U nas też sa zestawy 60 ton, wystarczy w nocy pojechać do Radomia XD
@Damiano44552 жыл бұрын
Ach te szamba :D
@MrBlondynek2 жыл бұрын
Dobre :D
@maciejt24562 жыл бұрын
Dobre szamba nie są złe
@biiggi74742 жыл бұрын
Z owocami miękkimi też mają ponad 60 ton jak na przetwórnie wjeżdżają bo wie chlopaki muszą rozpinać na wagach do 60ton
@R4das962 жыл бұрын
w Żarach też mają 25m zestawy i je używają
@przemysawmagryta81602 жыл бұрын
Pieśń odległej przyszłości u nas. Parkowanie. W Polsce mamy takie parkingi (nawet przy autostradach) na które standardem wchodzi się na żyletki albo i nie. Ronda, zakręty i skrzyżowania to drugi temat. Obsługa tylko dużych hubów położonych w pobliżu dróg ekspresowych i autostrad. Na to tylko możemy liczyć (i to też nie od zaraz) pod warunkiem braku potrzeby odbierania odpoczynków po drodze. A jaki przewóz międzynarodowy to zapewni?
@LechuM-mv8rm2 жыл бұрын
Jeżdżę po Szwecji i wiem o co c'mon. Najpierw zróbmy ronda i skrzyżowania dla naszych zestawów. Nieraz trzeba zetrzeć oponę, bo "pan" inżynier nie miał pojęcia o transporcie. O 25,25 możemy pomarzyć. I do tego firmy z kurnika wyjęte. Ja widzę ile trzeba mieć miejsca pod rampą na link a, lub long a w Szwecji. U nas inposibillity. Pomarzyć warto. Pozdro. Gdańsk 🖐️
@DarekRG2 жыл бұрын
Myślę że kwestia tranzytu między państwami dla gigalinerów powinna być otwarta.
@user-co8zk1ko9e2 жыл бұрын
Dodałbym jeszcze wymóg taki jak i Szweda, że ciagnik minimum 6x4 z wydłużona pod to ramą, bo szwedzi udowodnili, że dzieki temu caly zestaw jest stabilniejszy
@tomaszb74742 жыл бұрын
6x2 też jest akceptowalny. Postnord lata zestawami 4x2 i 25m.
@Damiano44552 жыл бұрын
Nie 6x4, a 6x2 właśnie to jest typowo skandynawski napęd, ponieważ możesz wymusić podniesienie osi wleczonej, by zwiększyć nacisk na oś napędową i dzięki temu zwiększyć przyczepność w ciężkich warunkach.
@szwed15142 жыл бұрын
Jeździłem w Szwecji takim zestawem 15 lat bardzo przyjemna jazda łatwiej się jeździ jak z naczepą ponieważ wózki na przyczepie są na samym przodzie i tyle przyczepy i przyczepa układa się w torze jazdy samochodu. inaczej jest z ciągnikiem linkem i naczepą ale też da się to ogarnąć myślę że tu specjalnych kierowców nie potrzeba wystarczy zmysł ogarniania gabarytów pojazdu a to każdy średnio ogarnięty szofer potrafi POZD
@xMAZNYx2 жыл бұрын
Zamiast zwiększać ilość naczep za ciągnikiem to zrobili by dlusze kabiny żeby w lepszych warunkach spędzać pauzy
@Elcicikos2 жыл бұрын
Dłuższa kabina to krótsza przestrzeń ładunkowa a to oznacza mniej pieniędzy za przewóz. Tu chodzi o kase a nie wygode kierowcy
@dariusz90072 жыл бұрын
@@Elcicikos Niestety, dziady martwią się tylko o frachty ... Mało firm daje dobre i wyposażone auta.. przykre
@patrykpapiez332 жыл бұрын
50 cm by wystarczyło kabinę wydłużyć i była by bajka
@dariusz90072 жыл бұрын
@@patrykpapiez33 nie tylko to ... ale systemy i wyposażenie auta daje komfort ..
@lukaszb33532 жыл бұрын
Pauze powinno sie spedzac w domu.. moze ci zrobic 60m2 kabine ????
