Odbiornik krótkofalarski DSB na pasmo 80m AVT-2133, Konkurs - LabFun

  Рет қаралды 3,770

LabFun

LabFun

Күн бұрын

Пікірлер: 85
@gregem6696
@gregem6696 Ай бұрын
Chętnie przygarnę do nasłuchu. A że mieszkam 30 km poza większym miastem mam fajną ciszę radiową w eterze , w sensie bez zbędnych zakłóceń. A więc z góry serdecznie dziękuję 🤗. No i oglądam wszystkie twoje filmy 🫡
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Zazdroszczę warunków... ech... Pozdrawiam
@piotrwaalk705
@piotrwaalk705 Ай бұрын
Ciekawy zestaw, a ze strojeniem można zastosować proste duże koło zamiast małego pokrętła. Ale nie rozwiąże problemu przy strojeniu dokładnym. Sam schemat wg. Mnie powinien być najpierw sprawdzony a nie jedynie narysowany. Ale co możemy chcieć od takich zestawów. Jedyne co można byłoby zrobić to poprawa tego schematu i zrobienie go z jak najmniejszą ilośćią elementów,zachowując podstawy układu. Gdyby pecezer działał i zrobić osłonę przed zakłóceniami, to mogłby być to miniaturowy odbiornik i chyba w tym kierunku warto byłoby pójść ;)). Narysować schemat i pokazać go tym którzy chcieliby sobie zbudować coś takiego lub podobnego. A wiemy że w sytuacji krytycznej łĄczność jest podstawą. !!! Ale sukcesywnie nas Polaków oduczono aby sobie radzić w sytłacjach kryzysowych. A zwykłe cb i odpowiednia antena dają kontakt w sytłacji gdy gsm pada. Nawet przy 4 watach i antenie 2m i akumlator 12v jesteśmy już w kontakcie w promieniu ok 20km. Pozdrawiam
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Ten odbiornik by można przerobić na dwupasmowy, 80m + 20m. Wtedy precyzja przestarajania samym kondensatorem by była ok. Oczywiście jakby ktoś chciał, to można wsadzić np. syntezę na DSS i problem ze strojeniem z głowy. Co do zakłóceń, to by trzeba wsadzić w ekranowaną obudowę, bo ja mieszkam na tyle blisko nadajnika I PR, że dobieram na wszystkim. :) CB mi szkoda, ale zostało wyparte przez ogólnodostępne telefony komórkowe i to błąd. Ja już na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w zestawy i oby nie były potrzebne, ale miło sobie wpomnieć czasem lata '90. Pozdrawiam serdecznie.
@domozs4370
@domozs4370 Ай бұрын
Cóż, to zapewne któryś z pomysłów pana J.
@ryszardswierczynski1650
@ryszardswierczynski1650 Ай бұрын
Ciekawy odcinek.😊
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam! 😊
@krzysztofa8293
@krzysztofa8293 Ай бұрын
Odbiornik jest prosty ale działa, to najważniejsze. Pozdrawiam
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Dokładnie. Nie pomyślałem aby zawęzić działanie np. tylko do dwóch pasm. By było o wiele łatwiejsze dostrajanie.
@Ivan.81
@Ivan.81 Ай бұрын
Dzień dobry. 1. Tranzystor przedwzmacniacza (BC547) należy poprowadzić przez osobny filtr(RC) zasilania, aby nie dochodziło do wzbudzenia. 2. Konieczne jest również dopasowanie konturu wejściowego i pętli lokalnego oscylatora. Mogę to zrobić. A po ustawieniu odeślę go do ciebie z powrotem, po nakręceniu filmu na swój kanał🙂. Mieszkam w Gorzówie Wlkp. Pozdrawiam.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Dziękuję, jednak zostawmy jak jest. Nie wzbudza się teraz, a zaraz muszę ogłosić, kto go dostanie. :) Pozdrawiam!
@Panorama360.00
@Panorama360.00 Ай бұрын
Czyli te AVT nie dokońca mają dobre schematy ?
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Tak generalizować nie można. Czasami trafi się jakiś błąd np. na płytce, albo coś nie zadziała jak powinno, ale to zdarza się i w innych konstrukcjach.
