Jejć, czasami nie czaję o czym mówisz, ale mówisz to tak fajnie, że aż się chce słuchać :)
@xAdek321x11 жыл бұрын
i tak nie poruchasz :D
@werwerpl11 жыл бұрын
Czasem nie rozumiesz o czym ona mówi? No, widać nie jesteś zbyt bystry :D
@marcinomiecinski19377 жыл бұрын
Nie oto chodzi. Kolega nie może się skupić na treści, bo pewnie wpatrzony w panią Paulinę jak sroka w gnat. Bez urazy.
@peczkos11 жыл бұрын
uwielbiam Cię ! :D sposób w jaki mówisz, co mówisz, całokształt ! prywatnie jesteś zapewne bardzo sympatyczną i lubianą osobą, szkoda, że nie mieszkasz np w bloku obok :D kręć dalej filmiki, bo świetnie się ich słucha i je ogląda :) pozdrawiam :)
@elabidzinska487610 жыл бұрын
Ten blog to kawał dobrej roboty, gratuluję.
@SubujWapniaka11 жыл бұрын
Na studiach trzeba się wkupić w starsze grono wódką. Takie są zasady. Suchar zacny bo nie zrozumiałem za pierwszym razem
@HardStyle141011 жыл бұрын
To wróć do podstawówki dzidzia.
@MrPiotrek134211 жыл бұрын
W pokoju mieszka dziecko, a Bolesław Chrobry był dzieckiem Mieszka I... Żeby nie znać historii początku państwa...
@SubujWapniaka11 жыл бұрын
Subuj Wapniaka Dziecko Mieszka, że niby Mieszko I ( to takie proste jak można tego nie wiedzieć)
@bujkot11 жыл бұрын
Wapniak, jeszcze trochę i strach będzie lodówkę otworzyć. :) Ostatnio wszędzie Ciebie pełno. ;)
@1KiLeR1111 жыл бұрын
Ty łeb masz zacny
@megabigspider11 жыл бұрын
Ja przepraszam wszystkich... Ale jak słyszę KUPYWAC PERFUM to mam ochotę strzelić :)
@AgataMonroe11 жыл бұрын
Na szczęście nie popełniam błędów, o których najczęściej wspominasz (z racji zainteresowań, gdyż w przyszłym roku zamierzam rozpocząć studia na kierunku "kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo"), ale uwielbiam oglądać Twoje filmy, bo wierzę, że są one w stanie zmienić wiele w Internecie. W końcu przeciętny człowiek woli popatrzeć na ładną, uśmiechniętą buzię niż wertować mądre książki ;))
@AndroidFan9211 жыл бұрын
Odcinki "Mówiąc Inaczej" przeważnie odtwarzam dwa razy. Za pierwszym razem oglądam, za drugim (już) uważnie słucham.
@ukaszs860411 жыл бұрын
"łóżko, ciastko, okno, dziecko"... to sugestia?
@CoffeMuss11 жыл бұрын
Ja zawsze piszę 'Ty', 'Twój', 'Tobie' wielką literą, ponieważ uważam właśnie, że przez to oddaję pewien szacunek osobie, z którą piszę.
@kinimod2883010 жыл бұрын
Niektórzy nie używają dużych (wolę "dużych" zamiast "wielkich", prof. Miodek też) liter w zwrotach bezpośrednich (Ty, Tobie, Ci), ale bardziej drażni mnie, gdy ludzie używają dużej litery pisząc "ci" w znaczeniu: "kibice Cracovii to ci, którzy mają biało-czerwone szaliki, a nie ci, którzy mają szaliki zielone."
@Rapid-ou6jj10 жыл бұрын
"Łóżko, ciastko, dziecko" Mam złe skojarzenia xD
@kartkibloczek11 жыл бұрын
Oj tam, wystarczy napisać dzień dobry wieczór, i wszystko z głowy :)
@kalewra111 жыл бұрын
Odc. 20 już jest, więc teraz możemy czekać na jakiegoś making of'a?
