Generalnie największe koszty ogrzewania generują częste modyfikacje kotłowni. U nas w domu ciągle posiadamy ,,śmieciucha'' podłączonego w 1999r, instalacja w 100% grawitacyjna. CWU z podgrzewacza przepływowego. Kilku moich znajomych w tym samym okresie czasu wymieniają 3 źródło ciepła.
@rafawieruszynski71562 жыл бұрын
Coś w tym jest
@Lukiopakowania2 жыл бұрын
I to jest ekologia 👍
@marcinwegorek84952 жыл бұрын
Witam! Z poprzedniego z filmu o galanie wychodziło ze przez 3 dni piec zużył średnio 40 kW. Nagrzewając bufor do 80 st C . Zajęło mu to ok 4 godz. Teraz pompa zużywa więcej kw bo około 60 i nie nagrzewa wody do 80 tylko do 60 działając non stop. Z tym ze galan był tak sobie wpięty, czyli bez wymiennika z roztworem solnym itd.. co wychodzi na to ze działał jak zwykła grzałka 10kw ( z wyliczeń, nawet i czas się zgadza). Niech mnie ktoś oświeci. Wydał Pan na pompę pewnie z 30 /40 tys i pompa zużywa więcej prądu, wymaga to serwisu -co w przyszłości nie będzie tanie, już nie mówiąc o przypadku awarii sprężarki, lub ucieczki freonu, po gwarancji, hałasuje, no i to działanie cop w zależności od temp zew ……… a poprzednio tak naprawdę wydał Pan ok 3 tys na cały piec elektrodowy, działający, można powiedzieć bez obsługowy ze sterowaniem.? Policzyłem. Średnio 40 kw x 31 dni x 6 mc grzewczego 7 500 kWh . 10 kW paneli tak? Przy dobrych wiatrach słonecznych rachunek za ogrzewanie na 0 co uważam za niezły wynik jak na umówię prokonsumenta. 10 lat grzania za darmo. A i różnica 40 tys liczmy - 5 tys piec elektrodowy ze sterowaniem niech będzie , baniak 500l 5 tys - to różnica pompa -piec 30 tysi to grzania na samym prądzie min 6 lat Piec elektrodowy na portalu kupić można za 2500 zł ze sterowaniem. Miałem kupować pompę ciepła, wydatek na lg 15 monobloka + około 10 baniaki, sterowanie i sam sobie zamontuje - ale jak liczę to przy prądzie bufor 500l + zwykła grzałka 10kw wychodzi mnie to taniej w użytkowaniu jak i zakupie oraz serwisie. Po prostu nie mogę w to uwierzyć ale wychodzi ze tak jest. Chyba ze to wszystko to ściema i trzeba samemu kupić i doświadczyć.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Tak to mniej więcej wyglada, jak Pan pisze, przy większym lub większych buforach nawet nie było by trzeba podnosić wody do 80 stopni. Nie jest to żadna ściema, mówię jak jest. Czy jestem szczęśliwy z nowego zakupu ?! Patrząc po sezonie, to mówię NIE. I podejrzewam ze niezależnie jaka była by to marka, oszczędności pewnie byłyby minimalne.
@jarosawgrabowski2587 Жыл бұрын
@@zbigniewtestuje bardzo uczciwa odpowiedź... Pozdr
@jarosawgrabowski2587 Жыл бұрын
A co to za elektrodowy piec? Pozdr
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
@@jarosawgrabowski2587 dziękuje, w swoich materiałach pokazuje jak jest, nie jak mówią tabelki, te często są tworzone w idealnych warunkach nie w takich jak ma większość użytkowników. Pozdrawiam.
@KrzysztofMarsza-dw8gr Жыл бұрын
@@zbigniewtestujeZasobnik, który masz założony do CWU z Kospela jest dedykowany do kotłów CO, a nie do pomp ciepła. Ma za małą powierzchnię wymiany. Odczytając numer modelu z etykiety i sprawdzając dane techniczne w internecie dowiedziałam się, że ma wężownicę 1,5 m², a powinna mieć przynajmniej 2,6 m² dla zasobnika o pojemności 300 l.
@DOKERSdiscopoloАй бұрын
to ja sie martwie jak mi pociagnie 20 kw na dobe srednio sie wyrabiam 15 17 kw
@zbigniewtestujeАй бұрын
Jaka powierzchnia, która strefa i jak ocieplony budynek ?
