Ez igen Tibor! Örülök neki, hogy felvetted a kesztyűt a tisztábban látásért..mert a marketing duma sokat ígér, de azért trükkös is. Nagyon trükkös.
@UnconquerableH Жыл бұрын
Mellette egy fogyasztas meressel is ossze kothetned, szerintem tudod hogy eddig mennyit evett es majd a "kezelés" vegere mennyi lesz.
@attilapala1814 Жыл бұрын
Ez is tanulságos lenne!👍
@ispapp Жыл бұрын
Ehhez túl sok extra nem kell. Mivel adott lesz az induló km állás, minden tankolás feljegyezve (számla) simán számolható adat. Persze célszerű tanoláskonként felírni az aktuális állást. Én a saját verdámat vásárlás óta vezetem (~5 év, megtett 180ekm) és a kijelzőn alapbeállításként a pillanatnyi fogasztást látom (ez arra is jó, ha valami gond lenne látszik a fogyasztáson)
@ridl893 Жыл бұрын
Ketto egyutt nem megy..Vmit vmiert
@e1sYTchannel Жыл бұрын
Semmi értelme nincs fogyasztást mérni, mert sosem vezetsz egyformán, nincs azonos forgalom, időjárás, stb.
@balazssomlai-qr7ze Жыл бұрын
ha az az endoszkópfelvétel egy pixellel kevesebb lenne, akkor az már rádió
@hunmagyar7127 Жыл бұрын
🤣
@laz1go286 Жыл бұрын
Tok jo, hogy ezt megcsinalod Tibi. Kivancsi vagyok a vegeredmenyre. Az en szemelyes tapasztalatom a 800-zas Vtec Honda sporttura motorommal, hogy amikor elkezdtem hasznalni a V-Power100-zat akkor egyszeruen tisztabb lett az eges. Elotte a kipofogodob vege a sima 95-tel mindig kormos volt, majd amikor a tankom leurult tartalekra akkor lemostam a dob kileponyilasait olyanra, hogy a legy leszallni nem tudott a feluletre, telenyomattam V-Power 100-zal es elkezdtem hasznalni. Ezek utan a kileponyilasok nem kormolodtak el egyaltalan, igy azota nem is tankolok mast. A masik oriasi elonye sztem, az az hogy mivel kulfoldon elek es a motor meg Magyarosrszagon pihen ezert sokszor eltelik egy ev is vagy ketto, hogy nincs beinditva. A tank mindig csurig van V-Power100-zal es nincs szarakodas az etanol altal tonkre baxott gumialkatreszekkel meg pimposodassal. Az akku feltoltve , a motor mindig pocc-roff, es meg benzin stabilizalo folyadek sem kell a tankba. Ebben mindenkeppen jobb barmilyen 95-os vagy E10-es uzemanyagnal.
@salvatoresalvataggio Жыл бұрын
Nagyon kíváncsi leszek az eredményre! Köszi a Tesztet!
@miska07as Жыл бұрын
Lehetne csinálni egy nagy összehasonlító tesztet, 95 , 100, illetve dízel,hogy melyik gyártó üzemanyaga a legjobb és melyik csak "placebo". Kíváncsi lennék mi lenne a végeredmény.
@laszloenzsol466 Жыл бұрын
Köszi Én már mindig E100 tankolok, mert a többiből sötétbarna trutyi lesz ha egy kicsit elfelejti azt az autót amibe 95-öst tankolt. Csak ne mond örökké a Shell V-po.... mert már lassan azt hiszem, hogy idiótának nézel hogy ezer elmondás után értsem meg. Jelentem elég egyszer-kétszer. és így is megértem.
@ivanszky Жыл бұрын
nagyon korrekt! kíváncsi leszek az eredményre!
@lajoshorvath6239 Жыл бұрын
Üdv! Én acetont adok a benzinhez már több mint 1 éve. Tele tankhoz kb. 60 liter, nagyjából 1 dl, de igazából tankolás előtt a flakonból öntök a tankba, aztán tele, hogy jól elkeveredjen. Érezhetően jobban megy az autó, pörgősebb.
@bcsvgabor Жыл бұрын
Nekem is kopogott az 1.6os benzines fiesta (2010), alacsony (1800-2500)fordulaton teljes terhelesen. Tankoltam bele 98as üzemanyagot meg egy liqui molly injector cleanert felét. Ezelott 91es üzemanyaggal használtam (erre felé ilyen is van még) Az első 100km en nem volt változás, tehát a 98as jobb kopogas turese nem oldotta meg a problémát. Viszont olyan 150-180km után már nem tudtam eloidezni a fenti kopogast. Valamint a fenti fordulat szám tartományban jobb lett a gázreakcio, meg nyomatekosabbnak érződik. Folytatom a tisztítást, csak olcsóbb valvoline injektor tisztitoval, ami elvileg ugyan úgy oldja a carbon depositokat. Van egy videó itt KZbin on, a csávó liqui molly valve cleant használ, 4 flakont és folyamatosan nézi endoszkoppal a henger állapotát belül. Nagyon meglepő pozitív változást ért el, ezért mertem én is kiprobalni. Következő tesztnek ajánlanám az ilyen valve és injector cleanerek kiprobalasat. Várjuk a fejleményeket, köszönjük!
@petertakacs3402 Жыл бұрын
Én BMW E90 320i közvetlen befecskendezéses autóba tankoltam ilyen üzemanyagot és érezhetően jobban ment tőle az autó. Gépkönyve is írta, hogy ajánlott a 98-as vagy jobb üzemanyag bele. Érzésre +5-10 Le plusz és nyomatékosabb lett tőle az autó. Utána én már csak ezt tankoltam bele. Azt hogy a motorban mit okozott nem tudom, így nagyon kíváncsi leszek a teszt végére.
@attilapala1814 Жыл бұрын
Osztom a véleményed, érzésre dinamikusabb a motor.Hogy tisztít e az passz.TSFI A3 ✋
@balazskonyari8571 Жыл бұрын
Nálam az OMV prémiumjával volt ez, hogy bár picivel mintha hangosabb lett volna, de éreztre(!) jobban ment. (dízel). Shellnél nekem az a véleményem hogy a legcsendesebben ezzel jár a motor.
@AttilaSz369 Жыл бұрын
Köszönjük a videót és várjuk az eredményt!
@zoltandaranyi436 Жыл бұрын
Kiváncsian várom a végeredményt! Köszi !
@destrofake Жыл бұрын
Nagyon jó ötlet! Hiánypótló!
@_Tinky_ Жыл бұрын
A téma jó. Várom a végeredményt. Vajon a Shell-nél most rágják a körmüket és aggódnak vagy nyugodtan mosolyogva hátradölnek? Szóba kerül-e a Novoth név a következő Shell értekezleten?
@novothauto6184 Жыл бұрын
Nagyon kicsi nézettségű csatorna ez, a Hungárián többen látnak egy plakátot egy nap alatt, mint ezt a videót.
@joocii20 Жыл бұрын
Eddig 18000-en nézték meg, érdekes, hogy nem iratkoznak fel...
@cosd3799 Жыл бұрын
Hátradőlnek ha tippelnem kéne. Nem gyanús nektek hogy a kopasz becsületnepper is 1 hete elkezdte tolni a v-shell powert a roadmovieban? Csak kérdezem nem tudok semmit a dolgokról.
@cosd3799 Жыл бұрын
@@joocii20 én sem vagyok feliratkozva és nem is leszek.
Жыл бұрын
szerintem nem aggódnak. valószínű, hogy ekkora marketingkampányt nem a semmire alapozva találtak ki, hogy beleöljenek csilliárd forintot, aztán meg a független tesztek kimutassák, hogy semmivel sem jobb, mint a régi V, vagy a normál üzemanyag.