@crazyfrytka11 жыл бұрын
Hmm... Ja zawsze piszę Tobie, Ci itd. Co więcej, piszę Jej, Ona, Siostra, Narzeczony itd, jeśli mówię o konkretnej osobie, a nie abstrakcyjnej.
@edufuntv150611 жыл бұрын
Ja też tak piszę. :-)
@LittleBlueMen2311 жыл бұрын
Nie to żebym coś mówił czy coś , ale ... ten kwiat za panią opada :D
@MarekMazurkiewicz1988pl11 жыл бұрын
Czym się różni przekaz jasny od klarownego?
@RadosawDrozdzewski11 жыл бұрын
O! Widzę, że znalazłem odpowiedź na swoje pytanie postawione na facebooku. Dziękuję.
@elcolicous11 жыл бұрын
Kiwi: to kiwi - owoc, ta kiwi - pasta do butów, ten kiwi - ptak-nielot.
@asikAska3 жыл бұрын
Ja zawsze słowa "Twój/Ciebie" itp. pisze wielką literą. Zaczęłam oglądać Twoje filmy od pierwszego odcinka i muszę uznać, że jesteś fantastyczna 💖.
@panktosiu235110 жыл бұрын
Suchar świetny, jeden z lepszych...
@dorota73868 жыл бұрын
"Te pytanie" tak jak i "te dziecko". o.O Jeśli chodzi o maile, lepiej pomijać zbędne "dzień dobry, dobry wieczór" i przy okazji zaoszczędzić sobie problemu, a zamiast tego zacząć po prostu od "Szanowny Panie Doktorze,", "Szanowna Pani Magister". Haha, dobry suchar! :D Zrozumiałam dopiero za drugim razem, ale co tam.
@bogusawamsterdam791711 жыл бұрын
OOOO jakie suchee! Dajcie popić! Dobre. trochę mi zajęło zrozumienie :)
@WizageAndStyle10 жыл бұрын
oglądnełam chyba wszystkie Twoje odcinki dzisiaj :)
@MissSeptaria11 жыл бұрын
Mnie najbardziej dobija: II. Miejsce dla Anna Kowalska albo co gorsza Anny Kowalska. Pamietam jak dostałam opieprz od teściowej bo odmieniłam imiona i nazwiska na zaproszeniach ślubnych;/
@magdalenalabusek760311 жыл бұрын
Jesteś super. Nie dość, że ładna to jeszcze mądra :) zamierzam korzystać z Twoich nauk :D a nuż mnie uznają za mądrzejszą... lub bardziej mądrą :P
@rutekck11 жыл бұрын
Oj Paulinko chyba dzisiaj spałaś w chlebaku. Wyborny sucharek
@zwierzoczlekoupior11 жыл бұрын
Kiedy ja chodziłem do szkoły stawianie kropki po liczebnikach porządkowych było uważane za germanizm (w języku niemieckim jest to zasadą). Uważam, że poza nazwami własnymi należałoby zapisać liczebniki porządkowe słownie, np. dwudziesty trzeci sklep sieci X w Polsce. A w nazwach własnych używać raczej cyfr rzymskich (tak jak np XXIII LO). Zauważyłem jednak, że nawet gazety (np. Wyborcza) porzucają cyfry rzymskie i zaczynają pisać 23. LO (tutaj akurat używają kropki, bez niej nikt by się nie domyślił). No cóż, czasy się zmieniają, a język wraz z nim.
@MyRufruf11 жыл бұрын
Fajny kanał śmiechowo prowadzony :)
@Micidami11 жыл бұрын
Jak rozwiązać sprawę z mailami służbowymi? Zaczynamy "Szanowna/y Pani/e". Nie rozpoczyna się listów (a mail jest rodzajem listu) od "Dzień dobry", "Dobry wieczór", "Jaka miła pogoda", "Ładni Pani dzisiaj wygląda" czy innymi takimi dziwolągami. Tak samo, jak nie rozpoczynamy maili od "Witam"/"Witaj", a już na pewno nie do kogoś wyżej od nas.
@mateuszfourem87388 жыл бұрын
Proponowałbym "Dzień dobry wieczór".
