Do prawie każdego zdania powinienem tutaj dodać gwiazdkę. Temat jest tak rozległy, że mógłbym mówić o nim przez godzinę :P Po wielu cięciach zostało 17 minut. Zapraszam do polemiki, na pewno są tutaj fragmenty, w których upraszczałem i do których da się przyczepić.
@BartekTheUnique Жыл бұрын
No, no to dawaj godzinnego live'a którego potem zapiszesz na kanale :D :P Zaciekawił mnie tym materiałem twój kanał. Przyjrzę się kanałowi bardziej w wolnej chwili. Pozdrawiam 💪
@dominikmargazyn16166 ай бұрын
Cóż za rzetelność!! Naprawdę wartościowy materiał i dobra forma, szacun
@szybkimaks78923 жыл бұрын
Bardzo podobała mi się oprawa dzwiękowa oraz krajobraz w tle. Do tego garść przydatnych informacji o których mało wiedziałem. Dziękuję i życzę dalszego rozwoju!
@mareks67553 ай бұрын
Świetny materiał 😊
@janekilowski3 ай бұрын
Dziękuję :)
@olekferdyn8803 ай бұрын
Fajny materiał. Pozdrawiam.
@janekilowski3 ай бұрын
Dziękuję :)
@Grzegorz.CADrysunki.FurniLove3 ай бұрын
Bardzo dobry, merytoryczny film :) Nie zwracaj za bardzo uwagi na chamską krytykę, bo to znaczy że robisz dobrą robotę
@janekilowski3 ай бұрын
Dziękuję :)
@CalmaCalmasky2 жыл бұрын
Dokładnie. Kupiłem VPN ale musiałem podać email, płaciłem przez blika akurat. Ale jeszcze chyba musiałem podac imie i nazwisko i adres. I nie wiem jak to ma sie miec do anonimowosci. Mam też takie wrażenie ze te całem VPN jest poprostu przykrywką tylko po to by śledzić ludzi co mają coś na sumieniu.
@janekilowski2 жыл бұрын
zgadzam się, anonimowości tam żadnej nie ma. (a wręcz popularne aplikacje z VPNami zawierają kod śledzący, ironiczne)
@nohumanst.6694 Жыл бұрын
Dzięki, kawał dobrej roboty
@janekilowski Жыл бұрын
Dzięki! :)
@Kosma4612 жыл бұрын
Wielkie dzięki że mnie przestrzegłeś!
@AngelinaChmielecka Жыл бұрын
Ciekawy materiał, dzięki :)
@janekilowski Жыл бұрын
:)
@maciejpaciorek49202 жыл бұрын
Jak widać nie wszystko jest takie piękne jak na reklamach. Dobry, obiektywnie przedstawiony temat.
@janekilowski2 жыл бұрын
Dziękuję :)
@d.2119 Жыл бұрын
Dziękuję :)
@emillocygar23512 жыл бұрын
Bardzo dobra refleksja. Ostatnio sporo o tym myślałem i doszedłem do tych samych wniosków. Koniecznie trzeba wspomnieć o tym że vpn to przede wszystkim technologia tunelowania. Ja np mam na swoim własnym prywatnym domowym serwerze serwer vpn i mogę się do niego podłączyć z internetu, wtedy cały ruch z urządzenia podłączonego do mało zaufanego wifi jest tunelowany do mojego domu a następnie wychodzi na świat. No i oczywiście mam dostęp do zasobów na tymże serwerze. Taki vpn polecam.
@janekilowski2 жыл бұрын
Generalnie to rozwiązanie ma sens przede wszystkim w firmach, kiedy trzeba pracować na wewnętrznych systemach z zewnątrz, jednak w kontekście prywatności komercyjny VPN po prostu nie ma logicznego sensu :p
@pridsi Жыл бұрын
Niby rok miną, a jakie aktualne i na czasie info. ;-)
@janekilowski Жыл бұрын
Dzięki :)
@embeddedGarage Жыл бұрын
Bardzo dobra robota!
