Moja 8-latka, słysząc Ciebie, stwierdziła: „Ależ ona pięknie czytałaby książki” :)
@arlla897 жыл бұрын
Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że jak będziemy mówić poprawnie to osoby, które tych zasad nie znają, uznają nas za idiotów, nie znających zasad poprawnej polszczyzny.
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Wtedy dzięki nam te zasady poznają. :D
@AgaKirchner7 жыл бұрын
Super odcinek! Niby nic takiego, a się uśmiałam i przy okazji czegoś się nauczyłam :)
@swietymikoaj8437 жыл бұрын
Aga in America o Aga!
@violettamajewska13666 жыл бұрын
Zgadzam sie!
@ll-tm9gq7 жыл бұрын
Najlepsze lekcje polskiego ever! ❤️❤️
@brudczysty62067 жыл бұрын
Fajny awatar
@TomR5517 жыл бұрын
καтяιηєllค мια bo najlepszy nauczyciel ever
@ll-tm9gq7 жыл бұрын
Em Ciacia Dziekuje,Twój tez wymiata 😍
@ll-tm9gq7 жыл бұрын
Szymon P zgadzam sie. Paulinka the best!
@mis12617 жыл бұрын
Super Pani Paulina
@milenas70937 жыл бұрын
nie wierzę, obejrzałam wszystkie Twoje filmy!!!! Od czasu kiedy zaczęłam Cię oglądać, bardzo zwracam uwagę na to jak mówię:) Wielkie dzięki!!!!
@EwelinaOrzegowska7 жыл бұрын
Uwielbiam się z Tobą uczyć ❤️
@bakudeku56874 жыл бұрын
Fajnie
@adamzdebik8474 жыл бұрын
Pani Paulino, ja bardzo dziękuję za każdy filmik. Dzięki Pani staję się lepszym człowiekiem. Ile ja już się nauczyłem! Pozdrowienia z Niemiec.
@27domidomi7 жыл бұрын
Kolejny świetny odcinek! Najbardziej zdziwiło mnie "podać w wątpliwość" i "Bogiem a prawdą", chociaż zawsze mi coś nie pasowało w tej utartej wersji :D Dziękuję także za Twoje ostatnie "Myśląc Inaczej" - zainspirowało mnie do tego, aby podjąć decyzję o niepiciu we wrześniu. Dla siebie, mój portfel na pewno też mi podziękuje i by pokazać innym, że można się dobrze bawić bez alkoholu. Póki co już moja przyjaciółka o tym słysząc sama pomyślała o podobnym postanowieniu :D Dziękuję raz jeszcze ❤️
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Trzymam kciuki!
@fcieslik7 жыл бұрын
oglądam Cię już od jakiegoś czasu i ciągle zaskakujesz! książkę też mam, a w tym odcinku i tak omówiłaś błędy, o których nie miałem pojęcia! to chyba znak, że pora wziąć się za następną publikację :) trzymam kciuki!
@k_o_a_l_ax33957 жыл бұрын
Czekałam, czekałam i w końcu się doczekałam na "Mówiąc Inaczej". Może to lepiej, że zostawiłaś takie tematy na wrzesień, a w wakacje dałaś sobie spokój. W każdym razie, dziękuję! Troszkę mój mózg się wyłączył w ten wolny czas.
@tracznuroges74497 жыл бұрын
No to suchar ode mnie. Jak nazywa się Paulina, która kuła dla mnie żelazo? Mi-kuła.
@itskirstie76137 жыл бұрын
Też kiedyś coś podobnego wymyśliłam
@lucjonina7 жыл бұрын
Tracz nurogęś Hahah 😂
@paulinawieczorkowska75727 жыл бұрын
Tracz nurogęś haha 🏜
@qrytyk37027 жыл бұрын
*Julia Górka* • Świetne byłoby, gdyby chodziło w tym powiedzonQ o *LOS* a nie jakiś złom... Wszak uczymy się tu mówić i myśleć inaczej, a to implikuje lepszy, w co wierzę, los...
