Zalety, o których nie wspomniałem we filmie: - Daj znać w komentarzu, jeśli jest coś, o czym nie powiedziałem. Wady, o których nie wspomniałem we filmie: - W TSDZ2 jest kiepska linia łańcucha, co można zobaczyć w odcinku z montażu w rowerze Cube w minucie 10:47 kzbin.info/www/bejne/l2a3lIWrf7GKars Jeżeli zechcemy założyć mniejszą zębatkę z przodu to linia łańcucha jeszcze bardziej pogorszy się ze względu na to, że inne zębatki nie mają przetłoczenia w kierunku do wewnątrz ramy. Kiepska linia łańcucha wpływa na szybsze zużycie łańcucha. My mamy zastosowany łańcuch KMC x10e (obecnie e10) i po przejechaniu ponad 2000km nie wykazuje oznak zużycia wiec nie jest najgorzej. - Korby są tak zamontowane, że pedały lewy i prawy mają różną odległość do środka roweru. Są również dosyć szeroko. W praktyce natomiast nie czuć tego za bardzo - możliwe, że zależy to od osoby. - Korby wymagają również częstej kontroli dokręcenia, gdyż potrafią się poluzować częściej niż powinny. - Daj znać w komentarzu, jeśli jest coś, o czym nie powiedziałem.
@jankowalski50004 жыл бұрын
Nie doceniasz moim zdaniem manetki. Przydaje się bardzo np. przejazd przez pokrzywy, głębokie błoto, wysokie na ,etr chaszce z kleszami, row z wodą itp. Nogi na ramę i jedziesz na manetce. Kiedyś nawet uratowała mnie przed sforą psów głęboko w lesie. Nogi na ramę i śmiejemy się psom w pyski :) przejazd przez głęboki piach cz błoto z lepszą trakcja że względu na równomierny moment na kole. W ogóle zastosowań dziesiątki. Maneta musi być. zwłaszcza że można też sobie odpocząć w trasie i wciąż się przemieszczać. Zmiana przełożeń na cały czas wdrożone manetce - u mnie bez problemu.
@bikelpl4 жыл бұрын
@@jankowalski5000 Dzięki za komentarz. My zdecydowanie zamiast manetki wolimy dołożyć zabezpieczenie termiczne. No ale kto, co woli, jak jeździ i co preferuje. Pozdrawiamy
@cezaryg85194 жыл бұрын
@@bikelpl no właśnie, a czy jak mam wersję silnika bez manetki (czyli bez, jak to mówisz wyprowadzonych kabli) to nie jestem w stanie dodać czujnika temperatury?
@romualdoshadow65564 жыл бұрын
Da się to Marku trochę polepszyć. Ja mam kasete 8 rzędów i wywaliłem 2 zebatkę najmniejszą. Zostalo 7 biegów i linia łańcucha zyskała dodatkowe 3mm mniejszego przekosu. Chińskie kasety w większości są rozbieralne więc można dobierać przełożenia jak sie chce. Więcej o tym pisał Uzurpator na swoim forum. Analogicznie jest z większymi kasetami np z 9 można usunąć 2 zębatki a z 10 dwie lub trzy. Wiadomo mniejszy przekos dłuższe życie napędu. Ja eksperymentowałem z róznymi kasetami i teraz wiem że do tsdz2 nie ma co pchać się w drogie komponenty. Wymiana zużytego napędu po roku jazdy w górach przy 7 przełożeniach to koszt 150zł (kaseta oraz 2 łancuchy i zębatka przednia). Dla porównania fabryczne elektryki mają łancuchy po 200zł i padają przy podobnym przebiegu. To co trzeba zrobić przy kupnie napędu to umiejętnie dobrać przełożenia. Seryjna zębatka 42t jest dobra na miasto i spokojne wycieczki. W teren lepiej zejść do 34t (bez problemu pasują szosowe zebatki shimano). Na tył w lekki teren 11-36 wystarczy ale w górzystym terenie dobrze pójśc w największą 42 lub 46 zębów. Silnik wtedy się tak nie grzeje i kadencji wystarcza. Na szose można założyć z przodu 2 blaty ale mocy 750 watt może braknąć przy wyższych prędkościach i silnik na przelotach ze stała predkością też sie będzie grzał.
@marcinlach96683 жыл бұрын
@@romualdoshadow6556 Autorowi dziękuję za film, natomiast mam pytanie odnośnie usuwania, przesuwania zebatek z tyłu. Jeśli jest kaseta na 10 zebatek i usunę 2 to muszę jakieś podkładki dystansowe zastosować?
@rafaszanecki87984 жыл бұрын
Noo super wykład!! Profesor Chris w wydaniu "ebajkelowym". Bardzo dobrze się ogląda i słucha. Dziękuję i pozdrowionka 😊
@andrzejbator6130 Жыл бұрын
Dzięki x100 za ten film. Szkoda, że tyle like-ów nie można dać na raz.
@slawomirbialowas8808 Жыл бұрын
Po wysłuchaniu merytorycznej opinii o tym silniczku już wiem, że jest on dla mnie. Nie zamierzam z silnika robić niewolnika a ma być tylko pomocnikiem. Dzięki za fajny . Pozdrawiam.
@jackgoer Жыл бұрын
Przerobiłeś go, jak i sprawuje?