@janekilowski Жыл бұрын
Dzięki :)
@Hunter-bz7ev3 жыл бұрын
To akurat zabawne. Niedawno odebrałem świeży komputer prosto z serwisu, a zaraz przy ikonkach przeglądarki i antywirusa widniał ExpressVPN.
@ludwikpezio93513 жыл бұрын
IMHO najlepszy filmik z kanału - i koncepcyjnie i technicznie i jeśli chodzi o okoliczności przyrody ;)
@janekilowski3 жыл бұрын
Dzięki :)
@rgorec2 жыл бұрын
Problem jest niewątpliwie szeroki i nie oczekuje bardzo głębokiej analizy, ale zabrakło mi ważnego elementu za. Mianowicie VPN to dodatkowa forma zabezpieczenia. Uważam że całkiem niezła choćby w przypadku łączenia się do netu z publicznych sieci ( np hotele, hotspoty itd). Wspomniałeś o tym ale chyba nie wyeksponowałes wystarczająco a mianowicie w VPNie szyfrujesz już sam tunel ...Dodatkowo Twój dostawca internetu nie wie gdzie się laczyles, a dostawca usługi nie wie skąd się laczyles. Wbrew pozorom warta uwagi sprawa.
@janekilowski2 жыл бұрын
Nie, dostawca usługi internetowej widzi przybliżoną lokalizację połączenia niezależnie czy korzystasz z VPNa, czy nie. Jeżeli używasz telefonu, dostawca zna twoją lokalizację w przybliżeniu do kilku metrów, a jeśli używasz 5G to w przybliżeniu do kilku centymetrów. Dostawca VPN również może szacować twoją lokalizację oraz tożsamość zależnie od formy płatności, informacji użytych przy rejestracji itd. Jedyną informację, jaką ukrywa VPN przed dostawcą darmowego hotspotu, jest domena strony, z którą się łączysz... stymże dostawca VPNa również ją widzi. Pytanie brzmi raczej komu ufasz bardziej: firmie sprzedającą VPN czy dostawcy internetu (VPNowi musisz ufać znacznie bardziej, bo ma z założenia znacznie więcej danych, które wymieniłem wyżej).
@rgorec2 жыл бұрын
@@janekilowski no nie nie...napisałem że dostawca internetu nie wie gdzie się laczyles, dostawca usługi skąd ....to samo napisałeś tylko piszesz nie. Nie ufamy nikomu w dzisiejszych czasach. Chodzi o to aby klocki nie składały się tak łatwo. I żeby trudniej było cię namierzyć.
@janekilowski2 жыл бұрын
Kto jest trudniejszy do namierzenia: A.) Osoba, która płaci za przesyłanie całego swojego ruchu sieciowego przez komputery obcych ludzi, którzy przysięgają że nie będą go wykorzstywać do inwigilacji. B.) Osoba, której szczątkowe dane są rozproszone między wieloma mniejszymi dostawcami, ponieważ dostawca darmowego WiFi nie zna jej numeru konta, adresu zamieszkania, nazwiska i innych danych, które zbierają dostawcy VPN.
@emillocygar23512 жыл бұрын
Z darmowym wifi bardziej chodzi chyba o to że w teorii może być haker który będzie podpięty pod tą sieć i wtedy będzie mógł przechwycić całą transmisję danych, więc gdybyśmy się łączyli z bankiem to teoretycznie taki haker mógłby pozyskać jakieś dane, ale jest to bardzo naciągane bo haker musi być dokładnie geograficznie w miejscu gdzie to wifi nadaje. A poza tym są hasła maskowane i wiele innych rozwiązań. Więc hakowanie sprowadza się do hakowania ludzie a nie systemów, aby to przez czynnik ludzki wyłudzić wrażliwe dane.
@amciuam1572 жыл бұрын
Zwięzłe i trafnie przedstawione realia rynku VPN. Tymczasem darmowy choć nie bez wad - Tor, jest dostępny dla każdego.
