Srácok, minden tiszteletem mellett: 3 profi fotós olyan kamerabeállítások előtt beszél a videóban, ami tökéletes ellentéte annak amit elvár a néző! Sok üres, felesleges tér a fejek felett, v épp nagyon a szélre szorult szereplő, félig levágott, épp belógó személy, ésatöbbi! Ezek azok a hibák amelyek miatt egyből kukáztok egy-egy fotót, be sem kerülnek egy képértékelős adásba! :D Abszolút rosszindulat nélkül jegyeztem meg ezt, és inkább humorral nézek erre, mert ironikus! :D Ui; a huszonpár kommentben sem lett említve, a szakmázóktól sem - ez is vicces! :D Köszi az adást!
@szabolcsbiro1664 жыл бұрын
Tökéletesen megfogalmaztad. A videónak jó a tartalma, érdekes dolgokat lehetett megtudni. Kár volt az amatőr szintű esztétikával kicsit hiteltelenné tenni - mondjuk így. A hangra/hangminőségre is ez vonatkozik sajnos.
@nikolettkustos6 жыл бұрын
A video felvetese nagyon erdekes, a kerekasztal beszelgetes is tok jo forma, viszont a velemenyeitek, kommentjeitek altal teljesen osszezavarodtam.Lehet, mert szakmabeli vagyok, es nem en vagyok a celkozonsegetek, de szerintem fontos, hogy barki, aki a foto irant erdeklodik, profi-nem profi atfogo es globalis kepet kapjon toletek. Picit elszomorit, hogy a fele video arrol szolt, hogy a ‘video’ atveszi a foto helyet, es a fotos tudjon ‘videozni’, mikozben alapjaiban hasonlo, de teljesen eltero szakma. Foleg azert, mert nem videos, hanem filmes szakmarol beszelunk. Ha pedig vegig nezitek a fotoelmeletet, se a festeszet nem halt ki a fotozassal, se a film nem vette at a foto helyet, sot az analogra is van igeny, es ez annyira jo lett volna, ha elhangzik. Valoszinu mindenki kicsit maskepp latja, es eli meg a szakmat, mas klienskorrel rendelkezunk, es mas platformokra dolgozunk, de nekem valahogy hianyzott a minosegi es professzionalis fotos attitud ebbol a beszelgetesbol. Viszont a helyszinnel semmi problema, nem attol lesz valami jo, hogy milyen koritessel van talalva:)
@ferencg.89386 жыл бұрын
A videózás mint olyan, szerintem se veszi át a fotózás helyét. Inkáb az van, hogy ahogy a világ változik, már pedig folyamatosan változik, átalakulnak valamellyest az igények is. Most ha azt nézem, hogy régen mikor a szüleim házasodtak csak fotókra volt igény és szükség. Persze ez teljesen természetes. Manapság viszont, már vannak ismerősök, akik mostanában mentek férjhez, vagy épp nősültek, és az esküvői fotók mellett egy kis, hangulatos videót is akartak az eseményről. Így ők olyat kerestek, aki fotózza az esküvőt, és egy jól összerakott vidót is tud róla készíteni. Persze nem kötelező, hogy az ember ilyesmihez is értsen, de úgyan akkor meg sokoldalúbbá teheti a megrendelő felé, az hogy ő nem csak a fótzásban jártas. "fotos tudjon ‘videozni’, mikozben alapjaiban hasonlo, de teljesen eltero szakma." Ez igaz is meg, hát nem is. Én filmes szok tanultam, de még is foglalkoztunk a filmezés, animáció készítés mellet, valamennyire a fotográfiával is. És valóban nem halt ki a festészet, csak manapság már nem nagyon lehet belőle megélni.... Sajnos.
@feilrichard6 жыл бұрын
A képek nagy előnye a videóval szemben, hogy a pillanat töredéke alatt közvetít információt. Ezért azt gondolom, hogy nagyon sok terület van, ahol a videó nem versenyképes a fotóval és vica versa. A kép készítés módja viszont alapvetően megváltozhat. Például már most is lehet 6K-ban vagy 8K-ban videókat felvenni és abból a tökéletes képkockát kiválasztani stb...
@Rafinho326 жыл бұрын
Fotózás mindig lesz, mert a művészetet semmilyen matematikai algoritmus sem tudja pótolni.
