Tiszta energia, ingyen?

  Рет қаралды 197,365

Andras Horvath

Andras Horvath

Күн бұрын

Пікірлер: 662
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Ha van kérdésetek a napelemekről, írjátok meg, a következő ezzel kapcsolatos videóban igyekszem megválaszolni a kérdéseiteket.
@SB.I.GK111
@SB.I.GK111 6 жыл бұрын
Mennyit termelő napelemeket használtak?
@szepdominik
@szepdominik 6 жыл бұрын
Idővel csökken a napelemnek az energia termelése?
@szecsidani
@szecsidani 6 жыл бұрын
Helló! Egy olyan videóban nem gondolkodtál még, amiben felkeresnéd az illetékeseket a villamoshálózatot érintő jövőbeli fejlesztésekkel kapcsolatosan? Hiszen nagyon sokszor azt mondják az emberek, hogy mégis miként bírja majd a hálózat a sok villanyautót. Így utána lehetne járni annak, hogy mi a helyzet ezen a téren valóban. Egy újabb tévhitet lehetne eloszlatni. Vagy éppen egy valós problémát felfedezni? Kiderülne.
@laszlopapp1269
@laszlopapp1269 6 жыл бұрын
30 év múlva is még kb 85-90%-ot fog tudni.
@laszlopapp1269
@laszlopapp1269 6 жыл бұрын
@ Szécsi Dániel valamelyik régebbi videójában erről is volt szó.
@GaborKis
@GaborKis 6 жыл бұрын
Nagyon örülök, hogy nem csak elektromos autókról van szó, hanem elindultál ebbe az irányba is. Sok ilyet még... Köszönjük.!
@tharedrabbit
@tharedrabbit 6 жыл бұрын
Király videó! Csinálhatnál még ebben a témában többet is (akár sorozatot). Szerintem sokakat érdekelne még a napenergia hasznosításának mikéntje, egy ehhez hasonló önfenntartó ház megépítésének szakaszai, hogyan lehet elektromos árammal kiváltani mindent a háztartásban, hogyan lehet fogyaszthatóvá tenni az esővizet stb. Ezen túl egy igazi okosotthon megépítése is aktuális téma. Jó úton van a csatorna, még több ilyet, András! :)
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Terben van. :)
@andrasbiro3007
@andrasbiro3007 6 жыл бұрын
Gáz nem kell, sütni-főzni lehet villannyal, sőt még sokkal jobb is, és a hűtésre-fűtésre is a hőszivattyú a hatékonyabb, meg persze a jó hőszigetelés. Víz jön az esőből, csak tisztítani kell. Ez a ház pont arról szól, hogy nincs közművesítés egyáltalán. Az igaz, hogy nagyobb területet vesz el, mint egy sokemeletes ház, viszont a napenergiához úgyis kell a terület. Sokemeletes házak CO2 mentes energia ellátása csak atomenergiával megoldható, ha szigorúan bele kell férni az alapterületbe. Technikailag nem gond, és nem is túl drága, de politikailag problematikus.
@zb1065
@zb1065 6 жыл бұрын
@@ciba20 Az embert nem arra "találták ki", hogy mindenáron alá vesse magát a gazdaságosság és profitabilitás elvének és (lehetőleg összehajtógatva) egy "ládába" tengesse az életét. Vannak fontosabb szempontok is, mint pl. egészséges környezet, életszínvonal, jó közérzet. Már a haszonállatoknál is oda figyelnek, hogy - akár a profit terhére is, de - megfelelő életminőséget biztosítsanak számukra. Szerintem egy többemeletes betonmonsztrum ökológiai lábnyoma (méretarányosan is) nagyobb, mint egy öko-házé, hisz pl. közművesítés nélkül aligha működőképes. Területre pedig így is - úgy is szükség van az esővíz és napfény begyűjtésére.
@paukember
@paukember 6 жыл бұрын
Nagyon jó videó! Lehet hülyeséget kérdezek, de társas házi lakásra fel lehet tenni? Mert ugye enyém a lakás, de az épület meg nem. Lehet e ezt engedélyeztetni egyáltalán vagy csak külön álló saját tulajdonban lévő épületre lehet? Előre is köszönöm a választ!
@ervinfilemon2858
@ervinfilemon2858 4 жыл бұрын
És Te Roland hányszor buktál meg fizikából tanulmányaid során ? ? ?
@xFullNesx
@xFullNesx 6 жыл бұрын
Köszönöm, hogy azok akiknek van pénze a jó irányba mozdítják a világot! Ezt irónia nélkül mondom, tényleg ilyen emberből kellene több!!
@-mihi-
@-mihi- 6 жыл бұрын
Azért rohadtul nem ez az átlag felfogás a gazdagok körében:D
@111oldie
@111oldie 6 жыл бұрын
Micsoda jo irany! Addig amig nem tudja senki, mennyibe kerül egy ilyen napelem panel elöallitas és mennyi specialis nyersanyag kell hozza! NA aztan véDjük csak szépen a természetet!- Persze hogy jo "sajat" energia, söt termelhet többet is, amit visszataplalhatunk az aramszogaltatonak és még pénzt is kaphatnank.--
@hunfalu
@hunfalu 6 жыл бұрын
Nézz meg egy napelem panelt, vagy egy 7kW-os napelemes rendszert. 25 évig !!! adja egy háztratás minden eregiaszükségletéhez az energiát! A napelemek össz tömege nem több 600 kilónál. És 25 évig nem kell külső energiaforrás. (most hagyjuk a mikor nem süt a nap dolgot...)
@hunfalu
@hunfalu 6 жыл бұрын
Dani! Kérlek figyelmesen hallgasd végig a videót! Ha megnézed, hogy mivel fűtesz, és kiváltod elektromosra, a meglévő villanyszámlád mellé akár évi 2-500 ezer Ft-ot is megtakaríthatsz, ez 25-40 ezer Ft/hónap. Ezt a pénzt így is úgy is kifizeted! Ha beszállsz a napelembe egy MFB hitellel, kb.7-9 év futamidő elég ilyen törlesztéssel, utána 15 évig ingyen van az áram!
@tilus75
@tilus75 6 жыл бұрын
Pfff, speciális homokból van :)
@matevaluch926
@matevaluch926 6 жыл бұрын
Minden tiszteletem a tulajdonose ! Remélem sokunkat motiválja,hogy akár kisebb léptékben tegyen valamit a fenntarthatosagert :)
@Wu-in
@Wu-in 6 жыл бұрын
Nagyon profi videó amit nagyon vártam(bár nemtudtam hogy lesz),de ezzel a videóval,pontosabban a házzal céljaim megvalósulását láttam,100%ban ez a tervem,a ház most lett meg,köv. hónapban butrozunk költözünk,remélem az elektromos padlófűtés is kiépül karácsonyig(azért a kandallót megtartjuk),köv évben pont a nappanelek kiépítése a terv.Nagyon nagy köszönet a videóért!!!
@zordokin
@zordokin 6 жыл бұрын
Nagyon sok dolgot megtudtam erről, köszönöm! Pont családi ház vásarlásán vagyok és akarok is napelemet.
@robredovagas3374
@robredovagas3374 6 жыл бұрын
András ez egy nagyon jó műsor volt. 👍
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Örülök, hogy tetszett, lesz még hasonló. :)
@bozsee
@bozsee 6 жыл бұрын
András! Hálás vagyok a minőségi tartalomért! Nagyon köszi!
@AkoHus
@AkoHus 6 жыл бұрын
El tudnám magam képzelni egy ilyen házban. Jó cucc.
@martonterestyenyi2660
@martonterestyenyi2660 6 жыл бұрын
Vagyunk páran így sztem 😃
@Tyler-Durden123
@Tyler-Durden123 6 жыл бұрын
@A A: megkérdezhetem, hogy hol van ez a ház?
@ararra
@ararra 6 жыл бұрын
Persze. Pilisjászfalu keleti szélén: www.google.hu/maps/@47.6548632,18.8022109,161m/data=!3m1!1e3?hl=hu
@Tyler-Durden123
@Tyler-Durden123 6 жыл бұрын
Köszönöm, sejtettem, hogy a Pilisben lesz. 64 milliója kevés embernek van házra és kivülről ez nekem sem tetszik.