@greensky66647 жыл бұрын
Eli Es nieśmieszne :/
@soohy4827 жыл бұрын
O kurczę, nigdy nie pomyślałbym, że lody są tak problematyczną sprawą... Dzięki, Paulina! :3
@sebastianjaworowski90837 жыл бұрын
Paulina, nie dość, że pojechałaś na wakacje, a człek zatęsknił za Tobą i twoimi lekcjami, to jeszcze smaku narobiłaś na sam koniec odcinka. Tak poważnie, to ta lekcja coś nowego wniosła do mojej wiedzy o języku. Bardzo Tobie dziękuję. No i zdrówka życzę. ;)
@Anna_sudol7 жыл бұрын
Uwielbiam Twoje filmiki, są krótkie i łatwo przyswoić podana w ten sposób wiedzę :) zawsze jak obejrzę, to zapamiętuję :)
@lukaszkas7 жыл бұрын
Świetny materiał. Dziękuję.
@_luxia_20767 жыл бұрын
Poznałam Pani kanał niedawno i pewnie zostanę na dłużej. Jest Pani bardzo sympatyczna :)
@kwatostanlipy5 жыл бұрын
Tak Bogiem a prawdą to zawsze się zastanawiałam o co w tym zwrocie chodzi. Dziękuje Paulina, że mi wytłumaczyłaś! Jestem dozgonnie wdzięczna! ❤️❤️❤️
@julass63257 жыл бұрын
Jak zwykle wspaniały odcinek! Wracaj szybko do zdrowia! 😊
@bardolo24 жыл бұрын
"Podawać w wątpliwość" - dokładnie w punkt (pleonazm) - złożyć podanie o tym, że to, co przedstawiono, jest wątpliwe. Pięknie zapunktowane =).
@antonella94k7 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek i dużo się nauczyłam! Przydałaby się druga część, bo pewnie jeszcze nie jedną taką ciekawostkę mogłabyś nam przedstawić :) W życiu nie spodziewałam się, że nie mówi się "między Bogiem a prawdą"! A suchar mnie rozwalił na łopatki haha Pozdrowienia! :*
@kpawe7 жыл бұрын
Bardzo wartościowy odcinek. :)
@xxbunnyxx.14346 жыл бұрын
Jesteś niesamowita ! Będąc czterdziestolatka uczę się nowych rzeczy . Jakie zdziwienie moje, uswiadamiajac sobie , ze mowie nie poprawnie niektore slowa 😂😳
@kamilgrelak86567 жыл бұрын
"Wszem wobec" odebrało mi dech w piersiach 😂 Całe życie żyłem w kłamstwie...
@mysame07 жыл бұрын
Super odcinek! Wracaj do zdrowia :D
@KLAUDIA-px4yf7 жыл бұрын
Witam :) mam takie luźne przemyślenie, jak jest "wszem i wobec" to odnosi się najczęściej do ogółu, czyli jak są podawane jakieś prawdy ogólne np. Ziemia kręci się wokół Słońca, to wydaje mi się, że można to uznać za "wszem (wszystkim, jako ogół) i wobec( jako obecnym zgromadzonym, audytorium) :)
@flo777flo7 жыл бұрын
Jesteś wspaniałą osobą uwielbiam Cię 😊
@chybaDapi77 жыл бұрын
Taka mądra i taka śliczna 💙 Nie dość, że można czegoś mądrego posłuchać, to jeszcze oczy nacieszyć przy okazji!
@grzegorzwisniewski9257 жыл бұрын
Super odcinek, Paulino! Kocham Cie! ❤️
@Loulou_et_Effi5 жыл бұрын
Super, w końcu ktoś ma kanał o poprawnym języku polskim. Oglądając filmiki i kanały YouTubowe zauważam jak dużo jest w eterze błędów językowych. Mnie bardzo przeszkadzają dwa typy błędów: regionalizmy (a nie akcent regionalny jak twierdzą niektórzy) w wymowie czyli np. wymawianie "om" zamiast "ą" - szkołom zamiast szkołą itp... Następnie - nieodmienianie nazw własnych obcego pochodzenia: "byłam w Ikea" zamiast "w Ikei" itd...
