Nowa Geopolityka Ropy Naftowej.

  Рет қаралды 475,608

Good Times Bad Times Polska

Good Times Bad Times Polska

Күн бұрын

Пікірлер
@GoodTimesBadTimesPL
@GoodTimesBadTimesPL 4 ай бұрын
🟥 Odbierz pakiet edukacyjny XTB - link-pso.xtb.com/pso/ONtgn Partnerzy kanału: 🟥 XTB: link-pso.xtb.com/pso/T9qS6 🟦 KFD: sklep.kfd.pl 📦Zrzutka dla Ukrainy: zrzutka.pl/3ws6rz 📌 Patronite: patronite.pl/GTBT
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Tak, a wielcy experci w 2004 roku głosili, że w przeciągu 20 lat wydobycie ropy spadnie o 40%, a w rzeczywistości wzrosło o 25%
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Degrowth - największy nonsens
@dr.LewPlant
@dr.LewPlant 4 ай бұрын
xtb to ci sami co okradali klientów?
@bbbigsmokeee
@bbbigsmokeee 4 ай бұрын
łapa w dół za brak napisów...
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
@@bbbigsmokeee a co, głuchy jesteś 🤣
@avocadogaming5908
@avocadogaming5908 4 ай бұрын
Warto napomniec ze wydobywanie ropy to jeden z polskich wynalazków
@DrAvrahamRosenzweig
@DrAvrahamRosenzweig 4 ай бұрын
Jak to ?
@Dzk94
@Dzk94 4 ай бұрын
​@@DrAvrahamRosenzweigpodkarpacki wynalazek. Zacofane Podkarpacie wynalazło dla świata oświecenie ;)
@Daniel-lg5sf
@Daniel-lg5sf 4 ай бұрын
Oczywiście , dlatego sąsiednie kraje o tym nie mówią
@michaklich2629
@michaklich2629 4 ай бұрын
No tak trochę nadinterpretacja, nie jest to polski wynalazek, Łukasiewicz był jednym z pionierów no a wynalazł przede wszystkim działająca lampę naftową (do dziś pierwszą można obejrzeć w Gorlicach).
@plecakcashu9699
@plecakcashu9699 4 ай бұрын
​@@dyrekcjadzwonkowtramwajowy1113tak mamy, na takich głębokościach że ich eksploatacja jest albo niemożliwa, albo absolutnie nierentowna. Polecam doczytać, zanim się sieje ferment w sieci :))
@tedemez
@tedemez 4 ай бұрын
Jak zawsze ciekawy materiał. Dziękuję za Waszą pracę. Pozdrawiam serdecznie. 🇵🇱👍
@grzegorz2340
@grzegorz2340 4 ай бұрын
Za każdym razem jestem pod ogromym wrażeniem poziomu waszych materiału. Trzymajcie tak dalej 💪
@freshframe705
@freshframe705 4 ай бұрын
Uwielbiam poziom merytoryczny i techniczny tych filmów. Gratuluję i dziękuję
@mmmm-pp6wd
@mmmm-pp6wd 4 ай бұрын
Gorączkę ropy naftowej rozpoczął Łukasiewicz na Podkarpaciu a przemysłowcy ze Stanów ten pomysł podchwycili.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Kupili od niego
@Kumi679
@Kumi679 4 ай бұрын
@@A-BYTE94otóż to. Łukasiewicz ich szkolił w wydobyciu.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
@@Kumi679 no i super
@msciwojwilk1635
@msciwojwilk1635 4 ай бұрын
Polecam wizytę w Bóbrce koło Krosna. Jest tam wszystko wyjaśnione pokazane i nawet działa najstarszy szyb naftowy w Polsce. Łukasiewicz wynalazł bardziej wydajny sposób obróbki ropy naftowej który to oddał za darmo. A Rockefeller to wykorzystał do granic możliwości. Pozdrawiam
@Lustro33
@Lustro33 4 ай бұрын
Znów ukradli nasz paten podobnie jak patent na konstrukcję wideł
@kubexiu
@kubexiu 4 ай бұрын
Niesamowite, że ktoś kradnie ropę Anglikom w Nigerii i mówi się o tym jako o złym zarządzaniu koncernu. 😢
@przemekmierzchalski6524
@przemekmierzchalski6524 4 ай бұрын
Jeden z najlepszych kanałów na polskim yt
@ceoterki
@ceoterki 4 ай бұрын
"zapraszam na raport lat dwudziestych' i juz wiesz ze bedzie w pytke fajnie
@papu761
@papu761 4 ай бұрын
tym razem raczej w dupe niż w pyte
@ukasz.8320
@ukasz.8320 4 ай бұрын
II Rzeczpospolita😢😢
@wladekhanczar
@wladekhanczar 4 ай бұрын
Świetny materiał, dobre analizy, dziękuję. Autor zapomniał wspomnieć o inwestycjach w zielony wodór o czym zrobiliście ciekawą analizę kilka tygodni temu.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Tak, a wielcy experci w 2004 roku głosili, że w przeciągu 20 lat wydobycie ropy spadnie o 40%, a w rzeczywistości wzrosło o 25%
@ukaszsalwecki6608
@ukaszsalwecki6608 4 ай бұрын
Rockefeller nauczył się wydobywać ropę i przetwarzać na naftę w Polsce
@Jedittee
@Jedittee 3 ай бұрын
Nie. Tu chodziło o organizacje pracy a nie ze się "nauczył wydobywać ropę i przetwarzać na nafte".
@KrzysztofBob
@KrzysztofBob 4 ай бұрын
Poniższe hasła są mydleniem oczu, tudzież bardzo odległą przyszłością. "Przechwytywanie CO2" - Mało, że ilość przechwyconego CO2 jest śmiesznie mała, to do tego koszta [energetyczne] są ogromne. Metoda ta wymaga takiej samej ilości energii, która została wytworzona podczas uwalniania CO2! Ekonomicznie nie ma to żadnego sensu. To może być przyszłościowe, ale tylko i wyłącznie w przypadku ogromnej nadwyżki energetycznej, która na chwilę obecną nam nie grozi. "Wodór" - Oprócz zielonego wodoru, którego wytworzenie jest wyjątkowo mało wydajne, reszta wymaga paliw kopalnych i też uwalnia CO2 do atmosfery + koszta magazynowania i przesyłu są o niebo większe niż gazu. Transformacja na takie paliwo nie ma żadnego sensu ani ekonomicznego jak i ekologicznego. Jeśli masz uwalniać CO2 to użyj gazu. Nie marnuj energii elektrycznej na zielony wodór, tylko zużyj ją bezpośrednio. Wodór będzie przyszłością, ale tak jak powyżej, w przypadku dużej nadwyżki energetycznej. Tylko najpierw do tej nadwyżki trzeba dojść!