@MarCin-fu5lj2 жыл бұрын
Cześć. Dziękuję za materiał. Uważam, że jest to przyszłość transportu. Kwestia dostosowania infrastruktury. Skoro w Skandynawii sobie poradzili jeszcze w ubiegłym wieku, to znaczy, że można, tylko trzeba chcieć. Fajne są te nazwy. Przy okazji nieco zmniejszyłby się problem "braku" kierowców. Argumenty ekologiczne są wg mnie bardzo istotne. Pozdrawiam, do następnego razu! :)
@rollandson35142 жыл бұрын
Jeśli dopuszcza takie pojazdy najprawdopodobniej pierwsze zobaczymy w biedronce 😂 pozdrawiam
@sylwekdziuka84252 жыл бұрын
Jeździłem ok. 5 lat między FI-S-N. Bardzo fajna przygoda. Jestem za. Pozdr.
@lysymiki53932 жыл бұрын
Dobry odcinek Adam. Ja jestem na tak!!!
@PS-zj1sv2 жыл бұрын
Dla mnie paranoją jest to że przestrzeni życiowej w kabinie nie można powiększyć,ale wydłużyć cały zestaw o 8m -bez problemu. Czekam kiedy ktoś wpadnie na pomysł stworzenia jednego miejsca paletowego na miejscu pasażera! Pozdrawiam.
@elcoyote6662 жыл бұрын
W okolicy Kielc widuje solówkę z połową kabiny, jak w niektórych dźwigach, na drugiej połowie ma przestrzeń ładunkową. Zawsze wozi stal dłużyce
@victorgoldman71152 жыл бұрын
Jeździłem na gabarytach zestawem 70tonowym i rozpędza się to bardzo powoli używając wszystkich biegów. Prędkość z racji małych kół na naczepie była odgórnie przez szefostwo zalecana na poziomie max. 60km/h. Zużycie paliwa na poziomie 50l/100km Ogólnie dosyć wymagający temat. Na pewno bardziej niż gigalinery
@krzysztof91812 жыл бұрын
Super temat. Ciekawe informacje. Pozdrawiam
@dtm_marcin2 жыл бұрын
Nie ma zachęcających pieniędzy by prowadzić standard ,a co tu o giga 😁
@mkrk53362 жыл бұрын
Ttlko z punktu widzenia firmy to dobry pomysł 🙂nie dla kierowcy . Roboty odpowiedzialności dużo więcej a oczywiście pieniędzy nie 😆 i tak nad służby łupią ile się ds
@lukszeryf45972 жыл бұрын
zapraszam do Szwecji przejechać sie takim zestawem combo 🙂
@Crido_2 жыл бұрын
Gigaliner to nic nowego, firma w której pracuje od kilku lat ma 20 sztuk takich zestawów, które kursują między Franfurtem a Lipskam, oraz Lipskiem a Monachium.
@dominikgarsztka47612 жыл бұрын
Docelowo kierowcy zostaną i tak wyeliminowani z transportu. W Szwecji przyznano zgodę na 600km kółko dla autonomicznej SCANI. Jeden operator będzie nadzorował zdalnie końcowy etap dostawy w kilku lub kilkunastu zestawach. Ciekawe, czy dam radę dotrwać do emerytury za kółkiem?
@marmar3732 жыл бұрын
Chyba jestes niepowazny, wyslij jakies autonomiczne auto z dostawa do sklepu albo na budowe. To moze byc mozliwe ale tylko kolka miedzy magazynami
@dominikgarsztka47612 жыл бұрын
@@marmar373 oczywiście, że na tą chwilę mowa jeszcze jest tylko o prostych dostawach. No ale po to mamy 5g by operator mógł poprowadzić końcówkę zdalnie nadzorując otoczenie. Polecam przyjżeć się T-pod w Szwecji.
