Trochę tak niebezpiecznie bez okularów blokujących promieniowanie IR 😅
@andrzej211112 жыл бұрын
Nawet bardzo niebezpieczne.
@Serwis242 жыл бұрын
Już wiem :(
@t.f.65422 жыл бұрын
To była moja pierwsza myśl patrząc na ten materiał
@michawieczorek25742 жыл бұрын
Uważaj na oczy! Odbicia od metalowych elementów płytki mogą skutecznie oślepić
@stevan77612 жыл бұрын
Tak, po fakcie głupi o tym będzie wiedział.
@Serwis242 жыл бұрын
Cóż, na szczęście widzę i już wiem, czego nie robić w przyszłości :)
@mixpol77052 жыл бұрын
Według mnie pomiar temperatury jest obarczony dużym błędem. Podgrzewanie laserem czujnika temperatury który ma bardzo małą "pojemność" cieplną daje efekt momentalnego nagrzewania do bardzo wysokiej temperatury. Elementy związane termicznie z płytą odprowadzają do niej ciepło i temperatura nie jest wcale taka duża. Można było to zaobserwować przy wylucie gniazda gdzie dopóki był kontakt z płytą było ok, po oddzieleniu od płyty gwałtownie wzrosła temperatura. Wówczas należało wyłączyć laser. Myślę że urządzenie ma spory potencjał i po pewnym czasie i poznaniu jego możliwości mógłby być przydatnym narzędziem. Problem widzę w jego cenie, na razie jest lekko zaporowej :)
@losien12 жыл бұрын
Dlatego aby pomiar temp byl bardziej miarodajny taka koncowke sondy „laczy” sie z plyta kropla topnika ktora zapewnia polaczenie termiczne z plyta PCB o daje bardziej realny odczyt.
@Serwis242 жыл бұрын
I tak Temp jest wysoka…i w bardzo krótkim czasie…A to akurat jest szkodliwe, bardziej niż przyrost temperatury bardziej łagodny
@SlaVoy2 жыл бұрын
Widziałem sprzęt laserowy do lutowania, ale to była maszyna do produkcji urządzeń, lutowanie masowe i w pełni automatyczne. Tam sobie można dostroić parametry czasowe i temperaturę odpowiednio. Tutaj niestety nie ma praktycznie żadnej kontroli nad temperaturą, stabilizacji, żadnego feedbacku. No i kwestia bezpieczeństwa przede wszystkim. Jak łatwo jest coś upalić przez przypadek. Co jakbyś miał jakąś powierzchnię odbijającą i trafił sobie w oko nawet przez ułamek sekundy... Na razie jest słabo, ale fajnie, że jednak ktoś idzie w tym kierunku i eksperymentuje wypuszczając taki sprzęt 👍
@Serwis242 жыл бұрын
Może być lipa faktycznie jakby doszło do jakiegoś odbicia.
@GM-dx3dq2 жыл бұрын
A czy strzelanie z 'dzidy laserowej' pulsacyjnie na wyższej mocy (np 8 czy 9) daje może lepszy efekt? Zawsze jest ta chwila w przerwie żeby temperatura się nieco rozeszła i każdy materiał nieco 'obył się' z szybko podniesioną temperaturą? EDIT: Jeszcze zapomniałem zapytać czy kąt ostrzału np. przy 90' nie nagrzewa równiej wycelowanej powierzchni niż tak jak strzelałeś z uchwytu... powiedzmy że 45'-60' w układ czy gniazdo? Tu jednak ta mała odległość jak przy słońcu, małej lupie i drewienku może mieć duże znaczenie w nagrzewaniu celu.
@Serwis242 жыл бұрын
Ciekawe pytania ale już sprzęt oddałem…
@GM-dx3dq2 жыл бұрын
@@Serwis24 wielka szkoda bo to był pierwszy materiał jaki widziałem o lutowaniu laserem. Mimo wszystko ciekawie się oglądało i dzięki za wiedzę!