@tazi65
@tazi65 4 ай бұрын
Bardzo dziękuję za mondry i dobry komentarz pozdrawiam i dziękuję
@dominik262
@dominik262 4 ай бұрын
+1
@TeamYen
@TeamYen 4 ай бұрын
Pionierami tego przemysłu to byli Łukasiewicz (wynalazca lampy naftowej i twórca pierwszej kopalni ropy na świecie) na Podkarpaciu oraz Polacy w Baku (np. Jan Zeh) - ale wy oczywiście wiecie tylko o Amerykanach i Zachodzie.
@koperekhabsburdzki43
@koperekhabsburdzki43 4 ай бұрын
Ale... to nie jest materiał historyczny :c wstawki z historii najnowszej ropy w usa jak mniemam służyły jako tło i kontekst współczesnych wydarzeń
@TeamYen
@TeamYen 4 ай бұрын
@@koperekhabsburdzki43 Co nie zmienia faktu, że chyba tłumaczony z ang, a oni o Polakach - jak zwykle - nic nie słyszeli. Nawet Prawo Kopernika nazywa się tam Prawem Greshama.
@baron95893
@baron95893 4 ай бұрын
A ile jest filmów/seriali na temat pionierów ropy z USA a ile z Polski? Jak ktoś słyszy o pionierach ropy to od razu myśli USA i Standard Oil. To wina państwa że nie potrafi w dobrą propagandę.
@Kor-Sag-w2u
@Kor-Sag-w2u 4 ай бұрын
@@baron95893 A ile tej ropy w Polsce wydobyto?
@TeamYen
@TeamYen 4 ай бұрын
@@baron95893 1. Inteligentni ludzie nie czerpią wiedzy z filmów. 2. Która nacja rządzi Hollywood, showbiznesem i mediami?
@arekduleba8652
@arekduleba8652 4 ай бұрын
Ropa tak samo jak więgiel czy krzem jest wyznacznikiem pewnej ery. Temat tak szeroki jak i ciekawy. Dobrze że zająłeś się tym bo jak zawsze wyszło całkiem ciekawie.
@igi8875
@igi8875 4 ай бұрын
A np. 3lata temu dlaczego o tym nie nagrał video??nikt z was o tym o tym nie myślał??
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Wykorzystanie ropy naftowej rośnie i rosnąć będzie
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Tak, a wielcy experci w 2004 roku głosili, że w przeciągu 20 lat wydobycie ropy spadnie o 40%, a w rzeczywistości wzrosło o 25%
@andrzejnadgirl2029
@andrzejnadgirl2029 4 ай бұрын
No póki co tak, głównie Europa ale też i Chiny gdy rozwój ich gospodarki się ustabilizuje są tutaj pionierami. To nie jest tylko lokalny trend i nawet jeżeli USA niezbyt mocno się angażuje to i tak trendy są jasne. Czy to ideologia czy zwyczajna geopolityka jak w przypadku Chin pokazują, że presja pod tym względem będzie rosnąć. Prognozy zapewne będą zbyt optymistyczne chociaż ta o ilości aut elektrycznych w Europie może być całkiem realna, akurat elektryczne auta już obecnie mają po prostu szereg zalet względem tradycyjnych także to jest bardziej kwestia przełamania się na większą skalę konsumentów do nowych rozwiązań co jak przy większości trendów powinno dziać się kaskadowo. Tak jak wczesne auta elektryczne były dosyć mierne - zwłaszcza przy brakach infrastruktury do ładowania - tak obecnie kupowanie nowej spalinówki to zwyczajnie rozrzutność przy gorszym komforcie jazdy - znacznie lepsze przyspieszenie w warunkach miejskich robi różnicę.
@alekwas3392
@alekwas3392 4 ай бұрын
@@andrzejnadgirl2029 Kwestia stacji ładowania już jest obecnie rozwiązywana poprzez wdrożenia dyrektyw budowlanych dotyczących miejsc parkingowych w nowym budownictwie mieszkalnym i biznesowym, a nawet prywatni inwestorzy chcą w to pompować pieniądze. Ostatnio gdzieś czytałem, że biedronka ma zamiar wdrażać powszechnie punkty ładowania. Imo udział będzie się zwiększał, bo jest nie tylko nacisk władz, ale też deficyt surowców wynikający z jego braku w UE. Zielona transformacja Europy zwyczajnie nam się opłaca nie tylko finansowo, ale też w kwestiach bezpieczeństwa.
@DinghyadventuresPl
@DinghyadventuresPl 4 ай бұрын
Super, dzięki za ten mega wartościowy odcinek - nawet gdyby ktoś przespał od urodzenia pod kamieniem, obejrzałby go i już by się dowiedział wszystkich najważniejszych rzeczy o ropie na świcie :)
@janswiecicki8385
@janswiecicki8385 4 ай бұрын
Dziękuję za kolejny świetny materiał, komentarz dla zasięgów. Pozdrawiam
@Chaixxod.Chajddc.
@Chaixxod.Chajddc. 4 ай бұрын
Bardzo dobry odcinek, długi i mocno merytoryczny, lajk za dobrą pracę 👍
@matrixmannn
@matrixmannn 4 ай бұрын
Nie ma żadnego zmierzchu dopóki będą mieli co wydobywać. Nawet jak będą urządzenia zużywające tego minimum to i tak 3/4 świata nie będzie miała do tego dostępu, a reszta po staremu. Świat idzie w dywersyfikacje źródeł energii ale nie w wykluczenie czegokolwiek co daje energię i każde inne zastosowanie.
@alekwas3392
@alekwas3392 4 ай бұрын
To oczywiście nie prawda, a wystarczy, aby inne źródła energii były tańsze, a może i prawdopodobnie będzie się tak dziać ze względu na nakładanie opłat emisyjnych przez rozwinięte gospodarki, także ceł importowych.
