Díky za video,zrovna také uvažuji o použití těchto nástavců. Nicméně levnější než dvojitý rastr to nebylo a nebude,což víte 😉 cena je téměř dvojnásobná jelikož ten nástavec je drahý jak čert. Nicmene na plochu stropu cca 180m vychází komponenty na dvojitý rastr cca na 10tis Kč a v případě tohoto řešení na cca 22tis Kč.
@liborseger38883 жыл бұрын
Zajímavej helfer.
@janpapcun64583 жыл бұрын
Zaujímavé riešenie ahoj
@jangieraczka93263 жыл бұрын
Bude pokračování ? Myslím jak jste pokračoval ve skladbě??
@HustejVercajk3 жыл бұрын
Udělal jsem asi čtyři nebo pět videí z průběhu.
@ferddyferddy53723 жыл бұрын
skvěle
@rolandkis64982 жыл бұрын
Zdravím, mal by som otázku na takú sikminu sa dáva dvojitá lebo staci jednoúrovňova konštrukcia ?
@vijaCZEk1 Жыл бұрын
Dobrý den, krokvové nástavce se stejným systémem používají v podkroví i na rovné části stropu, nebo je to vhodné jen na šikminy?
@HustejVercajk Жыл бұрын
Dají se použít i na strop,ale je to nesmyslně drahé. Na strop stačí obyčejné závěsy.
@samueljackson8665 Жыл бұрын
prosim vas ako daleko od seba maju byt tieto nastavce?
@MrRadgo3 жыл бұрын
tie skrutky su OK? Rigips ma 4.8x50
@fenotik13 жыл бұрын
Dobrý den, pěkné video. Mám ještě otázky: Jaké izolace jste použil? Koukám, že jsou dva druhy. Dále kdy budou další videa o pokračování s rastrováním, folií atd? Děkuji Vám.
@HustejVercajk3 жыл бұрын
Jj mam jeste dalsi videa o parotesu, zaklopu a napojovani rohu. Izolacinjsem pouzival oboji. Mezi krokve skelnou a do spodnejsich vrstev kamennou v deskach.
@S4m0s3 жыл бұрын
Je to zajímavé, bohužel nepraktické pokud budete využívat reflexní parozábranu jako je např. Delta Reflex. Má vyšší gramáž a páska, která je na těch závěsech ji neudrží. Naštěstí jsem dělal dvojitý rošt, jeden pomocný k vatě a druhý pak do něj pomocí přímých závěsů a těmi jsem zajistil to, že mě zůstala parozábrana na stropě. Ve dvou částech jsem to nestihl včas a parozábrana se odlepila a visela dolů.. Tudíž je potřeba to ihned prošroubovat. Jinak jsem používal běžné nástavce od Tamadexu a pouštěl jsem to od krokví 12 cm dolů. A poslední věc, pokud někdo nemá suché dříví (nebo KVH), tak to s laserem stylem co ukazujete nejde, jelikož jsou místy rozdíly i v řádech centimetrů (trámy ve stylu "banánu") a pak se to horkotěžko dohání druhým roštem.
@HustejVercajk3 жыл бұрын
Zdravím, budu o tom mluvit ve videu o parotěsu. Toto je důvod proč používám systémová řešení to znamená nekombinuji prvky od různých výrobců. Používal jsem parotěs od Isoveru a drželo to tam jako čert v šikminách i na stropě. Neznám vaší přesnou skladbu ale reálně je použití reflexní folie mnohem méně efektivní než doplnění toho instalačního prostoru zase vatou. Reflex dává smysl na vnější stranu střechy pod krytinu mnohem víc než dovnitř. Co se týká těch krokví do luku tak to se úplně v pohodě dorovná stavěcími třmeny do kterých potom uchycuju profily. Standardně používám 35mm ale kdyby byl někde problém mohu tam lupnout 65mm a to už by musela bejt sakra banánová krokev :). Laser tedy řeší jen horizontální rovinu a reálné odsazení na každé krokvi se řeší prostě vodováhou a přesným zašroubováním do třmenu.
@S4m0s3 жыл бұрын
@@HustejVercajk Jasný :), spíš jsem jen upozorňoval na drobnosti, které mohou nastat, vzhledem k mým zkušenostem. Využíval jsem přímé závěsy a těmi jsem to též srovnal a horizontální rovinu jsem dělal stejně. Jinak mám skladbu 16cm mezi, 12 pod a pak 5cm mezeru mezi SDK a reflexní fólií. Nadtím co jste psal jsem uvažoval, chtěl sem těch 5cm pod fólií též vyplnit vatou, ale vzhledem k tomu, že jsem využíval Knauf Unifit 035, která nedrží podle mých představ, tak už bych další vatu do skladby nedostal.
@HustejVercajk3 жыл бұрын
Já mám 18cm mezi krokvema a 16 pod a ve stropě 20 plus 16cm. Původně jsem o tom reflexu taky uvažoval ale pak jsem to víc studoval a našel si nějaký tabulky a čísla a raději než do hliníku jsem investoval do té "inteligentní" parobrzdy. Je to taky drahy jako čert ale drží to a dělá se s tim fakt luxusně.
@Headway123 жыл бұрын
jj je to přesně jak píšete, taky už jsem se poučil :-D nalepil jsem parotěš, rano přijdu a parotěs dole... Takzě hned přišrobovat třeměny. U toho laseru musím také souhlasit - ne všechny krokvě jsou uplně stejné na mm. Provázek to řeší
@vdt40373 жыл бұрын
Dobrý den, ale ten parotěs je stejnak přilepen k těmto nástavcům a do nich je následně připevněn sádrokarton...čili parotěs je stejnak hned pod sádrokartonem....tak mi přijde, že ten argument na začátku videa, aby nebyl parotěs porušen při "věšení obrázku" je prašť jako uhoď, nebo?
@HustejVercajk3 жыл бұрын
Ne na ten nastavec se pripepi parotes a pak se na nej dvema texy pres tesneni prisroubuje staveci trmen 35 nebo 65mm do kterych se pak sroubuji profily a na ne teprve desky sdk. Takze mezi parotesem a deskou je mezera minimalne 35mm kterou bud nechate prazdnou pokud se rozhodnete treba pro reflexni folii nebo ji doplnize dalsi vatou.