W kraju fanatyków wędkarstwa musi być sporo ataków phishingowych.
@mabciapayne162 ай бұрын
To trolling?
2 ай бұрын
@@mabciapayne16to dobre poczucie humoru
@yadwis.92532 ай бұрын
Naprawdę bardzo doceniam opracowanie merytoryczne, jednak oglądam również dla śmiesznych powiedzonek, bo naprawdę lubię Twoje poczucie humoru 😂
@1donaldduck12 ай бұрын
A "zasypiać gruszek w popiele " - to śmieszne powiedzonko ?
@yadwis.92532 ай бұрын
@@1donaldduck1dla mnie nie, to zwyczajny frazeologizm.
@jankronikarz2 ай бұрын
Do mnie kiedyś dzwonili z "banku PKO" podałem im wszystkie dane do logowania (do banku PKO xD) ... gadaliśmy z dobrą godzinę, starałem się im wysłać blik na bankomat.... a po godzinie gadania powiedziałem, że nie mam konta w PKO xD Tawarisz Kacapenko mnie zje***ał od góry do dołu, że tylko im czas marnuje, że oni są w pracy a ja sobie żarty robię.
@igorbednarski80482 ай бұрын
nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny ❤
@adrianw65362 ай бұрын
Tawarisz Kacapenko xD: hehe :)
@pepe30002 ай бұрын
Oby swoim zwyczajem złośliwie nie spoofingowali twojego numeru telefonu 😅😅
@maynicpon68042 ай бұрын
"Co robić i jak żyć". Dzięki Mateuszu. Pozdrawiam wszystkich.
@pwolkowicki2 ай бұрын
Ostatnio miałem taki podejrzany telefon z "banku". Zgłosiłem numer do banku. Zapytałem się, czy mam zgłosić to na Policję, to mi powiedziano, że Policja i tak to zleje, a złośliwie może zatrzymać mi telefon, żeby "zbadać". Tylko, że telefon nie był przedmiotem przestępstwa. W UE jest obowiązek rejestrowania numerów telefonów. Dlaczego Policja nie chce sprawdzić numeru, z którego był wykonany podejrzany telefon? Po co nam Policja? Tylko, żeby w krzakach siedzieć i łapać zwykłych ludzi na wykroczeniach?
@lordangelo29452 ай бұрын
I przeszkadzać prawilnym ziomeczkom w konsumowaniu trunków i innych używek które boostują w znajdywaniu pro8lem 😂
@pawepluta48832 ай бұрын
No i dałeś się wyciulać infolinii banku, której nie chciało się zajmować kłopotliwą sprawą. Ale jeżeli sam się pytasz banku, co masz zrobić, zamiast po prostu zgłosić to na policję...
@mpGrafik2 ай бұрын
A kto z takich ludzi rejestruje numer na siebie???
@Dawo-bq4nf2 ай бұрын
Wystarczy poprosić pana z butelką pod żabką i już masz numer zarejestrowany za flaszke :)
@pawepluta48832 ай бұрын
@@Dawo-bq4nf I to zabezpiecza faktycznego użytkownika telefonu przed zwykłym namierzeniem miejsca, w którym się znajduje, a potem wjazdem policji. Uwielbiam takie szwagrokształtne "sposoby na wykiwanie policji" widzące tylko jeden aspekt problemu.
@galy02 ай бұрын
Przypadkowo pana zobaczyłem (Polecenia YT) i spodobały mi się filmy, które pan tworzy i od dzisiaj zostałem pana subskrybentem. Pozdrawiam panie Mateuszu.
@mirta222 ай бұрын
Mnie przeraża to, że w niektórych aplikacjach kody z wiadomości uzupełniają się automatycznie. Kiedy mi się to przydarza w nowo zainstalowanej aplikacji, zastanawiam się, w którym momencie wyraziłam na to zgodę?