@Tomek-i3g
@Tomek-i3g Ай бұрын
@@LabFun AVT ma sporo dziadowskich konstrukcji bo tam zawsze byli tacy partacze jak SQ4AVS z elektrody...
@hienasmietnikowa7795
@hienasmietnikowa7795 Ай бұрын
@@Tomek-i3g a czemu partacze? i czemu akurat elektrodama tak zlą dsławę? przeciez tam dobrych fachowców nie brakuje :)
@Tomek-i3g
@Tomek-i3g Ай бұрын
@@hienasmietnikowa7795 Nie mówię ze wszyscy tam są źli tylko niektórzy. Projekty radiowe w latach 90-tych i początku 2000 mieli po prostu bardzo słabe, a wiem bo wtedy robiłem ich kity. Okazało się że sam potrafię lepiej zaprojektować odbiorniki czy nawet same płytki do ich projektów.
@BandNavigator
@BandNavigator Ай бұрын
Gratuluję wytrwałości ,pozdrawiam Mariusz SP5XSL
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Bardzo dziękuję. Zabrakło mi trochę wiedzy wtedy, no i zawsze był problem z dostępem do urządzeń pomiarowych. Dzisiaj będzie odcinek o moim pierwszym odbiorniku z 1985r. :)
@hienasmietnikowa7795
@hienasmietnikowa7795 Ай бұрын
z a duzo chyba masz zwojow na tej cewcesprzegajacej :) wydaje mnie sie ze powinien byc tam 1 zwój :) 14:13 błąd. od wzmocnienia masz kąsator C16 :) (nie wiem czy jest na płytce czy nie - miedzy nogami 1-8 układu LM386 ; jesli go nie ma - to go dodaj ) 14:46 - widze ze nie ma :D - dodaj tam 10uF a rezystor na wyjsciu przywróć taki jaki był.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Tak, kondensator między 1-8 odpowiada za wzmocienie, ale jakikolwiek tam nie wsadzę z zakresu 1-10uF, to układ sprzęga się jak złe. Sprzęgania nie ma tylko jak kondensator jest nieobecny.
@MarekElektronik
@MarekElektronik Ай бұрын
Chyba czas zakupić jakiś skopometr/prosty oscyloskop ten ET120M na ali jest już za ok 200pln ,a może dołożyć i kupić coś lepszego?
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Ja wyhaczyłem za 180zł (to świeży zakup). By był super, ale ten odczyt częstotliwości jest potwornie niedokładny. Do zestawu z nim trzeba mieć jeszcze miernik częstotliwości. Większy zdecydowanie będzie lepszy, bo ten to trochę zabawkowy, ale uruchamiam nim chyba piąty odbiornik i gdyby nie on, to bym sobie usterki szukał i szukał... Dla mnie ten jest fajny, bo zajmuje malutko miejsca no i trzeba liczyć, że do tych 20MHz, nooo 30MHz coś tam zobaczymy, bo więcej to już zbyt niedokładny. Duży jest fajniejszy poza gabarytem i ceną. Jak masz miejsce na niego i możesz uciułać, to bym brał duży, jak nie, to mały + miernik częstotliwości.
@eppe8755
@eppe8755 Ай бұрын
Jak rozpoznać nóżki przy lm1202 oraz czy podrzucisz schemat tego GDO/TDO?
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
To jest nasz polski UL1202, www.radiomuseum.org/tubes/tube_ul1202.html. Niestety nie pamiętam z jakiego schemtu kiedyś zrobiłem TDO. Jakieś TDO są w "konstrukcjach krótkofalarskich dla początkujących" A.Janeczka (pdf książki w sieci), ale ja miałem coś innego. Tylko... z perspektywy czasu i z tego jak zadziałało sprzęganie z tym skopometrem, to ja bym teraz kupił zestaw oscyloskop + generator w.cz., ewentualnie taki skopometr + miernik częstotliwości + generator w.cz. Generator w.cz. taki do 30MHz też zrobisz sam. W tej książce też był chyba schemat. No chyba, że zrobisz na arduino z DSS i z wyświetlaczem.
