Skvělý počin, tento kurz moderní historie. Jsem rád, že jsem k němu konečně dostal. Nikdy není na škodu rozšiřovat si obzory a není dobré myslet si, že všechno vím a všemu rozumím.
@The-ZeeS4 жыл бұрын
Velmi přínosné, oběma pánům děkuji!
@annazmolikova30994 жыл бұрын
Pane Horký, moc vám děkuji za tento velmi poučný kurz. Zhlédla jsem oba díly a jsem překvapena, co všechno si člověk neuvědomí a nedá do souvislostí. Jsem ráda, že jsem to objevila a velmi se těším na další díly 👍👌
@zdenekrezl6014 жыл бұрын
Děkuji Vám, tak tento díl byl opravdu jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší. Vím již teď, že si jej budu pouštět opakovaně a těším se na jeho pokračování. Ještě jednou Vám nesmírně děkuji. S hlubokou úctou věrný fanoušek Vašeho kanálu. ;-)
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
No paráda, to mám radost! A počkejte až uvidíte další díly! :-)))))
@zdenekrezl6014 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik No, teď jste mi dal brouka do hlavy. ;-) Už se nemohu dočkat! Ať se Vám jen a jen daří. Opatrujte se. :-) Se srdečným pozdravem Váš věrný fanoušek. ;-)
@stanislavselic94053 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik Přečtěte si Krystlíka, Fučíka, Klůce a další české autory, tohleto je pro slečinky.
@queribus91814 жыл бұрын
Tedy pánové, klobouk dolů! Jsem strašně rád, že jsem tenhle kurz objevil. Myslel jsem si, že o moderních dějinách něco vím, ale nyní vím, že nic nevím. Děkuji.
@miainlines41784 жыл бұрын
Skvělé, díky. Těším se na další díl a sdílím.
@Milosnelz4 жыл бұрын
Velmi zajimavy , vystizny rozhovor ... Diky ...
@hanaurbanova70614 жыл бұрын
Vynikající nápad :-). Díky :-)
@JiriRydl4 жыл бұрын
Zajímavé povídání, těším se na další díly!
@zelkamaculova20483 жыл бұрын
Výborné 👍
@michalfkaras2 жыл бұрын
Skvělý počin, pánové. Děkuji.
@sedlacev4 жыл бұрын
Už aby byl další díl:-) Díky
@davidsevcik30923 жыл бұрын
Skvělé, děkuji.
@EnegyProfi4 жыл бұрын
Skvěle. Jen se obávám, že příznivcům prolhaných manipulátorů ty jemné ironie ani nedojdou... ;-)
@chrkprk4 жыл бұрын
úžasný,díky pánové.Starám se o svou zahrádku,ale nepovažuji ji za nejdůležitější,jen za jednu z mnoha zahrádek o které je třeba pečovat.Kdybych se narodil v Súdánu budu pečovat o svoji súdánskou zahrádku,kdybych se narodil v bbb,nebo fsr,takhle jsem si vyřešil národ,rasu,náboženství,vlast ...a přeji to i ostatním
@blackwithe2453 жыл бұрын
super velice poučné
@abellowfrombelow1343 жыл бұрын
Ze soužití rozdílných kultur na stejném území vždy vznikají třenice - a naopak, dobré ploty dělají dobré sousedy. Není náhodou, že naše vztahy s Němci jsou po odsunu nejlepší za posledních tisíc let. Etnické konflikty jsou argumentem PRO nacionalismus, ne proti němu. Když lidé bydlí každý ve svém, mají míň důvodů se prát. Každopádně, na dnešní době je nejkrásnější to, že můžeme svobodně cestovat. Pokud má pan Stehlík nějaký morální problém s tím, že tato země patří Čechům, nikdo mu nebrání, aby se odstěhoval někam, kde je tomu jinak.
@tomasfrank81883 жыл бұрын
Děkuji.
@marekpavlicek76654 жыл бұрын
Top projekt.
@monikazdanovcova86034 жыл бұрын
Jen houšť chytrých a odvážných lidí!!!
