To my powinniśmy się dostosować do natury ni na odwrót.
@KarolJaw993 ай бұрын
Wreszcie ktoś podkreśla, że znów nie możemy czekać na kolejną katastrofę, ale musimy działać tu i teraz. Wielkie brawa za tak jasne przedstawienie sprawy i pokazanie, że są realne rozwiązania, które możemy wprowadzać w miastach.
@skarrak99583 ай бұрын
Zgadzam się, że adaptacja do zmian klimatu jest konieczna, ale zastanawiam się, jak szybko te działania będą wdrażane w naszych miastach. Nawet najlepsze plany mogą okazać się niewystarczające, jeśli zabraknie środków na ich realizację
@karoldurlak41343 ай бұрын
Nie możemy się dalej zabetonowywać.
@NikodemNedrowski3 ай бұрын
Zawsze myślałem, że powodzie to głównie problem z opadami, a tu się okazuje, że nasze decyzje przestrzenne mają równie duże znaczenie. To mnie zaskoczyło, choć nie wiem, czy możemy teraz coś z tym zrobić.
@dominikdobczyk55153 ай бұрын
Wywiad daje sporo do myślenia, zwłaszcza jeśli chodzi o to, jak nieodpowiedzialne zagospodarowanie przestrzeni może prowadzić do zwiększenia ryzyka powodziowego. Ciekawe, że mimo ogromnych kosztów inwestycji, takich jak budowa zbiorników retencyjnych, nadal brakuje rozwiązań, które zapobiegłyby w 100% takim sytuacjom.
@ratatrata48433 ай бұрын
Prawda jest taka, że ten kto ma pieniądze buduje gdzie chce.
@leonardbrychcy51463 ай бұрын
To, że jesteśmy winni powodzi, to żadna nowość, ale czy ktoś faktycznie weźmie odpowiedzialność za te decyzje? Jak długo będziemy tylko rozmawiać o zmianach, zamiast rzeczywiście coś z tym zrobić? Czas na konkretne regulacje i zakazy!
@dancolombo60503 ай бұрын
Aha, czyli oczyszczalni ścieków nie powinno się umieszczać w najniższym punktach miejscowości? To w takim razie proszę odpowiedzieć, jaki będzie koszt (i ślad węglowy) montażu setek przepompowni ścieków? Pomijam już niezawodność.
@monikabilecka68043 ай бұрын
Zabetonowanie przestrzeni i wycinanie lasów to krótkowzroczne decyzje, które teraz odbijają się nam czkawką. Czas, żebyśmy wszyscy zaczęli myśleć bardziej odpowiedzialnie o środowisku.
@radekmisztal53363 ай бұрын
Ciekawy wywiad, ale niestety mam wrażenie, że to kolejne rozmowy bez pokrycia. Deweloperzy nadal budują tam, gdzie nie powinni, lasy są wycinane, a my za kilka lat będziemy znowu mierzyć się z tymi samymi problemami.
@gwidon17823 ай бұрын
Ciekawe, jak będzie to wyglądać za kilka lat.
@patrykrafalski54113 ай бұрын
Wydaje się, że działania są podejmowane na różnych poziomach, ale mam wrażenie, że wciąż brakuje spójnej strategii. Czy rzeczywiście jesteśmy na dobrej drodze?
@Lilianna873 ай бұрын
Sami jesteśmy winni powodzi.
@supermenka27653 ай бұрын
Każdemu się marzy domek nad wodą, ale zapomina jakie tego są konsekwencje.
@konradsandecki30223 ай бұрын
Zabudowywanie dolin rzek to to gwarantowana katastrofa.
@damulka69823 ай бұрын
A mówili, ze powodzie się już nie powtórzą, że jesteśmy zabezpieczeni. Czas i klimat zweryfikowały jak bardzo się myliliśmy. Niestety to ludzie sami protestowali przed kolejnymi zbiornikami, bo ekologia. Nie chce tego mówić ale mają teraz powodzie na własne życzenie.
@agnieszkakazimierczak46673 ай бұрын
Zbiorniki retencyjne to kosztowne rozwiązanie, ale konieczne.
@patrykbiernacki14223 ай бұрын
Powódź stulecia co 30 lat? To już nie powinno nas zaskakiwać.
@papadomator97143 ай бұрын
Przypomnijcie sobie ile to biurokracji było potrzebne aby zbudować niektóre inwestycje przeciwpowodziowe. Sami sobie strzelamy w kolano. Poza tym ludzie nie powinni się budować wszędzie. Przecież od lat widomo, które regiony są bardzo mocno narażone na powodzie. Skoro już raz zmyło tam budynki to po co stawiać ja na nowo w tych samych miejscach ??