@eppe8755
@eppe8755 Ай бұрын
@LabFun W tej książce jest opisany generator na ul1202 chyba do 40MHz nie modulowany i zamierzałem go zrobić. Cewki są zrobione na filtrach 12x12 od telewizora i czy mogę zastąpić je współczesnymi cewkami z kolorowymi rdzeniami?
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Licho wie co to za rdzenie. Ja miałem wszystkie wymienne cewki jako powietrzne. Poza tym w GDO lepiej aby one nie były ekranowane. Zależy nam na tym aby właśnie promieniowały. :)
@eppe8755
@eppe8755 Ай бұрын
@@LabFun To wiem, zbudowałem jedno TDO, działa całkiem dobrze ale trudno jest cokolwiek tym stroić
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Dlatego ja bym poszedł w generator i oscyloskop. Teraz już nie czasy na GDO. Generatorem i oscyloskopem zrobisz to samo.
@goranmanevski12
@goranmanevski12 Ай бұрын
dzień dobry, pozdrowienia z Macedonii.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
O! Dzień dobry, nie wiedziałem, że tak daleko mnie ktoś ogląda. :D
@mariuszwrwrwr208
@mariuszwrwrwr208 Ай бұрын
Ja go chcę ☝️. Dlatego że ten odbiornik do było moje marzenie 😊, niestety jakoś tak wyszło że nigdy go nie zrobiłem 😢.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Nie próbowałeś jakiegoś zbudować?
@Majka-f1r
@Majka-f1r Ай бұрын
😊😊😊😊
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Pozdrawiam 😊
@Excray80
@Excray80 Ай бұрын
Hej. Jestem zainteresowany tym odbiornikiem ze względu na to, że byłby to mój pierwszy odbiornik na pasmo krótkofalarskie, które zawsze mnie fascynowało a nawet wielokrotnie zastanawiałem się nad licencją krótkofalarską. Brakowało mi jednak takiego impulsu aby to zgłębiać. Możliwość wsłuchania się w transmisje krótkofalarskie i eksperymentowania na tym odbiorniku, być może będzie takim krokiem milowym. Z góry dziękuję.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Badzo dziekuję. Masz jakieś "drobne zaplecze" do majsterokowania?
@Excray80
@Excray80 Ай бұрын
@@LabFun Tak, mam sprzęt. Lutownica, miernik, jakieś chińskie mierniki LCR, Doświadczenia też trochę - robiłem już jakieś proste radyjka superreakcyjne plus dużo sprzętu naprawiłem. Ale jakoś tak cały czas tylko krążyłem wokół SSB nie mając jakoś punktu zaczepienia. W międzyczasie cyfrówka i programowanie uC jakoś przejęły mój czas.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@Excray80 O, to w sumie generator w,cz, (sorry za przecinki, ale zamienia na czeska domenę) :D na DSS i Arduino problemem nie będzie :) W tym odbiorniku aż się prosi o jakiś generator cyfrowy, bo dostrajanie do korepondenta, to jednak udręka jak jest tak szeroki zakres przestrajania.
@Excray80
@Excray80 Ай бұрын
@@LabFun Można by było zrobić jakiś generator PLL. Mam jakąś chińską wersję generatora do 20MHz więc też można by się pobawić w ten sposób.
@lucky-9P9A
@lucky-9P9A Ай бұрын
jedynka i ósemka służą do regulacji wzmocnienia. Przy takim układzie wzmocnienie jest ok 200. Czyli dużo! Wystarczy niefortunne poprowadzenie ścieżek i mamy wzbudzanie. I jeszcze jedno: dlaczego autorzy takich układów ignorują i modyfikują układy z noty aplikacyjnej, zmieniają wartości elementów? To jest za proste, żeby koniecznie zmieniać na siłę - potem wzbudza się itd...
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Tak, wiem, że do wzmocnienia, czytałem datasheeta. To znaczy teraz wiem, w 1997 nie wiedziałem. :D :D Ostatnio troche ukałdów na LM386 robiłem i prawie każdy autor układu coś tam zmieniał względem noty aplikacyjnej, po grzyba?