@fotix6572 ай бұрын
Wspaniały kanał 👏🙂👍
@aglangeАй бұрын
Materiał jak zwykle super, najbardziej także sfera humoru... "kij ma dwa końce"... a ja dodam że "proca ma trzy" :) uhahaha
@specto12 ай бұрын
Świetny wykład, będę się bliżej przyglądał tym aplikacjom pwa
@jacekk96182 ай бұрын
moje slownictwo sie rozwija przy oglądaniu, juz nie zasypuje gruszek w popiele
@DynaBlassT2 ай бұрын
Ale hola jak świat jest świadomy tego procederu powinien być cash back od tak karencja przelewu
@galy02 ай бұрын
Dziękuję za ten film nie znałem tego sposobu ataku.
@fairenz94202 ай бұрын
Trzeba jak najszybciej uświadomić ludzi o tym
@Peeter3062 ай бұрын
A co powiesz o ING i logowaniu kluczem U2F ?
@symonides6662 ай бұрын
👍👍 Łapka pod zasięg 👍👊
@adamuc11232 ай бұрын
Jak zawsze robisz zajebistą robotę. Mam nadzieję że większość ludzi którzy będą podatni na te ataki trafią na twoje filmy i ustrzegłem się przed konsekwencjami....
@basiab45212 ай бұрын
Thanks!
@MateuszChrobok2 ай бұрын
Dziękuje!
@basiab45212 ай бұрын
Dziękuję za informację , że przeszła. Właśnie sprawdziłam na aplikacji banku, lecz jej nie ma:(. Pewnie zgadzają się ostatnie tylko cztery numery.Przy okazji ściągnęli (AT&T)424.70$, za telefony moje dwa plus jeden syna.Jako mój bill! To nie jest suma miesięcznej zapłaty za rachunek telefoniczny, płaciłam za zegarek Apple (jeden) .Taka jawna zabawa kosztem ludzi.
@qutodiamum2 ай бұрын
Dobra robota pozdrawiam Mateusz 👊💪
@piotrr5972 ай бұрын
Nie mozna wyjac paczki z paczkomatu jak jestesmy dwie ulicy za daleko, ale BLIK Ci wyplaci kase nawet jak bankomat byl by na innym kontynencie. Ta walka z strony instytucji to gra pozorow, akcje, komunikaty, wiecej amrketingu niz dzialan.
@vito-hv6yx2 ай бұрын
to zawsze ten sam jeden kierunek... nadzór i kontrola
@ziomalZparafii2 ай бұрын
To akurat wygodne, bo można komuś w ten sposób pożyczyć/dać kasę. Ot, każde narzędzie można wykorzystać dobrze i źle.
@piotrr5972 ай бұрын
@@ziomalZparafiiNie mozna ;) Nie mozna zgodnie z regulaminem. Ale wlasnie dzieki tej “wygodzie” codziennie zglaszaja sie oszukani ludzi co wlasnie komus pozyczyli kase.
@wiziek2 ай бұрын
blablabla trollu czyli jestes na innym kontynencie ale dajesz sie zrobic w wyplate blikiem w Polsce
@mpGrafik2 ай бұрын
Weryfikacje 2-etapowe to przekleństwo dla każdego programisty, wykonującego usługi dla klientów. Kto spędził pół swojego, zaplanowanego przecież dnia na oczekiwaniu, aż klient bedzie miał czas odesłać kod autoryzujący i na didatek potrafi zrobić to wystarczająco szybko, ten wie, o czym piszę. Pół biedy, kiedy klient potrafi dodać nam konto z odpowiednimi prawami w swoich usługach, ale niestety, takich świadomych klientów nieczęsto się spotyka.
@nts00112 ай бұрын
Dzieki Mateusz, jak zwykle swoetny material i kawal dpbrej roboty. Dziekujemy P.S. - jak mozna Cie gdzies wspierac finansowo to napisz prosze gdzie/jak.
@adamjankowski34302 ай бұрын
0:40 się mówi się: nie zasypiaj gruszek w popiele. Brzmi nielogicznie, ale paradoksalnie powiedzenie to wzięło się od zasypywania gruszek w popiele i *zasypianiu* podczas ich pieczenia w tymże.
