З цікавістю подивився. Насправді кожен тут почує те, що хоче почути. Найважливіша інформація звісно в самому кінці, про те, що саме робить тебе інженером. Павлу респект за цікавий контент.
@konaginata Жыл бұрын
Першою мовою програмування в мене була Java, і було її повно на проектах, що самі були написані на Java і хотіли на ній же і автоматизацію. Цього року підібралася криза, багато ентерпрайз проектів призупинилися або не почалися і я опинилася на бенчі, на якому за два місяці освоїла Python, який мені дуже сподобався, при навності вибору саме на ньому би і хотіла би писати, хоча зрештою знайшла проект саме з Java.
@alonahg480711 ай бұрын
JS JS I ще раз JS❤ Вся Європа та Америка працює на JS, і це не просто так…
@nastyaformus9448 ай бұрын
Ставлю лайк) дякую за змістовне відео, також алгоритм оцінки, в якому напрямку рухатись, можна брати за гайд по професійному зростанню.
@SkyDraMen Жыл бұрын
Дякую за дослідження. Цікавий результат. Моя перша мова це Java. І в мене часто питають з чого почати... тепер буду надсилати їм це відео)
@DmytroShvets96 Жыл бұрын
Дякую, подивився відео і почав вчити пайтон)
@qa_senpai Жыл бұрын
Я після того як записав це відео, зрозумів що мій канал про JS/TS, а я тут пайтон рекламую :) Тож можете вчити js, але пайтон об'єктивно хороший вибір :)
@le.onardo Жыл бұрын
дякую за роботу
@ТимофійПлохой Жыл бұрын
Дякую за змістовний огляд :)
@РомаМихайлюченко Жыл бұрын
дякую за поради
@yevhenkomar Жыл бұрын
Добрий контент, дякую
@КристинаВолокитина-ч6з Жыл бұрын
Pascal, 7й клас, настольгія 😂😂😂
@БогданЧорний-э6ш Жыл бұрын
А якщо все таки обирати напрям тестування на JS. Краще починати вчити сам JS а потім TS, чи можна одразу вивчати TypeScript? Бо станом на зараз бачу все ж таки більше вакансій на JS Automation)
@qa_senpai Жыл бұрын
JS і TypeScript не роздільні, ви не зможете оволодіти TS без розуміння і знання JS. Тож починати треба з JS, TS буде наступним рівнем.
@al8xr Жыл бұрын
Дякую за відео та порівняння мов. А взагалі мова - це лишень один з інструментів, який потрібно опанувати для тестувальника. До того ж, крім саме мови - треба ще опанувати прикладні скіли та біліотеки з цією мовою. Це теж займе час. Будь-яка мова, навіть така просто на перший погляд, як Python, має дуже багато нюансів. Тому, щоб не сидіти та медитувати на черговий кілометровий стектрейс, що залишився після тесту - треба глибше та глибше вивчати мову. Загалом, якщо говорити просто про рівень UI - то синтаксис вебдрайвера усюди однаковий - тому свічатись між мовами для написання базових тестів (за прикладом) можна без проблем. (Перевірено на собі: свічався з C# на Java декілька разів. Зараз пишу більше на Python) Для проектування рішень з автоматизації з нуля - вже треба більше знань.
@qa_senpai Жыл бұрын
база, грунт :)
@maria43563 Жыл бұрын
Трохи вчила Пайтон на курсах тестування і потім сама по книжці "Пайтон для дітей"))) Дуже тішив легкий синтаксис. Але вирішила це питання моя робота: проект написаний на JS, автоматизацію вже почали теж на JS, також можна за рахунок компанії пройти курс по Cypress. Вже сама почала вивчати, насправді синтаксис не такий страшний, якщо не акцентувати на цьому увагу. Та й VSCode допомагає не пропускати дужки.
@eq716 Жыл бұрын
Python можна вивчити завжди. Він простий, зручний, але він не дасть правильних навичок інженерії, патернів і т.п. (якщо тестувальник захоче рухатись в розробку). За С# не скажу, трохи знайомився і не працював, гадаю релевантно що і по Джава. Джава - це справжня школа правильного стилю проектування з сотнями книжок по інженерії. Навіть якщо перейдеш потім на Ноду твій клас буде дуже гарним. Та на будь-яку мову потім можна злізти. А ще в світі Джава прямо зараз відбувається дуже багато крутих розробок типу проектів Loom, Panama обчислення на GPU, GraalVM. Коротше гарна опція насправді. Але з точки зору розробника. Ну і багато старих дорогих проектів на ній написано, тобто роботи багато. В Польщі чи не найпопулярніша технологія чомусь, казали)))
@qa_senpai Жыл бұрын
Дяка, перевага пайтона в кривій складності, вона дозволить пройти "психологічний" барʼєр, і відносно швидко допоможе отримати результат. З Java це гра в довгу, та якщо ти вже працюєш приділяти достатньо часу може бути складно.
@sergeymokriev2899 Жыл бұрын
Дякую за дуже цікавий контент. Я працюю мануальним тестером, на безкоштовних курсах вивчив основи пайтону і тепер переходжу саме до вичення автоматизації. У себе на проекті буду автоматизувати свої мануальні тести. Чи є у Вас порада як мені розвиватися в цьому напрямку за умови, що немає більш досвідченого автоматизатора?
@qa_senpai Жыл бұрын
Це хороша ідея для відео, сьогодні запишу. Буде у понеділок :)
@sergeymokriev2899 Жыл бұрын
@@qa_senpai Вау!! Супер! Величезна дяка! Чекатиму з нетерпінням! Дякую за якісний і такий корисний український контент!