@Tomek-i3g
@Tomek-i3g Ай бұрын
@@LabFun Różne modele mosfetów tak naprawdę mają rózne wzmocnienie. Nawet ten sam typ różni się pod względem producenta. Takze takie rzeczy zawsze trzeba samemu dobierać. Autor mógł mieć inny egzemplarz.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@Tomek-i3g Masz rację 100%
@krzysium4454
@krzysium4454 Ай бұрын
Trudniej się na suchym krótkofalarskie potrzebuje odbiornik
@krzysium4454
@krzysium4454 Ай бұрын
interesuję się krótkofalarskie my chcemy bym nasłuchiwać chciałbym odbiornik
@krzysium4454
@krzysium4454 Ай бұрын
Dodam jeszcze jestem samoukiem i wgl że sam się nauczyłem do elektroniki bawię się w niej układami i bym się bardzo odbiornik przydał do pracy na nasłuchu różnych częstotliwości cb radia i innych rzeczy
@tramwajarz12
@tramwajarz12 Ай бұрын
@@krzysium4454 na tym odbiorniku iodbierzesz tylko jedno pasmo
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@tramwajarz12 Pasm, to odbierze więcej, ale tylko krótkofalarskich.
@wawrzynzatorski5631
@wawrzynzatorski5631 Ай бұрын
Przypomina stare radia np: Ballada.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Jeszcze dodać wskaźnik siły sygnału na magicznym oku. 😄
@domel1410
@domel1410 Ай бұрын
Zrob nadajnik odbiornik do zabawy zawody na ŁOWY NA LISA poszukiwanie ukrytych nadajnikow były takie artykuły w EP .zrob na pasmo 3,5 i 144 mhz , kiedys chcialem to zrobic ale cholerstwo , dajcie spokoj nie dziala . Zrob jak zestroić te anteny odbiorcze.
@szymonradioswl6500
@szymonradioswl6500 Ай бұрын
Ooo na agregacie, ciekawy. Ja mam Kacpra i czeka na dokończenie.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Robiłeś Kacpra czy Kacpra II?
@szymonradioswl6500
@szymonradioswl6500 Ай бұрын
@@LabFun Jest to Kacper 2 80 i 40m. Były tam jakieś problemy z filtrami wejściowymi. Przyjdzie do łask niebawem.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@szymonradioswl6500 W swoim IC-746 masz wsadzone jakieś dodatkowe filtry, czy to co fabryka dała?
@szymonradioswl6500
@szymonradioswl6500 Ай бұрын
@@LabFun Tylko to co fabryka dała. Na moje fatalne warunki antenowe to starczy.😃
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@szymonradioswl6500 Pytałem, bo mam takie samo (i też golas). :D No i niestety też fatalne wrunki antenowe. :/
@SQ3LLX
@SQ3LLX Ай бұрын
Zbudowałem i uruchomiłem ten RX jakieś 20 lat temu. W moim przypadku preamp był na BC107 a zamiast UL1202 (nie LM1202!) zastosowałem... hybrydę! Na kawałku laminatu wyciąłem nożem pola i zbudowałem analog UL1202. Działało to, nawet stabilnie. Oczywiście okresowo trzeba było "dokręcać" VFO. Po latach odbiornik trafił do kolegi który dzięki niemu wdrożył się w "hamski świat". Było warto, do tego układu już zawsze będę miał sentyment!
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
No tak, UL1202 skomplikowany nie był, ale brawo za pomysł jego "poskładania". :) Następny odcinek będzie o moim pierwszym odbiorniku (chyba 1985r). Pozdrawiam
@szymonradioswl6500
@szymonradioswl6500 Ай бұрын
Hah FT8 to wszędzie jest. Jak na tak małą ilość elementów to nawet fajnie odbiera.