@ondrafric4 жыл бұрын
Super
@hudlifuk4 жыл бұрын
je to skvely cyklus, mene teatralnosti na strane PH by prospelo
@tomasbauer85334 жыл бұрын
Zdravím Vás pane Horký i Vašeho hosta, pořad je skvělý, díky. Jsem rád, že jsem na něj narazil a díky němu si trochu srovnal dosavadní informace a pohled na naši historii. Kdy můžeme očekávat další díl ? Témata máte už hotová až do konce nebo lze ještě něco navrhnout ?
@XMadamCurie4 ай бұрын
V mladším věku mě ani nenapadlo, jak důležitá je znalost alespoň historie vlastní země vedle základních znalostí matematiky a rodného jazyka. Je to vlastně potřebná znalost občana, který jde k volbám. Voleným politikům je potřeba rozumět, aby se rozlišila fakta od nesmyslů v jejich slibech a prezentaci volebních programů. Zvláště v době po roce 1989 je potřeba své znalosti ze studií nejen oprášit, ale i opravit a doplnit. Bude to určitě dost těžké získat fakta, když se říká, že historii píší vítězové.
@lubol22244 жыл бұрын
Výstižné a jednoduché pomenovanie podstaty skutočného vlastenectva, skutočnej demokracie, ale i nebezpečenstiev. História ide naozaj po špirále a my sa z nej buď poučíme alebo nám budú vládnuť kadejakí trtkovia.
@stanislavdomansky93563 жыл бұрын
Děkuji za zajímavý a přínosný pořad, který vede k zamyšlení i rozšíření obzorů. Co mě však v pořadu chybí je zmínka o asi 4/10 České republiky, o Moravě a Slezsku, tak jak známe je vše o Čechách a Češích, Morava a Moravané končí rokem 907 a potom nic. Přihlášení se 1,3 milionu obyvatel k moravské národnosti v roce 1991 je přehlíženo a to i přesto, že je v pořadu zmiňována Listina základních práv a svobod, která dává právo na sebeurčení. Nevím, odkud pan Stehlík pochází, pokud není z Moravy možná je mu tato otázka cizí, z jeho projevu však nepochybuji, že jde o vzdělaného člověka, který navíc své názory předkládá srozumitelným způsobem, zajímal by mě jeho pohled i na tuto otázku v některém z dalších rozhovorů.
@kata64142 жыл бұрын
Filip je obycejny KOMOUCH a opavdu nas nezajima
@Jenda10998 ай бұрын
30:00 Článek 9, odstavec 2. Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
@leonaflamenco4 жыл бұрын
Toto JE TOTALITA! Pokud je tady nějaký "virus" je moje svatý právo rozhodnout, zdali jsem ochotná riskovat smrt výměnuu za měsíc svobodného života. Volím měsíc svobodného šťastného života za 30 let otroctví. To je moje svobodná volba.
@zasuvkazasuvkovic4988 ай бұрын
*Dotazník pro Marka Pavku - Postdemokracie / Debatní klub* kzbin.info/www/bejne/pqTXkJ-Knt6ioNk *Ústava České republiky / přednáška Marka Pavky* kzbin.info/www/bejne/aHXSinqaos9oaac *Právo na odpor / přednáška Marka Pavky* kzbin.info/www/bejne/imWafaabiNl-isU
@janagordon331 Жыл бұрын
Kdybychom zustali soucasti Rakouska-Uherska v ramci federalismu, tak jsme na to dneska lepe.
@jarekfisnar3 жыл бұрын
komunistická dialektika dovoluje vykládat zcela podle subjektivního přesvědčení naprosto cokoliv účelově ve prospěch komunismu
@pavelsisma78853 жыл бұрын
Doufejme, že další díly nebudou tak ideologicky zabarveny. Pojmy je třeba definovat, historické události zaznamenat, ale různých výkladů a hodnocení jsme si už od té Bílé hory užili dost.
@josefzaboj6851 Жыл бұрын
Časy se mění
@tomkus3333 жыл бұрын
Díky za výklad totality.Sedí. Politickým aktivistům jsou totiž dnes naučné slovníky zcela na prd. Sémantiku si tvoří sami,. T
@hergotjakolev2254 жыл бұрын
Kapesní průvodce inteligentní Okamury po vlastním osudu? A vlastně proč ne. Těším se (jsem zvědav) na pokračování, o to více, že již v některých detailech tohoto dílu jsem zavětřil ďábla... Díky.
@roberturbasek43212 жыл бұрын
Síla Slova je obrovská ...
