Najsłabsze ogniwo to zastosowane układy odpowiadające za załączenie prądu(tranzystor mosfet) oraz za komunikację z układem Tristar(chiński mcu) - te elementy uszkodzą iPhone lub komputer ew. ładowarkę. Certyfikat MFI wymusza użycie odpowiedniej jakości elementów elektronicznych. Kable jak tutaj są zwyczajnie zrobione "po taniości" - choć przekroje żył i jakość przewodów może być bardzo dobra, to całość jest kiepska przez elektronikę na której skąpi producent. Apple tak to wymyślił i nie handlujcie z tym nawet :) Trochę gadki nt. uszkodzenia podobnej jakości kabla czego efektem jest uszkodzony iPhone i problem sprzedawcy takich kabli kzbin.info/www/bejne/j4OvpJVuhr99rbs Jeszcze dla miszczów-elektryków algrakrol.pl/blog/sa-roznice-miedzy-kablem-a-przewodem/
@jakubswist58392 жыл бұрын
To ten certyfikat MFI chyba nic nie wymaga jesli chodzi o jakosc "fizyczna". Kable apple rozpadaja sie po miesiacu uzywania. A ta jakosc ciagnie sie juz chyba od ipoda 5g i zastosowanego tam gniazda minijack.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
@@jakubswist5839 Nigdy nie rozpadł mi się oryginalny kabel od Apple, nie polemizuje z tym argumentem.
@piterpl85822 жыл бұрын
Tristary to padaja jak muchy czy uzywasz oryginału czy nie.Taki biznes apple wymyslił zeby zarobic.
@FixiTStream2 жыл бұрын
Jeśli chodzi oryginalne kable to działają latami tylko maja jeden problem: -ich izolacja parcieje i pęka, ale nie po miesiącu tylko po kilku latach.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
@@piterpl8582 Jest jeszcze kwestia ładowarek :)
@tdegler2 жыл бұрын
a) jakich konkretnie funkcji brakuje? b) dlaczego ludzie nie zgłaszają na lewo i prawo spalonych telefonów i ładowarek (mimo ogromnej sprzedaży tych kabli)? c) co to jest z wynik liczbowy / procentowy? Co konkretnie on mówi? d) czy mamy tu do czynienia z prezentacją konkretnej wiedzy (jakiej?), czy raczej prywatnych subiektywnych przekonań?
@thiccburgor42072 жыл бұрын
18:20 ok czyli mam Ci od tak uwierzyć że te kable to gówno bo nie mają certyfikatu, nie pokazałeś jakie mają osiągi w praktyce, nie zrobiłeś testu pod dużym napięciem ani niczego co mogłoby pokazać jakie te kable "gówniane" są
@SilnikiS2 жыл бұрын
Mam kilka pytań.. zakładając że ktoś zrobi kabel fizycznie dobrej jakości, średnice przewodów będą duże aby prąd ładowania był wystarczający, będzie ekran, ogólnie naprawdę wszystko będzie cacy. Ale da jakiś chip nieoryginalny, bo nie ma licencji. Twój tester uzna ten przewód za shit? Jakie jest ryzyko ładowania tym i jakie ryzyko transmisji danych za pomocą tego kabla? Bo jeśli dobrze rozumiem Twój tester powie że kabel jest dobry tylko na podstawie chipu i nie patrzy zupełnie na fizyczną jakość połączenia? Czy jest realna szansa popsuć sobie telefon takim kablem? (Nie mówię o takim najgorszym tylko o podrobce dobrej jakości)
@MrDarkanzali2 жыл бұрын
Tak bo magiczne pudełeczko tak stwierdzi
@gosper252 жыл бұрын
Niestety stwierdzam że w tym całym teście najgorzej wypadły dwa testery i ten cyfrowy i ten analogowy... Za to kable wcale nie zostały przetestowane tylko sprawdzono im dowody legalizacyjne...
@TenCoWszystkoPotrafi2 жыл бұрын
Wydaje mi się, że patrzy, dlatego część kabli ma 92-93 punkty, i to są te kable o których piszesz (punkty mają zaniżone najprawdopodobniej przez brak certyfikacji), a część ma po 50 punktów, lub mniej i to są te gówniane kable. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, bo autor nie był łaskaw wyjaśnienia zasady działania magicznego pudełeczka. Używając nieoryginalnego kabla, szansa na uszkodzenie telefonu zawsze jest, minimalna ale jest, ponieważ nie jest robiony zgodnie ze standardem.
@jakubu43572 жыл бұрын
Dobrze że przewijałem, bo zmarnowałbym prawie 20 minut. To że kabel nie ma certyfikatu czy znaczka i że producent nie zapłacił haraczu do appla nie oznacza, że taki kabel to śmieć. Jeżeli taki test miałby być wiarygodny to przedewszytkim należało by go podłączyć pod miernik i telefon z pustą baterią i sprawdzić jak ładuje i porównać z oryginałem, ewentualnie porównać oryginał i zamiennik przepuszczając większy prąd i kontrolując co jest na wyjściu i jakie są temperatury. Ponadto należałoby zlecić sprawdzenie chociażby na spektrofotometrze składu przewodu i w tedy wyciągać wnioski, a nie cisnąć ludzi, że ktoś kto kupuje nieoryginalne akcesoria to najlepszy klient serwisu.
@piotrspiewak4362 жыл бұрын
A ja poczytałem komentarze i już wiem gdzie jest problem. Jeśli będziesz używał takiego kabla i uszkodzi ci się iPhone ( bez związku z tym kablem oczywiście) to serwis odczyta z iPhone że podłączałeś kabel bez certyfikatu i unieważni gwarancję. Czyli używanie takich kabli do sprzętu w okresie gwarancji praktycznie pozbawia użytkownika gwarancji. Choć używanie oryginalnych też nie gwarantuje, że serwisant nie napluje na naklejkę i unieważnią gwarancji z powodu zalania.
@cervgda2 жыл бұрын
SIedzę w komórach, sprzęcie całe życie. I sorry, ale nie jestem w stanie ogarnąć czym się różni kabel lepszy od gorszego. To jak z rurą. Czy certyfikowaną poleci woda lepiej niż niecertyfikowaną? Ładowarka daje prąd, stabilizuje go, oczyszcza z tętnienia. Potem parę miedzianych drucików i trafia prąd do telefonu. W czym jest lepszy ten prąd z innego kabla? Osobiście używam baseusów od dobrych kilu lat. Do appla mam teraz 5 kabli tej firmy, dwa mają już ze 3 lata. Kompletnie nie dzieje się nic z telefonami ani kablami, są nawet trwalsze niż słynny oryginał za stówę, w którym rozpada się koszulka przy wtyczce. Także przykro mi, dzisiejszy film jest mi nie w smak. Zero wyjaśnienia, tylko chiński tester i wyrok na podstawie nie wiadomo czego.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Pisałem wcześniej komuś, najsłabsze ogniwo to zastosowane elementy odpowiadające za załączenie prądu(mosfet) oraz za komunikację z układem Tristar(chiński mcu) - te elementy uszkodzą iPhone lub komputer ew. ładowarkę. Certyfikat MFI wymusza użycie odpowiedniej jakości elementów. Kable jak tutaj są zwyczajnie zrobione po taności - choć przekroje żył i jakość przewodów może być bardzo dobra, to całość jest kiepska przez elektronikę na której skąpi producent.
@wacek40012 жыл бұрын
Jedyna różnica może być w jakości miedzi i grubości zastosowanej przy produkcji kabla co przekłada się na szybkość ładowania(mniejszy spadek napięcia), oraz ekranowanie - szybszy transfer.
@cervgda2 жыл бұрын
@@wacek4001 No ale że co. IPhony się rozpierdalają od przewodów z gorszej miedzi? Ja kumam, że dla szybkiego ładowania 200W w nowych kaszajomi to kabel może mieć znaczenie, ale rozmawiamy o iphonach, które się ładują wolniutko, najwolniej ze wszystkich dostępnych urządzeń. Swojego 12 pro maxa ładuję 5W ładowarką (Baseusa hyhyhy). I dla tych nędznych 5W problemem miałaby być miedź? Cóż - w moim życiu dwa iP się zepsuły. Jeden na gwarancji, drugi po niej, ale nie wysyłałem go na serwis, po prostu wywaliłem - więc nie wiem co w nim było zepsute. Faktem jest natomiast to, że oba były ładowane oryginalnymi ładowarkami i przewodami. Żadna to próba z punktu widzenia statystyki, ale w moim przypadku 100% awarii to te z oryginalnymi przewodami i 0% awarii od 3 lat w ajfonach, które ładujemy właśnie baseusami w domu. No i na logikę - gdyby cokolwiek było nie tak z kablami tej czy innej firmy - czy internet by nie huczał?
@marcinkomar2 жыл бұрын
Oczekiwałem w filmie że zobaczę conajmniej wydajność tych kabli, jaki prąd może przez nie popłynąć, jak szybka jest transmisja danych itp. A cały film opiera się na wpięciu pięciu kabelków w jakiś chiński testerek kabli i to wątpliwej jakości. Skoro tak dbasz o certyfikaty to pytanie czy ten testerek któremu tak bardzo ufasz ma certyfikat APPLE ? Druga sprawa to to że coś co nie ma certyfikatu nie oznacza że nadaje się do śmietnika. W tych czasach wygląda to tak że jak odpowiednio się walutą posmaruje to certyfikat jest a jak nie to certyfikatu nie ma. Więc te certyfikaty to tak naprawdę pic na wodę. Ważne dla mnie jest wykonanie kabla czy ładowarki - czy nie jest ulepione z gówna, kable nie są aluminiowe, czy są grube, plastik nie pęka w rękach, przepływa tyle prądu co powinno, transmisja jest taka jak być powinna, czy kabel się nie grzeje, i trwałość. Mam kilka produktów baseusa ( zarówno kabli jak i ładowarek) do różnych telefonów. Niektóre z nich mają już po kilka lat i nadal działają bardzo dobrze.
@Patryxo02 жыл бұрын
Kompletnie nic nie wnoszący film na YT. Jedyne czego się dowiedziałem to że kable Baseus nie mają certyfikatu, którym producent się nie chwali... Nikt nikogo nie wprowadza w błąd nie deklarują jednego a sprzedają coś innego. 0 testów, 0 diagnozy jak kabel się zachowuje podczas użytkowania. Zwykłe pierdzielenie o jakimś certyfikacie, nawet nie powiedziane czemu on ma służyć i jakie są różnice między kablami (prędkość, ładowanie, bezpieczeństwo). Nikt kto kupuje kabel w zamienniku nie oczekuje że będzie on oryginałem. Warto w tytule dodać że film dotyczy iphone... Bez urazy ale film jedyne co ma na celu to trochę ośmieszyć firmę Baseus i ich produkty. Trochę żenada. A przez ten film nigdy nie skorzystam z usług jakie ten pan oferuje. Antyreklama samego siebie.
@hubertzdankowski94252 жыл бұрын
Wszedłem w ten film tylko dlatego, że ostatnio zrobiłem zakupy na stronie Baseus. Okazało się, że wszystkie przewody albo działają jak chcą albo nie działają wcale. Ładowarka dwa gniazda w tym jedno nie działa. Moim zdaniem coś się zepsuło w tej firmie. Co do filmu to akurat lubię takie rozkminy i Ziomków co mają zajawkę na takie testy. Pozdrawiam.