@hitechmaster692 жыл бұрын
Hello, from Italy, the video is beautiful, it would be nice to see other videos that unsolder and heal, other micro smd, such as very small capacitors and resistors, teach us all how to use everything better, do you make another video like this more informative and dedicated to working perfectly on it? It would be great for thousands of users. Thanks, hello I am looking forward to a new video with this laser station. 😉👍🏻🔝
@Serwis242 жыл бұрын
Hi, thank you. Unfortunately, I don't have this soldering station anymore, so I won't run any more tests
@hitechmaster692 жыл бұрын
@@Serwis24 Didn't you like the way people worked there?
@basketgrzes912 жыл бұрын
Ciekawy test, miłego
@hesus_hess2 жыл бұрын
Ogniskowa jest odpowiedzią na wszystko co ci nie wyszło. Jak w profesjonalnych grawerach, "celownik" powinien składać się z 2-3 kropek, regulując wysokość ustawiasz tak żeby wszystkie kropki były w jednym punkcie, wówczas masz pewność że powierzchnia zgrywa się z ogniskową i dopiero wtedy odpalasz nogą laser główny. Może i tu tak jest tylko tego nie ogarnąłeś :)
@Serwis242 жыл бұрын
Nie do końca, bo próbowałem różne odległości i chyba nie widziałem większej różnicy…
@grzes73hej2 жыл бұрын
a co z ochroną wzroku? Nawet jak działa w podczerwieni to czy patrzenie na promień i to przez mikroskop nie "wypali" oczu?
@Serwis242 жыл бұрын
nie mam pojęcia, nie myślałem o tym powiem szczerze, a widzę, że powinienem :D
@MarekPaszek2 жыл бұрын
@@Serwis24 No, jak ja widzę laser + odblaskowe elementy typu kropelki cyny i optykę to jakoś tak średnio się mi taki pomysł wydaje dobrym;)
@josephrozmus23452 жыл бұрын
ten przewód łączący z stacją i głowicą to światłowód i uważaj kolego aby nie złamać go ponieważ laser o dużej mocy wymaga chłodzenia cieczą lub innym czynnikiem dlatego głowica optyczna jest tak mała. Wg mnie to urządzenie może uszkodzić druk przy wysokich temperaturach nie mówiąc, że półprzewodniki mają ograniczenia temperaturę i przy wyższych można je uszkodzić
@Serwis242 жыл бұрын
Dziękuje za informacje :)
@josephrozmus23452 жыл бұрын
@@Serwis24 nie ma za co, każdy posiada jakąś wiedzę i dobrze jest się dzielić ja ponieważ taki układ łączy ludzi i nie tworzy podziałów. Ja mam jakąś wiedzę więc przekazuje ją i każdy kto postępuje w ten sposób tworzy inny układ bez podziałów na lepszych czy gorszych aczkolwiek nie ma takiego układu ale jest wiem lub nie jest mi znana informacja zatem kolego sprawdzaj to urz. i być może faktycznie znajdziesz plusy i minusy lecz, ja już widzę i odnoszę wrażenie, że nadużywanie lasera może przynieść porażkę, w niektórych przypadkach ponieważ temperatura pracy w układach półprzewodnikowych i dyskretnych może przynieść więcej szkody i w przypadku przegrzania ścieżek obwodu drukowanego może przyczynić się do szybkiego utleniania się struktury i tym samym wzrost oporności ponieważ obwody druku nie są spontaniczne a układem mającym wyeliminować rezonans i pojemności między układami filtrów rezonansowych itp. Czekam na więcej dokumentów w użytkowaniu tego urz i winszuje tych możliwości z testowania owego cudu technicznego
@Dzejwor_Gromowladny2 жыл бұрын
15/30W - różne strony różnie podają - mocy optycznej w podczerwieni bez żadnej ochrony wzroku jeszcze pod mikroskopem ? Troszkę jak patrzenie przez teleskop na słońce ... Można spojrzeć 2 razy - raz lewym raz prawym okiem ... Urządzenie moim zdaniem mocno niebezpieczne w takiej formie.