@DOKERSdiscopoloАй бұрын
@@zbigniewtestuje MIESZKAM W LUBELSKIM DOM OCIEPLONY 10 CM STEROPIANEM I 10 NA PODDASZU PRZYLANE I PODLOGOWKI NA POŁOWIE DOMU 130 M2... ALE W GRZEJNIKI PUSZCZAM I W W PODŁOGE 30 -34 STOPNIE.POWYZEJ POMPA ZACZYNA LEKKO SZALEC....Z PRADEM TRZYMAM JA TAK BY 2-3 AMPERY CIAGNEŁA. GRZEJNIKI SA LEKKO CIEPŁE PRCAC BUFOREM OK 600 L
@naktuzdh6 күн бұрын
Też tak liczę te kw....i martwiłem się że u mnie bierze cały dom na podstawie aplikacji "mój licznik " z pompą 6kw około 25kw na dobę przy 70m parter dość dobrze docieplony w domu 22 st na grzejnikach aluminiowe i stalowe. Rachunek około 1400 zł za dwa miesiące ale za cały dom to chyba nie za wiele biorąc po uwagę wygodę i czystość , paliłem w śmieciuchu 40 lat i nigdy więcej ! Nie wiem jak będą mrozy teraz około zera a przy -5 czy -10 stopni ? Pompa Split powietrze woda firmy "Hisense" opisywana w necie jako bardzo dobra ....póki co jestem zadowolony...martwi mnie też że chodzi cały czas ale wyczytałem że jest na tak zwanym silniku inwertorowym czyli zwalnia i przyspiesza w zależności od potrzeb tym samym niema taktowania i tak ma być podobno to korzystne zjawisko..."cały czas się uczę.." co wy na to ?
@DOKERSdiscopolo6 күн бұрын
@naktuzdh myślę że wynik dobry większą powierzchnię grzania masz 250m ....worek eko groszku czy peletu też by pięć zjadł....ale ludzie nie rozumieją .....Mając pompę grzejniki np muszą mieć prawie gorące a wtedy pompa zaczyna żreć energię a wystarczy dać 33-35 na grzejniki i przez całą dobę oddadzą wjecej ciepła niż podają 45-50stopni i pompa zje mniej energii każdy podniesiony stopień to mniej wjecej 2-3%wieksze zużycie energii i z tad te rachunki
@naktuzdh6 күн бұрын
@@DOKERSdiscopolo / Ja ustawiłem harmonogram 40°C na pompie i włącza się o 4 rano bo do 6 godziny taryfa nocna G12w to się rozbuja przez ten czas na tańszym prądzie. Wyłącza się o 23 godzinie czyli 5 godzin nie pracuje i temperatura utrzymana. Wodę użytkową włącza o 13 godzinie i do 14- tej na tanim prądzie grzeje wodę do 45°C i tak co dobę....
@musicmachine.2 жыл бұрын
Jakaś odmiana bo wszędzie Panasonic fantastyczny
@jurekmarcinkiewicz192111 ай бұрын
Jeśli pompę ciepła, to trzeba wybierać dobrą. Ja polecam AIWA monoblock. Moc dopasuj do wielkości i potrzeb domu. To bardzo ekologiczna i wydajna pompa, która w dodatku pracuje cicho.
@adampiekielnicki51239 ай бұрын
Witam mam pytanie odnośnie pompy ciepła Aiwa czy to jest Dobry produkt
@zbigniewtestuje9 ай бұрын
@adampiekielnicki5123 mam swoją już kilka lat, nie jest serwisowana, chodzi w najchłodniejszej części Polski (5 strefa klimatyczna) przez tyle lat pracy tylko klika razy włączyła się grzałka pobierając przez te lata 89 kWh prądu, więc można stwierdzić że przez te kilka lat na grzałce łącznie chodziła przez około 2 dni. Osobiście polecam.
@adampiekielnicki51239 ай бұрын
@@zbigniewtestuje Ja też mieszkam w 5 strefie to jest Piekielnik koło Czarnego Dunajca i się zastanawiam nad wyborem między Aiwa lub Daikin
@AndrzejMularczyk-hq4hh11 ай бұрын
Jezeli dom srednioocieplony i na grzejnikach to tylko pompa gruntowa. U mnie kolektor poziomy z bezposrednim oadparowaniem COP z calej zimy z podlicznika 4 wszystko na grzejnikikach
@zbigniewtestuje3 ай бұрын
Cześć Andrzeju! To świetne, że masz tak dobre doświadczenia z pompą ciepła i kolektorem poziomym. COP na poziomie 4 to naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza w zimie. Jakie były największe wyzwania podczas instalacji?