@raffaello39462 жыл бұрын
@@hubertzdankowski9425 Ja wszedłem w ten film, ponieważ w wrześniu 2021 kupiłem kabel tej firmy ale działa do tej pory i bez problemów
@R.Rumian2 жыл бұрын
Skrót odcinka: Nie ma certyfikatu MFI zatem to gówno! Nie ma za co teraz te 10 min możecie przeznaczyć na cokolwiek.
@michalotto8492 Жыл бұрын
*nie ma kodu "jestem mfi" = gówno
@WotMinecraftMaster2 жыл бұрын
Wspaniały test. Sprawdzone to co wiadomo od początku, czyli kabel jest oryginalny albo nie. Gdzie pomiary spadku napięcia pod obciążeniem? Co oznacza liczba 97, a co 96? Szanowny Pan tylko sprawdza, czy ma chip MFI. Tester niewiadomego pochodzenia i nawet sam prowadzący nie wie co te liczby znaczą. Wie tylko, że oryginalny wykaże 100, a nieoryginalny coś innego. A jaki ma to przekład na ładowanie, użytkowanie? Test z "pupy" i nic nie warty.
@Progan6662 жыл бұрын
bez chipa MFI te kable nie będą działać w niektórych sytuacjach, co nie znaczy że muszą one być gorsze pod każdym względem ale warto mieć te MFI
@WotMinecraftMaster2 жыл бұрын
@@Progan666 może tak być, ale prowadzący robi test który nic takiego nie pokazuje tylko z góry zakłada, że nie ma MFI-jest zły. A niestety to tak nie działa :)
@raffaello39462 жыл бұрын
@@WotMinecraftMaster No ja mam od września 2021 kabel Typu C od nich i cały czas działa bez problemów
@pan0P2 жыл бұрын
@@Progan666 a co to mogą być te "niektóre sytuacje" ?
@SZYTOM Жыл бұрын
Te kable, które nie przechodzą "testu jakości apple" to nie są wcale zle kable, prawdopodobnie elektrycznie moga to być lepsze kable od applowskich, tylko firma nie zapłaciła daniny za "certyfikacje" czyli nabicie odpowiedniego g... wartego certyfikatu na kabel (i przy okazji nabicie kupującego w butelkę, że skoro ma applowskie blogoslawienstwo to jest lepszy). Rodzaj chipu nie ma wpływu na zdolnosc przenoszenia obciążeń przez kabel, separacje sygnałów czy obsługiwane napięcia, czy właściwie cokolwiek. Jest to podobne do audfiofilstwa. Takie zachowania jak kable z certyfikatem powinno być tępione a nie gloryfikowane jak na tym filmie.
@michalotto8492 Жыл бұрын
Dokładnie tak! Ten cały pesudo.certyfikat to tylko kolejny patent na owinięcie gów.. w sreberko i sprzedania...
@numicros2 жыл бұрын
Gdybyś przeprowadził do tego test, który pokazuje np.: jak taki kabel zachował się przy podaniu wyższego napięcia stałego lub przy skoku napięcia w porównaniu do oryginalnego kabla... Gdybyś porównał odporność na wyginanie, rozciąganie, nadepnięcie itd. to byłaby wartość dodana. A tak musimy Ci wierzyć na słowo, że jest to "gówno" i że stwarza zagrożenie dla iPhone, choć w żadny sposób tego nie potwierdziłeś empirycznie. Wykazałeś tylko, że producent mówi prawdę i sprzedaje kabel bez certyfikatu MFI. Uważasz, że ten prosty układ elektroniczny nie gwarantuje bezpieczeństwa takiego, jak MFI, a skąd wiesz, że nie jest odwrotnie? Przetestowałeś to?
@SZYTOM Жыл бұрын
Gdyby porównać odporność takiego kabla, czy jego zdolność przenoszenia obciążeń prądowych to by jeszcze wyszło że baseusy są lepsze. Swoją drogą na jakiej w ogóle zasadzie działa ten tester poza komunikacja z chipem? Czy tutaj panuje zasada "nie ważne jak działa bo to apple"?
@thegecikowy1592 жыл бұрын
Kilka lat korzystam z tej firmy, poleciłem ją znajomym i rodzinie, tak więc poza moim doświadczeniem z tymi kablami używanymi z kilkunastoma urządzeniami dochodzi wiele innych urządzeń od ww. znajmych i rodziny. Nikt nie ma żadnych problemów w bateriami i samym procesem ładowania urządzeń tak więc o co całe halo? O to że płacę po 20/30 zł za kabel i używam je latami bo nie są ulepione z gówna i nie psują się co kilka miesięcy jak miałem w przypadku „oryginalnych” przewodów od Apple?
@KryzuNH2 жыл бұрын
Mistrzu, a czemu nie wziąłeś kabla Baseusa z MFI? Wpisałem i pierwszy lepszy baseus z mfi znalazłem? Było wziąć taki i sprawdzić czy te z mfi są ok, wtedy wydawać wyroki na temat producenta.
@hanys75152 жыл бұрын
dokładnie
@Bialy672 жыл бұрын
Bo zrobił kable bez certyfikatu. Jakby robił z MFI to musiałoby być zawsze 100. A tak ocenia te „tańsze” :D ot rozwiązanie twojego problemu :)
@KryzuNH2 жыл бұрын
@@Bialy67 nie zawsze, nie zawsze napis, że jest certyfikat jest zgodny z prawdą, szczególnie w przypadku chińskich wyrobów. Jeśli tu by potwierdziło to by była pewność, że coś jest warte zakupu:)
@BHBalast2 жыл бұрын
Z tego filmu nie wyniosłem nawet informacji o rezystancji kabla, już nie mówiąc nawet o testach integralności danych.
@norbertobcn2 жыл бұрын
Tytuł filmu wprowadza w błąd. Czemu nie napisał pan, że chodzi o kable do srajfona i ich "magicznego" certyfikatu MFI? Kable USB C są w porządku, zmierzyłem i używam, dlatego zaskoczyła mnie i nazwa filmu, i miniaturka. Co za clickbait.
@tabbofii2 жыл бұрын
Sam sobie odpowiedziałeś na końcu
@Ureleed4 ай бұрын
@@norbertobcn po co te puste słowa "srajfon", "magicznego"? To że nigdy nie miałeś innego smartfona niż Android (ja wyrażam się z szacunkiem do innych firm) to się nie wypowiadaj na temat tego czego wie wiesz.
@norbertobcn2 ай бұрын
@@Ureleed Pudło. Tak się akurat składa, że miałem dwa srajfony, a nawet w swoim życiu używałem kilku smartfonów z Symbianem, trafił się nawet Windows mobile.
@adrianj6257Ай бұрын
Dobrze tylko samsung
@piotrznarnii946223 күн бұрын
@@Ureleed przecież na miniaturce są kable USB C, a ani jednego takiego kabla nie sprawdził. Nie sprawdził gość nawet skuteczności ładowania takim kablem!
@uranterra27252 жыл бұрын
Kurozalnie niektòrzy rozumią termin " podròbka, nieorginał". Te terminy są słuszne jak firma x podszywa się pod firmę y i stosuje logo czy stylistkę firmy y. Tymczasem baseus wyraźnie stosuje swoje logo więc gdzie tu podròbka ?
@thomas76tm2 жыл бұрын
Baseus robi dobre i w uczciwej cenie kable. Używam od kilku lat i nie narzekam !!!
@emberfasz45922 жыл бұрын
To używaj dalej ale jak spierdoli Ci się telefon przez takie gówno warty pare K. To nie płacz w serwisie, że naprawa drogo wychodzi. U mnie już się raz sfajczyło gniazdo w ładowarce od gówno kabla. Moja opinia tyczy się tylko kabla do jabłka. Do androida podobno nie ma znaczenia.
@PiotrPilinko2 жыл бұрын
@@emberfasz4592 Moja córka uwaliła telefon oryginalnym przewodem od Apple'a (bo go uszkodziła używając telefonu w trakcie ładowania). Jak zobaczyłem, że uszkodziła przewód Baseusa, to go wywaliłem zanim ponownie uszkodziła układ ładowania telefonu. Różnica taka, że przewód od Baseusa wytrzymał trzy razy dłużej i był cztery razy tańszy od oryginalnego przewodu.
@BHBalast2 жыл бұрын
@@emberfasz4592 Ja tu nie widzę problem z jakością kabla, tylko z jakością układu ładowania iPhone. Jest to ewidentna wada fabryczna.
@ukaszkaczmarek36492 жыл бұрын
Myślałem że chociaż porównamy obiążalność kabla i udowodnimy że są gorsze od innych bo będą miały jakieś wysokie spadki napięć. A dowiedzieliśmy się tylko że nie mają 100 czegoś tam. Ale wcale nie oznacza to że nie działają czy coś. Jedyne co to stwierdziliśmy że ktoś komuś nie zapłacił za certyfikat.
@Januszekpl2 жыл бұрын
Zgadzam się. Nie jest to rzetelny test czy obiektywna ocena. Jest to wpinanie kabli w tester i stwierdzanie, że nie są oryginalne. Przecież już w momencie zakupu wiadomo, że nie jest to oryginalny kabel. Brakuje zdecydowanie testów, sprawdzenia parametrów, udowodnienia niebezpieczeństw, które tak mocno Rafał podkreśla. A czy sam fakt, że nie jest to oryginalny, czczy certyfikowany kabel od razu świadczy o jego jakości? Brak certyfikatu to nadal nie jest wystarczający dowód na kiepską jakość. Nie bronię tych kabli, a zwracam uwagę na brak rzetelności i zbyt dalekie wyciąganie wniosków. Btw: w jakim celu Apple dokłada taką elektronikę do kabla? Jakie są tego zalety, korzyści poza weryfikacją, że kabel jest oryginalny lub certyfikowany? Jakie funkcje spełniają te układy we wtyczce?
@dawid94082 жыл бұрын
Używam tych kabli od kilku lat. 0 problemów. Super cena, dobra jakość. Jednak używam ich do normalnych telefonów. Bez jabłek. Jednak test na podstawie pudełka, które mówi czy kabel ma zgodę jabłka to g...o, a nie test.