@klarabicanova10243 жыл бұрын
Tento kurz by měli učitelé pouštět svým žákům v hodinách dějepisu. V učebnicích vám toho tolik neřeknou jako tady ve 43minutovem videu.
@karels93344 жыл бұрын
Tož já. "národ" to je dnes akční termín. Tož jak se říká "národ vzniká za války", I když v Česku to platilo trochu " nepřímo". V tom 19. století se začal definovat jazykové. Metrnik ani Franta to na tom počátku 19. století nechtěli . Tož před tím byla "bitva národů". I na toho Žižku si vzpomněli za napoleonských válek. Bez války by v tom R 1918 Česko - Československo nevzniklo, paradoxní je že kvůli tomu umírali především vojáci jiných národů. Anglie, Francie, USA. Rusko bych tam moc nezaradil proto že Lenin uzavřel mír ta rok před koncem války. Co se týče domácí situace i když byly legionáři tak třeba 2 známější , Gottwald možná zbehl ale až na konců, ale takové Jan Masarik pre zůstal, ale pre nestrilel. Po tom roku 1918 se zdálo že svět - Evropa došli do doby státy budou vznikat na základě mateřstiny dominantního plemena , aby se brzo u ukázalo že některý nebyly životaschopny.
@mi-ek5ug3 жыл бұрын
Jak tak vidím v diskuzi, tak jsou tady samé hlavy otevřené a myslící. Škoda, že to je v tak málo diskuzích.
@frantapisek48844 жыл бұрын
Zajímavý rozhovor no já bych ho pustil všem politikům. Moderátor by dle mého by mohl nejenom přikyvovat, ale snažit se odpověď rozvinout, někde se to vyloženě nabízelo. Jinak jako možná jediný nedostatek u pana historika vidím novinářské zjednodušení v pojmu komunismus, který aplikuje na dobu tehdejšího reálného socialismu.
@martinnebola95864 жыл бұрын
Rec tela - pan s brejlema - silne narcisni pan,ktery musi met vzdy pravdu nebo ma velice rad svou pravdu. Prumerne inteligentni,trebas muze bejt ve svem oboru znalec. Neni uprimny. Pochopil jak si udrzet dobrou a stalou pozici - vi kam se zaradit. Dovede udelat bez problemu podraz na druheho. Nikdy bych si k nemu pro radu neprisel. Temto lidem jsem se vzdy v zivote vyhejbal...toto je muj odhad na zaklade mejch zkusenosti at zivotnich tak profesnich. Nevim co je ten pan zac.
@vojtasmolik4 жыл бұрын
Ty si dej taky studenou sprchu. 😂
@DREYFUSSI4 жыл бұрын
A propo, druhá republika vznikla proč? Dobrovolně určitě ne. Nebyla to naše vina, ale tlak nacistického Německa a našich fašistů. Ale chápu to, že tak složité téma nelze za tak krátký čas popsat. Oceňuji snahu pana Horkého.
@tomasmagera4 жыл бұрын
Bohužel, historikové se jsou poplatní svojí době a současné politice. Vemte si třeba amerického historika Timothy Snydera, který současnou "Trumpovu USA" srovnává s nacistickým Německem. On má vlastní úhel pohledu, a samozřejmě ten jeho je ten "jediný správný"
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
Pozor, mám k tomu dvě poznámky: Něco jiného je, pokud se historik pustí do interpretace dějin a něco jiného je, pokud popisuje, jak se co stalo, anebo dokonce v tomto případě jen vysvětluje význam pojmů. Ale souhlasím, že každá debata o historii bývá neoddělitelně spjata s nějakou interpretací s nějakým výkladem dějin - to ale na druhou stranu není přece důvod zavrhnout šmahem historii jako vědu, jako celek. K Timothy Snyderovi: četl jsem do něj dvě knihy a s vaším odkazem se opět dostáváme k problematice (v tomto případě vaší) interpretace - Snyder srovnává Trumpovské USA a nacistické Německo ne z hlediska kompletní politiky a doktríny, ale z hlediska komunikace. (Tam má v mnoha ohledech pravdu, řekl bych zas já. Trump bez uzardění lže, použije cokoli, co podpoří jeho pozici a je úplně jedno, kde je pravda, co je a co není etické .) Ohledně Snyderových posledních knih jako celku - Snyder je nepíše jako historické práce, nepopisuje, co se stalo, ale popisuje svoje domněnky, svoje osobní interpretace současného světa. Jedna věc je, že je o tom on sám takhle přesvědčena. druhá věc je, že s jeho osobními interpretacemi můžeme nesouhlasit, polemizovat s nimi. To je něco jiného, než popis historické události založený na faktech.