@matrixmannn
@matrixmannn 4 ай бұрын
@@alekwas3392 Nie czytasz ze zrozumieniem. To możesz pisać o krajach pierwszego świata ale bieda nigdy nie zrezygnuje z czegoś co zawsze będzie dla niej najtańsze bo tam gdzie są konflikty i beznadziejna bieda nikt nie będzie sobie tym głowy zawracał. Jak chcesz zmusić biedaka aby korzystał z czegoś co wymaga serwisu jak może rozpalić drzewem, wykopać węgiel albo użyć ropy bo już wie co z tym zrobić i będzie jeździł starym gratem bo nikt niczego mu nie będzie dotował, a nowoczesne wynalazki i tak będą dla niego drogie, a kraj, w którym żyje nie jest zaineresowany poprawą infrastruktury bo to wymaga nakładów, które rządzący mogą zwyczajnie ukraść. Zejdź na ziemię.
@obccy22
@obccy22 2 ай бұрын
Mega dobry, merytoryczny materiał!!! Dziękuję ❤
@andrzejcisowski6308
@andrzejcisowski6308 4 ай бұрын
Osobiście uważam ze od ropy i wegla nie da się odejść . Można zastąpić niektóre sektory np transportu lub energetyczny ale odejść się nie da . Każdy plastikowy tShirt który zakładacie , obudowy plastikowe na elektrycznych samochodach , to pochodne ropy naftowej.
@tazz7484
@tazz7484 4 ай бұрын
Glownie chodzi o transport.
@fufu1327
@fufu1327 4 ай бұрын
Plastik idzie robić z różnych surowców choćby z etanolu czyli czystego spirytusu ... Mamy czas jeszcze i z każdym rokiem są nowe możliwości i lepsze technologie. Tesla powstała jak za baterie się płaciło koło 300 dolarów za kWh a teraz ma być 57usd... Kiedyś było nie do pomyślenia że będzie tańsza energia z OZE a teraz jest. tylko że przerywana więc kolejnym wyzwaniem jest magazynowanie albo tanie jej przetwarzanie w tym czasie co jest jej za duzo
@NimbleBard48
@NimbleBard48 4 ай бұрын
Nie chodzi o odejście, ale możliwe jak największą redukcję. Przy zmianie stylu życia da się to zrobić, ale potrzebne są dyrektywy i ustawy by to wymusić - można chociażby nie kupować 10 nowych koszulek rocznie... A jak ktoś powie, że taka zmiana stylu życia jest trudna to wystawia się na publiczny lincz.
@michafilipczak1952
@michafilipczak1952 4 ай бұрын
​@@NimbleBard48 Ona nie jest trudna ona jest dla the billy. Ktoś mi będzie mówił na co przeznaczać mam swoje pieniądze gdy w tym czasie dużo gracze bawią się w wojnę zanieczyszczając ziemię czym się da? Są to ci sami ludzie którzy właśnie wymyślają te dyrektywy i nakazy. Tak wiem co wolno wojewodzie i że ludzie to takie stado owiec ale bez przesady.
@abn140
@abn140 4 ай бұрын
niemcy zwrocili uwage na paradoks. im szybciej polnoc zejdzie z ropy tym taniej dostanie sie ona na poludnie blokujac rozwoj oze. tam liczy sie tylko cena. wiec majac tani i stabilny prad, firmy z polnocy pojda do globalnego poludnia i ... zwieksza konsumpcje tam ropy i zapotrzebowanie na energie a takze bogacąc te kraje. a to da jeszcze wiekszy przyplyw konsumpcji ropy. paradoks polega na tym ze zeby te kraje wepchnac w oze trzeba jakos PODROŻEĆ ropę. wiec tak. nic sie nie zmieni, poza zbiednieniem polnocy. ropa moze spac spokojnie
@PeterBitcoin13
@PeterBitcoin13 4 ай бұрын
Materiał mistrzostwo świata!
@piotrilnicki3698
@piotrilnicki3698 4 ай бұрын
Jaka zielona transformacja? To nigdy nie da tyle ile bysmy potrzebowali . . .
@piotrm.3269
@piotrm.3269 3 ай бұрын
Spora dawka wiedzy
@Robertgfy453
@Robertgfy453 4 ай бұрын
Dzieki za profesjonalnie przedstawiony materiał
@dawidwicha3449
@dawidwicha3449 4 ай бұрын
Bardzo dobra robota🥳 Dziękuję 😁
@sassadaf9296
@sassadaf9296 4 ай бұрын
super materiał wspaniała robot niech sie chowaja profesorowie do ciebie brawo
@ghaze4020
@ghaze4020 4 ай бұрын
Najlepszy kanal informacyjny 🤝 zdrówka wszystkim 🍀
@henrykwiedzmin9550
@henrykwiedzmin9550 4 ай бұрын
Super kanał polecam wszystkim ❤❤
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
Tak, a wielcy experci w 2004 roku głosili, że w przeciągu 20 lat wydobycie ropy spadnie o 40%, a w rzeczywistości wzrosło o 25%. Czyli jest 2 RAZY więcej niż przewidywali
@damian3523
@damian3523 4 ай бұрын
Tacy "eksperci"... Zużycie ropy i energii musi rosnąć, inaczej cofalibysmy się w rozwoju. Aha a tak przy okazji. Ropa ma 10 tys zastosowań, więc jak można przestać ja wydobywać?
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
@@damian3523 dokładnie, tworzywa sztuczne, nawozy itd
@martin_93
@martin_93 4 ай бұрын
aż się mem przypomniał: "-Astrofizycy pomylili się określając wiek wszechświata o kilka miliardów lat - Debile"
@Szakal_zlocisty-Canis_aureus
@Szakal_zlocisty-Canis_aureus 3 ай бұрын
Ci sami eksperci co im ropy brakło na świecie już paręnaście razy... pierwszy raz zabrakło ropy w latach 80... W latach 2k też parę razy miała się skończyć a te złośliwe arabusy, Rosja i reszta cały czas ja wydobywają... Ktoś zapomniał im powiedzieć że ropa miała się skończyć xD
@A-BYTE94
@A-BYTE94 3 ай бұрын
@@Szakal_zlocisty-Canis_aureus jakich latach 80, w 1900r. przewidywali że ropa się skończy w 1940r. 🤣
@uriell295
@uriell295 21 күн бұрын
Dzięki za materiał.
@Wulffstan
@Wulffstan 4 ай бұрын
Ropa spokojnie przez najbliższe 50-70 lat bedzie ciężka do zaspopienia. Dzięki za materiał.