@TheWhalevideo
@TheWhalevideo 6 жыл бұрын
Plusz a terület, amire elfér 1500 fa.:) Jó lesz ez 100 milliónak is...:)) Mindez a halál faszán. Ezek a legnagyobb tévedések szerintem. Csilliókat beleólni egy szar helyen lévő ingatlanba.
@ferencbartha8804
@ferencbartha8804 6 жыл бұрын
Remek téma, remek tartalom! Sok hasonlót még! Ez vinné elöbbre az országot ha terjedne! Gratulálok!
@smilecsenki
@smilecsenki 6 жыл бұрын
András én személy szerint nagyon örülök annak, hogy nem csak az elektromos autókról, hanem minden a köré vonható és egyben haladó szemléletű témával foglalkozol. Fontos, hogy az embereknek kinyíljon a szeme és megértse a nagyléptékű összefüggéseket mielőtt késő lenne, hiszen a legutóbbi IPCC-jelentés szerint tényleg vagy most vagy már mindegy...
@zoltanvigh4060
@zoltanvigh4060 6 жыл бұрын
Fantasztikus a ház. A video is szuper, ha egyszer lesz ennyi pénzem, biztosan ilyet veszek!😃
@azbesthu
@azbesthu 6 жыл бұрын
Amellett, hogy én is támogatom a megújuló energia propagálását, jelen esetben a megtérülés melletti érvelésben van azért csúsztatás. Arra alapozni, hogy a közműszolgáltatót használjuk bufferként nem éppen szerencsés dolog. Most még meg lehet csinálni, de ha sokan állnak át erre, akkor már nem fogják ebben a formában hagyni, mert instabillá teszi a hálózatot. Ahhoz pedig a drága és környezetszennyező erőműfajtákat tudják kapcsolgatni ellensúlyozásként. Ráadásul a magyar szabályozás miatt, ha év végén pluszban jön ki az egyenleg, akkor az ilyen rendszert üzemeltetők azt sem tudják, hogyan pazarolják az energiát, hogy nullásra hozzák ki, mert különben vállalkozást kéne indítani a tevékenység miatt. Egy normális rendszernél saját akku is kell legyen, hogy ne a szolgáltató legyen a buffer. És úgy kell méretezni, hogy téli nappalokon is egész napra megtermelje a fogyasztást. Ja és persze, akkor már a fűtés is elektromos és/vagy napkollektoros kellene legyen, hogy ne legyen gázfogyasztás sem. Szóval egy igazán használható rendszer ennek az árnak többszörösébe kerül. Ekkor is érdemes megtartani a szolgáltatós kapcsolatot tartaléknak és kiegészítőnek, csak visszatölteni nem érdemes a jogi része miatt és kevesebb engedély is kell hozzá úgy. A szolgáltató bufferelős olcsósított megoldásnál csak addig él az eredetileg terveezett megtérülés, amíg egy tollvonással meg nem szüntetik ezt a játékot.
@andrasbiro3007
@andrasbiro3007 6 жыл бұрын
Ebben a házban aksi is van, csak a videóban nem beszéltek róla. Jelenleg sokkal jobban megéri, ha a szolgáltató telepít nagy akkumulátor farmot, mert ő nem az olcsó alaperőműveket váltaná ki vele, hanem a nagyon drága csúcserőműveket. Majd ha tényleg a többségnek lesz napeleme, akkor kell csak minden házba aksi, de addigra meg már töredékébe fog kerülni. Itt a fűtés is elektromos. Ha rendesen hőszigetelve van a ház, akkor a hűtés/fűtés fillérekből megoldható. Egyébként az aksi se olyan vészesen drága, kb. mint a napelem, vagy akár kevesebb is. A víztároló és tisztító rendszert nem tudom, de az se lehet túl drága. Szerintem a teljes rendszer meg kell térüljön kb. 15 év alatt.
@ismerosismeretlen7659
@ismerosismeretlen7659 6 жыл бұрын
Azért egy akkumulátort nem tölthetünk újra akárhányszor, a leg fejeltebbek is 1000-1500 ciklusra képesek. És az államnak ez nettó veszteség hogy vissza vásárolja az áramot, ha ez nagyon elterjed be is fejezik az egészet. Ezt az ipari akkumulátoros dolgot elkel felejteni. Az energia ipari mértékű tárolását az emberiség még nem tudta megoldani.
@makoa9
@makoa9 6 жыл бұрын
De az akkumlátor nem a nyári túltermelést tárolja el télig! Ahhoz nem pár milliós akku kell. A mi ki 2 kW-os rendszerünk egy nyári hónapban 300-350 kWh-t termelt (ehhez fogasztás kb 160 kWh), de télenb meg csak 60-80 kWh! (fogasztás 240 kWh) Szóval egy kis rendszernél is 400-500 kWh áramot kellene fél évre tárolni! Ebben a házban 8-szor ekkora rendszer van!
@salientram
@salientram 6 жыл бұрын
Nem kell vállalkozást indítani, elég egy egyszerű adószámot kérni. Pár óra alatt el tudod intézni.
@davidtreszler8733
@davidtreszler8733 6 жыл бұрын
@@ismerosismeretlen7659 A Tesla Ausztráliában 129 MWh-s akkufarmot csinált 70millió dollárból, ami pár nap alatt 800e dollár nyereséget termelt, vagyis éven belül megtérül, és még legalább 10 évig fog muzsikálni. Szerinted Paks 2 valaha meg fog térülni? Pedig arra nem holmi 70 millió dollárt akarnak elkölteni.
@Daikini0
@Daikini0 6 жыл бұрын
Paks2 költsége 4500 milliárd körül lesz tervezetten. Tegyük fel, hogy egy fillérrel nem lépi túl. Egy 14600 Ft-os villanyszámla kiváltására alkalmas 4 kw-os rendszer ára 1,7 millió Ft. Ha mondjuk ennek 30%-át finanszírozná a család, az 1,2 millió lenne az állam részéről, 500 a családtól. Számoljunk: Kijönne 3.750.000 napelem rendszer. A magyar háztartások száma 3.789.909. Tehát ki lehetne váltani szinte teljesen zöld energiával Paks2-t, és csak az esti órákra, vagy borús időkre beindítani az erőműveket. Esetleg szélenergiába beleönteni egy kevéskét. De nem...
@csicsorobi
@csicsorobi 6 жыл бұрын
Miért lehet az, ezidáig akárkivel beszéltem aki napelemeket árul vagy szerel fel, hogy arra a kérdésre, hogy neki van-e, mindig az a válasz, hogy saját magának nem rak, mert így megy úgy, de egyébként... és akkor jön a csupa pozitívum. (Ezek mondjuk 2-5 éves beszélgetések) Magamnak sosem vennék 1,5-2 millióért, mert kockázatosnak tartom, hogy megtérül. 10 év az nagyon hosszú, és tönkremehet nem garanciális hibával is. Ellenben, ha sokan azt mondják, hogy ez a világ legjobb üzlete, akkor miért nem rak akár az állam vagy ezek az emberek minden egyes tetőre ilyen panelt? Akár az áramszolgáltató. Megveszi 2 millióért, és meg befizetek neki 40 év alatt mai áron 8 milliót. Annyi, hogy hardver az övéké az én tetőmön, ha elromlik, ha bármi gond van, akkor ők cserélik, ők javítják. Ez papíron akkora haszon, hogy a napelemesnek amin összejön +1 új táblára a pénz, azt kellene vennie, vagy az államoknak akár hitelre is.
@gyokereslaci
@gyokereslaci 6 жыл бұрын
A gond ott kezdődik, hogy egy erőművet beindítani, felfuttatni nem percek kérdése. Nem lehet csak úgy ki-be kapcsolgatni. Nincs olyan, hogy csak ekkor vagy akkor indítok be egy erőművet. Az erőművek általában akkor is termelnek, ha épp nincs szükség az általuk termelt energiára, persze nyilván a minimális teljesítményen futnak ilyenkor. Sőt, ha belegondolunk, magát az erőművet is meg kell építeni és fentartani, amolyan "worst case scenario" esetre. Akkor meg már felmerül a kérdés: kinek és miért érné meg ennyi pénz befektetni erőművekbe, ha azok csak mondjuk esténként, telente vagy rossz időben termelnek. Magyarul, csak az előbb említett esetben hoznak hasznot.