@ferenchegedus1994 Жыл бұрын
Bármelyik 'neves' gyártó prémium 100-as üzemanyaga tudja ugyan azt a tisztító hatást, mint amit a Shell állít. Mindegyik leîrja ugyan ezeket a 100-as benzinje termék ismertetőjében. (Egyébként a Shell 100-as alap benzint is a MOL gyártja, tartálykocsi töltés közben keverik hozzá a V-Power adalékot.) Ezekben szerintem csak annyit állítanak, hogy a használatuk megelőzi az üzemanyaggal érintkező alkatrészeken a plakkos-kokszos lerakódásokat, ill. eltávolítja az enyhe mértékű lerakódást. Értsd nem romlik a motor állapota. Szerintem a 279 000 km alatt nagymértékben kokszosodott motornak ez annyit tesz csak, mint halottnak a csók. De tudja ezt a Tibor úr is. 😀 A marketing szöveg AKÁR szava bármit kizárhat, bármire utalhat: pld AKÁR 100%-ban tisztít, ha nem tök kokszos már a motor. AKÁR ... ha a vezetési stílus tipikusan jellemzően nem városi részterheléses. Stb.
@cosd3799 Жыл бұрын
Barátom fején találtad a szöveget. Akkor lesz hiteles ez a teszt ha az OMV-t MOL-t Orlen-t és minden céget kipróbál ugyan így.
@GaborSzabo747 Жыл бұрын
Igen, az AKÁR szó nagy mentőöv az ilyen dumáknál 😄 A másik, hogy külön leírták, a motor állapota, vezetési stílus, minden (minden is) befolyásolja a cucc hatékonyságát. Tehát már a marketingdumában megy a kifogáskeresés 😆😆😆
@cosd3799 Жыл бұрын
pontosan @@GaborSzabo747
@whistle194 Жыл бұрын
@@cosd3799 Minek? Még ennek sem tudjuk az eredményét (bár a tippemre feltenném a fizetésed), a többivel épp ugyanez lenne. Ha szerinted így lenne hiteles, hát rajta, csináld meg te a tesztet. Senki nem tart vissza tőle.
@richardhorvath7237 Жыл бұрын
Én a 2004- es Toyotámban csak 100 as V-Powert tankolok mióta megvettem. 10 éve lesz jövőre. Nagyon keveset, és sokszor rövid utakon használom. Érzem, hogy megy az autó, ha megtankolom, tehát LÉNYEGEs különbség van ,m ég a tele tank, és a kifogyóban lévő közt is. Friss, és "állott" üzemanyag közt. Na a teszt további részleteire kíváncsi leszek! : ) Remélem, nem egy autópályás autón lesz letesztelve. ; )
@szajoco01 Жыл бұрын
persze, hogy érzed a v-powert, mert fizettél érte. naná hogy jobban megy a verda, talán még a fényezése is élénkebb kicsit. :)
@richardhorvath7237 Жыл бұрын
@@szajoco01 Rozsdás mint az állat, mert Toyota! Ne higgyetek a péletykáknak a Japán, és a korabeli ... igazából minden régebbi autó rommá rohad 10 év alatt. :D Persze lehet rá vigyázni, mint a veresnyautókra, amit szétszerenkel 15 kilóméterenként, és a meleg szobában éjszakkázik. : ) Legalább 2- szer egyenletesebben jár a motor a 100 az V-powertől, ezért jobbana gázreakciók is, és ezért erősebb, a motor is. Vezettem már ugyan olyan autót mint az enyém, amit 95- ösel tankoltak, és tény, hogy az nem ment úgy. Nem parsztvakítás a 100 -as bezni, és de nem is csodaszer, hogy Ferrari lesz az 1.8 vvt-i ből. Mégis érezni, a különbséget. Persze nem kell elhinni, és meg sem éri, mert a 95 -össel is elmegy az autó.
@tamashunyadi3168 Жыл бұрын
2 példa: Ausztriában omw tankoltam sima dieselt és mentem , majd M1-en vpowert...az átlagom pont 1 litert ugrott....most hybrid toyota vpower 100 után 60km mínusz azonos használatánál. 😊
@SaaryZ Жыл бұрын
Be tudok dobni a tudományosság jegyében előtte-utána teljesítménymérést, ha érdekes ;-) A mérés során pedig lehetne figyelni a kopogásszabályzást, hogy az elején van-e bármilyen korrekció és összevetni a teszt végén történő mérés során látottakkal.
@novothauto6184 Жыл бұрын
Köszönöm, emberi számítás szerint a magasabb oktánszámnak nyiván megvan a hozománya, a teszt már elkezdődött sajnos. Egy tankkal már átküldtem rajta.
@SaaryZ Жыл бұрын
@@novothauto6184 talán még nem késő, ha 1000km egy tank, akkor a 10ekm 10 tank, tehát 10%-nál állhat a teszt 😀 De valóban a felvételen 10.30 dátum látszott, volt esély arra, hogy már folyik a kísérlet.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Költői kérdés: ha az üzemanyaggyártó cégek tudnak olyan üzemanyagot gyártani ami jó hatással van a motorra (és nem rossz, mint az olcsó üzemanyagok), akkor az olcsó, káros üzemanyagokat miért árulják? Véleményem szerint perelni lehetne a gyártókat mindazért a károkozásért, ami a rossz üzemanyag használata során keletkezik. Én nem szart szeretnék olcsón vásárolni, ami később szervizköltségekben jelentkezik, hanem normális üzemanyagot. MIért kell folyékony szart árulni? Ez itt a nagy kérdés.
@fileferenc7920 Жыл бұрын
Az alap benzin sem szar, csak nincsenek benne azok az adalékok, amik a prémiumban. Én azt nem értem, ha olyan jól megtervezték a motorokat, akkor hogyan fordulhatnak elő ilyen hibák.
@dietrich_klein Жыл бұрын
Feltételezem azért árulják az olcsó benzint, mert megfelel a törvényi minimumoknak.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
@@fileferenc7920 Vitatkoznék ezzel. Ha veszek túró rudit túró nélkül, akkor azt hiszem jogosan mondhatom, hogy át lettem b.szva. A motorok egyre kényesebbek, ez köztudott. A gyártók mégsem írják elő, hogy csak prémium üzemanyaggal használhatók. Nyilván nekik sem érdekük, hogy sokáig működjön a gép, hiszen akkor nem lehet újra és újra eladni a produktumot. Az E10 már csak hab a tortán... meg a látszólagos környezetvédelem. Amikor profitmaximalizálás van a háttérben, akkor mindig előjön a környezetvédelemre hivatkozás.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
A gyártót lehet perelni mert eleve szart gyárt? Nem sikerült még akkora hulladékot összehozniuk amit ne vettek volna meg...
@balagepeter Жыл бұрын
MSZ EN 228. Ez a szabvány, ami rögzíti a benzin minimális minőségi követelményeit, amit a megvásárlással elfogadsz.
@semmitnemfogadel Жыл бұрын
Ha lenne itt egy számlazám, szerintem minden autóbuxi adna neked egy ezrest benyóra. Én is :) . Tök jó lenne gyorsabban végezni, érdekes egy ilyen független vizsgálat kontra marketing között. Ha felteszed a számod, küldöm a pénzt, szerintem pillanatok alatt meglenne az üzemanyagra való. Ha már időt enrgiát szaktudást szánsz erre, akkor ebbe szívesen beszállnék kicsivel én is.
@novothauto6184 Жыл бұрын
Köszönöm, erre nincs szükség, heti 500 kilométer autópálya majdnem mindig megvan, minden egyébbel háromezernel többet megyek mimden hónapban. Február végére meglesz.
