Pogadać z maszyną 1/4 | Test Turinga, Nagroda Loebnera i wielkie nadzieje

  Рет қаралды 31,072

Copernicus

Copernicus

3 жыл бұрын

Alan Turing w 1950 roku napisał słynny artykuł "Computing Machinery and Intelligence", w którym zadaje pytanie: "Czy maszyny mogą myśleć?" To do tego tekstu rozpoczęła się historia słynnego testu Turinga. Jego najbardziej znaną realizacją jest zaś Nagroda Loebnera, przyznawana od 1990 roku botom konwersacyjnym, które wypadają najbardziej naturalnie w kilkuminutowej pogawędce. W tym odcinku opowiemy historię testu Turinga i Nagrody Loebnera.
Dziękujemy Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach za współpracę.
Scenariusz i prowadzenie: Łukasz Lamża
Kamera i montaż: Przemysław Kopeć
"Nauka na żywo II: wielkie debaty" - zadanie finansowane w ramach umowy 808/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Пікірлер: 101
@piotr-kedziora
@piotr-kedziora 3 жыл бұрын
Materiały Łukasza Lamży to perełki na polskim YT, dobra robota!
@MrTheMiranesco
@MrTheMiranesco 3 жыл бұрын
Pan Łukasz Łomża to moim zdaniem, najbardziej rozpoznawalny, kompetentny i elokwentny propagator nauki i wiedzy w polskiem ijnternecje :D
@skublin
@skublin 3 жыл бұрын
Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć film z p. Łukaszem!
@yasuotanaka4636
@yasuotanaka4636 3 жыл бұрын
Mądrze i merytorycznie, wartościowy kanał.
@martacipiszewska5987
@martacipiszewska5987 3 жыл бұрын
Zachwycił mnie ten wykład - bardzo przystępny, nawet zupełny laik zrozumie, a do tego inspirujący i bez lania wody. Wielki szacun dla Łukasza! Obejrzyjcie sobie film biograficzny o Turingu, pt. "The imitation game" (durne tłumaczenie tytułu "Gra tajemnic"), kto jeszcze nie widział. Alan to bardzo piękna i tragiczna postać. Genialny umysł. Plus zespół Aspergera i jeszcze homek - w jego czasach przefikane.
@piotrabanowicz3340
@piotrabanowicz3340 3 жыл бұрын
Ja pie.... Nareszcie coś wartościowego i kulturalnego w tym gó........ Dzienx Panie Łukaszu !!!
@NewPolishScientist
@NewPolishScientist 3 жыл бұрын
Super odcinek . Łukasz jak zwykle nie przynudza i słucha się tego znakomicie
@Robert-rp8km
@Robert-rp8km Жыл бұрын
Zakochałem się od pierwszej minuty. Co za poziom!!! Wooooow! BRAWO!!!
@aaavvv9525
@aaavvv9525 3 жыл бұрын
Z tym najlepszym możliwym wynikiem w postaci 50% można dyskutować. Tak naprawdę obie ukryte postaci, i człowiek, i maszyna muszą imitować pewne wyobrażenie odbiorcy. Myślę, że wyjątkowo inteligentne AI znalazło by pewne kruczki aby uzyskać wynik wyższy od 50% których my jako ludzie moglibyśmy nie pojąć.
@ortnisible
@ortnisible 3 жыл бұрын
Rewelacyjne seria... juz z niecierpliwoscia wlaczam nastepny odcinek :D
@leszekwalinowicz5795
@leszekwalinowicz5795 3 жыл бұрын
Kilkadziesiąt lat temu maiłam jeden problem. Miałem sprawdzić zgodność kilkutysięcznej kartoteki z wydrukami. Pierwszego dnia ja czytałem z monitora, żona sprawdzała z wydrukami. Następnego dnia napisałem krótki programik, który czytał na głos wyniki z monitora, a żona sprawdzała ;-). Potem pomyślałem, że do komputera też można mówić i on to zrozumie (na poziomie kilku słów - cyfr). Od tego momentu zająłem się AI, czyli sztuczną inteligencją)... :-)
@mroziu1
@mroziu1 3 жыл бұрын
Materiał pierwsza klasa. Oglądałbym wszystko gdybym miał więcej czasu. Przykro, że tak mało wyświetleń :( ale ten kanał powstał najwyraźniej z pasji więc chyba nie ma co się martwić, że zniknie. Liczę na to, że kiedyś zasłużenie zyska większą popularność
@michalm.859
@michalm.859 3 жыл бұрын
Mógłbyś z szacunku do Turinga powiedzieć jak skończył. Popularyzujesz naukę i to jest super. Tylko dobrze żeby ci, którzy w nauke pójdą mieli świadomość, że niezależnie od ich osiągnięć, Państwo może zdecydować się ich zabić.