@szymonsieklucki29312 жыл бұрын
20 minut o tym że kable bez certyfikatu apple'a nie mają certyfikatu apple'a więc są gorsze bo nie mają certyfikatu apple'a - dwa magiczne urządzenia "potwierdzające" jakość poprzez sprawdzenie czy kable bez certyfikatu apple'a mają certyfikat apple'a. Czego oczekiwałem? Jakieś pomiaru osiągów? Bo jeśli ma dobre osiągi a jest kilka razy tańsze (jak to często z jabłkiem bywa) to w czym problem? Czy się doczekałem takiego pomiaru? Nie Najgorszy filmik jaki widziałem na youtube od dawna. Obrzydliwa apple'owska 20 minutowa masturbacja i nic więcej
@xadrian852 жыл бұрын
Zapewne przy ładowaniu nie będzie większej różnicy bo ludzie korzystają z zamienników od lat i wszystko działa. W domu również mam kable Baseusa i podpiąłem je pod kontroler od drona i zaczęły robić się cyrki w postaci rozłączania drona a co za tym idzie traciłem podgląd. Ponowne wypięcie i włożenie kabla znwu przywracało obraz ale za jakieś 5 min to samo. Podpiąłem oryginalny kabel i zero problemów więc coś jest jednak na rzeczy
@szymonsieklucki29312 жыл бұрын
@@xadrian85 Wiem że tak może być - i widząc ten filmik w polecanych (nie wiem z jakiego powodu w ogóle) myślałem że się dowiem czemu, włączając i widząc typa zawalonego urządzeniami diagnostycznymi myślałem że się dowiem czemu, iiii... po 20 minutach - się nie dowiedziałem czemu. "Dowiedziałem się" że nie mają certyfikatu apple'a - myślałem że się dalej dowiem co to znaczy - otóż - też nie Kable nie mają certyfikatu apple'a co znaczy że nie mają certyfikatu apple'a. Co to znaczy dla użytkowników Androida lub PC to w ogóle olana sprawa już na maxa - "apple apple apple". O fanbojach apple słyszałem, ale widząć to aż jestem zdumiony w jakiej bańce siedzą. W ogóle to jakiś tescovalue wannabe Louis Rossman No cyrk
@raffaello39462 жыл бұрын
@@szymonsieklucki2931 Też film na głównej, wchodzę dowiedzieć się czegoś ciekawego a tu materiał o apple gdzie ja korzystam z kabla typu c do telefonu z androidem i PC więc zmienia to kompletnie nic w moim życiu
@janddscssds2 жыл бұрын
sprawdzanie kabla jakims testerem orginalnosci w przypadku gdy baseus nie ma mfi jest kompletnie bez sensu, sprawdz prądy jakie idą tymi kablami. Kable oryginalne moim zdaniem jeżeli chodzi o wykonanie to najgorsze badziewie i tyle. Jest mnóstwo dużo lepiej wykonanych kabli między innymi wspomniany przez Ciebie Anker
@kubasznajder48712 жыл бұрын
Qrde trochę z dupy ten test i ocena. Baseus ma też kabel z ceftyfikatem MFI. Nazywa się BMX. To jaki sens jest w testowaniu kabli bez certyfikatu i zestawiania ich z tymi, które mają certyfikat MFI? Bez certyfikatu to bez certyfikatu czy Baseus, HOCO, BOROFONE itp. itd. różnią się po prostu jakością wykonania kabla i wtyków ale w środku będzie KUPA bo nie mają certyfikatu. NIE KUMAM TEGO FILMU I ZASADNOŚCI JEGO PUBLIKACJI. Mam markę baseus jak i inne gdzieś po prostu testujmy/zestawiajmy produkty tej samej kategorii. Kable z MFI z kablami z MFI. Kable bez z kablami bez. Tak będzie uczciwie a tak to trochę marka oberwała za to, że kable bez certyfikatu go nie maja :)
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Następnym razem będę mówił dużymi literami jak dla idioty, obiecuje :)
@kubasznajder48712 жыл бұрын
@@RafalBielawski wystarczy robić uczciwy test a nie wypuszczać filmu po to żeby (w sumie nie wiem po co ten film)nakręcić oglądalność? 😉 Jak ze Swappie było merytorycznie tak tu po prostu brak sensu co wskazałem we wcześniejszym komentarzu. Jak nie lubisz merytorycznej krytyki od idiotow to musisz przestać poblikowac w internetach albo zablokować komentarze 😉 Posiadanie wiedzy z zakresu elektroniki nie upoważnia do rzucania frazesami, że jakiś produkt jest do dupy zwłaszcza w kontekście testu, wykonanego w sposób, który nie porównuję nam nic poza tym, że nieoryginalne kable bez MFI są nieoryginalnymi kablami bez MFI.
@FevonTV2 жыл бұрын
@@kubasznajder4871 Właśnie, film powinien nazywać się - Nie kupuj takich kabli do IP. Ale Bielawski musiał napisać od razu, że baseus to gówno i tyle i NIE KUPUj!
@lokowda2 жыл бұрын
@@FevonTV Co zrobisz. "Gówno" to jego ulubione słowo ;-)
@niebieskisub2 жыл бұрын
Kupiłem za 7500zł ip pro max, odrazu dokupiłem dodatkowy kabel z ładowarką za 200zł. To niewielki wydatek w porównaniu do ceny telefonu, a zawsze masz jakąś tam pewność że nic się nie stanie. Nie uśmiecha mi się wydanie kolejnych 7500zł na telefon w razie jak gwarancji nie uznają, więc wolę ori kable lub z certyfikatem.
@andrzejfajny40942 жыл бұрын
Super materiał, nie sądziłem że w nie oryginalnym kablu może być nieoryginalny chip! Wow! A na serio to się mocno zawiodłem, youtube zaproponowało ten materiał, myślałem że będzie jakieś konkretne porównanie, zwłaszcza że na pierwszy rzut oka widać że jest Pan serwisantem, czyli wie Pan co nieco o elektronice, i pokaże pan czym się różnią te kable. A pokazał Pan tylko to że w nie oryginalnym kablu jest nie oryginalny chip. Mógłby Pan przetestować te kable, sprawdzając np. rezystancję linii zasilających, maksymalną prędkość transmisji danych, jakość transmisji, odporność tych kabli na uszkodzenia mechaniczne (rozciągając kabel, wyginając przy wtyczce, wyrywając z gniazda).
@TenCoWszystkoPotrafi2 жыл бұрын
Dokładnie tak jak mówisz. Dodatkowo podpiął pod tester nieoryginalny i niecertyfikowany kabel i zszokowany, że jest niżej. Tak swoją drogą, 92-93 punkty na kablu, to chyba nie jest zły wynik, który pewnie zaniża w większości chińska podróba chipa.
@nnnnnn36472 жыл бұрын
To polega na tym, że ten chip dogaduje się z płytą główną i na tym polega podróbka, że się źle dogaduje i może wysłać zły prąd z ładowarki. Jak masz to zmierzyć? Kabel niepodłączony do płyty głównej niczego ci nie pokaże.
@andrzejfajny40942 жыл бұрын
@@TenCoWszystkoPotrafi Powiem Ci szczerze, że ten wynik to też taki jest bo jest, bo co sprawdza ten tester? Możliwośći prądowe kabla? Jakość transmisji? Nie ma jak, bo drugi koniec kabla wisi sobie w powietrzu. Jedyne co sprawdza ten tester to ten mikrokontroler co jest w wtyczce, a mnie jako zwykłego użytkownika telefonu nie obchodzi czy kabel ma lewy czy prawy chip. Kabel ma tylko umożliwiać ładowanie, transmisję danych, i jak naj mniej w to ingerować, oraz musi być wytrzymały.
@andrzejfajny40942 жыл бұрын
@@nnnnnn3647 ja zawsze myślałem że to telefon negocjuje prąd i napięcie ładowania z ładowarką a nie kabel, jeżeli kabel nie jest w stanie przesłać odpowiedniej mocy to z tego co kojażę to telefon zaczyna pobierać niższy prąd, taki w którym spadek napięcia nie jest zbyt duży, chyba że inżynierowie z Apple postanowili inaczej, bo z tego co kojażę to tak to działa przynajmniej z androidem
@MrDarkanzali2 жыл бұрын
@@andrzejfajny4094 nie. Tu apple postanowiło tym trikiem zarobić nawet po części na zamiennikach kabli. Bo wiesz ile musiał być droższy telefon gdyby te układu z kabla za parę centów były w nim?
@MrLipiniak2 жыл бұрын
Kurcze ja mam wrażenie, że ty jakiś nawiedzony jesteś. Co ty testujesz tym swoim chińskim urządzeniem ? Ty w ogóle wiesz jakie jest zadanie kabla ? Ma mieć odpowiednią przepustowość i rezystancję, odpowiednio grube i ekranowane żyły to wszystko (ewentualnie solidnie wykonane końcówki). Te układy które sprawdzasz swoim urządzeniem to tylko zwykły żałosny dodatek od firmy Apple który mówi te możesz kupić a tych nie kupuj bo są BE. Weź chłopie się ogarnij i sprawdź jaki jest transfer danych przez te kable i jaki prąd przewodzą a nie to co pokazuje Ci chiński układ elektroniczny. Żeby przetestować kabel podłączasz urządzenie z obu jego stron !!! i sprawdzasz jego właściwości a nie odpowiedź chipa - to jest jakaś maksymalna bzdura !!! Poza tym że szanuje Cie za umiejętności i wiedzę to w tym aspekcie w ogóle się nie popisujesz...
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Najlepszy klient, normalnie złoto dla każdego serwisu! :) Taki wie lepiej, kabel, przekrój, prąd a układy na wtyczce to wymysł Apple. Wymysł jak wymysł ale ich obecność jest wymagana. Jakość/wykonanie/projekt pcb i użyte układy - to jest najsłabsze ogniwo tej konstrukcji, która zawiedzie i tester dokładnie to weryfikuje, nie ma potrzeby rozbierania każdego kabla - w każdym kablu bez MFI jest taki sam lub gorszy szajs.
@MrLipiniak2 жыл бұрын
@@RafalBielawski Podaj mi proszę argumenty merytoryczne co daje test kabla wykonany Twoim urządzeniem przecież to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ..., co mierzysz jaka jest przepustowość, jaka rezystancja, jakie właściwości z czego wykonany jest kabel ? Przecież jak wylutuje czip z najwspanialszego kabla firmy Apple i wlutuje do największego shitu jaki widziała ta planeta to dalej będzie 100% złoto czyż nie ? Jak można sprawdzać kable na podstawie odpowiedzi układu elektronicznego ? Bzdura i tyle ...
@mariuszmh48442 жыл бұрын
@@MrLipiniak sorry-Twoja sygnatura jest adekwatna
@MrLipiniak2 жыл бұрын
@@RafalBielawski Nie jestem Twoim klientem i nigdy nie byłem natomiast od paru miesięcy oglądam i słucham Twoich filmów do snu i bardzo je sobie chwalę gdyż jesteś jednym z lepszych specjalistów od elektroniki w Polsce (przynajmniej na youtube) dlatego tym bardziej razi mnie Twoja ignorancja w zakresie kabli. Certyfikacja jest ważna i sam preferuje takie kable nad innymi aczkolwiek nie możesz negować innych producentów, którzy właśnie dlatego, że nie płacą firmie Apple kroci za licencje są w stanie oferować produkty tak samo wysokiej jakości, a często w dużo niższej cenie. Chcesz negować takie firmy jak Baseus, czy inne to pokaż dowody, że nie działają, że się grzeją czy zrywają połączenie a nie odczyt z chipa, no proszę Cię...