@Serwis242 жыл бұрын
Popieram, to prawda. Ja jestem trochę ignorantem w wielu rzeczach, ale producent powinien też zadbać o lepsze poinformowanie o niebezpieczeństwie i zapewnić np. Okulary ochronne lub jakąś broszurę informacyjna. A tak to podszedłem do tego jak do hota, wyjmuje z pudła i odpalam. Głupi ma zawsze szczęście i mnie to dotyczy bo była krótka ekspozycja (tak myślę).
@BHBalast2 жыл бұрын
@@Serwis24 Masz o tyle szczęście, że możesz być spokojny, bo jakby było coś nie tak, to już byś to "widział". :)
@saramatuszewska44452 жыл бұрын
Ciekawie to wygląda jako alternatywa dla hotaira, fajny test
@Serwis242 жыл бұрын
Dziękuje :)
@simonsimon50792 жыл бұрын
Ja bym osłonił te miejsca których nie chcę nagrzewać może jakąś blaszką czy cos w tym rodzaju, do wylutowywania uszkodzonych elementów, czy kabli, spoko sprawa, gorzej z lutowaniem:) gozej jak sie tym zainteresują jacys tyrroturyści, i użyją do od(pod)palania ładuunków na odległość:(
@DUD3Ksca2 жыл бұрын
A co z ochroną wzroku? Jak to grzeje niewidzialnymi promieniami IR to oko pewnie wypala w sekundę.
@Serwis242 жыл бұрын
Dokładnie, więcej szczęścia niż rozumu, dobrze, że nic mi się nie stało, mogę kręcić dalej. Głupi ma zawsze szczęście :)
@rocheuro2 жыл бұрын
okulary okulary! :D co z bezpieczeństwem ?
@Serwis242 жыл бұрын
Człowiek głupi to tak jest…
@Serwis242 жыл бұрын
ENGLISH SUBTITLES IN PROGRESS! STAY TUNED! :)😎😎😎😎
@OwnMadeClip2 жыл бұрын
Which microscope are you using? Can you tel me the model? Thanks in advance
@Serwis242 жыл бұрын
Yes, Mechanic MC75S, good product For good price
@marcinwitkowski29812 жыл бұрын
A co z oczami ? Zawsze widziałem operatorów z specjalnymi okularami do lasera. Bez oczu raczej nic nie naprawisz. Jest taki żart że w światłowód patrzy się tylko raz 🙂
@Serwis242 жыл бұрын
To powinni w zestawie dorzucać okulary. Powiem szczerze, nie myślałem o tym totalnie lutując, teraz mam zagwozdkę jak każdy pyta.
@szod75722 жыл бұрын
W laser patrzy się dwa razy - raz lewym, raz prawym okiem :P
@Atetus942 жыл бұрын
Ciekawe do niszowych zastosowań 😉 Spoko film - przyjemnie się ogląda
@Serwis242 жыл бұрын
Dziękuje :)
@marekbystrzewski3852 жыл бұрын
Ciekawie może być, gdy laser trafi na jakąś "lustrzaną" powierzchnię, która akurat odbije promień w oko, tak myślę.
@Serwis242 жыл бұрын
To po oku, akurat ja głupi, to mam szczęście
@radoslawminiszewski842 жыл бұрын
trzeba by sprawdzić specyfikacje techniczne elementów SMD i mikrokontrolerów itp by dowiedzieć się czy taki temperatury są dopuszczalne i ewentualnie na jaki czas oddziaływania tak jednorazowo jak i wielorazowo
@Serwis242 жыл бұрын
Trafne wnioski :)
@Kyeristof2 жыл бұрын
Siemaneczko, łapeczka w góreczkę!
@xglock832 жыл бұрын
15W laser na podczerwień bez okularów ochronnych? Łukasz twardziel jesteś! W zestawie z tym ustrojstwem powinni dawać jakieś okulary. Proponowałbym zweryfikować też jaka długość fali w tym urządzeniu jest emitowana, bowiem szkło w mikroskopie może nie wystarczyć do odfiltrowania.