@MarekElektronik
@MarekElektronik Ай бұрын
Zapewne dobra antena i brak miejskich zakłóceń.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@MarekElektronik Oj nie, środek miasta i antena skrócona trapami jeden metr nad dachem zamiast w wolnej przestrzeni. Raczej zbiera szum kosmiczny i sygnały UFO niż krótkofalowców :D :D Na 80m i 40m mam S9 zakłóceń non stop. :/
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Też byłem zaskoczony, choć utrapieniem jest szeroki zakres przestrajania i w związku z tym trudność w strojeniu do korespondenta, a poza tym bez miernika częstotliwości znaleźć gdzie jest pasmo krótkofalarskie, to szukanie igły w stogu siana. :/
@Tomek-i3g
@Tomek-i3g Ай бұрын
@@LabFun To zrób jednotranzystoeowy generator na bardzo popularnym kwarcu 3.579 MHz, możesz się stroić na niego na podstawowej jak i też na dowolnych harmocznicznych... A żeby rozciągnąć zakres trzeba tylko włączyć szeregowo kondensator ze kondensatorem zmiennym. Wartość dobierasz albo wyliczasz ze wzoru na łaczenie szeregowe kondensatorów. Najprościej mówiąc jak chcesz 2 razy zmniejszyć pasmo przestrajania to właczasz taki sam kondensator, w tej eltrze jest chyba 250 czy 350 pF...
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@Tomek-i3g Taki generatorek polecał np. SP5DDJ do konstruowania Tourusów. Wiesz, tu problem z tym, że to odbiornik, który ma pokywać zakres 3,5MHz-30MHz. Mozna obciąć przestrajanie, ale kosztem jakiś pasm. Choć to może i dobry pomysł... Dolny ograniczyć tylko do 80m i 40m, a górny tylko do 20m. Albo w ogóle zrobić dwupasmowy.
@MrGonzoles
@MrGonzoles Ай бұрын
ludzie karmimy algorytma nie śpimy :p u mnie jeszcze leży do złożenia AVT3215 ala odciąg oparów ale jakoś człowiek weny nie ma żeby złożyć :]
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Ja mam tak z wieloma układami. Tzn. zaczynam a później leżą i jakoś serca do nich nie ma. Od prawie roku leży np. zmontowany i uruchomiony odbiornik Taurusa, zmontowałem nadajnik, ale do strojenia weny nie ma. :/
@Tomek-i3g
@Tomek-i3g Ай бұрын
AVT to dziadostwo. Konstrukcji takich odbiorników opublikowano multum (sam kilka autorskich skonstuowałem). Naprosszy to odbiornik na bazie Bartka (UL1242) zawsze działa. Te z MOSFETAMI są zawsze podatne na podwzbudzenie, bo bardzo duże wzmocnienie jest skupione właśnie w tym stopniu.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Ja czekam aż ktoś wymyśli prosty projekt RXa, który będzie na fabrycznych dławikach bez strojenia, na ogólnodostępnych elementach, które można kupić u jednego sprzedającego (żeby nie podnosić ceny wysyłkami). Taki udostępniony publicznie projekt by miał szanse stać się popularnym w klubach, a i niezrzeszeni by mieli szansę na zbudowanie odbiornika typu kup i złóż. Cały czas takiego projektu nie ma.
@GrzGrz-yn8hw
@GrzGrz-yn8hw Ай бұрын
Bezmyślna mozajka stąd kłopoty to typowe dla firmy, poprawny schemat to dopiero początek.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
Ze ścieżkami to niestety prawda. W audio wystarczy źle masę czy sygnały puścić a co dopiero przy w.cz., choć to dopiero 3,7MHz. W tej chwili uruchamiam Lidię na płytce przez kogoś zaprojektowanej i niestety burczy. Przed chwilą przylutowałem ekran międzu VFO a filtrem wejściowym, mam nadzieję, że pomoże.
@GrzGrz-yn8hw
@GrzGrz-yn8hw Ай бұрын
Dasz radę, dawno temu wyłożylem się na zbyt cienkiej (1mm) masie dług. 6mm przy liczniku dziesiętnym miał być gen sinus na drabince do pakiet radio i poszedł jeden dzień na szukanie przyczyny 🤣, tak bywa, powodzenia.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
@@GrzGrz-yn8hw Bardzo dziekuję. Szukam dalej, bo ekran nic nie dał. :/ Zaraz odpalę generator z krótkim drutem jako anteną nadawczą i sprawdzę czy wtedy też ten przydźwiek jest. Miłego dnia!
