Nigdy nie zapomnę jak pan Leszek pokazywał biblię i to przyzwyczajenie, że zawsze otwiera książkę a tu autograf autora:)
@falconheavy57492 жыл бұрын
Pozdrowienia dla Pana Leszka Mikołaj Kopernik o obrotach sfer niebieskich
@nieLEGALNYRAPort2 жыл бұрын
A o co chodzi bo ja nie wytrwałem na wszystkich 2 godzinnych :P
@jacekswiech5302 жыл бұрын
Biblia z autografem autora - bezcenne.
@elchlebek21912 жыл бұрын
Moze nie udzielam sie w konentarzach ,ale jestem fanem tych serii ,jestescie madrzy wiec tematow bedzie duzo
@Primioteush2 жыл бұрын
Z tym zanikiem obrazu przy braku ruchu gałki ocznej to bardzo ciekawa sprawa. Nieświadomy takiej zależności sam nie raz potrafiłem doprowadzić do podobnego efektu. Całkowicie rozluźniony i wygodnie podparty starałem się rozluźnić wzrok, z otwartymi oczami "patrzeć" przed siebie, labo raczej nie patrzeć na nic. Po chwili obraz się rozmazywał, tracił kontury, a sąsiadujące kolory zlewały się w jedną plamę. Jest to trudne, ponieważ nawet niewielki ruch powodował wyostrzenie obrazu.
@adambogusawski92692 жыл бұрын
;D pozdrawiam Panów serdecznie, uwielbiam tą serię
@NoSuprises2 жыл бұрын
Ślepowidzenie to jedna z lepszych ksiązek s-f jaką udało mi się przeczytać. Jest po prostu niesamowita
@koprolity2 жыл бұрын
Najdziwniejsi są kosmici zasiadający w naszym sejmie.
@Ghidorah12 жыл бұрын
Oj tak
@arye24572 жыл бұрын
Słabe
@leonwolf32542 жыл бұрын
Fajne te shorty, można sobie zrobić powtórkę :)
@orzech9592 жыл бұрын
Kolejna reklama ulubionych książek... nie po to włączam ten kanał:
@patrykborowiak1362 жыл бұрын
B.V Larson i seria starforce, tam była ciekawa koncepcja inteligentnej rasy obcych którzy w warunkach naszego ciśnienia są chmurą gazów, a swoją prawdziwą formę przybierali w warunkach ojczystej gazowej planety i jej wielkim ciśnieniu. Było tam kilka ras obcych z czego jeszcze jedna ciekawa, ale zrobiłbym spory spoiler. Ogółem seria nie jest ambitna, ale do pociągu w długie podróże polecam - wciąga
@bogunio2 жыл бұрын
Ponownie ściągam szczękę z podłogi bo takgenialny odcinek - panowie respekt
@SheZ.912 жыл бұрын
Możesz nagrać jak teoretycznie wyglądała by kolonizacja innych planet, chodzi mi dokładnie o to jak ludzkość radziła by sobie z nowymi bakteriami, przecież moglibyśmy zapadać na nowe choroby, jak leczylibyśmy tych ludzi, na miejscu czy wysylalibysmy próbki na ziemię narażając ludzkość?
@paweldraws78002 жыл бұрын
W sumie określenie "ślepowidzenie" bardziej mi się kojarzy z fotokomórką, bo spotkałem się z nim w kontekście ludzi, którzy w wyniku uszkodzenia ośrodka wzroku, a u których nie został uszkodzony ośrodek tuż pod nim, odpowiedzialny za rejestrowanie ruchu - zmian w oświetleniu, który odziedziczyliśmy po gadach i który u gadów jest bardzo dobrze rozwinięty. Ludzie ci, mimo, że nie widzą obrazu mogą pokonywać przeszkody na drodze, czyli oczy pełnią rolę wyłącznie fotokomórki. Na pewno ma to związek z pręcikami na siatkówce, lub inną grą z wykorzystaniem piłki
@vencikv99622 жыл бұрын
Jedno jest pewne. Muszą być istotami opartymi na węglu, ponieważ daje najwięcej wiązań z różnymi pierwiastkami.