@morgoth52423 жыл бұрын
Jeśli chodzi o usługi niedostępne w moim kraju, to nie wystarczy jakiś serwer proxy?
@janekilowski3 жыл бұрын
Wystarczy
@janekilowski3 жыл бұрын
@WS WS Nie, VPN działa inaczej. Serwer proxy przekierowuje ruch z konkretnej aplikacji i nie szyfruje go podczas transportu (czyli dostawca internetu może widzieć część ruchu). VPN przekierowuje cały ruch sieciowy i szyfruje go tak, żeby ISP (dostawca internetu) mógł zobaczyć tylko, że dana osoba korzysta z VPNa.
@janekilowski3 жыл бұрын
VPN szyfruje ruch od momentu wyjścia z twojego komputera i rozszyfrowuje go na swoich serwerach. Robi to żeby mieć pewność, że dostawca internetu nie może przeczytać zawartości danych pakietów, nawet jeżeli same w sobie nie są szyfrowane (np. SSLem). Jeżeli strony, które przeglądasz mają "kłódki", a aplikacje, z których korzystasz, są dobrze zaprojektowane, faktycznie nie powinno to robić większej różnicy dla końcowego użytkownika. Warto po prostu zapamiętać, że serwer proxy (mówiąc kolokwialnie) 'kopiuje' dany fragment ruchu sieciowego, a VPN przechwytuje cały ruch i może z nim robić znacznie więcej (np. blokować reklamy albo inne elementy ruchu na poziomie VPNa).
@annaania69773 жыл бұрын
Janek, klasyczna muzyka nadała odpowiedni nastrój ;)
@scamarytanin2 жыл бұрын
Faktycznie jest w tym sporo racji jak sobie o tym pomysle, vpn dobrze sie sprwadza do blokad regionalnych, cenzury neta w krajach ktore taka maja, kupowania uslug gier w innych walutach, ja np. uzywam windscribe ktory wydawal mi sie tym mniejpopularnym bo nie widzialem go w zadnych reklamach i znalazlem recznie - jedynie do jednej gry, ktora ma host w brazyli by miec mniejszy ping - i do tego dziala swietnie. W takim razie jak ukrywac prywatnosc w sieci bez vpna? Mozna uzywac tora, ale jest on tak tragicznie wolny ze zrobienie na nim czekogolwiek wola o pomste do nieba, innych sposobow nieznam. a co do ostatniego pkt, to jest jakis vpn ktory dziala z tymi cechami jak mowisz? full anonimek przy zakladaniu i korzystaniu?
@janekilowski2 жыл бұрын
VPN fizycznie nie jest w stanie obniżyć twojego pingu, to jest technicznie niemożliwe. Korzystając z VPNa stawiasz pośrednika między sobą a resztą internetu, to trochę tak, jakby specjalnie pojechać okrężną drogą do celu - nie ma możliwości pokonać drogę szybciej, niż wybierając bezpośrednią drogę. Może źle mierzysz ping albo dostawca coś miesza. Nie da się skrócić dbania o prywatność, a tym bardziej osiągnięcia anonimowości w sieci do kilku zdań - to wymaga pracy, bo cała gra jest ustawiona przeciw Tobie. Najbardziej skrótowo: 1. Korzystaj możliwie najmniej z komputerów i w szczególności z telefonów. 2. Korzystaj z internetu, w szczególności sieci komórkowej, możliwie najrzadziej, im więcej trybu samolotowego, tym lepiej. Możesz pobierać filmy czy muzykę na urządzenie i odłączać się od internetu na resztę dnia/tygodnia/miesiąca itd. 3. Założę się, że praktycznie ŻADNE konto, które masz założone na stronach internetowych, nie jest FAKTYCZNIE potrzebne. Usuń ich możliwie najwięcej, do niczego się nie loguj. 4. Korzystaj wyłącznie z wolnego oprogramowania (zobacz film na kanale, jeśli nie wiesz, o czym mówię). PS. W Polsce też istnieje czarna lista stron internetowych, mechanizmy cenzury już istnieją i czekają na użycie. Tor to jedyny prawdziwy sposób jej ominięcia :)
@MrFaryad Жыл бұрын
To było dobre "Trąba jerychońska" !