@Serwis242 жыл бұрын
Głupi ma zawsze szczęście, akurat tu się przydało :)
@-_Robert_-2 жыл бұрын
Jestem zawiedziony, że nie sprawdziłeś termometrem temperatury maksymalnej, jaka można osiągnąć tą lutownicą.
@kafar02 жыл бұрын
i zakresu temperatur na każdym stopniu tej regulacji od 1-10 oraz czy jest to w ogóle powtarzalne w jakiś sposób.
@Serwis242 жыл бұрын
Będą będą :) Dzięki!
@krzysztofbednarek94852 жыл бұрын
Patrzysz przez mikroskop i świecisz Laserem po komponentach . Nie jestem pewien czy to jest zdrowe ? Może coś napiszesz
@Serwis242 жыл бұрын
Według mnie jest to szkodliwe dla układów, zbyt wysoka temperatura. Jeśli chodzi o zdrowie to teraz okazało się, że jestem po prostu idiotą. Trochę ryzykowałem, ale nie miałem o tym bladego pojęcia, wydawało mi się, że skoro wiązka jest rozproszona to nie ma żadnego ryzyka. Człowiek uczy się na błędach.
@slawo33922 жыл бұрын
Ciekawy materiał, urządzenie warte przyjrzeniu się ale mimo wszstko to chyba nuta przyszłości póki co. Pozdrawiam
@Serwis242 жыл бұрын
Dziękuje :) Będzie więcej testów różnych sprzętów
@BABA294632 жыл бұрын
I am from India...how much price of this laser hot gun ?
@marcinm67412 жыл бұрын
Aby coś wylu/wlu-tować w SMD, laminat trzeba podgrzać do temp. lutowia. To podgrzanie to nic innego jak pokonanie bezwładności cieplnej laminatu.Czy to zrobimy gorącym powietrzem, IR , lasem, niema znaczenia. Warunki w zasadzie są trzy : 1. kolor laminatu (czarny zawsze szybciej będzie absorbować ciepło ,niż miodowy czy czerwony) 2: ile mamy metalu (miedzi , radiatorów itd) w miejscu lutowania 3. jak jest zbudowany element który lutujemy np 14:35 "szklany" chip, gdyby wiązkę lasera skupić tylko na tym elemencie 90% ten wiązki zostało by odbite i ten wylut trwał by wieki. Jedyna wiarygodna metoda lutowania SMD w warsztacie to grzanie z dołu i z góry jednocześnie. Fakt że tym laser niczego nie "zdmuchniemy" ale HotAir;'em przy 5-10 l/min też nic nie poleci , a pakować tym cudem 500stC punktowo na element raczej niczego dobrego nie zrobi
@Serwis242 жыл бұрын
W punkt!
@keksiu3512 жыл бұрын
lutownica do lutowania rurek miedzianych i rynien : D
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Dobrze ze masz dwoje oczu, masz szanse na to żeby zmądrzeć jak stracisz tylko jedno… Promowanie takiego sprzętu to skrajny brak rozsądku, zastanów się czy wyświetlenia są tego warte.
@Serwis242 жыл бұрын
Nie promuje, obejrzyj materiał to poznasz moją opinie na temat tej lutownicy.
@JanKowalski-sy4zh2 жыл бұрын
Jak radzi sobie z układami gdzie jest duże rozproszenie ciepła, np w konsolach Xbox One X - transmiter?
