Dopiero kilka dni temu trafiłem na Wasz kanał. Praktycznie całe dorosłe życie jestem związany z budownictwem, ale uważam, że człowiek cały czas się uczy, dlatego z ciekawością oglądam Wasze odcinki. Brawa za kreatywność- trzeba zachować otwarty umysł zamiast ślepo wierzyć w to, co napisane. Bardzo przyjemnie się Was ogląda. Pozdrawiam.
@annakowalska11895 ай бұрын
Super, dzięki że się podzieliliście doświadczeniem. 🤩
@roqford5 ай бұрын
Dziękuję za sporą porcję wiedzy praktycznej, powodzenia i bezpiecznej pracy w przyszłości!👍
@wobectego54225 ай бұрын
Poddasze dobrze wyszło, a nagranie do nas przyszło - dwa sukcesy!
@rafalkozlowski765 ай бұрын
Nie przeczytałem wielu komentarzy pod filmem….. ale dziwi wybór metody. Mam takie poddasze 50 m2, i poziomowałem podłogę przy użyciu zwykłych łat drewnianych 4x6 cm, łaty co 50 cm pod osb 22 mm 2,5x1,25 m bez piórowpustu. Belki stropowe drewniane co metr powykrzywiane, różnice w poziomie do 5 cm jak to w starym domu. Podkładki cięte drewniane jakie były potrzebne, dodatkowo poprawiałem poziom filcem technicznym grubości 1 cm, czasem jak bela stropowa frunęła za wysoko obrywała piłką do drewna i dłutem, wycinałem bruzdy pod łaty; wkręty do drewna 120 mm na torx. Podłoga wypoziomowana w 2 dni. Upakowanie wełny i paroizolacja 1 dzień. I 2 dni na płyty z docinkami. W waszej metodzie jest jeden minus-wkręty mocujące poprzeczne kantówki to za mało jak dłuższe lata. Dołożył bym kątowniki ciesielskie od spodu i zmocował kantówki z krokwiami. Macie duże pokłady cierpliwości. Pozdrawiam 😉
@andrzejkozak55685 ай бұрын
Witam i pozdrawiam, łapkę w górę zostawiam :)
@DomBezKredytu20305 ай бұрын
Nowy na pokładzie, super kanał , pozdrowienia
@SzutoDoIt5 ай бұрын
Cześć! Wpadłem na Wasz kanał przypadkiem, odpoczywając po swojej budowie (heh człowiek już tym żyje na maxa). Powiem szczerze - świetna robota i dobre patenty... Wrzucam na subskrypcje, bo sam lubie rzeczowe gadanie i robote ;) Pozdrawiam!
@robokpl5 ай бұрын
dlatego najlepiej zaznaczyć na bicie (im większa odległość od śruby tym bardziej przekosisz)
@wewwew96995 ай бұрын
A najlepiej poziomować do kołnierza na śrubie, praktycznie zero poprawek poziomicą ;)
@sliwa955 ай бұрын
O, Robin de Jongh tym razem, szanuję. Też już na jego filmy trafiłem.
@grzegorzkrajkowski41985 ай бұрын
Super robota, podziwiam Was, macie bardzo dobre pomysły, rozwiązania, 👏👏👏👍👍👍💪💪💪
@tomaszfilipski32155 ай бұрын
Nie przeklinam,ale tak Was lubię że k...a czekam z utęsknieniem z jakiś filmikiem! Pozdrawiam!
@mbomam895 ай бұрын
kurwa*
@SobieRobieАй бұрын
No to jest :D
@fotoamator15 ай бұрын
Do wypoziomowania wystarczyło do jętek przybić z boku deski o prostych krawędziach, wszystkie wyrównując do jednego poziomu. Poziom ten można ustalić za pomocą sznurka, rozciągniętego poprzecznie do jętek, lub długich profili do regipsów, traktując najwyższe miejsce jako punkt referencyjny. Gdy już deski wzdłuż jętek byłyby przybite, lub przykręcone "pod sznurek" można było wtedy dodać elementy poprzeczne. np na wieszakach typu U, albo nawet na zwykłych kątownikach Straciliście dużo czasu i wysiłku na zabawę ze śrubami poziomującymi. Do tego podłoga nie będzie tak stabilna jak na pełnym podparciu kratownicowym. Dodatkowe odeskowanie cienkich jętek z dwóch stron wzmocniłoby również nośność podłogi i zmniejszyło jej ugięcie. Pzdr!