@slawomirbialowas8808 Жыл бұрын
Witam. Chciałbym zdementować swój komentarz ponieważ został napisany w chwili emocji i uniesienia. Tak się złożyło, że obejrzałem na tym kanale inne filmiki o serwisowaniu i konserwacji. Tym razem z przerażeniem doszedłem do wniosku, że nie zamierzam zaglądać do silnika co miesiąc a w roku 12 razy. Poniekąd z jakiegoś materiału filmowego wynikało, że trzeba co 1000 km sprawdzać łożyska, tarczę zespoloną z czujnikiem nacisku (szybko się zużywa) i jakieś tam mankamenty z luzami. Nie przypadło mi to ogólnie do gustu. W ostateczności "poszedłem" w kierunku silnika bezprzekładniowego w tylnym kole o mocy 1500W. Wszystko razem jakby nie było wyszło trochę ciężko (silnik, bateria, sterownik). Ale cóż, coś za coś...Oczywiście manetka, czujnik obrotu korbą i już po 1,5 tygodnia nauczyłem się "wbijać" ze swoimi prędkościami z przerzutki w prędkości z silnika. Na odcinku przeszło 30 km 2/3 drogi jadę z poborem 40 - 15 Watów a czasem 0. Tak, oczywiście silnik nie wiezie tylko moich czterech liter i od początku było takie zamierzenie. Nadal uważam, że silnik TSDZ2 to rewelacyjny osprzęt ale dla przeciętnego Kowalskiego, który robi 1000km na rok. Dziękuję "bike.pl" za mądre rady i otworzenie oczu na temat. Pozdrawiam serdecznie.
@pawelwis72152 жыл бұрын
Jedna wskazówka. Jak już coś rozbierasz to nie baw się w ocenę stanu łożyska, które kosztuje 20zł albo 30zł tylko je wymieniaj od razu przy jednej robocie. Po co to znowu rozbierać za kilka miesięcy i mieć założone łożyska w różnym stanie zużycia? Dzisiaj nie czeka się aż coś się popsuje, tylko wymienia na nowe po określonym interwale serwisowym:)
@BlazoOfficial4 жыл бұрын
bardzo dziękuje za filmik, jak zawsze merytoryczny i fajnie opowiedziany, namówiłeś mnie na kolejny lekki projekt :)
@facet89504 жыл бұрын
Dokładnie wyjaśniłeś wszystko super dzięki więcej takich filmów poproszę...
@klaudyneczka662 жыл бұрын
Na chińskim golden motor bezprzekladniowym hubie 1000W przejeździłem do pracy przez 7 lat grube tysiące kilometrow i nawet nie zajrzałem nigdy do środka (az mi go ukradli). Zawsze mi się wtedy bardzo podobały middrajwy ale juz mi się teraz zmieniło 🙂
@TommygunTTT2 жыл бұрын
Ło, miałem golena przez 2 sezony i przy 1800 km poddałem się, sprzedałem, bo szprychy pękały. Były przeplatane i nic to nie dało.
@michaaszyca35914 жыл бұрын
Super filmik. Wszystko jasne. Zadowoleni ci, co jeżdżą, gorzej z tymi co serwisują 😉 Ania zadowolona, bo nie musi serwisować. Pozdrawiam
@tomaszpuzio3599 Жыл бұрын
Mega dobry materiał, wiele wyjaśnią, a mnie osobiście zachęcił do wrzucenia tego napędu do mojego Treka.👍
@Hajmler1 Жыл бұрын
Witam kolego Zrobiłeś już sobie twój rower ,też mam trek 4300 chciałbym wiedzieć czy pasuje 😊
@tomaszpuzio3599 Жыл бұрын
Postawiłem jednak na własne nogi, więc póki co 1000km bez konwersji, dam znać jak się coś zmieni@@Hajmler1
@Booyamakashi4 жыл бұрын
Ja ze swojej strony moge polecic bafanga bbs02, okolo 1500 zl z aliexpress (wysylka z niemiec, 3 dni czekania) + kabelek do programowania za 50 zl + shift sensor. Na 18A z 48v baterii, bardzo fajnie to wspolpracuje. Oczywiscie nie ma tensometru wiec inne wrazenia z jazdy, ale wciaz bardzo fajny zestaw na poczatek przygody. No i nie ma luzow tu, luzow tam, nie grzeje sie, zebatki nie padaja co chwila. Warto dorzucic smaru, bo jak wszedzie pozalowane. :) Jeszcze dodam ze w trakcie jazdy jest bezglosny. 0 dzwiekow.
@donpedro85723 жыл бұрын
Potwierdzam z tym Bafangiem. Niemniej czujnik nacisku kusi, ale ten film chyba skutecznie mi obrzydził TDSZ2.
@MrLatek23 жыл бұрын
Też wybrałem bafanga bbs02, jednak chyba trochę trwalszy
@jankowal46982 жыл бұрын
Ja czekam na konstrukcja bafang ultra wraz z wspawaniem uchwytu silnika w rame, nie widziałem takie roweru w Polsce, bafang ultra ma czujnik nacisku ale według opinii nie działa to dobrze, ciekawe jak wygląda opcja wgrywania innego oprogramowania do bafang ultra
@Astra-fw2dv Жыл бұрын
Naprawdę fajnie wyjaśnione . Miałem tsdz2 500w I nie byłem zbyt zadowolony wszystko zależy od preferencji użytkownika , mam teraz bbshd co prawda ma tylko pas ale to monster porôwnująć z tsdz2
@blazejmroczynski61904 жыл бұрын
chyba najlepszy filmik jaki zobaczyłem o e-bike i napędach. dzięki
@bikelpl4 жыл бұрын
Dzięki miło mi :)
@TaksieZyjeNaTejWsi Жыл бұрын
bardzo dobry film, dużo pracy w niego włożyłeś.