@RafalBielawski2 жыл бұрын
@@MrLipiniak cóż mogę napisać, kup worek kabli, weź tester, sprawdź odpowiedź testera i rozłup kabel - szybko przekonasz się w czym tkwi sedno sprawy. ode mnie na nic więcej nie licz, ludzie Twojego pokroju są wodą na młyn każdego serwisu a po co mam podcinać gałąź na której siedzę? :)
@oavto90452 жыл бұрын
A może Apple specjalnie wymyśliło chipy w oryginalnych kablach żeby nie używać zamienników i softowo stworzyli mechanizm uszkadzający ajfona który nie odbiera odpowiednich sygnałów z kabla. Kable baseusa i uchwyty na telefon są wg mnie jakościowo bardzo dobre a ich konstrukcja jest przemyślana na długotrwałą eksploatację.
@kamilwaw19812 жыл бұрын
Używam krytykowanych Kabli już od wielu lat. Według mnie są one bardziej żywotne aniżeli kable oryginalne, o cenie tutaj nie trzeba się wypowiadać. I nigdy również nie miałem żadnych problemów z telefonem z powodu kabla. Przegrywanie zdjęć z iPhone’a na komputer przez Kabel Baseus odbywa się również bezproblemowo. No ale tak certyfikat jest potrzebny...
@MMRecordsCorporation2 жыл бұрын
zasadniczo nie ma to znaczenia ile ma punktów w jakimś teście, mnie interesuje czy jest w stanie przenieść 10 W do ipada, czy przesyła dane do kompa i czy nie wywala błędów, reszta mnie wali czy ma certyfikat czy ma 100 punktów czy 10 ma działać reszta mnie jak i innych wali
@jacekb80 Жыл бұрын
czemu cały czas mówisz że to podróbki, przecież tam jest bardzo duże logo basseus, na kablach też, ta firma nie produkuje kabli jako apple, tylko do telefonów tej marki, nigdzie nie podszywają się pod apple czy nie udają, że to oryginalne kable, to są kable do telefonów iphone marki basseus, i te twoje mierniki fajnie, że są powtarzalne, jeden wykrywa drugi nie ;) używam kabli basseus do normalnych telefonów - usb a >> b czy c i są lepsze od innych chińskich produktów, zmień tytuł filmu na kable basseus do iphonów bo tak to clicbaitujesz :)
@BartlomiejZielinski10 ай бұрын
Taki tester to nie tester kabla tylko tester chipa, który mówi tylko to czy Twój hajs za kabel idzie do Apple :D Poprawny test kabla powinien być pod obciążeniem z pomiarem na termowizji czy nie grzeje się na w jakimś miejscu. Po drugie ocena samego wykonania. Jeśli obie te rzeczy są w porządku, to kabel jest ok i żaden gówniany chip tego nie zmieni. Mam parę kabli usb-c - usb-c/usb-a baseusa jak i Ugreen i są dobrze wykonane. Zero problemów nawet z ładowaniem laptopa z usb-c. Może Apple jest takie tandetne że psuje się od samego patrzenia :)
@SekretyZdrowiapl Жыл бұрын
No dobrze, ale mówisz, że Baseus nie ma certyfikatu MFI, na pudełku nie ma informacji o certyfikacie, a usilnie je porównujesz z kablem z certyfikatem. To logiczne, że go nie ma, prawda? To jak porównywać malucha z mercedesem i udowadnianie, że maluch nim nie jest. Dodatkowo sprawdzasz kable chińskim miernikiem, który nie ma certyfikatu, więc pomiary można sobie, hmm, darować.
@loczekmk2 жыл бұрын
Czy miernik użyty do testowania jest certyfikowany przez apple?
@TheVaynerod2 жыл бұрын
Nie rozumiem czemu ma służyć taki test. Po to sie kupuje zamienniki zeby były tańsze lub żeby miały inny wygląd po prostu. Używam ponad 10 kabli Baseusa i wszystkie działają prawidłowo i są wytrzymałe. Szybkie ładowanie działa. Jestem zadowolony. Na pewno są lepsze jakościowo niz zamienniki innych firm.
@bozzy87642 жыл бұрын
Podsumowując kabel jak sam stwierdziłeś dobrze wykonany mechanicznie, użyta elektronika nie certyfikowana natomiast nie zbadałeś jej jakości, nie wiesz do końca czym jest ale wydajesz opinię że kabel do niczego bo chiński tester stwierdza że jest nieoryginalny. Trochę absurd, oczywiście że jest nieoryginalny - tak jak na rynku motoryzacyjnym, są lepsze zamienniki i gorsze - baseus ma uznanie u milionów osób i nikt nigdy nie słyszał żeby spalił jakikolwiek telefon.
@arturszubert85002 жыл бұрын
Jest dobrej jakości i jest tani ... Ale Apple nie uznaje go bo nie certyfikuje czyli nie poleca więc po co komentarz o tym że nikomu nie zaszkodził? Jak kogoś nie chcesz żeby ci się kręcił po domu a ten ci włazi kiedy chce to czy uznanie że nie narobi szkód jest wystarczającym dla ciebie argumentem? Popatrz na to z tej strony ja użytkownik telefonów z innym połączeniem nie mam takiego błogosławieństwa że tak łatwo mogę sprawdzić kabel . Od ok 1.5-2 lat w sprzedaży jest takie gówno na eBayu i Amazonie że to się w głowie nie mieści. Tam nie ma elektroniki kupujesz 3 różne kable sprawdzasz prąd ładowania i masz 3 różne pomiary odbiegające średnio w moim przypadku 1.2Amaks -1.8A maks .i naprawdę cieszył bym się że mam możliwość sprawdzić co tam jest nie tak . Ale takiej nie mam z tym że zawsze dbam o sprzęt i jakkolwiek firma mogła by być chwalona gdyby sprzedawała produkt odstający od wytycznych dla mnie to był by śmieć ...
@3CityRide2 жыл бұрын
@@arturszubert8500 argument o certyfikacji Apple jest o tyle bez sensu - że Apple po za zatwierdzeniem jakości, pobiera prowizję od KAŻDEGO sprzedanego egzemplarza. Kabla, uchwytu, etui itp itd
@maskedtv48382 жыл бұрын
Dlaczego nie kupiłeś baseusa z mfi?
@dawiddk81912 жыл бұрын
Twój test nic nie daje co znaczy różnica między 93 a 100? Sam korzystam od kilku lat z kabli baseus i są dużo bardziej wytrzymałe niż oryginalne.
@MrZiomalkapucha2 жыл бұрын
Oglądałem do końca bo liczyłem jeszcze na jakieś testy praktyczne. Skończyło się na wpinaniu kabli do urządzenia pokazującego chińskie znaczki i jakąś liczbę. Co ta liczba oznacza w praktyce? Jeżeli jest wyliczana tylko na podstawie tego, czy udało się odczytać sygnaturę kabla to tak na prawdę wynik nie jest praktycznie zobowiązujący. Na tyle na ile znam się na elektronice, to jakość tego typu kabla powinna być określona przez sprawdzenie: -spadku napięcia przy zadanym obciążeniu, -czy przy określonym obciążeniu się nie grzeje, sam kabel i wtyczki, -maksymalna prędkość transmisji -ewentualne zabezpieczenia w razie zwarcia pomiędzy żyłami, aby nie poszło na telefon. Wyniki z tego gadżetu, ot jakieś liczby.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Widać się nie znasz zbytni bowiem wyciągałem elektronikę która testuje tester i widać ze to 5 elementów na krzyż, niskiej jakości mcu i tranzystor, to jest clue problemu ale nie, przekroje żył, pomiary prądu ładowania…
@xkasiek2 жыл бұрын
@@RafalBielawski on sie nie zna? mowi to ktos, kto ze swojej chinskiej zabawki odczytuje numerek i wokol niego tworzy sobie historyjke, nie osmieszaj sie
@Rectorbis2 жыл бұрын
@@RafalBielawski ty sie nie znasz i nie nazywaj siebie elektronikiem bo psujesz wizerunek takich ludzi jak Daniel Rakowiecki czy Spox Elektronik.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Umarłem :D
@xkasiek2 жыл бұрын
@@RafalBielawski raczej twoj kanał
@mikolajkowalski36942 жыл бұрын
Nie rozumiem celu testowania oryginalności kabli jakimś chińskim testerem. Przecież ten tester nie jest oryginalny więc może pokazywać co mu się spodoba. Druga sprawa to po co użytkownikowi jakieś 100% pokazane na nieoryginalnym testerze skoro dużo tańszy kabel ładuje telefon w podobnym czasie co oryginalny.
@gameprowatcher53242 жыл бұрын
Pomiar powinien dotyczyć prądu przy którym ten kabel będzie nadal efektywny a nie jakieś tam bzdety. Włączam kabel do zasilacza 5v 5A i na końcu sprawdzam spadek napięcia przy 1, 2 ,3 ,4 i 5A. Taki powinien być prawidłowy test.
@Draken6732 жыл бұрын
Ten test nic nie wnosi. Nawet nie wiadomo, co te dziwne testery pokazują. Powinno się sprawdzić tak jak mówisz: napięcie, jak kabel będzie ładował. Do tego chyba warto byłoby zrobić test szybkości transferu plików.
@TheRemiczek2 жыл бұрын
Używam kabli tej firmy od 5 lat. Zacząłem po tym, jak 2 oryginalne kable z pudełka z IPhonem złamały się przy wtyczce, to samo stało się z "oryginalnym" kablem kupionym na Allegro. W żadnym kablu Baseusa nie miało to jak na razie miejsca, a i żaden IPhone jak na razie w serwisie nie wylądował. W filmie zabrakło wytłumaczenia co jest z tymi kablami nie tak, oprócz braku certyfikatu. Ja jednak przy Baseusie z braku lepszej alternatywy pozostanę.
@nasa82sc832 жыл бұрын
oryginalny kabel z Allegro.🤣
@doktorek17552 жыл бұрын
O jakiej "sygnaturze układu" mowa, przeciez Pan nie wie co Pan testuje, 100% czy tam 92% czego? Sygnatury układu? Prosze poczytać kablach o ich opornosci, rezystancji zanim się coś takiego nagra.
@FevonTV2 жыл бұрын
No wlasnie 92% mówi szmelc a dla mnie brzmi nieźle xD
@rader12912 жыл бұрын
@@FevonTV dla mnie to na przykład sporo, skoro drogi oryginalny ma 100% A nie markowy kabel miał ponad 90% to nawet nawet a były takie kable co miały 0% i 53% to można powiedzieć że dopiero takie niskie wartości są to kable gowniane. Pozdrawiam serdecznie.
@TenCoWszystkoPotrafi2 жыл бұрын
@@FevonTV też mam podobne zdanie. Mówi, że oryginalne mają 98-100 punktów, więc kabel mający 93 to kabel, którego punktacja jest najprawdopodobniej zaniżana przez brak certyfikatu.