@SobieRobie5 ай бұрын
To przypadek pierwszy o którym mówiliśmy. Sprawdziliśmy jak to działa i niestety nie tak pięknie jak w opisie. Czasu poszło zdecydowanie mniej, kosztów też.
@fotoamator15 ай бұрын
@@SobieRobie Zrozumiałe, ale są sposoby by tak to zrobić by nie było luzów. Trudno opisywać bez pokazania. A nawet jeśli gdzieś wyjdą milimetrowe niedopasowania, to i tak podłoga jest podparta na dużo większej powierzchni. Można tez jeszcze zastosować klej PU między płytą a deską podparcia zamiast bawienia się w klinowanie. Klej wypełnia wszystkie szczeliny i tworzy się bardzo silna konstrukcja. Pzdr !
@darekr62715 ай бұрын
Git fajny system pierwsz raz go widzę Dzięki za instrutarz Może kiedyś gdzieś wykrzystam Piona dziesiona Oi 🇵🇱🇵🇱🇵🇱👍💪👍
@JamesEarlCash5 ай бұрын
Szanuję. Generalnie M-system jest super dla ludzi którzy nie są specjalistami w wyrównywaniu i co tylko - poza tym wymaga to mniej pracy. Wy użyliście głowy i dodaliście dodatkowe podpory co jak najbardziej ma sens i chcąc nie chcąc - MUSI działać. Atlas może sobie gadać co chce bo nie sprzedał parunastu opakowań więcej :p
@danielprokopowicz85703 ай бұрын
Lepiej ustawić laser tak, żeby znacznik był blisko bitu, wtedy ewentualny błąd będzie minimalny. Nie ma większego sensu używania zwykłej poziomicy przy m-systemie, no chyba, że 2 lub 3 metrowej by się tylko przekonać, że jest równo. No i super pomysł z tymi poprzeczkami.👍
@SobieRobie3 ай бұрын
@@danielprokopowicz8570 Niestety przy tej formie montażu ustawienie lasera niżej nie było możliwe. W innym przypadku jak najbardziej.
@danielprokopowicz85703 ай бұрын
@@SobieRobie Nie wiem jak u was, ale my w zestawie z laserem mamy regulowany uchwyt który możemy przykręcic do krokwi lub do ściany, co ułatwia robotę właśnie w takich miejscach.
@SobieRobie3 ай бұрын
@@danielprokopowicz8570 I to wszystko by działało gdyby najpierw montować wszystkie grzybki a później dopiero płyty. Natomiast my chcieliśmy mieć po czym chodzić więc takie rozwiązanie odpadło. Gdzieś tam na filmie pewnie widać, że na początku mieliśmy przykręcony kawałek płaskownika żeby na nim przypiąć laser. Ta opcja się nie sprawdziła.
@danielprokopowicz85703 ай бұрын
@@SobieRobie Wiadomo, każda robota jest trochę inna, kiedy my za pierwszym razem robiliśmy ścianę w m-systemie, nie mieliśmy nawet poziomicy laserowej i to była katastrofa. Ale przynajmniej przekonało to szefa do zakupu laserówki.
@kapitan0andrzej5 ай бұрын
Jestescie mega professionalni , swietne ujecia dronem super !
@gw2.miotla5 ай бұрын
ja bym zamiast tego systemu normalnie dociął "podkładki" z belki np 6x12/ 6x10. Idzie się z laserem 1 osoba mierzy druga zapisuje chwila moment docięte elementy dokręcić i po sprawie. taniej i szybciej. Ale jest haczyk jak krokwie są bardzo krzywe to wtedy piła motorowa albo strug ręczny i prostowanie miejsca podkładki. Podkładki oczywiście się przykręca, a do nich przykręca się osb albo nowe legary. te wasze podpory robią tu więcej roboty niż te cudo plastikowe
@artuzsatreh76945 ай бұрын
Ja się ciągle opieram zrobić remont po dziadkach😢😢😢😂🎉. Ale jak was oglądam i pomyślę co tam przed 20 laty widziałem to lepiej niż u was być nie może. Pooglądam jeszcze trochę i mentalnie się trochę podbuduje, może to coś da,...😮😮😢😂😂😂🎉 Pozdrawiam Artur 😂😂😊
@rogacz9625 ай бұрын
15:55 te podpory trzymają się na pojedynczych śrubach? Może chociaż jakiś kątownik 5x5cm by wypadało użyć. Śruby to chociaż do łączenia czy zwykłe wkręty?
