Доброго дня 🤝🏻 Дякую Вам за рекомендацію по роботі зі скляними ємкостями на стінах яких утворився винний камінь 👍🏻 🇺🇦🕊️❤️
@ЮрийЯрош-п2бАй бұрын
👍🍇🍷
@ВиноградВиноТаСад3 ай бұрын
Мої вітання. А як бути з можливістю окислення при постферментаційній мацерації? Вчуся працювати з Піно Нуар, там як раз рекомендують подальшу витримку на меззі після закінчення стадії активного бродіння і відділення від кісточок. Коли потримати його так наприклад пару тижнів ізолювавши від повітря якимось чином, то при подальшому відділенні від шкірок є ризик окислення? І піросульфіт наскільки я розумію зарано додавати на цій стадії? Чи червоні вина не бояться і якщо достатньо швидко віджати то все буде добре? Чи просто краще злити через якийсь фільтр і не пресувати?
@Виноградарствотасучаснедомашнє3 ай бұрын
Моє таке бачення, що якщо Ви передбачаєте проведення бажаного ЯМБ, то сульфітація при постферментацій мацерації буде шкідливою. Тому, для убезпечення негативних проявів кисню на вино його потрібно захистити інертним газом з можливістю відсутності його дифузіювання з навколишнім повітрям.
@ВиноградВиноТаСад3 ай бұрын
@@Виноградарствотасучаснедомашнє тут не в процесі мацерації, а саме в процесі відділення від шкірок в кінці мацерації виникають побоювання що воно окислиться. В цьому році не ризикнув довго тримати, віджав поки ще подавало невеликі ознаки бродіння
@Виноградарствотасучаснедомашнє3 ай бұрын
@СірийЙа , правильно
@nechgoto85993 ай бұрын
@@ВиноградВиноТаСад З червоним виноградом не потрібно боятися окислення при пресуванні.На мою думку,віджим до закінчення бродіння не є добре.Цим ви можете зупинити процес бродіння.
@СтивенШпильберг-о4ц3 ай бұрын
@@nechgoto8599перше і друге ствердження хибні
@СлаваСлава-с9и3 ай бұрын
Я вважаю що для червоного окислення не слід боятися.то все страшилки, навіть корисні переливки вміру Зараз пю вино тогорішнього врожаю, кожен день наливаю з 9 л бутлика вже три неділі ніяких погіршень у вині не відчуваю
@Виноградарствотасучаснедомашнє3 ай бұрын
Слава, насправді це не так. Червоні вина також окислюються, як би не хотілося уявляти собі інакше. Просто Ви цього не помічаєте за їх антоціанами, як це могли-б побачити у білих винах. Двапіерквадрат - площа круга. У розпочатому бутлі 10 літрів площа дзеркала вина (контатуюча з повітрям) при діаметрі 20 см. буде становити 314 см.кв. У тринадцяти пляшках, у які можна було-б розлити ці 10 літрів, сумарна площа контакту буде складати 20 см.кв. Тобто майже в шістнадцять разів менше. Перерахуйте, якщо сумніваєтесь. От і вся арифметика, геометрія, фізика та хімія разом узяті в одному Вашому прикладі. При швидкості споживання вина (умовно) 200 мл. на вечір, Ви доп'єте свій 9-літровий бутиль за півтора місяця. По закінченні цього часу Вам вже буде важко згадати про початковий смак свого неокисленого вина. Тому, чесно, для мене ваш приклад не переконливий. Я б міг застосувати інше слово, але не хочу.
@ОлегОмельченко-ю1е3 ай бұрын
@СергійШевченко-о3ы3 ай бұрын
Але, мені здається що цього позбутися не можливо. Ми ж існуємо серед кисню.
@РоманСапрычич3 ай бұрын
Микрофон бы поменять
@Vyacheslav_3 ай бұрын
Скидайте автору гроші з поміткою "на кращий мікрофон". Якщо багато людей скине - автор буде знати, що ця проблема дійсно актуальна. :)