@pathfinderpolska
@pathfinderpolska Ай бұрын
Nadal nie rozumiem fenomenu chińskich kitów wśród hobbistów. Kupienie płytki i komponentów na naszym rynku jest cenowo podobne do odbiornika globalnego z ssb. Gdyby to były konstrukcje odbiorczo nadawcze na jednym paśmie z zastosowaniem lamp w celach edukacyjnych oczywiście to jeszcze można traktować jako wzbogacenie wiedzy i umiejętności zwłaszcza dla młodych inżynierów. Bawienie się kitami jest nudne dlatego tyle z nich ląduje w szufladzie lub wiecznym kartonie a co gdyby stworzyć urządzenie praktyczne takie co też może nadawać to mogłoby utrzymać motywację do końca.
@MarekElektronik
@MarekElektronik Ай бұрын
W 1997 roku gdy powstał ten kit realia rynku były nieco inne i poprzez brak sprzętu pomiarowego wielu poległo przy uruchomieniu układów które poprzez duże uproszczenia były często niestabilne. Filmik daje motywację i pokazuje, że mimo iż dzisiaj coś nam się nie udaje ,to nie należy się poddawać Dla wielu liczy się satysfakcja z samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów.
@LabFun
@LabFun Ай бұрын
​@pathfinderpolska @MarekElektronik Gdybym miał liczyć "ekonomicznie" i patrzeć na cenę, to nie opłaca to się za nic. Zwykły ATS z Chin kosztuje mniej niż komlet części z kosztami wysyłki kupione w PL do jakiegoś KITa. Generalnie uważam to za bolączkę naszych czasów, bo powinien być dostępny na rynku PL prosty odbiornik jednopasmowy jako KIT. AVT coś tam czasami robi, ale ceny są kiepskie. To, że nie można poddawać się, to też prawda, no i radocha z własnoręcznie złożonego i działającego jest wielokrotnie wyższa niż z wieopasmowego kupionego. Poza tym każdy w tym całym krótkofalarstwie znajduje sobie jakąś działkę. Ktoś tam mikrofale, ktoś CW, ktoś grzebanie w antenach, a ja lubię zrobić jakiś odbiornik. Zbudowane układy rozdaję, bo pamiętam jak sam chciałem kiedyś słuchać krótkofalowców, ale był problem jak. Próg wejścia w VHF został mocno obniżony przez chińskie ręczniaki (60-70 zł za 5W ręczniaka, kiedyś było nie do pomyślenia), ale z KF, dalej jest problem. Schematy TRXów są opublikowane w sieci przez różnych twórców - choćby osławiony Taurus. Tylko nie widzę zestrojenia TXa Taurusa bez podstawowej znajomości działania układów, posiadania urządzeń pomiarowych (i umiejętności ich obsłużenia), a piszę to z autopsji, bo pierwszego Taurusa składałem kiedyś tam przeszło rok i wtedy też musiałem kupić sobie pierwszy oscyloskop, bo bez niego ni kuku.
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo Ай бұрын
Do każdego hobby się dokłada, widać że koleżka nigdy żadnego hobby nie posiadal
ATS-20 - odbiornik globalny, który odbiera prawie wszystko
14:15
Sierra Echo
Рет қаралды 193 М.
小丑教训坏蛋 #小丑 #天使 #shorts
00:49
好人小丑
Рет қаралды 39 МЛН
The Best Band 😅 #toshleh #viralshort
00:11
Toshleh
Рет қаралды 20 МЛН
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19
Prosto z labu - super! Odbiornik superheterodynowy wykonany samodzielnie.
21:11
Testujemy chińskie gadżety [RS Elektronika] #185
18:17
RS Elektronika
Рет қаралды 103 М.
Odbiornik krótkofalarski EWA 40m, AVT6017 - LabFun
16:51
LabFun
Рет қаралды 2,7 М.
Jak naprawić zasilacz ATX, na co zwrócić uwagę?
20:18
Majsterkowanie i nie tylko
Рет қаралды 34 М.
Krótkofalarski odbiornik homodynowy z 1985 roku - LabFun
15:07
Zrozumieć Elektronikę: Zacznijmy od podstaw
38:32
Piotr Górecki
Рет қаралды 291 М.
Prosta elektronika. Budujemy radio
12:51
Lechosłowianin
Рет қаралды 17 М.