Kilka filmów obejrzałem i fajnie że pokazujesz sprzęt dostępny dla amatorów do "przemysłowego" spawania w garażu ale ten puls... Nie sposób zaobserwować takiej częstotliwości gołym okiem przecież, sprzęt nagrywający też działa z nieporównywalnie mniejsza częstotliwością rejestrowania klatek. Faktycznie producent dopuszcza może niepotrzebnie możliwość takiej mało użytecznej regulacji ale nie jest to pierwsza spawarka której używasz by nieco bezmyślnie wykręcać wszystkie parametry do maksymalnych ustawień. W kolejnych testach myślę że warto spędzić ze spawarka nieco więcej czasu by dać pełniejszy obraz jej możliwości
@MasterDimonTV4 жыл бұрын
Aby działać jak puls, musisz ustawić 80% siłę impulsu, puls / pauzę 50/50 i częstotliwość od 1-20 Hz
@mirosawmilewski5949 Жыл бұрын
Pozycja czasowa 2.50 > czego tu nie rozumieć ?... W komentarzach jak widać ludzie pojmują dlaczego jest wersja na 230V i 3x400V. Jeżeli to za trudne, zrezygnować z testu. Za dużo też 'wypowiedzi '''nie wiem'', 'nie wiem o co chodzi'', no i wypadałoby przeczytać instrukcje przed uruchomieniem spawarki, a nie zaglądać do niej w trakcie filmu. Nasuwa się na myśl znane powiedzenie: ...''kończ Waść, wstydu oszczędź...''
@lombybedlam3 жыл бұрын
O pytaniu „dlaczego Paton wypuścił ten sam model spawarki dla dwóch typów sieci elektrycznej” Zwróć uwagę w instrukcjach na pobór mocy w Paton VDI 250 nominalnie, wynosi 7 kW i szczyt (to jest, gdy gotujesz na maksymalnych ustawieniach - 11 kW. Teraz przejdź do domowej rozdzielnicy elektrycznej i spójrz na nominalną wartość jaki jest wskazany tam prąd znamionowy wyłącznika i jaka jest wartość w AMPERE, Paton na jedną fazę wymaga 34A do normalnej pracy (zwykle 20A jest używane w prywatnym domu), podczas gdy trójfazowa wersja tej spawarki może współpracować z wyłącznikami do 16A, (3 x 16A) i nawet będzie miejsce do czajnika elektrycznego, pralki czy podgrzewacza wody i jednocześnie można spawać prądem 250A np. wiadro z koparki górniczej)))
@JohnSmith-nq2xb3 жыл бұрын
Zerknij w tej tabelce na wymagane natężenie prądu z sieci. w wersji 230V potrzebujesz 32A do 36A a w wersji na siłę 10A do 12A. Instalacja elektryczna, która poda 36A nie jest często spotykana w domach. To już spore wymogi, a nie każdy ma takie warunki przyłącza żeby można było tylko zmienić bezpieczniki...
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Masz całkowitą rację, dzięki :)
@kamilmisiak22933 жыл бұрын
o chłopaki zaczęli czytać instrukcje po wpadce na Magnumie no brawo brawo heheheh :D spawacie kozacko wszystkim co by w ręce nie wpadło!
@szczypiorek_siemano3 жыл бұрын
jakiej wpadce?
@ukaszmacieja70934 жыл бұрын
Też mam taką ale na 230v. Jej największa zaleta to mobilność, na wózku mam migomat a jak trzeba połowa pod. pachę i jadę elekrrodami. Spawa się bardzo łatwo.
@michasz.2113 жыл бұрын
@Łukasz Macieja długo go już masz? Jak uważasz, jest w miarę solidny? Lepszy wybór niż Magnum, Ideal z synergią? Zastanawiam się nad Paton PSI 200 Pro. I właśnie mobilność tego urządzenia mnie zachęca bo elektrody można wziąć pod pachę i iść w teren. Tylko cena wyzsza niż zakładałem na poczatku
@ukaszmacieja70933 жыл бұрын
@@michasz.211 nie mam go długo ale porównując do urządzen do ok 1000 zł w tym magnuma to sprawa fajnie i lepiej . Migomat też fajnie spawa. W tej chwili pewnie wybrałbym bym model 250, bo ma cztero rolkowy podajnik i kasetę na szpule. Ale do tej pory nie mialem okazji wykorzystać pełnej mocy spawarki. Opinie z testów na YT nie da przesadzone. Jak kupowałem to na YT nie było żadnego filmu
@MasterDimonTV4 жыл бұрын
W Patonie impuls działa jak w LORCH Speed Up)) 80% impuls 20% utrzymujący łuk, ustaw częstotliwość przerwy 40/60 impulsu co najmniej 0,2-2 Hz i uzyskasz Spead Up
@ManiacySpawania4 жыл бұрын
No stary nie porównuj do lorcha bo to przepaść jest
@MasterDimonTV4 жыл бұрын
@@ManiacySpawania I wyraźnie )) , ale funkcja pulsacji w Patonie działa podobnie jak Spead Up
@ManiacySpawania4 жыл бұрын
@@MasterDimonTV No ja powiem tak pulsu tam nie słyszałem na pewno
@jank38593 жыл бұрын
Dziękujemy
@guenterklein7812 жыл бұрын
0,2-2hz was heißt das? 0,2 kann man nicht einstellen Grüße
@tomaszwilczak1362Ай бұрын
Witam z Jakiej firmy polecasz. Mig,Mag na poczatek na 220 v
@kaczka1231003 жыл бұрын
Jestem ciekaw jak wypadła by magnum synergia 210 easy super oceny ma :)
@dadae303 жыл бұрын
Możesz podesłać która to spawarka ???
@kaczka1231003 жыл бұрын
Magnum MIG 210 Synergia Easy
@adamrybak52834 жыл бұрын
Puls jest tylko dawanie na maksa mija się z celem trzeba było ustawić 10 Hz bardziej się nim pobawić a nie tylko 2 podejścia :-) sam się nim bawiłem ponad 2 h
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
w teście chodziło mi o to, żeby sprawdzić graniczne wartości, bo skoro producent daje nam możliwość korzystania z nich to czemu miały by nie działać :)
@adamrybak52834 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC w drugim podejściu słychać jak pracuje puls odgłosy są takie jak w rogu prawie jak się pobawisz :-)
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@adamrybak5283 jak dla mnie Grześku to cały czas nie jest puls, zresztą same ustawienia patona to sugerują, 80% "puls" to max, a reszta to co? Bo łuk mieszany to też nie jest, przykładem łuku zwarciowego z łukiem pulsacyjnym jest opcja speed up w testowanym LORCHu i możesz sam zobaczyć jak to brzmi i wygląda :)
@Znafca_wrzystkiego4 ай бұрын
Czy to dobra spawarka porównując do bestera podobnych parametrów?