@kamillobig6579Ай бұрын
Robiłem dokladnie tak samo jak na filmie ale robilem do lasera i wyszlo igła
@grzegorzbrodowski5 ай бұрын
Mam legary w rozstawie około 90cm, wybrałem OSB bo były w grubości 25mm a MFP do 22, na siłę idzie kupić OSB 30mm przez neta. Ze starych desek porobiłem usztywnienia płyt, bo sie kuchenka ruszała przy chodzeniu, gdybym wiedział wcześniej jak zachowają się płyty to bym zamówił ze dwa legary i zmienił rozstaw . Do Mrówki mam kilkaset metrów :)
@albin86385 ай бұрын
19:44 - nie chcę oceniać ani rzucać kamieniem i nie wiem co to za śruby/szpilki, ale może źle dopasowany bit był? Jest tego guana cała masa... imbusy (ampułowe) np. mają rozmiary EU i UK xD A teraz witamy w cyrku: perełki typu: rozmiar 7/32 albo 9/64 xD Co gorsza angielski będzie pasował do naszego, ale może trochę latać jak na filmiku - idealnie spasowany nie ma prawa się ruszyć :) edit:już widzę, na filmiku (20:34) że to bit tor-x (CHYBA... a główki nie widzę) - nota bene, torx też ma kilka wersji xD 21:00 - deski, nawet tak grube, mogą popękać jeśli się w nie coś wkręca bez nawiercania (żeby nie pękało, wkręt można np. podgrzać albo posmarować olejem np. spożywczym - serio) 21:30 - są przejściówki elastyczne (albo z przekładnią kątową, różne są) do wkrętarek do takich miejsc kurde jak tak komentuje... nie czepiam się :P ale tak na przyszłość mówię - będzie łatwiej się pracowało :P 29:18 - czuję się rozgrzeszony :P
@MikeB_workshop5 ай бұрын
Do końcówki podłogi przy ścianie. Obetnijcie tależyki po obwodzie żeby trafić w środek cegły. W starym domu widziałem też że płyta była od spodu podklejana papa / taśmą naprawczą do dachów (łatwe w aplikacji bo ma klej) po czym podmurowana. Papa / taśma izolowała przeciw wilgociowo .
@zbyszekplaszczyk96195 ай бұрын
Witam serdecznie i pozdrawiam 👍
@kapitan0andrzej5 ай бұрын
hej do bateri we wkrętarce mozna było doac malutka poziomice i na zasadzie poziomu we wkretarce uzyskac linie poziomu lasera :)
@sadamwg5 ай бұрын
Dobra robota, pozdrawiam 👍
@szefoskiszef41714 ай бұрын
To drewno z resztek więźby to jakie ma wymiary? 45x90?
@kamillobig6579Ай бұрын
Na podpore gwint rzymski i stopki lub poprostu szpilka m8 ze stopką z jednej strony a z drugiej nakrętka przedłuzająca (długa)gwint i stopka
@30tomala5 ай бұрын
No tak,Atlas się nie zna bo max rozmiar to 62.5 cm,a my się znamy bo przykręciliśmy kantówki,hehe. A od dołu trzeba talerzyk podtrzymać bo się odgina ....niczym czasem przy profilach jak trafisz w krawędź profilu?
@arturszmaj37065 ай бұрын
Witam serdecznie. Film bardzo przydatny a moje pytanie dotyczy drewnojadów, jaka chemia i w jaki sposób nanoszona. Pozdrawiam.