@tomasmagera4 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik Velký problém je v tom že většina lidí (včetně mě ) má historiky za určité ,objektivní glosátory současnosti, protože se na ní dívají z pohledu historie.Což není pravda. Bohužel naše "lidově-demokratická média" dávají prostor pouze určité skupině těchto lidí.Ti ostatní pak někdy publikují na "konspiračních servererch ".Nedivte se že cítím určitou,frustraci když pak poslouchám krásná slova těchto pánů,jak nám ten Okamura (Trump ) lže.A následně je mi předloženo jinde, že mezi důvěryhodné zdroje informací patří třeba server A2larm.Sákryš,vždyť jeho redaktoři jenom chtějí "zničit kapitalismus". Už pan historik zjistil, proč vlastně volili Američané Trumpa,ano samozřejmě jen ti "nevzdělaní a chudí" ... něco prostě asi v té euroatlantické civilizaci není v pořádku..a za to rozhodně Trump,Putin,Čína nemůže pokud by vše fungovalo jak má rozhodně by nějací "rozvraceči" neměli šanci.Hezký podzimní den........snad nebudou záplavy když nám prorokovali to pětsetleté sucho :(
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
@@tomasmagera moment, tady se dohromady míchají dvě různé věci: 1) objektivní faktum - pokud někdo lže, je to lež a je jedno, v jakém médiu. Pokud lže třeba redaktor v nějaké (klidně České) televizi anebo pokud lže politik (klidně Okamura) pak je to pořád lež, bez ohledu na to, za jak hezkých pohnutek tak činí. Proto vzniká náš seriál abychom mohli vědět, jak se věci staly. Pokud se řekne, kdy bylo co vyhlášeno, kdy bylo co např. v Košickém vládním programu atd. nejsou to ničí domněnky, ale prostě fakt. Tady moc není prostor pro polemiku. Proto v našem pořadu říkám, že T. Okamura to inspiroval, ale je to otevřené pro všechny politiky i veřejnost. 2) druhá věc pak je, pokud někdo dezinterpretuje anebo po svém vykládá dějiny tak, jak se mu to hodí pro jeho cíl - to je špatně a je jedno, pokud to udělá někdo ve veřejnoprávním médiu anebo třeba na Parlamentních listech. (potíž pochopitelně je v tom, že v těch veřejnoprávních médiích se to pořád děje výrazně méně, než v jiných - zatímco veřejnoprávním médiím se nadává, pokud někde uletí, ostatní bývají chváleni, pokud někde zrovna teď řeknou pravdu.)
@tomasmagera4 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik Já se ale nikde o !veřejnoprávních médiích" nezmiňoval :) To že ČT je stát ve státě je věc jiná. Vezmeme si takový Seznam.cz ,občas tam vyjde článek třeba o sousedním Polsku. Není pro mě problém provést rešerši oněch informací ,a pak najednou zjistím, že jsou nepřesné nebo dokonce lživé a celý poskytovaný článek má k objektivitě daleko. No a co když podobné "ověřené informace" šíří naše média i o jiných zemích ? Nedivte se že důvěra v média klesá a "novinář" začíná být synonymum pro prodejnou ženu. Tohle už pak není novinařina ale propaganda.
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
@@tomasmagera já myslel, že slovním spojením „lidově-demokratická média" myslíte média veřejnoprávní. Zneužívání a dezinterpretace informací v soukromých médiích se bohužel děje velmi často - ruku v ruce s tím, jak soukromníci a velcí podnikatelé tato média skupují. (Nemusí se oponent anebo protinázor vyloženě kritizovat, stačí jen o něm přestat psát). A novinář, který jde tomuto na ruku je hoden toho označení, co jste napsal. Podobně jako politik i novinář má největší kapitál ve své osobnosti, v tom, že mu lidé věří - a proto si myslím, že cesta je v personifikovaném novinářství, že se člověk učí, jak který novinář funguje, také jaké má vlastní názory a stanoviska, a podle toho už přistupuje k jeho práci. U někoho rovnou ví, že tento autor je prostě prodejný a napíše pro kohokoli cokoli, tamten je třeba vyloženě levičák, takže danou situaci čte po svém, jiný je „pražská kavárna" atd atd...a podle toho je třeba přistupovat k tomu, co kde kdo píše.