@t_o4 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał na temat mid drive, który utwierdził mnie tylko, że dokonałem właściwego wyboru, czyli zamiast md - bezprzekładniowy silnik w kole. Totalnie bezobsługowe i niezawodne rozwiązanie. W czasie przejechanych do tej pory 3500 km jedyna czynność to co jakiś czas naprężenie luzujących się nypli szprych od dość dużego momentu obrotowego.
@bikelpl4 жыл бұрын
Cieszmy się, że materiał się podobał i że znalazłeś dla siebie odpowiedni silnik/napęd. Pozdrawiamy i z prądem :)
@marianchwalek3 жыл бұрын
Super material dzieki
@redwater324 жыл бұрын
Przegrzewanie można zniwelować stosując termopady między silnik a obudowę. Bardzo to pomaga.
@bikelpl4 жыл бұрын
Dobra sugestia 💪
@przema00g4 жыл бұрын
A co to?
@szczepantg79513 жыл бұрын
@@przema00g u mnie zbiłem temperaturę o 10*C a co to jest to wygogluj. Warto chwilę poświęcić i to zrobić
@ukaszm.6753 жыл бұрын
Niebieska (plastikowa) zębatka zabezpiecza silnik w jeszcze jednym przypadku. Chodzi o sytuacje, gdy nie używamy czujników hamowania przy naszych klamkach. Jeśli jednocześnie silnik pracuje, a my hamujemy to jest ryzyko uszkodzenia silnika. Na szczęście plastikowa zębatka jako najsłabszy element podda się jako pierwsza zabezpieczając sam silnik.
@piterstg Жыл бұрын
świetny materiał
@bolej94 жыл бұрын
Jak zwykle super materiał :) Ostatnio w moim tsdz2 zaczęło coś stukać. Obstawiam że to niebieska zebatka która juz zamówiłem. Silnik ma przebieg 3tys km chyba czas do niego zajrzeć. Pozdrawiam
@bikelpl4 жыл бұрын
Dzięki, miło mi :). Tak, przebieg 3 tys. to już czas by tam zajrzeć. Powodzenia :)
@MegaDzolero3 жыл бұрын
Jak się człowiek nauczy używać ten silnik, to można jeździć w ciężkim terenie i może służyć długo. Jedyną rzeczą na jaką nie mamy wpływu jest żywotność wspomnianych łożysk. Ja niebieską zębatkę zerwałem w pierwszy dzień, łożysko(sprzęgło) złapało większy luz lub się przestawiło w zębatce po kilkuset km, zębatki nie wchodziły na siebie równo i było czuć i słychać drgania. Wymieniłem lożysko na lepsze i trzyma już długo. Niebieska zębatka padła przy przy podjeździe pod stromy podjazd na twardym przełożeniu i wciśnieciu hamulca. Zamontowałem czujniki hamowania co wyłącza silnik przy wciśnieciu klamek i znosi obciążenie niebieskiej zębatki.
@staszek_org8222 жыл бұрын
Jak się podłącza taki czujnik?
@SlowLifeProject4 жыл бұрын
Dzięki za dobry materiał. Mój nie ma luzów, może trafiłem dobry sort :)
@przema00g4 жыл бұрын
Zależy od średnicy mufy suportu w ramię , w jednej będzie ciaśniej w drugiej luźniej .
@SlowLifeProject4 жыл бұрын
@@przema00g na filmie luz jest w silniku, a nie nie w mufie.
@SlowLifeProject3 жыл бұрын
Bikel.pl czy może sprawdzaliście czy silnik będzie pracował na 36v?
@LeszekProzorowicz3 жыл бұрын
@@SlowLifeProject Przy alternatywnym oprogramowaniu tak, da się ustawić silnik 48V do pracy z baterią 36V, ale silnik ten będzie uzyskiwał niższe obroty, stąd wspomaganie będzie do niższej kadencji. I odwrotnie - zastosowanie silnika 36V z baterią o wyższym napięciu da w efekcie pracę na większych obrotach maksymalnych, dzięki czemu silnik może wspomagać do wyższych obrotów korbą.
@SlowLifeProject3 жыл бұрын
@@LeszekProzorowicz dzięki za info, zdążyłem sprzedać swój i kupić bafang 750W przekładniowy w piaście 🙂
@marekchudy88934 жыл бұрын
Dziękuję za materiał
@Dawidn47 Жыл бұрын
Hej. Przydałby się materiał o tsdz2b bo ten silnik wydaje się już ciężki do dostania.
@tomo-62864 жыл бұрын
Dzięki za te info - już wiem że to raczej nie dla mnie.
@bikelpl4 жыл бұрын
Cieszę się, że rozwiałem Twoje wątpliwości 👍
@robertkilichowski66004 жыл бұрын
A ja mam zestaw mid drive od ecobika. Co prawda bez czujnika nacisku ale za to 500W mocy i 100Nm momentu obrotowego. Wspomaga do 40 km/h. Bez problemu wciąga nosem wszelkiej maści Bosche, stepsy i inne fabrycznie poblokowane konstrukcje, nawet gdy są odblokowane. Jestem z niego póki co zadowolony. 1600 przebiegu, żadnych luzów i dziwnych odglosów. Cichutk.i 2,5 kg masy. Przy odpowiednio dobranym przełożeniu można jeździć na samej manetce bez problemu, choć producent nie zaleca ruszać z miejsca na samym silniku. Ecobike zamawia go od firmy Gospade. Także nie tylko Bafang jest alternatywą.
@bikelpl4 жыл бұрын
Nie mieliśmy styczności z tym silnikiem, ale dzięki za Twoją opinię na temat tego mida
@tedrola61493 жыл бұрын
Ecobike to stary bafang bez czujnika nacisku. Jest mocny, ale zżera baterię. Daleko nie pojedziesz.
