Spoko materiał oby takich jak najwięcej.Pozdrawiam
@MorkaPl5 ай бұрын
Dzięki, trochę pomysłów mamy, ogranicza nas tylko czas i wiadomo co ;) Również pozdrawiam Piotr
@grzegorzgoik61174 ай бұрын
Ładnie pokazane jak to wygląda na mapie i w rzeczywistości. Na mapie przydałaby się orientacja gdzie jest północ. No i przydałoby się jedno zdanie dlaczego raz mijamy lewą burtą zielony znak a raz prawą. W sposób nieco zawiły jest to powiedziane , że płyniemy niejako "pod prąd". Jednak jedno zdanie więcej mogłoby pomóc. Materiał fajny. Tak na marginesie co to za aplikacja do nawigowania po Mazurach ?
@MorkaPl4 ай бұрын
Dzięki, to podrzuć treść tego jednego zdania, w kolejnym materiale wykorzystam. A aplikacja to Taider albo Żegluj. Szczerze powiem nie pamiętam której użyłem do zaprezentowania. Może któryś z użytkowników, który na co dzień korzysta podpowie.
@kamilm.93274 ай бұрын
Grzegorzu, znak zielony mijamy lewą burtą (z prawej strony znaku) płynąc zgodnie z kierunkiem oznakowania czyli w tym wypadku z południa na północ. Płynąc z przeciwnej strony ( z północy na południe) znaki musimy również czytać odwrotnie. Jednak dla samej wartości edukacyjnej filmu nie ma znaczenia gdzie jest północ, ponieważ szlaki mogą prowadzić też w inny sposób np. ze wschodu na zachód. Istotna jest tu informacja czy płyniemy z kierunkiem oznakowania czy w przeciwnym i po prostu musimy się zorientować/dowiedzieć tego w ten czy inny sposób.
@MorkaPl4 ай бұрын
@@kamilm.9327 - w rzeczy samej. Z tego właśnie powodu nie podałem kierunków geograficznych. Natomiast, cały czas jestem ciekaw, bo to może być bardzo przydatne edukacyjnie i do wykorzystania ponownie w jakimś innym filmie, czego Grzegorzowi brakło, jakiego zdania. Pozdrawiam Piotr
@ABAK2125 ай бұрын
A ja patrzę I nie widzę zapiętego pasa krokowego w kamizelce
@MorkaPl5 ай бұрын
I dobrze patrzysz i dobrze widzisz. Obejrzyj sobie film „Człowiek za burtą” w którym to wyjasniam. Pozdrawiam Piotr