Bardzo ciekawa rozmowa i cieszę się, że będzie kolejna książka o Japonii :) Dwie poprzednie przeczytałem z dużym zainteresowaniem!
@grabarzponury98682 жыл бұрын
O Profesor Piotr. Uczęszczałem na jego wykłady w PJATKu. Bardzo przyjemnie prowadzone zajęcia.
@nikakoy12132 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad! Jeden z najciekawszych.
@Dawid_RN2 жыл бұрын
Genialny wywiad!! Chętnie sięgnę po książki Piotra. Mi jeszcze nie minął rok na pełnym etacie, a czuję, że doświadczeń z pracy spokojnie starczyłoby na książkę. Chętnie bym porozmawiał kiedyś na ten temat ;) pozdro Emil!!
@agata39582 жыл бұрын
Polecam! Ja zaczęłam dzisiaj Planeta K i naprawdę fajnie i lekko się czyta
@pojaponii2 жыл бұрын
Hehe no ganbatte
@ryszardlorkiewicz53452 жыл бұрын
Hej, dotychczas nigdy nie komentuje ani nie słuchałem rozmów z innymi osobami z contentu który słucham ale..... rób więcej :). Konfrontacja różnych punktów widzenia w sposób kulturalny (i niezgadzający się ze sobą) jest esencją poznawania kultury. ;)
@pojaponii2 жыл бұрын
zrobiłem z 50 wywiadów z różnymi osobami na temat Japonii! :)
@ryszardlorkiewicz53452 жыл бұрын
@@pojaponii Mam sporo do nadrobienia :)
@zenekczekai63972 жыл бұрын
Ciekawy gość dzisiaj był. Kiedyś czytałem "pamiętniki" pierwszego francuskiego prezesa (nazwiska nie pamiętam) Nissana po przejęciu Nissana przez Francuzów. Dla mnie to był szok i jemu też. Reno chyba posiada 30% akcji Nissana a mimo to kontroluję całą firm. Sami Francuzi szacują ze mogli by śmiało zjeść poniżej 20% a i tak by kontrolę zachowali. Znaczy kontrolę jako akcjonariat bo Japończycy doprowadzili do wymiany prezesa a starego zamknęli z areszcie domowym skąd został "wykradziony" przez żonę. Ale w takie bajki to chyba nikt nie wierzy?:)
@monikawiatr50202 жыл бұрын
Panowie maja mocne doswiadczenia z pracy w Japoni,w Polsce juz podobnie ..gdy stawalam w obronie kolegi czy kolezanki postrzegana zostalam jak buntownik*..i o wszystkim lub wcale dowiadywalam sie ostatnia..
@zenekczekai63972 жыл бұрын
Z tym zakończeniem pracy i dalszym kontynuowaniem znajomości to chyba w wielu krajach tak jest jak w Japonii. Oczywiście w Japonii nie pracowałem ale znam z autopsji jak to wygląda w kilku krajach europejskich. Też te znajomości umierają. W moim przypadku pozostałą tylko jena znajomość ale inni też to potwierdzają. Fakt że jak jestem "na miejscu" i zadzwonię to praktycznie każdy znajdzie czas na piwo czy kawę Ale to chyba nie o tym mowa? Zresztą po polskiej uczelni też mam podobne doświadczenie. Co do okresu edukacji to z okresu polskich studiów mam tylko jeden kontakt, z technikum też jeden została a dla odmiany z podstawówki pozostało bardzo dużo., mimo że ludzie rozpierzchli się po całym świecie. Odnośnie krajów europejskich to mam odmienne doświadczenia ze znajomymi (z poza pracy) i sąsiadami. Tu kontakt trwa latami i jakoś nie idzie w zapomnienie. Dziwne ale takie są moje doświadczenia.
@adamstefanowicz27492 жыл бұрын
Świetny wywiad...znakomite książki pana Piotra 👌☝️"planeta K"majsterszyk👌
@lexistenceestailleurs2 жыл бұрын
Ooo super!!! Czytałam tę książkę
@Yuki-chian2 жыл бұрын
Miła i ciekawa rozmowa. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
@pojaponii2 жыл бұрын
co tam u Ciebie Yuki?
@Yuki-chian2 жыл бұрын
@@pojaponii Jeszcze dycham.😂 Byle do setki. Będę nadrabiać odcinki, bo widzę, że działo się dużo. Jejku ten Wasz psiaczek jest przepiękny. Wyjątkowo pasuje do Was. 💝💝💝
@marcinsupek11692 жыл бұрын
Super podcast, plus książka bardzo ciekawa 👍
@yogi301212 жыл бұрын
Witaj Emilu kawa zrobiona oglądam dalej zapowiada się ciekawie 👍☕
@ewasrokacka52502 жыл бұрын
Bardzo ciekawy podcast. Dziękuję
@Skalar3212 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Będę musiał nabyć książki Pana Piotra. Pozdrawiam
@paveusan71622 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję Emilu za kolejny ciekawy wywiad, merytorycznie i bez udawania. Chciałbym również pozdrowić Pana Piotra, to była przyjemność uczestniczyć w zajęciach JKB i nie tylko. Pozdrawiam!