@wiktorgreda21242 жыл бұрын
Najprawdopodobniej ale nie na pewno bo słyszałem kiedyś hipotezy że mogło by być życie oparte na krzemie bodajże
@jacekswiech5302 жыл бұрын
Krzemoorganiczne też by było fajne.
@sadwisniowy6242 жыл бұрын
@@jacekswiech530 wyobrażam sobie organizmy żyjące w 200-300 °c i oddychające np. azotem mega mnie to jara.
@jacekswiech5302 жыл бұрын
@@sadwisniowy624 To nie trzeba szukać w innej galaktyce, pod wodą odkryto już bakterie żyjące w gorącym kwasie siarkowym w podwodnych szczelinach wulkanów. Egzotyka, aż miło.
@Nerphex2 жыл бұрын
Każda żywa istota (nawet komórka) to biopolimerowy robot (czy nanorobot), który walczy o energię i materiały budulcowe. Lew ma pazury, żeby spinać się na drzewo i polować - koń ma cztery nogi, żeby uciekać, żeby nie stracić swych magazynów energii. Biopolimerowa struktura pozwala dostosować się do wielu środowisk (zwłaszcza do niekorzystnie zmieniających się środowisk np. z dobrego w niesprzyjające), co powoduje, że biopolimerowe roboty i biopolimerowe nanoroboty są najskuteczniejszą formą życia w kwestii przetrwania. Przodkowie człowieka to ciąg biopolimerowych robotów, które przetrwały oceany (organizm wodne), lądy (organizmy lądowe), dżungle (małpa), pustynie (utrata futra), stada (życie z wilkami), wiecznie mrozy (nauka zdobywania ciepła), aż w końcu powstał najbardziej wyewoluowany biopolimerowy robot, czyli człowiek, który nadal ewoluuje, ale już w sposób sztuczny (transhumanzim - zdolny żyć w kosmosie).
@sene30642 жыл бұрын
Ja mam tak ze styropianem. Ja nawet na niego patrzeć nie mogę. Gdy kupuję coś do domu i przychodzi w styropianie to chowam się do drugiego pokoju, a żona to wyciąga.
@QubaRandomVideos2 жыл бұрын
Ja tak kiedyś miałem z gąbkami, nienawidziłem tej struktury, lecz nie takiej gąbki do mycia, ale takiej tapicerskiej, w szkole podstawowej zazwyczaj takie gąbki mieliśmy do ścierania tablic, na samo patrzenie na taką gąbkę robiło mi się niedobrze, a co dopiero dotyk, ciary na całym ciele i dziwne uczucie w jelitach.
@dominikkurek11552 жыл бұрын
@@QubaRandomVideos dziwne
@JefPawlikowski2 жыл бұрын
Ilość dojazdów i zoomów.... ponad bodźce wszelakie. xD
@adriandudek52252 жыл бұрын
A ja mam inne pytanie. Gdzieś da się na KZbin odsłuchać całą ścieżkę dźwiękową z tła która leci gdy rozmawiacie? Działa na mnie nieziemsko uspokajająco, byłbym wdzięczny
@bogumitwardowski45612 жыл бұрын
podobno ktoś stworzył listę czy też zebrał fragmenty filmowe wszystkich omawianych na kanale książek? Gdzie to można znaleźć?
@bladlogiczny77112 жыл бұрын
Ja mam nadwrażliwość na pomieszczenia ale inne i sytuacje gdy wysokość znacznie przekracza szerokość. Chodzi o proporcje przestrzeni w jakiej się znajduję. Może to być wąska ulica w mieście, wąska droga w lesie w którym drzewa są bardzo wysokie, wąskie ale wysokie budynki, wąskie doliny. Ale nie jestem kosmitą.
@damianzieba51332 жыл бұрын
Właśnie tak by powiedział kosmita...