@PegierzRozumu3 жыл бұрын
Bardxzo dobrze wykonany film, przydałoby się tylko, żeby mówca ustabilizował swoją pozycję przed kamerą, ciągłe przesuwanie się lekko w lewo i w prawo może rozpraszać.
@janekilowski3 жыл бұрын
Dziękuję, sam nie zauważyłem, że w ogólę tak robię. Następnym razem postaram się lepiej :)
@toniemojekonto3956 Жыл бұрын
Dobry materiał i urodziło mi sie pytanie... jak to jest z tym protonem, godna zaufania marka czy jednak nie? Słyszałem o jednym ich fuckup'ie ale czy to ich skreśla? Nawet jeśli nie są w 100% bezpieczni, czy nie są że tak powiem mniejszym złem? Coś jak brave i chrome, brave daleko do ideału nie jeden mieli fuckup, nawet ostatnio bez pytania użytkowników wcisnęli w aktualizacji wireguard'a, aczkolwiek jeśli mam do wyboru TYLKO chrome albo brave, to wybieram brave za bycie mniejszym złem.
@janekilowski11 ай бұрын
Nie chcę się wypowiadać na temat konkretnej firmy, ponieważ nie znam jej z należytą dokładnością, żeby polecać jej usługi, ale z całą pewnością mogę stwierdzić, że absolutnie nikt nie jest "w 100% bezpieczny", a strona główna Proton VPN zawiera mnogość manipulacji, których część można samodzielnie zdemaskować po uważnym obejrzeniu filmu :)
@stendeogamer2470 Жыл бұрын
Hm. Dobre. A co polecasz do pingu. Czy programy czy też aplikacje do zmniejszenia pingu też są trefne?
@janekilowski Жыл бұрын
Pytanie w jaki sposób miały by ten ping zmiejszać
@stendeogamer2470 Жыл бұрын
Bo czuję że operator sieci hamuje przepustowość ruchu i przez to są opóźnienia. A mam stałe połączenie, nie Wi-Fi. Wiem że jest to połączenie asynchroniczne ale chciałbym poznać programy które to mogą zniwelować. Hm. A poza światłowodem jest jakiś dostawca internetu który ma dobry net a może nawet ma synchroniczny? Szukam więc dlatego pytam fachowców takich jak Ty
@janekilowski Жыл бұрын
Jeśli operator ogranicza konkretne strony internetowe względem innych, a nie całe pasmo przesyłu, faktycznie VPN mógłby rozwiązać ten problem.
@uAndrzeja Жыл бұрын
Jedynie czego się boje to: - że moje prywatne dane typu PESEL zostaną skradzione, - że moje prywatne zdjęcia i dokumenty zostaną wykradzione z chmury. Dlatego nie używam VPN gdyż takie dane mogą być wyłapywane przez niezaufane serwery VPN
@janekilowski Жыл бұрын
Jeśli używasz serwisów z kłódką przy pasku z adresem, VPN nie czyni żadnej różnicy w bezpieczeństwie danych, które wymieniłeś. Zgadzam się z wnioskiem, jednak rozumowanie jest trochę inne.
@MrKunzite2 жыл бұрын
Myślę że kompletnie nie prouszyłeś chyba najważniejszego aspektu VPN w kontekście tego co w tytułu, czyli prywatności. Bo Kowalskiego nie obchodzi czy CIA uzyska dostęp do tych danych, ale to czy jego ruch sieciowy jest w zasięgu rodzimych organów ścigania. I to wcale nie musi chodzić od razu o jakieś nielegalne działanie tylko o jakąkolwiek działalność (np. polityczną) która może być przeciw niemu użyta przez organy ścigania, a dostawca internetu może dostać nakaz udostępnienia swoich danych. Jak możesz, to odnieś się do tego. Ja mam wrażenie, że w pojęciu prywatności czasem ważniejsze jest nie to kto ma dostęp do tych danych lecz to, kto do nich dostępu nie ma.
