Mujal maailmas käib just aktiivne võitlus päikesekaitsekreemides sisalduvate vägagi kahjulike ja kumuleeruvate komponentide vastu... Naha saame "korda" aga arstile läheme ikka. Lihtsalt mõne muu hädaga?
@drbret90574 жыл бұрын
Tere, Päikesekaitsekreemid ei ole veel kedagi haigeks teinud. Pragustele teaduslikele uuringutele toetudes on need iga dermatoloogi poolt soovitatud (nii nahakasvajate ennetamiseks kui ka nahavananemise pidurdamiseks) Tervitades Dr Bret
@inimolend2 жыл бұрын
Päiksekreemid jagunevad kaheks, keemilise filtriga ja mineraalfiltriga kreemid. Keemilise filtriga kreemide toime põhineb toimeaine reageerimisel UV-kiirgusega. Nende toimeained imenduvad naha kaudu teatud määral ka vereringesse ja mõned nendest toimeainetest on näidanud loomkatsetes toimeid hormonaalsesse süsteemi. Samas inimene pole rott ja uuringute tulemused ei ole üks-ühele ülekantavad. Puuduvad uuringud, milles oleks näidatud kahjulikke toimeid inimesele (vähemalt mina ei suutnud ühtki korralikku uuringut selles osas leida, võib-olla dr Bret kui asjatundja on uuemate uuringutega paremini kursis). Mineraalfiltriga päiksekreemid naha kaudu ei imendu (v.a nanopartiklitega päiksekreemid), vaid peegeldavad UV-kiirgust, jäädes nahapinnale. Neid peetakse ka tõhusamaks kui keemiliste filtritega päiksekreeme, miinuseks on see, et nad jäävad nahka katma kihina, mis tihtipeale on nähtav. Seega endale (esteetilises mõttes) sobivat kreemi on raskem leida. Seega kui soovida olla eriti ettevaatlik, siis võib eelistada mineraalfiltriga kreemi, niikuinii on nende kaitsetoime tugevam. Samas ei saa teadusuuringute põhjal hetkel väita, et keemilise filtriga päiksekreemid oleksid inimesele kahjulikud.
@hilenne7315 ай бұрын
Ma tean inimest, kelle pruunid laigud muudavad kuju, osalt eemalduvad ehk tekib jälle normaalne nahk iseenesest tagasi n pruun laik nagu laguneks ja tulid valged laigud selle sisse, kuidas seda mõista?