@Serwis242 жыл бұрын
Nie mam pojęcia, nie zdążyłem sprawdzić :(
@zembol842 жыл бұрын
Fajny materiał 👌
@andrzejporeda72812 жыл бұрын
Świetna robota i super sprzęt pozdrawiam twórcę tego filmiku serdecznie serdecznie 👍 👍 👍 👍
@miedzaj2 жыл бұрын
Testuj dalej bo jestem ciekawy czy układy przeżywają 🤔😁🙄 zdaje mi się że odległość robi duże znaczenie na codzień używam lasera do grawerowania tam musi być zachowana odległość w 100%
@inzynier.2 жыл бұрын
No dobra łap łapkę w górę 👍😉
@Serwis242 жыл бұрын
Uf dzięki! 😎
@krzysztofbednarek94852 жыл бұрын
Ciekawy sprzęt ;) laserek . Praktyka czyni mistrza
@gsmmihey2 жыл бұрын
Спасибо за видео.Покупать не хочу)
@Serwis242 жыл бұрын
English please :)
@gsmmihey2 жыл бұрын
Thanks for the video, I don't want to buy)
@wyswietlaczeiinne762 жыл бұрын
Łukasz jak mozna sie z Toba skontaktowac? Napisalem e-maila
@wszystkoinic32462 жыл бұрын
Test pokazuje to czego spokojnie można się domyśleć patrząc na specyfikację oraz instrukcję tej stacji którą pół roku temu podsyłali do zakupienia z alibaba choćby jako egzemplarz testowy. Ale pomijając parametry techniczne nie chciałbym sobie tym laserem strzelać w oczy nawet pośrednio przez odbicia od płyty czy elementów i to jeszcze przez mikroskop który działa ogólnie jak wielka soczewka. Narażenie na takie odbite promienie przez spory czas może być powodem problemów ze wzrokiem. Według mnie dobra opcja do automatyki w fabrykach ale nie do serwisu. Przekonałem się że wiele rzeczy jest tworzonych do tego alby był marketing i sprzedaż a nie zawsze jest to praktyczne narzędzie.
@Grucha19982 жыл бұрын
Jakby jakiś profil grzania zrobić, a nie ze od razu ten laser się odpala na pełną moc tylko mamy profil 8 i on uwalnia tą moc stopniowo jakoś
@Serwis242 жыл бұрын
To jest myśl
@bboreczek12 жыл бұрын
Ciekawe urządzenia, ale alternatywą dla klasycznego hota będzie w momencie mniejszej ceny. Nom i pozostaje kwestia wpływu na żywotność elementów, która okaże się po czasie. :)
@Kawka11222 жыл бұрын
Taki sprzęt nie będzie tani bo jest niszowy
@Serwis242 жыл бұрын
Racja
@buras.2 жыл бұрын
Laserowe WOW😯
@Serwis242 жыл бұрын
Wow wow wow :D jednak wolę hota!
@buras.2 жыл бұрын
@@Serwis24 :D
@kafar02 жыл бұрын
1) może ustaw mniejszą moc po prostu żeby tak nie jarało a nie na 8-10 jedziesz...2) Jak to wpływa na oczy - czy można tak spokojnie bez okularów specjalnych (tych co żołnierzom na granicy zabrakło)? 3) ciekawe jak by zrobić przysłonę na soczewce tak żeby mieć pole lutowania jak w lutownicy 1-2mm na przykład (mogło by się przydać w ciasnocie na płytach) czy lutowaniu padów/ścieżek/druciarstwa bez "klejenia" do grotu.
@Serwis242 жыл бұрын
Sprzęt jeszcze mam, ale nie wiem czy będzie okazja do dalszego testowania. Co do ochrony oczu, przyznam bez bicia, nie myślałem o tym.
@czesiuc70672 жыл бұрын
Oczy!!
@jacekk96182 жыл бұрын
kozak pewnie mozna wyplić swoje imie na płycie u klienta zeby wiedział kto mu naprawiał
@Serwis242 жыл бұрын
:D
@mirekk17752 жыл бұрын
Coś podobnego kupiłem u chińczyków 3 miesiące temu, ładniej wykonane więcej soczewek precyzyjniejszy 4 pkt wskaźnik, okulary chronne w zestawie, a co najważniejsze cena niecałe 300 Euro i wykonanie znacznie lepsze wyświetlacz dotykowy oled jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem. I wygląd albowiem ta lutownica wygląda jak jakaś niedokończona home made. Mając chwile czasu poszukam i wstawię link, dostawa trwała 4 dni i bez dopłacania cła wysyłka z UE.
@jezb31022 жыл бұрын
Czy możesz podać chociaż nazwę tego sprzętu? Szukałem w necie czegoś podobnej cenie ale nie znalazłem. Potrzebuję do lutowania THT. Lutownica z filmiku chyba zbyt szeroko grzeje.
