A józan ész és a paraszt ház: 05:39. Józan példaépület: 06:42. Nem értem miért ne lehetne földszintes, egyszerű hosszúházból passzívház 13:50. A régi parasztházak mind hosszúházak. Költségtöbblet: 16:28
@ludovicioanbarta50736 жыл бұрын
Kik gyártanak varázsablakot?
@istvangyolcsos92736 жыл бұрын
Az előző résznél hozzászóltam, hogy a 12 cm-nél vastagabb hőszigetelés a megrendelő élete során nem térül meg. Itt most ebben a részben ez remekül összefoglalva táblázatban látható. Tehát nem éri meg passzívházban gondolkodni.
@laszloszeker1166 жыл бұрын
Erről a passzívházak lakóit kellene megkérdezni. A táblázat számaival nem kívánnék vitatkozni, bár minden építkezés és ház más, de durva megközelítésnek elmegy. Azonban nem derül ki a lényeg: ha (valóban) passzívházat épít valaki, nem kell gázbekötés, kémény, elosztóhálózat (radiátorok stb.), így a többlet költség (4,0 M Ft) csökkenthető a kémény árával, a gázbekötés árával és a cirko+ radiátorok árával - ez mennyi is? mondjuk rá, hogy 2,5 M Ft? (de lehet, hogy több) a hővisszanyerős szellőzés (1,5 M Ft-tal számolva) olyan extra, ami ma már elengedhetetlen, így ott vagyunk, hogy nem is kell megtérülést számolni,mert az első pillanattól kezdve megtérül a dolog. És vehetjük úgy, hogy a penészmentesség, huzatmentesség, hőhídmentesség és légtömörség miatti többlet komfort ingyen van! (pedig tudjuk jól, hogy semmi sincs ingyen manapság...) Ja és nem kell izgulni, hogy a jövőben emelkedni fog a fűtőanyag ára (fog emelkedni, az biztos), és az se okoz gondot, ha 10-20 év múlva esetleg valamiért el kell adni az ingatlant, mert még piacképes lesz. De nem akarom meggyőzni, csak gondolja végig egy kicsit a dolgokat, mi éri meg igazán, mérlegelve a fenti szempontokat is. Kezdőknek nem ajánlanám a kísérletezgetést, ha valaki passzívházat szeretne építeni, a szerződésébe foglalja bele, hogy csak minősített passzívházat fogad el teljesítésnek!