@piotrspiewak4362 жыл бұрын
@@rader1291 może to jak z pulsoksymetrem, 95 norma a 75 karetka i OIOM 🤔
@kasjerpremium49652 жыл бұрын
Nie ukrywam nie znam się, ale z filmu wiem tyle, że nie ma certyfikatu, sprawdziliśmy i dalej go nie ma, czytnik nie odczytuje certyfikatu(bo go nie ma). Czemu kabel jest zły? Dalej nie wiem XD No dobra, przez cały materiał na dobrą sprawę powtarzasz, że nie ma certyfikatu MFI i tak jak na koniec mówisz "czcze gadanie producenta, raz lepiej raz gorzej" - czyli po 20 minutowym odcinku nadal wiem tyle co po pierwszej minucie - żaden nie ma certyfikatu. Apple nie zweryfikowało tych kabli, urządzenie odczytuje, że jest to podróbka - no a jak ma odczytać jak powyższego certyfikatu nie ma, a to ustaliliśmy już na samym początku. Czy jest dobry czy zły? Nadal nie wiem, bo sprawdzaliśmy tylko czy Apple to ustaliło. Wiemy, że Baseus nie wysłał swoich kabli na certyfikację albo jej nie otrzymał, oznacza to tyle, że oszczędzają albo z kablami jest coś nie tak, ale już nie sprawdziłeś co jest przyczyną... Może jakieś porównanie elektroniki w baseusie i oryginalnym przewodzie, sprawdzenie napięcia czy natężenia podczas ładowania?
@elementh33682 жыл бұрын
Dla niego kabel jest gównem bo nie ma certyfikatu, jak dobrze by zbudowany nie był jest gównem.
@77.o_o.772 жыл бұрын
Słuchanie ze zrozumieniem się kłania panowie, chyba reklamy oglądaliście, bo nie widzieliście brakującego jednego pinu w lightning i kwadratowego złączą. Pewnie macie tanie sioami albo te szansjungi. 😂
@kasjerpremium49652 жыл бұрын
@@77.o_o.77 Ale dla mnie jako dla laika nic to nie znaczy. Jeśli znasz odpowiedź to chętnie posłucham jaki wpływ na parametry kabla ma "kwadratowe" złącze i za co odpowiada brakujący pin. A najlepiej jakby taka informacja padła w materiale...
@mateusz18072 жыл бұрын
Nie do końca rozumiem sens tego filmu. Przecież od razu wiadomo że te kable nie mają certyfikatu, producent nic tu nie ukrywa, nie wprowadza w błąd. Jak ktoś chce, to może kupić droższy przewód od baseusa z certyfikatem mfi. Może trzeba było do testów wziąć np. 2 przewody bez certyfikatu i 2 przewody z certyfikatem i je porównać i sprawdzić czy faktycznie certyfikaty są ok. Tu wynik znany był z góry
@piotrjagowski51452 жыл бұрын
Ten chłop ma ewidentne parcie na szkło. Specjalnie bierze jakieś produkty które z góry wiadomo jaki będzie wynik i specjalnie daje jakieś kupy w miniaturki filmu żeby clickbaitowac i używa przekleństw i ciężkich słów żeby spotęgować. Do tego ego wywalone w kosmos.
@piotrjagowski51452 жыл бұрын
Pomijam aspekt że specjalnie pokazuje dane importera jak obraca te kable, chcąc w ten sposób wbijać szpile i szukając zaczepki
@xretron2 жыл бұрын
Baseus ma też kable opisane jako mfi, jednakże są droższe i ludzie biorą z baseusa te tańsze, które przedstawiłeś w filmie.
@tszczesny13122 жыл бұрын
Jednak te kable Baseus z sygnaturą MFI mają krótką żywotność i szybko się niszczą. Z certyfikowanych kabli MFI polecam markę Ugreen oraz Acefast.
@xretron2 жыл бұрын
@@tszczesny1312 Bardzo możliwe, nie miałem nigdy takowego.
@iArtrixx2 жыл бұрын
Baseus już nie ma MFI i to od dosyć dawna
@piotrjagowski51452 жыл бұрын
Ale wtedy nie możesz gówien nawrzucac na miniaturkę!!!!!
@vivianciurus53262 жыл бұрын
ten "jakiś dziwny układ pinów" to wynik tego, że pierwszy kabel służy tylko do ładowania, nie do przesyłu danych - pinów do przesyłu danych tam po prostu nie ma tak samo jest z USB, gdzie tego nie widać bo piny są w środku swoją drogą, co znaczą te "punkty/procenty" na tym urządzeniu? jeśli zgodność z certyfikacją MFI (baseline wynosi 100 dla certyfikowanych kabli), to takie "testy" są z założenia bezużyteczne, chyba że sprawdzasz czy dany kabel jest podróbką
@Wilqu56772 жыл бұрын
A ten tester jest oficjalny od Apple'a z certyfikatem?
@ilczuk5142 жыл бұрын
Test wykazał ze kable Baseus bez certyfikatów nie maja certyfikatów. Brawo panie Rafale za skok na wyświetlenia i kompletnie bezużyteczny materiał.
@virenor Жыл бұрын
Na osobne docenienie zasługuje także krytyczna opinia 9:10, że "kabelek dość króciutki się wydaje". No urwa szok i niedowierzanie, napisali 50cm na pudełku, ten się trzech metrów spodziewał.
@paweysiuk34942 жыл бұрын
Ten test jest nierzetelny. Zostało w nim udowodnione że kabel, który nie ma certyfikatu wystawionego przez appel nie ma tego certyfikatu. I na tej podstawie stwierdzono że gówno. Równie dobrze można powiedzieć że Ferrari to gówno bo to nie Bentley. Autor testu nie sprawdził żadnych parametrów. Nie pomierzył niczego.
@nasa82sc832 жыл бұрын
A łyżka na to NIEMOŻLIWE.
@imienazvvisko2 жыл бұрын
Najzabawniejsze w tym całym "teście" jest to, że większość kabli "lightningusba/c" Baseusa ma certyfikat MFI. Chłop pewnie z premedytacją szukał modeli bez.
@fachman2 жыл бұрын
Dokładnie, jako laik spodziewałem się sprawdzenia parametrów prądowo napięciowych, testu wytrzymałości ewentualnie kompatybilności z modelami iPhone lub jej braku. Mam w doopie czy coś ma certyfikaty czy nie ma. Nie to ze bronię baseus bo ogólnie ta marka powinna się nazywać „jak Chińczyk dyma świat zachodni” ale tej prezentacji nie śmiał bym nazywać „testem”.
@adamix_80 Жыл бұрын
ludzie sa odklejeni
@elitfip816 Жыл бұрын
@@fachmanale te kable "są kompatybilne" w sensie naładują ci telefon ale lepiej nie ryzykować pożarem w domu
@Islamic_season2 жыл бұрын
Baseus to shit lightning wg Apple, co nie znaczy że są USB C są gówniane. Zrób test parametrów prądowych i transmisji danych a nie zgodności MFI (Tristar wymysł apple) Certfikacja to dodatkowa kasa dla MFI. Są sprawdzone marki które robią dobre kable bez jedynie prawilnych czipów. Wykonałeś tylko test propagandowy a nie faktyczny i na tym oparłeś wedrykt dla kabli. Niestety nie jest to profesjonalny test. Androidy radzą sobie lepiej bez tego "bajeru" Brakuje jeszcze długopisów ktore piszą tylko ceryfikowanymi wkładami z czipem
@najtel99772 жыл бұрын
Otóż to
@Adx121162 жыл бұрын
mam te kable i działają od kilku lat, nie zauważyłem problemu z ładowaniem czy czymś innym
@AgeDee342 жыл бұрын
No tak, kabel ma 91 czegoś tam, bo w sumie nie wiesz czego, ale stwierdzasz ze szmelc. Ja używam kabli baseusa od dawna i wszystko mi działa w tym quick charge bez problemow. Telefon mi jeszcze nie wybuchł
@mwitbrot2 жыл бұрын
Pulsoksymetr powinien pokazywać 98-100% jeśli przy tlenoterapii jest wszystko w porządku, więc srebrne pudełko też ma takie widełki ;)
@AgeDee342 жыл бұрын
@@mwitbrot czyli kabelek jest dobry jak jest odpowiednio wysycony tlenem?
@tyramisiu2 жыл бұрын
Ten "procesor" (znajc życie to Padauk) i MOSFET są tylko o to żeby podać zasilanie na wtyk po podłączeniu do telefonu. Jest to proteza łatająca badziewiasty projekt tego całego lightninga, bo żeby nie ten układ to napięcie byłoby cały czas na tych odkrytych stykach i pierwszy lepszy kontakt z czymś metalowym powodowałby zwarcie. A MFi to taki sam wynalazek jak chipy na tonerach w drukarkach, wiadomo jakie mają przeznaczenie. Tester pokazuje jak bardzo ktoś jest fanbojem apula.
@Kyeristof2 жыл бұрын
Bez sensu film jak dla mnie. Weryfikacja kabli po programatorze i co? Brak certyfikacji i automatycznie szrot? Jeżeli na "punkty" ma nawet 8x na 100 to bez przesady, ale porównanie z "gównem" to "gówniane" porównanie. Do tego stawianie ich na równi z kablami pokroju "gówno" sieciówek, też bardzo na poziomie. Nie mniej jednak, jak dla mnie filmik tylko po to żeby nakręcić ruch. Kto ma łyknąć, ten łyknie, kto myśli wyciągnie wnioski. Pozdrawiam
@mateuszpiekorz93202 жыл бұрын
Rzetelniej byłoby sprawdzić jakość tych przewodów podczas samego użytkowania. Nie od dziś wiadomo, że na akcesoriach jest największa marża co nie zawsze przekłada się na jakość produktu, dlatego tester będzie pokazywał, że przewód jest złej jakości, żeby użytkownik wybrał oryginalny droższy produkt. Nie mówię, że kable sprzedawane za 1,5zł na allegro są dobre, ale w przypadku droższych kabli to będzie czepianie się jedynie o certyfikat a nie końcową jakość.
@mattb28692 жыл бұрын
Po obejrzeniu tego materiału, kable do ajfonów kojarzą mi się teraz z kablami dla audiofilów, które muszą być z 99.99% miedzi beztlenowej i muszą być równo ułożone na antywibracyjnych podkładkach 🤣 Tylko apple mogło wymyśleć chipy w kablach, które prawdopodobnie zakładają na nie kaganiec i pozwalają sprzedawać te same przewody jako lepsze i gorsze 😁
@Kapturinho932 жыл бұрын
A jest jeszcze audiofilska ładowarka i dizajnerski pokrowiec na jabłuszko. kabel ladowarka i pokrowiec 750 zł xDDD
@krzysztof19342 жыл бұрын
Myślę że możesz spokojnie sprzedać pomysł Apple, kabel z miedzi beztlenowej, który umożliwia bezstratne przesłanie plików muzyki oraz obrazów 🤣
@almostprofessionalrecords66512 жыл бұрын
Każdy inny producent telefonów umieszcza czip od ładowania w telefonie, tylko apple jest tak pazerne, że wymyśliło zabezpieczenie anty pirackie na kabel. Apple celowo niszczy telefony ludzi, którzy kupili kabel innej firmy (zamiennik). Takie praktyki powinny być nielegalne.
@mattb28692 жыл бұрын
@@almostprofessionalrecords6651 Apple to stan umysłu.