@patkelley82932 жыл бұрын
So you can use the laser like a heat gun. I want one.
@Serwis242 жыл бұрын
Not good idea I think!
@jankeb25362 жыл бұрын
Zamiast zmiany soczewek powinno być pokrętło na kolbie jak w latarkach i przycisk tak jak zauważyłeś a na cyferblacie napisane w celsjuszach zakresy lutowania.
@Serwis242 жыл бұрын
Dokładnie tak
@jarekkomtech-bis5922 жыл бұрын
Ciekawy sprzęt. Ale masz racje, potrzeba trochę popracować i zdobyć doświadczenie czy ta temperatura nie będzie szkodliwa dla układów.
@Serwis242 жыл бұрын
Dokładnie
@Ndriu2 жыл бұрын
Pomiar temperatury przydał by się realny np pod elementem etc a to jest pomiar jak laser podgrzewa czujnik te elementy by się paliły 🔥 gdyby to hot miał 550°c nastawione
@Roman_Comrad2 жыл бұрын
Береги свои глаза ! Не смотри в микроскоп когда включен лазер ! Используй монитор.
@Serwis242 жыл бұрын
In english please 👍 ni panimaju
@Roman_Comrad2 жыл бұрын
@@Serwis24 :) You can use google translator 😉
@Roman_Comrad2 жыл бұрын
@@Serwis24 English version: Take care of your eyes! Do not look through the microscope when the laser is on! Use a monitor. Polish version: Zadbaj o swoje oczy! Nie patrz przez mikroskop, gdy laser jest włączony! Użyj monitora.
@mikolajmikun53372 жыл бұрын
Pierwszy mocny laser, który nie wymaga okularów, żeby nie uszkodzić wzroku !! Szacun dla inżynierów.
@Serwis242 жыл бұрын
Głupota nie boli, ochrona potrzeba, tylko mi jej zabrakło….
@mikolajmikun53372 жыл бұрын
@@Serwis24 Ważne, że masz oczy całe :) siedzę w laserach i mnie przeraziłeś... najgorsze są IR bo tych nie widać.
@filipfilipowicz88802 жыл бұрын
15 watowy laser ir, brak okularów ochronnych podczas wpatrywania się w niego przez mikroskop ;D. Sprzęt ma swoje ograniczenia, natomiast autor, z całym szacunkiem, zerową wiedzę o prace z laserami ir, czy uv. Przy takiej mocy wystarczy odbicie od pola lutowniczego czy ekranów na płycie.
@Serwis242 жыл бұрын
Cóż zrobić, przyznałem się do błędu z brakiem ochrony. Tak BTW to producent w takim razie powinien dołączać okulary ochronne do produktu.
@paweradziowicz6032 жыл бұрын
@@Serwis24 z tym się nie zgodzę. kupując produkt powinieneś wiedzieć jak działa. owszem cześć producentów dorzuca tanie okulary ale nie ma takiej potrzeby. ochrona to już Twoja broszka. w końcu kupując glocka nikt Ci nie dorzuca w zestawie kamizelki albo ochronników słuchu abyś sobie krzywdy nie zrobił :)
@interbudelblag2 жыл бұрын
pewnie ścieżki się odrywają od temperatury. Podobnie wygląda sytuacja przy użyciu lutownicy transformatorowej.
@piotrcapecki9672 жыл бұрын
fajny material. Dynamiczniejszy montaz bardzo na plus!
@Serwis242 жыл бұрын
Super!