@Przemoo2509 ай бұрын
Witaj mam pytanie a odnośnie spawarek tig ad/dc spartus jedna jest na siłę 320A A druga 230v 200A Spawarka używana będzie głównie aluminium miski przewody klimatyzacji co byś doradził czy jest jakaś różnica w stabilności spawania między 230v a 400v ?
@vNeroxx4 жыл бұрын
Fajnie by było gdybyś nagrał odcinek o rysunku technicznym używanym podczas pracy spawacza (odczytywanie informacji z rysunku).
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
z chęcią, ale tu pojawia się problem logistyczny, jeśli tylko nadarzy się okazja, na pewno nagramy taki odcinek :)
@vNeroxx3 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Byłoby super
@Mark__T4 жыл бұрын
Mała uwaga techniczna - Od kilku odcinków dźwięk na filmach pogorszył się, wygląda to na jakiś włączony filtr audio. Pierwsze odcinki miały idealną ścieżkę dźwiękową.
@freddiechopin37694 жыл бұрын
Yup... w ostatnich kilku odcinkach jest kiepsko, w tym jest już naprawdę źle. Może w pomieszczeniu jest zbyt duży pogłos i po wyfiltrowaniu tego pojawia się taki właśnie efekt? Albo może to kwestia umieszczenia mikrofonu, gdyż kilkukrotnie zauważyłem, że efekt nasila się lub znika zależnie od tego w którą stronę odwróci głowę prowadzący.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
zgadza się, cały czas próbuje to dopracować, ale efekty widzę dopiero podczas montażu filmu. W tym odcinku faktycznie w złym miejscu przypiąłem mikrofon. Tak czy inaczej dzięki, za informację :)
@mietekbrejt78812 жыл бұрын
Test średnio miarodajny. Puls działa tylko niestety żeby to rozkminić metodą prób i błędów zajęło mi to cały dzień,sporo zmarnowanych elektrod i drutu. Dwadzieścia razy przeczytałem instrukcje. Jeśli masz prąd w MMA 100 A i ustawisz siłę pulsu 80% to prąd skacze od 20A do 180A analogicznie 50% ze 100A prąd jest od 50A do 150A analogicznie ma to się do napięcia w MIG MAG.Duty Cycle 20%=20procent czasu jednej amplitudy prąd lub napięcie jest w tej górnej wartości a 80% w tej niskiej gdy ustawimy 80% Duty Cycle jest odwrotnie. No i porównywanie Lorcha do Patona to porównywanie merca do malucha, nie mniej jednak funkcję działaja tylko trzeba to rozkminić bo instrukcja jest nie jasna.W MMA polecam ustawić prąd średni wymagany do elektrody np 3,2 mmm ok 105 A, siłę pulsu ok 30%,Duty 50%, Hz od 2-10, w MIG MAG podobnie tylko Hz 5-15.Oglądałem kilka recenzji różnych Patonów , nie tylko na polskim YT, i ten temat pulsu zgłębił troszkę tylko Adi Weld...
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
ok dzięki, przy najbliższej okazji sprawdzę :)
@mietekbrejt78812 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Ogólnie od lat używam Tigera 3000,prosty transformator do naprawy maszyn bez żadnych fajerwerków ,tego Patona kupiłem bo go wszędzie pełno było na YT, tak jak kobieta torebkę na poprawę humoru😁Funkcję tego pulsu polecam wam w szczególności przetestować w opcji MMA, piękna sprawa, ładnie miesza jeziorko, wystarczy tylko ciągnąć elektrodę, da się nawet spawać ciągiem blachę 1mm gdy pobawimy się ustawieniami, szkoda że w instrukcji nie podano jakiś podstawowych nastawów tych opcji do wszystkiego trzeba dojść "organoleptycznie"
@СвятовитСоляник-л1б Жыл бұрын
Купив пару тижнів тому цю модель, оновлену. Дійсно, вони навіть відключили функцію пульсу в меню, в режимі MIG. В сервісі пояснили, тому що не працює. Я дуже розчарований. Але в цілому аппарат достойний, алюміній варить. 335 амперів то скоріше за все при роботі форсажу, гарячого старту.
@СвятовитСоляник-л1б Жыл бұрын
До речі, пане, в новій версії вони поправили люфт котушки, тепер міцніша.
@kierdel11834 жыл бұрын
Dziękuję Grzegorzu za potwierdzenie moich teorii, fajny test bardzo przyjemnie się ogląda
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
ja również dziękuje :D
@hood28644 жыл бұрын
Tam jest puls i bardzo dobrze pracuje. Trzeba bylo ustawiać od dołu Hz i próbować
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Skoro mówisz, że tam jest puls, to proszę wytłumacz mi ustawienie procentowe. Max można dać 80% "pulsu", a 20% co to jest? Łuk pulsacyjny, albo jest włączony, albo nie, jeśli nie to spawamy łukiem zwarciowym/natryskowym :)
@hood28644 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC ustawienie procentowe tj upraszczając moc pulsacji. Jest to procent od wybranego prądu spawania.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@hood2864 mocą pulsacji nazwałbym bardziej częstotliwość :) tu musimy odróżnić rodzaje łuków elektrycznych w trakcie spawania, puls jest zupełnie osobnym łukiem, nie można go mylić z łukiem zwarciowym, mieszanym, ani natryskowym, więc jak możemy ustawić tylko 80% danego łuku elektrycznego...nie obrażaj się na mnie, ale naprawdę nie uważam tej zmiany parametrów wysoki/niski w patonie za prawdziwy puls.