@dinocool60672 ай бұрын
Z tym podkładaniem fałszywych stron, do logowania się, to się już zaczęło kilka lat temu , wersją na PC. Koleżanka sama tak poleciała na 8tyś, bo dostała wiadomość od Inpost, że ma dopłacić złotówkę do przesyłki i oczywiście fałszywy link przyszedł na pocztę. W pośpiechu, robiąc dopłatę, nie przeczytała co było napisane w sms kodzie. Ups... Faktycznie, chwilę wcześniej na znanym portalu, zamówiła zabawkę dla syna i zależało jej na szybkim otrzymaniu paczki, bo na prezent urodzinowy. Kasy już nie odzyskała, bo przelew poszedł na zewnętrzne konto. Trzeba czytać i uważać!
@Persona-XD2 ай бұрын
Gdzie się podział ten nowy wspaniały świat? 😔
@Lvvcassss2 ай бұрын
Im więcej możliwości, tym więcej "możliwości".
@Kiciolo2 ай бұрын
Dla zasięgu.
@MartinM16052 ай бұрын
Dzięki. Moje 36,52zl na koncie są bezpieczne!
@Lecebokiem862 ай бұрын
I tu Cię zdziwię, to że nie masz kasy na koncie nie znaczy że nie masz zdolności kredytowej. A uruchomić pożyczkę ekspresową, mając dostęp do aplikacji bankowej jest już banalnie proste ;)
@lajosz12 ай бұрын
@@Lecebokiem86 Może się nie znam, ale czy KAŻDA operacja finansowa w banku nie powinna być autoryzowana narzędziem autoryzacyjnym posiadanym przez klienta ? Po prostu, jeśli jakimś cudem, jacyś oszuści zalogują się na moje konto, to mogą BEZ AUTORYZACJI wziąć kredyt ?
@Lecebokiem862 ай бұрын
@@lajosz1 Jak doszło do przejęcie aplikacji to oszust może autoryzowac co zechce. A nawet jeśli nie przejmie, to dziś socjotechnika króluje i tak Cie zakręca że sam autoryzujesz ;)
@lajosz12 ай бұрын
@@Lecebokiem86 No ale .... jak może autoryzować co zechce ? Przecież narzędziem autoryzacyjnym może być (i często jest) np. SMS, więc posiadacz telefonu MUSI przecież widzieć, że otrzymał jakiś SMS w którym kod autoryzacji, więc jeśli NIE wykonywał żadnych transakcji, to już jest to co najmniej podejrzane, no i chcąc autoryzować, MUSISZ FIZYCZNIE wklepać kod z tego SMS-a do aplikacji. O zdrapce jako narzędziu autoryzacyjnym nawet nie wspomnę, bo wtedy za cholerę nie ma możliwości elektronicznego oszustwa. Natomiast jeśli ktoś jakieś aplikacji zezwolił na WSZYSTKO, czyli stworzył sobie coś w rodzaju automatu płatniczego (dla wygody) , to ma rzeczywiście spore szanse na to że w końcu ktoś go oszuka.