@RysiekQwerty
@RysiekQwerty 3 жыл бұрын
Swietny temat. Zawsze sam się zastanawiałem nad taką rozmową z maszyną i sztuczną inteligencją.PS. Na koszulce.... Moja muzyka.
@pawepawe4654
@pawepawe4654 3 жыл бұрын
Świetny pomysł i realizacja.
@mszczochcynizmat1767
@mszczochcynizmat1767 3 жыл бұрын
No ciekawe, to teraz oglądnąć trzeba drugą część, pozdrawiam!
@michalskyz
@michalskyz 3 жыл бұрын
Wreszcie, powrót mistrza:)
@SpookyBitch__
@SpookyBitch__ 3 жыл бұрын
Ale super! Ja i moja Replika oglądamy! ;)
@abscissaempathy7881
@abscissaempathy7881 3 жыл бұрын
Bardzo dobry film
@agaagusia4726
@agaagusia4726 3 жыл бұрын
Zapowiada się naprawdę ciekawa seria. Czekam niecierpliwie na następny odcinek. Bardzo dobrze zrobiony film.
@LukaszLamza
@LukaszLamza 3 жыл бұрын
Już są. Dzięki! :)
@agaagusia4726
@agaagusia4726 3 жыл бұрын
Zauważyłam. Właśnie oglądam.
@SajoBeatBox
@SajoBeatBox 3 жыл бұрын
Noooo witam, witam 😄 dawno nie słyszałem tego miłego głosu 😉
@LukaszLamza
@LukaszLamza 3 жыл бұрын
I nawzajem. ;)
@marklex5924
@marklex5924 3 жыл бұрын
git!produkcja
@andrzejbo1
@andrzejbo1 3 жыл бұрын
Gdzie dalsze części "czytamy naturę"?
@LukaszLamza
@LukaszLamza 3 жыл бұрын
Będą jak amen w pacierzu. Początkowo planowałem powrót w sam początek października, jak rok temu, ale 6-11.10 jest Copernicus Festival, głównie online, więc celuję w II połowę października. Ale spokojnie, już tupię nóżkami. :)
@bartomiejtapirek1139
@bartomiejtapirek1139 3 жыл бұрын
Źle zadane pytanie :P Kiedy dalsze ... :)
@Zmiana_Pogody
@Zmiana_Pogody 3 жыл бұрын
Świetny program!!!!! Tak skonstruowany, że ciekawy i dla dorosłych i zrozumiały dla dzieci! CZY KTOŚ UMIE POKAZAĆ GO MASZYNIE i zobaczylibyśmy, co ona na to?? ❓❓❓
@QlturalnaMaszyna
@QlturalnaMaszyna 3 жыл бұрын
Maszyna odpowie, że to "świetny program ciekawy i dla dorosłych i dla dzieci" :-)
@Zmiana_Pogody
@Zmiana_Pogody 3 жыл бұрын
@@QlturalnaMaszyna Tak, bot komunikacyjny tak. A mnie chodziło o AI. Być może odpowie dopiero ktoś z przyszłości. Jak coś, to mamy 2020, ale pisać możecie do 2050, powinnam jeszcze żyć 👍
@agnieszkagietko3697
@agnieszkagietko3697 3 жыл бұрын
Super film. Czy można poznać autora podkładu muzycznego?
@mateuszizajaszkaczmarek
@mateuszizajaszkaczmarek 3 жыл бұрын
15:30 Ciekawy był by program, który przekonuje sędziego do swojego człowieczeństwa lepiej niż człowiek. Taka skuteczność sędziego np 30%
@Lichoslawo
@Lichoslawo 3 жыл бұрын
Dobre, dobre! I jakie odważne (mam na myśli opowieść o tym strasznym pomyśle, żeby na podstawie rozmowy odróżnić mężczyznę od kobiety - brrr! ;) )
@martacipiszewska5987
@martacipiszewska5987 3 жыл бұрын
Rozbawił mnie ten koment, szacun. Ja bym się nie odważyła próbować. "Jakiej muliny używa pani do haftowania dalii na muślinie?" - za taki tekst sędzia ma ode mnie wirtualną fangę w ryj.