@robertkilichowski66003 жыл бұрын
@@tedrola6149 60 km bez problemu robię na baterii 13 Ah
@facet89504 жыл бұрын
Uwielbiam takie filmy... pozdrawiam... mam zajawkę...
@MaciejSterna3 жыл бұрын
Cześć! Bardzo fajny i rzeczowy film. Dla mnie laika, to naprawdę spora dawka wiedzy. Przy okazji. Trochę szukałem po necie, ale nie znalazłem odpowiedzi. Więc pytam tutaj licząc na Twoje doświadczenie. Czy rower z przerzutkami wewnętrznymi nadaje się do konwersji? Chodzi o rower do jazdy po mieście.
@bikelpl3 жыл бұрын
Cieszę się, że film się podobał. Co do pytania to tak, nada się, ale tylko właśnie do napędu centralnego, albo do napędów w przednim kole.
@zenonpalkajzenon2 жыл бұрын
Spotkałem rower z czujnikiem nacisku w suporcie połączony z tylnym silnikiem w piaście,czy to dobre połączenie?
@ErtsenPlayGames4 жыл бұрын
Jezeli Lunacycle normalnie bedzie sprzedawac na europe to swietna opcja jest Luna Deluxe mini....albo inaczej Cyclone mini deluxe. Naped jest w pelni metalowy do napedu roweru nie tylko wspomagania , moc 2kw super wyglad i cena na poziomie 1700zl (nie liczac cla itp). Aktualnie jak dla mnie nie ma lepszej opcji na rynku bo naped od 2013 jest testowany i ma tylko pozytywne opinie :) (w 2013 mial kiepskie mocowanie do ramy natomiast sam silnik sie nie zmienil a mocowanie teraz jest super jakosci frezowane i napęd ma same pozytywne opinie :D
@NiktPowaznyy4 ай бұрын
co powiesz o silniku TSDZ2B? jest znacząca różnica na lepsze? Czy TSDZ2B o mocy 500W też można wgrać oprogramowanie open source?
@tomlibero3780 Жыл бұрын
Sz! Co Pan sądzi o wersji z tzw. coaster brake (czyli przystosowanej do kontry) i połączeniu z przerzutką w piaście - na pewno odpada kwestia ukosowania łańcucha i klamek z czujnikami hamowania...Pzdr.
@staszek_org8222 жыл бұрын
Czy jest jakiś budżetowy silnik typu MID, który jest dość mocno bezawaryjny?
@c-018rr5 Жыл бұрын
wcisnalem 9 9 9 !
@piotrpranga38172 жыл бұрын
Dzięki za Wasze filmy :) Od jakiegoś czasu myślę o kupnie roweru i zamontowaniu TSDZ2. Chciałbym Alfine 8 i napęd na pasku Gatesa. Czy da się podmienić dołączoną zębatkę na zębatkę pod pasek? Pzdr.
@pawelwis72152 жыл бұрын
Alfine i wszystkie inne przerzutki w piaście źle znoszą momenty obrotowej powyżej 80Nm. A Ty plus ten silnik to będzie dużo więcej niż 80Nm. Najlepszym wyjściem będzie kaseta i łańcuch.
@marekmarek5954 Жыл бұрын
Mam Nexus 8 i silnik Brose 80 NM na łańcuchu i wszystko jest ok .( Jedynie trzeba dobrze serwisować Alfine ... Łożyska polecam przede pierwszym użyciem dobrze nasmarować jak ( smar do Łożysk) i sam mechanizm ( używam do tego oleju ATF ) W Nexus producent niestety żałuję smaru .... ( Przez co Łożyska przy intensywnym użytkowani potrafią się rozpaść po 1000 km ... ) Dlatego radzę po zakupie odrazu rozebrać i zrobić serwis wtedy jest bez awaryjna !!!!
@bluebird14222 жыл бұрын
Jakim smarem serwisować te łożyska o których wspominasz na nagraniu? Z jednej strony wspomniałeś że zbyt rzadkie powodowało defekt jednej z przekładni dopóki jej nie wyczyściłeś, a z drugiej trony żadnych wskazówek jaki lubrykant stosować
@viposek4273 жыл бұрын
Jakie są wersje tego silnika? 250W, 350W, 500W, 750W, 36V, 48V? Czy silnik jest opisany na obudowie jaką ma moc? Jak się blokuje maksymalną prędkość na 25km/h? Jakie są rodzaje wyświetlaczy do tego silnika i czym się różnią? Co to jest ebrake? Jak wygląda sprawa oświetlenia? Pod jakim napięciem działa oświetlenie w tym systemie?
@bikelpl3 жыл бұрын
Wszystkie informacje są dostępne w internecie. Można również zajrzeć do naszego artykuły na blogu: bikel.pl/kompatybilnosc-komponentow-tsdz2-i-otwartego-oprogramowania/ Powodzenia ;)
@blazejmroczynski61904 жыл бұрын
? Jakie są możliwości wsparcia od Ciebie w kwesti wgrania otwrtego oprogramowania do tego napendu, bo wydaje sie to być jedyna słuszna droga do użytkowania tego sprzętu.
@bikelpl4 жыл бұрын
Tak, zdecydowanie polecamy wgranie otwartego oprogramowania. Możesz to zrobić samodzielnie. Poniżej podeślę Ci link z filmem, gdzie pokazuje, jak to zrobić. A jeśli nie masz czasu, ochoty, czy możliwości to możesz skorzystać też z naszej usługi, wgrania takiego oprogramowania. Szczegóły doczytasz tutaj: shop.bikel.pl/pl/p/TSDZ2-Wgranie-otwartego-oprogramowania-Flexible-OpenSource-firmware-v0.19.0/60 A tutaj film, zrób to sam ;) : kzbin.info/www/bejne/pKCkhoyJmbKle6c
@waldemarjankowski18003 жыл бұрын
Gdzie tą ośkę z naciskiem i inne części można kupić , jakiś link ?
