Bardzo dobry film! Dziekuje, pomogles mi bardzo :)
@jolantapaka87416 жыл бұрын
wszystko super, ale czas wrzucić filmiki z trudniejszymi przykładami ;) ramy z komorą zamkniętą itp
@BigDreams09 жыл бұрын
A jak spód byłby u góry belki pionowej, która leży po prawej stronie ramy to jakie stosujemy znakowanie?
@pavmybox3 жыл бұрын
A szczyt paraboli nie powinien byc w punkcie ekstremum?
@TheXNickOx8 жыл бұрын
Jeśli mogę na coś zwrócić uwagę, to przy wykresie momentów w ryglu wygląda jakby maksimum nie było w punkcie, gdzie wykres sił tnących przecina oś pręta, ale lekko z prawej strony. U mnie na wydziale traktowane jest to jako błąd.
@EduPandapl-hn5cl8 жыл бұрын
Dzięki za komentarz, oczywiście dobrze prawisz, tylko ciężko było mi narzędziami z power pointa narysować to ładniej, na przyszłość postaram się być bardziej estetyczny :)
@parysyt5849 жыл бұрын
Bedą ramy z prętem skośnym?
@rafaz7053 жыл бұрын
14:45 z całym szacunkiem do filmiku, bo jest na fajny, ale tutaj na prawdę przekombinowałeś moim zdaniem. Sam wcześniej mówiłeś, ze tam gdzie zerują nam się siły tnące to tam będzie extremum. Skoro więc chcemy znaleźć ten punkt to nie lepiej przyrównać wzór na siły tnące, tj. Q(x) = -25 +10x do zera ? mamy banalne równanie 0=-25 +10x które rozwiąże nawet 10 latek w podstawówce, a i lepiej sobie zapamiętać przyrównanie wzoru do zera w przypadku gdyby nie dało się tego tak łatwo wywnioskować z rysunku.
@EduPandaPl Жыл бұрын
Cieszę się, że filmik się podoba :-) Co do zasady to ja się zgadzam! Ale dobrze jest znać obie metody, ta wersja którą pokazujemy jest bardzo przydatna kiedy z jakiegoś powodu nie chcemy zapisywać równania Q(x), a takie sytuacje się czasami zdarzają :-)
@rafaz705 Жыл бұрын
@@EduPandaPl Wow, odpowiedź po takim czasie, szanuję xD.
@EduPandaPl Жыл бұрын
Nie ukrywam że odpisując na komentarze sprzed lat (dosłownie) czuje się jak leniwiec Flash ze Zwierzogrodu ;-) Przepraszam za to że mieliśmy taka kiepska politykę odpisywania na komentarze, staram się to teraz zmienić, mam nadzieję że przyda się to kolejnym widzom :-)
@rafaz705 Жыл бұрын
@@EduPandaPl Nie pisałem tego z jakimś zarzutem, po prostu mnie to bardzo zaskoczyło, ale jak sami stwierdziliście może się to komuś przydać w przyszłości i w pełni się z tym zgadzam.
@ultranxyz10029 жыл бұрын
Będzie film ze skręcania? :)
@aleksandraprzybya66563 жыл бұрын
Przydałby się jeszcze filmik jak zrobić sprawdzenie węzłów
@janwilkowski56939 жыл бұрын
Można liczyć na filmik z ram przestrzennych?
@EduPandapl-hn5cl9 жыл бұрын
+Jan Wilkowski W pierwszej kolejności mamy w planach zginanie proste, zginanie poprzeczne, a później się zastanowimy :)