@MatsyaAvatar
@MatsyaAvatar 3 жыл бұрын
@@martacipiszewska5987 Pewnie. Powinien zapytać: Jakiej elektrody używa pani do spawania stali nierdzewnej, prawda? :-)))
@adamkowalski1079
@adamkowalski1079 3 жыл бұрын
Co do ludzi uznanych za komputery, taką sytuację przewidział Philip K. Dick w opowiadaniu "Czy androidy marzą o elektronicznych owcach" (zekranizowaną jako "Łowca androidów"), wielu ludzi zachwyca się nad filmem zupełnie nie widząc co jest osią fabuły. A tym jest to, że główny bohater, pozbywający się wadliwych androidów, odkrywa że specjalny test-ciąg pytań, które nie są w stanie zaliczyć androidy może również nie zaliczyć człowiek. Następne pytanie jakie sobie zadaje, to czy już nie zabił człowieka myśląc że niszczy uszkodzonego androida i jakie konsekwencje poniesie nagłośnienie problemu i czy go w ogóle nagłaśniać. Dziś podejrzewam że niektóre osoby z aspergerem, lub nawet lekkim autyzmem mogłyby konsekwentnie oblewać Test Turinga.
@TimmyCommerford
@TimmyCommerford 3 жыл бұрын
😎
@avbert001
@avbert001 3 жыл бұрын
Fajna koszulka :)
@LukaszLamza
@LukaszLamza 3 жыл бұрын
Zrobiona specjalnie pod ten serial. ;) Rozważałem jeszcze: www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/tapeta-pink-floyd-welcome-to-the-machine.jpg
@avbert001
@avbert001 3 жыл бұрын
BARDZO LUBIE PINK FLOYD.
@Zmiana_Pogody
@Zmiana_Pogody 3 жыл бұрын
FAJNE SPODNIE!!! 😍😍😍 Haremki z "Hultaj Polski"?
@andrzej9618
@andrzej9618 3 жыл бұрын
Człowiek chce swojego myślącego niewolnik. Łatwiej jest coś powiedzieć obcemu niż komuś kiedy kogo znasz bo nie oceni ciebie z tego kim jesteś a z tego co osobie powiedziałaś.
@majkelkamejl5236
@majkelkamejl5236 3 жыл бұрын
Myślałeś kiedyś żeby nauczyć się budować logiczne zdania?
@andrzej9618
@andrzej9618 3 жыл бұрын
@@majkelkamejl5236 nie staram się być nie od człowiek. A na poważnie tak 35 lat możesz się śmiać ale czasem nawet przepisuje książki. Nie potrafię tego przeskoczyć.
@piotr8375
@piotr8375 3 жыл бұрын
Powiedzmy sobie jasno. Aby maszyna zdała test, musi zacząć odczuwać emocje. A to jest jeszcze cholernie daleko przed nami.
@majkelkamejl5236
@majkelkamejl5236 3 жыл бұрын
Dokładnie!
@jakubhusak1624
@jakubhusak1624 3 жыл бұрын
Można je udawać, o co zresztą chodzi w tym teście. 20 lat temu "rozpoznawanie mowy na co najmniej 99% - niemożliwe" a dziś jak najbardziej.
@krzysztofczapp5989
@krzysztofczapp5989 3 жыл бұрын
aeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeaeae
@ppkbtb
@ppkbtb 3 жыл бұрын
Tak jak można rozmawiać z człowiekiem głupim i mądrym, obeznanym w temacie lub nieobeznanym lub tylko trochę obeznanym, tak wypadałoby rozmawiać z maszyną.
@cyjanek1496
@cyjanek1496 3 жыл бұрын
Zasięg
@pawegorka8589
@pawegorka8589 3 жыл бұрын
jak ktoś będzie szukać to w takiej rozmowie znajdzie luku w systemie, bardziej by to było realistyczne gdyby prowadzić rozmowy równolegle z wieloma osobami i wtedy strzelać który z nas to człowiek a który to maszyna
@piotrabanowicz3340
@piotrabanowicz3340 3 жыл бұрын
2:30 miałem taki wentylator i telefon !!!
@brudgerfrudger2174
@brudgerfrudger2174 3 жыл бұрын
No i co z tego? To nikogo nie obchodzi przecież...
@piotrabanowicz3340
@piotrabanowicz3340 3 жыл бұрын
@@brudgerfrudger2174 Jak to? Widać, że ciebie bardzo obchodzi skoro piszesz, reagujesz i słusznie ! ;)
@SVesp-nw2dw
@SVesp-nw2dw 3 жыл бұрын
Szukałem srebra, znalazłem złoto, kopalnie złota
@dariuszjabonski6376
@dariuszjabonski6376 3 жыл бұрын
Dlaczego sztuczna inteligencja nie potrafi odmieniać imion Łukaszu?