@RR-Radzia11 жыл бұрын
Super. Dzis 20 minut kłóciłam się z naszą polonistką, bo oznaczyła mi błąd w zdaniu "Urodził się 13 września 1940 roku." Ze względu na to, że nie postawiłam kropki po "13" -_- na koniec oczywiście dostałam ocenę niedostateczną za "pyskowanie" -_-
@dominikmaslanka70969 жыл бұрын
Według mnie najczęściej używaną formą przywitania jest "Cześć". Jest ona dlatego tak często używane, ponieważ możemy się nią przywitać, jak i pożeganać, dlatego czy przy pisaniu mail-a nie byłoby nadużyciem napisanie "Dobra noc"? Rodzielenie jednego wyrazu, którego używamy na pożegnanie, sugerowałoby inne znaczenie dobrej nocy, a już tym bardziej napisane w temacie wiadomości.
@Rareighty11 жыл бұрын
Chcemy więcej Paulinowego śmiechu :D
@666PolskiMag11 жыл бұрын
Mam pytanie. Czy forma "Zapytać się kogoś" jest poprawna? Od zawsze żyję w przekonaniu, że można albo "Zapytać się" (siebie) albo "zapytać kogoś". Jak to jest?
@emaniaa11 жыл бұрын
Moim zdaniem żyjesz w dobrym przekonaniu :) Też w takim żyję.
@katka181911 жыл бұрын
Witam, ja mam takie pytanie: dlaczego i skąd to się wzięło, że numer (nr) piszemy z wielkiej litery, np Zespół Szkół Nr XY lub artykuł Nr YX? pozdrawiam
@paulinajakubowska322911 жыл бұрын
Pouczono mnie na pierwszym roku studiów (pouczono nas wszystkich na forum), że rozpoczynanie maili do pracowników naukowych od "Dzień dobry" jest niekulturalne. Na uczelni obowiązuje pewna etykieta językowa, zgodnie z którą każdy mail do wykładowcy należy rozpocząć od zwrotu "Szanowny Panie Magistrze/Doktorze/Profesorze". Zastanowiło mnie to "Dzień dobry" w Twoim przykładzie i jedyne, co moim zdaniem tłumaczy ten zwrot, to poufalsza znajomość ze wspomnianym profesorem.
@jadczak0011 жыл бұрын
Zawsze nurtuje mnie kwestia gdy mówimy o końcówkach włosów - pozdwojone ,roztrojone i co gdybym chciał to drążyć dalej "rozczworone" ?? czekam na odp :D
@ambrellitta11 жыл бұрын
Jestem tu pierwszy raz i może już ktoś Ci to mówił :) ale bardzo przypominasz mi gestykulacją Aleksandrę Kwaśniewską :))
@Gryf98811 жыл бұрын
Może się nie znam ale to chyba nie komplement ;)
@ambrellitta11 жыл бұрын
Gryf988 Dlaczego? To tylko stwierdzenie, że troszkę mi ją przypomina :) A Koleżanka z "Mówiąc inaczej" bardzo mi się podoba :))
@Gryf98811 жыл бұрын
Mój błąd, pomyliłem Panie Kwaśniewskie ;)
@Biter11 жыл бұрын
Jak zawsze odcinek zacny i interesujący niezmiernie, dziękujemy :) Pytanie: jaka jest geneza planszy tytułowej i słowa "mówiąNc"? Jak już poprawiać na czerwono błędy to do końca (oczywiście jeśli jest owa literówka zamierzona) ;)
@hypkowna12111 жыл бұрын
mówiąnc gdy gdy nie ma poprawionego błędy jest dobrze mówionc nie muwioc
@karolinaczekanska783811 жыл бұрын
Przecież kobieca dłoń podkreśla "on", a nie tylko "o", więc w czym problem?
@Biter11 жыл бұрын
Karolina Czekańska Teoretycznie słusznie, ale "n" podkreślone jest tak nieśmiało (a mogło być klasycznie skreślone) że i wątpliwości się zakradły... dobra, niech i tak będzie :)
@Donaj8811 жыл бұрын
Biter Nieśmiało? Druga kreska już pod "c" podchodzi.
