Легкоозброєний воїн Київської Русі. Руська піхота. Часи Святослава Хороброго

  Рет қаралды 1,523

Історія Українського Війська

Історія Українського Війська

Ай бұрын

Легкоозброєний воїн Київської Русі. Руська піхота. Часи Святослава Хороброго
Під час завойовницьких походів князь Святослав розпоряджався численним військом добре тренованих бійців. Піхотинці складали абсолютну більшість членів князівської дружини. Основним способом бою того часу була фронтальна сутичка з ворогом. Тут воїни могли продемонструвати свої навички володіння холодною зброєю, які вони відточували протягом усього життя.
Зазвичай піхота билася, тримаючи в лівій руці щит і діючи списом, сокирою чи мечем у правиці. У руських воїнів не було стандартного набору озброєння. Кожен боєць озброювався своїм коштом тим, чому сам надавав перевагу. Більшість воїнів не мала захисного озброєння, тіло захищали лише щитом. Якщо статків воїна вистачало на металевий обладунок, то в першу чергу дбали про захист голови шоломом.
Автор реконструкції: Нестор Рибчинський
Про канал:
“Історія Українського війська” - це проєкт, що розповідає про те, як воювали, як виглядали, чим були озброєні українські воїни від минулого до сучасності.
Історія Українського війська - це історія боротьби за незалежність нашої держави, за самобутність нашого народу і за власну ідентичність. Боротьба українського народу за незалежне існування в минулому, так само як і нині, великою мірою залежала від вправності Українського війська. Наш проєкт розповість і покаже тих, хто боронив українські землі і народ від іноземного поневолення у часи Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки та в умовах нинішньої російської збройної агресії.
Проєкт “Історія Українського війська” підготовлено Всеукраїнською громадською організацією “Молодий Народний Рух” спільно з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України за підтримки Міністерства молоді та спорту України/
Засновники:
Всеукраїнська громадська організація "Молодий Народний Рух":
mnr.in.ua/
/ ukrmnr
/ mnr.in.ua
Центр досліджень воєнної історії ЗСУ:
milhistory.zsu.gov.ua/
/ afu_milhistory
/ afumilhistory
Партнери:
Міністерство молоді та спорту України
mms.gov.ua/
Департамент утвердження української національної та громадянської ідентичності
/ viddilnpvmms
Освітній проєкт "history_malva"
/ history_malva
Товариства військово-історичної реконструкції "Печерська сотня київського реєстрового полку"
17c.org.ua/