@Gike-2 жыл бұрын
Super podcast i super gość :3
@MrFibbanacci2 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Dziękuje za filmik!
@dorotamusialik-czajaszybka4991 Жыл бұрын
Super rozmowa. Zawsze się zastanawiałam czy nie można po prostu w tym czasie robić jakichś swoich rzeczy w pracy skoro nikt tego i tak nie kontroluje, a trzeba siedzieć...
@ewa97582 жыл бұрын
up
@norgeelsker2 жыл бұрын
ciekawe książki ,ciekawa rozmowa o kulturowych różnicach !
@adorinadorin2 жыл бұрын
Czytalem te ksiazke.Wywiad fajny!
@damiansychowski60182 жыл бұрын
Super materiał. Pana profesora pozdrawiam, bardzo ciekawe są jego wykłady na PJATK
@werbenapatagonska2 жыл бұрын
Szczególnie warto przeczytać książkę - kapitalna
@LosTigeros2 жыл бұрын
Super podcast! Warto odsłuchać ;)
@pojaponii2 жыл бұрын
^_^ Arigato!
@zasimek12 жыл бұрын
Fajny podcast :)
@pojaponii2 жыл бұрын
Dzięki!
@julamarula90122 жыл бұрын
Powiem krótko....bardzo wciągająca rozmowa...
@gabbymartin5746 Жыл бұрын
super super !!
@Justine_Warsaw2 жыл бұрын
Piotr! Mam Pana książkę! Uwielbiam 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
@HardBobek2 жыл бұрын
Zacny gość i bardzo fajny materiał :)
@pojaponii2 жыл бұрын
To była czysta przyjemność spotkać się z Piotrem
@Ara-bz4df2 жыл бұрын
🥰🥰🥰
@pathfinderpolska2 жыл бұрын
Kiedyś w mojej pracy zamówiono w japońskiej oprawę graficzną do serwerów bo było najtaniej ale za to czekaliśmy najdłużej i wcześniej zrobili nam to Hindusi a kontrakt z japoncami był zerwany więc rozumiem teraz dlaczego byli tak słabo wydajni.
@malgorzataslesinska92132 жыл бұрын
czytałam książkę i jest super :). Ale pod pewnymi aspektami japońskie korpo nie różni się od naszych :/
@pojaponii2 жыл бұрын
a też jest tyle domyślania się odnośnie tego co ktoś chce?
@malgorzataslesinska92132 жыл бұрын
@@pojaponii bywa niestety.
@eremas7 ай бұрын
Kiedy wywiad z Hitomi Tanaka?
@pathfinderpolska2 жыл бұрын
Nic mnie nie zaskoczyło ale ja mam problem dostosować się w Polsce a co dopiero w Japonii. Jednak Japonia to służy do zwiedzania a jak już zamieszkać to tylko prowadząc własną firmę.
@KulKulKula2 жыл бұрын
Albo pracując w międzynarodowym korpo :D
@agata39582 жыл бұрын
Każdy jest inny, myślę że są Polacy którym by taki system funkcjonowania firmy odpowiadał. Bo w sumie to nie są same negatywy. Miło że kogoś chwalą, że dał z siebie wszystko nawet jeśli nie wyszło. Inna kultura i tyle
@KulKulKula2 жыл бұрын
@@agata3958 W sumie racja, skupianie się na procesie zamiast rezultacie, ciągłe poprawianie swoich błędów (uczenie się na nich) i wiele innych rzeczy, o których wspomnieli brzmi bardzo rozsądnie i nie wydaje mi się to złe. Nie wiem, jak w Polskich korporacjach, ale w międzynarodowych również się często siedzi i udaje, że pracuje, rozciąga coś co możesz zrobić w godzinę na 8 godzin, albo w ogóle nie ma pracy miesiącami bo klienta albo ciebie coś blokuje. Ale to zostawanie po paręnaście godzin i prawie że codzienne wypady alkoholowe nie brzmią dobrze XD
@agata39582 жыл бұрын
@@KulKulKula wg mnie to zostawanie w pracy tak długo jest najgorsze. Gdzie czas na rodzinę, hobby? Częste chlanie to myślę, że dużo osób lubi, bo jednak dużo osób lubi chlać a tu mają pretekst XD nie żeby to było zdrowe. Ciekawi mnie ilu jest wysoko funkcjonujących alkoholików wśród japońskich pracowników korporacji