@SobieRobie5 ай бұрын
Używaliśmy preparatu Altaxa
@pancerz785 ай бұрын
Koszulka The Best
@sliwa955 ай бұрын
A co do sprzętu, w tym wypadku Parkside'a - ich zakrętarka Performance to jest maleństwo, nie wiem czy nie mniejsze nawet od tego Metabo. Tylko wciąż - najlepszym sprzętem na robocie jest ten, który się ma ze sobą :)
@SobieRobie5 ай бұрын
Faktycznie wymiary ma podobne do Metabo. Dzięki ze info, ale fanami Parkside nie zostaniemy po naszych doświadczeniach (dwa przykłady: zakrętarka odmawiała współpracy przy zbyt niskich temperaturach, wiertarka kolumnowa to była największa porażka narzędziowa ostatnich lat z jaką mieliśmy do czynienia)
@sliwa955 ай бұрын
@@SobieRobie Spoko, ja sam za to zostałem przypadkiem użytkownikiem jaskrawo zielonej marki, znienawidzonej w komentarzach pod hamerykańskimi filmami :). Parkside'a miałem, ale zrezygnowałem głównie ze względu na okazjonalną dostępność wszystkich sprzętów.
@drewnianymajster5 ай бұрын
Ja kiedyś stosowałem nakrętkę długą i przedłużałem prentem gwintowanym m system rozstaw co 40cm do tej pory działa tylko samo podparcie beż obciążenia
@januszl19775 ай бұрын
Hmmm a mam pytanie dlaczego nie sklejka na podłogę? Mocna wodoodporna i jakościowo lepszy materiał
@SobieRobieАй бұрын
+ znacząco droższa :D
@KapitanV85 ай бұрын
Witam,bardzo pomocny materiał,a jeżeli chodzi o wykończenie przy ścianie ,można spróbować przykręcić 2 calową deskę do ściany na kotwie chemicznej ,a szczelinę pomiędzy murem ,a płytą osb uzupełnić pianą ,ew jeżeli jest na tyle miejsca wepchnąć w szczelinę xps’a Pozdrawiam P.S miał bym prośbę,a mianowicie,moglibyście podesłać kontakt do producenta płyt warstwowych których używacie?pozdrawiam
@SobieRobie5 ай бұрын
MFP używaliśmy Pfleiderera, OSB Swiss Krono.
@wincentykweczos34125 ай бұрын
te podpory wzmocnił bym łącznikami ciesielskimi
@fedi99995 ай бұрын
Macie tam jakąś wentylacje na tym strychu? np w ścianach szczytowych lub przy kalenicy? bo rozumiem, że podłogę ocieplicie ? Jak tak, to na strychu bez wentylacji zrobi się baaaardzo wilgotno :(
@SobieRobie5 ай бұрын
Nawet było to nagrane ale film za długi wyszedł 🤣
@weekendenduro11115 ай бұрын
wmuruj tam z 2 cegły i masz podparcie, lub dotnij klocka drewnianego na wcisk i go tam wklej jako filar i tak tego nie będzie widać
@ThePawelekPawelek5 ай бұрын
Bardzo proszę o recenzję wyrzynarki! Mam ten sam problem, tną krzywo (nie po linii prostej) a do tego ostrze krzywi się w pionie.
@SobieRobie5 ай бұрын
Trzeba nacisk zmniejszyć, wyrzynarka ma ciąć "sama" :) Recenzji raczej nie przewidujemy, ale może przy okazji jakiś prac coś powiemy :)
@vegeta19l875 ай бұрын
Jesli chodzi o ten m system na cegle tam przy scianie to jest mala odleglosc przetnij te krazki na tyle pol okregi bad utnij ile trzeba zeby mozna bylo normalnie krecic uzyj tego gesciej zdby zredukowac roznice podporu
@tczekanski5 ай бұрын
Kupcie sobie nasadkę kątową np. od Milwaukee. To naprawde działa całkiem nieźle do takich ciasnych miejsc.
@wojciechbartczak31095 ай бұрын
U mnie był podobny poroblem, Rozstaw 60-75cm na belkach stropowych. Też poszedł m-system. Tyle, że nie bawiłem się w podpory. Zageściłem krążki (co 30cm) + mfp 25mm. Jak mawiał klasyk, sztywne jak pal Azji :)
@marcinszymczak80915 ай бұрын
Co do zabudowania schodów- jeżeli między skrzynią schodow a jętką/ wymianem jest na tyle miejsca, że wejdzie tam na grubość płyta osb, to dociąłbym pasy plyt, przykręcił jednym bokiem do skrzyni, drugi do podłogi i po temacie. Nie zwróciłem uwagi jak to u Was wygląda m ale montując schody na strych dokręcam z belek 1 albo 2 stopnie, by wygodniej się wchodziło/ schodziło, bo czasami jak sufit jest mocniej obniżony i schody na równo z nim, to na samej górze naszej podróży na strych brakuje właśnie stopni.
