Nem mindennapi élményt lehetett! Biztosan szép volt a belseje is! A Kossuth alapján az elrendezése eléggé jó. Egyelőre úgy tűnik, hogy megismételhetetlen… :(
@attilagacsalyi50394 күн бұрын
@@iJoe0721 Nem volt valami szép a belseje. A gépház annál inkább. Volt üveg ablak az ajtaján. 1970ben még menetrend szerint járt a Kossuth és a Petőfi is minden nap.
@AntalBrenner-cz7ob3 күн бұрын
Hol található ez a hajó most?
@iJoe07213 күн бұрын
@@AntalBrenner-cz7ob Neszmély, Hajóskanzen.
@AntalBrenner-cz7ob3 күн бұрын
Tudomásom szerint két lapátkerekes gőzös maradt fel lelhető kis hazánkban a Szőke Tisza 2 a hajdani Szent Imre és a Petőfi mind kettő hajó igen csak szép látvány lenne működő képesen is
@balazsmolnar81356 күн бұрын
Ilyen méretben szállíthatóvá lehetne tenni a hajót? Létezhet olyan hangár; a megfelelő felszereléssel ahol az egészet le lehetne szép lassan homokszórni tiszta fémig?
@iJoe07215 күн бұрын
Hivatalosan vontatható állapotban van. A neszmélyi társaság, akik több hajó külső gondozását is elvégezték - a szűkös lehetőségeikhez mérten tiszteletre méltó minőségben - tudomásom szerint a komáromi hajógyárat vették igénybe. Mivel ott ennél nagyobb méretű hajókat is gyártanak, vélhetőleg megfelelő pénzügyi háttérrel lenne mód a Petőfi (ex-Szent László) gondozására is. Már csak azért is lenne ez gyönyörű, mert eleve ott „született” a hajó. De Újpesten - ahol a befejező munkákat végezték rajta - szintén eléggé méretes a sója, a Petőfi és társai is voltak ott kiemelve. Ugyan nem fedett helyen, de szárazföldre vontatva lehetne rajta dolgozni akár ott is.
@viktortoth407014 сағат бұрын
@@iJoe0721jó magam úgy tudom a komáromi hajógyár csődbe jutott de ezek szerint nem.(Először a Szőke Tisza jutott eszembe erről az úgy szintén hányatatott sorsú Szent Lászlóról.)
@tiborfekete55387 күн бұрын
Sajnos hosszú évek óta ott van, és még csak állagmegóvás sem történt rajta.
@iJoe07215 күн бұрын
Nem vitás, bár ilyen méretű és értékű tárgyaknál az állami szerepvállalás nem elhanyagolható. Nyilván könnyű azt mondani, hogy a tulajdonos állam átadta egy alapítványnak a hajót, de ha ehhez nem csorog pénz, pusztán civil adományokból lehetetlen bármit elérni. A neszmélyiek gondozzák a Neszmélyt, állóhajóként felújították a Zoltánt (ez már ismét gondozásra szorulna), üzemképesen, eredeti állapotban felújították pályázati pénzből a Lajta monitort, és kulturált állapotban van a szárazföldön a Vöcsök I. szárnyashajó. Ezek mellett plusz források nélkül a Petőfi gondozása esélytelennek látszik sajnos. A svájci gőzhajók dízelüzeműre alakításához hasonló felújítással, természetesen a lapátkerekes hajtás és a részleges gőzüzem megtartásával pedig látványos színfoltja lenne a hajó a Dunán zajló turizmusnak.