@14bommerlunder11 жыл бұрын
A z tym "dniem dobrym", to przeciez nie ma znaczenia. Dzien to nie tylko czesc dzienna (w przeciwienstwie do nocy), ale tez 24h okres jako calosc. Czyz nie?
@14bommerlunder11 жыл бұрын
Marek Francik tak
@14bommerlunder11 жыл бұрын
Marek Francik co ma kultura osobista do tego? W innych kulturach w ogole nie ma tego typu rozdzialu i co, powiesz ze tam sa ludzie bez kultury osobistej? Poza tym za PWN: dzień 1. «okres od wschodu do zachodu słońca, kiedy jest jasno na dworze» 2. «okres 24 godzin, w którym Ziemia wykonuje obrót dookoła osi»
@14bommerlunder11 жыл бұрын
Marek Francik Na przyklad na emigracji, zyjesz w innej kulturze, a jednoczesnie uzywasz jezyka polskiego. Definicja mowi jasno to o czym powiedzialem, ze "dzien" to nie tylko wtedy kiedy jest jasno: "«okres 24 godzin, w którym Ziemia wykonuje obrót dookoła osi»", wiec koncz wasc - wstydu oszczedz.
@14bommerlunder11 жыл бұрын
Marek Francik lol. ale trollisko :)
@BarteQ9611 жыл бұрын
Dobry wieczór :) Mnie zrodziło się następujące pytanie: która forma jest prawidłowa... "Wpierw, czy najpierw". "Wpierw kazała mi coś zrobić, a później zmieniła zdanie", czy "Najpierw kazała..." A może obie prawidłowe? Pozdrawiam!
@hanshouse99511 жыл бұрын
0:55 zrozumiałem w mierniku i pierniku ;) co głuchy nie usłyszy to sobie dopowie ...
@sTauuu11 жыл бұрын
Bardzo fajny program, lecz dla mnie jako wzrokowca, fajnie by było gdybyś pokazywała jakieś przykłady. Jak np. w tym odcinku bardzo wolnego miejsca po prawej stronie. Pozdrawiam.
@MisiaAnia11 жыл бұрын
Dzieki Bogu nie mam takiej polonistki w szkole :P Nic bym nie zrozumiała
@KKMasterPlg11 жыл бұрын
Dzień Dobry Wieczór Mam pytanie o bycie hiperpoprawnym w kłótniach: czy opuszczając zaimek można dla podkreślenia wagi inwektywy zapisać ją wielką literą? Dla przykładu: " Ty ćwioku " skrócić do: " Ćwoku " ?
@korsingrr11 жыл бұрын
Dużą literą, nie wielką :) przynajmniej tak uczymy się na polonistyce na południu :)
@sebek81911 жыл бұрын
Młoda damo... Szum w nagraniu wideo też się usuwa, to mnie rozprasza... :3 A żeby Cię do tego bardziej zachęcić to powiem tobie że to się robi w bardzo łatwy sposób. :)
@ItachiUchiha-dv4vs10 жыл бұрын
Uważam ,że pisze się Tobie , a nie "tobie".
@Playlist001t10 жыл бұрын
Itachi Uchiha Kolega popełnił dwa błędy w zdaniu.
@ItachiUchiha-dv4vs10 жыл бұрын
Johnyy brot Nie mogłem znaleźć, napisz jakie błędy!
@djzatorze10 жыл бұрын
Itachi Uchiha hint: spacje
@Tectologic9 жыл бұрын
Browarek i oglądanie fajnej przemądrzałej laseczki :D Co za życie
@biuromegadesign11 жыл бұрын
Ze mozna zaczac po prostu: Szanowny Panie Profesorze ... Szanowna Pani ... itd
@Alexxx31able11 жыл бұрын
podoba mi się idea wtłaczania ludziom w głowy poprawności wysławiania się i umiejętności pisanej... natomiast ... czy to jest jakiś rodzaj "misji" czy zwyczajowa chęć utrzymania się w youtubowym mainstreamie?:) pozdrawiam...
@PLSkyLine10 жыл бұрын
Zacny suchar na koniec :D hahaha
@kamelkuh231111 жыл бұрын
Kochana Paulino, Jakiej muzyki słuchasz? Twoja ulubiona piosenka aktualnie to…?