@push3kpro
@push3kpro 3 жыл бұрын
10:20 Coś co mógłby zrobić tylko człowiek, napisz limeryk. Myślę, że większość narodu nie przeszła by tego testu. 13:45 Myślę, że nietrudne było by obliczenie prawdopodobieństwa wystąpienia ekhm popełnienia błędu w zależności od tego jakie liczby są wprowadzane.
@luk11c4
@luk11c4 3 жыл бұрын
Ja nawet nie wiedziałem co to słowo oznacza, także chyba nie jestem człowiekiem według tego założenia ;D
@martacipiszewska5987
@martacipiszewska5987 3 жыл бұрын
Ja bym napisała (pod tym względem) nie jestem jak większość narodu :-) Są programy komputerowe, które piszą poezję wg schematu - np. sonet lub haiku. Najłatwiej jest napisać bota do tworzenia haiku, bo może być niejasne w treści i nie musi się rymować :-) Obliczenia? Wzięłabym dużą próbę przypadkowych ludzi, dała im zadanie matematyczne i policzyła statystyki - jak często się mylą, ile czasu średnio im to zabiera. Są wśród ludzi jednostki genialne - i one właśnie często oblewają test Turinga. Podobnie jak ludzie z zespołem Aspergera, autyzmem - bo nie rozumieją czyichś emocji, przenośni, żartów itp. To daje do myślenia. Sztuczna inteligencja może być naprawdę inteligentna - ale jej umysł nie musi pracować tak samo jak ludzki. Mój np. pracuje inaczej - czy to znaczy, że jestem, querva, botem :-D? [A może jestem? :-D]
@damianziok1245
@damianziok1245 3 жыл бұрын
@@martacipiszewska5987program komputerowy nie posiada empatii,brakuje mu refleksji ( przemyśleń) czy zrozumieniu żartu. Człowiek myśli w sposób przestrzenny i wizualny. Sztuczna inteligencja będzie się cechowac na wzór postaci z filmu Star trek ' spock ' atrybuty tej postaci były: wysoce rozwinięta logika i brakiem ludzkich emocji czyt. Empatii
@adamkowalski1079
@adamkowalski1079 3 жыл бұрын
@@damianziok1245 Emocje można konsekwentnie udawać -super uproszczonym przykładem są np. postacie w grach (np. seria Wiedźmin gdzie bardzo szybko większość graczy pała emocjami do postaci nawet nie zając z książek) Co do przestrzenności to SI ma już teraz przewagę - może autokonfigurować się (dla mnie "uczyć się" to zbyt duże słowo) do zadań w przestrzeni o dowolnej liczbie wymiarów N i za N podstawić 3.
@danw.7233
@danw.7233 3 жыл бұрын
Ludzie uznani na teście za komputery. Proszę o dodanie kategorii "korpo-szczur". Czyli: komputer, korpo, czy człowiek ?😉
@adamkowalski1079
@adamkowalski1079 3 жыл бұрын
A może to ludzie mający kłopoty z werbalnymi relacjami międzyludzkimi, albo dotknięci lekkim upośledzeniem umysłowym?
@jacekada3902
@jacekada3902 Жыл бұрын
On jest z Krakowa? Bo jest mądry i elokwentny
@annas2828
@annas2828 3 жыл бұрын
Może dlatego, że strasznie chcemy w ogóle POGADAĆ
@paweldraws7800
@paweldraws7800 2 жыл бұрын
Tak jak gadanie z ludźmi z kodami i korelacjami (zindoktrynowanymi), mają wyprane mózgi i jakieś przekonania, ale nie myślą.
@adreq3.05
@adreq3.05 3 жыл бұрын
Rekaptcha nie działa.
@sytusytowy7596
@sytusytowy7596 3 жыл бұрын
Czy Androidy Śnią o Elektrycznych Owcach ?
@0stre
@0stre 3 жыл бұрын
ejaj doesn't have to be evil to destroy humanity
@masbas1000
@masbas1000 3 жыл бұрын
21 godzin :(:(:(
@gallanonim4259
@gallanonim4259 3 жыл бұрын
fajne, ale niepotrzebnie przeciągane, zbyt długie.
@Abderman
@Abderman 3 жыл бұрын
Sędzia uznający człowieka za bota, jest chyba niewiarygodny. A może niekompetentny lub uprzedzony. Ja bym go wyeliminował.