@Daikini0
@Daikini0 6 жыл бұрын
@@gyokereslaci hát... típus kérdése. Egy atomerőmű ilyen szempontból sokkal rugalmatlanabb, mint mondjuk egy földgázos.
@bbalumanX
@bbalumanX 6 жыл бұрын
Az a probléma, hogy az alaperőműveket, amik a legolcsóbban, legkevesebb CO2 kibocsátás (ill. atomerőművek esetében gyakorlatilag 0) mellett tudnak előállítani villamos energiát, nem lehet csak úgy kapcsolgatni. Ezek alapból úgy vannak méretezve, hogy a minimumot megtermelik, állandóan. Ha napelemeket elkezdik építeni, az ingadozást fosszilis erőművekkel tudják kompenzálni (lásd Németország kiváló példája). És mivel a megújulók NEM tudják kiváltani ezáltal a többi erőművet az ingadozás miatt, a rendszerben csak plussz költséget jelentenek. Ugyanis a hálózati áram nagy részét az erőművek fenntartása, a villamos energiahálózat karbantartása, trafóállomások, távvezetétek, stb. adja. Ha nem tervezik meg ezt úgy, hogy legyenek napelemek, szélerőművek és mellette tározós erőművek (meg esetleg akkumulátortelep), ez az egész csak pénzkidobás. Sem a CO2 kibocsátást nem csökkentjük, és az áramot sem állítjuk összességében elő olcsóbban. Egyáltalán nem véletlenül akarják megadóztatni a napelemet, és nyomatni az atomenergiát, nálunk nagyon nem éri meg ebben a formában a napelemeket támogatni...
@Daikini0
@Daikini0 6 жыл бұрын
@@bbalumanX Létezik geotermikus energia is, amely nagyjából állandó teljesítményt képes produkálni, és Magyarországon nagy kihasználatlan potencia van ebben. Izland többé-kevésbé ebből látja el magát, nálunk simán kiválthatná az alaptermelés igényét.
@stevensteven5109
@stevensteven5109 6 жыл бұрын
Jó tartalom ez is, köszi! Belemerülhetsz jobban ebbe a témába is, biztos sokakat érdekel, talán még több embert mint az e-autó. Hangról annyit, hogy amíg nem tudsz bemikrofonozni mindenkit addig csinálhatnád úgy mint sok más videós. Mindenki elé teszel egy telefont (pl. a saját telefonjukat) amikkel felveszed a hangot, majd utólag rákevered a hangfájlokat a videóra. Meglepően jó tud lenni ez a low cost megoldás.
@hunfalu
@hunfalu 6 жыл бұрын
Most értem a végére a videónak. Igen, ez az! Így kerek a történet! Nagyon örülök, hogy az elektromos autózás mellett végre komplex módon közelítetted meg a kérdést! Még a Lamborghinis videoért is megbocsátok... :-)
@csabanyeste382
@csabanyeste382 6 жыл бұрын
De jó adás volt! Köszi András!
@andriskrozser
@andriskrozser 6 жыл бұрын
Eszméletlen jó rész volt! Támogatom a hasonló epizódokat András! :)
@bartnorbi
@bartnorbi 6 жыл бұрын
jó nagyon a téma! Viszont kicsit visszhangos a tér, ilyenkor praktikus lenne mindenkinek egy-egy microportot adni. Tök jó, hogy ilyen megoldások születnek, és remélem a jövőben elérhetőbb áron tudjuk ezeket használni!
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
1 mikroportom van csak és elég húzós ára van egy hármas rendszernek. :(
@bartnorbi
@bartnorbi 6 жыл бұрын
:( Így már értem a problémát. Ettől függetlenül érhető volt mindenki ;)
@imrehuram9695
@imrehuram9695 6 жыл бұрын
Ha már ilyen szuper és minőségi ez a ház, mind a mellett hogy zöld is, a szellőző kémény körül szebben is leszigetelhették volna a szakik. Gondolták hogy úgysem látja senki. Hát tévedtek.😉 14:22
@georgetaylor9992
@georgetaylor9992 6 жыл бұрын
Ja ja...Tényleg tróger....
@András-Süli
@András-Süli 6 жыл бұрын
Valószínűleg ez a jelenlegi napelem szabványmérete, ezért nem lehet olyan jól designolni. Ezen kívül az optimális beállítás is szerepet játszik, hogy a fény átlagban minél meredekebb szögben érje őket, máskülönben a visszatükröződés miatt jóval kevesebb elektromosságot termelnének. De valószínű, hogy idővel fejlődik az egyedi kialakítás lehetősége, hogy ízlésesebben nézzen ki. Én megelégednék már a jelenlegiekkel is :)
@meningitisz
@meningitisz 6 жыл бұрын
Igen, bevallom ez engem is kiakaszt, mikor minden területlen lehetne durván sokkal precízebb, most komolyan az sk házad lehetne a minta akkor mit ér a többi munkád? Nem megbántani akarok senkit, de kicsit gondolkozzunk már el ezen, ha van pénz kavics az nem minden, én speciel az okos, olcsó optimalizált dogokat szeretem, nem az esztelen pénzszórást...
@expamandro
@expamandro 5 жыл бұрын
@@meningitisz komolyan az sk? pénz kavics? Ezek micsodák?
@belaberczijr.3396
@belaberczijr.3396 6 жыл бұрын
Zseniális anyag! Köszi szépen a feltöltést, s a munkát vele!
@andraskiss8098
@andraskiss8098 6 жыл бұрын
Nagyon király videó, tetszik a zöld hozzáállásod, több ehhez hasonló témát, grat!
@Extremesport0com
@Extremesport0com 6 жыл бұрын
Remek epizód készült ismét! Hasznos információkról beszéltetek. Így tovább! 🔝🔝🔝
@hajnalkacziszer1021
@hajnalkacziszer1021 5 жыл бұрын
Annyira jó a csatornád!!! Köszi köszi köszi!!
@mateszalai3640
@mateszalai3640 6 жыл бұрын
Bár tudom, hogy nem a csatornád fő témája de szívesen láttam volna maga a ház "zöld ház" megvalósítását költségeit. Víz és szennyvíz megoldások, milyen fűtést/hűtést használnak, estlegesen extra megoldások és ilyenek :)
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Hát ez külön két epizódnyi téma lenne, de nem kizárt, hogy lesz ilyen is. :) Röviden: alul van 40 köbméter esővíztartály, víztisztító, fűtés-hűtés pedig elektromos.
@trenkaattila7959
@trenkaattila7959 6 жыл бұрын
Igen! Ilyet szeretnék én is! Ez egy nagyon hasznos adás volt, még több ilyet!
@adventureofcoconutoctopus
@adventureofcoconutoctopus 6 жыл бұрын
tisztaenergiak.hu -> youtube videó borítókép -> ház előtt benzines motor fail : D Egyébként jó kis videó lett. Szerintem is ez a jövő! Így tovább.
@Vieri8532
@Vieri8532 6 жыл бұрын
Nálam 16kWp napelem van és hőszivattyús levegő-levegő fűtő-hűtő egység, egy év múlva mondok konkrét számokat ;)
@csicsorobi
@csicsorobi 6 жыл бұрын
Munkahelyemen egy hőszivattyús fűtés a napokban 30-50kWh-t eszik, a leghidegebb téli napokban 300-400kWh-t is meg tud enni. Ez egy 250m2-es épület, igaz 3 méter feletti belmagassággal, és annyi meleg víz, amivel napi 15 ember le tud tusolni.
@beni1zeno
@beni1zeno 6 жыл бұрын
hello, egem erdekelnek a szämok, ärak. Mind a napelemhez, mind a höszivattyuhoz (hüteshez-füteshez)
@zoltand.
@zoltand. 5 жыл бұрын
Szia, jöhetnek a számok! :) Kíváncsiak vagyunk.
@XpressMusic5530
@XpressMusic5530 4 жыл бұрын
Szia! Vannak esetleg már konkrét tapasztalatok?