@jacektomaszowski94922 жыл бұрын
Bez sensu trzymać tak wysoką temperaturę CO. Koszty pompy ciepła zależą od różnicy temperatur dla dolnego górnego źródła. Zmniejszenie temperatury w okresach przejściowych powinno sporo dać, te 60st toi na największe mrozy zostawić. Warto policzyć, czy warto dołożyć żeberek/ grzejników, by móc obniżyć temperaturę zasilania
@DOKERSdiscopoloАй бұрын
KAZDY STOPIEN POD WYZSZONY SKUTKUJE 2-3 PROCENT ZWIEKSZENIEM ZUZYCIA ENERGII .DLA TEGO POWIESZCHNIA ODDAWANIA CIEPŁA POWINNA NYC JAK NAJWIEKSZA.I POMPA POWINNA CHODZIC JAK NA NAJMNIEJSZYM PARAMETRZE.GRZEJNIK JESLI JEST W STANIE ODAC 1500 W PRZY 70 STOPNIACH TO PRZY 35 BEDZIE ODDAWAL POLOWE MOCY CZYLI TEORETYCNIE NALEZY ZWIEKSZYC GO 2-3 KROTNIE.
@zbigniewtestujeАй бұрын
@DOKERSdiscopolo właśnie tak zrobiłem gdzie mogłem.
@zagrajnagitarze62452 жыл бұрын
Z Pana zapisków wychodzi, że pompa ciepła zużywa tylko nieznacznie mniej prądu niż kocioł elektrodowy. Podaje Pan zużycia z podlicznika czy bezpośrednio z pompy?
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Różnica nie jest taka nieznaczna, choć biorąc pod uwagę ze pompa pracuje praktycznie non stop, to kwotowo by się zgadzało, zużycie podaję z podlicznika, dodatkowo pompa grzeje 300l bufor C.W.U, czego GALAN wcześniej nie robił. Za miesiąc kolejne porównanie, do innych źródeł ogrzewania, z których korzystałem w poprzednich okresach.
@sebek65432102 жыл бұрын
Na podgrzanie wody przy 5 osobach u mnie w teorii idzie około 10 KWh gazu dziennie, więc warto brać to w kalkulację
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
@@sebek6543210 Wielkie dzięki za informację, będę miał z czym porównać. Sprawdzę dokładnie w sezonie letnim będzie wiadomo.
@lukluk7766 Жыл бұрын
Witam. Spróbuj ustawić termostaty na pełny przepływ, temperaturę reguluj tylko na sterowniku.
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Obecnie zmniejszyłem temperaturę o 2 stopnie na 38 stC, grzejniki nadal na automacie, ale częściej uruchamiają się na pełny przepływ, oszczędność około 13kwh / doba.
@bronislawusderenb665211 ай бұрын
po analizie twoich danych zuzywasz ok.10.000kw na grzanie 250m,bez C. W.U zamiast 5t. ekogroszku który obecnie jest po 1100na pgg. to zostaje przy węglu ile się da. bo mam metraż pod 600 i cwu na 10 osób i nowy piec 5 kl. ogarnie to w sezonie ponizej 10 ton i nie trzeba kupować pompy:(
@zbigniewtestuje11 ай бұрын
Grzanie jest z C.W.U na samo C.W.U latem idzie około 160 kWh, jak sam piszesz przy obecnych cenach węgla i energii pompa wychodzi słabo.
@romek60442 жыл бұрын
Co tam w końcu jest buforem a co zbiornikiem cwu bo mówi Pan że z bufora korzysta pięć osób = chyba z bojlera. czyli cwu.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Tak, oczywiście 5 osób korzysta z bojlera 300l. Dziękuje za spostrzegawczość.
@paskudatwoja18862 жыл бұрын
A czy ktoś wie czy to autorska konstrukcja czy może kolejny klon Midei?? Bo marka rzadziej spotykana i mało jest o niej informacji.