@szymonwituch24444 ай бұрын
A nie lepiej te wymiany podeprzeć blachą taką siodełkową? Koszt wielki nie jest, a trzymać będzie lepiej i nic nie podniesie. Czołgi w częściach tam będzie można przechowywać 😉
@sawomirgrabski74025 ай бұрын
końcówka 21-szej minuty , można było użyć przekładni kątowej z marketu.
@januszlaskowski36975 ай бұрын
nie lepiej było od razu przykręcić drewniane wymiany do jętek na wymaganej wysokości i na to OSB bez tych dystansów plastikowych?
@SobieRobieАй бұрын
Wykonawczo byłoby to trudniejsze.
@cezarycezary41805 ай бұрын
dobra przypomniało mi się bo przez prawie 2 tygodnie nie mogłem skojarzyć skąd znam tę rudowłosą Panią i nagle eureka. Byliście na stacji Orlen w Świnoujściu samochodem (chyba skodą) z krótką nazwą firmy na boku? :D
@SobieRobie5 ай бұрын
Byliśmy :) Pozdrawiamy!
@zystraz15 ай бұрын
Laser Sie ustawia na bita wysokości bita a nie 15cm wyżej dlatego jest jaka różnica w poziomach.
@SobieRobie5 ай бұрын
Kryjąc płytami na bieżąco nie ma szans na takie ustawienie lasera.
@gzehow5 ай бұрын
Ja tylko pytanko jedno. Po co prosta podłoga na strychu?
@SobieRobie5 ай бұрын
Żeby było jak instalacje tam położyć różnorakie.
@piotrlenar56525 ай бұрын
Pewnie krytykują ci co sami nic nie potrafią. Niektóre rzeczy może zrobił bym inaczej inne wynikają z budżetu a tak robicie całkiem dobrą robotę. A tak przyglądam się temu jak to równaliście i wymyśliłem jak to można zrobić inaczej kątownikami ciesielskimi regulowanymi (idealny model to Kątownik Regulowany Dwustronny KRD3). Wkręca się takie kątowniki w linii do jętek tak by się dało regulować na slotach można położyć płyty i łatą albo poziomować do lasera i potem płyty, następnie przykręcamy na otworach bez regulacji. Ale to metoda chyba trudniejsza, potem też pewnie takie deski jak u was.
@SobieRobie5 ай бұрын
Pomysł ciekawy, metoda z pewnością tańsza ale powstaje dokładnie ten sam problem jak z sisteringiem - skręcona belka/jętka nie ma krawędzi bocznej w pionie. Dokręcanie do niej czegokolwiek powoduje, że w trakcie przykręcania zmienia się położenie części "poziomej" przykręcanego elementu. Jeśli ktoś chce zrobić "po taniości" coś takiego jak zrobiliśmy na m-systemie to umówmy się... teoretycznie do spoziomowania wystarczą wkręty z na tyle małym łbem żeby ich ewentualne wkręcenie pod delikatnym kątem nie było problemem. Nawet wiercić nie trzeba. Na nich opieramy płyty i dokręcamy poprzeczki. Koniec. My jednak woleliśmy wydać te kilkaset złotych na M-System bo dawał on nazwijmy to... komfort pracy.
@piotrlenar56525 ай бұрын
@@SobieRobie I to jest ważne, czasem lepiej wydać więcej i mieć komfort niż po taniości i jeszcze czasem trzeba 2x tyle dołożyć.
@adahaupka88705 ай бұрын
Wmurowac bloczek drewniany w w te cegy klej painoklej lub zakolkowac od boku deske i kupsie adapter katowy do wkletarki / parkside tez ma dokretarke i to krotsza
@fotoamator15 ай бұрын
PS. Co do podparcia. Najpierw trzeba otynkować fragment tej ściany, pod podłogą, aby ja wyrównać i wzmocnić a potem na kołki szybkiego montażu przymocować do ściany pod podłogą kantówkę. Najprostszy sposób. Pamiętajcie o izolacji drewna i płyty w tym miejscu.