@MMate-lw1cu
@MMate-lw1cu 6 жыл бұрын
Eszméletlen jó és tájékoztató videó lett! 😀
@macsaicsaba
@macsaicsaba 6 жыл бұрын
Szia! Több ilyen videót. Interjúnál megköszönném,ha használnál mikroportot. A házat is bemutathatnád.biztos vannak érdekes megoldások.
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Nincs 3mmikroportom még.
@hunfalu
@hunfalu 6 жыл бұрын
Nagyon jó ez az irány! Az e-autó csak egy szegmense a környezettudatos gondolkodásnak. A kör a hőszivattyús fűtéssel záródhatna, amiből az olcsó változat az inverteres klíma fűtési célú felhasználása, így a fűtési energia kb. 75%-kal csökkenthető bármilyen más elektromos megoldáshoz képest. A klímának vannak korlátai, főleg a fűtés esetén a kültéri egységben lecsapódó kondenzvíz, ami bizony lefagy. Nálunk -2 fokig a klímák fűtenek, -2 alatt pedig a kazán melletti 2000 literes puffertartályba szerelt 2 db. 4,5 kW-os fűtőbetét. Mindezt egy 7,5 kW-os 27 cellás napelemes erőmű szolgálja ki.
@klx450dude
@klx450dude 6 жыл бұрын
ezzzzzz nagyon komoly! hihetetlen hogy mennyire nem vagyunk up-to-date ezzel a dologgal kapcsolatban :O engem meggyozott...
@liteoner
@liteoner 6 жыл бұрын
Azt hittem majd kijavit a csavo, hogy 150 misi a haz... 70-ert gyakorlatilag ingyen volt, mert abban gondolom benne van a teljes aram- es vizrendszer is.
@bangyourwife
@bangyourwife 6 жыл бұрын
Igényes és inspiráló videó, well done!
@fedaszdental4034
@fedaszdental4034 6 жыл бұрын
imádom ezt a részt. a riport alanyok fantasztikusak
@adamnagy8620
@adamnagy8620 6 жыл бұрын
Fantasztikus! Nagyon jó videó, átértékeltem dolgokat a jövővel kapcsolatban. :)
@mrszelvesz
@mrszelvesz 6 жыл бұрын
Jó viszont látni a NoaH tesztházat! A váz szerkezet felállításában közremüködtem anno. ;)
@HeNike01
@HeNike01 6 жыл бұрын
De jó ez Pilisjászfalun van. Itt lakom.
@zsoltbaritz7225
@zsoltbaritz7225 6 жыл бұрын
Nagy like a temaert. 👍 Hivom is a ceget :)
@laszlomagyar93
@laszlomagyar93 6 жыл бұрын
aki aláírta Paks2 megnézetném vele ezt a videót és percenként egy maflást tolnék az arcára...András ez egy szuper videó és rendkívül hasznos
@tiborurban7615
@tiborurban7615 6 жыл бұрын
Németország 20 éve próbál kizárólag megújuló energiával ellátni a lakosságát és iparát. Nem sikerül! A villamos energia jó részét még mindig Franciaországtól veszik, ahol a csúnya atomerőmű termeli. Aki teheti az rakjon fel napelemet, mert megéri, de higgyétek el, hogy egy komplett országot ellátni vele még a leggazdagabb országok sem tudnak.
@jocsch13
@jocsch13 6 жыл бұрын
Nálunk már 7 éve megy a ház. Levegő-vízes rendszer. 190 fűtött m2, télen-nyáron 25 fok. 16-17.000 kW/év (hűtés/fűtés/melegvíz, kisgyerekek miatt folyamatosan mosó-szárító-mosogató gép megy, tv-k, szerver, társai, stb és nem spórolunk). Egy 13-14 kW-os napelem rendszer elég lenne hozzá, de csak lenne. 15-16 év a megtérülés, minimum, mert mindenhol az jön le, hogy az áram díj hosszabb távon olcsóbb lesz. Ha hozzá tennék még egy 2-3 kW-ot a leendő elektromos autók miatt (ez a jövő) és lenne is már ilyen autó/autók hozzá, akkor jobban megérhetné, de jelenleg nem, sajnos...
@csibu24
@csibu24 6 жыл бұрын
Jó lett a video! Egy kérdés. Mi a helyzet a nap elem meg adoztatássával? Valóban lesz és meg éri e úgy? vagy csak rosz pletyka? kormányunk nagyon hajlik az erőmű felé, igaz? és ez által akarja adoztatni a nap elemeket. MI erről a véleményetek?
@MrCooper83
@MrCooper83 6 жыл бұрын
Ez az egyik legjobb videod! Nagyon orulok, hogy ezt a temat feldobtad Andras! Rengeteg hasznos informaciot tartalmaz ez a video.
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Lesz meg folytatas is. :)
@MrCooper83
@MrCooper83 6 жыл бұрын
Helyes, koszi!!
@registrateanything
@registrateanything 6 жыл бұрын
Asszem veszek egy ilyen házat. Szuper.
@domonkosg562
@domonkosg562 6 жыл бұрын
Nekem is pls. :-P
@vadkert
@vadkert 5 жыл бұрын
csak egy kérdés: ha az etolajos autózást a jövedéki adó megfizetetlensége miatt büntették,akkor itt mi a helyzet a jövedéki adóval?
@tomcsi5244
@tomcsi5244 6 жыл бұрын
A videó és a téma remek!! De már az előző videónál is feltűnt, hogy amikor riportot készítesz valakivel a hang elég gyatra. Az autós részeknél nincs gond, de itt most nagyon feltűnt. Ezen lehet érdemes lenne csiszolni. :) pl 1-1 csíptetős az alanyokra.
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Ivanics Tamás ahhoz kevero is kene, nem egyszeru, 300 000 ft also hangon.
@csaba850320
@csaba850320 5 жыл бұрын
Butaságot kérdezek lehet ,de ha áramszünet van akkor magától átkapcsol hálózatról betáplálásról szigetszerű üzemmódra ? Vagy érdemes otthon tartani pár targonca akksit is power bank gyanánt ? Mer az bírja a töltés merítést. Mert én azt hallottam ,hogy áramszünetkor ugyanúgy elmegy az áram a napelemes házban is mert hálózatra termel !
@martindemo26
@martindemo26 6 жыл бұрын
Nagyon jo Andras! Keep on going ….
@andrasbiro3007
@andrasbiro3007 6 жыл бұрын
Két kis korrekció. 1. Paks nem termel semennyi CO2-t se. 2. Az energia tárolásnak nem kellenek évtizedek. a Teslának már most van megoldása, ami ipari léptékben is használható, ráadásul gyorsan megtérül. Otthonra is lehet venni aksit, ami nem is túl drága, viszont még sokkal jobban megéri az áramszolgáltatnónak a nagyon drága csúcserőművek kiváltására. Nemrég épült egy 129MWh-ás akkumulátor farm Ausztráliában, és rendkívül sikeresnek bizonylult, óriási profitot termel, miközben kiegyensúlyozza az elektromos hálózatot, és áthidalja az áramszüneteket. Már épül a következő, 1GWh körüli farm Kaliforniában, és lesz még több is. A terv az, hogy évente minimum megduplázzák a gyártó kapacitást Ráadásul az árak folyamatosan csökkennek.
@sandorgiczi6911
@sandorgiczi6911 6 жыл бұрын
Egy kérdés. ha már a kőolaj és földgáz el tud fogyni. A Lítium az egy sokszorozódó valami? Az is el fog fogyni... Marketing ez az egész elektromos zöld hisztéria. Valakinek tetszik én elfogadom, van tényleg sok előnye. De ne azért szeresse már, mert zöld, mert az aksi minden csak nem az...
