Klassz videó. Én is sok éven használtam vizes szivacsot és sok páka hegyet tettem így tönkre. A réz forgácsos tisztító jobb megoldás.
@eniregnat3 күн бұрын
Jó a vizes szivacs, csak _nagyon_ ki kell csavarni. Éppenhogy nedves legyen csak. Ha nagyon vizes, akkor túlzottan lehűti a pákahegyet, és a hősokktól megreped a bevonata.
@Bodo_Richard4 күн бұрын
Ez egy baratsagos, nyugodt, informativ video. Tetszett !
@BabadzsiMaha4 күн бұрын
Nem vagyok annyira gazdag, hogy megengedhessem magamnak azt, hogy temu-ról vegyek kínai pákát. Nekem 'csak' Weller-re telik, amit 20 évente elég lecserélni.
@istvan31464 күн бұрын
9:00 Ha jól láttam kicsit sok ónt tettél a vezetékre, nem is tudtad teljesen összenyomni a hüvelyt. Lehet, hogy szebb lett volna, ha csak krimpelés után forrasztod vagy legalább a pákával lehúzod a felesleget előtte.
@ordasigabor4 күн бұрын
vissza van hajtva a vezeték, szóval duplán van, ezért vastag
@istvan31464 күн бұрын
@@ordasigabor 8:41 Most, hogy mondod, már látom.
@aklankriszКүн бұрын
14:08 Gábor, ezt pont egy érintésvédelemre használt zöld-sárga szigetelésű vezetéken kell megmutatnod, amit nem hosszabbítunk meg? :S Értem én, hogy csak demonstrációs céllal ... Amúgy köszi a videót, nyilván nem nekem szól, de még így is megnéztem.
@ordasigabor21 сағат бұрын
ilyen volt kéznél
@rogerdarkman157Күн бұрын
A hőlégfűvón a levegő mennyiséget lehet szabályozni?
@ordasigaborКүн бұрын
3 fejet lehet feltenni, mindegyik más és más levegő mennyiséget eredményez, más lehetőség itt nincs
@tvamos7311 сағат бұрын
@@ordasigabor Az nem tul jo!
@laszlozaka49552 күн бұрын
SZIA ÉN EGY BÉKEBELI PÁLKÁT HASZNÁLOK MÉG MINDIG MŰKÖDIK??
@ordasigabor2 күн бұрын
caps lock beragadt, billentyűzet vagy user csere
@tamascs18044 күн бұрын
a pákaállomást anno azért nem vettem meg az alin mert valaki azt irta, hogy megmérte a hegy hőmérsékletét és nem követi a beállított hőmérsékletet, már nem emlékszem mennyit írt, de fix hőmérséklet volt végig (nem tudom így van e)
@kissattila34862 күн бұрын
Eszembe jutott még valami. A hirtelen fűtés és hűtés nem tesz jót az eszközöknek és az alkatrészeknek sem. pl. Aktívan nem hűtünk vissza hőlégfúvót. Hagyjuk magától kihűlni. Anno egy barátom mondta, hogy hosszabb az élettartama a hajszárítónak ha hideg levegővel visszahűti. Mondtam neki, hogy gondolja ezt végig. 2 évente új hajszárítót vett. Az enyém legalább 20 éves.
@fullhdphotography1773Күн бұрын
Kár hogy nem lehet ilyeneket venni a lidlbe vagy az aldiba vagy a praktikerben vagy az obi nevű barkácsáruházban.
@ordasigaborКүн бұрын
ott jóval drágább lenne, online kb minden olcsóbb
@zenpeak_original3 күн бұрын
kzbin.info/www/bejne/nnqTaHeCoaxmh8k fordított entrópia, nemlineáris hatások a bifiláris tekerccsel .. stb stb aki kicsit akar spórolni a villanyszámlán ... régi videó ...
@balintkis35883 күн бұрын
Hàny forrasztó pàkàt vettem már... Kijött volna egy weller Páka belőle. Szerintem az olcsobb temus is ilyen foleg hogy a hőlégfúvó is ott van a másik oldalán. Az egyik digitális volt azt sajnálom, igazából lehet csak egy melegítő egységet kéne benne cserélni.
@ordasigabor3 күн бұрын
@@balintkis3588 én a fűtőbetétből is venni szoktam, h legyen tartalékba... kb 2000Ft a betét és 4-5 évet bír egy
@tvamos7311 сағат бұрын
Ennek a HS01-nek olyan a pakahegye, mint a TS100-nak.
@ordasigabor3 сағат бұрын
Oszcilloszkópnál is van van, hogy Fnirsi és még számos gyárt 4 csatornás 100Megásat. De mindig van egy kis eltérés. Ennél a Fnirsi pákánál is így van. A fej sem jött 1:1 -ben máshonnan. Pont annyi eltérés van, hogy ne lehessen használni egy másikat.
@yaneeken908413 сағат бұрын
Kár hogy a zsugorcső hőlégfúvójáról nem volt szó. Gyanítom ennyi pénzért elég gagyi lehet, nagy hanggal. Igazam van? Ami azért érdekelne hogy mi értelme van a dupla zsugorcsőnek? Én eddig mindig csak szimplán használtam, de tényleg érdekelne hogy miért jó a dupla
@ordasigabor4 сағат бұрын
A zsugorcsöves hőlégfúvó pont jó arra, amire eladták. A dupla zsugorcső a biztonság záloga. Két réteget nehezebben szúr át egy kis kiálló fém csúcs, nehezebben dörzsölődik. A dupla zsugorcsövezés (amikor két réteg zsugorcsövet használnak egymás fölött) további előnyöket kínál, például: Javított szigetelés: Két réteg szigetelése jobban védi az áramkört és a vezetékeket, különösen nagyobb feszültségű vagy érzékeny áramköröknél. Mechanikai védelem: Kettős réteg hatékonyabb védelmet nyújt fizikai sérülésekkel szemben, mint a hajlítás, dörzsölődés vagy ütődés. Nedvességgel szembeni ellenállás: A dupla réteg segít csökkenteni a nedvesség és a korrózió okozta problémák esélyét. Ez a megoldás hasznos lehet kültéri vagy párás környezetben is, illetve ha hosszú távú, megbízható szigetelésre van szükség.