@janekilowski2 жыл бұрын
Według polskiego prawa operatorzy mają obowiązek trzymać twoją lokalizację i listę połączeń przez rok, a biorąc pod uwagę niedawne połączenie przepływu danych między urzędami przez centralną bazę danych, realnie te informacje mogą trafić wszędzie. VPN może ewentualnie przesunąć część tych informacji w inne miejsce, jednak korzystanie z takiej usługi będzie prawdopodobnie generować jeszcze więcej informacji niż zwykłe korzystanie z Internetu.
@adriant6667 Жыл бұрын
Cześć. A co z takim aspektem jak zapisywanie mojego właściwego adresu IP przez strony internetowe i możliwość wykorzystania go do zaatakowania mojego routera/komputera?
@janekilowski Жыл бұрын
Taki atak raczej nie jest szczególnie praktyczny i tym samym prawdopodobny. Adresy IP co jakiś czas się zmieniają (chyba że z jakiegoś powodu poprosiłeś swojego dostawcę o statyczny adres IP), a poza tym z różnych względów pod jednym adresem może kryć się wiele różnych użytkowników. Wtedy pojawia się pytanie: po co w ogóle przeprowadzać taki atak? Wymuszenie? Wtedy trzeba skojarzyć dodatkowe dane o danym użytkowniku i wykorzystać je, żeby przeprowadzić to wymuszenie. Znacznie częściej urządzenia konsumentów są zarażane złośliwym oprogramowaniem, które 'rekrutuje' je do sieci botów (bot-netów), które później atakują cele określone przez władcę takiej sieci. Celami ataków przeprowadzanych przez botnety najczęściej są firmy. Przed takim zagrożeniem (od strony konsumenckiej) nie uchroni VPN, ale może uchronić regularne aktualizowanie wszystkich programów na wszystkich urządzeniach, a przede wszystkim urządzeniach IoT pokroju smart-kamerek, odkurzaczy czy nawet routerów.
@adriant6667 Жыл бұрын
@@janekilowski Bardzo dziękuję. Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. Od niedawna używam VPN-u i zainteresował mnie ten temat. Teraz już realnie (nie marketingowo) wiem jak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie i dodaję subskrypcję z nadzieją na przyszłe filmiki :)
@JanMoniak2 жыл бұрын
Świetny film. "Fajnie" pokazujesz "niefajny" ale niestety skuteczny pomysl na biznes: 1. Stworzyć problem 2. Postraszyć ludzi tym problemem, wyolbrzymiajac go, a wiec w pewnym sensie stwarzając. 3.Zalozyc siec prekursorskich firm rozwiwzujacych problem(Ci ktorzy go stworzyli najlepiej i najszybxiej go disgnozuja: stąd mogą nawet kryptomonopolizować rynek) . 4.zorganizować rankingi programow, firm, etc, najlepiej ten problem rozwiązujących, przyznawac atesty, wymyslic sobie np. nowy dzial akademicki zajmujacy sie tym problemem(jakąś "problemologię") i tak budować prestiż i uwiarygadniać istnienie problemu w oczach ludzi, a przez to wprawiać w ruch samonapedzajacy sie. Mechanizm wlasnego pomyslu na biznes.
@uAndrzeja Жыл бұрын
A co pan sądzi o serwisach czyli adresach DNS ?? mam tu na myśli Comodo albo google .
@janekilowski Жыл бұрын
Nie do końca rozumiem pytanie.