@Daikini0
@Daikini0 6 жыл бұрын
Paks ellen nem CO2 érvek vannak, hanem az alábbiak: 1. A nukleáris energia tiszta és biztonságos, ha emberi hiba nlkül üzemeltetik, és tektonikailag teljesen biztonságos helyen van, valamint a fűtöanyagtól meg tudsz szabadulni. Mindegyikben van bibi. 2. Az, hogy Pakson lesz 1-2, az ország energiaellátása centralizált. 30 éve nem fenyeget háború, de senki nem garantálja ezt újabb 30 évre. Egy országos napelemrendszer teljesen elpusztíthatatlan, 93000 négyzetkilométert kéne földig rombolni, hogy megszűnjön az áramtermelés. Paks esetében elég pár jól célzott rakéta. 3. Én abszolút jóhiszemmel hozzáállva is felvetném a korrupció lehetőségét. Mekkora ár sok Paks2-ért? 3500 milliárd? 4500 milliárd? Ki tudja? Ezek szerint 1000 milliárd ft simán kivehető a rendszerből úgy, hogy az átlagembernek erről fingja sincs. Egy napelem rendszernél jól tudod, hogy 10 millióért drága, 500 ezer Ft-ért gyanúsan olcsó, és bármikor felmész a netre, és 1 óra alatt teljesen képben leszel, hogy neked 1-2 vagy épp 3 milliós rendszer lenne-e a reális.
@zoltanlukatsovics5845
@zoltanlukatsovics5845 6 жыл бұрын
Csak a földön nincs annyi lítium, hogy ez nagyon felfusson, így is csúcson van a kitermelés!
@Daikini0
@Daikini0 6 жыл бұрын
@@zoltanlukatsovics5845 több dolog: 1. A Lítiumot most szinte csak a kéreg legkényelmesebben elérhető rétegéből bányásszuk. 2. A Lítium simán helyettesíthető más fémekkel, ha akkumulátort csinálunk, és felhasználási igénytől függően használhatunk Ni-MH, Ni-Fe akkumulátorokat, vagy mást is, illetve újakat is kikutathatunk, ha kell. Jelenleg a lítiumot azért nem hasznájuk fel újra, mert ez cca 5x annyiba kerülne, mint a bányászat. Amint fogyni kezd, beindul az újrafelhasználás is. 3. Az energia termeléséhez nem igazán kell Lítium. Összehasonlításképp Bórból közel 300x annyit nyerünk ki, mint Lítiumból, mégis kb feleannyit tartalmaz a Föld átlagosan belőle.
@andrasbiro3007
@andrasbiro3007 6 жыл бұрын
Nem fog elfogyni. Egyrészt nagyon kevés kell belőle, és nem különösebben ritka anyag, másrészt teljesen újrahasznosítható. Egyébként miért nem zöld egy Li-ion aksi? Mármint a benzinhez képest, amit helyettesít.
@tamaskovacs3670
@tamaskovacs3670 6 жыл бұрын
Kérdés kvázi "ingyen akkumulátornak használjuk a hálózatot" meddig hadja az alám? 10-20 év múlva hol lesz az a cég mikor a garanciát érvényesíteni lehetne? Netán alkatrészt venni ?
@viligyurimb9724
@viligyurimb9724 5 жыл бұрын
Már nagyon rég követlek András, most annyira fúrja az oldalam egy kérdés, hogy nem halasztom későbbre, igy már elmarasztaltam párat. Konkrétan ha megnézzük, 45 fokos dőlés szöget biztositó állványokon vannak sokszor a napelemek, ha éppen nem változtatják a szöget a nap folyamán. Nem csak napkollektorok esetén láttam. Itt viszont Californiai stilusban szinte lapos tetős telepitésü a napelem, erre szeretnék egy technikai választ a tisztaenergiás csapattól, hogy akkor 45 vagy 10 foknál kevesebb a ''tökéletes'' tető dőlés szög? Köszi előre is, süssön a nap, hogy ne füstszagú legyen a tápkábel.
@adamkorbuly
@adamkorbuly 6 жыл бұрын
Remek, hogy elindultál a korszerű, környezettudatos építési megoldások felé is. Javaslom a geotermikus fűtést is mint témát. Mi 2 éve csináltattuk meg és óriási megtakarítást hozott és hoz azóta is. Szerintem ez is illeszkedik az újuló profilba.
@sandorbiro7159
@sandorbiro7159 5 жыл бұрын
Üdv! Az én tapasztalatom az, hogy 10 db napelemmel évente 60000 forintnyi áramot lehet termelni. 15000Ft/hó villanyszámlához 30db napelem kell. Annak az ára 3,2M forint. Nem találkoztam még olyan napelem telepítővel aki garanciát vállalna a számításaira. Megtérülés 17,78 év. Nem jó. Sajnos:-(
@laszlojori4820
@laszlojori4820 6 жыл бұрын
Szia András! A 7:00 percnél a napelem árát 32 eFt+áfában jelöli meg az interjúalany. Melyik cég az amelyik ennyiért adja?
@OrgoneBlaster
@OrgoneBlaster 6 жыл бұрын
A ház ugye nem sziget üzemben üzemel, akkor visszatermeléshez használt villamos hálózatot mennyiért építették ki az ingatlanig? A megtérülési kalkulációban ez is benne foglaltatik? A teljes önellátás csak sziget üzemben elképzelhető, amíg hálózaton van a házikó addig pv rendszer csak backup :) Szép kis utopisztikus mese azon tömegek számára akik nem e-golfot használnak és nincs 68M-jük egy hasonló házikó felépítésére.
@johnnyonthespot2498
@johnnyonthespot2498 6 жыл бұрын
nagyon kiraly , koszi
@MrJsebak
@MrJsebak 3 жыл бұрын
Nekem most kell ingyen áram..majd 50 év múlva fizetek érte köszi 😜😂😃👍
@Gergoool
@Gergoool 5 жыл бұрын
Amíg mindenki azon siránkozik, hogy nem lenne fenntartható a rendszer, ha mindenkinek ilyen lenne, addig aki csak megteheti felszerelteti, mert soha nem lesz mindenkinek, hogy ne működjön a rendszer, vagy megadóztassák. De legalábbis addigra már régen megtérült a beruházás. Lehet jönni Németország példájával, de be kell látni, soha nem érünk el oda mi magyarok.
@WarriorOfJustice7
@WarriorOfJustice7 6 жыл бұрын
Az energia tárolást hogyan kell elképzelni, hogyan néz ki, mennyibe kerül és mennyi helyet foglal?
@bazsi674
@bazsi674 6 жыл бұрын
András! Remek, érdekes, hiteles és közérthető (talán már-már túlzottan szájbarágós, de tudom, erre van szükség...) videó, mindössze egyetlen kérdésem maradt. Van-e arra garancia, hogy az áramszolgáltató hosszú távon, tízévekben mérhetően is lehetővé teszi a szaldóképzéses elszámolást? Belegondolva, ha cégek és magánemberek releváns része átvált szépen-lassan, akár egy 10 éves periódust nézve megújuló energiaforrásra, úgy egyetlen szolgáltatónak sem lesz érdeke az, hogy- hasamra csapok- a lakosság és cégek 75%-a megtermeli magának későtavasztól koraőszig az áramot, gyakorlatilag a szolgáltatásukra ezen időszakban alig lesz szükség, télen meg majd ingyen adják mindenkinek, mert így jött ki egy évre vonatkozólag. Jelenleg azért működőképes ez az elszámolási rendszer, mert az össztermeléshez mérten annyira minimális a visszatermelt energia, hogy egyrészt szinte irreleváns, másrészt van annyi hagyományos fogyasztó, hogy van kinek "elpasszolni" nyáron is a szűk réteg által megtermelt felesleget. Valószínűleg még úgy is megérné, ha 5 év múlva megvétózzák az éves elszámolás lehetőségét, de azért k ez mindenképp kardinális kérdés, hiszen alsóhangon is duplázná a megtérülési intervallumot. Köszönöm!
@100m-w9d
@100m-w9d 6 жыл бұрын
szép munka :)
@kovacslevente5301
@kovacslevente5301 6 жыл бұрын
Hol a Q7 dizel bemutato?
@MesaBeats
@MesaBeats 6 жыл бұрын
Üdv! a víz szűrése milyen szűrővel történik?
@Kardoosh
@Kardoosh 6 жыл бұрын
Köszi András! Nagyon vártam már valami hasonló kontentet :) Viszont a Noah House weboldal nem működik... pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá... nemtudod miért nem működik? üdv
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Sokan kattintjátok. Nekem megy egyébként most, csak lassan. :)
@horvathjanos80
@horvathjanos80 6 жыл бұрын
Van rola video youtubon, hogy hogyan epitik. Mennyi idore tervezik az elettartamat?