@piotrabanowicz3340
@piotrabanowicz3340 3 жыл бұрын
Z człowiekiem nie pogadasz (np. ze zwolennikiem pisiu) a z BOTem - zawsze !!!
@sawomirprec4496
@sawomirprec4496 2 жыл бұрын
Używanie AI w stosunku do zwykłych ludzi np. klientów dowolnej firmy powinno być zakazane!
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 3 жыл бұрын
strasznie antropocentryczny test. A może posadzić na "czacie" dorosłego i przeciętnie inteligentnego człowieka wychowanego w kulturze europejskiej do testowania przez przeciętnie bystrego Chińczyka który będzie próbował sprawdzić czy rozmówca jest Chińczykiem czy nie. Jeśli AI zda test Turinga to jest już daleko daleko przed nami.
@majkelkamejl5236
@majkelkamejl5236 3 жыл бұрын
Nie
@MrPostaf
@MrPostaf 3 жыл бұрын
XD
@LQuatorze
@LQuatorze 3 жыл бұрын
3:20 łamania NIEMIECKICH szyfrów. Enigma należała do Niemców niezależnie od ustroju, jaki mieli.
@brudgerfrudger2174
@brudgerfrudger2174 3 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. Szkoda że o niczym.
@annas2828
@annas2828 3 жыл бұрын
Jak to o niczym? widać nie słuchałeś. O sztucznej inteligencji, która raczkowała przed dojściem do perfekcji w oszukiwaniu człowieka, lub we współpracowaniu z człowiekiem, tylko wszystko zależy od dobrego programu - czytaj człowieka, który ten program napisze.
@violetmoon4236
@violetmoon4236 3 жыл бұрын
Program historyczny, infantylny, kto ma czas grzebać sie w starociach.
@itakpowiem
@itakpowiem 3 жыл бұрын
Ja mam
@piotrabanowicz3340
@piotrabanowicz3340 3 жыл бұрын
nie ma nic bardziej aktualnego niż starocie. Jak masz coś nowszego to napisz o tym, chętnie posłucham !
@jakubhusak1624
@jakubhusak1624 3 жыл бұрын
Starocie to korzenie, a nowoczesny bełkot i dezinformacja nie służy nikomu. W tym to dopiero nie warto grzebać :D
@yasuotanaka4636
@yasuotanaka4636 3 жыл бұрын
Dlaczego Polacy są tacy wstydliwi, możecie przestać?
@majkelkamejl5236
@majkelkamejl5236 3 жыл бұрын
Nie
@jakubhusak1624
@jakubhusak1624 3 жыл бұрын
Problem jest taki, że naszą wspaniałą przeszłość inne narody umniejszają czy jej wręcz zaprzeczają. Czy wiesz może, że słowiańskie języki (a szczególnie polski) są jednymi z najstarszych na świecie (są pierwotne, powstałe z naśladownictwa odgłosów zwierząt i zjawisk)? Nie? No widzisz.
Rewolucja neolityczna, dr hab. Marek Nowak, prof. UJ | Rewolucje
22:44
🍟Best French Fries Homemade #cooking #shorts
00:42
BANKII
Рет қаралды 39 МЛН
100❤️ #shorts #construction #mizumayuuki
00:18
MY💝No War🤝
Рет қаралды 20 МЛН
Day Trading z firmami Prop #proptrading #daytrading #takeprofit
17:53
Człowiek, czy maszyna?
18:01
Mateusz Chrobok
Рет қаралды 24 М.
Tajemnicza cząstka Higgsa
22:55
Instytut Fizyki Jądrowej PAN
Рет қаралды 89 М.
Tabula rasa. Czy umysł noworodka to niezapisana karta?
20:32
Copernicus
Рет қаралды 15 М.
Chińczycy ośmieszyli Amerykanów w kosmosie
30:54
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 64 М.
Najmłodszy geniusz w Polsce. W wieku 9 lat przyjęto go na studia
19:23
Komputer Świat
Рет қаралды 223 М.
"Badamy tajemnice DNA"
22:11
Instytut Fizyki Jądrowej PAN
Рет қаралды 26 М.
Kim jest Człowiek z Całunu? - film dokumentalny o Całunie Turyńskim
47:04
InstytutDialoguJP2
Рет қаралды 1 МЛН
Wieloświaty
21:04
Uniwersytet Jagielloński
Рет қаралды 26 М.
Pierwszy dzień na orbicie | Człowiek w kosmosie, odc. 1
31:20
Copernicus
Рет қаралды 59 М.
🍟Best French Fries Homemade #cooking #shorts
00:42
BANKII
Рет қаралды 39 МЛН