Brawo, już nie mogę się doczekać by was odwiedzić.
@KonkretnyV2 жыл бұрын
Świetna robota! Kolory tej obudowy są bardzo podobne do kolorów lakierów stosowanych w urządzeniach laboratoryjnych Unitra Unima, ZUE Unitem, Unitra Elmasz i Unitra Cemi :)
@trantytel80152 жыл бұрын
Super! Pozdrawiam! 🙂
@gustaw84162 жыл бұрын
👍👍👍
@nrfchannel8580 Жыл бұрын
Dobra robota
@turekretromaniak2 жыл бұрын
Czuję się staro bo urodziłem się w latach 70-tych ubiegłego wieku :)
@SobieRobie2 жыл бұрын
Przepiękna robota w stali. Doceni szczególnie ten, który coś w tej stali już kiedyś samodzielnie wykonał. P.S. Dźwięk wstępu zbyt cichy.
@yb80802 жыл бұрын
I don't understand Polish but I love Madis' music.
@PiotrRustanowicz2 жыл бұрын
Macie naprawdę pozytywnego świra. Spory szacunek za pracę. PS Dobra muzyka w tle 🙂
@ukasz48712 жыл бұрын
Szkoda, że mój ojciec nie może oglądać waszych filmów... Jeździł po KDL-ach na uruchomienia tych maszyn, a ja miesiącami na niego czekałem.
@MarMi002 жыл бұрын
Przydało by się podbijać głos mówiącego do poziomu głośności intra, bo ledwo go słychać nawet na słuchawkach (otwartych) przy maksymalnej głośności (bez włączenia efektu wyrównania głośności) przy bogatym tle dźwiękowym (typu remont drogi pod oknem).
@bearisland6382 жыл бұрын
Wspaniała inicjatywa!
@Przekaznikownia2 жыл бұрын
6:43: "iMac" 🤣🤣🤣🤣🤣
@muzeumhistoriikomputerow2 жыл бұрын
czekaliśmy na to :)
@Przekaznikownia2 жыл бұрын
@@muzeumhistoriikomputerow 😎
@arkadiusza19092 жыл бұрын
Olbrzymi SZACUNEK Panowie !
@SergiuszRoszczyk2 жыл бұрын
Pięknie ❤
@leszekkonka81292 жыл бұрын
Zdradził Was napis na ramie, budujecie IMaca 😉 Dobra robota Panowie :)
@djaccount545810 ай бұрын
Jak szybkie były te komputery?
@adamcichowicz14742 жыл бұрын
Czy jest w planie podobne odtworzenie od zera komputera Elwro Junior, bez jego wad?
@muzeumhistoriikomputerow Жыл бұрын
my nie planujemy, komputery te zachowały się w bardzo dużej ilości dlatego skupiamy się na budowie replik maszyn które się nie zachowały, albo wersji maszyn których także nie ma w realu.
@wojtekbiszkopt38502 жыл бұрын
Co będzie w środku?
@muzeumhistoriikomputerow2 жыл бұрын
Odra będzie pierwotnie z możliwością uruchamiania emulatora z pełną funkcjonalnością pulpitu, a docelowo - po "uszyciu" backplainu będziemy chcieli uruchomić logikę pierwotnej maszyny na bazie pakietów które posiadamy.
@macieksoft2 жыл бұрын
Ja zawsze chciałem mieć replikę terminala dostępowego serii 3270, albo oryginalny terminal, tylko że obsługujący TN3270 przez Ethernet (trzeba by było robić jakąś przejściówkę). W dalekich planach mam budowę panelu operatora dla emulatora Hercules. Jak wykonacie samą elektronikę CPU? Na FPGA, czy może wsadzicie tam jakiś emulator?
@muzeumhistoriikomputerow2 жыл бұрын
Mamy praktycznie cały procesor w częściach - nieliczne elementy będziemy musieli wykonać we własnym zakresie, Replika będzie, nazwijmy to, dwu biegowa, będzie możliwość pracy na emulatorze który już działa, albo na pełnej logice oryginalnej maszyny.
@waldemarrychlik36212 жыл бұрын
@@muzeumhistoriikomputerow A Odre 1304 ktora pokazaliscie w ktoryms z poprzednich odcinkow tez bedziecie uruchamiac? Mialem na pracowni maszyn cyfrowych w technikum EZN we Wroclawiu kontakt z Odrami 1204 i 1304 ,i dla mnie 1304 jest pierwszym komputerem na ktorym dano mi cos zrobic ,1305 nie znam zupelnie ,za nowa ;) :D
@muzeumhistoriikomputerow2 жыл бұрын
@@waldemarrychlik3621 Na razie nie skończyliśmy programu konserwatorskiego dla tego obiektu, uruchomienie tej maszyny ma szanse szacowane na ok 20%.