@pretorian95983 жыл бұрын
Vážený pane není mi zcela jasné proč při zmínce o nacionalismu řešíte vyhnání Němců ze Sudet to přece nebyl výmysl ani vůle naší vlády, že Pane historiku ? ? Co tak vyhnání Čechů po Mnichově ?
@kajdaned63274 жыл бұрын
Já myslím že to je marný 🤔pan Okamura by nepochopil🙄🤭😂😀
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
Já mu věřím, třeba se zamyslí a celé si to pustí, jakmiel bude zveřejněných všech deset dílů! (už máme natočené další dva:-)...i když ne...nevěřím tomu...ale fakt si myslím, že se nějaký politik najde, který si na špičku nosu uvidí.
@kajdaned63274 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik 🤝 no nevím nevím, v tom jsem skeptik🙄🤔🤭😀😂👌🤫
@Travis79194 жыл бұрын
Vzdyt Okamura ale preci nerika co si mysli. Je stejny populista jako Babis. Takze imho to pochopi uplne v pohode. Necekal bych ale, ze podle toho bude rikat neco jineho.
@kajdaned63274 жыл бұрын
@@Travis7919 spíše mám strach že říká opravdu co si myslí 😲a o to je to horší🤭😀
@kubajcz4 жыл бұрын
co máte na mysli, okamura snad tvrdí nesmysly z historie? uveďtě příklady kde okamura tvrdí nesmysly z dějin. jestli ovšem nejste immigrant a nemáte rád když se povídá o islámské expanzi XD
@to08net2 жыл бұрын
Mazec!! Všechny ty souvislosti…
@kata64142 жыл бұрын
panove to ho..do stalin chtel mít F.Porche jako hlavního konstruktéra, a Hannes Meyer z Bauhausu budoval Birodižán autnom. oblast na sibiři............... Pan MS by mohl mluvit KLIDNEJI a poznámka v dem. Recku mohlo volit asi 25 percent demosu HEJ!
@pavelcrha93234 жыл бұрын
Husák neměl totalitní ambici? Tak to nevím. Já tam žil.
@kubajcz4 жыл бұрын
video sem neviděl jestli tam ale to někdo říkal tak je to komunista, to je jako kdybych říkal že nějakej vysoce postavenej nácek byl dobrej
@karell40813 жыл бұрын
Dějiny jsou ohnutý už dávno a pan Stehlík má vědomosti pouze toho,co se zachovalo.Já bych osobně na jeho kurzy nechodil,bylo by to podobné, jako číst bibli,kterou iniciovalo rimsko policko vojenské hnutí.
@stanislavselic94053 жыл бұрын
Přičemž jenom kecáte a jak jsou dějiny ohnuté netušíte. Ale hlavně, že to nechcete ani vědět.
@jiriprovaznik67844 жыл бұрын
Kádrovat dějiny "správným" dnešním pohledem není jako semestrální kurz nic moc. Pane Horký zkuste to pustit prof.Bártovi a případné připomínky zapracovat . A co se týče "vyhlazení" , to už je v Bibli, viz. král Saul ;)
@PaulmwCZ4 жыл бұрын
Musím říct, že asi končím u prvního dílu. Nemám rád překrucování minulosti, což pro mě je do jisté míry: "TGM byl čistý nacionalista." Přitom na 22. minutě vlastně vyvrací svou původní teorii. Člen českého národu může být klidně Vietnamec, vůbec mi to nevadí. Máme tu své kořeny, které jsou neuvěřitelně důležité. Už tímhle je pro mě ten historik nepříjemný, protože se neshodneme už na začátku.
@martinhrdlicka1188 Жыл бұрын
K výkladu pojmů lze přistupovat různě, historie je cosi, co občas z pojmů vytváří pouhé dojmy. Záleží na tom, v čím zájmu ji přepisujete. 😉
@PetrHorkyPolarnik Жыл бұрын
...a když historii popisujeme v zájmu pravdy...?