@hoodhood13714 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC nie obrażam się, instrukcja podaje przykład: Spawanie drutem 0,8 mm, ustawiona prędkość podajnika drutu 5,5 m/min, dobrana podstawowa wartość napięcia spawania wynosi 18 V, a moc pulsacji [POWER OF PULSE] = 20%, przy czym częstotliwość pulsacji [FREQUENCY OF PULSE] = 20 Hz i "współczynnik wypełnienia" [DUTY CYCLE OF PULSE] = 50% domyślnie. Wynik: Napięcie źródła będzie pulsowało od 14,4 V do 21,6 V z częstotliwością 20 Hz, impulsy będą mieć równą formę zarówno wg. amplitudy, jak i czasu. W sytuacji zmiany parametru "współczynnik wypełnienia" [DUTY CYCLE OF PULSE] odmiennego od 50%, zachodzi asymetria w przebiegu impulsowym, ale urządzenie obliczy tak, że przy zachowaniu podanej różnicy impulsów, będzie podtrzymywało średni poziom napięcia spawania na poziomie ustalonej wartości podstawowej napięcia 18 V (tzn. jak określono), tak aby nie uległ zmianie średni wkład ciepła do spoiny.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@hoodhood1371 no dobrze :) mi cały czas chodzi o to, że łuk pulsacyjny to łuk pulsacyjny, w patonie go nie ma, zamiast łuku pulsacyjnego jest coś co bardziej można nazwać "specyficznym cyklem" skoków napięć w standardzie. Czyli owszem w efekcie ten łuk pulsuje między parametrem "wysokim/niskim", ale nie jest to ciągle łuk pulsacyjny. Czy mogli go tak nazwać? Mogli i nazwali, ale moim zdaniem nie powinni, czy ten specyficzny cykl coś daję? Moim zdaniem daje bo faktycznie spoina wygląda lepiej i jest mniej rozprysków, ale nie mogę tego nazwać pełnoprawnym pulsem, żeby zachować czyste sumienie.
@maciejkabat88234 жыл бұрын
Grzegorz naprawdę wie co mówi, uwielbiam oglądać, bez zbędnego pierdolenia jak na innych kanałach...
@nerokuwa46074 жыл бұрын
Mam spawarkę od tej firmy, zaś inny model, ten najmniejszy stwierdzam iż jest w miarę dobra, lecz szybko się przegrzewa i nienadaje się do dłuższej pracy.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
dzięki Arinshi za opinie :)
@hood28644 жыл бұрын
Mamy tez wersję pro. Nie ma problemu z przegrzewaniem. Wentylator dobiera obroty do temperatury.
@piotrpajak74844 жыл бұрын
@@hood2864wentylator nie do końca dobiera obroty do temperatury. Poprostu ma dwa stany niskiej wydajności i jak się zacznie spawać to załącza się drugi stan wysokich obrotów.
@Adi-gv8om2 жыл бұрын
Jaki masz dokładnie model??
@myszwykancza98693 жыл бұрын
Mam jedno pytanko , jakie parametry ustawiasz jak robisz lico ? bo nigdzie nie jest to powiedziane . Jest na to jakaś reguła ?
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
zależy w jakiej pozycji spawania i grubości materiału :)
@rafao28754 жыл бұрын
Pachawinka estetyczna ale na przyszłość podkręć parametry , pion musisz poćwiczyć, polecam ćwiczenia na 140-180amp + dynamika łuku szkoda kręgosłupa trzeba zapierdalać
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
to były maksymalne parametry :) co do pionu to obejrzyj odcinek 18, tam spawam tą pozycję, na testach nie skupiam się nad estetyką spoin :)
@mat515z Жыл бұрын
Która spawarka z tych testowanych sie najlepiej sprawdzała Paton 250 czy fanmig J5.
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Testowany Paton był około trzy razy droższy od J5 w tamtym okresie (teraz nie wiem), poza tym był na gniazdo 400V, nie 230 jak J5. Inna półka cenowa, inne zasilanie, inne przeznaczenie urządzeń. Pytanie brzmi do czego potrzebujesz spawarki, wtedy mogę Ci podpowiedzieć co moim zdaniem lepiej się sprawdzi.
@mat515z Жыл бұрын
Użytek domowy ale też pod "fuchy" pospawać furtke brame etc
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Pod drobne konstrukcje moim zdaniem J5 będzie lepszy, zasilanie 230V, prosta synergia, jeszcze prostsza obsługa, i mniejszy gabaryt pod szpule 5kg. Paton byłby lepszy pod cięższe konstrukcje, bardziej stacjonarne roboty, również sterowanie jest zdecydowanie mniej intuicyjne. To jest oczywiście moje zdanie, więc nie koniecznie trzeba się z nim zgadzać, wybierz to co intuicja Ci podpowiada 🙂
@MrMisiek19842 жыл бұрын
Witam. Może zrobisz odcinek które migomaty polecasz np. Powyżej 200a do spawania aluminium kwasowki np. z magnuma dual 280 czy byś może kupił spartusa?
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Nie spawałem spartusem więc nie chce się wypowiadać, tym bardziej porównywać do innego urządzenia, ale jak nadarzy się okazja i wyrobię sobię opinie to z chęcią się nią podzielę 🙂
@bariiw90784 жыл бұрын
Mam pytanie co oznacza 2t lub 4t o co w tym chodzi? Zaczynam przygodę ze spawaniem
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
oglądnij odcinek 28 z testem LORCHa, tam na wstępie tłumaczę o co z tym chodzi :)
@wodzu22034 жыл бұрын
Takie ładne, nowe pomieszczenie, a już zalęgły się jakieś ptaszyska i od początku kraczą :P
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
hehehe jak zwykle Wodzu, Twoja spostrzegawczość mnie zaskoczyła :D
@proavtoukr Жыл бұрын
хотів спитати - це Ви варили флусом без газу?
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Nie, użyty był drut lity w mieszance 82%/18% argon z co2
@proavtoukr Жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Zrozumiałem, dziękuję в нас називається мікс
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Nie ma problemu 🙂
@Franeq094 жыл бұрын
Osobiście mam Patona PSI 200S i dla mnie to najlepsza maszyna na jakiej miałem przyjemność pracować, puls u mnie działa.
@wojtekwierzba78134 жыл бұрын
puls na stali czy kolorówka?
@Franeq094 жыл бұрын
@@wojtekwierzba7813 stal niestopowa.