@janusznowak16594 жыл бұрын
Dobra robots!
@staszek_org8222 жыл бұрын
Gdzie kupić dobre łożyska? Czy warto z góry wymienić, by potem się nie bawić?
@kedzierskimicha6281 Жыл бұрын
Fajny Opis Mega przejrzysty 😁 Jest tu może ktoś z komentujących który wie u którego sprzedawcy można kupić ten silnik na aliexpress i dojdzie w całości ?🤪
@KrisPil8711 ай бұрын
Polska firma Bolt pod swoją nazwą sprzedaje taki zestaw do konwersji bazujący właśnie na TSDZ2, na własnym przykładzie polecam.
@ryszardtaczaa51522 жыл бұрын
Witam a czy wyświetlacz trzeba ustawiać czy nie trzeba przy tym rowerze jak to jest z wyświetlaczem Czy on jest już ustawiony fabrycznie Czy trzeba go ustawiać samemu
@wojkab2 жыл бұрын
Witam! czy mógłbym prosic o pomac? zrobiłem 18000 km. na tym silniku i mam taki objaw że co jakiś czas przy pedałowaniu mam pustke nie wiem jak to okreslić krece pedałami z cztery obroty a łańcuch w miejscu stoi i to sie robi co jakis czs jak przerzutkie zmienie. Jestem z Piekar śl. niewiem gdzie bym mogl serwis a moze znajomy by mi to ogarnał tylko nie wiem czy to duzy problem. prosze o pomoc z góry dziekuje. Jeszcze mam duzy luz na korbie czy mozna to zlikwidować. Pozdrawiam
@pawepiotr52903 жыл бұрын
Napęd nada sie do roweru trekingowego z przyczepką w długie trasy . Oczywiscie takie trasy robiłem bez silnika , więc moj naped bedzie wspierał silnikj . A może inny silnik ktory jest przeznaczony na dalekie wypady ? pozdrawiam
@rajmundb6852 Жыл бұрын
Gdzie ten napęd kupić?
@Dominik-cx4rb2 жыл бұрын
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie szerokości supportu, producent deklaruje kompatybilność z supportem o szerokości mufy max 73 mm. Jeżeli mam szerokość 83 mm, będzie możliwe dokręcenie osi supportu, zamocowanie korb?
@gregorchorobczyk3 жыл бұрын
Jaki rodzaj smaru zalecasz do konserwacji?
@brodatylesniczy72123 жыл бұрын
Pytanie dla fachowców. Gdzie znajdę instrukcje do vlcd5 po polsku?
@hurtowniaokularow31332 жыл бұрын
Co to za bateria i o jakiej pojemności?
@Oski_K3 жыл бұрын
Dzień dobry Panie Marku, mam takie pytanie, jak wygląda współpraca tego silnika z przeżutką shimano nexus 7 przełorzeń, czytałem gdzieś na stronie że zabardzo ze sobą nie wspułdziałają tzn ten silnik i przełorzenia w piaście. Ale za to słyszałem że jednak to działa, i niewiem czy mam ho kupić czy nie. Rower jest dla mojej mamy, i nie chciał bym co chwile jej go teperować bo coś sie popsuło w silniku. Pozdrawiam
@bikelpl3 жыл бұрын
Osobiście nie jechałem na takim rowerze, z taką przerzutką. Również czytałem, ze nie będzie takiego problemu. Taka piasta nie wpłynie na szybsze zużycie napędu, jak już to napęd wpłynie na szybsze zużycie piasty.
@adamulbrych12882 жыл бұрын
Mam Krossa z nexus siedem. Silnik TSDZ2 działa rewelacyjnie nic nie szarpie, biegi dzięki czujnikowi momentu obrotowego zmienia się rewelacyjnie odczucie jak bez silnika tak gładko. Wcześniej miałem silnik eco bike 500 W bez czujnika nacisku szarpało niemiłosiernie, biegi zgrzytały, trzeba było czekać 2 sekundy aż silnik się zatrzyma by przełączyć bieg, w końcu silnik się rozpadł, na szczęście przerzutka wytrzymała, był na gwarancji zwrócono mi pieniądze bo niby miał działać z biegami w piaście. Eco bike ze zwykłymi przerzutkami działa dobrze, bo znajomi kupowali w tym czasie co ja i są zadowoleni.
@pinokio72483 жыл бұрын
Cześć. Jako że po twoich filmach będę próbować przerobić rower na ebika za pomocą silnika tsdz2 to mam takie pytanie. Będę robił open firmware na nim w zestawie z wyświetlaczem ktlcd3 i pytanko to czy jest rozpiska wszystkich funkcji i opcji jakie mogę pozmieniać po wgraniu softa (te grupy różne, takie np jak ustawienie temperatury odłączenia silnik, gdzie to mogę znaleźć). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
@bikelpl3 жыл бұрын
Cześć, jest taka rozpiska w opisie pod filmem z wgrywania: kzbin.info/www/bejne/pKCkhoyJmbKle6c
@krzysztofmiskiewicz503 Жыл бұрын
Marek chłopaki pomocy potrzeuje wsadu oprogramowania do SW102 na TSDZ2 przerabiam rower dla dzieciaka i stoje nie mogę nigdzie znaleźć wsadu na github wykasowali. Pomocy!!!!! 😢
@BrokenDoggg3 жыл бұрын
Cześć czy znacie jakiś dobry sposób na montaż tego silnika bez kolizji z linką tylnej przerzutki, która jest poprowadzona na ślizgu pod ramą?