@laszloklein7777 Жыл бұрын
Szia. Ilyen audink van 1.8tfsi(120) 2013. Az elmúlt 11.000miles csak V powerrel tette meg . Én is megnézem és elküldöm neked a képeket . De csak a teszted végén küldöm .
@tailorandrew624 Жыл бұрын
Nagyon kíváncsian várom az eredményt. Jó videó lett ;)
@janosfuto782 Жыл бұрын
Köszönjük a munkádat! Várjuk az eredményt.
@anyad_pocse Жыл бұрын
Bennem felmerült a kérdés hogy ha valóban leszedi a koxot akkor 1: nem-e fog a leváló darabka távozás közben motorkárosodást és/vagy katalizátor károsodást okozni, 2: ha ilyen "erős" a tisztító hatása akkor a motor kenését az mennyire folyásolja be negatívan, hiszen akkor esélyes hogy az olajat is jobban lemossa onnan ahonnan nem kéne illetve az olajtérbe kerülve (valamennyi üzemanyag minden motornál kerül az olajtérbe, ez ugyebár elkerülhetetlen) mennyire borítja fel a motorolaj kenőképességét és ezáltal mik a hosszútávú hatásai. Mert ha valóban tisztítja a motort, az esélye megvan annak, hogy az addig 400 ezret kibíró, motorolaj kenésű csapágyak élettartama az új üzemanyaggal leredukálódnak mondjuk 200 ezer km-re. Az pedig jelentősen átírhatja a megéri-e kérdésre a választ.
@lajosn Жыл бұрын
Érdekes lehet az 5000, 7500 km-nél is megnézni endoszkóppal a haladást. köszönjük a videót. Ez egy nagyon jó felvetés.
@hzoltan90 Жыл бұрын
Én már lehet megnézném 2 tankolás 1000+ km után.
@couchzonegaming6336 Жыл бұрын
Tisztelt nagyon kíváncsi vagyok az eredményre nekem b6 2.0 fsi lapul a garázsban ő is ezt az üzemanyagot kapja. amióta megvan.
@janoshorvath5309 Жыл бұрын
Nekem az lenne a kérdésem, hogy okozhat-e problémát a dugattyú tetejéről feloldott koksz? Pl.: hengerfal és gyűrűk közé ékelődés, hengerfal meghúzása.
@zoltanmatyas2035 Жыл бұрын
Egy teljesítmény mérésre kíváncsi lettem volna előtte-utána hogy van-e valami észrevehető változás
@bajkonurr Жыл бұрын
A Shell már most lengeti a kalapját. Köszöni a reklámot! 😉
@csabafarkas6354 Жыл бұрын
Igy kell ingyen reklámot csinálni.
@bajkonurr Жыл бұрын
@@csabafarkas6354 Szerintem ha meg lesz a 10000km a Tibor szétszedi és bizony meg fogja mondani, hogy nem állít igazat a shell az ajánlatában.... Na abból lesz majd jó műsor! Én már azt várom. 😉
@laszlotelek3820 Жыл бұрын
Nagyszerű! Várom a következő videót az eredménnyel! 🤓
@machekdzsenifer903 Жыл бұрын
Laikusként felmerültek bennem kérdések, melyekre örömmel várom a hozzáértők válaszát. :) 1. Mennyire egészséges az, hogy a leváló koksz a motorban landol? Amennyire tudom, hogy bár kemény fémek találhatók a motorban, de az ilyen jellegű anyagok könnyen felsértik a felületeket. 2. Sok videó, cikk jelent meg azokról a technikákról, melyekkel eltávolítják a motorból és környékéről a kokszot (pl. diószórás, vegyszerek stb.). Mi a fene van ebben az üzemanyagban, ami képes a kokszot leszedni a felületről? És hogy ez az adalékanyag mennyiben befolyásolja a motor hatékonyságát? Alapvetően kételkedem, hogy egy régóta használt autóban helyt tud állni egy ilyen üzemanyag és csodát tenne. Viszont azt már jobban el tudom képzelni, hogy egy újonnan (szalonból) vásárolt gépkocsi esetében a kokszosodás megelőzésében segíthet (bár ebben az esetben is az adalékanyag "jótékony hatása" a motor más részeinél is kérdéses számomra). Nagyon köszi a válaszokat előre is! :)
@janeee0110 Жыл бұрын
a korom kicsi darabokban nem okozhat nagy problémát a motorban. Mi lehet benne ? -Szerintem azt nem fogja elmondani senki sem hiszen akkor másnak is lenne csoda benzine. A megelőzésben még van ráció de akkor is kormos lesz a motor ha közvetlenül fecskendez be.
@tamaskovacs4791 Жыл бұрын
Mint sötétben tapogatózó írok, ha elfogadja, addig amíg nem kap egy "hozzáértőtől" választ. 1. Ez a kérdés egy másik kérdést szül: Feltéve, hogy valóban van ennek az üzemanyagnak tisztító hatása, mekkora koksz darabok válnak le? Szemmel látható vagy molekulányi? Tudjuk? Nem. 2. Passz. A hatékonyság (inkább hatásfok) kérdésére: Azt, hogy bármilyen adalékanyag milyen térfogat, vagy súlyszázalékban található egy üzemanyagban, az milyen hatással van az üzemanyag égési jellemzőire, azt az olajcégen kívül valószínűleg nagyon kevesen tudják. Amit tudhatunk - mert a reklámból ezt az információt kapjuk -, hogy ez a "tisztító hatású" adalékanyag csak a "prémium" benzinben van, ami részben nagyobb oktánszámú, részben kisebb arányban tartalmaz kisebb hőértékű bioetanolt, mint a "normál" benzin. Tehát a kaphatóak közül a jobbikat teszik - állításuk szerint - még jobbá.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
Telkesen jól gondolod, az olajban felgyülemlő korom és egyéb szilárd égéstermékek koptatják az alkatrészeket. Részben miattuk kell az olajat lecserélni. Ha az üzemanyag elégése során kevesebb szmötyi keletkezik az biztosan jó hatással lesz a motor élettartamára. A tisztító hatás szerintem marketing szöveg(parasztvakítás). Egy jobban elégő üzemanyaggal járatott motor tisztább lesz X km múlva mint ha gyengébb minőségűvel járatták volna. Ez szerintem biztos.
@Pinyoo81 Жыл бұрын
Kiváncsi lennék hogy egy olaj lecsapató meg egy egr kiiktatás milyen hatással lenne ha egyszer a z alkatrészek már tiszták. Tippem szerint tiszta is maradna, mert ha a szelep jól zár, akkor ezek okozzák a lerakódást.
@Kiccccsavo Жыл бұрын
Ez valószínűleg így van,de a Tibi sosem fog EGR szelepet ledugózni.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
@@Kiccccsavo Arról nem is beszélve, hogy az EGR rendszerrel működő autók égésébe keményen beletervezik az EGR-en keresztül beáramló kipufogógázt is, szóval ha azt kiiktatja az ember, a motor már nem a gyári tervezés szerint fog üzemelni.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
@@robertnagy2456 Csak alapjáraton és enyhe terhelésnél keringet vissza. Nem gond az a tulajnak ha a gyáritól jobban és tovább üzemel a motorja. Szerintem! ;)
@robertnagy2456 Жыл бұрын
@@tamasreiter9114 Nos, dízelmotornál alapjáraton teljesen nyitva van, benzinmotornál meg teljesen zárva.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
@@robertnagy2456 A teljesen nyitott egr-szeleppel a motor nem indul. ;)
@agrubera75 Жыл бұрын
Milyen érdekes hogy Becsületesneppert is a Shell V-Power szponzorálta legutóbbi útján Németországba... Szerintem ezekkel a számokkal amit a Shell igér már indulhat is a bírósági per fogyasztók megtévesztése alapján, tuti hogy nem lesz abszolút semmilyen hatása 10ezer km alatt sem.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Főleg a GDI-os motoroknál ugye...