@Ciekawosc2 жыл бұрын
pytanie czy przeszkadza to w zyciu (wtedy staje sie zaburzeniem).
@bladlogiczny77112 жыл бұрын
@@Ciekawosc Na szczęście stopniowo coraz mniej to trochę tak jak z wrażliwością na ból, która z wiekiem spada. Niestety na przyczynę to jest nieneurotypowość bo to jej skutek uboczny, nawet taką niezbyt wyraźną nie ma leków. Wiele takich osób przechodzi przez stany depresyjne, bo taki lub inny zniekształcony odbiór otaczającego świata przyjemny nie jest.
@Yreq2 жыл бұрын
Stachursky dowodzi w jednej z piosenek, że na gwieździe neutronowej nie ma problemu z życiem. Albowiem on jest czterysta czterdzieści i cztery
@drb_tattoo12642 жыл бұрын
Ten styropian i ręcznik mogłeś sobie odpuścić haha
@robsonkerman6692 жыл бұрын
Najdziwniejsze wśród kosmitów jest to, że odwiedzają Ziemię bez ubrań.
@Renfri1582 жыл бұрын
A miałam już nie kupować książek w tym miesiącu...
@jacekswiech5302 жыл бұрын
Uspokoiłem się widząc, że wasze biurko ma kąty proste.
@Głos-rozsądku2 жыл бұрын
Alf jest jedynym kosmitą którego znam.
@Lukasz55782 жыл бұрын
Najdziwniejsze formy kosmitów i nie ma nic z Kapitana Bomby? :D
@HungryManticore2 жыл бұрын
Aż się przypomniały Zdupixy z Mgławicy Dupsra 😂
@rafalsolarz28102 жыл бұрын
zdupydomordyzaury
@krystian49112 жыл бұрын
Polecam film Ciche Miejsce
@JaroGoraJ2 жыл бұрын
Dlaczego tak zoomujecie co chwila w tym odcinku ;o?
@mas24772 жыл бұрын
Czuję pewien niedosyt. Na obrazku tytułowym przedstawiono Tholianina, z uniwersum StarTrek, i zabrakło mi opisu nietypowych obcych z uniwersów znanych z ekranu.
@mateuszkowalski92292 жыл бұрын
Bo to jest short. Mam nadzieję, że pełnometrażowy POP Science będzie bardziej szczegółowo poruszał temat.
@Arzdnej2 жыл бұрын
Proszę zostawić Petera Jacksona w spokoju, ja byłem zachwycony. Pierwszy raz w kinie nie widziałem masakrycznego pokazu slajdów przy każdym szybszym ruchu na ekranie. 80 fps byłoby dla mnie pewnie optymalne, zupełnie nie rozumiem jak ludzkie mózgi mogły się aż tak przyzwyczaić do kiepskiego obrazu, żeby krytykować lepszy :(
@jarosawmiedlar36242 жыл бұрын
Popieram. Można samemu na you tube znaleźć trailer Hobbita w 48 klatkach i porównać ze zwykłym w 24. Ja widzę tylko płynniejszy i wyraźniejszy obraz zwłaszcza podczas przesuwania kamery. Tak samo nie rozumiem, dlaczego na wyższą rozdzielczość w kinie powstała taka niechęć.
@ziomekzmiasta92922 жыл бұрын
Moja nadwrażliwość sensoryczna to dźwięk pocierania metalu o metal
@kac_gamer13252 жыл бұрын
Jestem pierwszą osobą która obejrzała ten film
@Olashenco2 жыл бұрын
Apropos siatkówki oka i odwróconym na niej obrazie, to naszła mnie taka myśl czy jest zanotowany jakiś przypadek osoby, u której mózg z danego powodu przestał obracać go, w związku z czym osoba widzi do góry nogami? Czy przykładowo jakiś uraz mózgu mógłby na to wpłynąć? A może to się dzieje automatycznie, tylko za pomocą błędnika?