@liquidpodcast
@liquidpodcast 4 ай бұрын
Dziekuje za ten materiał. ❤
@smokwawelski2651
@smokwawelski2651 4 ай бұрын
Bardzo dobry materiał. Pozdrawiam
@maxari88
@maxari88 4 ай бұрын
Bardzo ciekawe 🤔
@zielonytalizman6975
@zielonytalizman6975 4 ай бұрын
Świetny odcinek, właśnie bardzo mi zależało na tym żeby poruszyć temat energetyki. Wychodzi na to że o zielony ład możemy być spokojni. Zbyt wiele firm na świecie czerpie zyski z ropy żeby od tak to zostawili.
@marcinp.8108
@marcinp.8108 4 ай бұрын
Tu chodzi o czerpanie większych zysków.
@Arhius
@Arhius 4 ай бұрын
Bardzo dziękuję za ten materiał i za całą włożoną pracę w tworzeniu tego filmiku. Niestety temat jest na tyle złożony, że można wiele zarzucić opracowanemu dokumentowi. Przede wszystkim bardzo razi mnie, że w całym materiale było słychać założenie, że zielone technologie są lepsze i nowocześniejsze i będą zastępowały ropę. Jak się okazuje wcale tak nie jest w całości, ale w niektórych sektorach. Dziękuję za ten film!
@pawelmichal3445
@pawelmichal3445 4 ай бұрын
Dziękuje Narratorze🤘
@patrykhinca2361
@patrykhinca2361 4 ай бұрын
Francja 60 bloków w 25 lat. W Żarnowcu 4 bloki miały zająć nam 10 lat. My już 10 lat ponad działamy w kwestii atomu i końca nie widać. Kolej atom itd. z kont ślimakożercy mieli tyle siana? Przecież 37 godzin pracy i lesery. Może nie trzeba było siana. Mieli swoje. My potęgą w przemyśle stoczniowym byliśmy. A i 3 flota handlowa świata. Czas przeszły. Wszystko oddajemy bez walki.
@Kuzyn
@Kuzyn 4 ай бұрын
Przecież dalej w Polsce jest mnóstwo stoczni. To że nie buduje się teraz kolosów na glinianych nogach tylko robi wykończeniówkę lub składa się statki z części to plus dla nas. Lepiej robić więcej mniejszych zamówień niż potknąć się na jednym dużym. Co do floty, nawet państwowa PŻM nie ma statków zarejestrowanych pod polską banderą, co najlepiej świadczy o tym czy warto to robić. Pytanie czy warto to zmieniać? Jeszcze w kwestii tej "3" floty na świecie. Nie wiem jakie są źródła tych rewelacji, ale tak, mieliśmy w pewnym okresie duże i nowoczesne statki. Tylko jakoś nikt nie mówi, że po pierwsze były robione na kredyt, a po drugie budowały je stocznie z Niemiec, Szwecji i Japonii. Gdzie ten mit wielkich polskich stoczni? ;)
@MarkoNOL5
@MarkoNOL5 4 ай бұрын
Sprawdź, ile Francja ma terenów poza Europą. :)
@grzegorzszubrycht7030
@grzegorzszubrycht7030 4 ай бұрын
@@Kuzyn Celnie Pan trafiłeś, celniej się chyba nie da:}
@krzysztofabul1366
@krzysztofabul1366 4 ай бұрын
Proszę o materiał o naszych łupkach? Dlaczego to umarło?
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
kretyni rządzą od20 lat
@Yushimitsu
@Yushimitsu 4 ай бұрын
bo są zamknięte w glinie, a nie skałach i nie ma technologi do ich wydobycia
@DariuszTkocz
@DariuszTkocz 4 ай бұрын
Głupkach ??!
@fikumikudeone9792
@fikumikudeone9792 19 күн бұрын
Thanks Jake this is exactly to the point as a Polish I completely agree with your closing arguments
@wonsztibijski3835
@wonsztibijski3835 4 ай бұрын
Kraj, który potrafiłby funkcjonować bez ropy naftowej, byłby nowym hegemonem.
@danielo9735
@danielo9735 4 ай бұрын
Już są takie kraje, z resztą zawsze były. Tylko że tam bieda aż piszczy 😂😂😂
@DariuszTkocz
@DariuszTkocz 4 ай бұрын
Będziemy mieć konie , mają silniki na trawę i wszędzie sie na nich dostaniesz i jaka przyjemność
@wonsztibijski3835
@wonsztibijski3835 4 ай бұрын
@@danielo9735 To wskaż taki kraj. Już całkowicie pomijając to, że ja mówię o przewadze technologicznej. Natomiast ty wymyśliłeś zacofany kraj, który nie zna ropy naftowej. Wręcz przeciwnie, im bardziej zacofany kraj tym bardziej jest od tej ropy i petrodolara zależny. Chodzi na smyczy wiadomo kogo.
@krzysztofwilczynski9194
@krzysztofwilczynski9194 4 ай бұрын
Norwegia ​@@wonsztibijski3835
@danielo9735
@danielo9735 4 ай бұрын
@@wonsztibijski3835 Bardzo chętnie 😄 tylko sprecyzuj kryteria. Mam wymieniać alfabetycznie kontynentami, w zaleznosci od wielkosci czy moze wszystkie ?
@milolubkrak
@milolubkrak 4 ай бұрын
Szkoda ze o Łukasiewiczu ani slowa, no ale to tylko jest tlumaczenie filmu a nie film autorski...
@robertab929
@robertab929 4 ай бұрын
Zawsze można dodać jedno zdanie, że historia ropy zaczęła się w PL. A tak amerykańskie hamburgery będą się utwierdzać w przekonaniu, że to oni wszystko wynaleźli
@vesemirbozy1593
@vesemirbozy1593 4 ай бұрын
Te hamburgery udsokonalili wydobycie i wyniesli to na nowy poziom bez prownania do Lukasiewicza i geono rafinerii ​@@robertab929
@Lustro33
@Lustro33 4 ай бұрын
Prawdziwa waluta: żywność, ropa, gaz i pozostałe surowce
@mattaimp
@mattaimp 4 ай бұрын
Bardzo miło się słuchało, szczególnie że nie wspomina się o kraju który za wszelką cenę chce rozwalić świat. Wygra to mocarstwo które nauczy się magazynować energię - nie ją produkować.