@rtamasmail Жыл бұрын
Ügyesen mindig feltételes módban fogalmaznak (nem csak itt, lassan mindenhol) (pl. akár, vagy pl. javulhat, tisztíthat, stb.) így felejtős a pereskedés.
@cosd3799 Жыл бұрын
LOL pont ez jutott nekem is eszembe, hogy a kopasz is pont ezt nyomatta.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
@@rtamasmailÚgy úgy! A laikusok meg kész tényeknek veszik a feltételes módot ugye. Nem véletlen, hogy már érettségi vizsgatétel a szövegértés is... itt tartunk sajnos
@gyurika471 Жыл бұрын
Nagyon érdekel a teszt kimenetele. DE, mert ugye mindig van egy "de", a szívószelepekkel valyon mit is tudna csinálni egy közvetlen befecskendezéses benzinmotornál az üzemanyag? Még talán egy újabb kettős befecskendezésű motornál van is haszna a szelepek környékén, de itt max az égéstértől fejtheti ki hatását.
@Angeloo88 Жыл бұрын
Jó teszt lesz, igaz nem Shell, de szerintem már vagy 5 éve 100 assal járok. 😃Mondjuk mikor 800 volt literje akkor nem volt őszinte a mosolyom 🤣
@flycorvus Жыл бұрын
Érdemes lett volna párhuzamos tesztet csinálni, két igazoltan kokszos autót párhuzamosan használni, egyiket V-Power benzinnel, a másikat 95E10 benzinnel, LiquiMoly Speed benzinadalékkal. Tízezer kilométer után vizsgálat. Egyébként azon nem kell csodálkozni, hogy "véletlenül" minden gyártó a kis köbcentis, turbós DI motorokat erőlteti. Garantált a rövidebb élettartam a kokszosodás miatt, a húsz évvel ez előtt gyártott turbo nélküli, szívócső-befecskendezéses motorokhoz képest. Ilyen teszteket már korábban is lehetett volna csinálni, olajadalékokat, üzemanyagadalékokat, légszűrőket, üzemanyagszűrőket és mindent IS lehetne tesztelni. Másrészt hiányolom Novoth Tibit az autós témájú podcastekből, gyakrabban is vállalhatna ilyen vendégszerepeket.
@tamaskovacs4791 Жыл бұрын
Persze, mindjárt két autót és két üzemanyagot teszteljen, mert az olyan jó lenne!
@novothauto6184 Жыл бұрын
Ez megvalósíthatatlan sajnos.
@JFoksz Жыл бұрын
280000 km után nyilván a raegett dzsuvat nem fogja leszedni. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy új korától ezzel használva az autót mennyivel több az üzemeltetési költség a várható tisztítási számla ellenében. Ott ugyanis, főleg ahol szivocsatorna befecskendezés is van már hihető, hogy nem alakul ki ez a kokszosodas.
@zsolttelekes6509 Жыл бұрын
A szívó oldalon nem találkozik az üzemanyag a szelepekkel. Ott a kirakódás a beszivárgott olajtól lehet. Az " akár " kifejezés lehet 0 és 100% is.
@andsaa4642 Жыл бұрын
Kiváncsi leszek, az eredményre, én már sok éve csak 100 benzint tankolok, volt OMW, SHELL, MOl szerintem egy kicsit jobban megy az autó, de a lerakodást nem nem nézettem meg, Nissan p12 109 lovas 1,6benzines nem turbós motor. 276 000 Km
@balagepeter Жыл бұрын
Nincs túlárazva a 100-as benzin? 🤣🤣
@andsaa4642 Жыл бұрын
@@balagepeter dehogy nem, de ha van fölös pénzed adok számlaszámot utalhatsz
@balagepeter Жыл бұрын
@@andsaa4642 Persze, hogy van, én nem fizetem a hülyék adóját. Neked biztos jól megy, ha ilyen idiótaságra is el tudod szórni.
@dr.d.j.laszlo Жыл бұрын
Én nagyon kíváncsi lennék az OMV 100-as racing üzemanyagának eredményeire. Én mostmár 4 éve csakis ezt tankolom a kocsiba (Chevrolet Lacetti 1,6 sedan) - és azt tapasztalom, hogy tényleg megy, mint a rakéta, reggel pöccre indul a legnagyobb hidegben is (90%-ban Budapesten belül közlekedem vele), Eddig - lekopogom - nem kellett a motorhoz nyúlkálni.
@gaborszabo-cn7io Жыл бұрын
Placebo hatás
@dr.d.j.laszlo Жыл бұрын
@@gaborszabo-cn7io 4 éve nem kellett semmilyen szelepet (EGR, és hasonlók) babrálni a motornál, ez tény, pedig 90 %-ban Budapesten közlekedünk a kocsival, ráadásul inkább rövid távokon.
@gaborszabo-cn7io Жыл бұрын
@@dr.d.j.laszlo És működik.
@Kenyez Жыл бұрын
Megittam már pár sört, mikor a téma előkerült ezért nem teljesen biztos minden emlékem, de nekem egy MOL-os mérnök (ők év elején álltak át új adalékcsomagra) mint ha azt mondta volna, hogy néhány leges legújabb közvetlen befecskendezéses motornál már van az égéstértől független benzin befecskendezés is, pont mosási céllal. És ezekhez készültek ezek az új üzemanyagok. Erre érti a marketing, hogy típusfüggő. 98%-nál semmit nem ér, 2%-nál meg ki tudja fejteni a hatását.
Жыл бұрын
"ők év elején álltak át új adalékcsomagra" - akkor megmagyarázhatja miért rángat molos evo100-zal a CEED-em(160 tgdi). Új kora óta 98%-ban mol ment bele különböző kutakon, de tavasz környékén alig észrevehetően elkezdett rángatni sebesség tartásnál vagy enyhe gyorsításnál. Elindulásnál is jobban kellett nyomni a pedált. Gondoltam mielőtt elvinném szervizbe hogy hülyének nézzenek kipróbálok más benzint. Shell kút volt a közelben(ez még a mostani Shell kampány előtt volt), 3/4 tank 100-as ment rá és elmúlt minden problémája a gépnek. 1-2-szer visszaellenőriztem mollal és mindig visszajött a rángatás.
@laszlokerek812 Жыл бұрын
Talán el kellene gondolkozni azon mi is az alap üzemanyag. Lehet hogy pont azért kokszosodik sok motor mert fos az alap benzin?
@csabyka88 Жыл бұрын
Nem. Az elve miatt kokszosodik. Szívócsőbe fecskendező, vagy karburátoros motoroknál ez a fajta kokszosodás ismeretlen jelenség.
@BenKee79 Жыл бұрын
Nagyon jó kezdeményezés, ėn is elkezdtem használni igaz 2.0 TDi -nél de most kiderül mennyi igazság van a dologban.
@zsoltstyefko4265 Жыл бұрын
Szia Tibi! Én Zsolt vagyok és most vásároltunk egy Opel Corsa F edition típusú gépjárművet mert az előző Opel Astra már 20 éves volt G Astra és sajnos teljesen tönkrement már a motorja ezért úgy gondoltuk hogy inkább havi részletre hozzunk egy új autót és mindenképpen kíváncsi lennék egy hozzáértő embernek a véleményére hogy mégis vajon tényleg megéri-e a Shell V-power 100-as üzemanyagját használni mert nagyon szeretnénk rá vigyázni az autóra és nem szeretnénk hogyha nagyobb problémával találnánk szembe magunkat! Még nem néztem végig a videódat de már nagyon várom a végeredményt és bízom benne hogy sokat tudok tőled tanulni! Mindenesetre megköszönöm ezt a remek videót bármi is legyen a vége és igyekszem a te szakértelmedre hagyatkozni hogy mégis mit is illetve milyen üzemanyagot vásároljunk!