@jozsefkosak50744 жыл бұрын
90 éves vagyok, és 75 éve imádok fotózni. Jó jós vagyok, mert ugy 55 éve fotóstársaimmal beszélgettünk, hogy mi várható.. én azt mondtam lesz olyan masina aminek megmondjuk mit fotózón le, elmegy megcsinálja a képet és vissza jön. Viccnek szántam, de íme mára megvalósult, mert már van DRON, ami ezt tudja. Nos ezek után ma mit mondok? A fotógyárakat nem a hivatásos fotósok tartják el, hanem a tömeg, akik mobillal is fotóznak. Tehát a fejlődés itt várható. A reklámokban már nem azt emeli ki, hogy mi mindent tudnak, hanem a fotós teljesítményre hívják fel ,a figyelmet.Okos telefon nélkül maholnap már nem lehet élni. Ha megszűnik a készpénz, akkor pláne. Több mobil van, mint ahányan élnek hazánkban. Mert hát egy a családnak egy a hivatalosnak, és egy a barátnőknek. Ma bármi történik, biztosan vannak többen akik lefotózzák. A rendőrség már tudatosan számít is erre. A gépem már éjszaka is képes éles képet készíteni. Most nem részletezem azt, hogyan, a beépített szoftver mindent kijavít. Szóval a jóslatom ezek fogják átvenni a fotózást minden téren.
@denesujj48816 жыл бұрын
balázs kicsit hasonlít a thvr Janira, nem?
@pingike196 жыл бұрын
Kicsit?😃
@tamashegedusnagy74574 жыл бұрын
tényleg xdd
@gyorgyszilner19466 жыл бұрын
Érdekes volt a beszélgetés, elgondolkodtató. Szerintem: - Várom valamilyen interaktívabb, kevésbé "broadcast" típusú videóformátum elterjedését. A videóval a legnagyobb probléma néző szempontjából a megnézésre fordított idő. Időből sajnos nem lesz több. Naponta számtalan fotóra rá lehet pillantani, de vlogra max 2-3-ra. Az olvasás egyelőre gyorsabb, és át lehet ugrani részeket. Az elkészítési idő is sokkal több, ráadásul a "szereplőt" is sokkal jobban kell instruálni - ezért aztán drágább is, ami megrendelő szempontjából visszatartó lehet. - A reklámfotókat várhatóan szerintem is felváltják a rövid animációk. Itt probléma lehet ezek köztéri megjelenítése: a sok villogó-mozgó reklámfelület túlterhelheti az embereket, elképzelhető valamilyen jogi korlátozás is ezek köztéri megjelenítésére. - Remélem, valaki végre (Fuji, Sony, Olympus, Pana, a nagyoktól nem várom) összepárosítja a fényképezőgépek nagy érzékelőit a telefonokhoz kitalált képjavító/képfeldolgozó algoritmusokkal, és soha többé raw. - Az eddigi képmennyiség növekedés átadja helyét egy általános képminőség növekedésnek a mobilfotós appok és kamerák fejlődésének köszönhetően. (Tényleg, van már app a régebbi telefonokkal készült lufifejű portrék rendberakására?) - Csökken a képigény. Minden nem napi eseményről, nem új tárgyról lesz már elegendő stock fotó és videó. - Nem hal ki a jpeg. Az örök 8) - Új tömörítési formátumok terjednek el az intenzív felhőhasználat miatt, így a képek filemérete és adattartalma is csökkenni fog. Ez tovább erősíti a "csak én látom úgy, ahogy megcsináltam" érzést 8(
@gfgr03076 жыл бұрын
A pillanat művészete örök!
@SteveVaradi5 жыл бұрын
Hallgatjátok a The Future of Photography Podcast-ot? (from Chris Marquardt & Adrian Stock) Hetente jelentkeznek.
@CsigerVintagelab6 жыл бұрын
Valószínűleg Tomi itt arra gondolt, hogy a videós egy UHD felvételből kivesz egy FRAME-t azt máris 12 megapixeles felvétele van. A fotós elkapja azt az egy képet, a videós utólag kiszedi belőle. Ezt a tudást a Canon is maga minden reklámjában hangsúlyozza is. Sport fotósok nagyrésze ezért lett munkanélküli, mert egy operatőr is ezt meg tudja csinálni, aki amúgy is ott van egy meccsen például. Ez már nem jövő, ez a jelen sajnos!
