Jestli jste někdo zvědaví, studuju 3. ročník bc, rád předám zkušenosti nebo odpovím na otázky, pokud byste někdo chtěli 😃
@Olinium9 ай бұрын
Jsi skvělý! Díky ❤
@johnyvalhalla84198 ай бұрын
Ahoj, já bych se chtěla zeptat na pár věcí: 1. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi specializacemi Biomedicína a Epidemiologie? A co je náročnější na studium? Já jsem to pochopila tak, že Biomedicína je více informatická a soustředí se na jedince, zatímco Epidemiologie spíše řeší společenství a je více matematická... 2. Jak se dá srovnat MatBio na PřF a Bioinformatika na FI? 3. Dá se třeba po prvním semestru přejít z jedné specializace na druhou? Díky moc
@-remedy1828 ай бұрын
Ahoj, ja by som sa chcel opytat na matematiku, konkretne aka je narocna. Na strednej skole som mal rad matematiku, maturoval som bio/chem a neviem to odhadnut ci bude tento odbor to prave pre mna. Kvoli mojej hluposti som musel z PRIF UK odist, par rokov pracoval a teraz som odhodlany si dokoncit skolu a rozmyslam prave nad tymto odborom. Dakujem.
@recetox35978 ай бұрын
@@johnyvalhalla8419 Obě specializace Vám dají kvalitní rozhled v biologii a výborný základ v matematických a statistických metodách. Bioinformatika je pak zaměřena spíše na hodnocení molekulárních procesů, které se týkají nukleových kyselin, proteinů a regulačních drah, což obnáší větší „ponoření se“ do informatiky. Epidemiologie se naopak soustředí na jedince a jeho charakteristiky na úrovni populací, kdy se díváme např. na rizikové faktory vzniku onemocnění nebo hodnotíme dlouhodobé výsledky podané léčby.
@recetox35978 ай бұрын
@@-remedy182 Matematika vysokoškolská je daleko náročnější než matematika středoškolská, ale určitě ne tak, aby to nešlo zvládnout. Je to hodně o motivaci studenta, protože klíčové je hlavně nic nezanedbat - tedy chodit na přednášky a učit se průběžně. Základní matematické předměty mají naši studenti v bakalářském studiu společné s odbornými matematiky (celkem 6 předmětů), předměty navazující jsou pak již šité na míru našim studentům.