@barbara73977 жыл бұрын
Nie wiedziałam, że z lodami może być taki kłopot :) Super kanał widzę i świetna Twoja praca dla nas. Znalazłam przypadkiem i z przyjemnością zostaję. Leci sub ;)
@TaaJew7 жыл бұрын
Też właśnie tak myślałem z tym "między Bogiem a prawdą". :D Jednak "wszem wobec" - takiej konstrukcji nie widziałem ever. Dziwne. Że nie widziałem.
@kwiats887 жыл бұрын
Z tym ,,Bogiem a prawdą'' pierwszy raz się spotkałam w książce, którą czytałam jakiś czas temu i nie mogłam w to uwierzyć! Potrzebowałam trochę czasu żeby to przetrawić :D
@magdalenas53067 жыл бұрын
Paulina, jesteś moją ulubioną youtuberką! :) Mimo że jestem w liceum na profilu humanistycznym, moja polonistka przez swoje niewłaściwe podejście do ucznia trochę zniechęciła mnie do języka polskiego, ale kiedy znalazłam Twój kanał już po pierwszym filmie wiedziałam, że Cię polubię :D teraz czekam z niecierpliwością na kolejne filmy i dziękuję, że zaraziłaś mnie i wielu innych widzów swoją pozytywną energią i zamiłowaniem do ojczystego języka! Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wielu sukcesów - wierna fanka :)
@Sayoran257 жыл бұрын
tym "wszem wobec" to mnie zaskoczyłaś. Smutne jest jednak to, że nawet jeśli teraz już znam prawidłową formę, to strach jej używać, bo inni ludzie wtedy uznają, że właśnie popełniam błąd - jakie ciężkie to życie ^^
Ten czeski trdelnik można u nas spotkać pod nazwą kurtosz, np. na zielonogórskim detaku ;) Są sprzedawane bez lodów i w różnych smakach. Przepyszne są! Pozdrawiam :P
@Aleksandra-qk7fw7 жыл бұрын
Uwielbiam ten kanał! :D
@agatafraczyk65687 жыл бұрын
Uwielbiam 😍 Twoje filmy powinny być wyświetlane na lekcjach j. polskiego! ❤🇵🇱
@tosiat83167 жыл бұрын
Pamiętam Cię z "UGOTOWANI"i od tej pory Cię oglądam. Jest super
@izabelanowakowska21687 жыл бұрын
Ileż to walk stoczyłam o te lody! Raaaaaaaany! Wszyscy mi wmawiali,że oszalałam, bo uważałam, że lody są tylko w liczbie mnogiej. A ja wcale nie oszalałam! Nie wiem, czy kiedykolwiek słyszałam "Bogiem a prawdą" lub "wszem wobec". Zawsze było "między Bogiem a prawdą "i "wszem i wobec". Teraz już wiem, że to źle. Zastanawiam się, czy Ci podziękować za tę wiedzę, bo jak teraz usłyszę błędną wersję, to coś mnie trafi😉 a co tam: dzięki! Najwyżej będzie mnie trafiać coś. Czy to pierwszy raz..?😉 Zdrowiej szybko!
@Robi20097 жыл бұрын
Zdrówka Paulinko ;)!
@medelena74497 жыл бұрын
Super odcinek. :)
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Cieszę się, że superodcinek. ;)
@k_o_a_l_ax33957 жыл бұрын
Mówiąc Inaczej, haha, jednak nie wszyscy to jeszcze ogarniają.
@ania53217 жыл бұрын
Mój ukochany język polski z Tobą to czysta przyjemność.