@kierdel11834 жыл бұрын
@@Franeq09 a na jakich ustawieniach ten puls działa, bo muszę u siebie sprawdzić, jak nie zadziała to chyba reklamacja
@arturs61003 жыл бұрын
jestem amarorem i chce kupić spawarke ale mam takie swoje widzimisie że sprzęt lubie miec dobry i jak najmniej awaryjny.Zastanawiam się nad Torros 200 A2003 albo paton 200 standard,a może masz coś dobrego dla mnie do 2000 tys.jużod kilku miesięcy oglądam wszystko i filmiki na you tube i im więcej wiem tym głębiej w lesie jestem z decyzją,Poradzisz coś. Pozdrawiam
@mich3lski4 жыл бұрын
A może jakiś test klasycznego migomatu :) bez dodatków bajerów itp 😁 sam posiadam starego bestera magster 350 uczę się nim i srednio mi to wychodzi. 😅 bym pogl podpatrzyć co nieco 😁😁 a zapewne duzo osob ma takie proste spawarki :)
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
z chęcią zrobiłbym taki test, ale nie wiem skąd dorwać taką spawarkę :)
@adamtomczyk27004 жыл бұрын
Moim zdaniem też by się taki test przydał,zwykle 2 pokrętła do regulacji,na pewno sporo ciekawych informacji i wiedzy by z tego wyciągnął 😃 zresztą jak z całego kanału 😃
@Ursus4594 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC witam z daleka jesteście?
@sebakowalik53174 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Skąd jesteś, mógłbym podesłać taką spawarkę na testy
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@Ursus459 Radom :)
@steve7501072 жыл бұрын
Jak przeliczyć Volty na Ampery? Jest jakiś wzór?
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Pewnie jest, ale trzeba by jeszcze wziąć pod uwagę średnicę drutu i gaz osłonowy, włącz sobie odcinek 58, może tam znajdziesz to czego szukasz
@niko26973 жыл бұрын
Co pan sądzi o przyłbicy spawalniczej z filtrem powietrza który zapobiega w większości wdychaniu oparów wytwarzanych przy spawaniu?
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Bardzo dobry wynalazek :)
@niko26973 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC czyli warto?
@schowinista3 жыл бұрын
Ja taką uzywam marki optrel z filtrem PAPR . Nie dość że mamy świeże powietrze to przy spawaniu wysokimi prądami twarz jest schładzana co poprawia komfort spawania oraz nie występuje czasowe zaparowanie optyki wewnątrz przyłbicy przy stosowaniu kołnierza naszyjnego oraz kaptura ochronnego na głowę
@red_sweet_rose2 жыл бұрын
Witam sorry ze odgrzewam kotleta ale jest ktoś sprytny kto potrafi ustawić puls w tej spawarce żeby to jako tako działało chodziło by mi dokładnie co do parametrów.
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
W instrukcji obsługi producent podaje sugerowane parametry, wszystkiego nie pamiętam, ale częstotliwość chyba wynosiła 50Hz
@dejavujanus4 жыл бұрын
3:30 W wielu urzadzeniach daje sie mozliwosc wyboru 230/400V, a parametry sa takie same. Np. poszukaj sobie u dostawcow urzadzen warsztatowych(frezarek, tokarek, formatowek...) - tam bardzo czesto mozna sobie wybrac zrodlo pradu. Z roznych przyczyn warsztat/klient moze preferowac 230/400V. Jedni wola 230V bo jest mobilne, a inni 400V bo mniejsze prady lub akurat maja takie gniazdo pod reka. Czesto dla producenta to mala zmiana bo bebechy sa takie same, a jedynie jakis modul podmieniaja przy stalym koszcie materialow. Jesli producent klepie urzadzenie 230/400V z ta sama zawartoscia(400V czesto ma wykorzystana 1 faze) to mozna uznac jako zabieg marketingowy - klient mysli, ze ma profesjonalne urzadzenie. Uczciwy producent wykorzysta 400V zeby urzadzenie dajac ta sama moc bylo mniej obciazone(czesto za wyzsza cene).
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
szczerze, 250A z gniazdka 230V, słyszałem, że w teorii jest możliwe na zabezpieczeniach 32V, ale to teoria w praktyce bardzo mocno byłbym zdziwiony gdyby te same urządzenia na 400V i 230V miały takie same osiągi :)
@dejavujanus3 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Papier wszystko lyka, a klient jeszcze wiecej.
@snajperss13 жыл бұрын
Jak włączyć spawanie natryskowe a jak zwarciowy.
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Oglądnij trzeci odcinek, powinno Ci to trochę wyjaśnić :)
@piotrdabrowski92204 жыл бұрын
Faktycznie puls w mig/mag to tak z przymrużeniem oka, ale na bank pomaga to zredukować odpryski w jakimś stopniu. Ogólne odczucie takie, że dosyć ciężko jest ustawić Patona żeby było jak najmniej odprysków. Ciekawe jest to, że elektrodą otulona da się spawać z tymże pulsem i to faktycznie widać, że działa. Posiadam model PSI270. Na moje potrzeby garażowe jest aż aż, ale niektóre elementy np. ten puls mogłyby być inaczej rozwiązane. Pozdrawiam.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
zgadzam się z Tobą w zupełności :)
@mariuszskierski54364 жыл бұрын
Napisz Piotrze opinie o tej spawarce paton ..bylem juz zdecydowany na 270 pro a teraz tak patrze i sam nie wien
@piotrdabrowski92204 жыл бұрын
Zależy do czego chcesz jej używać. Jeśli do garażowych rzeczy to jak najbardziej. Mi osobiście podoba się to, że kiedy mam coś naprawić to biorę elektrodę i źródło prądu, a podajnik zostaje. Podajnik ogólnie ma bardzo solidny odlew i duże rolki. Te mocowanie na szpule wydaje się być delikatne, ale u mnie wisiała na nim szpula 18 kg i nic się nie działo, ale taki drobiazg zawsze można łatwo wzmocnić. Jeśli chodzi o samo spawanie to tak: MAGiem trzeba troszkę się natrudzić żeby ustawić dobrze. Czasami sypie takimi sporymi odpryskami co mnie najbardziej irytuje. Sama stabilność łuku jest bardzo fajna! Ostatnio bawiłem się na drucie 1.2 aristorod esab. Mocy jej nie brakowało i ładnie w miarę szło. Odpryski udało się zredukować w znacznej części tym nibypulsem, ale trzeba się było pobawić ustawieniami trochę. MMA jest dla mnie lepsze w tej spawarce niż MAG. Radzi sobie elegancko z każdą elektrodą. W MMA puls już widac, że działa jak dobrze ustawisz. Ogólnie dużo opcji do ustawienia ma jeśli chodzi o elektrodę. No. Charakterystyka napieciawo-pradowa czy jakoś tak. Ustawia się w to zależności od rodzaju elektrod.ale to już takie bardziej smaczki powiedziałbym, bo zwykłemu człowiekowi w garażu wątpię żeby się to przydało. TIG lift sprawdzony tylko przez jakieś 20 min. Pozytywne odczucia. Łatwo zajarzyc łuk. Jest stabilny. Ogólnie spawarkę jakbym miał ocenić biorąc pod uwagę, że to spawarka do garażu dałbym 7/10.
@mariuszskierski54364 жыл бұрын
@@piotrdabrowski9220 Dzieki za sporo informacji..Mi potrzebna na warsztat na gospodarstwo..i tak mysle paton 270 pro czy magnum 280 dual puls synergia...
@piotrdabrowski92204 жыл бұрын
@@mariuszskierski5436 przy tym wyborze nie mogę pomóc, bo nie spawalem takim magnumem. W pracy miałem do czynienia z magnumem 350igbt. Spawało się nim bardzo przyjemnie. Lepiej niż esabem origo 280. Do czasu awarii. Po naprawie to już nie jest to co było.
@jankesm34143 жыл бұрын
Miałem już zamawiać Półautomat MIG FANMIG J5 Most . Ale nie wiem czy recenzja jest wiarygodna
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Oczywiście cały świat nie musi wierzyć że nie biorę za to pieniędzy 🙂 masz do tego pełne prawo. J5 moim zdaniem ma świetny stosunek cena/jakość, gdyby był droższy można by się przyczepić np. że nie można wyłączyć synergii, ale prawda jest taka że łuk jest stabilny i spawa się nią bardzo przyjemnie, a Ty zrób z tą informacją co chcesz, przecież nie zarabiam na sprzedaży tych urządzeń w jakiś magiczny sposób 🙂
@tiger-lo4vw4 жыл бұрын
Doradzcie mi mam spawarkę mig mag transformatorową 3x 400 lecz trochę małej mocy i planuję zakup większej do spawania grubych materiałów nie wiem jaką wybrać transformator , czy inwertor ?
@Georgbennings834 жыл бұрын
Jak ciągniesz dużo metrów za jednym odpaleniem to trafo z chłodzeniem lancy
@tiger-lo4vw4 жыл бұрын
@@Georgbennings83 O K. Dzięki
@Czerwony-ff4wx4 жыл бұрын
Mogłeś jeszcze ustawić z 50-100Hz i zobaczyć co sie dzieje. Właśnie myślałem nad zakupem tego patona ale teraz to sie zastanawiam.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
specjalnie sprawdzam graniczne wartości, bo one najwięcej mi mówią :) zresztą 5Hz zaleca producent w instrukcji obsługi, a tak jak widziałeś przy tej wartości ten niby puls nie spawał wcale.
@festinalente16264 жыл бұрын
Paton w instrukcji obsługi do spawania metodą mag zaleca 20 Hz częstotliwości pulsacji, a 5 Hz do TIG- a .
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@festinalente1626 a to przepraszam, nie zauważyłem tego :)
@tomaszsmigielski83573 жыл бұрын
@@festinalente1626 to działa Puls czy nie w tym urządzeniu?
@festinalente16263 жыл бұрын
@@tomaszsmigielski8357 Działa jak zrozumiesz i nauczysz się jak poprawnie ustawić wszystkie parametry.
@guenterklein7812 жыл бұрын
Hallo Die 20% sind unterschied von spitzenstrom(22v) zu Basestrom +4,4 zu -4,4 26,4 zu 17,6
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Ich verstehe, danke :)
@mateusz71964 жыл бұрын
Chętnie zobacze test Spartusa. Podobno fajnie chodzą ale niestety jedyne filmy prezentujące są na kanale od dystrybutora więc opinia może być niezbyt wiarygodna.
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Mam nadzieję, że wpadnie mi w ręce do testów :)
@grzegorzn22213 жыл бұрын
To powiem Wam że Spartus wymiata. Ciekaw jestem uśmiechniętego ryjka po teście. Swoją drogą napisz do TigLab myślę że wyślą na testy 😁
@czesio2254 жыл бұрын
PULS JEST I DZIAŁA JAK NALEŻY- trzeba go tylko w prawidłowy sposób ustawić. UWIERZCIE MI :)
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
hehe Czesio wierze, ale wytłumacz mi 80% "pulsu", a 20%, które zostaje to co to jest? :D
@ManiacySpawania4 жыл бұрын
Tam nie ma żadnego pulsu a te 20% to siła trzymania uchwytu hahahha
@freddiechopin37694 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC akurat ta kwestia jest wytłumaczona w instrukcji. Jest to nieco zakręcone... Dodam od razu na wstępie, że nie bronię firmy Paton, bo akurat wg mnie tego pulsu tam też nie ma, bo jakoś nie widzę opcji aby ustawić go tak idealnie i prowadzić rękę tak równo, aby faktycznie było jak należy, czyli 1 impuls = 1 kropla przekazana bezstykowo do jeziorka, no ale... Idea jest taka, że ustawienie pulsu np. na 80% mocy i napięcia na wartość np. 20 V urządzenie będzie zmieniało cyklicznie napięcie między (20 V + 80%) a (20 V - 80%), czyli między (teoretycznie) 36 V a 4 V (abstrahując od tego, czy dane napięcie jest na tym konkretnym urządzeniu osiągalne, to tylko przykład jak sobie to należy policzyć). Sprawa znacząco komplikuje się, gdy parametr wypełnienia pulsu ustawiony jest na co innego niż 50%, bo wtedy - wg instrukcji - urządzenie tak dobierze napięcie górne i dolne aby - przy uwzględnieniu wybranego wypełnienia - średnie napięcie i tak wynosiło tyle ile jest ustawione na urządzeniu, niemniej jednak w tym momencie nie chce mi się myśleć jak to przeliczyć. Kiedyś to ogarnąłem (a przynajmniej tak mi się wydaje), gdy chciałem poexperymentować z pulsem, niemniej jednak moje experymenty okazały się nie mieć specjalnego efektu, tak więc już zdążyłem zapomnieć (; Tam po prostu jest INNY puls niż to co nazywa się pulsem w innych spawarkach. W innych jest puls synergiczny, w którym elektronika dba o to, żeby była właśnie 1 kropla na 1 puls, tutaj jest po prostu cyklicznie zmieniane napięcie, co jakiśtam efekt może (wg instrukcji chodzi o ograniczenie ilości wprowadzanego ciepła) i ma, ale na pewno nie taki jakby się tego każdy spodziewał. To jest bardziej taki puls jaki jest znany z TIG czy MMA, a nie taki puls jakiego się każdy spodziewa w migomacie. Trochę szkoda, bo przyznam, że również zdecydowałem się akurat na tą spawarkę m.in. ze względu na ten puls, którego tak w zasadzie nie ma, no ale cóż. Liczę na to, że rekompensatą za brak pulsu jest solidność i bezawaryjność, bo na rynku ostatnio ciężko znaleźć coś "po środku" - co nie jest tanim badziewiem wyprodukowane przez "majfrendów" z dalekiego wschodu, ale też nie jest spawarką za 3-5x taką kasę jaką jest skłonny zapłacić amator-garażowy (tu odpadają niestety wszystkie cuda typu ESAB, Kemppi, Lorch, MOST i cokolwiek tam się jeszcze pojawiło na kanale do tej pory [; sorry [; ).