@ginjaaaa11 жыл бұрын
mogłabym prosić o sposób odmiany województw, miast itp.? (w lubelskiem czy lubelskim? zakopanem czy zakopanym?) pozdrawiam :)
@zombiak161611 жыл бұрын
Mam pytanie związane z pisownią. W szkole podstawowej i gimnazjum uczono mnie, że przed słowami: "że" oraz przed "który" zawsze stawiamy przecinek, natomiast teraz w technikum polonista stwierdził, że nie ma takiej zasady. Więc jak to jest?
@VcarilV11 жыл бұрын
Jak odmienić "wyginąć"? Np. Rysie....wyginają? D:
@dzieciou11 жыл бұрын
Wyginąć to forma dokonana czasownika ginąć. W czasie teraźniejszym czasowniki dokonane nie funkcjonują. Możesz za to powiedzieć: rysie giną, albo... są na wymarciu ;-)
@andrzejszymanski45938 жыл бұрын
Kocham Cię za te duże litery !
@ZapytajBeczkeforever11 жыл бұрын
Ciekawe jest tez to warmińsko-mazurskie "dałem to dla niego". Nie mam pojęcia czy jest to niepoprawne ale gdy to słyszę od razu dostaję kociokwiku ;-;
@wiktorialaskowska35628 жыл бұрын
Czy jeśli mail piszemy o późnej porze, to czy możemy użyć powitania "Dobry wieczór"?
@marymars94068 жыл бұрын
Paulino, a jak brzmi czasownik w czasie teraźniejszym "runąć"?
@TheNekokuroi8 жыл бұрын
Mówiąc Inaczej, odcinek 16
@wojtekskarubowicz95348 жыл бұрын
Dziś w Dzień Dobry TVN dowiedziałem się o Twoim vlogu na YT i jestem mile zaskoczony tym, jak to prowadzisz. Oglądnąłem już 20 odcinków i jestem zachwycony. Mam pytanie czy poprawnie jest 5 grudnie czy 5 grudzień pisząc datę w różnych pismach. ;-)
@radziwill12311 жыл бұрын
A czemu nie można zacząć maila "Szanowny Panie/Pani"?
@MrQuanticox11 жыл бұрын
Mail służbowy tylko za dnia? Hmm :)))) Ahh mogłem zostać polonistą ;)
@SimsiKacper11 жыл бұрын
Wody!!! Tak sucho :)
@XboxAndFrogs11 жыл бұрын
Nie rozumiem suchara, ale i tak się śmieję xD
@MarynaDrewa11 жыл бұрын
Hej. Jak byłam w podstwówce to wiele moich koleżanek i kolegów zamaist "mama mi nie pozwoli" mówiło " mama mi nie karze". Brzmi to dosyć dźiwnie i moje pytanie jest takie. Jest to błąd językowy? ;)
@VelicoFides11 жыл бұрын
To jest błąd logiczny.
@MsBallack11 жыл бұрын
Ortografia! "Karze" to trzecia osoba liczy pojedynczej od słowa "karać". Jeśli zaś chodzi o słowo "kazać", wtedy można użyć zwrotu "mama każe".
@nataliakrupska62916 жыл бұрын
z tym stawianiem kropek to ja mam zawsze problem może kiedyś się nauczę! :P
@atelierjogi9 жыл бұрын
Szanowna Pani Paulino / Droga Pani Paulino, proszę nie wprowadzać Studentów w błąd i nie zachwalać form bardzo niegrzecznościowych, czyli np. "dzień dobry" do wykładowcy. W Pani przypadku być może rzeczywiście wykładowca, jak to zostało niżej przez Panią zaznaczone, "spadłby z krzesła (...) więc luz w galotach". Jednostkowych przypadków nie można jednak odnosić do całości uniwersyteckiego savoir vivre'u. Innymi słowy, kultura uniwersytecka opiera się na ogólnie przyjętych normach pisania maili, a nie na Pani jednostkowej sytuacji, zwanej przez Panią "luz w galotach". - Tak wyglądałby oficjalny mail do Ciebie :) Nieoficjalna część jest prośbą, abyś chwaliła to, co kulturalne i warte kultywowania na uniwersytecie, czyli tej instytucji, która ma z założenia uczyć, chwalić i stosować zasady dobrego wychowania i kultury osobistej :) Realizacja tego założenia zależy już od nas, studentów, wykładowców i absolwentów :)
@Liliza0000111 жыл бұрын
Suchar po prostu mnie zabił.... :) :D
@allyaajilikaalien71937 жыл бұрын
o co w nim chodzi ;-;
@Pweraaa11 жыл бұрын
jak się mówi uprać czy oprać np. upierz to czy opierz to (i to i to dziwnie brzmi)?