@tomasgo4bt Жыл бұрын
Skupiasz się tu głównie na " poczuciu zaufania " Lecz takie "poczucie" masz lub musisz mieć przy korzystaniu z jakiejkolwiek strony czy aplikacji, chociażby odblokowując telefon kilkadziesiąt razy dziennie masz poczucie zaufania do jego Twórcy że na przykład Twoja przednia kamerka nie zeskanowała danych biometrycznych Twojego kolegi obok.. Tak samo jest z każdą usługą Stary, każdemu musisz zaufać, lub jak Ty to mówisz: "poczuć zaufanie" I każda usługa może przez przypadek lub celowo narazić bezpieczeństwo Twoich danych lub bliskich... Jak najbardziej korzystanie z serwisów VPN jako "złoty anonimowy środek" jest z góry przereklamowane Lecz przy zastosowaniu odpowiednich środków i podstawowej wiedzy VPN spełnia swoją rolę w 100% dlatego porównanie VPN do malware jest trochę nie na miejscu ;) Niestety na naszą niekorzyść co raz częściej dostawcy VPN muszą dostosowywać swoje usługi względem organów rządzących ;/ Oczywiście zmierza to w kierunku zaplanowanej globalnej inwigilacji Lecz do tego jeszcze daleko ;p Fakt Marketing tutaj obrzydliwie rośnie, ale VPN-y muszą się reklamować bo nie są jeszcze tak masowo przyjęte przez użytkowników jak przykładowo tysiąc razy większa kopalnia wiedzy o Tobie jaką jest przeglądarka Google ;) Poza tym robisz odcinek o VPN, scrollujesz setki wpisów związanych z tą dziedziną przez długi czas, także nie dziw się że później widzisz wszędzie reklamy związane z usługami VPN -- nawet nie korzystając z tej usługi :D To jakaś Magia Ha ! Pozdrawiam Serdecznie
@janekilowski Жыл бұрын
Nie rozumiem o co chodzi z kamerką i jakiego rodzaju "biometrię kolegi obok" może wykonać. Nie wiem jaką "rolę spełnia VPN w 100%" ani jaka "podstawowa wiedza" czy "odpowiednie środki" są do wypełnienia tej nieokreślonej "roli" potrzebne. Nie porównałem VPNa do Malware. Mówiłem co najwyżej o wprowadzaniu w błąd przez marketing oraz że spółka będąca właścicielem wielu popularnych VPNów wcześniej produkowała Adware czyli formę Malware.
@adamk1906 Жыл бұрын
świetny film, używam VPN-a w systemie linuks mint, napisz czy jestem lepiej zabezpieczony od użytkowników windowsa
@janekilowski Жыл бұрын
Po samym systemie operacyjnym trudno jest określić. Poza tym trzeba zdefiniować co dokładnie jest zagrożeniem. Złośliwe oprogramowanie? Przeciek poufnych informacji? Kradzież środków? Na pewno komercyjny VPN nie ma na jakkolwiek pojmowane bezpieczeństwo istotnego wpływu.
@Lifeinasimulation Жыл бұрын
Mądre słowa...
@janekilowski Жыл бұрын
dziękuję
@romandpl Жыл бұрын
A dlaczego nie wspomniałeś nic o szyfrowaniu?
@janekilowski Жыл бұрын
Bo jest zupełnie nieistotne w kontekście VPNów. Pisząc ten komentarz skorzystałeś z dokładnie tego samego sposobu szyfrowania danych, co użytkownik VPNa, ale on zaszyfrował te same informacje dwa razy. Po co? Dla fajnych haseł marketingowych. Funkcjonalnie nie ma żadnej różnicy, ewentualnie poza faktem ukrywania domen przed dostawcą internetu, jednak nie przed dostawcą VPNa.
@albertooo3984 Жыл бұрын
A co z Mullvad VPN?
@janekilowski Жыл бұрын
14:17 Proszę sprawdzić samemu, nie polecam żadnych usług tego typu.
@albertooo3984 Жыл бұрын
@@janekilowski A czy do zachowania prywatności/anonimowości wystarczy sam Tor? Czy są jakieś dodatkowe programy lub sposoby?
@FeanorAglarion2 жыл бұрын
Panie Bogusławie, Pan tutaj?
@tomeq49932 ай бұрын
Myślę że powinno się używać vpn- ale tylko prywatnego postawionego na swoim ruterze.