@lucy_bb Жыл бұрын
Як же навчитися жонглювати основами і створювати код, який вирішує задачі? 🥺 Я вивчала автоматизацію на Java і ніби все розумію, а створити той самий код, який робить магію не виходило, тому поки відклала 😑
@qa_senpai Жыл бұрын
у мене все те саме було, і вирішується це практикою. треба щось робити, писати хоч якийсь код і в якийсь момент розуміння прийде. Спробуйте подивитись моє відео - автотести без програмування, як почати?
@logcom482 Жыл бұрын
Короче розкажу свій досвід з python.Вчив колись PHP a потім С бо треба було для програмування мікроконтролерів.То скажу що С хоча його всі бояться він працює як АК все зрозуміло,строга типізація.В голові продумав потім написав і вуаля все працює. Потім перейшов на python результат напевно рік пишу на ньому і постійно як чорна магія виходить.Мова реально тупа цикли там реально тупо реалізовані.Ну і багато іншого.То що читається простіше це просто треба змінним давати нормальну назву і в вас буде все ок і в інших мовах програмування Як на мене якщо хочеться стати нормальним програмістом краще вибирати мову програмування з Сі подібним синтаксисом і С#, Java, JavaScript.І взагалі не лізти в ruby, python.
@qa_senpai Жыл бұрын
Дякую, цікавий досвід :)
@logcom482 Жыл бұрын
@@mrkotyuk краще вибрати С# страшилки про то що вивести текст щаймає пару рядків а у пітоні одну це повна дурня.Шо шо а пітон я би нікому не радив вчити бо навіть якшо розказують що от можна обійтися без ООП це тільки на початках всерівно прийдеться його вчити. Пітон заманює своєю процедурною простотою але потім бачиш що це карява мова і має дофіга мінусів про які з початку ніхто з тих що її рекомендує не каже.
@illyaevseev312 Жыл бұрын
На мій погляд ваша аналогія для С як АК дуже вірна. В тому сенсі, якщо порівнювати його навіть з AR-15, то він менш точний, потребує значно більше уваги, менш надійний, і значно гірший по зручності. Якщо по суті, то С приблизно такий і є. Як на мене його слід обирати лише тоді, якщо все інше використати неможливо. І мене дивує, що ви знаєте С і при цьому для вас Python це чорна магія. Достатньо почитати Лутца і все стане прозоре як скло. І що значить тупа мова? Може ви просто нічого складного не бачили? Я вкрай рідко пишу на Python і часто випадаю із останніх тенденцій. Але пам'ятаю там ті ж регулярки чи функційне програмування. Назвати це тупим у мене язик не повернеться. Чи є сенс обирати Python як першу мову програмування? І так і ні. Якщо мова йде про дитину, а ми всі розуміємо що це точно не цей випадок, то так. Для розуміння основ він підходить як найкраще. До того ж може стати у нагоді в майбутньому. Все ж таки він зараз дуже широко використовується. А якщо мова йде про вибір мови програмування у біль старшому віці, то все не так просто і разом з тим значно простіше. Тому що мову треба обирати ту, яка буде використовувати в конкретній області. Скажімо якщо ви хочете зв'язати майбутнє з WEB, то обираєте JS/TS, якщо Android, то це Kotlin і так далі. І вже немає ніякого значення які плюси і мінусі у цієї мови. Все вже давно вирішено за вас.
@logcom482 Жыл бұрын
@@illyaevseev312 year=5 while year: print("hi") цей код працює і наглядно показує який пітон дивний і карявий.
@gefo08 ай бұрын
Працюю з Selenium і Java, але вже чітко видно шо варто починати рухатись в сторону Playwright і js/ts
@andrewpoganovsky49377 ай бұрын
Так і зробив, і не секунди не жалкую. А у Павла, доречі, купа цікавого є на каналі щодо автоматизації TS/Playwright, рекомендую :-)
@science21746 ай бұрын
Люблю Java
@TheStalkerMen Жыл бұрын
Цікаво було б почути про Typescript в автоматизації, наскільки корисно використовувати TS, які проблеми він вирішує, та і взагалом плбси від TS+Playwright, сам сиджу на JS але переходити на TS бо хайпово не хочеться)
@qa_senpai Жыл бұрын
Зроблю відео, дякую за ідею!
@illyaevseev312 Жыл бұрын
Ви згадуєте мобайл. Але тут, на мій погляд, слід зауважити, що просто так перейти до його тестування не вийде. Особливо якщо мова йде про нетів розробку. Я пишу тести для Android як розробник. І, зазвичай, використовують геть інші фреймворки. До того ж якщо писати тести повноцінно треба дуже гарно розбиратися в Android специфіці. Від DI до архітектури. Я взагалі не впевнений, що можна нормально писати тести під Android якщо ти не розробник під цю систему. І що до С-подібних мов. На сьогодні це, як на мене, дуже абстрактне поняття. І, здебільшого, це не дуже то і допоможе. Наприклад Kotlin те ж C-подібна мова. Але ще це функційна мова. Тому без звички він віглядає навіть дико.
@qa_senpai Жыл бұрын
Дякую за доповнення :)
@igoryng6305 Жыл бұрын
як казав добрий сіньор: Пайтон для магії, Джава - для роботи, ПХП - для сек$а.
@science21746 ай бұрын
Моя мова Java
@Ruslan-ps9rz Жыл бұрын
Шото по js вообще печаль беда)
@qa_senpai Жыл бұрын
в вересні зніму відоса про перехід на TS. Там не складно (почати), але нормально писати код треба вчитись 🤞