@Pawulonify2 жыл бұрын
Jak Pan grzeje grzejnikami ? jakas temperatura? jak ustawić na termostaty ?
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Tak 100 % grzejniki, woda w zależności od pory, ale najwiecej to 45 stopni, tak zazwyczaj staram się aby nie była więcej niż 42, na grzejnikach termostaty TADO, ustawione harmonogramy np: aby w nocy temperatura wynosiła 18-19 stopni, a na rano ponownie 21-22 stopnie.
@Pawulonify2 жыл бұрын
@@zbigniewtestuje a taka pogoda jak teraz to ile ustawić na obieg? 35? I np. gdzie 22 stopnie to termostat na 4? Czy 3? Nie wiem
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
@@Pawulonify możesz sprawdzić na 35, choć to będzie raczej za mało na grzejniki ale jak nie sprawdzisz To się nie dowiesz jeśli masz jednak termostaty w domu to ustaw sobie 40 na wyjściu i reguluje termostatem, zależnie od modelu termostatu jeśli skala jest do 5 to wtedy na 3 termostat utrzymuje temperaturę na 21° w pomieszczeniu.
@Pawulonify2 жыл бұрын
@@zbigniewtestuje i po jakimś czasie grzejnik się wyłączy jak miało to miejsce przy piecu na ekogroszek? Czy kaloryfer cały czas grzeje?
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
@@Pawulonify dokładnie tak, termostat osiągnie zadaną temperaturę i zamknie dopływ do grzejnika.
@marzenasitkowska4418 Жыл бұрын
Ile rocznie ta pompa ciepła pobiera kWh?
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Rocznie pobiera około 10 000 kWh
@ogrodniedoskonay960810 ай бұрын
Bez fotowoltaiczne tak ? Prad z elektrowni?
@zbigniewtestuje10 ай бұрын
Ja mam z fotowoltaiką.
@mamkfullandy8174 Жыл бұрын
Witam, czy pompa grzeje bufor poprzez wbudowana w buforze wężownice? ile ona ma m2?
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Tak przez bufor 100 litrowy, ale szczerze przyznam nie wiem ile ona ma metrów.
@mamkfullandy8174 Жыл бұрын
@@zbigniewtestuje to tam jest jeszcze jeden bufor 100l oprocz tego 570l? bo nie rozumiem
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
@@mamkfullandy8174 bufora 600 l już nie mam, zamieniłem na 100 l.
@ukaszw46322 жыл бұрын
Jaka moc tej pompy jest?
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
12 kw
@wookie0dudАй бұрын
Witam jakie grzejniki?
@zbigniewtestujeАй бұрын
Posiadam grzejniki płytowe, powiększone dla większej powierzchni grzewczej, dzięki której mogą wydajnie oddawać ciepło przy niższych temperaturach czynnika grzewczego (30-50°C).
@stanisawpodgorny40672 жыл бұрын
My od końca października ub.r. ogrzewamy dom 140 m2 , tylko grzejniki tzw. włoskie, pompą ciepła powietrze -- woda o mocy 10 kW Monoblok cały czas temperatura czynnika grzewczego / mieszanka wody z ekoglikolem/ 38 stopni C, a od początku lutego nawet temp. 36 st.C, natomiast wody użytkowej temp. 35 st.C. W całym domu łącznie z górą temperatura stabilna 20-22 stopnie C, w zależności od ustawienia głowic termostatycznych na 2,5 lub 3 na grzejnikach. Dom został wybudowany w roku 2000, ściany grubość 50 cm : cegła dziurawka i pełna z 5 cm styropianu wewnątrz plus ocieplenie zewnętrzne tylko 5 cm styropianu. Dom bez piwnic z nieocieplonym dachem. Rachunki za prąd łącznie w granicach 500 zł miesięcznie. Polecam jak najszybciej wszystkim wyzbyć się kopciuchów i przejść na PC. Saluti.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Ja właśnie zastanawiam się czy nie pozbyć się tego bufora 600 literowego który został mi po kotle elektrodowym, i nie wstawić mniejszego na powrocie ?!? Stanislaw w całej instalacji posiadasz glikol ?