@bikelpl3 жыл бұрын
Tak, trzeba zmienić prowadzenie linki na pełny pancerz i puścić ją z boku ramy, a przednią przerzutkę zdemontować.
@BrokenDoggg3 жыл бұрын
@@bikelpl Dziękuję za odpowiedź 👍
@tomasztomasz64243 жыл бұрын
🙃👌👍
@rbpolska Жыл бұрын
Obejrzałem Twój filmik o silniku dokładanym. Niestety jestem przerażony, ile ten silnik wymaga uwagi od użytkownika. Co 2 tys. km smarowanie, rozbieranie, wymiana łożysk czy zębatek. Dla mnie to niemożliwe, gdyż się na tym nie znam, nie mam gdzie tego robić, a ponadto zamawianie części zamiennych, które może nie będą pasowały, coś się urwie lub zepsuje przy niefachowej wymianie czy naprawie. Chodzenie do tzw. fachowca to strata czasu i pieniędzy o nerwach popsutych już nie wspomnę. Zatem dzięki Tobie rezygnuje z dokładania silnika do roweru. Obecnie jeżdżę na fabrycznym ecobiku. Polska produkcja to wiadomo, jaka jakość niestety. Ale gwarancja była w użyciu parę razy, wymiana pękniętej ramy, oświetlenia, wyświetlacza zamoczonego, błotników pękniętych od samego patrzenia zatem gwarancja była realizowana i to nadmiernie. O nerwach nie wspomnę. Ale jeżeli chodzi o napęd silnik Dapu to nic się nie dzieje. Cicha praca, 80 niutów daje radę. Bateria też trzyma już czwarty sezon. Przejechane obecnie prawie 8 tys. i nic nie robiłem z napędem. Oby tak dalej. Dodam, że mimo tych niedociągnięć kupiłem w zeszłym roku drugi rower tej firmy dla żony. Przez te lata firma poprawiła jakość montażu, a błędy z mocowaniem błotników zostały wyelminowane i już nic nie pęka. Bateria o większej pojemności niż moja pozwala żonie przejechać grubo ponad 100 km i jest zadowolona z kompletnie bezawaryjnego roweru. Ale to dopiero początek użytkowania. Pozdrawiam
@SzogunJajo7 ай бұрын
Mam ten silnik 4 lata zrobione kilka tys kilometrów w trekingu żadnych konserwacji i napraw
@rezystor19904 жыл бұрын
Witam Smarować co 2tys. km ale jakie smary stosować do tych chińskich midów (TSDZ2, bafangów)?
@Jarlist4 жыл бұрын
Przyłączam się do pytania. Marku, podaj proszę jakiego konkretnie smaru używasz. 🙂
@bikelpl4 жыл бұрын
W różnych miejscach różne smary i czasem olej, nie trzeba się trzymać konkretnego modelu. Najważniejsze jest to, aby stary smar usunąć i nałożyć nowy, czysty. Do kół zębatych metal-metal używaj smaru gęstego grafitowego, a do niebieskiego koła użyj smaru, który jest do przekładni z tworzyw sztucznych. Łożyska smaruj smarem do łożysk, a igiełkowe wewnątrz niebieskiego koła olejem np. przekładniowym.
@pochienie14 жыл бұрын
Ja bym użył do koła metalowego i nylonowego mobilith shc 100
@romualdoshadow65564 жыл бұрын
@@pochienie1 Miałem ten sam problem z wyborem. Ori siedzi tam Molykote tak przynajmniej wynika ze źródeł z endless sphere. Ciężko dostać w pl albo ceny z kosmosu. Znajomy według specyfikacji dobrał właśnie mobila. Specjalny do połączeń metal-tworzywo, tworzywo-guma itp. Jak przeserwisuje to napisze czy warty polecenia.
@sciezkamotorowerowa83783 жыл бұрын
Przegląd co 2 tyś. km. czyli dla mnie 6 razy w roku. I wszystko jasne :)
@slawomirbialowas88083 жыл бұрын
O tym samym pomyślałem i wcale mi nie do śmiechu, ale filmik i cała prezentacja jest zajebista...
@standakisiala44353 жыл бұрын
Pozdrawiam, jest možliwe do przodu dać tarcze 38 zebów zamiast teraźniejszej 42 zebów.... sorry czechem jestem 😀
@bikelpl3 жыл бұрын
Da się zmienić mniejszą zębatkę, ale trzeba zmienić adapter ją mocujący
@LeszekProzorowicz2 жыл бұрын
@@bikelpl Nie, nie trzeba zmieniać adaptera mocującego. Silnik ma standardowy rozstaw mocowania tarcz czyli BCD 110. Każda tarcza do roweru szosowego (5 ramienna) w BCD 110 (nie BCD 130) pasuje. Czyli tarcze od 34 do 50/52 (większe trudniej dostępne). Tylko trzeba pamiętać, że standardowa tarcza jest wypukła, dzięki czemu zęby są przesunięte w stronę silnika, przez co poprawia się linia łańcucha. Mniejsze tarcze tak BCD 110 (czyli te do 34 zębów), czy od MTB z adapterem będą jednak przesunięte na zewnątrz o ok. 5mm.
@Robaqq4 жыл бұрын
Może test bafang 1000w bbshd z tym TSDZ2 ?