@skypatrik Жыл бұрын
Tibi! Lett saját oldalad! Gratulálok!
@novothauto6184 Жыл бұрын
Köszi már pár éve vegetál
@krisztianpalotai8867 Жыл бұрын
Üdvözlet!Renault Master 2.3dci 530ekm,csak prémium dízellel jártunk vele... Semmi baja,a dpf meg egr vagy mi,azt se tudjuk hol van benne!Kb 1literrel fogyaszt kevesebbet a prémiumdieselből!Olajat nem"eszi",semmilyen meghibásidás nem volt,minden eredeti,a motor bontatlan!
@MudriDani76 Жыл бұрын
Azt nem írja a reklám,hogy a közvetlen befecskendezéses benzinesre értik-vagyis megtisztíthatja a befecskendező fejeket és a szívőcsőbefecskendezéses benzinmotor szívószelepeit is letisztíthatja...esetleg.. vagy nem. A közvetlen benzin befecskendezésnél a szívószelep lerakódás okai: 1.A kartergáz olajpárája ráég a forró szívószelepre. 2.A szelepszárszimmeringeknél leszivárgó motorolaj ráég a szívószelepre. 3.leállításkor a félig elégett keveréket visszabüfögi a motor a nyitott szelepeken keresztül...ami szintén ráég a szelepekre... Ha nincs szívócső befecskendezés akkor semmi nem fogja megtisztìtani a szelepeket a koksztól.Csak a dióhéj,vagy a csavarhúzó,vagy a szelepcsere...
@novothauto6184 Жыл бұрын
Nem írja, de azt sem, hogy nem. Szívócső/csatorna befecskendezésű benzinmotor szívószelepeit viszont nem kell tisztítani, mert az csak akkor szennyeződik, ha valamilyen mechanikai hiba van a motorban, amit viszont csak alkatrészcserével lehet megjavítani.
@TechToolSpace Жыл бұрын
Én személy szerint már nagyon várom az eredményt. :)
Жыл бұрын
A teszthez még egy kis kiegészítő javaslat. Ha kérhetlek, csinálj egy gazdasági megtérülési számítást is a teszt végén a tisztánlátás jegyében. Nehogy úgy járjunk mint a Calgonnal. Másrészt, amikor pro vagy kontra hoz egy eredményt, az általad végzett teszt, kérlek értékeld azt a felvetést is, hogy ha pro akkor miért nem írják elő a gyártók a használati feltételek között a kötelező használatát, vagy kezdeményezik az üzemanyagokra vonatkozó szabványok megváltoztatását?
@novothauto6184 Жыл бұрын
Nem szeretnék kilépni a kompetenciáimból. Egyszerűen szétkapjuk a motort, és megnézzük milyen lett.
Жыл бұрын
@@novothauto6184Az igen kiváló, mert akkor még csak saccolni sem kell, hogy mennyibe kerül a javítás költsége. Azt meg igen könnyen kiszámolhatod, hogy mennyi plusz költséget jelentett számodra adott távolság megtétele mellet a prémium üzemanyag használata. Innen mindenki ki logikázhatja, hogy a saját járművén jellemző e ez a típusú meghibásodás és jellemzően az nagyjából mekkora távolság, (pontosabban, hány liter üzemanyag felhasználása) után szokott jelentkezni. Így feketén fehéren láthatja, hogy spórólhat és mennyit, vagy ellenkezőleg pénzt dob ki a prémium reklám prémium életérzésével. A plusz üzemanyagadalék környezeti hatásainak megsaccolásával nem is terhelnélek, ennek ellenére a Shellnél gondolom ez ügyben is végeztek vizsgálatot, kár hogy azzal nem dicsekszenek, mert akkor ez ügyben is tisztábban láthatnánk.
@gaborvarga1038 Жыл бұрын
Ugyanolyan autóm van mint neked,2 éve van nálam az autó én azóta csak V povert tankolok bele. Az összes tankolási számlát megőrzöm azóta.
@hugac5aka Жыл бұрын
~70Ft a különbség a normál meg a racsing üzemanyag között, ami 8 literes átlagfogyasztás mellett, 10 ezer Km-es távon, nagyjából 56.000Ft többletet eredményez. Nyilván nem éri meg.
Жыл бұрын
@@hugac5aka Akkor extrapoláljunk. A közvetlen befecskendezéses motorok fokozott koksz lerakodásából eredő problémák, általában 150-250 ezer kilométer megtétele után jelentkeznek előszőr, ha egyéb meghibásodás, nehezített üzemi körülmény, hibás vagy elhanyagolt karbantartás nem volt. Ezek szerint 840,000-1,400,000 Huf extraköltséggel lehet, elméletileg megelőzni egy nagyjából (ugyanekkora ?) értékű javítást. A javítás költségét még nem ismerjük. Várjuk meg a teszt végét, abból talán ez is kiderül. És más szempontok és tényezők figyelembe vétele sem lenne hátrány.
@dzsingiszkan10012 ай бұрын
Nem lenne baj,az üzemanyagokkal,ha nem lopnák el az oktánszámot belőle.
@oliver4711 Жыл бұрын
Kíváncsian várom a folytatást! Nekem dieselem van, és én is most a tisztítás miatt vettem bele egy teli tank ilyen shelles-fullos gázolajat. Elotte fura hangja volt, mert egy kis étolajat is tettem a tankba, de már úgy veszem észre hogy jobb a hangja a motornak. T4 2.5
@otigreengit9773 Жыл бұрын
Leirod miert raksz bele etolajat? regiek telen kis benzinnel szoktak javitani a gazolajat
@Like-xw1ph Жыл бұрын
Az Arallal már láttam független videót és ott a prémium üzemanyag eléggé megtisztított mindent, úgyhogy szerintem jelentős lesz a változás.
@cs5799 Жыл бұрын
felniket is?
@Kiccccsavo Жыл бұрын
@@cs5799 Azokat kétszer is :)
@MrKanyas Жыл бұрын
@@cs5799😂
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
Így látatlanba nem hinném hogy tisztít, viszont azt el tudom képzelni hogy kevesebb lerakódást okoz mint az "olcsó nyál".
@Gyoszor Жыл бұрын
újkora óta (6 éve és 40ekm óta) csak molos 100asat tankolok az 1.4T eskrosszba. Most cseréltem gyertyát van egy ilyen majdnem rádió minőségű fotóm az endoszkóp kameráról, a dugók tetejéről. Há' nem volt őszinte a mosolyom mikor megláttam. Én olyan fémtiszta közeli állapotokat vártam volna.. A CR250R kétütemű dugó teteje sokkal szebb 10 év és 120 üzemóra után. Az tényleg majdnem fémtiszta, a széle körbe abszolút olyan mint mikor kivettem a dobozból. Egyikkel sem sokat megyek. De mindkettőben mol100 van mindig. Fényképet emailben tudok küldeni.
@laszlobertapercy5210 Жыл бұрын
Reprezentatívabb lenne olyan motorral tesztelni, amiben van port befecsekendezés is a közvetlen mellett, mert ott az üzemanyag éri a szelepeket is, de mindenképpen érdekes lesz! Lehet, hogy én is letesztelem az EA888 Gen3-al.
@janeee0110 Жыл бұрын
amelyik befecskendező mossa a szelepet az akkor is tiszta ha nem 100-as és nem shell
@laszlobertapercy5210 Жыл бұрын
@@janeee0110 hétvégén megnézem endoszkóppal. :)
@xsonzoloster Жыл бұрын
Mikor lesz meg az eredmény?