@sylwesteraaaa49902 жыл бұрын
I marznac u mnie głowica na 3.5 i 300 zł miesięcznie 130 m grzejniki ekogroszek
@lukasztraf66742 жыл бұрын
Dzień dobry, Panie Stanisławie pytanie dotyczące ocieplenia, czy nie ma Pan problemów ze ścianą zewnętrzną, która jest pomiędzy styropianem wewnętrznym i zewnętrznym? Ponieważ sam zastanawiam się czy przy okazji robienia elewacji nie docieplić jeszcze budynku na zewnątrz styropianem "10cm". Ścianę obecnie mam 42 cm (22 kratowka+8 styropian + 12 kratówka), a rozmawiając z fachowcami różne są opinie, że jak jest już jeden mostek to kolejnego się nie robi bo ściana nie będzie oddychać i będzie się zbierała wilgoć. Pompę mam zamontowaną od sierpnia i do dnia dzisiejszego zużyła 5090 kwh temperatury w domu od 22 do 23. Pozdrawiam
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
@@lukasztraf6674 nie napisał Pan ile metrów jest ogrzewane, aby porównać zużycie. Ja u siebie mam tak jak ty się zastanawiasz. Tyle ze suporeks 24 - pustka ze styropianem - suporeks 12 i na zewnątrz styropian 8 cm. Mam za to inny dylemat czy przypadkiem „pustka” nie jest „otwarta” i czy przypadkiem mróz nie wnika w tą pustkę, a styropian na zewnątrz nie ocieplił nic budynku tylko ścianę zewnętrzną ?!? Jak jest u Pana pustka jest zamknięta ? Czy otwarta ?! Tutaj efekt: kzbin.info/www/bejne/qJmbYaiddsqlmac
@lukasztraf66742 жыл бұрын
@@zbigniewtestuje 222 m kw, a ścianę mam 3 warstwową kratówka 22cm styropian 8cm i 12 cm kratówka. No i zastanawiam się czy jak dołożę jeszcze 10 cm styropianu to będzie to dobra decyzja czy zła.
@Spawacz8892 жыл бұрын
Proszę założyć bufor 50l na C.O.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Mam 100 litrowy.
@brado0469 Жыл бұрын
myslalem ze do pomp ciepla "ida"bufory bez wezownicy a tu w video jest z wezownica to jak to jest ?wie ktos jest jakis fachowiec kto potpowie?
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Do CWU musi być z wężownicą, buforowy nie musi.
@brado0469 Жыл бұрын
p.Zbyszku jaki przekroj przewodow pan mial wczesneij jak byl bufor z grzalkami/(przed pompa jescze) mam w nowej kotowni pociagneity przewod 5x4 i niewiem czy to za malo zeby ew bufor elektryczny zalozyc
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Taki zdaje mi się że właśnie miałem.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Zdemontowałem bufor 600l i zastąpiłem go buforem 100l, niebawem podsumowanie marca. Zachęcam do oglądania.
@getix-bud49992 жыл бұрын
bufor 600 l to za dużo. Ja mam u siebie bufor 50l na 120m2. Jeśli chodzi o PC i grzejniki. To słaby pomysł. Najlepiej sprawdza się PC +podlogówka. Wtedy jest to oszczedne i miarodajne
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
@@getix-bud4999 Bufor 600l to pozostałość po kotle elekrodowym, założenie było podobne jak z kotłem elektrodowym, że PC w tańszych taryfach miała grzać maksymalnie, jednak okazuje się że oszczędność nie jest aż tak duża, a dla pompy inwertorowej to dodatkowe załączenia i wyłączenia. Co ma wpływ na jej żywotność.
@lelo1234ify2 жыл бұрын
@@getix-bud4999 bo masz za mały bufor. Bufor na grzejniki to takie 200L i będzie aż milo
@getix-bud49992 жыл бұрын
@@lelo1234ify magister mam 2 grzejniki chodzą na 1 parametrze co podlogowka. Ogólnie grzejniki I pompa to słaby pomysł. Z podlogowka jest oszczedniek
@brzoza5122 жыл бұрын
PC bierze więcej prądu niż grzałka?
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Nie, bierze dużo mniej, w porównaniu do kotła elektrodowego, który pracował tylko w II taryfie.
@rybsoonКүн бұрын
jpdl, przecież 1kWh kosztuje ponad 1 zeta, to bez fotowoltaiki na starych zasadach jakaś masakra!!! 2568 kWh za m-c ???!!?!?!?!