@jumas012 жыл бұрын
Bzdura i mżonka. Jeden operator, jedna Scania, na prostym odcinku i prostej robocie. W Europie są miliony zestawów, kombinacji tras, miejsc załadunków. Problemów do pokonania, szukania miejsc bez adresów, problemy na miejscu załadunku, awarie itp itd. Kierowca w transporcie często wykonuje tyle dodatkowych zadań poza samym trzyaniem kierownicy, że nie ma takiej opcji żeby go całkowicie wyeliminować. Nie za naszego życia i nie w tym tysiącleciu. To wymaga zmiany dosłownie WSZYSTKIEGO na około. Już nie mówię o ilości osób które będą się tym wszystkim zajmowały z zewnątrz. No i dochodzi jak zwykle kwestia co gdy ciężarówka sama spowoduje wypadek, co wtedy. Kto ponosi odpowiedzialność. Mam 35 lat i śmiem twierdzić, że w tym kraju nie doświadczę nawet autonomicznych osobowek na masowa skalę, chyba raczej jako ciekawostkę a co dopoiero ciężarówek. Dlatego o robotę się nie martwię 😉
@dominikgarsztka47612 жыл бұрын
@@jumas01 W mieście, w którym pracuję od czterech lat małe autonomiczne skrzyneczki na kółkach dostarczają jedzenie na wynos i drobne zakupy spożywcze pod wskazany adres. Poza tym, że ludzie je dla checy raz wywalili do jeziora, to jeszcze żadnej kolizji nie spowodowały.
@pablopablo42082 жыл бұрын
Już dopuścili zestawy z dwiema naczepami 👍🙂
@gandalfszary44792 жыл бұрын
W Holandii, kazda poważniejsza firma ma takie co najmniej po kilka, jesli nie po kilkanascie. Kilkadziesiąt dziennie zobaczyć na drogach to juz standard. Bez problemu mieszczą sie na standartowych, waskich drogach w Nl
@Krzysztof_Kornet_842 жыл бұрын
Drogi to jedno, parkingi to drugie, a trzecie to ronda wielkości menażki. Najpierw cała infrastruktura do zmiany razem z większością polityków, a później pogadamy i EMS.
@natanmysli48252 жыл бұрын
Zobacz, po jakich drogach(a raczej ścieżkach) jeżdżą australijskie pociągi drogowe. Zestawy typu b-double są wbrew pozorom bardzo zwrotne.
@errorc3392 жыл бұрын
Zrobisz odcinek o przetwornicach 😜 Jak je dobrać podłączyć 😅
@barthusss2 жыл бұрын
W UK i Szwecji nie dość, że Gigaliner to standard, to infrastruktura (Mosty Wuadukty) pozwala na zestawy typu "DoubleDecker" Można? Można!
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
A jakie opłaty? Takie same jak dla innych zestawów, czy wyższe?
@barthusss2 жыл бұрын
@@struspedzisraczka7853 wiem tylko że trzeba na to zrobić osobne kwity
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
@@barthusss rozumiem, dzięki.
@barthusss2 жыл бұрын
@@struspedzisraczka7853 mam gdzieś zdjęcie taryfikatora płatnego mostu w Goeteborgu jak znajdę to Ci napisze 👍
@martinusstrucker15212 жыл бұрын
Finlandia 34.5 metra
@dariusz90072 жыл бұрын
60 ton ładunku + pracownicy ze wschodu za grosze to dopiero będzie zysk ...
@josegomez69142 жыл бұрын
kabina wieksza dla kierowcy tez przewidziana?
@natanmysli48252 жыл бұрын
Optymalizacja kosztów. Pociągi drogowe to bardzo dobre wyjście. Vide Australia czy Kanada.
@fabianpachoek77312 жыл бұрын
Na tymsamym ciągniki z USA. Z normalną naczepą
@marcinbrylowski76042 жыл бұрын
Jeździłem linkami po Skandynawii i szlakiem do Francji i nie widzę przeciwwskazań jeśli fabrycznie w Europie dotyczyłoby tą głównych dróg A co do nie gotowej infrastruktury drogowej w Europie to ona od dawna nie jest przystosowana do obecnego transportu i żaden europejski sondaż tego nie zmieni ale temat ciekawy i przywołuje mile z tym związane wspomnienia pozdrawiam.
@darekpeszek13142 жыл бұрын
Jak zwykle dbanie o większą ładowności. Dłuższe zestawy ale kabina taka sama no i zarobki tez takie same a robotę wykonamy 50 % większą cudowna manipulacja. Ciekawe dlaczego w USA mozna miec wygodny ciągnik mniejszą ładowność i nic nie kombinować. siła związków zawodowych, które stoja po stronie kierowców. Pozdrawiam :)
@TYGRYS752 жыл бұрын
Kolega jeździ gigalinerem w Holandii. Jest oczywiście na to szkolenie, ale po miesiącu już ogarniał to bez problemu. Ja osobiście nie widzę jakiś zasadniczych przeszkód, w dopuszczaniu tych zestawów do ruchu międzynarodowego.