@Lecebokiem862 ай бұрын
@@lajosz1 kody sms, chyba najłatwiejszy do przwchwycenia sposób autoryzacji, wystarczy że ofiarą zostanie zmanipulowana do zainstalowania pulpitu zdalnego na telefonie, częste przy atakach typu vishing na pracownika banki /policjanta lub też przy fałszywych inwestycjach. Kody zdrapki, niby bezpieczne, tylko czy nosisz je przy sobie? A jak zgubisz? Schowane w domu pod skarpetami, to nigdzie nie zrobisz szybko przelewu poza domem. Poza tym banki w większości już odeszły od tej metody autoryzacji. Pozostaje aplikacja mobilna, która aktualnie jest najbezpieczniejsza o ile użytkownik myśli i czyta co mu się pojawia na ekranie. I tu niestety jest problem... Aktualnie najczęściej okradne są osoby na phishing+vishing, ktoś kupił Twój towar na olx/vinted dostajesz powiadomienie aby odebrać środki, aby to zrobić musisz zalogować się do banku przez otrzymany link i tu już jest przechwycenie loginu i hasła. Transakcja nie może by wykonana, coś się popsuło, dzwoni "konsultant" z supportu lub banku, każe Ci coś autoryzowac aby otrzymać środki. A jest to autoryzacja aktywacji walletu GP/AP, przelewu, blika, podłączenia aplikacji mobilnej (tu jeszcze musi kod z ivr wyłudzić). Wystaw coś na olx, daje Ci 15minut i towar się sprzeda... Przyjdzie kod QR
@Tomasz_M2 ай бұрын
Dobrzeżewieczór!
@jolantasanecka1337Ай бұрын
Marek dziękuję za film😂
@Sheppard302 ай бұрын
Mowisz oczywistosci dla ludzi ktorzy Cie ogladaja. Problem jest z tymi ktorzy Cie nie ogladaja i do nich musisz dotrzec
@mikoaj82 ай бұрын
„Na Ktulu” 😂 dzięki za fajny materiał
@tomaszk.6412 ай бұрын
Aż dziwne że dopiero ktoś to zrobił. Już jakieś 10 lat temu zastanawiałem się nad dokładnie takim atakiem.
@jeremiah993Ай бұрын
Śmieszne, że paradoksalnie, ktoś kto nie lubi właśnie nowinek i jest sceptykiem aktualizacji, będzie odporniejszy na tego rodzaju atak :D Najużyteczniejsza porada z odcinka, to właśnie aby nawet do aktualizacji aplikacji wykorzystywać zweryfikowane źródła jak google play czy AppStore. W pewien sposób odporność zwiększa też posiadanie większej liczby numerów telefonu. Jeśli mamy conajmniej dwa, to jeden możemy wykorzystywać do podawania bardzo ważnym usługodawcom jak bank, a drugiego używać do mniej istotnych zastosowań jak np komunikatory, czy podawania go publicznie w jakichś ogłoszeniach, czy forach (też ostatnio często wymagają) - bo to w taki sposób najczęściej są pozyskiwane przez cyberprzestępców. Wiadomość rzekomo z banku przyszła na numer którego bankowi nie podawaliśmy? To prawdopodobnie ktoś próbuje nas zaatakować.
@MrShotare2 ай бұрын
A czy przypadkiem iOS nie zablokował jakiś czas temu PWA? Mi kilka wersji temu zniknęły apki progresywne z ekranu i nie widziałem tak na szybko opcji ich dodania z powrotem na ekran główny, ale też nie zagłębiałem sie jakoś bardziej bo nie bolało mnie za bardzo że zniknęły xD
@Nazyhak2 ай бұрын
Jak pozniej działa przesyłanie tych pieniędzy? Przecież skoro idzie przelew na inne konto to wiadomo czyje to jest konto i łatwo je zablokować, jak ktoś się szybko zorientuje i zgłosi sprawę do banku to obstawiam 4-5h i konto już jest zabalowane. Chyba że pieniądze są wypłacane zaraz po przyjściu przelewu ale to dalej potrzeba miesięcznie setki słupów którzy będą zakładali te konta i szybko z nich wypłacali pieniądze.
@AARTpl2 ай бұрын
Siema, będzie coś o tych wybuchających pagerach? Może nie jest to temat bardzo związany z cyberbezpueczeństwem bo to pewnie konwencjonalne małe ładunki wybuchowe, ale chętnie bym posłuchał.
@piotrr5972 ай бұрын
Kodu w sumie tez nie przepisujemy, SMS sie nawet nie wyświetli pewnie. Poprostu zobaczymy okienko z latwa opcja przeklejenia kodu. Nie bardzo wiadomo co sie potwierdza, kiedy mamy tylko opcje klikniecia na 6 cyferek.