@allyaajilikaalien71937 жыл бұрын
uprać to...nie ma czegos takiego jak oprac... no i uprac wcale nie nrzmi źle..w szczególności na tle tego 2 (od np.upierzesz? )
@avalon1991avi11 жыл бұрын
Powiedz proszę droga Paulino, jak powinno się mówić: Piździ jak w kielecKIM, czy kielecKIEM? Chciałam to sprawdzić w Internecie, jednak Wikipedia nie podaje wcale odmiany "kielecKIEM"
@michabonski39811 жыл бұрын
Jeżeli w KIELECKIM to województwie, a w KIELECKIEM - regionie, czyli bez zaznaczenia jakichś oficjalnych granic administracyjnych. Wydaje mi się, że druga forma jest poprawna. Chociaż ja tylko skromnym inżynierem jestem i mogę się mylić...
@mylegispotato11 жыл бұрын
Te szumy to dajesz specjalnie?
@Ammatyz11 жыл бұрын
Sucharek pierwsza klasa!
@allyaajilikaalien71937 жыл бұрын
o co w nim chodzi ;-;
@alphred5410 жыл бұрын
najlepiej napisać dzień dobry wieczór :P
@TheVixen12511 жыл бұрын
A co z latte machiato? czy makiato? a może macziato? wspomnij o tym :)
@jarosaw83098 жыл бұрын
Pamiętam jeden z odcinków kuchennych rewolucji,kiedy Magda Gessler zapytała się czy te pierogi są robione na miejscu a on odpowiedziała,że są kupcze zamiast kupne.
@sebastianjaworowski90837 жыл бұрын
To już kolejny odcinek, w którym poszukujemy odpowiedzi, jak rozpocząć korespondencję do drugiej osoby. Myślę, że zawarta, każda, grzecznościowa forma jest dobrym sposobem. Również uważam, że zaczynając od "Dzień dobry" jest uniwersalne, niezależne od pory dnia. Dlaczego tak uważam ? Otóż, użyte słowo "dzień" nie dotyczy tylko widnej pory doby, ale całego czasu, w którym czynnie funkcjonujemy w ciągu dnia. A przy okazji, jakże przyjemny, grzeczny zwrot używa się, a dzień staje się przyjemny, szczególnie wieczorem, kiedy otrzymujemy miłą wiadomość. ~8-)
@pawekaras17199 жыл бұрын
Mój kolega zawsze zagaja sprawę jak do mnie dzwoni słowem, "dzieńdobrywieczór" niezależnie od tego o której porze by dzwonił :)
@adaa969 жыл бұрын
Wyczuwam kanał Mateusza Olecha ^.^
@BlaherTiger10 жыл бұрын
Na iDzienniku ja po prostu piszę "Dobry wieczór" do nauczycielki. ;P
@iMisiuSW11 жыл бұрын
Paulina kocham Cię! :)
@MsMartikanna11 жыл бұрын
@Radek Szymon: Widziałeś kiedyś dwie kropki na końcu zdania? Oczywiście, że jedną :)
@AdamWiącek-g9j Жыл бұрын
Teraz, po dziewięciu😊 latach, piszę już: "mejl". Także: "łikend" i😮 "ewent". Niedługo będę: "trigerował" i " grilował"! ❤😂 Gdy Mieszko żenił się z Dąbrówką, była Ona już rozwódką!😢 Pierwszym Jej mężem był Niemiec"; miała😮 z nim chyba dwóch synów... 😂🇩🇪🤪🐸
11 жыл бұрын
A może odcinek o wpływach francuskich (rezerwuar, rekonesans)?