@bikelpl4 жыл бұрын
Nie mam tego silnika na stanie, żeby zrobić taki test. Ale pomysł jest fajny
@gbmw63232 жыл бұрын
mam taki silnik i czasem wcale nie chce mi wspomagac jak zaczne jechac a czasem dziala od razu
@Wrz0d Жыл бұрын
Na Github piszą że silniki produkowane od 2021 roku nie dają się przeprogramowywać.
@rezystor19904 жыл бұрын
Jest jeszcze jedna wada TSDZ2 może nie jakaś istotna i odczuwalna ale korby nie są symetrycznie ustawione względem "środka" roweru.
@aureocaulis4 жыл бұрын
Great videos you have👍 Sadly I cant understand Polish😖 How about english for your international viewers?😁👍
@bikelpl4 жыл бұрын
Thanks 😊. There is a lot of work with these subtitels, so far we only have them for tutorial videos about the MPe computer. In the future, we would like to open a separate YT channel for English. But it is time and we will see... Best Regards 😎
@Jack-wo9rm3 жыл бұрын
A czy na tym napędzie można jechać w ogóle bez pedałowania?
@bikelpl3 жыл бұрын
Teoretycznie jest manetka gazu, którą można dołożyć. Polecamy jednak zachować "rowerowość"
@LeszekProzorowicz3 жыл бұрын
To nie silnik dla tego typu ludzi. Ewentualnie na alternatywnym oprogramowaniu można dołożyć tryby tempomatu, gdzie po przekroczeniu określonej prędkości (domyślnie 10km/h) napęd utrzymuje stałą prędkość np. 15, 20, 25 km/h. Na dodatek po zaprzestaniu kręcenia korbą silnik domyślnie wyłączy wspomaganie. Ale to raczej opcja utrzymania prędkości, a nie domyślnie ustawić prędkość i silnik sam ciągnie. Dla potrzebującego "jazdy bez pedałowania" silnik w przednią/tylną oś + manetka i motorower gotowy.
@LBK-xn9it9 ай бұрын
Siemanko z jakiej strony kupię naj taniej i naj bezpieczniej silnik TSDZ2B?
@pokrec2 жыл бұрын
Czy warto się w to bawić? Najpierw grubsza kasa na rower elektryczny a potem kasa na karnet do siłowni. Marketingowy majstersztyk. A można by odrobić siłkę za darmo, przy okazji jazdy na 2 razy tańszym, analogowym rowerze...
@maniakfps2498 ай бұрын
Jak się magnes może rozmagnetyzować ? wtf
@waldemargrabia47312 жыл бұрын
Najlepszy jest czujnik nacisku na manetke XD
@radifumi34473 жыл бұрын
Wadą jest też niski prześwit.
@tricz55304 жыл бұрын
Wspomniał bym jeszcze w temacie niebieskiego koła o konieczności zastosowania czujnika hamulców żeby nie zatrzymywać gwałtownie napędu.
@bikelpl4 жыл бұрын
Dobrze mówisz, to na pewno pomoże. Dzięki za komentarz.
@przema00g4 жыл бұрын
Luz wynika z tego iż oś nie jest sztywną bo na tym opiera się czujnik tensometryczny a luz na zębatce można zniwelować podkładając dociete z puszki aluminiowej paski między silnik a mufe u mnie zniwelowalem ten luz do zera a na korbach będzie zawszę . Ps odrazu zakładać zębatkę mosiężną jak chcesz atakować góry. Nie słuchajcie autora, ja zerwałem niebieską (300 km) po czym założyłem drugą i pod tą samą górka się zerwała i w 320 km zepsulem drugą
@heniek0214 жыл бұрын
mam silnik do naprawy
@terragady2 жыл бұрын
niestety w tych pieniądzach nic innego z tensometrem nie znajdziemy a jazda hubem z samym czujnikiem kadencji to już nie jest jazda na rowerze niestety, więc coś za coś.
@adrianm79524 жыл бұрын
minus - korby są szeroko rozstawione. Wysoki współczynnik Q
@LeszekProzorowicz2 жыл бұрын
Można wymienić na korby od Bafanga (choć te są dość wąskie) lub Shimano, które choć dość drogie (dałem 140 zł) i chyba cięższe to jednak są zdecydowanie sztywniejsze i węższe. Z drugiej strony ten Qfactor tak na prawdę nie przeszkadza (na szosie mam wąsko, w MTB szerzej, na TSDZ nawet na fabrycznych właściwie nie przeszkadzał mi zwiększony rozstaw...)
@Lemiux013 жыл бұрын
Ktoś da jakiś namiar na TSDZ2 z Ali z wysyłką z PL ?
@gumixs4 жыл бұрын
Silnik się grzeje i magnesy mogą się rozmagnesować , czujnik nacisku się sciera, silnik ma luzy, sterownik połączony z czujnikiem kadencji się wyciera , koło zębate się ścina, łożyska się zacierają, wałek główny pęka,to tylko obudowa jest dobrze zrobiona czy zapomniałeś o tym powiedzieć? Z tego filmu wynika że to wielki bubel.🤔
@bikelpl4 жыл бұрын
Jeżeli rozpatrujesz tylko sprawy serwisowe, to faktycznie można odnieść takie wrażenie. Pozdro
@pochienie14 жыл бұрын
Ja bym dodał spadający łańcuch na wybojach .
@bikelpl4 жыл бұрын
To nie jest kwestia napędu, tylko, gdy nie ma przedniej przerzutki, trzeba dołożyć prowadnicę na łańcuch. Tak samo by było, gdyby w zwykłym rowerze, nie elektrycznym, zastosować tylko 1 blat. Pozdrawiam
@pochienie14 жыл бұрын
@@bikelpl A z smaru polecam MOBILITH SHC100 który jest używany na pierwszy montaż w lingbei MID drive nie reaguje z tworzywami sztucznymi.