@KlajniKleiner
@KlajniKleiner 4 ай бұрын
Nowy odcinek nowe informacje podane we wspaniałym stylu.
@romanprzybylski3826
@romanprzybylski3826 4 ай бұрын
Dlaczego USA sprzeciwiało się ukraińskim atakom na rosyjskie rafinerie? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. Rafinerie nie wydobywają ropy, tylko ją przetwarzają. Spadek mocy rafineryjnych zmusiłby Rosję do zwiększenia eksportu surowej ropy, co skutkowałoby spadkiem światowych cen, konfliktu Rosji z pozostałymi państwami OPEC+, zmniejszyłby ich dochody budżetowe, spowodowałby wzrost kosztów prowadzenia wojny oraz utrzymania kraju,. Zmusiłby Rosję do importu benzyny, diesla, paliwa lotniczego i innych surowców. Gdzie tu sens?
@barteklewanski2905
@barteklewanski2905 4 ай бұрын
Wyjaśnione było w innym filmie. USA nie chce destabilizacji Rosji bo boi się konsekwencji jej rozpadu. Gwałtowne osłabienie ( takim by było niszczenie rafinerii ) mogło by doprowadzić do upadku obecnych władz.
@przemekkochanowski7222
@przemekkochanowski7222 4 ай бұрын
Tylko że rosja jest jednym z najwiekszych producentów ropy surowej
@pawmal1988
@pawmal1988 4 ай бұрын
Nikt nie chce żeby Ukraina dojechała Rosję, bo to nieodpowiedzialne.
@romanprzybylski3826
@romanprzybylski3826 4 ай бұрын
@@przemekkochanowski7222 No i co w związku z tym? Przecież właśnie o tym piszę i z tego powodu może mieć olbrzymie problemy, jeśli wystarczająco spadną ich moce rafineryjne. Od kiedy tankujesz surową ropę?
@romanprzybylski3826
@romanprzybylski3826 4 ай бұрын
@@barteklewanski2905 Czyli USA chce, aby w Europie była długotrwała wojna? Myślałem, że USA nie chce niekontrolowanego rozpadu Rosji, o strachu przed upadkiem obecnego reżimu chyba nie słyszałem. Poza tym, z tego, co pamiętam, tłumaczenia ze strony USA dlaczego nie chcą dronowania rafinerii były absurdalne - nie chcieli wzrostu światowych cen ropy. Tymczasem spadek mocy rafineryjnych skutkowałby ich spadkiem ze względu na konieczność zwiększenia wolumenu eksportu.
@ViliGiX
@ViliGiX 4 ай бұрын
Potrzebujemy czegoś co ponownie spowoduje skok cywilizacyjny
@AnnaMichuka-pz4yw
@AnnaMichuka-pz4yw 4 ай бұрын
Ekonomiczne magazyny energii. Łatwe w produkcji, tanie , trwałe , prosto ładowane i oddające energię . Niekłoptliwe w transporcie . Koszt uzyskania energii w cenie energi z ropy.
@Pclav
@Pclav 4 ай бұрын
Koreance chwalili sie niedawno nowymi superkonduktorami, a ich koncerny samochodowe maja wypuscic w 2026 pierwsze samochody z silnikami na biopaliwo. Twierdza, ze zrobili wydajne i, ze trafily do masowej produkcji. Czekamy do 2026? Dodatkowo, jakos na poczatku roku zespol naukowcow w Azji rozpracowal kolejny element struktury budowy reaktora fuzyjnego. Twierdza, ze maja stabilna fuzje, ale byl problem z odprowadzeniem ciepla. Podobno to rozwiazali. Obiecuja "domowe reaktory", ale tu nie ma zadnych dat/produkcji tylko gadanie.
@oxford7207
@oxford7207 4 ай бұрын
ani magazyny ani eco źródła, tylko i wyłącznie fuzja, to komletnie zmieni świat i całą politykę światową jak tylko zacznie być realnym źródłem za te 50 lat
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
aby się nie skończyło jak wielki skok Mao Zedonga
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
@@AnnaMichuka-pz4yw no to zbuduj coś takiego a nie bezsensu gadasz
@jakubhass1228
@jakubhass1228 4 ай бұрын
Dziękuję
@ncwk
@ncwk 4 ай бұрын
ropa jeszcze długo nie zostanie zastąpiona. Zużycie ropy raczej będzie wzrastać niż malec
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Francja, Anglia, Norwegia powinna zmienić chodniki asfaltowe na chodniki z kostki brukowej fabryki do produkcji kostki brukowej powinny być zlokalizowane wybudowane w Bośni hercegowinie, Serbi tam są niskie koszty produkcji niskie koszty pracy Francja, Anglia, Norwegia powinny zamawiać kostke brukową z tych krajów w ramach jednolitego rynku europejskiego EU
@michalkrusinski7616
@michalkrusinski7616 4 ай бұрын
Dobra robota
@bartomiejcesarz4053
@bartomiejcesarz4053 4 ай бұрын
Świetny odcinek
@Seba_World
@Seba_World 4 ай бұрын
Skala Kardaszowa. Miarą rozwoju cywilizacji jest ilość zużywanej energii na osobę. Jesteśmy na początku a w zasadzie przed tą skalą.
@jm730404
@jm730404 4 ай бұрын
To, że Kardaszow wymyślił sobie taką skalę, w żaden sposób nie uprawdopodobnia, że kiedykolwiek będziemy w stanie przekroczyć 1.
@Seba_World
@Seba_World 4 ай бұрын
Dokladnie. Daleko nam do Cywilizacji typu 1 wg tego pomysłu.
@quercusogrody-wycinkadrzew9204
@quercusogrody-wycinkadrzew9204 2 ай бұрын
Jesteśmy, bo ty tak twierdzisz?