@D-Ogi2 ай бұрын
W PWA nie ma takich funkcjonalności
@Red3miasto2 ай бұрын
Jakie są krajowe DNSy? Czy OpenDNS się w to zalicza? Czy można prosić o dedykowaną listę dla pi-hole?
@krzysiekmisiek31892 ай бұрын
Nasz dowódca WOT uważa że aby z tymi atakami skończyć, należy powołać obok Wojsk Obrony Terytorialnej także WOB i WOK czyli wojska obrony banków i obrony kont. To rozwiąże problem.
@DanielTredewicz2 ай бұрын
Mamy już Wojska Obrony Cyberprzestrzeni 😊
@krzysiekmisiek31892 ай бұрын
@@DanielTredewicz Ale jak tworzono WOT i zamawiano szyldy to przyjechała tylko jedna litera "O" więc oni mają narazie u siebie tylko WC. My terytorialsi WOT korzystmy więc z tych wojsk cyberprzestrzeni bo z kolei u nas w toaletach nie ma pisuarów. Tzn były ale ktoś ukradł. Nowych nie ma bo tak jest nawet dla nas lepiej... jak wchodzimy do damskiej podglądać nasze WOTowe laski to one piszczą i składają meldunki o molestowaniu. My wtedy się tłumaczymy że pomyliło nam się bo w damskiej przecież też nie ma pisuarów. Nasi dowódcy WOT i dowòdcy WC rozumieją więc to że można się pomylić i jest po sprawie. Bo tak w ogóle to ci wszyscy dowòdcy mylą się tak samo więc tych pisuarów to u nas raczej już nie będzie bo wiadomo... dowódcy też lubią to co my😁. Napisali więc do MON że WOT potrzebuje więcej przestrzeni do ćwiczeń, a tym z cyber-przestrzeni wystarczy tylko serwerownia. MON to łyknął, a Ci z WC czyli Wojska Cyber nie potrafili się O-bronić bo to same zdechlaki tam są. Zamknęliśmy więc ich wszystkich w tej ich serwerowni i teraz my czyli WOT ma więcej użytkowej przestrzeni bo swoją... i tą zdobyczną od Cyber. Do nich chodzimy więc się odlać, a ich dowódca przychodzi do naszej damskiej toalety się "pomylić"😁. I wszyscy są zadowoleni. (Tzn te nasze laski już się przyzwyczaiły i nawet to polubiły, a te zdechlaki z serwerowni Cyber mogą w ogóle nie przychodzić do jednostki bo ćwiczą zdalnie)
@krzysiekmisiek31892 ай бұрын
@@DanielTredewiczOdpowiedziałem Ci nt tych wojsk ale zaraz to usunięto i widzę że już jej nie ma
@DanielTredewicz2 ай бұрын
@@krzysiekmisiek3189 czyżby odpowiedź nie była przychylna 🫢
@krzysiekmisiek31892 ай бұрын
@@DanielTredewicz Była spoko więc nie wiem czemu usunęli. Myślałem że to może Ty właśnie ją zgłosiłeś jeśli jesteś trepem tym bardziej jak z tej Cyber. Wyjaśniłem tam dlaczego WOC to na razie jest tylko WC czyli bez O.
@Bob-I_accepted2 ай бұрын
Są " git" znaczy kkrymonalistami? 😮😢
@AdrianKiel2 ай бұрын
Kiedy jakiś fajny dłuższy materiał do obiadku? Oczywiście ten też był super!
@tiemanowo2 ай бұрын
A czy ustawienie limitu na przelewy na jakąś niską wartość to nie jest pewne zabezpieczenie? Jeżeli przestępcy już uda się przelew to będzie na niską kwotę, a jak ja będę potrzebował zrobić przelew na większą kwotę to "tymczasowo" sobie podniosę limit. Owszem, zdaję sobie sprawę że jeżeli ktoś robi dużo przelewów to będzie to uciążliwe, ale dla kogoś kto robi ich mało to myślę że jest to dodatkowe zabezpieczenie.