@ijot1285 ай бұрын
Te nawisy przy ścianie można by podeprzeć łatami/kantówkami, przykręconymi na kołki rozporoe albo kotwy chemiczne do ściany, Zainspirowaliście mnie tym sposobem wykorzystaniw m-ststemu.
@SobieRobie5 ай бұрын
Coś pokombinujemy!
@maciu415 ай бұрын
Brawo za odwage i testowanie produktow. Mysle że też wykorzystam m- system u siebie. Ps. Czy zbieracie punkty atlas? Jeśli nie to chetnie przygarnę ;)
@SobieRobie5 ай бұрын
Kurła wszystkie opakowania poszły w śmietnik :/
@maciu415 ай бұрын
@@SobieRobie szkoda, ale przyszlosciowo prosze pamietac
@macmroz5 ай бұрын
W opisie daty w kadrze jest błąd, pisze się: któregoś tam marca danego roku, a nie: któryś tam marzec danego roku.
@MC_zuk5 ай бұрын
30:00 A to tych talerzyków nie można przycinać czasem
@misiokinsale5 ай бұрын
to grzech by był...
@MC_zuk5 ай бұрын
@@misiokinsale no właśnie widziałem na YT że ktoś tak robił i działało ;)
@marcinworonko60135 ай бұрын
Uwaga do solidnego wykonawcy. 1. Macie bardzo dobra żółta niemiecką 180cm poziomice. 2. Jeśli pokazujecie wkręcanie wkrętów do drewna to byłoby dobrym pomysłem użycie zwykłej wkrętarki nastawionej na 1-wszy bieg A nie używanie narzędzia z biciem (niszczeniem wkreta) co spowoduje łatwiejsze wykręcanie śruby z drewna. 😁 3. Wypoziomowaniw strychu to dosyć prosta rzecz dla ciesli/stolarza. Mogliście kilkanaście cm uzyskać z tego co mieliście, ale trzeba było pomyslec trochę inaczej lub zapytać lokalnych rzemieślników,.bo te 15-20cm moglibyście mieć wyższy strych. 4. Te 4cm to nic na takiej rozpiętości podłogi można to bardzo łatwo zgubić nie używając żadnych systemów, tylko pięknych starych 70- letnich krokwi/belek. Ale jak na dzieci Internetu (bo tam szukacie rozwiązań) to super robota pozdrawiam i życzę dalszych sukcesow. Marcin Woronko
@kokoko1x5 ай бұрын
Tam jest moze ze 20 cegiel na wysokosc- w porywach jakies 140cm. Co by im dalo te 15-20cm, skoro wciaz byloby o metr za nisko?
@bartekzieba55115 ай бұрын
Pozdrawiam
@mateuszlachowski78135 ай бұрын
Z racji, że jestem amatorem to się wypowiem z pomocą xDD 1. Też bym zrobił m-system na tych cegłach, ale trzeba uciąć talerzyk z jednej strony, żeby się mieścił :) 2. Profile do gk i osb/mfp/gk/płyta budowlana? Albo konstrukcja z małych kantówek/desek i do tego osb. 3. A będziecie robić sufit podwieszany i docieplać od dołu ten strych? Bo jeśli nie, to te schody wcale nie będą żadnym mostkiem termicznym. A na pewno nie większym niż osb wokół. Jak dach macie ogarnięty nakrokwiowo a strych kubaturowo też zbyt wielki nie jest to bym się tym nie przejmował :D
@tomaszmarud67365 ай бұрын
Ad. 1. Jak przykręcasz M system do szpilki to trzeba go uciąć po całym okręgu. Bo się go przykręca na gwint. Więc cięcie z jednej strony nic nie da.
@mateuszlachowski78135 ай бұрын
@@tomaszmarud6736jestem prawie pewien, że gdzieś widziałem takie rozwiązanie i wystarczyło z jednej strony dociąć. Ale to chyba było na zasadzie wkręcenia pełnego talerzyka korzystając z opcji przechyłu i potem docięcie tam gdzie przeszkadza w wypoziomowanie go.
@dawidoszkiewicz56075 ай бұрын
@@mateuszlachowski7813 Przechył zmniejszy potrzebną przestrzeń może o 10mm.