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Powinniśmy wybudować huty miedźi w Peru,Chile,Haiti,powinniśmy wybudować huty niklu w Kubie,Haiti,powinniśmy wybudować huty aluminium w Jamajce,Haiti
@mmus8789
@mmus8789 4 ай бұрын
Bardzo dobry materiał, jak zwykle, jednak mała uwaga do 31:15 Choroba holenderska chyba odnosi sie bardziej do zjqwoska, gdzie bogactwo surowcowe jest tak potężne, że zabija resztę sektorów produkcyjnych w gospodarce. Nazwa wzięła sie od okresu gdzie w Holandii znaleziono ogromne złoża ropy i jej eksport doprowadził do tak wielkiej wartości Guldena, że reszta wyrobów ich gospodarki była zbyt droga żeby konkurować z resztą świata, więc biznesy zaczęły obumierać. Jednak należy to zjawisko oddzielić od autorytarności rządów, bo jak wodać po Holandii, w takowy reżim sie nie przekształciła. Jest to stricte zjawisko gospodarcze z którego mogą wynikać różne konsekwencje polityczne i społeczne
@dtxhsssg9097
@dtxhsssg9097 4 ай бұрын
ale te filmy są zajebiste, polska górą
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Odpady z całego świata powinny jechać do Afganistanu tam powinny być składowane,przerabiane,sortowane,spalane Afganistan powinien zostać najwiekszom sortowniom,spalarniom na świecie to jest szansa na rozwój gospodarczy społeczny Afganistanu zmniejszymy w ten sposób wzkaźnik poziomu bezrobocia w Afganistanie oraz przyczynimy się do rozwoju tego kraju
@Szymon331
@Szymon331 4 ай бұрын
Bogaty materiał, dzięki:)
@robertab929
@robertab929 4 ай бұрын
Wstyd. Nic o Łukasiewiczu Jan Józef Ignacy Łukasiewicz (ur. 1822 , zm. 1882) - polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazca lampy naftowej, pionier PRZEMYSŁU NAFTOWEGO w Europie, rewolucjonista i działacz niepodległościowy.
@BartlomiejKrysiak
@BartlomiejKrysiak 4 ай бұрын
Co ma Ignacy Łukasiewicz do współczesnych problemów z ropą?
@waldemar9974
@waldemar9974 4 ай бұрын
@@BartlomiejKrysiak nic 😊
@karpatix.2323
@karpatix.2323 4 ай бұрын
@@BartlomiejKrysiak Jeżeli autor nie przedstawiłby historii początku ropy to za pewne nic, ale że opowiedział o niej od początku to wątek o Łukasiewiczu powinien się w niej znaleźć. Bo brzmi to tak jakoby wynalazcą i ogólny cały koncept wykorzystania ropy wynalazł jakiś Amerykanin.
@BartlomiejKrysiak
@BartlomiejKrysiak 4 ай бұрын
@waldemar9974 No właśnie, dlatego nie rozumiem oburzenia autora komentarza. Przy każdym filmie o ropie naftowej trzeba roztaczać opowieść o genezie jej wydobywania?
@robertab929
@robertab929 4 ай бұрын
@@BartlomiejKrysiak Autor wspomniał o Rockefellerze i początkach zastosowania ropy naftowej, to i powinien wspomnieć o Łukasiewiczu. Jeżeli nie mówiłby nic o historii, to nie ma potrzeby wspominania też o polskim odkrywcy. No chyba, że się wstydzi polskich odkryć.
@Robertawecki
@Robertawecki 4 ай бұрын
Piękny film.
@dimon44
@dimon44 4 ай бұрын
Wszystkim zainteresowanym tematem polecam książki: 101 Oil, Breaking Rockefeller.
@llukizz8402
@llukizz8402 4 ай бұрын
a my jak zwylke za murzynami z atomem
@szybki7282
@szybki7282 4 ай бұрын
Fajne mertoryczne filmy ALE ZA DŁUGIE!
@szymonpankowski568
@szymonpankowski568 4 ай бұрын
Wszyscy piszą o Łukasiewiczu i słusznie. Ja natomiast miałem za patrona w podstawówce, w małej szkole na Mazowszu Pana Witolda Zglenickiego. Poczytajcie o nim!
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Powinniśmy rozpocząć wydobycie ropy naftowej w Namibi, Sudanie południowym, Ugandźie i zbudować tam rafinerie ropy naftowej kraje Trójmorza Węgry, Słowacja, Polska, Serbia, Czechy, Litwa, Łotwa ,Estonia, Grecja Rumunia, Bułgaria, Bośnia Hercegowina, Albania, Horwacja, Macedonia powinny kupować tam ropę naftowom przewoźić jom tankowcami sprowadzać cysternami do ełropy środkowo wschodniej
@grzesieknowak3438
@grzesieknowak3438 4 ай бұрын
Mam wrażenie że ropa nigdy nie zniknie, jest konieczna do produkcji materiałów budowlanych patrz dyspersja w farbach czy betonach. Leki i cały przemysł chemiczny nie będą funkcjonować bez dostępu do związków aromatycznych czy alifatów które najlepiej pozyskać z ropy (z węgla też można ale jest gorzej). Energetycznie ropa ma coraz większą konkurencję jednak surowcowo nie ma żadnej sensownej alternatywy dla ropy.
@fakirstark6728
@fakirstark6728 4 ай бұрын
Warto wspomnieć jeszcze o paliwach syntetycznych, technologia rozwojowa a jakoś w Polsce pomijana
@Braxis9
@Braxis9 4 ай бұрын
Ale trafiłem publikacja 20 sekund temu 😁
@sniady5835
@sniady5835 4 ай бұрын
To fajny jesteś. Dasz autograf?
@Braxis9
@Braxis9 4 ай бұрын
​@@sniady5835 jak dasz im łapkę w górę 😉
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Fabryki powinny powstawać w Polsce wschodniej tam gdzie jest duży wskaźnik poziomu bezrobocia na przykład województwo warmińsko mazurskie, świętokrzyskie, Podkarpackie,Podlaskie,Lubelskie w mieście Suwałki znajdują się złoża želaza,tytanu, wolframu, molibdenu, Vanatu, pierwiastki ziem rzadkich, možna zbudować fabryki zakład przetwórstwa przetwarzania tych złóż na gotowe produkty w Polsce wschodniej i czerpać energie elektryczną z węgla brunatnego z elektrowni z Legnicy przesyłać prunda elektryczność z zachodu na wschód do fabryk znajdujących się na wschodzie
@KrzysztofBob
@KrzysztofBob 4 ай бұрын
31:44 - OPEC broni swoich interesów i niczego innego. Jeśli popyt na ropę w krajach o jej największej konsumpcji spadnie, to oznacza globalny spadek cen ropy (ba, nawet wojnę cenową jak w 2021), czyli tańszą ropę dla krajów rozwijających się.