@caddyvolkswagen65012 жыл бұрын
Sam nazwałeś je POTWORAMI 👍😂
@MariuszCuch2 жыл бұрын
Tylko jaka ilość infrastuktury jest do 25m pojazdów dostosowana? Parkingi za krótkie o ponad 6m, podjazdy pod rampy tym bardziej.
@ADLER.Oberschlesien2 жыл бұрын
W latach 90 i do połowy 00 co druga wywrotka na naszym terenie przekraczała 60 ton DMC na 5 osiach i po jakich drogach trzeba było w tedy jeździć. To były fajne czasy, tylko szkoda, że niewielu już je pamięta
@wlocek3692 жыл бұрын
Pewnie wszystko na bliżniakach (z wyjątkiem osi sterowniczych)
@ADLER.Oberschlesien2 жыл бұрын
@@wlocek369 niestety na pojedynczych kołach i w tedy jeszcze w naczepach były opony 20 calowe i felgi z pierścieniami i większość naczep była na resorach
@wlocek3692 жыл бұрын
@@ADLER.Oberschlesien widzisz a ja ostatnio często widuję przyczepy na bliżniakach mimo że w teorii takie przyczepy znikły na początku lat 90 XX w.
@damiangrzesiak23552 жыл бұрын
@@wlocek369 do czego widzisz te przyczepy??
@wlocek3692 жыл бұрын
@@damiangrzesiak2355 do drewna lub przyczepa socjalna przy remoncie drogi.
@OberMaximus2 жыл бұрын
Może byc na krotkich dystansach, w przeciwnym razie potrzebujesz podwójnej obsady
@timetraveler9 Жыл бұрын
Drogi drogami, trzeba jeszcze wsiąść pod uwagę fakt niedostosowanej infrastruktury , typu parkingi, centra dystrybucji i oczywiście stacje paliw gdzie wielokrotnie ciężko wjechać zwykłym zestawem. Wielka Brytania poszła na całość w transporcie przyczepami typu Double-decker, co daje DMC 44T i ładowność do 44 palet typu big blue.
@mtgr78912 жыл бұрын
Ciężki transport lata nocą 😎😎
@janbojarski0044252 жыл бұрын
pomysł brzmi super. Kierowców zawsze brakuje, a tak i mniejsza byłaby potrzeba na ilość pracowników jak i zarabialiby więcej, mniej doświadczeni nie byliby pozbawieni pracy bo i tak większość firm transportowych by raczej się trzymała standardowych naczep.
@worldstartanks2232 жыл бұрын
Może opowiesz coś w kolejnym odcinku na temat ciągników siodłowych 4 osiowych
@BartomiejLewkowiczNgEfiTurbo2 жыл бұрын
Pomysł bardzo dobry ale żeby kierowcy byli do tego odpowiednio przeszkoleni i przestrzegali wymaganego czasu pracy. Daj takiego dziadtrans który bieduje na tarcze hamulcowe i nowe opony. To taki skład to istny pocisk i morderca na drodze. Moim zdaniem trzeba najpierw wytępić patologie, potem szkolić kierowców i dopiero coś takiego wprowadzić. Dodatkowo podnieść wysokość mandatów i konsekwencje za wybryki dla cierowców i przewoźników za przestrzeganie przepisów. Inaczej zwiększy się tylko ilość wypadków i zabójstw drogowych.
@slawomirszajba35572 жыл бұрын
Gigalajner powinien już dawno temu wejść na nasz rynek.
@micha25942 жыл бұрын
Pomysł dobry Ale w Europie nie ma dostosowanej infrastruktury. Na parkingach zatłoczonych ciężko zmieścić się klasycznym zestawem a co mówić o takich pociągach drogowych....