@zbigniewtestujeКүн бұрын
Witaj Roksana @rybson test był robiony ponad dwa lata temu teraz jak piszesz energia poszła od tego czasu ponad 100%, więc już nie jest tak kolorowo, ja mam panele, w zeszłym roku produkcja ponad 20MWh, na grzanie idzie ponad 10 - 11 MWh, więc nie jest żle.
@kapeluch772 жыл бұрын
Sorry ale wytrzymałem tylko do 2 minuty i ta gadka jak flaki z olejem nie do słuchania a tym bardziej do ogladania.
@andrzejzamekzamek43132 жыл бұрын
Cos jest nie tak , ale zamiast pompy ciepła lepiej zamontować fotowoltaike i ogrzewanie elektryczne tylko .
@georgek-xp2my2 жыл бұрын
Pompa na stronie Północnej ? ( w cieniu ? ). ha ha ha . Tracisz dużo energii jak świeci słońce zimą . Na jednym metrze kwadratowym słońce jest wstanie wytworzyć 1 kW energii . Wystarczy czarna ściana i czarna kostka pod pompą położyć i w słońcu pobierać energię do zbiornika z wodą do grania nocą? magazynować w dzień by w nocy pobierać. Dla tego najlepszym rozwiązaniem jest podłogówka która magazynuje energie i dobrze nagrzana będzie trzymać ciepło przez całą noc do rana.
@zbigniewtestuje2 жыл бұрын
Pasowała ze względu na umiejscowienie maszynowni. Słonecznych dni w zimie jest bardzo mało, należy też zwrócić uwagę na ograniczenia temperaturowe pracy pomp, co ma znaczenie chociażby w kontekście przygotowania c.w.u.. Latem, gdy dni są ciepłe, a temperatura zewnętrzna (zarejestrowana przez czujnik) przekroczy 35℃, woda może być podgrzewana tylko w trybie grzałki. Ile twoim zdaniem mogę „przepalać” kWh ?!
@georgek-xp2my2 жыл бұрын
@@zbigniewtestuje znalazłem błąd w instalacji i to trzy błędy . Długo się nad tym zastanawiałem . Bo dobowe kilowaty są dziwne? wręcz niemożliwe .Na jeden metr ogrzewanego budynku powinno być 50 -100 wat na metr kwadratowy budynku. A podajesz pobór z gniazdka elektrycznego. Twoja pompa ma słaby SCOP przeliczyłem 2,73333 zysku podczas grzania . To jest słaby wynik porównując klimatyzatory czy pompy ciepła na splicie (gazowe na cienkich rurkach). Tam wychodzi przy grzaniu od 4 do 5 SCOP . To jest zysk energetyczny np. 1KW zasilamy a uzyskujemy 4-5 KW ciepła.
@xgregi Жыл бұрын
Panie. Co to ma być? Trzeba coś o budynku, $ociepleniu itp. materiał z dupy wzięty I nic nie wnoszący
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Dom 240 metrów w którym utrzymywana temperatura to 21-22 stopnie, 120 metrów utrzymywane w 8 -11 stopniach. Średnio ocieplony, w 5 strefie klimatycznej.
@MariuszMariusz-d3n Жыл бұрын
Film bez sęsu strata 11 minut.
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Czego brakuje ?
@kammis1608 Жыл бұрын
hit czy kit ? musicie sobie Państwo odpowiedzieć sami....jprd
@zbigniewtestuje Жыл бұрын
Przy nowych cenach energii elektrycznej, i cenach innych paliw, koszta ogrzewania są na podobne. Fakt wygoda, ale koszt inwestycji sporo większy. Jak chce się wygodnie to warto.
@czopuch32 жыл бұрын
To pokazuje pompa bez sensu 👎
@zbigniewtestuje3 ай бұрын
Rozumiem, że możesz mieć wątpliwości co do opłacalności pomp ciepła. Chociaż wiele osób uważa je za korzystne rozwiązanie, rzeczywiście nie dla każdego mogą one być najlepszym wyborem. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb, warunków lokalowych oraz finansowych.
@rafawieruszynski71562 жыл бұрын
Aleś się władował z tą pompa..
@nordostgoldap2 жыл бұрын
Szału nie ma, źle nie jest. zobaczymy na koniec sezonu :)
@krzysztofkowalski47452 ай бұрын
@@nordostgoldap Niestety energia elektryczna jest za droga aby ogrzewać dom elektrycznie a będzie jeszcze gorzej.