@Roz52
@Roz52 4 ай бұрын
Niedawno czytałem, ze w Dubaju dochody z ropy to tylko 1 % a z turystyki to 10%. Czyli 89 % kasy jest z innych źródeł
@Yushimitsu
@Yushimitsu 4 ай бұрын
bo dubaj to miasto a nie państwo
@pawmal1988
@pawmal1988 4 ай бұрын
Z operacji finansowych i z tego że kupa firm ma tą swoją siedzibę.
@jacekchmielewski6372
@jacekchmielewski6372 5 күн бұрын
Jest bardzo duży potencjał w I technologii Biochar CCS w glebie, asfalcie i betonie.
@marianbiznesu1899
@marianbiznesu1899 3 ай бұрын
20% światowej sprzedaży aut osobowych stanowiły elektryki i hybrydy ładowane z gniazdka. Taką informację podał Electric Viking w filmie o Hondzie. To oznacza, że 1% aut osobowych na drogach wymieniamy na wersje elektryfikowane. Czy to dużo? Trend narasta, a w ciągu dekady w dzisiejszym tempie wymienimy 10%. Osobówką zużywają ułamek ropy, większość zużywa transport ciężarowy, statki, samoloty etc. - a do ich elektryfikacji droga daleka. Auto jest użytkowane 20 lat średnio, więc wymieniamy rocznie około 5% parku samochodowego, a z tego 20% to elektryfikowane czyli 1% całości.
@alanes6038
@alanes6038 4 ай бұрын
Jestem ciekawy czy Good Times Bad Times ma tyle odwagi, zeby poruszyc temat sytuacji w UK. Jak to ugryźć, żeby nie postawic sie po ktorejś ze stron? Jak zrobic materiał, żeby nie stracić subskrypcji czy to z lewej, prawej czy środkowej strony? A może trzeba mieć na tyle odwagi, żeby nie patrząc na konsekwencje, zrobić obiektywny materiał? Hmmmm?
@Tiger-fi1kp
@Tiger-fi1kp 3 ай бұрын
UK, Szwecja, Francja i Niemcy należałoby potraktować tak samo, czyli wpływ masowej migracji przy silnym wsparciu klasy politycznej bez względu na koszta społeczne.
@Akracjusz
@Akracjusz 4 ай бұрын
Transformacja energetyczna uniezależniłaby nasz świat od państw autorytarnych i niedemokratycznych. Ale czy jest możliwa?
@piotrszostakowski416
@piotrszostakowski416 4 ай бұрын
Transformacja energetyczna wymaga całej masy minerałów, które są wyłącznie w autorytarnych państwach...
@koperekhabsburdzki43
@koperekhabsburdzki43 4 ай бұрын
​@@piotrszostakowski416widzę tu potencjał interwencji w imieniu praw człowieka i obywatela
@koperekhabsburdzki43
@koperekhabsburdzki43 4 ай бұрын
Oby, a nuż dokona się odkrycia rozwiązania o którym nawet nie myśleliśmy?
@NimbleBard48
@NimbleBard48 4 ай бұрын
Czyli nic się nie zmieni. Spokojna twoja rozczochrana. Ostatnio np. w USA (w tamtym roku) odkryto największe złoża litu. W tym roku odkryto największe w Europie złoża metali ziem rzadkich w Norwegii itp. itd.
@jannowak4943
@jannowak4943 4 ай бұрын
@@NimbleBard48 Od odkrycia do eksploatacji długa droga.
@waldekt.3778
@waldekt.3778 4 ай бұрын
Więcej proszę
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
W Haiti powinniśmy wybudować huty niklu huty aluminium huty želaza huty miedźi, węgiel do tych hut powinien przyjerždžać z Brazyli rudy želaza z Brazyli boksyty z Jamajki, nikiel z Kuby, miedź z Peru
@dracov6664
@dracov6664 4 ай бұрын
Tutaj Byłem Tony Halik.2024. Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
@Honimul
@Honimul 2 ай бұрын
Sztos
@szymonlaskowski124
@szymonlaskowski124 4 ай бұрын
A gdzie jest ORLEN na mapie?
@dariuszkopec2567
@dariuszkopec2567 Ай бұрын
Najważniejsze by cena ropy kosztowała jak najwięcej by można było liczyć kosmiczne ecie pecie.
@pitero864
@pitero864 4 ай бұрын
ten film to odpowiedz na pytanie jaki jest porządek świata na tą chwile, i wszystko jasne!!!!
@Costamj
@Costamj 4 ай бұрын
Tam świeci non stop słońce. Tam mogą zrobić wszystko. Łącznie z giga magazynami energii. Zakładając że będzie można je wymieniać raz na 60 lat.
@michamatulka4046
@michamatulka4046 4 ай бұрын
Mam pewną sugestie na film. Skąd mój pomysł oglądałem ostatnio na yt polskiego podróżnika Jak To Daleko i on podróżując po afryce stwierdził że głównym problemem tego kraju jest brak edukacji tych ludzi ponieważ brak edukacji lub jej niski poziom wplywa bezpośrednio na rozwój gospodarki, zachowań społecznych, podatność na wierzenia w zabobony i ogólnej niemożności przez intelektualne ograniczenia samorozwoju takiego jak w Europie. W innym odcinku jeden z mieszkańców stwierdził że Afrykańczycy widząc ptaka myślą że to ptak a Europejczycy myślą że jak by tu zrobić żeby unosić się jak ptak. Sama tematyka jest bardzo ciekawa bo pokazuje to jak bardzo maindset ma wpływ na rozwój. Np. Niemiecki etos pracy i poszanowanie prawa, Chińskie podejście do korupcji i do funkcjonowania urzędników czy Afrykańskich podejście do życia że po co coś ziemiac skoro jest źle ale przyzwyczaili się do tego i im tak dobrze.
@piotrl7085
@piotrl7085 4 ай бұрын
thx
@MsLisbeth26
@MsLisbeth26 4 ай бұрын
Wszystko pięknie zanalizowane, wskaźniki gospodarcze, prognozy ekonomiczne, trendy geopolityczne, tylko o jednym kluczowym czynniku zapomniano - jest nim fizyka. Ona ma w d….e nasze aspiracje ekonomiczne, prawa i prognozy, ona po prostu zrobi swoje. Jeśli nie powstrzymamy spalania węglowodorów do połowy stulecia, później już nic nie da się zrobić, aby zatrzymać rozpędzające się ocieplenie. Będziemy sobie mogli w d…ę wsadzić całą ropę i gaz, bo na codzień przyjdzie nam walczyć o wodę i przetrwanie w coraz trudniejszych warunkach. Jak załamie się rolnictwo w większości krajów, to żadne pieniądze świata nie uratują sytuacji.