@jakubbanasiak55633 жыл бұрын
Chciałbym zobaczyć twój film o bitcoinie.
@janekilowski3 жыл бұрын
Miałem go nagrać już dawno temu.. mam nawet napisany scenariusz! Może kiedyś się to wydarzy, temat jest jeszcze bardziej obszerny niż w przypadku VPNów
@fatpanda15978 ай бұрын
A wystarczy DOH albo DOT włączyć i dostawca już nie wie gdzie wchodzimy.
@janekilowski8 ай бұрын
No nie do końca. Przecież ISP nadal widzi adresy IP stron, które odwiedzasz, więc może dotrzeć do ich właściciela. Poza tym w znaaacznej większości przypadków handshake TLS nadal jest wykonywany przez SNI, zamiast ESNI czy ECH. Teoretycznie popularne przeglądarki wspierają już ECH (chociaż co ciekawe przede wszystkim na komputerach. smartfony pozostają w tyle i np. FireFox na Androidzie nie obsługuje ECH), ale webservery często nie, a na pewno nie w domyślnych konfiguracjach. OpenSSL nie ma jeszcze wsparcia dla ECH, więc Apache i wiele innych programów też go nie ma, standard jeszcze jest niegotowy... Zgodzę się z twoją wypowiedzią za kilka lat, jeśli ECH stanie się szeroko wspierany.
@szpajsier2 жыл бұрын
Jako rozszerzenie tematu polecam webinar Adama z Z3S, do znalezienia na youtube.
@rigux77392 жыл бұрын
Skoro jakas usluga vpn miala kilka razy wjazd na chate policji i nic im nie dali to mozna ich uznac za wiarygodnych i to nie jest slepa wiara tylko wyciaganie logicznych wnioskow
@janekilowski2 жыл бұрын
Kiedy policja robi "wjazd na chatę", chętnie rozdaje tak zwane "gag orders" czyli prawny knebel. Amerykańskie służby naprawdę nie są takie głupie, jeżeli coś wyciągnęły to dowiemy się o tym za X lat albo nigdy :) Ten komentarz jest nadal oparty na ślepej wierze w SŁOWO firmy. Zobacz może film jeszcze raz.
@rigux77392 жыл бұрын
@@janekilowski przecież jeśli coś sobie wzięli to dowiadujemy sie o tym na publicznej rozprawie sądowej w tej sprawie. poza tym są też serwery oparte na pamięci ram która nie jest trwała
@janekilowski2 жыл бұрын
@@rigux7739 Może poczytaj sobie o tym, czym jest gag order. Z serwera, który opisujesz zapis danych nadal jest możliwy. Jeżeli VPN tylko zechce zapisywać twoje dane, nadal będzie mógł to robić.
@rigux77392 жыл бұрын
@@janekilowski nie ma w tym żadnego interesu a wręcz przeciwnie, szkodzi sobie gdy to by wyszlo w jakiejs rozprawie sądowej
@janekilowski2 жыл бұрын
@@rigux7739 Chryste, ile razy mam powtarzać? Przeczytaj - czym - jest - gag - order - ! - ! - !
@imahalfdead3843 жыл бұрын
Piękny zamysł na wykonanie, lekko powiewający adpatacją innego tworu Kinga Plus sama treść też pokazuje rozeznanie A idąc za Twoim komentarzem o adnotacjach, jest szansa przy przyszlych zagadnieniach na dłuższe filmy, nawet jeśli bliżej byłoby mu do podcastu/wykładu?
@janekilowski3 жыл бұрын
Jeżeli byłby popyt, mógłbym prowadzić takie nagrania. Myślałem ostatnio nad założeniem podcastu, coś w stylu "Jak uratować internet?" albo wariacje. Podcast mógłby też funkcjonować jako rozwinięcie tematu poruszonego w filmie, zwracać uwagę na detale, o których nie było czasu opowiedzieć na JuTubie :p
@d-_-b... Жыл бұрын
dobre wideo.
