavarbakok. Ebbe golyózva vannak a procik , nem cserélhető, a golyózás adja meg magát. A TPM2.0 mint írják a többiek, annyira biztonságos hogy már itt is voltak biztonsági sérülékenységek. Csak arra megy ki a játék, hogy az MS és a hardver gyártók között igen komoly az összefonódás. Vetesennek veled új gépet. Sok gépbe viszont megy TPM2 modul. A w11 után megjelent, gépek jó része ipari hulladék. 70%-a gyengébb mint az előző generációk. Jó sokat megnéztem, csalódás, pedig vannak jó használtak ott ahol te is vetted. pillanatragasztó, szódabikarbóna. A festés jó ötlet.
@b4l1nt_9274 ай бұрын
Szia Gábor régóta nézem a videóidat és szeretnék neked segíteni hogy ne kelljen új gépet venned a windows 11miatt. Nekem is pont ugyan ez volt a problémám hogy volt olyan gépem amely túl régi volt pedig jól működött. Ezt a megoldást találtam rá és 2éve így stabilan működik 2gépem. kzbin.info/www/bejne/o5yYnmqXgLRmmbcsi=dXw6AuhZwAaqq0ss ha így csinálod ahogy a videóba mutatják akkar kapsz egy telepítő pendriveot amivel báamilyen gépre fel tudod rakni a windows 11-et. Mindegy milyen régi csak az a lényeg hogy legyen min 4gb ram de inkább 8gb ram meg egy min s120gb tároló ajánlott ssd. Olyan gép legyen amelyen korábban jól működött a windows 10 és minimum 1ghz processora van de inkább 2 mert ekkora erő kell minimum win11-hez hogy jól menjen. Én ilyen módob feltettem a windows 11et egy 11éves laptopra amely gyárilag windows 7es volt de később volt rajta 10és jól ment. Drivereknél a driver boostert használd vagy a windows 10es drivert ha nem jó az automatikus driver telepítés. Ez a módszer pendriveos újratelepítés tehát a rendszer lemezről vagy prtícióról elvesznek az adatok. Szeretném ha csinálnál erről egy videót, hogy többb emberhez is eljusson és ne kelljen gépet cserélniük a windows 11miatt vagy windows 10 2025 októberi támogatás megszűnése miatt.
@istvantorok48194 ай бұрын
Vagy Linuxot oszt az "hivatalos" is, meg nem avul el, frissül sokáig 🙂
@ordasigabor4 ай бұрын
Szia, kösz, megnézem ezt a módszert. Bennem az motoszkál, hogy ha 1x a TPM-et elkezdi autentikációs célból bármilyen SW is hajtani, akkor mi lesz?
@b4l1nt_9274 ай бұрын
nem lesz semmi mert a softwarek 97% ának jó régi tpm is aminek meg kell az új tpm az csak kevés helyen használják cégek meg azok leginkább csak tiktokításra valók az meg minek otthonra. Meg tudod a windows 10 és 11 nek a legbelső rendszermagja ugyan az ezért a softwarek 99%a univerzálisan kompatibilis a win 10 és 11el is.
@b4l1nt_9274 ай бұрын
a régibtpm meg szinte minden gépben benne van ami 2010 utáni
@b4l1nt_9274 ай бұрын
A korlátizás csak a tpm miatt van biztonsági okokból meg azért mert nem bistos hogy eléh erős a régi processor de mint mondtam az átlag embernek nem számít a tpm csak a cégeknek. Meg sokmindenki szerint feleslegesen megasva windows 11 követelménye csak a microsoft kicsi felélőtt, de az biztos hogy a kompatibilis gépek tovább kapnak frissítést de egy nemsokára 15 éves géptől nem várjuk el hogy rendesen működjön a legfrissebb rendszerrel ugyhogy ezzel a módszerrel még kb min 4évig lehet használni a régi gépet vagy tovább de ez a koratól függ. Amúgyis szerintem egy gépet max 15éves koráig lehet rendesen használni.