@GyulaPalfi Жыл бұрын
Az ígérteben van egy és/vagy kifejezés, amit nem vettél figyelembe. Azaz egy közvetlen befecskendezéses autónál nem ígéri a szelep megtisztítását. Ott nem "és", hanem csak a "vagy a befecskendező" az ígéret.
@csordasbalazs7966 Жыл бұрын
Engem az érdekelne hogy lerakódást okozhatja-e az is ha ACEA A1-A3 olaj helyett, C2-C3 olajat raknunk a motorba. Viszkozitás ugyan az csak ACEA-ban van eltérés. Természetesen Minőségi olaj van az autóban Motul 8100 X-Clean EFE választ előre is köszönöm.
@ferenchegedus1994 Жыл бұрын
ACEA teljesítmény szint a HTHS 150c°-os viszkozitást adja meg. (HTHS = magyarul nagy hőmérséklet nagy nyírás) Értéke 3.5 kPas alatt kritikus lehet, mert megszakadhat az olajfilm nagy igénybevételkor a főtengely csapágyakban. Ha ez 3.5 akkor 'vastag' olajról. Tehát az ACEA HTHS viszkozitásnak semmi köze a kokszosodás mikéntjéhez. (Amit a gépkönyv megenged, azt kell a motorban használni.) Ennek megfelelően az ACEA C1-C2 2.9) - 'vékony' olajnak mondharó, az A1-A2 is (jelölés 2016-tól megszűnt). ACEA C3-C4 >3.5 - 'vastag' olajnak számít (A3-B3 és A3-B4 is 'vastag' olaj.) ACEA C5
@ferencklein7512 Жыл бұрын
Kedves Tibor! Nem igazán értem mit szeretnél így bizonyítani? A dióhéjszórás sokkal hatékonyabb? Persze ott közvetlen találkozik a dióhéj a szívórésszel. A kiválasztott teszt autónak a szívóoldal felöli része hogy találkozik az üzemanyaggal? Nagyjából sehogy. Akkor mit is várunk? Elméletileg szívórészen levegőtkap a motor, akkor mitől kokszosodik? Ja hát persze az egr szelep visszavezet egy kis kipufogó gázt meg úgye van egy kis kartergáz ha jó a motor ha nem akkor sok van még egy turbo is az is engedhet olajat a szívórészbe és a szelepszáron is juthat be. Vagyis ha ezeket az olajosdolgok ugyanolyan mértékben szennyezik a szívóoldalt és továbra sem érintkezik üzemanyaggal ami tisztíthatná akkor nem várhatunk semmilyen csodát. És ez csak az egyik oldala a motornak! Mi van a kipufogó oldalán ? Azt miért nem vizsgálod ? Tisztelem és becsülöm a munkásságod de ez nekem most egy kicsit egyoldalú.
@tiborszatmari4200 Жыл бұрын
TUDJA VALAKI , HOGY A MOL OLAJAKNAK MIERT VAN OLYAN BÜSZKE ÁRUK ?
@zoltanschukmann3047 Жыл бұрын
Tibi saját tapasztalatom prémium gazolajjal.nissan nv 200.1.5dci.szalonbol kihozva csak Shell prémium gázolaj tankolva.most 430.000km van benne soha semmi gond.egyszer 400.000km nél ki szedtem az egr szelepet.semmi koksz lerakodàs.soha semmi motor gond.motor még bontva se volt .
@novothauto6184 Жыл бұрын
Nekem is jó tapasztalataim vannak a 460 ezret futott dízel Fiestámmal, csak prémiumot tankoltam bele. Sima gázolajjal borzasztóan jár hidegen.
@robindon5560 Жыл бұрын
Köszönöm a videót, ez disel autóval is így működik?
@mraksi Жыл бұрын
Race VersenyElektonos E-charge DC üzemanyagot is fogod tesztelni? 😁🔋
@zolizmint693711 ай бұрын
már a shell-nél(saját mérnökük) is megmondta hogy a közvetlen befecskendezésű motoroknál ez nem működik... akkor miért lett tesztelve? :)
@novothauto618411 ай бұрын
Egyrészt teleharsogják vele a marketinganyagot, másrészt a dugattyúkra fecskendez, tehát azt kell hogy tisztítsa.
@TheOzi1985 Жыл бұрын
én 2016 óta csak a Prémiumot vagyis a 100 -ast tankolom a kocsiba azóta csak gyertyacsere volt meg pár gyújtótrafó csere korábban és ennyi ami a motorhoz köthető.
@dummy3333 Жыл бұрын
Úgy lett volna jó, ha 1-2 dugattyút/szelepet kicserélsz, majd a teszt végén összehasonlítod a bent maradtakkal, egymás mellé téve őket, hogy tisztábbak lettek-e. (Persze egy jó motort, pláne sajátot, nem bont meg az ember.)
@DozerTibi Жыл бұрын
Haliho. Van mar fejlemeny?
@gabornemeth6790 Жыл бұрын
Nekem egy kicsit másabb jellegű kérdésem lenne;A polc élén található három kifüggesztett kép közül a középső,melyen a "faszerdő" szó áll,mit is takar pontosan?😁
@novothauto6184 Жыл бұрын
,,Isten hozta városunkban"
@csabyka88 Жыл бұрын
Szerintem ez akkor működik, ha egy 0 km-es motorba csak ilyet tankolnak, egy másik 0 km-es motorba pedig alap benzint, majd a két autót ugyanúgy használják. Sacc 200 ezer km után érdemes lehet megnézni, van-e különbség. Ha le is tisztítja a kokszot, felmerül a kérdés, hova lesz? A dióhéj levakarja, ezt értem, de a benzin?! Ez inkább hit, én is prémiumot tankolok a dízelbe. Se nem erősebb, se nem fogyaszt kevesebbet, de hiszem, hogy a porlasztók a magasnyomású, és úgy egyáltalán az egész üzemanyagrendszernek jót teszek vele. A fórumokon lehet csodákat olvasni, hogy a prémiummal sokkal erősebb, én ezeket nem hiszem el.
@greg1158 Жыл бұрын
Én ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy az OMV prémium benzinnel az 1999-es 1.5-ös Mazdám emelkedőn terhelve nem csörgött be, minden más fossal igen, plusz tényleg kevesebbet fogyasztott kb 2-3 decivel. a Teljestményén viszont nem igazán éreztem akkora változást hogy feltűnjön.
@csabyka88 Жыл бұрын
@@greg1158 Én végigpróbáltam a 3 nagy kút prémium és alap dízelét, semmi eltérést nem tapasztaltam. Volt adagolós dízelem, most common rail van, de semmi extrát nem ad a prémium.
@JánosDeák-q7g Жыл бұрын
Ha a Shell ezt álltja,akkor valószínűleg már letesztelte és ők is készítettek előtte-utána videofelvételt a kapott eredményről. Kerestem a videójukat de nem találtam. Tud valaki segíteni,hogy hol látható?
@salvatoresalvataggio Жыл бұрын
A szelepekkel kapcsolatban: Lehet olyan motor üzemmód, amikor nyitva van még egy kicsit a szívószelep a sűrítés idején is.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
A sűrítési ütem a szelepek(vagy csatornák) zárásánál kezdődik. ;) A dekompresszor a kipufogó szelepet tartja nyitva egy darabig (vagy pöccint rá egyet) a sűrítési ütemben..
@janeee0110 Жыл бұрын
van olyan ciklus de akkor sincs még a hengerben a benzin
@tokitudja142 Жыл бұрын
Szelepösszenyitáskor elviekben érintkezhet a benzin a szívószelep hátoldalával is. Én nem tudom mikor lövi be a benzint a közvetlen befecskendező, de lehet, hogy nem teljesen sűrített levegőbe küldi mint a dízel, hanem szíváskor bekavarja a levegőbe, bent a hengerben, hogy a perdület révén egyenletesen eloszoljon?