@djrexy1 Жыл бұрын
Zapoznaj się z tematem DPN (deep connect)
@fokaczfokaczowski29323 жыл бұрын
Co sądzisz o Proton VPN?
@janekilowski3 жыл бұрын
W filmie znajduje się rozdział, który określa moje kryteria oceny VPNów :)
@krzmaciek60103 жыл бұрын
Nawet jak KZbinr nie ma świadomości to nie oznacza, że nie robi czegoś złego.
@janekilowski3 жыл бұрын
To prawda, natomiast wydaje mi się, że w tym przypadku KZbinrzy mogą mieć zupełnie dobre intencje i ulec podchwytliwej i mylącej narracji, którą kreują niektóre VPNy. Wina stoi raczej po stronie marketingowców, nie JuTuberów.
@RadykalnyPasywista3 жыл бұрын
Drugi jednak, całe życie k***a drugi :(
@janekilowski3 жыл бұрын
Następnym razem się uda!
@tomasznawrot178 Жыл бұрын
Nagraj coś o DNS innych firm niż twój dostawca.Pozdrawiam
@ciekawywszystkiego43553 жыл бұрын
Uważaj na ten IZR... bo cię jeszcze mosad zgarnie xD.
@janekilowski3 жыл бұрын
😶🌫
@zuczek2222 жыл бұрын
Fajnie że coś publikujesz, bardzo fajnie że zrobiłeś skan rynku VPN jeśli chodzi o dostawców usług. Jednak temat dałeś bardzo clikbaytowy, a całość bardzo spłyciłeś i podeszłeś jednostronnie. Szkoda bo początek zapowiadał dobrze przygotowany materiał, awyszło standardowe manipulowanie.
@janekilowski2 жыл бұрын
Fajnie jest wytknąć paluchem i powiedzieć "to manipulacja! manipulacja!"... a możesz mi pokazać do jasnej cholery gdzie DOKŁADNIE się ona znajduje? Co to w ogóle za komentarz? Jakie ja mam z tego wnioski wyciągnąć? O czym w ogóle mówisz? Przeczytałeś przypięty komentarz? Jeśli uważasz, że dało się tego tematu NIE spłycić w niecałe siedemnaście minut, to czekam na twój film o VPNach, w którym przedstawisz temat kompleksowo, zrozumiale i bez żadnych uproszczeń.
@JanMoniak2 жыл бұрын
Nosny tytuł, to nie coś co nalezt wytykać. Wytykać należy oszustwo. Nie samą zdolnosc przyciągania i uwagi widza. Prosze wiec ową nieuczciwość podać. Konkretnie
@staszektjws25873 жыл бұрын
B)
@janekilowski3 жыл бұрын
B)
@kudatyzero2 жыл бұрын
Chłopie ty nie masz o tym bladego pojęcia więc o zgrozo nie wypowiadaj się i nie rób ludziom papki w głowie. Może i masz racje że za VPN odpowiedzialni są chciwi biznesmeni nie wątpię ale technicznie leżysz i kwiczysz.
@janekilowski2 жыл бұрын
A czy mógłbyś mi wykazać konkretnie w jakich aspektach "nie mam bladego pojęcia"?
@prasentis Жыл бұрын
Paskudnie seplenisz. Nagrałeś film w paskudnej koncepcji krytykowania tego, co zaczyna przyciągać uwagę wszystkich, nie mając do tego kompetencji. Całokształt zatrważająco żenujący.
@janekilowski Жыл бұрын
Byłbym wdzięczny za wypisanie konkretnych kompetencji, których w Pana ocenie mi brakuje oraz informacji gdzie Pan je nabył, skoro posiada Pan autorytet do oceny moich.
@Marianos-xn9ni7 ай бұрын
amazon prime blokuje dobrze treści
@JimLaheyy Жыл бұрын
wykupilem cyber ghosta expres vpn i to tylko zamulilo kompa ,jedyny plus to netflix lecz ja chcialem uzyc tego do krypto i te nie dzialalo a powinno,te produkty uwazam za naciaganie klientow