@JBLPL5 ай бұрын
Koszulka wypas 👍
@gorialczarny5 ай бұрын
polączyliście metodę 2 z 3 w konsekwencji koszt talerzyków był bezsensowny- i tak daliście legary na jętki jak w metodzie drugiej- więc doszedł koszt drewna i talerzyków- no ale domyśłam, się że sam system bardziej posłużył wam jako wypoziomowanie podłogi, niż jego podparcie. M system nie jest taki doskonały- rozbierałem ostatnio podłoge na tym systemie bo okazało się, że mimo zaleceń producenta (a były rozstawione co 40 cm) śruby dwugwintowe które były wkręcone pod lekkim kątem zaczęły sie bardziej wypaczać. Pozdrawiam. PS lepiej dodać czegoś za dużo niż za mało.
@SobieRobieАй бұрын
"system bardziej posłużył wam jako wypoziomowanie podłogi, niż jego podparcie" - dokładnie tak było. Poziomowanie na samym drewnie było dla nas awykonalne.
@PatrykRaczy5 ай бұрын
Apropo schodów na strych, może coś takiego: kzbin.infodIPM5yk2u38?si=UgD1TGNj6WwpIXqt Ale to w zależności, jak wszystko ocieplicie.
@SobieRobie5 ай бұрын
Ciekawy pomysł, ale to działa tylko na promieniowanie.
@PatrykRaczy5 ай бұрын
@@SobieRobieuszczelnienie można wykonać w sposób, który spełnia Wasze wymagania. Myślałem, że chodzi o stricte termikę, a nie zabezpieczenie przed przepływem powietrza. Dziękuję za odpowiedź.
@SobieRobie5 ай бұрын
@@PatrykRaczy Promieniowanie to tylko jedna z form przepływu ciepła
@andrzejturkiewicz82355 ай бұрын
No tam troche cegieł domurowac i zostanie mała szpara piana zapiskach reczte i po problemie
@mightymikry4 ай бұрын
Błagam przestańcie przedłużać te filmiki na siłę waszymi komentarzami powtarzającymi się wielokrotnie
@Kostek19455 ай бұрын
„2-3mm czyli całkiem sporo” 😂 4 cm to sporo!
@antoninadamania5 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤
@annawasowicz14435 ай бұрын
Albert byłby z Was dumny! Gratuluję!
@SobieRobie5 ай бұрын
Dziękujemy :) Dawid ma na trzecie Albert :)
@mariomario68235 ай бұрын
😊😊
@mahatmagandhi44265 ай бұрын
Remont starego domu, hymmm jaki problem, podaj mnie piwo, na yutubach sobie robię, pokazali jak pracować mamy ;)
@tomasziwanski12015 ай бұрын
@piotrfudro39725 ай бұрын
Ja wyspawal bym elki z grubego metalu dokręcił w kilku miejscach do belki a od dołu krótkimi wkrętami do płyty.
@jakubswietlik71375 ай бұрын
Przystawka kątowa...
@gosiamazur87905 ай бұрын
👌☀️😀❤️
@kokoko1x5 ай бұрын
Tyle roboty tylko po to, by choinka na swieta lezakowala idealnie w poziomie? Bez sensu
@piotrgaczkowski31405 ай бұрын
Starzy budowniczowie doskonale wiedzieli że nie potrzeba się starać żeby podłoga w takim schowku była prosta, dzisiaj się ludziom w głowie nie mieści, że cokolwiek może być krzywe.
@marcingyver98395 ай бұрын
Było deski przykręcić do jetek tylko do lasera a nie poziomicy jak wcześniej i było by igła a tak to i tak są belki tylko w poprzek i tak też można było zrobić skręcając przez jetki do poprzeczek i ot taka filozofia żeby na strychu ze świeczki świątecznej wosk się nie wylał 🤦 z całym szacunkiem ale chcecie ze starego nowe zrobić nie wiem ile lat już się z tym jebiecie ale obawiam się że wcześniej ktoś kopnie w kalendarz czego nie życzę niż skończycie ten szałas🙃 remontować
@SobieRobie5 ай бұрын
A tak na serio, jeśli tak wszystko tu Panu nie odpowiada to z jakiego masochistycznego powodu w ogóle Pan nasze filmy ogląda?