@Daniel-ei8xz2 жыл бұрын
Taka lutownica powinna mieć sprzężenie z laserowym termometrem dającym kontrolę nad temperaturą powierzchni ogrzewanej
@Serwis242 жыл бұрын
Pomysłowe :)
@wyswietlaczeiinne762 жыл бұрын
Witaj Łukasz fajny odcinek leci łapeczka . Fajna ta lutownica laserowa . Pozdrawiam
@rhtr.2 жыл бұрын
Matko Bosko Laserowo. To jes monstrum. 29:30 😆😂
@METALowy44042 жыл бұрын
32:16 tu powinien być limonkowy nissan 😄
@cdxa58622 жыл бұрын
Ciężko powiedzieć żeby to miało przewidywalne zachowanie, każda operacja tym to wielka niewadoma. Ogrzewając powietrzem nagrzewasz wiekszą powierzchnią (objętość i masa powietrza) światłem tylko oświetlaną powierzchnię. Problem ze światłem jest taki że wystarczy różnica koloru i już inaczej się nagrzewa. Przykładem są złącza, ciemny plastik pochłania ciepło a złote piny (złoto najlepiej odbija podczerwień) z pewnością ledwo co się nagrzewają od bezpośredniego światła, raczej od ciemnej płytki i plastiku, a to nie o to chodzi. Pomijam już temat odbić podczerwieni które lecą w oczy, jak masz możliwość to weź jakaś kamerę z trybem nocnym i zobacz czy coś widać. Z pewnością narzędzie ciekawe, ale raczej nie do lutowania.
@Gerrrciu2 жыл бұрын
Po to masz uchwyt na głowicę, żeby promień grzał w jednym miejscu bez ruszania. Druga sprawa, temperaturę podgrzewania prawdopodobnie reguluje się odległością głowicy od elementu lutowanego 🤪
@Serwis242 жыл бұрын
Probowałem bliżej, dalej, szczerze, nie widziałem różnicy
@Nonqus2 жыл бұрын
twój pomiar temperatury grzania jest błędny. Taki mały termistor ma o wiele mniejszą pojemność termiczną oraz rozpraszanie ciepła niż taka płyta gówna, przez co nagrzewa się on wiele wiele szybciej(termistor). Aby pomiar temperatury takim termometrem był wiarygodny musiałbyś połączyć termicznie obydwa te elementy. Łatwiej zastosować termometr bezdotykowy
@Nonqus2 жыл бұрын
a poza tym ciekawy materiał
@albatros26052 жыл бұрын
Oczopląsu można dostać od tych efektów przeskakiwania obrazu...
@Serwis242 жыл бұрын
Uhh.. poprawimy się
@scrappyqwerty65372 жыл бұрын
Jak dla mnie to bez sensu glownie dlatego ze rozgrzewanie nastepuje zbyt szybko i nastepuje szok termiczny o ile element wymienisz o tyle płyta pcb moze sie rozwarstwic,sciezki odpasc itd....
@bestmobileservicing002 жыл бұрын
Nice..... Bro
@salus912 жыл бұрын
okulary kup din3
@gersongomes99252 жыл бұрын
Por favor , habilite as legenda para tradução!
@Serwis242 жыл бұрын
Soon my friend! Subcribe! :)
@sepic5407 Жыл бұрын
cooL
@Ndriu2 жыл бұрын
15 wat bez okularów, wejdź na kanał "styropyro" w odcinku gdzie bawi się laserem medycznym promienie uszkodziły matryce aparatu 📸 Jest tez odcinek gdzie robi latarkę z lasera IR, A w którymś pokazuje ze chińskie okularki ochronne są nic nie warte.
@Serwis242 жыл бұрын
Więcej szczęścia niż rozumu
@cptkonar2 жыл бұрын
Zrób test jak się rzeczywiście zachowa laser na odbijającej powierzchni żeby uspokoić proroków z komentarzy 😂
@marcingogowski607710 ай бұрын
Motyw ze stopionym złączem mnie rozwalił. Jakbym widział swoje dzieło
@krzysztofjarzyna42252 жыл бұрын
Krótko mówiąc tragedia. Dzięki za ten filmik. Ludzie, którzy piszą, że fajna lutownica, że dobry sprzęcik, chyba nie rozumieją nic z tego materiału, niestety.