@walkiri2 ай бұрын
Bardzo sprytny atak.
@c64club2 ай бұрын
Targeo taką "apkę" ma. Jak to zobaczyłem ze dwa lata temu, to czekałem na pierwsze phish-apki.
@kamilawegrzyniak25742 ай бұрын
Mam wrażenie, że Off Festival wykorzystał podobny mechanizm przejścia ze starej appki do nowej, ale legitnie. Podobnie chyba Meteo ITSM
@daap0072 ай бұрын
1:10 😂👍
@PannaKaśkaa2 ай бұрын
Skad wiadomo ze w sklepie play aplikacje bankowe sa prawidlowe i osoby 3 nie beda mieli damych ( loginu nr tel , nr klienta , i haseł )
@falaplazmy2 ай бұрын
Gdzieni jak dodac te listy scamowych domen w ublock origin? Chodzi o te z certa
@AddictedToEmotions2 ай бұрын
Pułapkę zastawili na takich właśnie Uwaga! Naukowy Bełkot i Niebezpiecznik, akurat ten pan z ktorym rozmawiali to nie był szczególnie przekonywujący 😅🤣 przez to myślałam że to jakis super sposob, inny niz tamten
@efte66242 ай бұрын
👍
@vxxt....2 ай бұрын
Gdzieś czytałem że w sklepie Play jest dużo zainfekowanych apek najnowszymi wirusami mimo że jak oni piszą są sprawdzone pod tym kątem przez play protect ....
@piotrsewel60022 ай бұрын
Jeśli ktoś jest nietechniczny w dalszym ciągu przy zachowaniu spokoju i rozsądku nie da się sie na to zrobić.
@haltalt33762 ай бұрын
Czy nie możnaby zmodyfikować procesu weryfikacji dwuetapowej tak, by użytkownik był w pewien sposób zmuszony i świadomie zatwierdził właśnie to, jaką operację chce wykonać. Koncept może być taki (jedynie koncept - wiele szczegółów, których tu nie wymienię), by potwierdzając weryfikację dwuetapową być również zmuszonym wybrać np. z trzech opcji "co potwierdzam".
@parocyzy2 ай бұрын
Najlepiej nie wchodzić w podejrzane linki od obcych numerów.
@LysyTojatak2 ай бұрын
#cybersecurity
@chapsprzepies50472 ай бұрын
Jak dodać black listę url. do brave'a? Pozdrawiam.
@ijotka2 ай бұрын
Postarałbym się to zrobić lepiej, np. proxując zawartość strony klienta tak żeby ten mógł wykonać dowolny przelew ale po stronie atakującego zmieniałbym kwoty (jeśli potrzeba) i numer konta odbiorcy. W ten sposób ofiara chcąc miałaby jeszcze mniej podejrzeń a sama zlecając przelew nie byłaby zdziwiona musząc go ponownie autoryzować kodem, tutaj przy braku zmiany kwoty ciężej byłoby je się dopatrzeć, że numer konta odbiorcy został podmieniony.
@pawepluta48832 ай бұрын
Nie przestawię się na potwierdzanie aplikacją bo czytam, co za numer przepisuję i to wymaga większego skupienia, niż bezmyślne kliknięcie jednego guzika potwierdzenia. Poza tym SMS zadziała także po awarii telefonu nawet na "starej Nokii". (Nokia? Panie, ja nie jestem rolnikiem.)
@TheGlyp2 ай бұрын
Czekamy na materiał o pagerach
@Limak71492 ай бұрын
W milenium jest potwierdzenie logowania i operacji w ich aplikacji, hasło do apki i logowania na stronie jest inne, rozmowę z kimś kto dzwoni z banku można potwierdzić specjalna informacja do apki no i w aplikacji ciągle przesyłają nowe techniki oszustow
@kml_PL2 ай бұрын
Dodatkowym problemem przy weryfikacji kodem z SMS jest brak wskazania w wiadomości potwierdzanej kwoty dla przelewów realizowanych przez niektórych pośredników płatności (PayU, Tpay itd.). W PKO BP w wiadomości SMS jest wówczas jedynie mowa o "zgodzie na inicjację przelewu krajowego"...