@lacirozmer
@lacirozmer 6 жыл бұрын
Szép ház. Én is gondolkodok napelemen, mert havi 20e ft körül jön ki a villanyszámla. Viszont pár kérdés felmerül, amire sosem tudom a választ: Milyen tartósak a napelemek? Kell e cserélni őket bizonyos időszakonként? Milyen karbantartásokat kell végezni éves szinten (ha kell) és ezek milyen költséggel járnak? Van e valami amit még időszakonként cserélni kell (valahol az invertert olvastam 4-5 évente kell?)?
@makoa9
@makoa9 6 жыл бұрын
Karbantartani nem kell, az eső szépen lemossa. :) A teljesítmény garancia 20 évre min 80%-os (azaz 20 év múlva a névleges teljesítményének 80%-át még tudja) Az inverterre jobb helyeken 12 év garanciát adnakami további kb 30%-ért 25 évre emelhető. Így azt se kell túl gyakran cserélni. A tartószerkezetre is 25 év garancia van. Felszerelés után semmi dolgod, költséged vele. A villanyszámlából csak a havidíjat (150 Ft) kell fizetni.
@hunfalu
@hunfalu 6 жыл бұрын
Napelemes rendszer méretezését nem azzal kell kezdeni, hogy megnézik mennyi az éves átlagos fogyasztás. A sorrend a következő: 1. mire használsz fel energiát (... autó, fűtés, meg minden más, mint mosás, stb.)? 2. ebből mit tudsz rövid távon és mit szeretnél hosszú távon átállítani elektromosra? (ugyanis lehet ütemezni úgy a beruházást, hogy a végső teljesítményre méretezed az invertert, az engedélyeztetést, mindent, de csak pl. 40%-nyi panelt teszel fel, a lényeg, hogy az egyidőben telepített napelemek egy körön legyenek, 2 éveset és újat nem szabad egy körre kötni, így annyi ütemre tudsz bontani, ahány kört tud kezelni az invertered). Én 27 panelre méreteztem, de csak 15-öt tettem fel, mert nem volt többre pénzem, ha lesz, megveszem a maradék 12-t is. 3. innentől jön az, hogy akkor ehhez mennyi villamos energiára van szükséged? 4. megnézed, hogy mekkora a rendelkezésre álló teljesítményed (irány a villanyóra szekrény, hány db és hány Amperes kismegszakítód van). A telepíthető napelem teljesítmény nem haladhatja meg az általad maximálisan felvehető teljesítmény 75%-át. Ha tehát 1x16A-ed van, akkor max 3 kW-os (16Ax230V=3,6kW), ha 3x16A-ed van, max 8 kW-os rendszert telepíthetsz. Ha a téli fűtésben, autózásban gondolkodsz, akkor nem árt, ha 3x25A-t rendelsz meg, arra már lehet telepíteni megfelelő kapacitású (13kW) rendszert. 5. Szinte biztos, hogy a rendelkezésre álló teljesítményed nem lesz elég, ezért megrendeled a szolgáltatótól a bővítést, EZ A KULCS-PILLANAT! Ha ugyanis a szolgáltató nem tudja biztosítani, vagy csak sokára, akkor megette a fene az egészet! Ha a szolgáltató biztosítani tudja a teljesítményt, először azt kell megrendelni, utána jöhet a napelem!
@expamandro
@expamandro 5 жыл бұрын
Nálunk 3x25A van. Első lépésnek ez jó :D
@SylverWWA
@SylverWWA 6 жыл бұрын
Öröm latni hogy nemcsak a tengerentulon sikerül megvalositani a teljes függetlenseget az elektromos- es vizhalozatrol. Utobbit meg meg lehet spekelni egy specko szürörendszerrel is a teljesseg kedveert.Az egyetlen kerdesem csupan a temaval kapcsolatban: lakastakarek-penztar (LTP) felhasznalhato napelemes rendszer telepitesehez? Mert ha igen, akkor hitelt sem kell felvenni, 4 ev alatt maximalis befizetes mellett siman összejön ra a penz.
@robertv429
@robertv429 6 жыл бұрын
Sziasztok! Engem érdekelne a napelemekből érkező energia tárolása. Gondolom nem Tesla Powerwall akkumulátorok voltak elhelyezve. A linkelt weboldalakon erről nem esik szó. Lehetne erről több információt kapni valahol, hogy milyen megoldás lett alkalmazva és némi paraméter? Például vezetékes feszültség kieséskor műküdik-e a rendszer? Mennyire érdemes túltervezni a napelem rendszert, hogy az akkumulátor mindig fel tudjon töltődni éjszakára? Etc... Illetve az alkalmazott akkumulátor kapacitása és költsége ha ezt is be szeretné az ember tervezni.
@kepenyesmarcell7174
@kepenyesmarcell7174 6 жыл бұрын
Itt egy kérdés: Mennyire éri meg manapság a hagyományos visszatáplálós rendszer helyett szigetüzemű rendszert telepíteni? (Tehát az energiát nem a hálózatba tápláljuk vissza hanem egy akkumulátor segítségével tároljuk el)
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Tisztaenergiák.hu urak tudnak ebben segíteni, ez a ház is szigetüzemű volt, csak nem akartuk bonyolítani a videót ezzel.
@laszlopapp1269
@laszlopapp1269 6 жыл бұрын
Semennyire. A visszatáplálás egy ajándék az áramszolgáltatótól, az ingyennel meg nehéz versenyezni.
@mihalyaracsi8216
@mihalyaracsi8216 6 жыл бұрын
Jelenleg nem éri meg, amíg null szaldós a villamos műveknél az elszámolás. Amerikában ezért terjed a Tesla akkus energia tárolás, mert ott nincs ilyen.
@tlaci60
@tlaci60 6 жыл бұрын
Itt egy konzervatív számítás házi akkumulátoros, önellátó lakóházra: aszodiattila.blog.hu/2016/10/24/hazi_akkumulatorok_avagy_az_onellato_napelemes_lakohazak_mitosza
@mateus6047
@mateus6047 6 жыл бұрын
Jó adás lett! De sajnos az elektromos hálózat nem ilyen egyszerű, hogy kicsit feljebb tekerjük az erőművetket, azokon nincs potméter :D. Nagyon fontos hogy meglegyen az egyensúly a hálózaton, amely az ilyen házi rendszerek terjedésével egyre nehezebben lesz kivitelezhető. Ilyen esetekben torzul a jel, más lesz a frekvencia, az meg senkinek nem jó. Most is sokszor van túltermelés, melyet fel kell használni, ekkor szokták központból a villanybojlerelet bekapcsolni. Akit édekel nézze meg a mavir.hu weboldalt, ott az ország aktuális energiatermelését / importját nyomon lehet követni.
@LAproductions
@LAproductions 6 жыл бұрын
Legközelebb egy hangmérnök jól jönne...
@katti205
@katti205 5 жыл бұрын
A tojás volt előbb. A legelső tyúknak nevezhető egyed egy még nem tyúk tojásából kelt ki. Ha az időt folytonosnak tekinthetjük.
@visztavisztala7262
@visztavisztala7262 6 жыл бұрын
Márciustól adót kell fizetni a napelemes rendszerek után 4Kw fellet itt a jövö
@akoshargitay6455
@akoshargitay6455 6 жыл бұрын
az allam egyik kezevel ad a masikkal elvesz
@norberthercz1721
@norberthercz1721 6 жыл бұрын
Jól hallottam hogy 2 GigaWattot mondott a napelem szakértő? Abból csak az volt igaz hogy Paks 2000 MW. De ahhoz 125 településre kellene telepíteni az ország legnagyobb (16 MW-os) napelem parkját. Ahhoz hogy Paksot ki lehessen váltani, Debrecen méretű táblákat kellene telepíteni. Amúgy tetszett az adás, csak az információ nem volt teljesen valós 😉😃
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
www.mnnsz.hu/hol-epulnek-naperomuvek-magyarorszagon-interaktiv-terkep/ További 900 MW.