@patii_74887 жыл бұрын
Kocham pani słuchać 😄 takie rzeczy przydają się w szkole do dyskusji z nauczycielką od polskiego 👍😄
@sandrasroga17887 жыл бұрын
Oglądam Twoje filmy zawsze i uwielbiam! ☺ Buziaki 😘
@izabelademianiuk73006 жыл бұрын
Paulino, ostatnio miałam okazję rozmawiać z 93-letnią absolwentką polonistyki i zdarzyło mi się użyć sformułowania: zmielić kawę. Moja rozmówczyni wpadła w dziki szał i zapytała jaką ja kończyłam szkołę, ponieważ to oczywista oczywistość, że mówimy zemleć kawę. Mam 23 lata, studiuję, słyszałam o tej formie ale Bogiem a prawdą never ever nie słyszałam, żeby ktoś tak mówił! Druga sytuacja miała miejsce podczas oglądania telewizji, reklama a tam sformułowanie : kup Fiata. Moja kochana polonistka : nie, nie, nie! Moje uszy krwawią! Kup Fiat! Kup Mercedes! Proszę, wyjaśnij mi te dwie sytuacje! Pozdrawiam i dziękuję za super odcinek!
@mowiacinaczej6 жыл бұрын
Język się zmienia, więc rozmawiając z tak dojrzałymi absolwentami polonistyki, trzeba zachować spokój, sporo dystansu, uśmiechać się i potakiwać. ;) Chyba że wolisz zaryzykować i pokazać ten wpis: sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mlec-czy-mielic;2344.html O końcówce -a mówiłam w 44 odcinku.
@JC-816 жыл бұрын
Super! Zgadzam się z Tobą w 💯 %
@Szklana1477 жыл бұрын
Moim zdaniem konstrukcja "między Bogiem a prawdą" jest sensowna i logiczna, trzeba tylko na to inaczej popatrzeć. Dla zobrazowania - mamy szafkę w wieloma półkami. Ma najwyższej jest Bóg i prawda, czyli te najwyższe wartości. I w tym momencie one są tak samo ważne, bo znajdują się na jednej półce. Dostawienie dodatkowego elementu pomiędzy nie, nie zmienia wartości półki. Po prostu te dostawiony element jest wystarczająco wartościowy, by mógł znajdować się na półce między Bogiem a prawdą.
@asikAska2 жыл бұрын
Myślałam tak samo! :D
@aniakowalczyk1407 Жыл бұрын
Wspaniałe!
@zuzannafrydrych71857 жыл бұрын
Paulina, lubię jak mówisz jak jest, bo wtedy wiem jak jest i mogę mówić lepiej w ojczystym języku. No więc dzięki :) ah i ze wstydem stwierdzam, że używałam większości zwrotów, wyrażeń, które opowiedziałaś w tym filmie, błędnie :/ Nikt mi nigdy nie powiedział jak powinno być, a najczęściej słyszałam niepoprawną wersję (wszem wobec?! chyba nie w tym życiu) Ale teraz już wiem i obiecuję poprawę ps jesteś super
@jfr69087 жыл бұрын
Superodcinek, bardzo językowy. Zdziwiłaś mnie tym "Bogiem a prawdą" 😅😅 Ps. Poznaję suchar 😄😍
@AA-uw1yx7 жыл бұрын
Dziewczyno, jesteś genialna!!! W końcu ktoś młodszy od Profesorów Miodka lub Bralczyka wziął się za wykładanie prawideł naszego pięknego języka ojczystego. I to w formie przyjaznej dla pokolenia, które za maturę uznaje jakiś śmiechu wart test. Tak trzymać!!!
@agnieszkakaniewska53267 жыл бұрын
W końcu ktoś używający poprawnej polszczyzny i z dobrą dykcją na yt.
@monikarudnik40487 жыл бұрын
Ten film zawalił mój światopogląd, teraz będę musiała jakoś z tym żyć :D
@lubiezniczek6663 жыл бұрын
W sumie jak tak wytłumaczyłaś to... Bliższe rzeczywistości pid względem logicznym jest dla mnie "między bogiem a prawdą" XD Będę tej błędnej konstrukcji używać świadomie :3
@patrycjaniemtz88877 жыл бұрын
Odcinek super ❤ Bogiem a prawdą, końcówka rewelacyjna 😁
@Siapuka7 жыл бұрын
Wyrażenie "wszem i wobec" miało dla mnie tym bardziej sens, bo oznaczałoby ogłoszenie czegoś obecnym oraz wszystkim innym (czyli tym nieobecnym też, żeby im to w jakiś sposób oznajmić, mimo ich nieobecności). Np. królewski ślub ogłasza się wszem i wobec, bo i tym, którzy wysłuchują tego bezpośrednio, i później dziennikarze opublikują informację, a sąsiadki-plotkary dokończą dzieła ;)
@Grzechoo7 жыл бұрын
Dużo zdrówka życzę! :-) Oby chałka była tego warta...