@marcinborowski76252 жыл бұрын
Zwiększenie długości i ładowności kamionów to jedyne rozsądne i perspektywiczne na przyszłość rozwiązanie zwłaszcza w dobie deficytu kierowców. Najtrafniej moim zdaniem dopuścić nie 60 tylko 75 ton i 32 metry, ale tylko na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Ciągnik z naczepą plus holowana na wózku druga naczepa, Wtenczas jest możliwość na stworzonych terminalach odpięcia wózka z naczepą i jazda do celu innymi drogami tylko z jedną naczepą, następnie powrót na terminal i podpięcie drugiej naczepy na ciągnik lub wózka z naczepa i dalszej jazdy. Taki zestaw nie spowoduje większego niszczenia drogi bo każda z osi poza osią ciągnącą nie przekracza nacisku 8 ton, a jeżeli 25 metrów nie zagraża bezpieczeństwu to nie zagraża także 7 metrów dłuższy zestaw. Oczywiście trzeba by takim zestawom zakazać wyprzedzania na drogach o tyko dwóch pasach w jedna stronę, a dopuścić ograniczone wyprzedzanie na jezdniach o co najmniej trzech pasach w jedna stronę. Chętnie poczytam opinie innych w tym temacie.
@alanledwon3502 жыл бұрын
Przewoźnik zawsze będzie kombinował żeby więcej zarobić i żeby było taniej. A kierowca będzie jebał za 300 zł więcej. Jak je wprowadzą i przewoźnicy nakupują to głupi będzie ten co siadzie na to za psie pieniądze. Bo wątpię że po wprowadzaniu szybkiej kalkulacji typu 50% towaru więcej przewiezione. 50% więcej kasy wpadnie na konto pracodawcy przy niewielkim wzroście kosztów bo auta ile będą więcej palić. W granicy 5l na 100. Zapytajcie tych co drewno wiozą. Oni po 60 ton na dzień dobry biorą jak drewno mokre. I ile więcej kasy będzie płacone za opłaty drogowe. Max 30% więcej. Plus eksploatacja np. 2 naczep na jednym ciągniku. To najważniejsze pytanie teraz. Czy ten kierowca co będzie robił 2 razy tyle roboty co dotychczas. Też będzie miał o 50% więcej wypłaty. Czyli zarabiając 9k nagle będzie zarabiał 13.5k. w to ciężko mi uwierzyć. Bo teraz jest tak że idziesz po podwyżkę to albo chuja dostaniesz bo nie ma z czego albo ci rzuci ochłapy na odwal się. Tak jak mówię, wypiąć się na te ich gigalinery dopóki nie zaczną porządnie płacić.
@Marix4982 жыл бұрын
Dwa razy tyle roboty co dotychczas to nie jest plus 50% tylko plus 100%.... Inna sprawa że to mimo wszystko nie jest 2x tyle roboty, prowadzić podwójny zestaw względem pojedynczego.
@marcelazak70082 жыл бұрын
Załóż se firmę i będziesz płacił Prima Sort a nie wyciągał łapę po podwyżkę
@I.SoSi.I2 жыл бұрын
Gdzie rym parkować? Do miasta to chyba tylko w mocy ! Nie mówię o wszystkich krajach . Sam bym takim śmignoł . Gdyby jeszcze dołożyć amerykańską zabudowę kabiny to dla mnie przynajmniej był by sztos .
@krzysztofukowski95872 жыл бұрын
Tylko gdzie tym parkować Panowie 🤔
@jarojarecki89672 жыл бұрын
Już widzę, jak te gigacośtam szukają wolnej rajki na parkingach Sztaulandii:)) No chyba, że wahadła w podwójnej i bez zatrzymania, jakieś firmy kurierskie, wąska specjalizacja, ciężko wyobrazić sobie kilka załadunków i rozładunków po jakiś pcimiach
@MrBlondynek2 жыл бұрын
Zestawy 25,25m to jest nieunikniony temat. Bardzo dużym minusem jest infrastruktura, ale nie tyle co drogi co parkingi, 99% jest przeznaczona pod standardowe zestawy. Ja jako operujący w budownictwie do tej pory zachodzę w głowę dlaczego 4 ośka nie ciąga 2 czy nawet 3 osiowej przyczepy. Niestety rządy są za głupie żeby takie coś wprowadzić no ale..
@martinusstrucker15212 жыл бұрын
Wiesz ile zestaw wazący 40 t hamuje? Wiesz o ile droga hamowania wydłuzy sie na mokrym lub sniegu itp? Dodaj do tego 20 t.
@piotrwarszynski7972 жыл бұрын
@@martinusstrucker1521 te dodatkowe 20t jest hamowane przez dodatkowe 3 osie, więc o drogę hamowania bym się nie martwił.