@Serwis242 жыл бұрын
❤️
@tomekmobilemdia32852 жыл бұрын
Mało praktyczny sprzęt, jak bym miał wybierać laser bądż hota nawet tańszego wzioł bym hota. Tak jak Pan mówi że hotem lepiej sie operuje niż tym laserem a to w lutowaniu zaraz po temperaturze najważniejsze
@jacekso81422 жыл бұрын
i Solder mask do KOSZA - kicha ta laserówka
@adriankoodziejczyk31262 жыл бұрын
Jakoś mnie nie przekonuje ten typ pracy. Brak kontroli
@Serwis242 жыл бұрын
Mam identyczne odczucia :) hocik to hocik
@tremorpl2 жыл бұрын
Skoro cyna i plastik się topi to sorry oczy masz na bank uszkodzone jeżeli nie pracowałeś w okularach ochronnych na daną falę. Wyjdzie to za trochę czasu . Sam robię przy kalibracji laserów - bezpieczeństwo ponad wszystko ! Poczytaj o plamce żółtej i niebezpieczeństwie.
@Serwis242 жыл бұрын
Wiem, skrajna głupota. Brakuje mi teraz lepszej informacji od producenta o zagrożeniach i jakiejkolwiek ochrony w postaci np. Okularów w zestawie.
@ukaszk.-abccomputersrzeszo24262 жыл бұрын
🔥
@over-kill8778 Жыл бұрын
#jaknaprawić
@kundankumar3292 жыл бұрын
Price India 🇮🇳 rupees sir
@Serwis242 жыл бұрын
In USD about 600-700$
@beczkaspirytusu37892 жыл бұрын
Trochę nie bardzo to urządzenie na serwis
@Serwis242 жыл бұрын
Racja
@Kris0725PL2 жыл бұрын
pokaze wam pewny sposob lepszy niz ten laser i bezpieczniejszy :)
@Atetus942 жыл бұрын
Jaki? Halogen?
@Kris0725PL2 жыл бұрын
@@Atetus94 nie
@Serwis242 жыл бұрын
No dawaj
@tomaszkluska64192 жыл бұрын
Skrajnie niebezpieczne, bezużyteczne guano.
@Serwis242 жыл бұрын
👍 popieram
@canislupussilver2 жыл бұрын
bez sensu. cyna jest lustrzana i odbija duzo swiata a elemety smd a wszczególnosci czarne,tak samo jak i plastiki pochałaniaja to ciepło za szybko i sie wszytko fajczy mimo ze cyna nawet sie nie rozpusci
@frtp36912 жыл бұрын
отраженным от припоя излучением,глаза не пожгёт? да ещё и через увеличитель...
@Serwis242 жыл бұрын
English Please
@frtp36912 жыл бұрын
@@Serwis24 laser reflection from the mirror solder,can hurt the eyes?
@billiaga54812 жыл бұрын
Привет. Без вскрытия станции обзор считается не состоявшийся.
@Serwis242 жыл бұрын
English Please
@mani3kodz9242 жыл бұрын
klejone klejem.....
@Serwis242 жыл бұрын
No takie masło maślane :) Cały ja :)
@RepairWalaOfficial2 жыл бұрын
Bro remove CPU
@Serwis242 жыл бұрын
Maybe next time, I already gave that stuff back to the shop 👍
@kubiii_2452 жыл бұрын
Wooooooooow 🔥🔥🔥 też chcę 😁🤣
@roberttata81042 жыл бұрын
Nie przesadzaj. 😄
@marekdziemianczuk5382 жыл бұрын
Mi się nie podoba.
@Serwis242 жыл бұрын
Mi tez nie
@buras.2 жыл бұрын
Naprawdę nie wyrzucaj hota. 🙁 Moja Ocena tej stacji. 👎
@Serwis242 жыл бұрын
Hot stoi i używam z przyjemnością :)
@svetozar1612 жыл бұрын
Ну не знаю. По моему хрень какая-то.
@Serwis242 жыл бұрын
English Please
@trevorphilips22662 жыл бұрын
eh wynalazki z du*py nie ma to jak cyna i grot :)
@FiazMahmood Жыл бұрын
Too much talking
@sotamastermaster-service2 жыл бұрын
Dislike
@adriandaron24932 жыл бұрын
Przypadkiem znalazłem twój kanał. Robisz Dobrą robotę 😎 sub i będzie oglądane naprzemiennie z kanałem Daniela Rakowieckiego