@catairlines-peciarda
@catairlines-peciarda 23 күн бұрын
dokładnie
@sedziazwanykalosz8684
@sedziazwanykalosz8684 4 ай бұрын
Ogladalem dzisiaj dokument o Nigerii i im sie nie dziwię, że są bojówki. Zyski z ropy są inwestowane tylko w jedno miasto, a reszta do wypchania kiedzeni. Reszta Nigerii to bieda i zatruta woda
@Nuada_silverhand
@Nuada_silverhand 4 ай бұрын
To może to drobiazg ale rząd Nigerii znajduje się w Abudża nie w Lagos
@e-smartdata
@e-smartdata 4 ай бұрын
Zgodnie z tytułem filmu co tutaj jest nowego?
@rowerowynomada2158
@rowerowynomada2158 4 ай бұрын
Europa nie ma prawie ropy, więc politycy sobie wymyślili, że na prądzie będą się bogacić. Zyski będą znacznie większe
@marcin7813
@marcin7813 4 ай бұрын
akurat Europa to ma tu niewiele do stracenia, pomimo propagandy antyeuropejskiej. Na rewolucji traca Rosjanie, Saudowie i też w sumie USA, bo rynek kontroluja. Dla Europy, czy Chin to jest uniezaleznianie sie i szukanie lepszych alternatyw.
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
​@@marcin7813😂
@Daniel-lg5sf
@Daniel-lg5sf 4 ай бұрын
Dlatego przez te tzw zielone zachodnia Europa robi się biedna , Niemcy chcą ropę i gaz rosyjski ale teraz nie mogą. Dlatego będzie to wstrząs niedługo w Europie ogromny bo wyłączyli atom w Niemczech. W Polsce szybko muszą budować atom
@marcin7813
@marcin7813 4 ай бұрын
@@A-BYTE94 zabraknie kasy z ropy, to nie bedzie tez na wyplaty dla ruskich trolli :D
@A-BYTE94
@A-BYTE94 4 ай бұрын
@@marcin7813 to współczuję ci
@maciejsieracki2429
@maciejsieracki2429 Ай бұрын
Chyba panowie z OPEC w swoich prognozach nie przewidzieli faktu że już za kilka lat samochody elektryczne będą tańsze od spalinowych i docelowo ta ich cała ropa będzie znów zwykłą nie potrzebną smoła na pustyni. Nie mówiąc już o autonomicznych samochodach które w ciągu 15 lat spowodują brak opłacalności posiadania własnego samochodu
@p4welo
@p4welo 4 ай бұрын
@goodtimesbadtimespl czy jest szansa, żeby materiały trafiały też na Spotify?
@Mordeczka1849
@Mordeczka1849 4 ай бұрын
Ktoś powiedział ropa? 🦅
@mrmegalot2324
@mrmegalot2324 4 ай бұрын
America Fuck Yeah
@andrzejpaje6268
@andrzejpaje6268 4 ай бұрын
​@@mrmegalot2324teraz się napij samogonu i zagryź wyrobem seropodobnym ,, made in russia " pariasie 😂
@koperekhabsburdzki43
@koperekhabsburdzki43 4 ай бұрын
What the fuck is a kilometer?!?!
@DariuszTkocz
@DariuszTkocz 4 ай бұрын
Nie ropa tylko lody
@piotrszulborski6179
@piotrszulborski6179 4 ай бұрын
Trzeba dodać, że OZE rozwija się tylko poprzez dotacje państwowe. Tam gdzie one nie występuje np: USA, OZE ma się bardzo słabo. Państwa które inwestują dużo w OZE np: Niemcy tracą globalną siłę co widać chociażby bo ich bilansie handlowym.
@piotrcartoonrec2845
@piotrcartoonrec2845 Ай бұрын
Tak to jest ktoś się dorobiła na topie ,a teraz blokuje możliwość zarobku dla innych bo przesunął swoje aktywa.Wystarczy tylko trochę opłaconych expertow i media i odpowiednią narracja...
@oliwiasmierzchala
@oliwiasmierzchala 4 ай бұрын
Czy można prosić o całą serię surowców? ❤
@psychopatus7577
@psychopatus7577 4 ай бұрын
Mówisz kartel opec a kartel rotchild?
@PRAWDATOJEST-vd9eq
@PRAWDATOJEST-vd9eq 4 ай бұрын
Afganistan powinien wydobywać surowce naturalne miedź, rudy želaza, lit i te surowce wydobywane w Afganistanie powinny jechać nowo budowanymi kolejami dužych prędkości 🚆🚆🚆 do nowo budowanych hut w Pakistanie
@krajeklol4815
@krajeklol4815 4 ай бұрын
Szkoda że na mapce firm nie ma orlenu, wydaje się jednak że mimo wszystko to istotny gracz na rynku europejskim
@Kirsuuu
@Kirsuuu 4 ай бұрын
Czemu usunęliście muzykę z filmów?
@waldemar9974
@waldemar9974 4 ай бұрын
youtube ocenzurował
Potęga przemysłowa USA wraca.
57:44
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 631 М.
Chaos jest nową normą. Świat A.D. 2025.
35:57
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 183 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН
Гениальное изобретение из обычного стаканчика!
00:31
Лютая физика | Олимпиадная физика
Рет қаралды 4,8 МЛН
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 31 МЛН
人是不能做到吗?#火影忍者 #家人  #佐助
00:20
火影忍者一家
Рет қаралды 20 МЛН
To wydarzy się w przyszłym roku - Dariusz Kwiecień -12 - 2024
36:05
Dlaczego atom powinien stać się motorem rozwoju Polski?
48:52
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 276 М.
Geopolityka Karteli Meksykańskich
31:10
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 289 М.
Czy wodór to kolejna, niemiecka wunderwaffe?
1:00:07
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 693 М.
#68 Wojciech Szewko - "Bliski Wschód wrze, Ameryka słabnie, Polska się zbroi"
2:29:44
Jak powstrzymać katastrofę demograficzną?
48:58
Good Times Bad Times Polska
Рет қаралды 293 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН