Figyelemfelkeltő videó, ráadásul nagyon szép képi világ párosul hozzá. Ez a rengeteg zöld... Isten ments, hogy ez elvesszen.
@repetro14 жыл бұрын
A hatalom megalomániáját figyelembe véve, szerintem nekik "'vára mindegy.
@S_o_n_o_4 жыл бұрын
Elveszett már sajnos rengeteg helyen a homokhátságon. Nyár közepére kiszáradnak a lágyszárúak.
@MrAxe8024 жыл бұрын
imádom a 444 videóit. Nagyon izgi és érdekes volt ez is
@repetro14 жыл бұрын
Nem minden videónak van értelme, de ez valóban figyelemkeltő.
@Szotyi17924 жыл бұрын
Lábjegyzetben megjegyezném hogy Urunk és Parancsolónk megszüntette a környezetvédelmi minisztériumot. Ennyit a klímaváltozásról.
@zoltangyongyosi23614 жыл бұрын
Te egy igazi hülye vagy!!!!
@justcallmehaterik4 жыл бұрын
@@zoltangyongyosi2361 Látom a szarkazmus elrepült fölötted.
@nagytamasgabor21672 жыл бұрын
Ártéri gazdálkodáshoz kellene visszatérni . Ez működött évszázadokig a Kárpát- medence alföldi területein...ez kiegészülve a csapadékkal képes volt nemcsak eltartani az ott előket hanem még felesleget termelni... rendszerek és birodalmak jöttek- mentek de amíg ez érintetlen volt mindig újra lehetett kezdeni...
@eszterkovesdi44664 жыл бұрын
Mélyen elgondolkodtató tartalom... Köszönjük nektek!
@bzoli814 жыл бұрын
Remek tartalom gratulálok hozzá! Még annyit esetleg hozzáfűznék, hogy itt, az ültetett erdők (akácosok, nemes nyarasok) is több kárt hoznak jelenleg mit hasznot, felületesen azt láthatjuk, hogy ezen erdők a párologtatás és árnyékolás lévén hűvösebb mikroklímát teremtenek, azonban ezt úgy érik el, hogy mélyre hatoló gyökereikkel, elveszik a vizet a talajtól, tehát egyre alacsonyodó talajvízszintet eredményezve. Nem a faanyag termelés ellen szeretnék beszélni, csupán, arról van szó, hogy a jelenlegi helyzetben, ezek a fásított területek, a kedvezőtlen hatásokat csupán fokozzák, nem enyhítik azokat.
@inwey19864 жыл бұрын
Teljesen igaz amit irsz, viszont akkor az allat allomanyt is erdemes lenne csokkenteni. Marhak rengeteg vizet fogyasztanak mire vagosulyba kerulnek.
@petergraves56494 жыл бұрын
@@inwey1986 Ezzel én is egyetértek, ezáltal a marhahús fogyasztását is mérsékelni kell. Tulajdonképpen az egész ipari állattartást le kell redukálni egy még fenntartható szintre - ha egyáltalán van olyan ebben a tekintetben.
@bzoli814 жыл бұрын
@@inwey1986 Az intenzív állattartást mindenképpen érdemes csökkenteni, hisz ott a marhatartás, sokkal több vizet igényel, de a legeltetéses állattartásnál már nem ilyen egyszerű a helyzet, ott a marhák kint ürítenek, de nem is ez a lényeg, hanem élőhely kezelés, egy megfelelő állatlétszámmal legeltetett terület (nem túllegeltetett, amikor tarra van rágva minden) sokkal kedvezőbb a természetnek, mint a kaszáló vagy szántó, tehát, ha úgy tekintünk a szabadba tartott marhára, mint élőhely kezelések legkímélőbb eszköze, amivel megakadályozhatjuk, az invazív növényfajok terjedését, esetleges plusz kezelések (legelőgyomok, selyemkóró lekaszálása) közbeiktatásával, akkor az a lehető legjobb, persze nekem is a képernyő előtt könnyű okosnak lennem..
@originalealvomenyet4 жыл бұрын
Ugye milyen jó a folyók túlszabályozása? Nincsenek elárasztott területek. Egy nagy eső után 2 nap alatt akadálytalanul lefolyik a víz aztán csak pislogunk.