@tlaci60
@tlaci60 6 жыл бұрын
Paksot fosszilissel lehetne kiváltani. Az import jelenleg olcsó, de az import nagy része régi fosszilis erőművekből jön :(. Az elektrifikáció haladtával nem kizárt még további két blokk fog kelleni, mint alaperőmű. Amit a videón említ a fickó, mint "gyorsreagálású" erőmű - a napsütés hektikussága miatt - az leginkább gázerőmű. Az is fosszilis, csak jobban szabályozható. A szabályozás meg veszteséggel jár. A lehűtés meg utána a felfűtés. Fotovoltikussal el lehet menni az energiamix 15..20%-ig, utána már komoly erőfeszítéseket igényel a villamoshálózat ( betáplálás) menedzselése. Németországban a tavalyi évig folyamatosan nőtt a karbonizáció annyi lignit és szénerőművet kellett a kiegyenlítésre bevetni. De épül a Nord Stream II., ami hozza az orosz gázt. Fűtésre, meg a gázerőművekbe.
@ismerosismeretlen7659
@ismerosismeretlen7659 6 жыл бұрын
Hozzá tenném hogy az áram ára lassan 4x Németországban bár németek ugyanannak vele hogy megéri nekik hogy "zöldebbek". De valóságban, a hihetetlen mennyiségű pénz ellenére amit bele öltek, még 1% át se csökkentették a co2 kibocsájtásuknak. És ott tartanak hogy emelni kell az áram árát és szénerőművet kell építeniük. Hát ez egy hatalmas buktának tűnik..
@gyorgyzilahi5920
@gyorgyzilahi5920 6 жыл бұрын
Király videó, tetszik a téma, de ha jól láttam a drónos felvételeken, ott figyel a gázkazán kéménye. Vagy rosszul láttam?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
A designkandalló kéménye. Nincs kazán.
@norbertrigo1621
@norbertrigo1621 6 жыл бұрын
Adózni mennyit kell napelemenként? Régen olyanokat olvastam, hogy egyáltalán nem éri meg hosszútávon. Könnyen lehet, hogy ez is egy tévhit.
@refmozsolics
@refmozsolics 5 жыл бұрын
Szia, engem az érdekelne, hogy mi a garancia arra, hogy ez a kis ökofalu tud a hálózatra termelni. Ugyanis itt minden házon napelem van, ami nap közben termel, amikor nincs érdemi valós fogyasztása a "lakóparknak". Mivel a hálózati trafó (amennyiben szinte csak ez a lakópark van rajta) szinte üresjáratban megy, ezért a feszültség megemelkedik. Innentől előjön-e az a többször látott hiba, hogy hiába termel a napelem, az inverter nem tudja a megadott feszültségszinten betermelni a hálózatba ?
@Gergoool
@Gergoool 5 жыл бұрын
Ez engem is érdekelne. Ahol én lakom, az utcánkban csak nekem van napelem, így szerintem a betáplálásom nem jut tovább pár háznál az utcában és elfogyasztja valaki, így nem aggódok emiatt.
@MrDawnHU
@MrDawnHU 6 жыл бұрын
Szia András! Ajánlom figyelmedbe: www.google.com/search?q=earthship&rlz=1C1PRFI_enHU755HU755&oq=earthship&aqs=chrome..69i57j0l5.2218j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Szerintem nem a 68 milliós EPS-ból, XPS-ből és mindenféle olyan építőanyagból készült házé a jövő, ami újabb és újabb karbonlábnyomot hoz létre amit aztán nem győzünk semlegesíteni, hanem az olyan házaké, amik megfizethetőek, és már az építés során negatív karbonlábnyomot termel azzal, hogy építőanyagként hulladékokat használ fel. Olyan hulladékokat, amik nagy problémát jelentenek, és nem tudjuk hatékonyan újrahasznosítani. Ez az earthship. A videóid alapján azt gondolom megismertem a személyiségedet, téged nem a biznisz mozgat első sorban, hanem a jövő jobbá tétele, ezért is gondoltam, hogy mutatok egy teljesen új perspektívát. Egy earthship esetében tudsz azzal számolni, hogy nagyjából ugyan annyiba fog kerülni, mint egy átlagosan szigetelt ház, mert amit pluszban az egyik oldalon kiadsz napelemre stb, azt a másik oldalon leveszi például a gumiabroncs falakkal. Sajnos nálunk még nem engedélyezett az építőipar lobbi miatt, de szerintem ez lesz a jövő, nem a 68 milliós ház, mert azt az emberek 90%-a nem tudja megfizetni még hitellel sem....ez a gazdagok háza nem az átlagemberé, és emiatt nem fog jövőt megváltani, ahogyan a Tesla X Type sem, inkább az olcsóbb, megfizethetőbb Type 3 vagy Renault Zoe. Gondolj csak bele, ha tudnának készíteni olyan elektromos autót, ami mondjuk Type 3 szintű lenne és 3-4 millió lenne az ára, szerintem 1 év alatt elfelejthetnénk a robbanómotoros autókat, mert már képesek ugyan arra az elektromosok mint robbanómotoros társaik (hatótáv, gyorsulás, kényelem, töltésidő-nemsokára-) szóval egyedül az ár maradt....nekünk jelenleg egy 1. generációs Mazda 3 Sportunk van amit hitelre vettünk, nyáron fog letelni az az 1 millió, és még így is szerencsésnek érezzük magunkat, hogy megengedhettük magunknak ezt az autót. Gondolkodunk plug-in-en, elektromoson, néztem a használt zoe-kat amik a legolcsóbbak, de még ezeket is 4 milláért adják amit nem tudnánk megfizetni....a jelenlegi fizu mellett 4 évig kellene hitelt fizetnünk vagy gyűjtenünk rá keményen, hogy meglegyen...és ez egy használt EV az újak, bármelyiket nézzük 10 milla... I3 8-10 milla, Ioniq 10 milla, Type 3 10 milla, reménykedem benne, hogy ezek az árak le fognak menni a szilárdtest aksikkal, de addig itt nem lesz ilyen téren áttörés, amíg az árakat nem viszik lentebb, vagy az állam nem ad nagyobb támogatást, mert örül az ember mindennek, de 10-1.5 az még mindig 8.5 és az bizony még mindig SOK! üdv.
@mihalypusztai4484
@mihalypusztai4484 6 жыл бұрын
Az úr a videóban az mondja 68,5 millió forint volt a ház, de nincs rezsi. Építkeztünk a párommal, a mi házunk fa könnyűszerkezetes 107 négyzetméter(bruttó). Júniusban költöztünk be a rezsink havonta 31500 Ft(víz,villany,gáz). Jelenleg 30 éves vagyok,ha élek még 50 évet az azt jelenti hogy 18 900 000 Ft-ot fogok rezsire kifizetni. A házunk 21 000 000 Ft-ba került,ebben nincs benn a telek,közmű,tervek valamint a bútorok sem. Nem tudom hogy az úr által említett összegben mi szerepel de ha a rezsit és a ház árát összeadom az 39 900 000 Ft. Így hozzá képest 28 600 000 Ft-ot a különbség ami számomra rengeteg.
@wiwlarue4097
@wiwlarue4097 4 жыл бұрын
Láttad már Michael Moore nagy vitát kiváltó új filmjét a "tiszta" energiáról? A címe: Planet of the humans / Az emberek bolygója; gondolom a majmok bolygója után szabadon... ajánlom figyelmedbe. Üdv.
@tiborstingel6728
@tiborstingel6728 5 жыл бұрын
Nezd meg a totalcar mesterkurzust besirtok
@Handras
@Handras 5 жыл бұрын
Van rola videom... handras id3 gyar
@Plebii
@Plebii 6 жыл бұрын
Szia András. A kéményes kérdésekre kétféle választ adtál. Az egyik, hogy kandalló miatt van, a másik, hogy ez a szellőzés. Melyik az igaz?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Szabolcs Papp kandallo
@Plebii
@Plebii 6 жыл бұрын
Andras Horvath Köszi.
@norbertok9672
@norbertok9672 6 жыл бұрын
Télen hogy, megy a fűtés és a víz télen ha elfogy? Pl ha hetekig nem esik az eső.
@norbertok9672
@norbertok9672 6 жыл бұрын
András Gál és az esővízes kérdésem? Ha nem esik hetekig az eso, vagy akár nyáron, akkor hogy lesz elegendő víz? Illetve a víz ha jól tudom hamar megposhad :)
@adamszlancsik6431
@adamszlancsik6431 6 жыл бұрын
A várba járó buszokról lesz videó? :)
@vintezis
@vintezis 6 жыл бұрын
Csatorna/szennyvíz kérdés hogyan van megoldva?