@arturz59024 күн бұрын
Cześć, może powiesz coś o tym jak się zabezpieczyć przed tymi oszustwami?
@grzybekhalucynek61732 ай бұрын
teraz rozumiem czemu w Czechach mówią ahoj
@pawela29662 ай бұрын
Nieraz się zastanawiam, czy nowoczesność nas wykończy? Choć z drugiej strony w średniowieczu też byli oszuści. 😋
@Mr7700mayday2 ай бұрын
Nom, jedni z najlepszych nosili czarne krzyże na proporcach i zabunkrowali się w Malborku...
@adderek2 ай бұрын
gugl chrom od dawna mnie irytował tym rozwiązanie. a facezbuk wymuszaniem instalacji jakiegoś mesjangera. Zarówno meta jak i google nie pomyślały o bezpieczeństwie użytkowników.
@patrykpietrzyk50342 ай бұрын
Odnośnie systemu smsów z kodami - niektóre aplikacje same w sobie potrafią sprawdzić czy kod sms dotarł do odbiorcy po czym same go sobie wpisują, pytaniem jest czy aplikacje które są oparte na stronie internetowej też potrafią to robić. Jeśli tak, to wiadomości sms jako potwierdzenie są jeszcze bardziej niebezpieczne
@Rolkowy_Podroznik2 ай бұрын
Jak ktoś wierzy politykom to powodzenia w życiu 🤣
@andrzejwodynski2 ай бұрын
Powinny odpowiedzieć osoby które dopuściły to całe PWA.
@andrzejwodynski2 ай бұрын
Własny serwer DNS nic nie da bo Chrome go ignoruje i korzysta ze swoich serwerów DNS.
@bossx3332 ай бұрын
Ostatnio miałem atak na router i zostały podmienione DNS i większość stron bankowych było podmienione, na szczęście chrome informował że "połączenie nie jest prywatne" i nie szło tego ominąć.
@andrzejwodynski2 ай бұрын
@@bossx333 ja zainstalowałem własny dns do blokowania reklam ustawiłem ho na routerze i wszystkie aplikacje poza Chromem go używały.
@Shadow.2137.2 ай бұрын
O boże 2137 wyświetl
@patryk48152 ай бұрын
iOS pozwala na pwa?
@krzysztofkowalski42652 ай бұрын
A wiadomo, jakiej są narodowości ci kombinatorzy?
@mareksz65252 ай бұрын
Polacy pewnie
@Bryczqa2 ай бұрын
0:42 "Nie zasypiają gruszek w popiele" ? Hę ?
@PolishedJunk2 ай бұрын
Świeży Chrobok so kolacji. Chętnie się dowiem, jak naiwni są dzisiaj ludzie...
@dominem75562 ай бұрын
Nie zasypiają gruszek w popiele 😂
@nowme26922 ай бұрын
Z tym stwierdzeniem "już nigdy nie odzyskamy" to bym polemizował, patrz prawo bankowe
@renatasotys98452 ай бұрын
Możesz się zdziwić.
@rozrewolwerowanyrewolwer3912 ай бұрын
A niby w czym przeszkadza ci sms? Gdyby trzeba było potwierdzić w starej aplikacji to by dali komunikat że aby przenieść dane ze starej aplikacji na nowa trzeba potwierdzić w starej
@kubaraszkowski13602 ай бұрын
Ja mam konto w ING i mam uwierzytelnianie z aplikacji
@Bartek982132 ай бұрын
Hakerzy po zalogowaniu na moje konto by umarli ze śmiechu widząc mój stan konta :)
@basiab45212 ай бұрын
Przy założeniu na nowo aplikacji w banku, oh coś się nie zgadza.Proszę jeszcze raz na nowo. Dobrze. Czyli poszło Tak;)mam dwie aplikacje.Wszystko zostaje zapisane.