@westunion54814 жыл бұрын
Akkor arra volt szükség ! Akkor még télen eset a hó piszok nagy áradásokat okozva !
@veszt834 жыл бұрын
Köszönöm a videót!
@biziclop14 жыл бұрын
Tök jó, a zene is alatta ! :)
@laszlonator4 жыл бұрын
Sons of Kemet :)
@aronkovacs6834 жыл бұрын
jó videó interjú, köszönöm
@agnestoth18014 жыл бұрын
Az isten áldja ezeket a gazdákat!Sok ilyen ember kéne ide!Nem értem miért nem kapnak több támogatást!😡😡😡
@ivetttakacs38244 жыл бұрын
Nagyon jó!
@eliastobias3454 жыл бұрын
Valahogy a Dunából és a Tiszából kéne csatornákkal átemelni vizet...
@zoltanandras6044 жыл бұрын
Pont az állattenyésztés az egyik legnagyobb okozója a szárazságnak.
@gergelykorody46624 жыл бұрын
hogyan is?
@hajnalkacziszer10214 жыл бұрын
😔😔😔😔
@gyula21304 жыл бұрын
Úgy is mind megdöglünk! Sajnos ezt a régi formák nem értik, mert túl nagy a generációs különbség. Itt valami forradalmi dolog kellene, ez mondjuk globálisan is igaz. Mindenki csak a külsőségekre megy meg az anyagi dolgokra. Kicsit el kéne gondolkodnunk a dolgokon és össze fogni a jobb jövő érdekében. Elvégre a földet nem kaptuk, hanem az unokáinktól örököltük.
@robertgergely88774 жыл бұрын
Nagyon fontos film.
@istvanszabo91154 жыл бұрын
Maximálisan a 444. mellet állok,de ez az ásító intró már totál felemészti az agyam.Ez valami kegyetlen már ennyi év után.
@jr.fidelcastro88904 жыл бұрын
Az ööÖööÖö? 😆
@peterozvald34514 жыл бұрын
Nem csak Magyarországon, de úgy egész világszinten létrejött egy olyan diskurzus a klímahelyezettel kapcsolatban amiről kijelenthető, hogy ma már ez nem tabu,és kevésbé megosztó közéleti téma mint vallás vagy kultúra. Mindenki tisztában van a helyzet súlyosságával (mégha csak felületesen is), de senki nem hajlandó a hétköznapi fals kényelmével szakítani. És nem a fosszilis tüzelő óriáscégekre kell köpködni, hanem a saját háztájékon kellene szétnézni. Zsírós szarokat eszünk(chipsek,csokik,apróságok) kivágják az esőerdőket, hogy pálmaolajhoz jussanak a nagy ipari vállalatok marhahúst és tejtermékeket fogyaszt az egész világ ami teljességgel kielégíthetetlen. Saját gátlástalan gondolkodásunkkal kiássuk a sírunkat.
@VladiFx4 жыл бұрын
Változtass rajta. Ültess uborkát, meg vegyél tanyasi tojást.
@Juhi1184 жыл бұрын
Azzal együtt, hogy nem kívánom a vízhiányt semelyik gazdának, el kellene gondolkodniuk, hogy talán ne lovat és marhát, mint két leginkább vízigényes jószágot tartsanak és tenyésszenek, hanem kevésbé vízigényes növényeket termesszenek és akkor kevésbé kell aggódni a vízhiányért.
@VladiFx4 жыл бұрын
Tévedés. A nagyállat legeltetés épp, hogy a vegetáció (növényzet) karbantartásának legjobb módja. Persze túlzásba vinni se szabad!
@gergelykorody46624 жыл бұрын
Az a baj, hogy ha a homokot felszántod, az eső az összes tápanyagot leviszi a picsába. A legelő folyamatos fűborítása több vizet és talajt megőriz. A munkaintenzív zöldségesek is csak szalmatakarással és takarónövényekkel működnek. Meg persze lehet ezerrel műtrágyázni, csak akkor meg a talajvízet nézheted meg