Ahoj, díky za přínosné video. Nechtěl by si nám někdy přiblížit do čeho konkrétně investuješ ty, případně svoje investiční portfolio ? Díky.
@SteiningerInvestice3 жыл бұрын
Ahoj Martine, myslím, že se toho občas trochu dotknu, ale je fakt že ten big picture jsem zatím nikde veřejně nesdílel. Díky za tip, jen se musím zamyslet nad tím jak to podat z toho, aby to nepůsobilo jako investiční doporučení. 🙂
@romankvapil72702 жыл бұрын
Měl jsem v plánu investovat do nemovitostniho fondu Investika. Nějak jsem si to rozmyslel 😀 raději koupím pozemek.
@SteiningerInvestice2 жыл бұрын
Moje videa Tě nemají od investování odradit, ale spíš poukázat i na rizika, protože o těch často Ti prodejci nemluví. My třeba s klienty pár procent zrovna v té Investice máme, trochu strach bych měl z Tesly nemovitostní. PS. Kdybys chtěl můžu Tě propojit s naším koncipientem co Ti to sjedná za hodinovku na místo vstupáku, jako zprostředkování 🙂.
@romankvapil72702 жыл бұрын
@@SteiningerInvestice Děkuji, na to už mám člověka. Spíš mě trápí jedna věc. Nevím jak nakupovat a prodávat akcie přes brokera. Nevím jakého použít a jestli nejdříve použít na nečisto Demo účet.
@SteiningerInvestice2 жыл бұрын
@@romankvapil7270 záleží jestli to chceš v ČJ, nebo Ti stačí AJ. Obecně nejlevnější a nejšikovnější mi přijdou IB, ale není to úplně uživatelsky přívětivý a bez dobrý angličtiny za mě nepoužitelný. Pokud v ČJ tak Lynx, případně i Patria je v pohodě (i když je obecně poplatkově dražší).
@SteiningerInvestice2 жыл бұрын
@@romankvapil7270 Ještě bych možná doplnil, že nejdůležitější je začít bez ohledu na jaký to bude platformě. Pokud tam hned neplánuješ umístit x milionů, ale spíš pár desítek / stovek tisíc, tak si klidně vyber cestu nejmenšího odporu. Pokud bys na IB aktivoval účet 3 měsíce protože vyplnění formulářů bude v AJ moc složitý, dej si to na něčem jednoduchým v ČJ a to že z tě pár set tisíc zaplatíš nějakou tu tisícovku za poplatek neřeš s dlouhodobým investičním horizontem to hraje naprosto minimální roli.
@armanidesigner3 жыл бұрын
Viete mi doporucit nemovitosntni fondy do polnohospodarskej pody v CR alebo SR a kde je mozne ich kupit?
@SteiningerInvestice3 жыл бұрын
Doporučit samozřejmě bez analýzy a investičního dotazníku nemohu 🙂. Nicméně obecně... občas využíváme Český fond půdy, případně má taky jeden fond AVANT (ten je o něco dražší na poplatcích a násobně menší objemem spravovaných aktiv), jedná se v obou případech o tzv. FKI, neboli fondy kvalifikovaných investorů, kde neplatí úplně stejná pravidla jako u otevřených podílových fondů a navíc je také limitováno minimální investicí 1mil Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o alternativní složku portfolia, měl byste tak mít investiční majetek ideálně 10mil +, aby to dávalo smysl 🙂. Honza
@armanidesigner3 жыл бұрын
@@SteiningerInvestice Dakujem, v tom pripade asi lepsie kupit fyzicku podu
@SteiningerInvestice3 жыл бұрын
@@armanidesigner dá se to, je důležité projít bonitu půdy, zjistit případné pachtovní smlouvy atd. Dneska už se to kupuje popravdě docela složitě a není to za mě tak zajímavé jako dřív.
@armanidesigner3 жыл бұрын
@@SteiningerInvestice Ano, ale oproti bytom a domom mi pridu pozemky lepsia investicia
@SteiningerInvestice3 жыл бұрын
@@armanidesigner lepší potenciál na růst ceny, horší průběžné cash-flow (pachtuje se to za pár korun), byt pořád aspoň za pár %, plus u rezidenční nemovitosti pořád můžete aspoň část pákoovat. Já osobně o tom před pár lety přemýšlel, nicméně nemám v tom know-how, investuje se relativně v malých objemech a je s tím dost práce, takže mi to nedávalo ekonomicky smysl. To si radši koupím, zrekonstruuju a prodám byt, nebo pokud bych chtěl míň starostí přihodím to do akciového portfolia, ale to záleží na každého preferenci samozřejmě 🙂
@ludaszub56653 жыл бұрын
Dobrý den, díky za užitečné video. Bylo pro mě zajímavé zjistit, jak moc rostou nebo spíše nerostou české nemovitostní fondy. V takovém případě bych se určitě rozhodl pro fyzickou nemovitost. Nicméně ve srovnání se zahraničními reity jako Realty Income, kdy investorům chodí měsíční dividenda z nájmu, růst je mnohem vyšší než 3,5% ročně a správa akciového fondu stojí velmi málo při výběru správného brokera, už tak jednoznačný výsledek nevidím. Já osobně vidím největší smysl v investování do zahraničních reitů nebo etf pro lepší diverzifikaci. Každopádně člověk by měl koupit fyzickou nemovitost minimálně pro sebe.
@SteiningerInvestice3 жыл бұрын
Dobrý den, jsem rád, že bylo video užitečné 🙂. K tomu porovnání... Všechno má dva úhly pohledu. REITy jsou určitě zajímavé potenciálními výdělky a někdy je v portfoliích klientů taky používáme. Nicméně zároveň to jsou de facto nemovitostní akcie, jejichž volatilita akciím často odpovídá. Ve chvíli kdy už investujete pro Vás opravdu velké peníze, tak hrají i emoce daleko větší roli a tak může být někdy přínosné že Vaše vlastní nemovitost nemá nikde online sledovanou cenu, protože když Vám propadne o 5milionů akciová složka portfolia, nechcete se podívat na nemovitostní a zjistit že ta je taky -4,5 mega. Pak může dávat dokonce smysl i to, že máte nemovitostní fond s výnosem 3-4%, protože když bude na trzích delší propad, který se může týkat jak akcií, tak REITů, máte pořád z čeho vybírat pár let rentu a nemusíte prodávat pod cenou. Ve fázi kdy majetek teprve hromadíte občas dává smysl jít do věcí s vyšším výnosem, také to u sebe tak dělám. 🙂