@QubaRandomVideos2 жыл бұрын
Nawet jeśli owa osoba widziałaby wszystko do góry nogami od samego początku życia, to dla niej byłoby to normalne i "nie widziałaby" różnicy, a przynajmniej mi się tak wydaje, chętnie również poznam opinie innych osób!
@Nerphex2 жыл бұрын
Mózg ma zdolność, że w przypadku uszkodzenia jakieś części mózgu - zdrowie części przejmują ich rolę.
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
Dyskusje o życiu w kosmosie bym zaczął od definicji życia. Wtedy będzie dużo prościej.
@Ciekawosc2 жыл бұрын
nie ma i pewnie spojnej dla wszystkich nie bedzie. Sa organizmy, ktore roznym definicjom sie wymykaja, sa teorie, ze zycie to proces termodynamiczny i jest naturalna konsekwencja procesow zachodzacych na poziomie atomowym. Jedyne zycie jakiego na razie mozemy szukac, to odpowiednik tego, co juz znamy.
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
@@Ciekawosc moja definicja opiera się na samopowielającej informacji. Kryształy tu trochę mieszają, ale jestem skłonny potraktować kryształy jako formę życia. Tylko nie te z Cepelii.
@Nerphex2 жыл бұрын
Warunkiem istnienia życia są nośniki pamięci (DNA, mózg, komputery). "Moje ja" (nasza świadomość mózgu) może kojarzyć i rozróżniać np. szary - szarak (zmysły wzbogacają naszą wyobraźnię - możemy skojarzyć za pomocą koloru szarego szare rzeczy np. szary-szarak, zielony-zieleń). Bogata baza skojarzeń pozwala tworzyć analogie np. fala w wodzie pozwala nam wyobrazić fale akustyczne w powietrzu Nośniki pamięci (mózg) to baza skojarzeń. Każda żywa istota (komórka, organizm, zwierzęta, człowiek) zachowuje się jak SI - zawsze wybiera najlepszy wynik. Dopiero w ostateczności organizm wybiera niższy wynik (starzenie się organizmu), kiedy nie ma lepszego. Najniższy wynik to zero (śmierć - koniec funkcjonowania). SI w szachach również wybiera najlepszy wyniki (oddalający od szach mata, czyli "śmierci") - a najniższy (zero to szach mat - koniec funkcjonowania) wybiera w ostateczności, kiedy nie ma nic lepszego. Życie będzie mieć algorytm, który wybiera najlepszy wynik - a więc możemy być wytworami naturalnej SI (np. wirusy mogą być naturalną SI). Richard Dawkins udowodnił, że rogi mają swe algorytmy (stworzył algorytmy w programie, w którym powstawały naturalne rogi i muszle). Każda żywa istota to biopolimerowy robot, który walczy o energię i materiały budulcowe. Lew ma pazury, żeby spinać się na drzewo i polować - koń ma cztery nogi, żeby uciekać, żeby nie stracić swych magazynów energii. Biopolimerowa struktura pozwala dostosować się do wielu środowisk, co powoduje, że biopolimerowe roboty i biopolimerowe nanoroboty są najskuteczniejszą formą życia w kwestii przetrwania.
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
@@Nerphex życie w swojej najprostszej wersji było nicią RNA, która przypadkiem zakodowała w swojej sekwencji sposób na powielenie tej sekwencji. Przypadkiem wpadła w biologiczny "rezonans". Ewolucja jest jedynie sposobem na wzmocnienie tego rezonansu. Wszystkie żywe organizmy są jedynie wariacją na temat tego pierwszego dźwięku co Dowkins nazwał samolubnym genem. W tym ujęciu cała biosfera to jedno wspólne życie realizowane różnymi sposobami. A wirus jest prosty, ale do powielenia swojej informacji potrzebuje skomplikowanego mechanizmu z innego organizmu przez co nie jest dobrym modelem początków życia. Ponieważ w mojej definicji życie to samopowielająca się informacja, to można sobie wyobrazić, że informacja może być zawarta w innych nośnikach opartych nie na sekwencji łańcuchów węglowych ale na strukturze kryształu lub jak zaproponowałeś na sekwencji drgań. Tu jest duże pole dla wyobraźni.