@plecakwarszawa90652 жыл бұрын
@@ManiacySpawania można do was jakiś namiar? Mam pytanko
@ManiacySpawania2 жыл бұрын
@@plecakwarszawa9065 hehe ale to raczej do Grzeska czyli Akademi spawania
@adamszubartowicz49524 жыл бұрын
Witam a jak ustawić indukcyjność na jakim poziomie
@piotrdabrowski92204 жыл бұрын
W tych spawarkach skala indukcyjności jest od 1 do 3. Na 1 głębokie wtopienie i spoina nie rozlewa się tak ładnie. Przy 3 odwrotnie. Jest zasada jakas do ustawiania tego i jak się nie mylę to do i poniżej 150A wyższe wartości indukcyjności się ustawia. (Jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić).
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
pod koniec jednego z odcinków, zrobiłem taką zabawę, do czego służą trzy gniazda masowe w spawarce, i chodziło właśnie o ustawienie indukcyjności, ogólnie można powiedzieć, że na łuku zwarciowym ustawiasz inną, na mieszanym inną i na natryskowym inną :) ustaw łuk zwarciowy i pobaw się opcją, zobaczysz na których ustawieniach uzyskasz najbardziej stabilny łuk :)
@balcerowicz79902 жыл бұрын
Przyjemnie się oglada testy spawarek, tylko Moim zdaniem żeby testy były uczciwe i miarodajne powinny być wykonywane kilka dni na produkcji czegoś. Bo każdego urządzenia trzeba się trochę pouczyć... To jak z autami...niby zasada budowy auta taka sama a nawet sprzęgła inaczej biora itp Moim zdaniem warta uwagi...jakby miała napis Kempi czy Esab to by wiekszość była z niej super zadowolona bez testu😁.
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
tak jak powiedziałem, sprzęt naprawdę nie jest zły, natomiast przyciski i ten "puls" powodują, że szukałby czegoś innego :) ale to moje prywatne, osobiste odczucia i wiem, że sporo osób lubi te przyciski :)
@balcerowicz79902 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC nie no moim zdaniem przyciski to nieporozumienie...zwlaszcza na modnych mikrostykach jak we frytownicy czy innym agd. Pokretło lub wystajacy przycisk jest mniej awaryjny...
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
@@balcerowicz7990 to masz takie samo zdanie jak ja :) po pierwsze awaryjność, po drugie wygoda. W rękawicach za cholerę jasną nie idzie trafić w te przyciski :)
@Robi-Show4 жыл бұрын
Jak można wydawać opinie o spawarce testujac parę minut porażka
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Jak można wydawać opinie o teście na podstawię paru minut filmu, porażka
@huwe97884 жыл бұрын
Mam takie pytanie czy spawa się tytan
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
owszem, spawa się :)
@dobry-spaw4 жыл бұрын
Nie wygląda mi to na spawarkę przemysłową.Taka zabaweczka.Dużo odprysków.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
no chyba, że przemysł meblarski ;) co do ilości rozprysków, pewnie udało by mi się ją lepiej doregulować, ale nie miałem czasu tak mocno się bawić.
@dobry-spaw4 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Są te odpryski i wątpie abyś miał na to wpływ.Dziękuję tobie za te filmy.Może otwrzysz ludzią oczy w pewnych kwestiach.Pozdrawiam.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@dobry-spaw Z tym otworzeniem oczu różnie bywa, zazwyczaj kończy się to sugestiami, że nie wiem o czym mówię ;)
@ManiacySpawania4 жыл бұрын
Wszystko nawet dobrze tylko tam pulsu to ja tez nie widze Ale odcinek super Pozdrawiam Grzegorz
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Dzięki Emil, również pozdrowienia :)
@wojtekwierzba78134 жыл бұрын
Spawarka z wyglądu sprawia wrażenie sklejonej z dwóch. Do stali jak najbardziej można polecić. Ale pierwszy raz spotkałem MIG Puls bez ustawienia synergii materiał - gaz - drut. Puls powinien działać w zakresie góra / dół a nie procentowo. To nie jest puls tylko łuk mieszany: do 80% pulsu a reszta co? łuk zwarciowy. Czyli do aluminium i nierdzewki słabo. Ciekaw jestem czy ktoś ma doświadczenia z aluminium i Patonem.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Cały czas szukałem słowa opisującego co to jest bo na pewno nie puls :) łuk mieszany brzmi dobrze, chociaż też nie do końca bo przykładem łuku mieszanego dla mnie jest opcja speed up w LORCHu, a w patonie brakuje mi tego pulsu :)
@wojtekwierzba78134 жыл бұрын
Dla mnie puls w MIG/MAG oznaczał zawsze jedno (chociaż jest kilka rodzajów kontroli parametrów I-I; U-I; I-I-I itd) , teraz mamy dylemat: ile procent pulsu w pulsie :) ?
@piotr1307904 жыл бұрын
jaka spawarkę mi polecisz do warsztatu mig mag
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
wszystko zależy od Twoich potrzeb, ogólnie nie polecę żadnego konkretnego modelu bo staram się tego unikać :)
@piotr1307904 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC spawam sporo ponieważ zajmuje się naprawami maszyn budowlanych
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@piotr130790 no to jeśli myślisz o czymś solidnym sprawdź sprzęty z firmy LORCH, MOST albo FRONIUS.
@piotr1307904 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC myślałem cos nad esab lub Lincoln
@jacob336j4 жыл бұрын
@@piotr130790 Taka spawarki by można się było nią na wsi pochwalić to Lincoln liche parametry bez 6k nie podchodź, krótka gwarancja.