@XYZ-tl6kq2 жыл бұрын
Hamuje i jedzie lepiej jak zwykły zestaw W zimę nie ma problemu Pozdr z SE
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
@@martinusstrucker1521 tak samo hamuje. Tyś wagarował na lekcjach fizyki :):)
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
@@piotrwarszynski797 dokładnie.
@koni23052 жыл бұрын
Co w tych przepisach oznacza określenie "ponad 25metrów" ? Czy mając pojazd długości np. 40 metrów też się mieszczę w takim sformułowaniu?
@tomaszkrysiak57332 жыл бұрын
A w Chinach to 40 ton na jedną oś 🙂🙂
@TheYouDejmien2 жыл бұрын
Dawać to. W Australii jeżdżą pociągi drogowe od zarania dziejów.
@wojtekm21362 жыл бұрын
W Meksyku ciężarówki z dwoma naczepami to standard (i to ciągnik z silnikem przed kabiną) o Australi to już nie wspomne.
@Damiano44552 жыл бұрын
Tamte zestawy mimo, że długie to wcale nie mają wysokiego DMC. Zwykłe nawet mniej mogą ważyć niż nasze. W Australii z racji małej liczby ludności, ogromnych dystansów i korzystnego ukształtowania terenu tzw. pociągi drogowe sprawdzają się wyśmienicie.
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
Ale widocznie tam ludzie mają więcej do powiedzenia, większy wpływ, dlatego władza ich nie ogranicza, nie blokuje i nie karze w oparciu o absurdalne przepisy stworzone pod $$. Ja już się nie czepiam gabarytów, tylko wagi politycznej 40T DMC. Czy wioząc 40T ładunku i ważąc 60T DMC mając odpowiednią ilość osi, mieszcząc się w 17.5 długości i w 2.5m szerokości niszczę więcej drogi? Nie, bo masa rozkłada się na osie. To pokazuje jak niereformowalna jest władza. Dlatego mitów się nie obala, bo trzeba nimi kierunkować myślenie, straszyć, tragizować
@karolczyz60632 жыл бұрын
@@struspedzisraczka7853 poczytaj co się dzieje w australii, jak zamykali całe miasta, aresztowali ludzi za brak maseczki nawet w ostatnich miesiącach, nie wiesz o czym piszesz
@piotrwarszynski7972 жыл бұрын
@@struspedzisraczka7853 przy długości zestawu (ciągnik i naczepa) 16,5m i DMC 60t, pojazd będzie musiał mieć 8 osi, czyli pod całą naczepą będą musiały być 6 osi (ewentualnie 3 osiowy ciągnik i 5 osiowa naczepa). Co najmniej 3 osie w naczepie musiały być kierowane a to podnosi znacznie cenę naczepy, jak również jej masę własną.
@struspedzisraczka78532 жыл бұрын
@@piotrwarszynski797 wiesz, zawsze można mieć ciągnik 4-osiowy jak pod kontenery. nie chodzi o cenę, bo to kwestia konsumenta, ale o prawo/możliwość legalnego transportu bez dodatkowych opłat. ja widziałem nawet nawet naczepę wywrotkę z 5-oma osiami, ale u nad się takich nie produkuje. weźmy taką kombinację otóż ciągnik 4-osiowy i naczepę 3-osiową na bliźniakach. uwierz mi, że wszystkie osie się mieszczą i z ciągnikiem długość nie przekracza 16.5 metra :). "ja" chcę mieć możliwość przewozu 40 ton piachu czy kamienia. teoretycznie wystarczy mi zestaw z 6-cioma osiami. licząc wagę zestawu netto 20T, wagę ładunku 40T i daje to 60 T DMC. na bliźniaczą oś mogę załadować 11Tx 5 osi= 55T + 5T na oś przednią. wszystko się mieści :). no ale, żeby nie być na granicy prawa, to kupuję ciągnik 4-osowy i mieszczę się w milicie z palcem w .... :)
@mirosawp.1782 жыл бұрын
W Szwecji jeździłem z przyczepą z naczepy, nic szczególnego trochę dłuższy zestaw, tam już jeżdżą z 2 naczepami 13.6.