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
Ja mam nadwrażliwość sensoryczną na pewne kształty. Kształt musi mieć talię i wtedy mocno przyciąga moją uwagę.
@Ciekawosc2 жыл бұрын
w sensie ma sie kojarzyc z kobiecymi ksztaltami? To o czym piszesz to nie nadwrazliwosc, tylko atawizm. Przy nadwrazliwosci dochodzi do nieprzyjemnych odczuc i checi pozbycia sie zrodla bodzca.
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
@@Ciekawosc podświadomość kieruje nami za pomocą odruchów, które dopiero poznajemy a które gwarantowały nam sukces ewolucyjny. I zabawne jest dowiadywać się jak te odruchy manipulują naszym zachowaniem.
@Ciekawosc2 жыл бұрын
@@zbigniewgotkiewicz nawet nie manipuluja, one po prostu nami kieruja doslownie
@zbigniewgotkiewicz2 жыл бұрын
@@Ciekawosc tu zgoda. Świadomość potem próbuje to jakoś wytłumaczyć :)
@szym862 жыл бұрын
Słuchając niektóre z ostatnich filmów mam wrażenie że fragmenty już słyszałem rok albo dwa temu (np. o kosmitach którzy nie lubią kątów prostych). To chyba jakiś re-upload albo już przestałem łączyć się z bazą.
@lool84212 жыл бұрын
to jak mają wyglądać to nawet bez znaczenia, jedynie co się liczy to żeby mieli funkcjonalne ciało, mogło by nawet funkcjonować podobnie do czegokolwiek u nas, nie koniecznie z wyglądu
@fraudomek2 жыл бұрын
Co do zycia na gwiezdzie neutronowej to moze jakies byty energetyczne, zlepki grawitacji? Kto wie co w takich warunkach przez miliardy lat moze sie stac👽
@urabura112 жыл бұрын
W moim domu wampir mający skazę krzyżową czułby się jak we własnej trumnie. Dom z lat 70' , zero kąta prostego. A do tego żadnych poziomów i pionów. chuba zacznę udostępniać jako atrakcję turystyczną, coś jak Krzywy Domek :)
@dominikmodelski44012 жыл бұрын
fajny kubek xD
@sadwisniowy6242 жыл бұрын
A czy za granicami wszechświata zmieniamy się w...
@Jedittee2 жыл бұрын
Poza granicznego kosmicznego stolca
@annapaszyn59812 жыл бұрын
Głupio spytać, ale czy obca inteligencja mogłaby powstać w ciele stalym, np jakimś komplikowanym minerale albo w stopie wysokiej entropii użytym np w pocskach jądrowych czy reaktorach, na zasadzie mózgu Boltzmanna? Ps uwielbiam tą serię
@Tarvezz2 жыл бұрын
Według naszego stanu wiedzy niestety nie jest to możliwe. Potrzebny jest uklad biologiczno-chemiczny (organizmy żywe)lub logiczny (komputery)
@lucasdrozdz81922 жыл бұрын
I tu się, według mnie Pan TuHope w ogon ugryzł.. Komputer, tym bardziej dzisiejszy już, bo ominę przyszłość, nie bazuje na biologi lub chemii, a twierdząco może być inteligentny, zaś organizm żywy składa się na akcje, interakcje, reakcje, i gdyby go rozebrać na podstawowe klocki zamieniając tylko cały łańcuch związków chemicznych na alternatywny, to czemu by nie? Oczywiście świat takiego organizmu musiałby być także inny ale myślę że teoretycznie jest to możliwe.. I tak sobie myśląc, gdyby podnieść nasz świat i życie o jedną liczbę atomowa? Ew. Zastępując słabe punkty alternatywnymi.. Ja myślę że jest więcej szablonów na, życie podobne do naszego niż baza wody, węgla, etc.. Wszystko by się zmieniło oczywiście, np. Brak wzroku, słuchu, dźwięku, kompletnie inne temperatury, ciśnienia itd itd.. Ale uważam że jest to możliwe.. Przykładem jest ewolucja komputera - technologia, gdzie niby już to podchodzi pod inteligencje, a czemu nie w przyszłości pod życie? Kolejna opcje inteligencji.. Skład chemiczny innego środowiska do życia innego niż nasze to teorie już stare jak zimna wojna.. Jak nie starsze.. 😉