@patrykolejniczak86512 жыл бұрын
@@mattb2869 Dokładnie Ajfon-Srajfon, Lightning-Srajtning. W USB liczy się tylko jakość połączenia jednego i drugiego końca. Jeśli kabel przeniesie 3A bez zająknięcia przy 5V i ma działające połączenie danych to to jest wszystko co potrzebujemy. A tu chipy, deklaracje, certyfikaty, a pewnie psinco ładuje nie raz, bo chip zajebisty, a kable cienkie jak włosy. Taki test nic nie mówi o jakości kabla w jego pierwszorzędnej roli jaką jest ładowanie. Bootloop czy spalenie bebechów, bo kabel nie taki? To chyba oni tylko potrafią. Wszystkie inne będą się ładować nawet podpięte na krótko pin-to-pin. Jeszcze brakuje im komunikatów typu "Nie można ładować - kabel nie taki". Już sobie przypominam ból niektórych iFoniarzy, którzy przychodzą do Ciebie w gości, bateria im pada i pytają czy masz ładowarkę...
@ZbigniewKos2 жыл бұрын
Ja powiem tak - używałem kabla Lighting Baseusa z iPadem Pro 10.5 (i oryginalną ładowarką Apple) przez chyba 3 lata i działał bez żadnych problemów. Test czytnikiem który odczytuje zawartość chipa MFI (czy też czegoś co go próbuje oddawać) nic nie mówi o rzeczywistej jakości kabla. Kabel może być dobry a może być też też słaby więc ze stwierdzeniami typu że to zwykle g... to bym na miejscu autora bardzo uważał. Obecność chipa MFI gwarantuje jakość kabla ale oczywiście to kosztuje bo nikt tych certyfikatów za darmo nie rozdaje. Brak chipa nie oznacza, że kabel jest od razu do bani. Innymi słowy testem autor "odkrył" że kabel bez certyfikatu nie ma chipa MFI i na tym ten "rzetelny" test należało by zakończyć a nie wydawać opinie o produkcie na tej wątłej podstawie. Gdyby test miał być naprawdę rzetelny to należało by te kable pomierzyć i sprawdzić czy spełniają deklarowane przez producenta parametry i wymogi Apple. To trochę jak z olejami samochodowymi - jeśli olej ma jeśli certyfikat Dexos to wiemy, że spełnia wymogi tego standardu a jeśli producent mówi, że spełnia wymogi standardu ale za certyfikat nie zapłacił to bierzemy to na wiarę ale musi to oznaczać, że olej to jest od razu g... Należało by go zbadać, żeby się przekonać.
@jedediaszzimmermann49032 жыл бұрын
Kupiłem dwie oryginalne ładowarki do iP żeby nie chodzić z ładowarką, bo mnie k... stać
@MarsjaninTK Жыл бұрын
To tylko pokazuje gównianą - a jakże - politykę Apple. Inne standardy (micro USB, USB-C) nie wymagają durnych chipów na KABLU, negocjacje prądu i napięcia ładowania są prowadzone z ładowarką, a jeśli ta tego nie oferuje to urządzenie nadal ładuje się napięciem 5V i takim prądem, jaki ładowarka jest w stanie dostarczyć. KISS: keep it simlpe, stupid. Apple nie zna tego powiedzenia. :)
@FuriousGuineaPig2 жыл бұрын
Używam tych kabli od kilku lat, żywotność świetna, wygoda użytkowania, wszystko na plus. Jedyne, czego nie należy używać, to ta instrukcja...
@Ox7gplus2 жыл бұрын
Niebywałe odkrycie. Wykazano, że kable bez certyfikatu, nie mają certyfikatu. Zero merytoryki. Nic odnośnie jakości wykonania, użytych materiałów, właściwości fizycznych, trwałości, bezpieczeństwa użytkowania, itp. Jedyne co udowodniono, to że czas zrezygnować z subskrypcji tego kanału.
@MC-zu5lj2 жыл бұрын
To samo stwierdzam - jeszcze ostatnie materiały oglądałem ale teraz czara goryczy się przelała. Zresztą widać po ocenach filmu i łapkach w dół, że coś jest na rzeczy (20% negatywnych ocen). Tester ma wgrane swoje sygnatury, wystarczy, że inny producent zastosuje inne układy, które choćby były topowe to i tak zostaną odczytane jako "zbyt daleko od oryginalnych". Potwierdza to tylko tyle, że oryginał ma zawsze zamontowaną poprawną elektronikę choćby był wykonany z gun*a. Dodam jeszcze, że osobiście wysyłałem urządzenie do Rafała i podczas naprawy zostało stwierdzone, że było wcześniej naprawiane - urządzenie kupiłem osobiście i nigdy w naprawie nie było. Po zamieszczeniu mojego sprostowania po paru godzinach komentarz usunięty. Oglądałem kanał dalej dla merytorycznej wiedzy, dzisiaj upewniłem się, że zdecydowanie nie warto. Zmykam a jeśli inni mają zdanie odmienne to życzę miłego oglądania dalszych materiałów :-)
@oprd132 жыл бұрын
Potwierdzam. Slabo
@szopryk Жыл бұрын
od wielu lat laduje kablami baseus wszystko, kostki sieciowe tez baseusa i zero problemow.
@seiji50557 ай бұрын
Niesamowite, że mój kabel 100w kupiony 2 lata temu dalej działa i ładuje bez problemu na qc 65w 😵💫 Nic nie wnoszący opłacony film
@daho54752 жыл бұрын
Używam kabli baseusa od lat i nigdy nie było z nimi żadnego problemu! Służą latami niezawodnie a co więcej służą dużo dłużej niż oryginalne kable dostarczane z telefonami, więc te testy jakoś do mnie nie przemawiają...
@marcin-_2 жыл бұрын
Nie przemówisz onanistom apple
@dilofozaur2 жыл бұрын
"segment sponsorowany przez Apple Inc."
@jakubswist58392 жыл бұрын
Ja mam dwa kable baseus 2A 3 i 5m. Uzywa ich codziennie juz 2 lata. Nie mam zadnego problemu z nimi. Szybkie ladowanie dziala. A co mi po oryginalnym kablu appla skoro te kabelki pier..la sie po miesiacu uzywania? Wole kable Baseusa, ktore dzialaja i sa odporne na uszkodzenia niz badziew Appla.
@wahadlo2 жыл бұрын
Ja też używam baseusa kable w domu pracy i samochodzie i żaden nie zawiódł. Wcześniej galaxy s8 teraz s21 i nie ma problemu 💁♂️
@jakubswist58392 жыл бұрын
Co wiecej, czym jest niby data produkcji podana przez ten tester 2012? Lol
@zentiro_GM2 жыл бұрын
@@jakubswist5839 Datą którą producento sobie zamieścił w części jak by chciał to może nawet 1945 ustawić
@pgrodzik2 жыл бұрын
Generalnie to srebrne pudełko przetestowało nieorginalny kabel bez certyfikatu i wyszło że jest nieorginalny i bez certyfikatu. No coś takiego? Raczej nic innego nie powinno wyjść. A czy kabel jest dobry i sprawny to dopiero testy powiedzą prawdę. Ciekawe czy nieorginalne etui też popsuje iphona?
@michalotto84922 жыл бұрын
Oj tak tak, komentarz w punkt
@watchbreaker17062 жыл бұрын
1. Mmmm, nie dowiedzieliśmy się na czym polega punktacja przyznawana przez magiczne pudełeczko. Bez tej wiedzy jego opinia, to tylko opinia. 2. To że kabel Baseus nie pochodzi od Apple i nie jest certyfikowany nie robi z niego podróbki. To znaczy Apple, pewnie by chciało, żeby tak było ale zgodnie z obowiązującą nomenklaturą jest to po prostu kabel niecertyfikowany. 3. W ogóle nie ma co polemizować, że elektronika w przewodach Apple jest dla produktów Apple najzdrowsza… co z tego skoro są one ogólnie tak słabej jakości…
@gosper252 жыл бұрын
Panie Rafale tylko mfi i mfi.... Dla mnie ma znaczenie jakie wartości ten kabel przesyła... Czy spełnia wariaci które podaje sprzedawca na opakowaniu.... To jest najważniejsze przynajmniej dla mnie... A z kablami baseus mam w miarę dobre doświadczenia... Jak mam zapewnienie że będę ladowal QC 3 to ładuje Qc3
@wysokirafal2 жыл бұрын
Tylko do Apple kabel może być zbyt słaby, bo ma jakiś niecertyfikowany chip. Kable do telefonów innych producentów po prostu przewodzą prąd.
@suszitoszi2 жыл бұрын
Dla mnie test troche bez sensu . Normalne , ze jak kable nie mają certyfikatu to na Twoim mierniku wyjdzie mniejszy wskaźnik bo certyfikatu brak więc o co kaman ? Co oznaczają cyferki ? Jesli 00 to szit a 100 to oryginał to 92 to akceptowalna podróbka bo ma 92 a nie 00 ? Jesli tak to moim zdaniem tragedii nie ma , sama uzywam kabla i wtyczki 20w zakupionej za 40 zl w serwisie i nie ma porownania z aplowskim kablem i wtyczka , szybsze ladowanie , dobra jakosc wykonania , rozumiem uszkodzenie baterii itp ale kabel ma ladowac i to najlepiej jak najszybciej a ze nie kosztowal 200 zl i nie ma czipa to juz inna sprawa. Pozdrawiam
@szybkikrzys38202 жыл бұрын
Od dwóch lat korzystam z kabli besaus, mam klika sztuk, wszystkie działają do dnia dziejącego i nie zamierzam ich wyrzucać po tym filmie 😁
@szybkikrzys38202 жыл бұрын
@@grzegorz123 może jakość się pogorszyła, ja kupiłem klika sztuk zaraz po kupnie telefonu i przez ten czas (dwa lata) nowego nie kupowałem
@avix2132 жыл бұрын
W androidzie używam i bardzo sobie cenię kable baseusa, w końcu po roku się nie łamie przy końcówce jak reszta gówna
@michawajda1472 жыл бұрын
Magiczne pudełko, które nie ma informacji o kablu, wiec pokazuje unknown lub inne randomowe informacje (np. ten 2012 rok) i na podstawie tego oceniasz czy kabel jest dobry czy nie? xD Od 2018 roku używam Baseusa usb c, najpierw do s8, przez s10+, teraz s21. Powiem więcej - nic się z nim nie dzieje, jestem bardzo zadowolony. W sumie jak tak patrzę na moją siostrę i jej wycieczki do appla po nowe kable, chyba już ze 3 albo 4 razy, to wniosek sam się nasuwa co jest szrotem, i to bardzo drogim szrotem
@raczyk762 жыл бұрын
No tak ale kable do Samsungów nie mają żadnej elektroniki. To zwykle żyły. Apple używa elektronikę i ma dzięki temu w nich soft opisujący.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Pokazuje dziwnie rzeczy bowiem w tym śmiesznym mcu w kablu są śmieszne rzeczy, nie ogarniesz widzie. Niestety to jednak nie jest zagadnienie dla szerokiego grona odbiorców
@piotrspiewak4362 жыл бұрын
@@RafalBielawski co to są te śmieszne rzeczy, czym elektronika w kablu oryginalnym różni się od tej w nieoryginalnym oprócz wyglądu i nic nie mówiącego odczytu chińskiego testera? Nie zajmuje się telefonami, zajmowałem się automatyką przemysłową i ciekawi mnie bardziej schemat elektryczny tej oryginalnej i nieoryginalnej elektroniki a nie ocena na wygląd.