@zbyszekp75062 жыл бұрын
dla polskich przewoźników to k amień milowy ich kierowcy przewiozą 60 ton za tą samą najniższą krajową
@damianjasieniecki35822 жыл бұрын
Najpierw trzeba zrobić parkingi później zabrać się za pociagu!!!
@krzychowski952 жыл бұрын
Zamiast skupiać się na jakiś gigalinery to dajcie chociaż 2m więcej w kabinie do mieszkania jak w USA…
@R4das962 жыл бұрын
ja dla mnie to by mogły jeździć 25m zestawy brakuje tylko parkingów reszte ogarną sami kierowcy - tak taki Gigaliner i tak przejedzie przez te ciasne miejsca nawet lepiej jak standardowe auto
@marcinst6082 жыл бұрын
Dokładnie. Pracuje w Szwecji na takim składzie z dolly i uważam że wjeżdżanie w ciasne miejsca jest prostsze aniżeli standardowy zestaw. Przyczepa dzięki dolly bardzo ładnie wchodzi w zakręty, nie ścina wbrew pozorom
@MisiekPorki2 жыл бұрын
Co za sens jest mówić że drogi nie wytrzymają jak teraz to samo jedzie po prostu w dwóch autach jeden za drugim, co innego krótkie auto i duże dmc/ nacisk na oś, to powinno być poddawane by ostudzić myślenie krajów UE, do jazdy między spedycjami, mega magazynami super sprawa, do mniejszych firm niestety nie sprawdzą się tak duże, niestety u nas infrastruktura MOP, oraz dojazdy do strefy ekonomicznej w miastach nie jest przystosowana, wygląda jak drogi rowerowe robione na siłę byle by tylko chwalić się ilością km.
@ZimnyPiwosz2 жыл бұрын
Na drogi szybkiego ruchu ten pomysł jest całkiem dobry, ale w górzystym terenie, kiepsko to widzę przy obecnie montowanych silnikach 400-500 koni
@marekpotorniak79332 жыл бұрын
przeciez silniki sa teraz mocniejsze niz kiedys. Poza tym nie brakuje silnikow z 6-tka przodu jak mercedes czy man albo 7-ką jak scania czy volvo poza tym iveco 570 tez robi robote
@Marcoantonio-jr7wo2 жыл бұрын
Takie pojazdy to się nadają na stałe trasy
@mirosawp.1782 жыл бұрын
w Szwecji to nawet 64 tony
@Damiano44552 жыл бұрын
Już dopuścili 74 na dwóch naczepach
@dejv31322 жыл бұрын
74 tony i 32 metry w szwecji 😁
@albenalbus11982 жыл бұрын
W Australii 70 ton to waga ...lekka, średnia to 90 ton, a cieżka powyżej 100 do 120 ton (mowa o ciężarówce trzyczłonowym).
@czapnikovsky32732 жыл бұрын
jezdze takim w szwecji 25 m ma wejsc 35 m
@marcinp98352 жыл бұрын
W Polsce daleko by nie zajechał takim zestawem na pierwszym skrzyżowaniu by się zaklinował.
@rafakonieczny3080 Жыл бұрын
Jeździłeś takim zestawem,że wiesz jak tym się jeździ? Nie sądzę więc nie mądruj się tam
@bomba63302 жыл бұрын
Stonogi się smieja
@damiansakowski2 жыл бұрын
Tranzyt powinien być tylko koleją, a do jazdy do magazynów niech zostaną klasycxne ciężarowki
@patrykdziecielski90712 жыл бұрын
W Holandii to norma xd
@tedijoot17872 жыл бұрын
Śmigam takim 25metrowyn między magazynami w De
@Marcoantonio-jr7wo2 жыл бұрын
Po hiszpani takie cacka od dawna jeżdżą
@Marcoantonio-jr7wo2 жыл бұрын
Bo normalne parkingi się nie nadają
@prawiczekWWA2 жыл бұрын
ja bym dopuścił 100 ton
@arturwasilewski56532 жыл бұрын
Gigaliner ma przyszłość w transporcie międzynarodowym
@MsLiextreme2 жыл бұрын
Myślę że to powinno was zainteresować😊 m.kzbin.info/www/bejne/iJXXnqNmqqZ9qbs
@axterix5742 жыл бұрын
Im mniej kierowców tym dmc będzie tylko rosło a także kochana ekologia! A co za różnica czy osobówkę zgniecie 40 czy 60 ton?