@przema00g4 жыл бұрын
@@bikelpl tak jednak jeśli masz przerzutkę tylnią która jest przeznaczona do rowerów z jednym blatem i ma regulacje napięcia nie powinno spadać , ja używam sunrace m9 z blokadą która utwardza tylni konik i jeszcze mi ani razu nie spadł
@LeszekProzorowicz3 жыл бұрын
@@przema00g Tylko wtedy, gdy przednia będzie miała zębatkę NW. Przy zwykłych zębach (czyli tego co w standardzie) łańcuch się blatu nie trzyma i może spadać.
@PawE3K4 жыл бұрын
widać jest film nakręcony z działającym silnikiem (shit on front wheel) ;)
@bikelpl4 жыл бұрын
Yyy czasami błoto podobnie wygląda, ale nie wiem, nie „padłem" podczas nagrań więc tego się trzymajmy 😉
@luckyluke44353 жыл бұрын
co warto wiedziec?ze nie warto1 za 5 kola mamy w decatlonie elektyka gotowego a nie taki przeszczep:)psujemy rower uniemozliwiamy mu trakcje calkowicie np w gorach...taka zabawa za tysiaka warta zabawy! ale nie za takaaaa kase/////l;0
@LeszekProzorowicz2 жыл бұрын
Co za bzdury - jakie psucie, jakie uniemożliwianie trakcji?! Elektryk z Deca za 5 koła? Fakt, są jakieś dziadzostwa za 4,7 tysiaka z hubem w tylnym kole, budżetowymi podzespołami np. śmieciowym amortyzatorem. Z napędem centralnym są również, ale już za 8 tys. (ale i tu szału w osprzęcie nie będzie). Dzięki TSDZ2 można zrobić z niemalże każdego roweru rower normalnie wspomagany elektrycznie. Mając dobry rower - choć na ogół kilkuletni (wymagania suport BSA, na nowych pressfitach zamontować na ogół się nie da) wystarczy dodać silnik za 1,3 tys + akumulator za 8 stów i za 2 - 2,5 tys. ma się swój własny rower z dobrym osprzętem (w tym porządnymi amortyzatorami które tanie nie są...) i można jeździć. Ba - w parę(naście) minut można to zdemontować i założyć do kolejnego roweru. Więcej - można dzięki temu zwiększyć możliwości jezdne dziecka, które szybko się zniechęca jadąc po lesie z rodzicem. Choć w tym przypadku wydaje się niezbędne w niektórych przypadkach ograniczenie parametrów wspomagania, tak aby dzieciak nie mógł rozpędzić się do niebezpiecznej dla niego prędkości (nawet standardowe 25km/h na singlach dla niewprawionego dzieciaka to za dużo), oczywiście na szosę limit 25 km/h jest w porządku.
@luckyluke44352 жыл бұрын
@@LeszekProzorowicz dobra dobra akwizytorze gadke masz ...a ja mam doswiadczenie
@LeszekProzorowicz2 жыл бұрын
@@luckyluke4435 Akwizytorze? Praktyku raczej. Twoje "doświadczenie" nijak ma się do mojego - kilkadziesiąt tysięcy przejechanych km w ostatnich latach (szosa, góry...) i jakbym chciał wymieniać na porządnego elektryka moje rowery, to musiałbym wydawać po kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy na każdy. Nie każdy na badziewiu jeżdżąc będzie zadowolony. Ja nie. To tyle w kwestii "akwizycji" "praktyku".
@luckyluke44352 жыл бұрын
@@LeszekProzorowicz ja bylem w kosmosie akwzytorku
@LeszekProzorowicz2 жыл бұрын
@@luckyluke4435 Chyba w psychiatryku. Zapomniałeś zażyć dziś swoich leków, czy ten kosmos w główce masz już na stałe? Lecz się chłopie - najlepiej na nogi, bo na głowę widzę, że już za późno...
@DariexB684 жыл бұрын
A czy do tego silnika chińczyk daje drukarkę 3D puszkę po coli i tokarkę do wytoczenia tulei oczywiście gratis ,zestaw do samodzielnego montażu i jeszcze to oprogramowanie wgrywane przez ciebie bez żadnych badań czy silnik wytrzyma czy nie za malutkie pieniążki ,reklama dziadowskiego silnika dla naiwnych a i jeszcze ta zębatka na tylne koło 42 zęby bez komentarza .
@tedrola61493 жыл бұрын
Nie jeździłeś na tym silniku, to nie komentuj
@LeszekProzorowicz3 жыл бұрын
Bo to silnik przeznaczony do modernizacji prostych chińskich rowerów, w większości bez przerzutek itp. Coś jak "Ukraina". Tani i prosty rower przeznczony na dojazdy parę km do chińskiej pracy - do takiego roweru dodaje się relatywnie tani napęd i bez komplikacji (i bezpiecznie!) dojeżdża się do roboty. A że ktoś na świecie wpadł na pomysł użycia do wspomagania innych rowerów, to nie ma co na producencie wieszać psów. Jak za te pieniądze zespół napędowy jest prosty i całkiem dobry, choć wymaga jazdy rozważnej w warunkach innych niż te do których został stworzony. A jak jeszcze dodano możliwość modernizacji oprogramowania sterownika (bez autoryzacji fabryki), to już zaczęło się szaleństwo... Silnik dla tych, którzy są świadomym użytkownikiem.
@MrPapcioChmiel3 жыл бұрын
materiał fajny, ale ciężko się słucha, to wszystko można uściślić a nie tak nawijać tylko po to żeby coś powiedzieć...