@Ciekawosc2 жыл бұрын
przy okazji wrazliwosci sensorycznej, a scislej przeladowania sensorycznego, warto wspomniec, ze czesciej maja je osoby z osobowoscia neurotyczna (a takowa maja prawie wszyscy okreslani jako "sowy"
@Drendronix2 жыл бұрын
8:47 a u nas jest milion płci
@lucasdedek42792 жыл бұрын
Panowie a gdzie Solaris Lema
@mordechajzuckerman90882 жыл бұрын
Ja teologie kosmosów... Dobrze znam. Kosmitów(jako nas) zaprojektowali gadoidzi chyba ,że byli to Arianie bądź kurvinoxy;-)
@bigSmokegda2 жыл бұрын
zdecydowanie za mało o tych obchych. wiekszosc odcinka to inne tematy.
@hannawagner4402 жыл бұрын
Zgadza się,
@hubabz2 жыл бұрын
Jeżeli życie na ziemi jest kosmicznym przypadkiem, który wychodzi poza obszar pojęcia przypadku i losowości na wszystkich poziomach egzystencji Wszechświata, to... nie mam za Chiny Ludowe bladego pojęcia, jak mogli by wyglądać ci ,,Obcy" na rozmaitych planetach rozmaitego typu we Wszechświecie czy jakiekolwiek żyjące w nim (w klasycznym zrozumieniu tego słowa i tego co ono oznacza w ujęciu istoty ludzkiej) ,,coś", które mogło by przejawiać świadomość i samoświadość tak jak rozumieją i odczuwają to ludzie. Nie wiem czy odpowiedzenie sobie na tą zagwozdkę będzie jakkolwiek i kiedykolwiek w przyszłości możliwe - nie wiem czy nasz mózg, nasza percepcja są do tego przystosowane biologicznie: mogło by to być poza ,,zdolnościami obliczeniowymi" centralnego układu nerwowego. Panom z Astrofazy polecam serię odcinkową NG Channel: "Za milion lat" (dostępne na Disney+) produkcja w podobnej do narracji tego odcinka tematyce. Również, nie spoilerując całości filmu, polecam obejrzeć "Nie!" z 2022 roku.
@krystian49112 жыл бұрын
Dlaczego sprowadzacie ten program do robienia sobie beki z tematu kosmitów?
@woodworksolutions63652 жыл бұрын
Alergia na katy proste to typowa przypadlosc angielskiego budowlanca
@dominikkurek11552 жыл бұрын
Tam też?
@news-oko-plus2 жыл бұрын
Najfajniejsze są dogmaty ludzi którzy się interesują wszechświatem i nawet nie wysunęli czubka nosa za granice swojej świadomości a widze o jakiś neutronowych czy plazmowych planetach maja tak jak by tam już byli …. A może właśnie siła kreacji i pisania świetnych sfi książek pozwala nam bardziej uwiarygodnić jak bardzo skomplikowany jest wszechświat ……
@mateuszkowalski92292 жыл бұрын
Pan Leszek ma doktorat z fizyki, więc nie musi "dotykać" fizycznie gwiazdy, żeby wiedzieć o niej bardzo wielu rzeczy.
@Zocho6662 жыл бұрын
Twoje informacje pochodzą z książek nie z wyobraźni
@AlkoMator2 жыл бұрын
Ale że forma ze star treka na miniaturce
@jacekstanaszek28992 жыл бұрын
Jacy kosmici?W główkach rozumiem się trochę poprzestawiało.