@Dave-PL2 ай бұрын
No i oczywiście Android najbardziej sprzyjający przestępcom... Kiedy w końcu Google weźmie się do poważnej pracy? 😡
@Nexsiu2 ай бұрын
Pomijając fakt że ktoś nie zatrzyma się na którymś etapie "instalacji" takiej apki i nie ma włączonej dwu stopniowej werifikacji to nie chce mi się wierzyć że istieją osoby które by nie zatrzymały się na etapie drugiego sms'a. Moja wiara w ludzi jest niska ale chyba jeszcze nie aż tak niska bym chciał zaaukceptować fakt że są aż tak głupi.
@Scary_Gary_932 ай бұрын
Zaraz, zaraz a co z BFG?
@aurirevontulet44932 ай бұрын
Mi to by jeszcze kasę wpłacili widząc stan konta.
@CryptoC4T2 ай бұрын
Darmowy komentarz za pominięcie Karlovca
@grzegorzbuchalski81392 ай бұрын
Nds= "Nie dla scamu" polecam kanał.
@AndrzejPauli2 ай бұрын
"Co robić i jak żyć" - dodałbym: nie używać aplikacji bankowych na telefonach, nie logować się z telefonu do banku.
@MrGonzoles2 ай бұрын
wolę nie swoją kase w banku na lokacie trzymać :p
@krzysiekmisiek31892 ай бұрын
My w WOT jesteśmy zdania że z izraelskimi służbami mogą wygrać tylko terytorialsi. Apple nie ma szans
@TomaszTomzik2 ай бұрын
no ja używam PWA w ORALCE APEX ;)
@LysyTojatak2 ай бұрын
#mc
@nuepidemic22 ай бұрын
No dobra, a co jeżeli każdą akcję na koncie zatwierdzam w prawdziwej apce banku to lipa z takim atakiem. Dobrze myślę? By the way. Kto korzysta jeszcze z kodów 🤦🏻♂️
@Alf7Red2 ай бұрын
Kto? Naprawdę nie znasz ludzi, który twierdzą że apki to ZUO i smartfony to ZUO bo podsłuchują? Zazdroszczę.
@nnnnnn36472 ай бұрын
te doskoki i odskoki kamery to rak youtuba.
@subbookkeeper2 ай бұрын
dobrze, że nie mam smartfona.
@Cinek4002 ай бұрын
Ukraińcy w internecie: dzwonią ze scamem i ludzie robią sobie z nich jaja Ukraińcy w moim życiu: przychodzą nawaleni do pracy
@kacper2137pl2 ай бұрын
to wina ukraińców
@spalonaplastelina2 ай бұрын
+
@ChildMonica-b1z2 ай бұрын
Taylor Timothy Clark William Jackson Brian
@MariuszTomczyk-n3b2 ай бұрын
Tak skradzione konta i strona znajomej też phishingowa w przeszłości i inne. Kiedyś tego nie było i tylko w spamie były jakieś pierdoły co kończyło się kradzieżą 😙 Uwielbiam tą nie ustanna walkę z Esetem na czele😂 nie mogli mi pomóc 🫠 Nie polecam tego doswiadczac wielokrotnie, bo prawe przywitał mnie cmentarz
@marcinm65322 ай бұрын
Panie Mateuszu Problem jest poważny i to bardzo. Mimo wszystko troszkę mnie zasmuciło, że w miniaturce filmiku umieścił Pan napis: "ku*****o nedobre noviny". Domyślam się, że to nawiązanie do Czech, ale mimo wszystko oglądają Pana osoby w różnym wieku.
@zdzichurychuizbychu20742 ай бұрын
Pojawiajacy się kot, koło 9 minuty gdy podajemy kot do banku, nawiazuje do tych kotów zjadanych przez imigrantów w Springfild?