@Agimosek7 жыл бұрын
Czemu nie ma takich świetnych nauczycielek w szkołach, jak Ty? 😂 ps: umiesz nauczyć lepiej niż nie jedna taka nauczycielka ze szkoły ^ 👌💞
@wiktoriabzduch2597 жыл бұрын
Agata Kiełb też bym chciała taką fajną nauczycielkę polskiego. Wydaje mi się że nauczycielki w szkołach sa poprostu zmeczone swoją pracą i muszą uczyc nie tylko takich co tego chcą ale i takich co twierdzą ,,no przecież mi się to w życiu nie przyda " i dlatego uczą tak na ,,odwal się". A może tylko ja tak uważam? 😕😊
@djlukas19837 жыл бұрын
Są, ale z kagańcem trzeba takich szukać. Mnie się zdarzyła taka nauczycielka w wieczorówce, ale uczyła chemii.
@addamek097 жыл бұрын
Jeruaaa, zajmuję się pisaniem artykułów na polskich encyklopediach internetowych i nawet nie wiesz jak mi się ten film przyda :D nie wydaje mi się bym używał kiedykolwiek "Między bogiem a prawdą", ani "wszem i wobec", ale na bank gdzieś w artykule "poddałem coś w wątpliwość" i teraz muszę to znaleźć by "podać to w wątpliwość".... tragedia. Najważniejsze by zapamiętać.
@ТарасГлудик6 жыл бұрын
Dzieki jestem polonista z Ukrainy / Sporo sie dowiedzialem o jezyku))
@LubiczPolkrwi7 жыл бұрын
O, ja zawsze się poprawiałem z "podawać w wątpliwość" na "poddawać", bo wydawało mi się bardziej logiczne w tej konstrukcji (że właśnie poddaję się zwątpieniu, że nie jestem pewny).
@lolasolo2661 Жыл бұрын
дуже дякую пані філолог! Dziękuję bardzo za filmik❤
@___Odi___7 жыл бұрын
W komentarzu pod ostatnim filmem własnie o to mi chodziło. Teraz widzę Paulinę jaką lubię, brawo! :)
@mycha23027 жыл бұрын
Paulina, jak lepiej powiedzieć: jesteś piękna czy masz cudowne usta? Wydaje mi się, że obie formy są poprawne i przede wszystkim prawdziwe.
@enter45213 жыл бұрын
Wszem wobec ogłaszam... dzięki, że jesteś Paulina ;))
@kasiaa.45557 жыл бұрын
Jeśli planujesz następny podobny odcinek to warto wspomnieć o wyrażeniu "brać coś na tapet(ę)", bardzo często mylnie stosowany :)
@k_o_a_l_ax33957 жыл бұрын
Kasia a., Paulina o tym tyle razy mówiła, że chyba kolejny raz byłby zbędny.