@jakubtwarowski98642 жыл бұрын
Jedno jest pewne gdzieś na innej planecie podobnej do ziemi,mieszkają ludzie;)Skoro jest takie życie na ziemi to i jest wszędzie indziej we wszechświecie.
@SzymonZ.Olszowski2 жыл бұрын
Oby nie ludzie. Ziemia to zakała wszechświata
@Ciekawosc2 жыл бұрын
@@SzymonZ.Olszowski w naszym antropocentrycznym mniemaniu ;-), a dokladniej czesci z nas.
@SzymonZ.Olszowski2 жыл бұрын
@@Ciekawosc ciężko mi sobie wyobrazić bardziej złą istotę niż człowiek. Życie na ziemi to nieustanny ciąg cierpienia i bólu. Mam nadzieję że system jaki funkcjonuje na ziemi czyli wieczna walka by przetrwać i rywalizacja, nie ma racji bytu w innych częściach wszechświata
@Ciekawosc2 жыл бұрын
@@SzymonZ.Olszowski nie ma podstaw, by sadzic, ze prawa ewolucji (wyscig zjadanych ze zjadaczami) nie sa uniwersalne. Ewolucja gwarantuje ciagle zmiany, ktore sa takze powszechnym prawem we Wszechswiecie.
@Ciekawosc2 жыл бұрын
@@SzymonZ.Olszowski btw. okreslenie "zla" odnosi sie scisle do emocji. Jako wynik praw ewolucji jestesmy obietywnie rzecz biorac bardziej skuteczni, niz inne gatunki.
@TheJango3502 жыл бұрын
Wełniany sweter w zęby! Aaa masakra;]
@TheKowal19722 жыл бұрын
Ocena zycia tylko z punktu widzenia ludzkosci to lipa, my nie wiemy wszystkiego
@kacperxt3712 жыл бұрын
ja bym polecił twórcę Jay Eaton
@fortifor54102 жыл бұрын
Stwierdzenie oko widzi 20 klatek/s, albo oko to prosty przyrząd, czy tam coś takiego - hmmmm słabo trochę. Dzięki za kanał P.Piotrze
@kannibal61042 жыл бұрын
Z całym szacunkiem ale Panowie w tej serii strasznie mnie denerwują! Przypomnieli mi że tak mało książek Lema i Zajdla przeczytałem a na dodatek nowe pozycje dokładają! Kiedy znajdę czas na przeczytanie tego wszystkiego?! Mam jeszcze tylko tydzień urlopu! Proszę zapakować mnie ze wszystkimi wcześniej wymienionymi książkami do pętli czasowej! Jak skończę to sam wyjdę! W jakiej współrzędnej przestrzennej nie ma znaczenia, jakoś trafię przynajmniej na Ziemię ;)
@prezenter2 жыл бұрын
Trochę za dużo tego "nie", nie?
@BergsonHipHop2 жыл бұрын
Jeden drugiemu nie da dokończyć masakra...
@skunes237elo92 жыл бұрын
Widać irytacje, kiedy Astrofaza mówi a Pan Leszek nie da mu dokończyć xc
@Darius-DJI-PRO2 жыл бұрын
Przeciez on jest wstawiony !!!
@mateuszkaachurczyk77382 жыл бұрын
gg
@news-oko-plus2 жыл бұрын
Leszku przecież nie wierzysz w kosmitów …co za zmiana …czy hipokryzja ?
@d.29352 жыл бұрын
Pan Leszek wierzy, to Piotr jest na nie, ale udaje, że jest tylko sceptyczny. 😁
@suspensoriumkaskaderskie97102 жыл бұрын
"Kosmici" to nie jest kwestia wiary tylko statystyki.
@d.29352 жыл бұрын
@@suspensoriumkaskaderskie9710 Dla niektórych statystyka to za mało. Szkoda, że również dla tych, którzy (wydawałoby się) pojmują ogrom kosmosu.