@rektascensja2 жыл бұрын
Wg mnie testując przewody, trzeba je porównać elektrycznie, zbadać spadki napięcia na końcu przewodu, oporność, średnicę żył w przewodzie i podobne parametry. To co zostało tu pokazane to tak jakby porównywać hamburgera z Maca i z budki na dworcu PKP, mierząc tylko temperaturę samego mięcha, bez próby smakowej. Można też odciąć sama wtyczkę od nieoryginalnego przewodu i w jej miejsce przylutować wtyczkę oryginalna i wtedy bez obaw o sprzęt testować przewody. Wtedy test będzie miarodajny.
@Mietek4862 жыл бұрын
Telefony bez logo jabłka na szczęście nie mają takich problemów. Wg mnie, ta elektronika powinna być w telefonie a nie we wtyczce. Czyli to takie nieczyste zagranie ze strony producenta....
@tomaszmarzec12272 жыл бұрын
Jabłko robi ludzi na hajs, a oni się jeszcze cieszą.
@krzysztofmatuszek2 жыл бұрын
Dokładnie, kupujesz sprzęt, tfu, Apple, to potem się dziw że jesteś skazany na monopolistę i nabijanie jego kiebzy nawet przy głupim kablu. Jeśli coś powinno być zakazane, to takie praktyki, a nie podrabianie produktów Apple.
@mendel12 жыл бұрын
Przecież ten test o kant tyłka. Ze 3 Iphone'y przeorałem już na nieoryginalnych kablach. Obecny leci również na kablach Baseusa i złego słowa powiedzieć nie można. To jakaś fanbase'owa skrajność oryginalności? XD Bo super jest pokazywanie nieuczciwych sprzedawców, podrobione sprzętu, ale ten Baseus czy BlitzWolf, czy inne firmy nigdzie nie kłamią, że są oryginalne.
@ammorapl2 жыл бұрын
Te kable są o niebo lepsze od oryginalnych kabli które po kilku miesiącach przestają ładować, albo pęka w nich izolacja przy wtyczkach. Z kablemi baseus nigdy nie miałem żadnych problemów, a mam tych kabli już kilka, niektóre od kilku lat.
@Patryk43542 жыл бұрын
Mi oryginalny starczył na 2 lata a lądowałem nim wszyetko
@MrDarkanzali2 жыл бұрын
Pytanie teraz z czego bardziej się śmiać. Z. Kabli które nie spełniają certyfikatów czy z firmy Apple która nawet kable musi tak zrobić żeby były drogie i firma zarobiła?
@pan0P2 жыл бұрын
A miernik tez ma certyfikat ? Bo jeśli to profesjonalne urządzenie to powinien mieć. Ma pan jakieś przewody co maja inny wynik niż 100 a większy niż 98 albo 99 czyli w domyśle wysokiej jakości. Lipą pachnie ten odcinek tak troszkawę poza tym widzę iż urządzenie powinno sprawdzać przewody i zwykły usbC czemu nie było testu zwykłych "androidowych" kabli ??? Tak chociaż by dla równowagi.
@romario-9972 жыл бұрын
Tylko żeby do niego podłączyć jakikolwiek kabel inny niż lightning to autor musiałby kupić przelotkę lightning-usbc, najlepiej od baseus :D
@pan0P2 жыл бұрын
@@romario-997 tak tym bardziej że to urządzenie sprawdza tylko oryginalność przewodu apple a nie jego jakość :P przynajmniej taki znalazłem opis na ali. Dodam że częste aktualizacje mogą być powodowane tym iż aple wycofuje stare czipy ,które stają się już nie oryginalne :P. A baseus pakuje je w swoje kable stad aktualizacja aby teraz czip czytało jako podróbkę xD
@bobek44PL2 жыл бұрын
Ale lanie wody, nic się nie dowiedziałem z tego filmiku. Dlaczego m mniej pinów, dlaczego wtyczka jest inna, co odczutuje urządzenie do sprawdzania, jak ładują te kable, no nic
@Kamil-su9cm2 жыл бұрын
Nie używajcie chińskich kabli - powiedział gość z chińskim testerem kabli
@ayashishirogane1147 Жыл бұрын
To inna sprawa.
@ThePawulonss Жыл бұрын
Co ma to do tego? Tester testuje i daje wyniki dobre albo źle. Działa. Kablami ładować masz telefon w którym bardziej możliwe jest uszkodzenie baterii kablem z np actiona.
@Konradek.2 жыл бұрын
Mam pełno Baseusów, wszystkie śmigają, są wytrzymalsze I ŁADNIEJSZE od zwykłych oryginalnych
@karolkoodziejski832 жыл бұрын
Wszystko OK, tylko w dalszym ciągu nie dowiedziałem się jaka jest różnica dla wyniku 100 a 93? W tym momencie to dla mnie tylko różnica w cyfrach i co więcej? Jeżeli prądowo wszystko się zgadza to gdzie jest różnica? Jeśli mam płacić chore pieniądze za przewód tylko dlatego żeby na testerze miał wynik 100 a nie 93 to trochę słaby argument.
@TenCoWszystkoPotrafi2 жыл бұрын
No brak certyfikacji, przez cały film o tym mówi :D
@karolkoodziejski832 жыл бұрын
@@TenCoWszystkoPotrafi no i? :D
@Morti_FIX_Electro2 жыл бұрын
Totalnie nie rozumiem czego autor szuka we wtyczce mówiąc że mamy tylko to czyli według niego nic? Co tam powinno się znajdować? Złoty pociąg? Skoro kabel spełnia swoje zadanie czyli ładuje telefon i przesyła dane to nie rozumiem co to ma do rzeczy czy ma jakiś certyfikat czy nie? Zadanie spełnione koniec kropka. A jak się zepsuje to kolejny i tyle. Swoją drogą miałem już kilka epizodów że oryginalny kabel wytrzymał dużo krócej niż według autora filmu podróbka Baseusa.
@qasimodoroleta57922 жыл бұрын
Szczerze mówiąc - duperele. Nawet nie wygląda na to że wiesz co oznaczają odczyty urządzenia tylko mówisz "jakieś durnoty, to MFi decyduje o tych RZECZACH" - jakich rzeczach? Zero merytoryki - sam mam kable baseusa USB C ponad dwa lata i nic się nie dzieje złego. Tak jak ktoś napisał niżej - to podchodzi pod skrajny fanatyzm Apple
@czynnik_ludzki2 жыл бұрын
Dokładnie. Mam ten kabel od pół roku i jest świetny, solidnie wykonany. Odradzam te tanie z allegro w pudełeczku jak niby oryginał apple.
@urstupidm82 жыл бұрын
Kabel USB C to nie kabel lightning
@gosper252 жыл бұрын
Nasuwa mi się jeden przykład .. pewnie wszyscy znamy chińskie pendrive 200gb za 15 zł...czy jak by Pan testował takie pandrive to wsadził do gniazda zobaczył pojemność jaka zgłasza w rejestrze i uznał że taka ma?? Bo tak właśnie wygląda ten test...
@Mrtussipec2 жыл бұрын
Test kabli na podstawie czego xD Chociaż jakieś próby obciążenia by się przydały, a tak to wyszło "ej pacz moje pudełko mówi, że czip nie ma glejtu japka"
@pro14ab2 жыл бұрын
No japkaże tacy są :v Nawet kabel musi być premium jak sami użytkownicy. Gdyby było trzeba to by nawet specjalne gniazdka w ścianach montowali
@John_Wick_PL2 жыл бұрын
W tym teście nie chodzi o same próby obciążenia, tylko oryginalność przewodów, zastosowanych materiałów i podzespołów. Te kable będą sobie radziły z ładowaniem, ale problem będzie z innymi rzeczami. O dziwo podrabiany kabel nawet uszkodzić telefon. W androidzie jest to dużo mniej skomplikowane.
@jarpen1234562 жыл бұрын
Skoro zabezpieczają nawet przewody to może mają problem z ładowarkami 🤔🤔 Ale faktem jest że przydało by się więcej testów bo to że jakiś układ nie ma certyfikatu nie oznacza wcale że jest gorszy. Apple jak zwykle musi na czymś zarobić 🤷🏻♂️
@TenCoWszystkoPotrafi2 жыл бұрын
@@John_Wick_PL w jaki sposób kabel może uszkodzić telefon?
@Patryk-fi6sc2 жыл бұрын
Popieram mam te kable nawet sam namawia do kupna kabli za gruby hajs tyle
@andrzejnowakowski50082 жыл бұрын
Na wstępie powiem że pracuję w firmie która tworzy aplikacje mobilne na różne telefony, i samych iPhone'ów i iPadów przez moje ręce przeszło z kilkaset. To może powiem w ten sposób - może i ich elektronika nie jest oryginalna, może jakieś wynalazki do testowania kabli pokazują niższe parametry zgodności tych kabli - ale z doświadczenia powiem, że te kable są niezawodne a stosujemy je od kilku lat i żadne z urządzeń które mamy w firmie nie uległo z ich powodu awarii. Może zacznę od oryginalnych kablu Lightning od apple. Jeśli chodzi o normalne domowe zastosowanie to spoko, jeśli chodzi o zastosowanie kiedy dochodzi do dużej ilości ciągłego podłączania i odłączania to powiem tak, to oryginalne kable to po pół roku izolacja w okolicy złącza lightning praktycznie nie istnieje, trzeba ją zaizolować aby tu była mowa o jakimkolwiek BHP, poza tym izolacja żółknie i wygląda nieestetycznie. Znam wiele tanich podróbek kabli lightning, które po prostu nadają się tylko i wyłącznie do "jakiegoś ładowania", raczej nie ładuje za szybko. Są kable podróbki na których działa ładowanie + "jakaś komunikacja" z komputerem, ale na takich kablach nie zadziała debugger, są kable podróbki "sznury" sprzedawane w marketach, które działają, ale po ok miesiącu intensywnego użytkowania odłamuje się wtyczka lightning Powiem tak, przez wiele kabli lightning przechodziłem, oryginalne kable działały najlepiej dopóki się nie przetarły, a to jest bez sensu żebyśmy co roku kupowali po 100 kabli od apple każdy po 60zł. Zaczęliśmy więc testować różne zamienniki, tak jak wspominałem wyżej wychodziło u programistów czy są dobre na tym żeby debugger komunikował się z telefonem. Dziś mogę powiedzieć że na pewno mogę polecić kable firmy Aukey oraz Baseus (choć nie wszystkie, jest niestety też kilka modeli w których potrafi odłamywać się wtyczka), które działają już po kilka lat i nikt nam nie zgłaszał żadnych problemów z nimi związanych, jak do tej pory żadnego jeszcze nie wyrzuciliśmy z powodu niepoprawnego działania czy uszkodzenia mechanicznego(poza tymi kilkoma modelami w których odłamuje się wtyczka) i żadne z kilkuset urządzeń Apple nie doznało w skutek użytkowania tych kabli najmniejszego uszkodzenia. Przetestowaliśmy praktycznie te kable na dużej ilości sprzętu i nie spotkaliśmy się z żadnym z opisywanych przez autora filmu problemów. A były to smartfony począwszy od iphone 5 do najnowszej 13. Także nie wiem, albo mamy mega szczęście że nigdy nic się nie wydarzyło złego (przy takiej ilości urządzeń mobilnych), albo autor filmu trochę przekolorował problem oryginalności elektroniki.