@woczykij_grzegorz73272 жыл бұрын
A gdzie spartus ? A czas leci . Pozdrawiam 😊😊😊👍👍👍
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
spartus boi się przysłać do mnie spawarkę, więc trzeba czekać do puki prywatnie jakiejś nie dopadnę ;)
@woczykij_grzegorz73272 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Miałem u siebie 210s jak i 215 LCD wykonanie pozostawia wiele do życzenia jak i osprzęt Most J5 spartusa 210s bije a niby 210s ma 200A 60% MIG I TIG . Ogólnie co byś wybrał do 3 tyś na 230v do swojego garażu ? . Pozdrawiam ! 👍👍👍👍👍👍😉😉
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
Oczywiście wszystko zależy od tego co bym w tym garażu chciał spawać, ale do drobnych prac nie spotkałem na razie lepszej konstrukcji niż J5. Gdyby mi zależało na TIG i MMA to również pada na markę MOST PONTIG 200AC/DC, o tym dopiero nagram odcinek, ale długo szukałem spawarki z takimi możliwościami do spawania elektrodą a ten TIG ma wszystko co potrzebowałem w MMA 😅 cena to jakieś 3300 PLN więc nieznacznie przekracza budżet 😉
@woczykij_grzegorz73272 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC A coś z Mig Mag MMA Ewentualnie Tig metoda przez potarcie do 3.5 PLN lepszej konstrukcji i mocy niż Most J5 ? niby krąży legenda ze on się grzeje powyżej 150 A :D . Pozdrawiam
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
@@woczykij_grzegorz7327 na szkole mam fanmig 3200 i, prywatnie też miałem tą samą spawarkę ale w wersji mobilnej, dokupiłem do niej chłodnicę, pracowała na produkcji i nic jej nie było przez cztery lata, później potrzebowała serwisu, po naprawie działa na nowo. Gdyby miała 2-5 V więcej byłby to ideał, ewentualnie mieszanka 90%/10% i robi się ideał ;) co do ceny już nie pamiętam, ale może trochę przekroczyć Twój budżet.
@arturs61003 жыл бұрын
i jak podpowiesz coś
@balcerowicz79906 ай бұрын
Ciekawe czy teraz ta fabryka istnieje z racji konfliktu z ruskimi
@siwy165 Жыл бұрын
Przetestuj coś ze Spartusa
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Napiszę do spartusa, czy przyślą coś na testy 🙂
@marknowak70394 жыл бұрын
Fajny kanał dobrze się ogląda, mam taką prośbę aby pokazać coś o spawaniu cienkich blach około 1 mm, oraz pytanko jaka musi być minimalna grubość materiału aby można było uzyskać łuk natryskowy ???
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
z cienkimi blachami też pojawią się filmy :) minimum jakie bym uznał za realne to w złączu pachwinowym blacha 3mm, ale na drucie max fi 0,8, chociaż to i tak będzie masa wprowadzonego ciepła w materiał.
@kierdel11834 жыл бұрын
Witam, na moje potrzeby ta spawarka wystarcza, większość spoin wykonuje łukiem zwarciowym lecz natryskowym też chętnie spawam a do tego ten uchwyt jest za słaby🤪. Pulsu nie używam i tak jak na filmie też próbowałem różnych ustawień i nie widziałem różnicy. Posiadam ta spawarkę od kwietnia 2020 roku i narazie jestem zadowolony chociaż teraz uważam, że przez ten rzekomy puls trochę przepłaciłem. Nie powiem korci mnie wymiana na mocniejszy model 315, chociaż na ukraińskiej stronie producenta są dostępne modele 350 i 500 A.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
hehehe apetyt rośnie w miarę jedzenia, a moc uzależnia, więc uważaj :D fakt, że już się cieszyłem, a ten "puls" totalnie zbił mnie z tropu. Jakie masz wrażenia odnośnie mocowania szpuli z drutem? bo strasznie słabe mi się to wydaję.
@kierdel11834 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC mi też się wydaje słabe, ale narazie się trzyma więc pracuje na tym co jest, ciekawe jak podchodzą do reklamacji w tym przypadku
@kierdel11834 жыл бұрын
A powiedz czy tam przy łuku zwarciowym jak spawales lico nie było przerw w łuku?
@wojtekwierzba78134 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC Brak jest osłony szpuli. Jak drut pomiedziowany postoi parę tygodni w garażu na takiej spawarce to będzie skorodowany. Aluminium czy nierdzewkę będzie można zezłomować.
@kierdel11834 жыл бұрын
@@wojtekwierzba7813 osłona szpuli jest, tylko nie wysyłałem jej do testów bo paczka przekraczała gabaryty i musiałaby jechać na palecie 🤪
@paweskiba73074 жыл бұрын
Szkoda że w Polsce takie drogie. Często na Ukrainie można kupić za połowę ceny ten sam model co w Polsce
@paweskiba73074 жыл бұрын
No i mogę się pochwalić moja spawarka właśnie przyjechała MFI 250 MULTIPRO kolega kupił na Ukrainie i przyjechała jeszcze tylko muszę przetestować tig
@czesio2254 жыл бұрын
@@paweskiba7307 kolega nie jedzie jeszcze raz na Ukraine przypadkiem ? 😜
@paweskiba73074 жыл бұрын
@@czesio225 no niestety musisz kolego szukać ale spawarka sztos ale na fotkach filmach wydaje się większa a naprawdę jest mała
@kierdel11833 жыл бұрын
@@paweskiba7307 ile taki sprzęt na Ukrainie kosztuje?
@adossx3 жыл бұрын
@@paweskiba7307 Cześć no i jak Ci się sprawuje ta MFI .Też mam zamiar kupić ten model . Jak czytałem to ona ma pełne połączenie z Tigiem . Sprawdzałeś puls ? Szkoda tylko że w tym modelu jest tylko 3 lata gwarancji ale jak dla mnie to świat bo raczej nie będę jej katował intensywnie .
@Marcin-lt7zp4 жыл бұрын
Szanowna Akademio. Dzięki uprzejmości waszego widza otrzymaliście sprzęt do rzetelnego przetestowania i powinniście to docenić a co z tego wyszło? Wygląda to raczej na lokowanie produktu a nie rzetelny test. Testujecie sprzęt i wydajecie opinię w kilka minut bez dokładnego zapoznania się z nim a wystarczyło przeczytać instrukcję i przeprowadzić kilka prób przed publikacją materiału. Po takim pobieżnym "teście" to zanim któryś z widzów zdecyduje się na przesłanie Wam swojego urządzenia to dwa razy się zastanowi czy ma to sens, czy znowu będzie to tylko "odfajkowanie" kolejnego sprzętu i poprawę Waszych stat. na KZbin.