@Globehun
@Globehun 5 жыл бұрын
Szennyvíztisztítóval.
@pzsootti1657
@pzsootti1657 6 жыл бұрын
A kéményhez/füstelvezetőhöz milyen tüzelőberendezés tartozik a házban?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Milyen füst? Elektromos fűtés van. Az a szellőző. :)
@pzsootti1657
@pzsootti1657 6 жыл бұрын
Ahamm, köszönöm a választ. Azt hittem a látvány kandalló mégsem csak "látvány" :)
@popovicssuni2772
@popovicssuni2772 6 жыл бұрын
A haz mellett a mikrobusz milyen funkcioju auto? Lakokocsi?Nem lattam ilyent!
@keplegenny
@keplegenny 6 жыл бұрын
Ha közműmentes, akkor néha jön a szippantós kocsi? Mert az elég illuzióromboló lenne
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Erre vannak már sokkal jobb megoldások.
@sandor-janos
@sandor-janos 5 жыл бұрын
Nem jön szippantó , megkapja a kis baktérium adagot ami lebontja, majd megy a fák közé a darálós szivattyú jóvoltából 😁.
6 жыл бұрын
12:23 Éves szinten 16000 kWh-t termel, ami 100000 km elektromos autózáshoz elég, azaz naponta 274 km-t lehet autózni. Ez brutális teljesítmény :OOO Ugyanakkor, ha 1 kWh-t 30 Ft-nak számolunk, akkor havi 40000 Ft-nyi áramot termel a napelem rendszer, ami minimum 2x-ese a hálózati villanyszámlának.
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
39 ft egy kWh
@ismerosismeretlen7659
@ismerosismeretlen7659 6 жыл бұрын
És nappal töltesz elektromos autót otthon? aki nem jár el dolgozni annak bejöhet a dolog. Vagy akkuból szeretnél simán 40% os veszteség ha beleveszed az akkuk amortizációját már biztos olcsóbb a hálózati áram.
@petervasas2379
@petervasas2379 6 жыл бұрын
A hanggal mi történt?🙂
@szityu13
@szityu13 6 жыл бұрын
Kedves Andras! Nagyon tetszenek a videoid addig a pontig amig ismeretterjeszto hangnemben teszed. Amikor “tombolsz” hogy MINDENKINEK at kellene allnia a megujulo energiara, igen szupi koszi. Szerintem MINDENKI at is terne ha pl egy passziv v aktiv haz ugyanannyiba kerulne mint egy “atlagos” haz. Azt akarom csak hozzatenni h ne sulykold a Mindenkit, nem mindenkinek telik 68 millas aktiv hazra telek arat meg nembis szamolom... Nem tul kellemes ugy hallgatni h lecseszerintesz mikozben pl en is imadnek zold lenni csak nincs penzem egyelore zold autora es zold hazra. Szerintem sokan pont a penzszuke miatt nem haladnak... megegyszer, tetszenek a vidik csak ne szornyulkodj es buzditsd a Mindenkit erre, mert a Mindenkibe az is beletartozik akinek nem telik ra de szeretne, mint en , koszi
@theironchannel
@theironchannel 6 жыл бұрын
Andras a nissan leaf 2018 fedelzeti rendszererol csinalnal egy videot ?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Unalmas videó lenne... :)
@theironchannel
@theironchannel 6 жыл бұрын
Andras Horvath semmi baj csak ar ertek aranyban anyanak mindig a leafet mondom de azert koszi
@kbirssigi1321
@kbirssigi1321 6 жыл бұрын
Szerintem érről a zöldülésről akkor beszélhetünk ha már nem netto 200k lesz a fizetés.
@Norbi79100
@Norbi79100 5 жыл бұрын
KBiRssIGI így van ahogy írod szerintem is kicsit számolgattam ha ennyi pénzért építesz házat és ha az én házam árához és rezsimhez viszonyítom a többlet pénzből amibe ez a ház került az enyémhez képest 55-60 évig tudom fizetni a rezsit
@András-Süli
@András-Süli 6 жыл бұрын
Kedves András! A következő lépés akár az lehetne, hogy a villanyautók tetejét napelem borítsa annak teljes felületén. Tudom, ez kicsit meredek azok számára, akik a napfénytetőt részesítik előnyben, de nézzük a jó oldalát! Parkolunk vele (napos időben, szabad ég alatt) és töltődik az autónk, növekszik a hatótáv :) Egyelőre azt vettem észre, ezzel kevés gyártó él. Mi lehet az oka ennek?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Priusban van ilyen. Napi 3 km hatotavot termel...
@balazskovacs4557
@balazskovacs4557 6 жыл бұрын
Elvi síkon nem ennyire szar a matek. 2m2 napelemről kb. 300-350W jöhet le nyáron. Süssön a nap 8 órát, így nyári napokon napi 2,4kWh villany jön ki, ez kb.20km. Nem olyan rossz az.
@dizco4life
@dizco4life 4 жыл бұрын
villanyautosok.hu/2021/01/14/lelepleztek-a-sono-sion-napelemes-autot/
@norbertok9672
@norbertok9672 6 жыл бұрын
Télen hogy működik a fűtés? Milyen a ház szigetelése? Kőzetgyapot ?
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
Olyan, mint a kőzetgyapot, csak fából van a gyapot szerű anyag.
@zoltanlukatsovics5845
@zoltanlukatsovics5845 6 жыл бұрын
Amíg a napelemek által megtermelt energia tárolása nem megoldott, addig ez a ház is a fosszilis, illetve az atommal megtermelt energiára van utalva!!
@macko-dad
@macko-dad 6 жыл бұрын
Ez a rendszer meg egy két PowerWall és királyság van :)
@somogyiimi
@somogyiimi 6 жыл бұрын
Nincs házam. De vennék napelemet. :D Köszi Handrás, már megint megteremted a nem létező igényem :D #magyarstevejobs
@Handras
@Handras 6 жыл бұрын
😅
@Chrysx
@Chrysx 6 жыл бұрын
Szintén, és 100+ € a havi villanyszámlám, jól jönne egy ilyen rendszer :)
@tothmaxy
@tothmaxy 6 жыл бұрын
Én nagy napelem támogató vagyok, de azt azért érdemes belátni, hogy csak addig lesz éves szaldós elszámolás, amíg nem fog túl sok ember napelemet telepíteni. Mert az oké, hogy nyáron sok energiát termelünk napelemmel, de télen attól még ugyanúgy szükség van pl atom energiára, emiatt viszont egész évben fenn kell tartani az erőműveket, embereket foglalkoztatni, stb. Szóval hajrá napelem, de azt azért ne várjuk, hogy csupán ezzel megoldjuk a Föld problémáit.
VÉGRE felkerültek a NAPELEMEK - Handras Költözik E09
18:23
Andras Horvath
Рет қаралды 230 М.
БАБУШКА ШАРИТ #shorts
0:16
Паша Осадчий
Рет қаралды 4,1 МЛН
She wanted to set me up #shorts by Tsuriki Show
0:56
Tsuriki Show
Рет қаралды 8 МЛН
15 éve várunk erre - Vaonis Vespera Pro
19:50
Andras Horvath
Рет қаралды 43 М.
Kibírja a napelem a JÉGESŐT? És ha keresztülhajtunk rajta?
15:48
Andras Horvath
Рет қаралды 146 М.
Ennyi pénzt termelnek a napelemek
11:08
Andras Horvath
Рет қаралды 263 М.
MAGYAR Péter előrehozta a választást! Marika for Prezident No.42.
5:34
Magyarország Kedvenc Műsora
Рет қаралды 7 М.
Adobe house and fast charger in the courtyard 😲
12:40
Andras Horvath
Рет қаралды 122 М.
Mínuszban van a napelemes termelésem a fűtés miatt
15:23
Andras Horvath
Рет қаралды 193 М.
Nem fogy a villanyautó én pedig: ÖRÜLÖK ENNEK
17:20
Andras Horvath
Рет қаралды 135 М.
Összeomlik az autóipar?
33:03
Andras Horvath
Рет қаралды 106 М.