@janeee0110 Жыл бұрын
@@tokitudja142 szelepösszenyitáskor a benzin kimenne a hengerből így nem lenne értelme a befecskendezésnek. Van hogy úgy fecskendez be mint a dízel ezért lesz korom a rendszerben és akkor is tud befecskendezni amikor a dugattyú lefele mozog.
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
@@tokitudja142 Elviekben sem. Összenyitáskor a kipufogógáz lendülete indítja meg a levegőt az égéstérbe (befele) hogy ne a dugónak kelljen majd miután megfordult és elindult. Nagy gázon homogén keverékkel üzemelnek, a szívóütemben(minél hamarabb) fecskendez, hogy legyen ideje elpárologni elkeveredni a benzinnek a levegővel mire jön a szikra. Kis gázon a sűrítési ütemben a lehető legkésőbb fecskendez hogy ne keveredjen el, a gyertyánál legyen egy kis jó keverék ami elégeti az égéstér többi részében található (szikrával nem gyújtható) erősen szegény keveréket. Ennek az inhomogén üzemmódnak köszönhetően lett kisebb a fogyasztás mint a hagyományos motoroké.
@andrealorinser3504 Жыл бұрын
(nem szponzorált) tehat szponzorált?😃
@Alfaforever00 Жыл бұрын
SOCAR nano 100.. Hidjetek el ez a legjobb benzin 😉
@hnsz2002 Жыл бұрын
Laikusként: azt mondod kíváncsi vagy, hogy a szívószelepet hogy takarítja meg, mert oda nem megy üzemanyag... És akkor a koksz mitől van ott? Kicsapódik a friss hegyilevegő?
@tokitudja142 Жыл бұрын
Kipufogógáz visszavezetésről, meg kartergázról hallottál-e már?
@hnsz2002 Жыл бұрын
@@tokitudja142 Igen. És akkor miért ne lehetne az üzemanyagban olyan adalék, ami a kipufogógázzal visszakerül oda?
@janeee0110 Жыл бұрын
@@hnsz2002 azért mert a képletből a gyújtás részt kihagytad így minden adalék elég
Жыл бұрын
Oda van írva a marketing anyagba, hogy: "akár 100%..." Az akár egy elég fontos szó jelen esetben, nem ígérnek olyat, hogy teljesen le fogja pucolni. Ha egy minimális tisztulás lesz, az már a Shellt igazolja - legalábbis az állításukat igazolja, és nem azt, amit sugall a marketing.
@novothauto6184 Жыл бұрын
Izgatottan várom az eredményt.
@1977Petya Жыл бұрын
@@novothauto6184mi is
Жыл бұрын
@@novothauto6184 Még egy apróság, a reklámanyag egyetlen halvány utalást sem tesz arra, hogy konkrétan, a közvetlen befecskendezéses motorok szívóoldali szelepjeivel bármit is tenne. És igen az a feltételes mód igen fontos, mert jelentheti azt is hogy a menyországba jutsz, meg azt is hogy a purgatóriumba, és még azt is, hogy max a sarki kocsmába. A lényeg az, hogy a feltételes mód miatt nincs mit szamon kérni.
@novothauto6184 Жыл бұрын
@De tesz rá utalást, csak ide nem lehet kepet feltölteni. A facen felraktam kommentbe.
@novothauto6184 Жыл бұрын
@Plusz a szívőcső, vagy szívócsatorna befecskendezésű motor szelepeit minek tisztítani, azok nem kokszolódnak.
@szabolcsgergely1931 Жыл бұрын
A szelep előtt a bemutatott motornál nincs elégetlen benzin.A szívó szelepen csak levegő megy be és a némi égéstermék áramlik vissza.
@black_Umbrella84 Жыл бұрын
Pár gondolat megfordult a fejemben: -Igazából a hiba gyökéroka az maga a befecskendezés módja (direkt), ezt kijavítan nem lehet már (szar tervezés-konstrukció) -A Shell lobbizott ezért a befecskendezési módszerét, hogy később "feltalálják" rá a "megoldást"/tüneti kezelést, ami vagy működik vagy nem... -A Shellnek nincs köze a gyökérokhoz, csak reagált egy piaci résre, ami működik vagy nem...
@palenikz Жыл бұрын
Tibor de hova tunik a koksz? Netan feloldja es eltunik eges kozben? Kivancsi vagyok a vegeredmenyre.
@npetike11 Жыл бұрын
Nagyon várom én is az eredményeket! Lesznek részeredmények is? Például 1,5,10 tankolás után mi látszik?
@novothauto6184 Жыл бұрын
Nem valószínű.
@tibormadarasz7412 Жыл бұрын
Ott a szövegbe az "akár "szócska, amit a marketingesek szeretnek használni"átbakszni"😂😂👍🍺
@zoltannovak Жыл бұрын
Na erre kiváncsi leszek!
@sandorincze7009 Жыл бұрын
Ott van az '"akár" szócsaka a mondatban, emiatt ez nem vonatkozik minden motortípusra, ha jól sejtem, a közvetlen befecskendezésesre kifejezetten nem. Inkább abban az esetben lehet hatékony, ahol az üzemanyag mossa a szelepeket. De ezzel a Shellnél is tisztában vannak, ez sztem csak ügyes és becsapós marketingszöveg. Amit ígérnek azt tudják ezáltal tartani..
@meridian974 Жыл бұрын
eredmény mikorra várható majd? Azaz 10K km-t mennyi idő alatt autózol el? Mert én kábé 16 hónap alatt :P Apám meg amíg taxizott 3-4 hónap alatt...
@novothauto6184 Жыл бұрын
Kb február.
@fileferenc7920 Жыл бұрын
Nem értem ezt a nagy hype-ot. A 90es evek óta forgalmazzák a vpower üzemanyagot, már akkor azzal hirdették, "ha tiszta jobban muzsikál". A mol is ugyanezt ígeri, és rendszeresen felmerül a kérdés mennyivel jobb a prémium benzin (amikbe általában van tisztító oösszetevő), mint a hagyomanyos.
@tamaskovacs4791 Жыл бұрын
Úgy van: régóta rendszeresen felmerül a kérdés, de még senki nem tudott válaszolni rá. Lehet benne hinni vagy nem hinni. Most legalább felvállalta valaki, hogy utána jár.
@greg1158 Жыл бұрын
Egyszerű a válasz. Annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül. De jobb, az tény.
@gyorgy-h5w Жыл бұрын
@@greg1158 Az a tény, hogy egy 20 éves kocsinál sokkal olcsóbb egy motor general, mint hogy null kilóméteres kora óta prémium benzinnel tankoljam, szóval sima 95 omv és kész.
@ferenchegedus1994 Жыл бұрын
Gyártók szerint elégséges minden harmadik tele tankoláskor prémium 100-ast - vagy 98 E5-öt - tankolni. A megfelelő tisztító hatást így is kifejtik. A 100-as nyers benzin - értsd adalékolás előtt - alapból nagyon agresszív a magas benzol, xilol, toluol, MTBE, ETBE stb. összetevői miatt. Annyira, hogy egyes alkatrészeket károsíthat. (Pld lelazult benzintank heveder oka sok esetben nem az acélpántok korróziója, hanem a műanyag tank zsugorodása.) A tisztító hatása alapvetően nem a V-Power adaléktól van. Az adalék egyik fő funkciója: kenni és védeni a dugattyú égéstér felőli lehúzó gyűrűket és az injektorokat.