@marem78887 жыл бұрын
Dała się Pani niestety nabrać na tą bułkę, gdyż Trdelnik pochodzi z terenów dzisiejszej Rumunii i nie ma nic wspólnego z Czechami. Tam przywędrował kilka lat temu i został wciśnięty turystom jako tradycyjny przysmak wraz z piękną bajeczką o jego pochodzeniu :) Odcinek jak zwykle świetny ;)
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Oczywiście, że nie dałam się nabrać. Zanim zjadłam, sprawdziłam na Wikipedii, co to jest. :) Proszę, tu cała historia: pl.wikipedia.org/wiki/Trdeln%C3%ADk :D
@krzysztoflesniak26747 жыл бұрын
Mówiąc Inaczej ,,Na Wikipedii" jak ,,na podwórku", a nie ,,w Wikipedii" jak ,,w domu"? Szukając (po polsku, nie po czesku) informacji w encyklopedii, myślałem, że po staroświecku nadal jej szukam w Wikipedii, niczym w biblii nowoczesnych leniwców. ;)
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Krzysztof Leśniak, moim zdaniem to zależy, co ma się na myśli: "encyklopedię" czy "stronę". Ja miałam na myśli stronę, stąd "na Wikipedii", skrót od "na stronie Wikipedii". Ale oczywiście można powiedzieć "sprawdziłam w Wikipedii". Brzmi to ładniej i zdecydowanie jest to forma częściej używana. Nie uważam, że Wikipedia to "biblia nowoczesnych leniwców". Myślę, że każdy zna wady i zalety tej strony. Ja zazwyczaj informacje sprawdzam w kilku źródłach. Tak też zrobiłam w przypadku "trdelnika". To, co znalazłam w Wikipedii, wydało mi się najsensowniejsze, dlatego ją wskazałam. PM
@1205nasa7 жыл бұрын
Czy używanie określenia "oksydowanie" w odniesieniu do kosmetyków jest poprawne? Oksydować można metale, co oznacza ich czernienie różnymi metodami. Czy według Ciebie utlenianie (ciemnienie) kosmetyków słusznie nazywane jest oksydowaniem?
@martynianna147 жыл бұрын
Właśnie to wyrażenie "między Bogiem a prawdą" było dla mnie tak dziwne i niedorzeczne, że chyba ani razu tego nie użyłam, i całe szczęście, bo siałabym nieprawdę ;D
@edziabr7 жыл бұрын
Kończy się lato zaczynają się przeziębienia. Zdrowiej! :)
@bartar77167 жыл бұрын
"...a zacznę (wdech, poważne spojrzenie i odpowiedni akcent) od loda." - nie mów mi, że nie zrobiłaś tego specjalnie ;)
@craftah6 жыл бұрын
Nje smieszne
@historyofpolishdubbing7 жыл бұрын
PAULINSON! Nie obejrzałem jeszcze, ale sam fakt że to i ty tytuł mówią, że materiał będzie bardzo ciekawy ;)
@mrocznastronaa7 жыл бұрын
Paulina, proszę zrób coś z tą okropną tendencją, która pojawiła się nie wiadomo skąd - a dokładniej z mówieniem "te okno", "te krzesło", zamiast "to okno", "to krzesło" itd. Tego kiedyś nie było, a w ostatnich latach po prostu eksplozja. Jest to błąd, który drażni mnie najbardziej ze wszystkich. Może jakiś film na ten temat nawróci kogoś na poprawne używanie zaimków?
@annadomalewska52767 жыл бұрын
Jak bylo w Pradze? Gdzie isc, co zobaczyc- moze film na ten temat?
@zuzagix19287 жыл бұрын
Naprawdę dużo się dowiaduję z Twoich filmów. PS życzę dużo zdrowia
@mateuszgorajec14585 жыл бұрын
Obecnie szukamy 😉 Ryhli Praga my się nie boimy ale mamy stracha. 😁Tam książki, jaki opierdziel majestatyczny można zarobić 😂😉
@adenbark7 жыл бұрын
Jakie ciekawe!!
@maaczarna5887 жыл бұрын
Cóż za piękna polonistka 😃 Na lekcjach takiej nauczycielki pewnie wielu uczniów miałoby problemy z koncentracją 😎
@marcinzdw50984 жыл бұрын
Super jesteś pozdrawiam 😉
@jacekzrodo75173 жыл бұрын
Ula! Bez podtekstów! Ale żeby Ukrainka uczyła takich niuansów polskiego!? Jesteś genialna! Pzdr.
@aleksandrawieczorek76487 жыл бұрын
Jakoś mi się zdawało, że "między Bogiem a prawdą" mogłoby oznaczać: "przekonania mam inne, ale po dłuższym zastanowieniu, muszę powiedzieć coś innego". Albo też: "oficjalnie to jest X, ale w zaufaniu ci powiem, że jednak Y". Zawsze mi pasowało :D
@aleksandrarymska64477 жыл бұрын
Te lody wyjątkowo zainteresowały mojego męża :D
@LaChicaMadrilena7 жыл бұрын
Też byłam w Pradze tydzień temu i rzeczywiście, trdelnik króluje! Co za zapach!