Пікірлер: 22
@HistoryofUkrainianArmy
@HistoryofUkrainianArmy Ай бұрын
Підтримайте проект вподобайками, підписками та коментарями! Легкоозброєний воїн Київської Русі. Руська піхота. Часи Святослава Хороброго. Автор реконструкції: Нестор Рибчинський Під час завойовницьких походів князь Святослав розпоряджався численним військом добре тренованих бійців. Піхотинці складали абсолютну більшість членів князівської дружини. Основним способом бою того часу була фронтальна сутичка з ворогом. Тут воїни могли продемонструвати свої навички володіння холодною зброєю, які вони відточували протягом усього життя. Зазвичай піхота билася, тримаючи в лівій руці щит і діючи списом, сокирою чи мечем у правиці. У руських воїнів не було стандартного набору озброєння. Кожен боєць озброювався своїм коштом тим, чому сам надавав перевагу. Більшість воїнів не мала захисного озброєння, тіло захищали лише щитом. Якщо статків воїна вистачало на металевий обладунок, то в першу чергу дбали про захист голови шоломом.
@user-rc4oe9fc7d
@user-rc4oe9fc7d Ай бұрын
Дуже важливий проєкт!
@user-fz6rp6cx3t
@user-fz6rp6cx3t 15 күн бұрын
Не Київської Русі, а взагалі Русі! Бо Русь була тільки одна!
@tor8419
@tor8419 Ай бұрын
цікавий проект .. таких проектів повно, і дуже якісні, але є велике але, вони не про Украіну ) саме те що треба, головне зберігайте якість та достовірність
@annaferenchak2032
@annaferenchak2032 Ай бұрын
🔥🔥🔥
@AS_mund
@AS_mund 14 күн бұрын
Що він їв далі. Яка зарплта була. Яка карєра. Уууу, скільки всого тут цікавого може бути.
@ChristianAndHistory
@ChristianAndHistory Ай бұрын
Дуже круто🔥 Дякую вам🙏
@yaroslavferenchak1674
@yaroslavferenchak1674 Ай бұрын
Продовжуйте та розвивайтесь🔥
@kareemshakirov7869
@kareemshakirov7869 Ай бұрын
О, це цікаве заглиблення в історію. Чекаю наступних випусків
@ivanyurchenko1729
@ivanyurchenko1729 12 күн бұрын
Та забудьте ви вже ту москальську термінологію "Київська Русь"! Такої назви не існувало - була лише Русь. Ще короля Данила назвіть Данилом Галицьким
@levkotkach3363
@levkotkach3363 Ай бұрын
Факт. Частину образів розкривають люди, які в реалі є, чи були у військах. Якщо не помиляюсь, то чоловяга з їх числа.
@yaroslavferenchak1674
@yaroslavferenchak1674 Ай бұрын
Так, саме так. Нестор Рибчинський - воїн 125 бригади ТРО
@Norberto103
@Norberto103 Ай бұрын
@@yaroslavferenchak1674 З 103 :)
@user-xf3dl2jj9l
@user-xf3dl2jj9l 26 күн бұрын
Так вони, все ж, в шароварах були?
@user-st9uy4ti7p
@user-st9uy4ti7p 25 күн бұрын
Це типовий воїн- русин 10 ст.
@user-zv4lm3nu2p
@user-zv4lm3nu2p Ай бұрын
Ну і звідки це все? Единие джерело - ПВЛ і те є підробкою.
@levkotkach3363
@levkotkach3363 Ай бұрын
Ха, нарешті людський співрозмовник. Підкажіть будь ласка до якого типу "джерел" належить чи не належить "ПВЛ", і взагалі які "джерела" бувають. Наперед дякую.
@user-zv4lm3nu2p
@user-zv4lm3nu2p Ай бұрын
@@levkotkach3363 ПВЛ підробка 17-19 століття - ось з чого потрібно починати. росії потрібно було якось обґрунтовувати свою експансію на землі України і Речі Посполитої, ось тоді і з'явилася ця підробка.В далі - що таке Русь по вашому? Були племена, а звідки взялось саме це узагальнення і сам термін? Знову ж, ідеологічна диверсія Московії заклала уяву про якусь пра державу Русь, а значить і вони мають претензій, на неї. Ніякої пра держави не було і в ті часи бути просто не могло. Так що таке Русь?! Чому козаки називали себе русинами? Вірили, що вони нащадки Др. руси? Маразм! Ми живемо в парадигмі придуманную Московією ідеології, і нічого не робимо, що б її відкинути, а лише викривляємо - "дурні дурні діти"!
@levkotkach3363
@levkotkach3363 Ай бұрын
@@user-zv4lm3nu2p я бачу ви наче добре обізнані. Але я так і не зрозумів з вашої відповіді які історичні джерела бувають? Нажаль я не можу спонукати вас на відповідь. Можите порекомендувати, зі свого досвіду, праці по історії, крім підручників і художньої літератури, де автори, вчені історики, які конкретно розбираються і спеціалізуються в тих вузьких історичних темах, про які вони пишуть, бажано не XVII-XIX століть, а XXI, в крайнім випадку другої половини XX століття. Дякую.
@levkotkach3363
@levkotkach3363 Ай бұрын
@@user-zv4lm3nu2p бачу Ви гарно обізнані. Правда я нічого не зрозумів, про те, які джерела бувають. А Ви можете порекомендувати, зі свого досвіду, профільну історичну літературу, крім підручнтків і художньої? Себто писану професійними істориками, про вузькоспеціалізовані теми на яких вони знаються і спеціалізуються. Цікавить щось з цього століття, на крайнє з 90-х XX століття. Дякую
@user-lq9mp3ri1o
@user-lq9mp3ri1o 7 күн бұрын
Це щось дуже легко, озброєнний кметь. А де захистна стьоганка ? Зрозуміло що кольчуга ,або бахтерець чі інший залізний захистний обладунок міг бути не в кожного воїна,тим паче не в кожного воїна ополчення, але захист все одно був або шитий з льону,вовни чі бавовни ,зі сталевими захистними елементами типу пластин ,шматків кольчуги чі просто сталевого дроту. Голі по пояс "берсеркєри" частіше зустрічаються в кіно ,ніж в житті, хоча роздягнутись до сорочки ,або скинути і її войн міг як що знав що це буде його останній бій, була така традиція у слов'ян, кажуть. Доречі лук та спис у легкого вояка під рукою був частіше ніж той самий кістень, бо його застосовували більше в цивільному житті злочинці ніж воїни, бо його можно було сховати, що робило його не помітним,, для війни кістень мало придатна річ ,особливо проти тих хто має хоча б мінімум обладунків, а ось бойовий цеп,або палицю,чі там пернач ,був більш вживаним, мені здається.... Сокира за звичай була наближена до цівільних варіантів, бо часто виконувала багато побутових речей і слугувала ще й в побуті ,інженерних та логистичних потребах у війську, а такі чекани , застосовували войни з професійних дружин в більшості кінні де основне призначення сокири прорубування обладунків ворога.
@user-py8gz3ld3g
@user-py8gz3ld3g 16 күн бұрын
Цікаво
Backstage 🤫 tutorial #elsarca #tiktok
00:13
Elsa Arca
Рет қаралды 43 МЛН
Climbing to 18M Subscribers 🎉
00:32
Matt Larose
Рет қаралды 31 МЛН
1 класс vs 11 класс  (игрушка)
00:30
БЕРТ
Рет қаралды 3,9 МЛН
🍕Пиццерия FNAF в реальной жизни #shorts
00:41
Советский мультфильм про нашу жизнь !
13:49
Дедушка Аргентинца
Рет қаралды 3,1 МЛН
Про засновників Києва
15:29
Олександр Алфьоров
Рет қаралды 12 М.
ПЕРШІ КНЯЗІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ | Історія України | TURBO ZNO
55:27
TURBO ZNO: твоя підготовка до ЗНО і НМТ
Рет қаралды 22 М.
Backstage 🤫 tutorial #elsarca #tiktok
00:13
Elsa Arca
Рет қаралды 43 МЛН