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
Marcin film trwał kilka minut, a nie sam test :) Możesz mi wierzyć, albo nie, ale bawiliśmy się tą spawarką ponad 6 godzin, wątpię, żeby ktoś chciał oglądać tak długi film :)
@madeingaragepl3 жыл бұрын
Statystyczny
@rafao28754 жыл бұрын
Teraz oglądam dalej , tak to nie jest puls. Jeśli komuś zależy na wriancie pulsem polecam dołożyć i kupić lorche.( Maszyny mają nawet podwójny puls. Testowałem na nierdzewnej stali.. dla mnie bez różnicy troszkę mniej grochu ale nie trzeba tyle inwestować, lorchy mają speed up - program do pionow, podobny do pulsu- polecam. Ale jeśli ktoś ma budżet bez wątpienia ewm / fronius - ale do są dość manualne maszyny które kalibrujemy typowo pod rękę 👍 ale to akurat dla profesjonalistów tworzy różnice między spawaczem a spwaczem) kończąc jedno zdanie podsumowania,... Je. . Synergie pamiętajcie manual = umiejętności
@seramotАй бұрын
Paton nie ma nic wspólnego z instytutem spawalnictwa - to made in china wersja na zamówienie firmy z ukrainy pod marką Paton..
@MrAudiholic3 жыл бұрын
Na ucho ta spawarka nie ma nic wspólnego z prawdziwym pulsem. Puls powinien jęczeć jak bolid formuły 1. Kto spawał prawdziwym pulsem ten wie.
@marcin71183 жыл бұрын
O pulsie w patonie pogadaj z Piranem. On od dawna używa 200 pro lub 250 pro 230V
@kepinskidaniel15212 жыл бұрын
Masakra ale to rzyga tak naprawdę im więcej mam parametrów do ustalenia tym trudniej uzyskać dobry efekt wypadało by zmieniać ustawienia przed każdym spawaniem ma to sens jak robimy coś powtarzalnego 🤣
@AKADEMIASPAWANIAGC2 жыл бұрын
zgadzam się z Toba w 100%, za dużo ustawień to też nie jest dobrze :)
@waco2oo74 жыл бұрын
Jakiej grubości spoina wyszła? a4? Dobrze byłoby zrobić magnetyki bo wizualnie zawszę dobrze wygląda. Jaka konkurencja do tego modelu?
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
na oko a4, magnetyki na tak krótkiej próbce to trochę przerost formy nad treścią, ale jeśli jest taka konieczność mogę zrobić ;)
@jacekejsmont4 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC interesuje mnie to czy spoina a4 to faktycznie spoina czy przyklejenie. Mam powermata 230a. I boję się swoich spawów. Kiedy spawam coś cienkiego (stolik, balustradę) to jest ok ale kiedy spawam grubsze rzeczy, spoinę muszę rozprowadzać ruchem oscylacyjnym by wyszło choćby a4 i powątpiewam w ten wtop. Temu zachaczylem temat magnetyka. Jaka konkurencja do tego patona? (Piszę z drugiego konta)
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
@@jacekejsmont wtopienie lepiej pokażą nam zgłady, chce zacząć je robić na próbkach, magnetyki pokazały by tylko przyklejenia powierzchniowe. Co do konkurencji, to wszystko w tej samej cenie będzie konkurencją :) z tego co testowałem na kanale, jeśli zależy Ci na pulsie to magnum będzie lepszy, jeśli nie to paton jest w porządku :)
@jacekejsmont4 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
@ZombiDidgeridoo Жыл бұрын
Serio, z całym szacunkiem ale odechciało mi sie spawac po tym filmie.
@AKADEMIASPAWANIAGC Жыл бұрын
Na prawdę się nie obrażam, jest to stary odcinek i szczerze go nie pamiętam. Wiem że nie rozgryzłem wtedy ich ustawień pulsu, ale zrobił bardzo dobry odcinek na ten temat Adam Maszynotwór który podłączył patona do oscyloskopu (ja wtedy nie miałem takiego narzędzia) żeby rozgryźć co autor spawarki miał na myśli, więc jeśli o to chodzi to możesz znaleźć więcej informacji na kanale Adama.
@michaandrzejczak93994 жыл бұрын
Halo halo miałbym swojego spartusa 250pfc do przetestowania, moglbym kiedys podjechac na testy 🙂 odezwij sie w komentarzu 😁
@AKADEMIASPAWANIAGC4 жыл бұрын
oczywiście :) jak najbardziej zapraszamy
@sawskor40614 жыл бұрын
Czekam na test tej spawarki🙂🙂🙂
@przemo218mucha43 жыл бұрын
Najpierw zapznaj sie z instrukcją,potom bierz sie za testy.
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Najpierw sprawdź pisownię, potem wystawiaj komentarz 😁
@przemo218mucha43 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC specjalista co czytac nie umie
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
O widzisz prawie dobrze, ale zamiast "umie" powinieneś użyć słowa "potrafi", brakuje jeszcze polskich znaków, ale wierzę że zanim skończysz szkołę, uda Ci się opanować pisownię 🙂
@przemo218mucha43 жыл бұрын
@@AKADEMIASPAWANIAGC znalazł sie polonista-półmuzg nie osmieszaj sie z tymi testami
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
@@przemo218mucha4 o widzisz, super :) są polskie znaki, ale "muzg" piszę się mózg...takie "O" z kreseczką u góry :) nic się nie martw do trzech razy sztuka ;)
@jankesm34143 жыл бұрын
Niektóre spawarki chwalisz z zachwytem , a tutaj jest ok wszystko a masz podejście słabe
@AKADEMIASPAWANIAGC3 жыл бұрын
Wszystko jest zgodnie z moimi odczuciami, nie lubię kiedy firmy wprowadzają ludzi w błąd, paton nie jest złym sprzętem, ale prawdziwego pulsu tam nie ma, gdyby nie to kłamstwo sprzęt podobałby mi się bardziej. Przyciski to też już kwestia gustu, dla mnie były nie praktyczne. I ostatni czynnik cena, w tej klasie cenowej można kupić coś lepszego.
@Мадхусудан Жыл бұрын
Дядя, субтитры включи.
@piotrpajak74843 жыл бұрын
Widać, nie rzetelny test
@loverboboy4 жыл бұрын
super, ciekawy filmik, subek i łapka w górę leci w twoją stronę, pozdrawiamy z Holandii i zapraszamy do nas :-) TAM i Z POWROTEM