@marcingyver98395 ай бұрын
@@SobieRobie bo mi się na głównej pokazało widziałem jakieś chyba 2 lata temu jak fundamenty robicie do tej pory nadal jesteście w lesie a przejmujecie się poziomami na strychu i szukacie jak zrobić na igłę mimo że nikt tam nigdy nie wejdzie nikt tam nie będzie z poziomica wam latać i sprawdzać no chyba że macie zamiar na wejściu w gablote wstawić poziomice z laserem kątownikiem wstawić dla gości żeby mogli posprawdzać to ok rozumiem i już nic nie mówię 😊
@SobieRobie5 ай бұрын
@@marcingyver9839 Jakby nie patrzeć to na czymś trzeba było i tak tę podłogę oprzeć, czy by była w poziomie czy nie
@marek-73645 ай бұрын
@@marcingyver9839 jak fundamenty robili to i stropy też a i czas na poziom jeszcze wyżej nadszedł, a na święta to oni już ławeczkę przy kominie zrobią i uprzedzając pytanie ona też będzie w poziomie. W końcu to profesjonalni amatorzy 🏆
@unekk5 ай бұрын
Szczerze oglądam was jakiś czas. Nie wiem po co używacie technologie z Nasa. Dach wymyślny . Ocieplenie i inne .nawet taras z wykuszem kombinacje alpejskie. Juz 3 lata robicie . kasy na te wasze wymyślne rzeczy poszło. Ogladanie yt aby coś użyć zajmuję wam setki godzin i pewnie drugie tyle męczenie buły technikom. Dom ma być dla was czy dzieci ? Gdzie nawet na dzieci to po 20 latach będą remont robić. Zastanówcie się na tym. Ile zostanie wam lat aby cieszycie mieszkaniem . Bo z tym podejściem kolejne kilka lat będziecie budować. To nie hejt tylko podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Ps lubicie liczyć. Po policzcie ile za same te wasze ocieplenia wydaliście. I ile zaoszczędzicie na ogrzewaniu m3 czy 2 gazu rok . Czy innego źródła. Kiedy to się zwróci ?
@SobieRobie5 ай бұрын
Najważniejsze, że za swoje budujemy co nie? Nie wiem o które technologie z NASA chodzi, ale my wiemy co robimy i dlaczego. A jeśli Pan chce wiedzieć to proszę dokładniej filmy oglądać.
@Przemek-r9x5 ай бұрын
Płaska grzechotka i siła rąk
@rafaelkenoisej87675 ай бұрын
atlas to szambo ..więcej piasku niż zaprawy...
@bosman9905 ай бұрын
Dawno temu, szlaufwaga, dwa kliny na klej, szybko tanio iii ekologicznie!
@marcins51005 ай бұрын
Sprawdziłem wasz kanał. Nie dziwie się ze tylko 19 tys sub. jesteście głupio mądrzy. Uważacie ze znacie sie lepiej na robocie niz fachowcy. Pewnie nie mieliście do czynienia z prawdziwymi fachowcami bo dla oszczędności braliście zenka z pod żabki
@SobieRobie5 ай бұрын
Dziękujemy za komentarz, mamy nadzieję, że nie powiększył Pan wyniku subskrypcji!
@marcins51005 ай бұрын
@@SobieRobie To razem także czytacie i odpisujecie?? Wow ale to słodkie. 🤣🤣🤣
@SobieRobie5 ай бұрын
@@marcins5100 Tak, ciężko w pojedynkę to obrobić.
@marcins51005 ай бұрын
@@SobieRobie Patrząc na was wydaje mi sie, że wam nawet ciężko osobno oddychać bo braknie inteligencji na dwie czynności na raz. Chodzący wdech i wydech.
@SobieRobie5 ай бұрын
@@marcins5100 Ciekawa obserwacja. Czy Pan próbuje nas obrażać?
@adalu55824 ай бұрын
Amatorzy tak niestety mają że z braku pojęcia jak coś zrobić wymyślaja cuda.Amen.Tylko koło już zostało dawno temu wymyślone.Po co się tak onanizować z poziomami na poddaszu nieużytkowym wysokości 1,20m.Ludzie mają za dużo pieniędzy i fantazji.