@greg1158 Жыл бұрын
@@gyorgy-h5w ez is egy szempont, de én pl nem szeretném motorgenerálra vinni a kocsimat, hogy ott álljon hetekig aztán vagy jó lesz vagy nem.
@lacitoth9711 ай бұрын
Nos én nem tudom mennyire van ebben mágia vagy ilyenek Van egy 2018-as 1.5 ecoboost ford kugánk. 36 ezer km-el vettük. Kb 46 ezertől (ársapka törlés) tankolunk bele csak a Mol 100-as prémiumját most van benne 64 ezer és sokkal jobban reagál a gázra, turbó hamarabb pörög. Most ez lehet hülyeség de tényleg jobban megy. Van és a 95-el evett 8,9-et Ezzel eszik 7.3-at
@Christian-hj2ms Жыл бұрын
Mikor varhato az eredmeny?
@novothauto6184 Жыл бұрын
Kb február.
@peterbertalan1529 Жыл бұрын
Üdv..Màr én is kivàncsi vagyok😎
@fandlattila1882 Жыл бұрын
Mint ahogy a videóba is mondtad, én is így gondolom. Egy közvetlen befecskendezéses autónál fizikai képtelenség, hogy a szívó szelepet is meg tudja valamennyire tisztítani. Ezt inkább egy szívósori befecskendezős tudná teljesíteni. Viszont, a dugattyú koksz lerakodását azt illene mérsékelnie. Hát, nagyon kíváncsi vagyok a teszt eredményére.
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Szívóoldalon van "infúziós" megoldása több cégnek, ahol a szívóoldalon kell becsepegtetni adott intenzitással a lötyit, így az garantáltan eljut a szelepek tetejéhez is.
@fandlattila1882 Жыл бұрын
@@robertnagy2456 Igen, ezt videóban láttam. Az a dolog még működhet is.
@micsu198211 ай бұрын
Az hogy fele annyi bioetanolt tartalmaz a 100as vpower benya mar megerheti annak aki nem 5 evente csereli az autojat.
@barnagy Жыл бұрын
És mi a helyzet a dizelekkel?
@balagepeter Жыл бұрын
Abba nem jó a benzin.
@richardhorvath7237 Жыл бұрын
A véleményem ,hogy jó lesz az! A kérdés inkább az, hogy a szelepeken miért van lerakódáűs, és tulajdon képpen mi aza lerekódás ami rajta van? Elvileg egy közvetlen befecskendezésnél, nem is lehetne rajta larakódás, mivel nincs ami ráég. A levegőnek nem szabadna ráégnie. Akkor az ott micsoda a szelepszáron? Egyszerű a képlet nem?! CSak kérdem inkább! Kijut az égéstérből az üzemenyag egy nagyon kis hányada, és az ég rá nem?! Vagyis rossz a szelepzárás időzítése. Ha ez igaz, egy apró módosítással lehetne köszöbölni a problémát a gyártónak. Kérdés, hogy miért is nem teszik ezt? Egy kicsit drágább módosítás lenne a szívószelep elhagyása végre az autóból. Miért nem lehet gázt bejuttatni egy injaktoron keresztül, és nem csak az üzemanyagot? Persze kellena benzinesbe is nagynyomású pumpa ami megint egy hibalehetőség. De miért nem lehet azt is könnyen hozzéférhető helyre rakni, és könnyen javíthatóra megcsinálni? Vannak itt problémák, amiket eszük ágában sincsen orvosolni a mérnököknek. Ezért jó a wankel motor. Miért nem fejlesztik tovább? Mert nem cél, hogy jó, és örök legyen egy motor. Remélem majd egy kínai vcég egyszer piacra dobja, aztán tönkre megy minden motorgyártó cég a világon! :D
@TamangoDesign Жыл бұрын
Na akkor a vergődésedre részben a válasz : - vannak motorok ahol szelep egybenyitás van azaz még nem zár be a kipufogó szelep de már nyit a szivó , gondolom érted hogy itt kijuthat egy kis égéstermék a szivószelepre - az Egr visszavezetés a szivótorokba történik tehát a trutyi a szivószelepeken rakódik le És még van pár dolog de ez a te szintedhez egyelőre elég ....🤨
@lemezlovagok Жыл бұрын
Ez mi? "Shell V-Power Racing 100 benzin 10 000 kilométeres teszt (nem szponzorált)" jó cím, jó ötlet, becsülendő de 13 percig magyaráztad hogy fogsz csinálni egy ilyen tesztet, még szerencse hogy folyamatosan beletekertem így csak 2 perc ment el az életemből és okosabb nem lettem, amit a cím igért azt nem tudtam meg. Lehetett volna a címe mondjuk Shell V-Power Racing 100 benzin 10 000 kilométeres tesztet fogok csinálni vagy szeretnék csinálni elmondom miért, vagy első rész innen indulunk, vagy valami hasonló (nem szponzorált)" máris nem néztem volna meg csak a 2. részt ahol ki is derül valami 🤔
@novothauto6184 Жыл бұрын
Aki 15 másodperces videókra vágyik, annak ott az insta.
@laszlovona Жыл бұрын
nem kell V power.. 4 piros R8 trafó kell bele❤ minden más csak kacsa...😂😂.. darflyon kell még amúgy körbekérdezni, hogy mit érdemes 😂😂
@csabajuhasz7584 Жыл бұрын
Szia! Kiv vagyok a tapasztalatokra! Én azt tapasztaltam hogy az időnként p0420 hibakód után ha prémiumot tankolok a hiba eltűnik. Valamivel biztos jobb mint a sima 95-ös. Bevásárlóst még soha nem tankoltam, de az ár valamit ebben az esetben is tükröz..
@zodiatti1825 Жыл бұрын
en egyszer tankoltam a shellnel Diesel extra szuper gazolajat akarmi is a neve a dragabbnak . Autopalyazok 99%ban ugynazon az uton. Ekkor majd 2 literrel fogyasztott tobbet a diesel autom es baromira nem ereztem semmi kulonbseget se nem volt jobb a hangja se a dynamikaja. Ok kis ccm es keves paci de a 2 l /100km kulonbozet szembeotlo volt. Azota maradok a diskont automata kutaknal fokent Hofer es JETeknel. ezeknel a sima diesellel mindig konstans a fogyasztasom akar fuj akar esik akar meleg akar hideg van es meg ocsob is mint a shell....
@zsoltsvelta Жыл бұрын
Na ez friss videó akkor várhatunk
@cosd3799 Жыл бұрын
Fizetett reklám?
@novothauto6184 Жыл бұрын
Annak tűnik?
@cosd3799 Жыл бұрын
@@novothauto6184 Az?
@novothauto6184 Жыл бұрын
@@cosd3799Elég humoros feltételezés, hogy a Shell lehajol egy 900 feliratkozóval rendelkező youtube csatornához... Gondold, aminek akarod, nincs jelentősége.
@cosd3799 Жыл бұрын
@@novothauto6184 Az nem számít a videót már 23 ezren látták kulcsszavak és ajánlások alapján, nekem is úgy dobta ki az algoritmus :)
@gyorgy-h5w Жыл бұрын
Igen
@szekreny0 Жыл бұрын
A döcögős beszéd miatt, felraktam a lejátszási sebességet x1.25-re. Megéri. 😂
@rakosipeter7446 Жыл бұрын
Nem ártott volna, átfogó hengertömítettség és teljesítmény mérést végezni, teszt előtt, és után.
@whistle194 Жыл бұрын
Nem ártott volna, és egy külső belső tiszítás sem ártott volna és futóműellenőrzés sem vált volna kárára. Ha nem esne le, elmondom magyarul is. :) A hengertömítettségnek gyakorlatilag nincs köze a tisztítási folyamathoz és az ilyen jellegű kokszosodáshoz.