@nssa8611 жыл бұрын
i jeszcze pisuar:)
@676bsara11 жыл бұрын
Czy nocnego maila można zacząć od "Witam"
@meggytimemj9511 жыл бұрын
mam problem bo nie wiem jak powiedzieć : ja nie umie czy ja nie umiem gęstsze czy gęściejsze spaźniać podobno nie jest uznawane jako błą moja wychowawczyni ( polonistka) nie potrafi posługilac sie językiem polskim, mowi w cudzysłowiu, dwutysięcznie piąty, spaźniać brak mi s(ł)ów nie potrafi wymowic "ł" mówi, ze cos jest najpierwsze O_o jak życ??
@katem14210 жыл бұрын
Mnie denerwuje słowo zakupić. Nie wydaje mi się to poprawną formą, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości. Powinno się raczej mówić kupować bądź dokonywać zakupu. A może się mylę? Pozdrawiam.
@DarthZiZi9 жыл бұрын
Dla mnie w przypadku nocnych e-maili sprawa jest prosta. Przed północą, począwszy od godziny 18.00, piszę dobry wieczór, zaś już po północy do godziny 17.00, dzień dobry.
@anq15079 жыл бұрын
DarthZiZi cóż w takim razie piszesz od 17 do 18?
@oliwande6759 жыл бұрын
Ankowa xD Szczęść Boże :D
@bartdabrow11 жыл бұрын
Psikać (np. sprayem) czy psiukać ?
@Dorian_Runge11 жыл бұрын
Czyli wykupowuje czy wykupywuje to pytanie ?
@beautybloog11 жыл бұрын
Ostatnio moja koleżanka powiedziała, że tęskni DO chłopaka. Czy nie powinno się powiedzieć tęskni ZA chłopakiem? Jakoś to "DO" nie pasuje :) A może obie wersje są poprawne?
@kamiltsw211 жыл бұрын
TEN SUCHAR JEST NAJLEPSZY !!!
@allyaajilikaalien71937 жыл бұрын
o co w nim chodzi ;-;
@chciectomoc111 жыл бұрын
a jak pisać do kogoś w liczbie mnogiej? Czasem spotykam sie z okresleniem "Wy, Was, z Wami" pisane wielka literą...czy to już nie przegięcie? Nie mówiąc już o tym, że nie którzy piszą "My, Nas, Ja" wielką literą....jak jest poprawnie?
@so3fiz14mat11 жыл бұрын
Dzięki Tobie zaczynam wierzyć w to, że język polski nie zaginie. "You must be a God's creation"
@Mlody87PL11 жыл бұрын
Jak piszemy? Z wielkiej czy z duzej litery?
@Pear.Jerry.11 жыл бұрын
Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy w języku polskim istnieje rzeczownik, który w każdym przypadku ma inną formę, tj. tę fleksyjną końcówkę. Jak dotąd żadnego takiego nie znalazłem - zawsze w co najmniej dwóch przypadkach są takie same. Może Ty mogłabyś rozwiać moje wątpliwości? :)
@karolinadrabent208811 жыл бұрын
"Dobra nocka!" hehe :)
@adamp542411 жыл бұрын
a można się wkupić w czyjeś łaski?
@DearBro12511 жыл бұрын
Grzywka jak przyklejona :)
@iPiotrek11 жыл бұрын
A zdanie typu Dzień doby wieczór? jak miało by się do poru dnia i nocy?? po mojemu jest to przywitanie neutralne w zależności o której godzinie dany odbiorca odczyta wiadomosć..
@iPiotrek11 жыл бұрын
Dobra Dobra, nie zrozumiałeś kontekstu ;)
@iPiotrek11 жыл бұрын
To przez Ksawerego, jak mniemam ;) Nie dziwię ci się..
@itsokey365311 жыл бұрын
Oczywiście, że zrobiłaś gafę. Profesorowie nie śpią 24h :)