@Jotraa4 жыл бұрын
nie! absolunie źle!!! po polsku zawsze mówiliśmy i nadal powinniśmy mówić: ten lód mi smakował! albo : jadłam smacznego loda! albo: pójdziemy na lody! - Więc nie kombinuj! ;) Lody mogą występować pojedyńczo, jako właśnie jeden lód (porcjowany produkt), albo w masie: te lody Kiedy zamawiamy loda np w sklepie, mówimy: "poproszę jednego loda!" a nie: "poproszę jeden lody! " ps: czasem forma mówiona różni się od formy pisanej ;) Tak też, zwykliśmy przykładać większą uwagę do textów pisanych, aniżeli do wypowiadanych, którym towarzyszy zwykle jakaś emocja.
@Zurek_7 жыл бұрын
2:54 to co mówi mikuła + jej gestykulacja XDDDDDDDDD LEJE😂😂😂😂
@misiek_xp48867 жыл бұрын
XD
@awfulbodyterriblesoul16846 жыл бұрын
Masz 9 lat?
@jane_k_7 жыл бұрын
Ekstra!) Ale bardzo proszę o polskie napisy(
@maszkotamariaskolarczyk27837 жыл бұрын
jesteś cudowna!
@Francuzeczka12127 жыл бұрын
Świetna koszulka ;)
@koronakorona13147 жыл бұрын
w końcu jakiś konkretny odcinek "Pani Mówiąc Inaczej"
@mowiacinaczej7 жыл бұрын
Mój drogi, wakacje to nie jest dobry czas na wyjaśnianie dość skomplikowanych kwestii związanych z etymologię czy gramatyką. Przyszedł wrzesień, więc można Was katować. ;)
@koronakorona13147 жыл бұрын
Lubię kiedy mnie katujesz ;)
@shuetomtqasaab7 жыл бұрын
Ależ mi smaka narobiłaś!
@korneliazielinska77977 жыл бұрын
Tak samo jest z "w każdym bądź razie". Połączyło się "bądź co bądź " i "w każdym razie" ;)
@Leon321677 жыл бұрын
eh a po ostatnim vlogu z FAQ - jak się dowiedziałem jakie masz filigranowe wymiary w dodatku do prześlicznej aparycji Twoje nagrania muszę oglądać w alt-tabie bo skupić się nie można :(
@mangademot7 жыл бұрын
Świetny film 😍 a co do suchara to myślałam, że hotdog 😂😂
@agatamroz97797 жыл бұрын
Paulino....czy poprawnie będzie "jestem tego przekonana" czy "jestem o tym przekonana" ? Slysze często dwie formy. Pozdrawiam
@limabakker68507 жыл бұрын
Cześć, jak jest z formą żenską - logistyk? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Dziękuję.
@winstonknowitall41816 жыл бұрын
"Mama zrobiła mi lody" "Mama zrobiła mi loda" Tak, pierwsza wersja jest zdecydowanie lepsza.
@patyk35334 жыл бұрын
+1
@aureliagraczyk997 жыл бұрын
Nic nie zrozumiałam. Może gdy zacznie się szkoła, obejrzę to ponownie i będę wiedzieć, o co chodziło. Czyli nie tylko ja przeziębiłam się w lato? ;)
@AndżelikaChmielewska-u1i7 ай бұрын
Dzień dobry. Chciałbym sie zapytać czy:forma ,, zginął w II wojnę światową " jest poprawna ? Bardzo proszę o odpowiedź
@olakilanowska30047 жыл бұрын
Kiedy jesteś na biol-chemie ale jak słuchasz Pani Pauliny zastanawiasz się czemu nie human 😂😂ps. Kocham ❤❤❤
@dariuszb.97787 жыл бұрын
Ja bym się raczej zapytał "dlaczego nie mat-fiz", bo większość błędów językowych wynika z braku stosowania logiki (inna sprawa, że błędy logiki wynikają dość często z nieświadomości semantyki).