@12ares406 жыл бұрын
Fotózásnak szerintem mindig lesz jövője.Akár egy egyszerű termék címkéjén is fénykép jelenik meg.Nem lehet mindent videóval helyettesíteni.Könyvekbe is szintén erre van szükség.Nem föltétlen szükséges videózással is foglalkozni, szerintem.Én is kizártnak tartom,hogy robot dolgozzon :)
@strangecontrastmusic9736 жыл бұрын
Kipróbáltam ezt a képfelismerős oldalt. Hát érdekes.. volt olyan képem, ami 99,9%-ot kapott, egy ismert facebookos fotós oldalon csak 50 like-ig jutott. Utána az egyiket 15,1%-osnak ítélte meg, erre viszont 200 like jött a csoportban. Most akkor ez hogy van? :D
@vanyur9407256 жыл бұрын
Egy videó sosem lesz annyira kézzel fogható mint egy előhívott kép vagy album. Egy képet is szívesebben nézel meg előhívva, kézben tartva mint digitálisan nem? A videó digitális lesz 10, 20 év múlva is, ha csak be nem jönnek tényleg a Harry Potteres újságok ;)
6 жыл бұрын
Ezt tény, de az is igaz, hogy a videó sok esetben tud erősebb hatást kiváltani. Hiszen egy videó, nem egy pillanatot, hanem folyamatot ábrázol, megfelelő zenével jó esetben erősebb hatást nyújt mint egy fotó.
@esoticowalls43303 жыл бұрын
Ezt a generációk határozzák meg... akik mostanság születnek, azt sem fogják tudni 20 év múlva mi az az igazi fénykép
@norbikollo16916 жыл бұрын
A taxi sofort biztos nem fogja levaltani 10 ev mulva robot technologia Magyarorszagon :D
@marcifoldeaki12316 жыл бұрын
10 év mulva már nem is telefonnal fogsz fotózni annyira fejlődik a vilag
@nagytamas40684 жыл бұрын
huviáj p20 Xd
@attilahangyasi7813 жыл бұрын
Nem értek egyet, bocsánat.: "A videó a fotóval szemben verhetetlen." - Ugyan már!
@gabortopa16926 жыл бұрын
Hello! Nem találom az automata kép értékelős linket. Elfelejtődött, vagy én vagyok béna? Kipróbálnám pár képemet, hogy mit mond az intelligencia róla. 😀📸
@csukii6 жыл бұрын
ez engem is érdekelne de nem találom.
@ripotik87296 жыл бұрын
everypixel.com
@ripotik87296 жыл бұрын
Ez elvbe az oldal
@gyorgykoncz9976 жыл бұрын
Kis kompaktal körberöhögnek... van aki a kis "kompaktjával" sokkal jobb képeket csinál mint Te...
@balazsbojtar61924 жыл бұрын
Ja, de ahogy ők is úgy te is elmész egy lényeges mellett, mégpedig, hogy egy laikus, a látványra megy. Szóval ha van nálad egy kis gép, az nem mutat egy pro dolgot, de ha van a kezedben egy tank, az profi megjelenést mutat, akkor is ha semmennyire nemtudsz fotózni, a méret sokszot elviszi az embert. Nagy gép tuti drága volt, kis gép áh ez tuti olcsó. Elég a ha elmész valahova egy fix 50essel L 1,2vel, aztán meg egy 2,i 70-200L :D majd meglátod mikr lesnek meg jobban... Pl a kis autó ami felszerelt vs a nagy batár ami szintén felszerelt, lehet a kisebb még többet tud de a szem a nagyobbat mondja komolyabbnak. Igen is lesz valami hátránya. Bár én azt sem értem ami régen ment, hogy annó volt 650d kis gép mindenki szapantartónak nézte, stb, aztán lett nyílván nagy gépem. Most meg ezek a nagykezü csak a nagy gép a tuti gyerekek, jönnek azzal, hogy az a tuti minnél kisebb... gyanús ez nekem, kicsit ilyen, mikor mi van toppon az a tuti mindegy, hogy előtte ellene voltunk. Kapufa, na mindegy.
@esoticowalls43303 жыл бұрын
Ez a lényeg...laikus nem ért hozzá, épp ezért gondolja hogy a kis méret miatt hiteltelen az illető...aztán a végeredmény persze más, na de lehet a megrendelő meg sem várja..