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Pomysł nad szkoleniami dla pracowników z obsługi kabla bo zajechać kabel od Apple w pol roku to coś nie halo ale z człowiekiem. No chyba ze wymyślasz to luzik ;)
@andrzejnowakowski50082 жыл бұрын
@@RafalBielawski ale to nie była jedna osoba ale kilkanaście różnych osób, chcesz mi powiedzieć że wszystkie te osoby mają "wywalone" na obchodzenie się z kablami? Ja nie sądzę, po prostu tak intensywnie użytkowują te kable że one nie wytrzymują już i następuje zmęczenie materiału w okolicy wtyczki lightning i zaczynają wyłazić druty.
@rnogo22 жыл бұрын
@@RafalBielawski no właśnie jakość kabla tego z zestawu z ip11 na przykład jest tak zła, że żal patrzeć, pół roku na niego to i tak sporo :) jak telefon się położy podczas ładowania i kabel leży na płaskiej powierzchni z telefonem to git, ale jak się jakkolwiek wygina, to już gorzej, nie mówiąc o używaniu podłączonego telefonu w czasie ładowania, te od baseusa jak się podłączy do ip11 to siedzi i to mocno, i przynajmniej budzi zaufanie jakością :)
@RafalBielawski2 жыл бұрын
Kabel który mam podłączony do zasilacza jest ze mną już chyba rok…może jestem inny, a może to inni są ludzie, nie wiem.
@andrzejnowakowski50082 жыл бұрын
@@RafalBielawski może po prostu za mało z niego korzystasz, bo wiesz deweloperzy, testerzy podłączają i odłączają te urządzenia nawet kilkanaście razy dziennie.
@orzinski742 жыл бұрын
jak działa i spełnia swe podstawowe funkcje to po co drążyć, oryginał nie orygniał jeden pies zaczyna sie robic jak przy kablach dla audiofili do transmisjji cyfrowej za pierdyliardy cebulionów złote tytanowe w karbonowych oplotach lepiej przewodza zera i jednyki (czyli dla mniej wtajemniczonych brak lub obecnosc pradu czyli jest abo ni ma ,prosciej sie nie da) to sie da zrealizowac przewodem z drutu z poczatkow 19go wieku.
@h3xen02 жыл бұрын
Dla mnie ważniejszy by był test obciążenia czy kabel np wytrzymuje te deklarowane 2A lub więcej i nie ma na końcu spadku napięcia, a to że nie ma jakieś z dupy chipa który identyfikuje oryginalny kabel to mnie mało interesuje. Predzej te iphony uszkadzają się od gównianych ladowrek czy też wylądowania elektrostatycznego (iskry z palucha w gniazdo usb) niż od kabla 😉 Baseus robi dobre jakościowo produkty w spoko cenie i od siebie polecam.
@tukan772 жыл бұрын
Kupiłem kilka kabli Baseus USB-C i Lightning. Robiłem testy obciążeniowe i mają problem z przeniesieniem nawet 1A, bo napięcie spada o 0,5V. Iphone 12 na tym kablu i oryginalnej ładowarce rozłącza co chwile ładowanie. Niestety te kable to szroty.
@lokowda2 жыл бұрын
@Krzysztof Zielinski i w sumie z twojego komentarza dowiedziałem się więcej niż 20 minutowego "testu"
@jlimek862 жыл бұрын
A w codziennym użytkowaniu w czym jest gorszy taki Baseus? Podłączanie tylko do testera, to tak jakby sprawdzać wydajność tylko w testach syntetycznych.
@marcin711811 ай бұрын
Czyli Apple to syf skoro byle kabel go ubije . W standardowym USB nie ma takich wydziwiań. Dopiero w USB-c coś się zaczęło komplikować, ale nie aż tak bardzo żeby tani (prosty konstrukcyjnie) kabel zepsuł urządzenie
@adamnowak88769 ай бұрын
hehe, a słyszałeś, że europejski IP 15 jest już na USBC? :)
@pathfinderpolska2 жыл бұрын
Mam baseusa USB-c do lightning 2m w sznurówce i jest najlepszy z tych co miałem ale zdaję sobie sprawę że rodzaje kabli jest wiele i ich jakość wykonania też rożna. Potrzebuję kabel długi do szybkiego ładowania i ten działa a transmisję danych zawsze używam bezprzewodowo.
@tnaxpw2 жыл бұрын
Używam kabli i urządzeń baseusa od 5 lat, tak samo blitzwolf i inne chińczyki, do tej pory 0 problemów zarówno z aplami, samsungami i innymi znanymi firmami, jedyny problem to nie zapłacili za czipa applowi i robią to na swoich. W porównaniu do applowskich czy typowej chińskiej taniochy te kable są super luksus przy czasie jakie pracują. Pracowałem na serwisie Appla i nawet u nas kable po roku były do śmietnika pomimo małej ilości ruchu jakie miały.
@stefanbak3842 жыл бұрын
Przyznam szczerze, że mimo iż jestem użytkownikiem Apple uważam tą konstrukcję za bezsens. Kabel powinien być kablem - tylko przewodem. Ewentualna elektronika powinna być już wewnątrz telefonu. Zaczynam rozumieć dlaczego Apple tak broni się przed wprowadzeniem złącza USB-C w swoich telefonach. Po prostu chip musiałby umieścić wewnątrz telefonu i przestałby zarabiać na kablach.
@piotrspiewak4362 жыл бұрын
Nie do końca, lightning ma styki nie osłonięte które można zewrzeć niechcący i wtedy ładowarka może ucierpieć choć nie powinna a nawet chwila zwarcia przy kilku amperach może coś przypalić albo i zapalić coś przewodzącego leżącego przy wtyczce, zapewne ta elektronika dba o to żeby na złączu nie było napięcia gdy nie jest podłączone do telefonu.
@patrykwisniewski34182 жыл бұрын
Certyfikaty to jedno, a jak z prądem i pomiarami?
@fidelxxx2 жыл бұрын
A po co skoro jest certyfikat japka? Japko przecież nie zrobiłoby psującego się sprzętu. XD
@aleks19982 жыл бұрын
Są baseusy z mfi do dostania za 25 zł więc nie wprowadzaj ludzi w błąd kupując kable od chińczyka co opycha pozostałości z X lat wstecz. A i jeszcze dodam że kolega od nowości swojego ip6s ładował baseusem i wiecie co się stało ? Nic, bo co się miało niby stać.
@SmoggyBong2 жыл бұрын
Chińczyk opycha chińskie kable, no kto by się spodziewał xD
@realkrzaku2 жыл бұрын
Mam wiele kabli od baseus, nie miałem nigdy z nimi żadnych problemów. Tak samo od ugreen. Zwłaszcza polecam te kabelki magnetyczne, bardzo wygodne.
@motiondesignstudio4292 жыл бұрын
tez mam. Uzywam juz 2 lata. ZERO problemów
@lukaszzarzeczny14532 жыл бұрын
Nigdy nie zawiodłem się na tej firmie.
@arczicz2 жыл бұрын
Sorry nie dałem rady oglądać do końca. Czy ten materiał dotyczy tylko apple czy też innych kabli (usb), bo jeśli tylko apple to tytuł jest z dupy. Używam tych kabli od lat (nie do apple) i nie mam z nimi problemu.
@DSXPL2 жыл бұрын
ja wyrażę swoje zdanie posiadam kable baseusa od długiego czasu i nie ma z nimi żadnych problemów, telefon ładuję się normalnie nic się z nim nie dzieję, teraz dowiedziałem się jaki to szit ale szczerze nie mam zamiaru ich zmieniać bo naprawdę poprawnię ładują i nic nie psują pozdrawiam i miłego dnia życzę ;)
@sadam888810 ай бұрын
To tylko pokazuje jakim przekombinowanym dziadostwem są telefony apple. Ja bym rozróżnił dwie strony zagadnienia. Z jednej zgodność z wynalazkami apple, a z drugiej jakość samego kabla, np. w wersji usb c dla urządzeń android. W tym drugim aspekcie moim zdaniem kable tego producenta są ok., nigdy nie miałem z nimi problemów jak w przypadku innych zamienników. To tylko udowadnia że złomu marki apple należy unikać, bo jest to skok na kasę na każdym kroku.
@jareeq10 ай бұрын
oszczędziłeś mi pisania tego samego, spuszczanie się nad aple to wariactwo w czystej postaci, jedyne co mają istotnie dobre to ponadczasowe wsparcie (telefony, lapk itd) i interfejs wizualny (choc niektórzy się nie zgadzają) reszta to usiłowanie robienia mark vip na dosyć przeciętnych urządzeniach oraz wymuszanie użycia własnych akcesoriów przez zastsowanie chipów
@Jankes..8 ай бұрын
Aple to dziedostwo nawet kluczy sprzętowych Yubico do zabezpieczeń nie przyjmują z nimi nie działają...... Szajskie aple
@krzysztofgembora14252 жыл бұрын
O co chodzi w tym teście? Fajnie jakby było wytłumaczone, dlaczego poniżej 98, kable są złe. Jaki to ma wpływ i na co. A tak to nie wiadomo o co chodzi i jaki jest sens filmu.
@jakubov12 жыл бұрын
Chyba chodzi o to że pan "serwisant" ma za dużo pracy, za dużo ajfonuf "musi" naprawiać przez te "nie dobre" przewody.
@krzysztofgembora14252 жыл бұрын
@@jakubov1 nagrano drugi film, w którym wszystko jest wyjaśnione. . Obejrzyj go i przestań pisać pierdoły.
@jakubov12 жыл бұрын
@@krzysztofgembora1425 nie mam zamiaru nabijać wyświetleń "serwisantowi" ogryzków, który robi pseudo testy jakimś badziewiem. Równie dobrze mógłby sprawdzać zawartość cukru w cukrze i byłby przy tym tak samo wiarygodny. Ośmieszył się chłop i tyle w temacie.
@krzysztofgembora14252 жыл бұрын
@@jakubov1 Jprd chłopie, przestań bredzić. Oglądnąć ci się nie chce a wszystko by ci to wyjaśniło, ale pisać bzdury to i owszem pierwszy jesteś do tego. Typowe. Przestań głowę zawracać. Kończę temat.
@jakubov12 жыл бұрын
@@krzysztofgembora1425 Chłopie, ale to ty mi pierwszy odpisałeś na komentarz. Ja mam zupełną jasność co do przekazu filmiku pod którym ten komentarz umieściłem. Jeżeli gość zrobił drugi filmik, to albo ma coś z głową nie tak, albo chodzi o wyświetlenia. W żadnym wypadku nie mam ochoty wspierać jego "twórczości" poprzez nabijanie mu wyświetleń. Nara.
@arturbieniek6360 Жыл бұрын
Już od kilku lat Baseus produkuje przewody z certyfikatem MFI, a to, że wcześniej go nie było nie świadczy w żaden sposób o jakości przewodu - jest to tylko widzimisię Apple.