@jansmerf650111 ай бұрын
Ty dojmy jsou z historie vytvářeny právě proto a právě tehdy, když nejsou jasně stanoveny základní pojmy. Pletete si příčinu a důsledek.
@tomaskrystlik31703 жыл бұрын
Cca 210:50´: Jít na Vítkov položit kytičku, to je vlastenectví, pane Stehlíku? Nebuďte směšný, protiřečíte si!
@filth4344 жыл бұрын
Vy jste se hledali.
@tomasmanhal93314 жыл бұрын
pane stehlik pan okamura nezna minulost ale zna dobre pritomnost a vizna se i v budoucnosti tak prosim nepoucujte tim co bylo snas te se potporit to co bude a to je to co rika pan okamura z canady
@martindobes78293 жыл бұрын
Zná dobře přítomnost. Ví, co od něj chtějí slyšet a to jim slíbí.
@lubomirvotapek51824 ай бұрын
Vyzná se, na rozdíl od tebe, určitě v češtině.
@overal3144 жыл бұрын
Nejzávažnější co jsem tam slyšel je, že stát ve kterém začne platit u médií autocenzura je totalitní, takže potvrdil že žijeme v totalitě! Skutečná demokracie je v podstatě jen přímá demokracie, takže jediná demokratická strana je tedy SPD, která jako jediná prosazuje referendum!
@PetrHorkyPolarnik4 жыл бұрын
...v čem se v tomto bodu se rozcházíme: přímá demokracie, dobře udělané referendum určitě dokáže zprostředkovat vůli většiny lidí, o tom není sporu. Problém nastává, když se má rozhodnout o odborných věcech, kterým běžný občan (ani vy, ani já) třeba nerozumí. Dokážeme rozhodnout o tom, co se má učit ve školách? Kdo má dostavět naše jaderné elektrárny? Kdy a zda přejít na zelenou energii? Je velká spousta otázek, na které vy i já můžeme mít nějaký názor odvozený z médií a z debat s přáteli, ale to vůbec neznamená, že to jsou názory správné - ve smyslu dobré, kvalitní. Tím pádem i většina může rozhodnout špatně. Referendum na některé otázky ano, ale jako univerzální metoda na vše určitě ne. Ohledně totality - cenzura a autocenzura v médiích není postačujícím znakem totality, v tom jsme si asi v rozhovoru nerozuměli. Je průvodním jevem, ale není postačujícím. Všude na světě, kde je v médiích autocenzura není ještě totalitní zřízení. Vaše úvaha, že tedy přítomnost autocenzury v médiích dokazuje, že naše země je totalitní, je tedy mylná. Právě aby k těmto omylům nedocházelo, právě proto jsme zahájili tato videa. Pokud to pro vás není dostatečně zřejmé, omlouvám se.
@overal3144 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnikRozhovor byl rozhodně zajímavý a rád si vyslechnu i pokračování. Demokracie ale funguje pouze na základě svobodného přístupu k informacím bez nich se stává diktaturou. Takovým způsobem se dostal k moci Hitler, také díky deformovaným informacím ovládl celý národ a bohužel naprosto stejným způsobem se o to snaží EU. Z oběktivních informací o selhání snah adaptace migrantů dělá EU rasismus, xenofobii a dokonce už i vymyslela zákon proti šíření nepohodlné pravdy, tím že ho označí za šíření nenávisti a kdo by miloval lidi kteří, zneužívají náš sociální systém a za odměnu nás mlátí, šikanují, okrádají a znásilňují naše ženy. A jako Hitler zneužíval ministerstvo propagandy tak EU zneužívá EKRY. U referenda je nutná předchozí debata, ne jednostranná propaganda. A jasně formulovaná otázka. Chcete zelenou energii tj na každém kopci vrtuli a za 1kWh platit 8Kč, nebo 4 nevzhledné jaderné elektrárny, které 1kWh vyrobí za 1Kč. Jadernou elektrárnu si můžete prohlédnout v Temelíně, vrtulová pole v Rakousku či Německu. Do obchodu se tahat politika nesmí. Elektrárna musí splňovat mezinárodní bezpečnostní standardy k porovnání patří jen oběktivní technické parametry a cena. Pokud USA nechce abychom kupovali ruskou elektrárnu, tak ať nám prodá svojí levněji, ale vydírání politikou nesmíme nikdy připustit! Tím nic nezískáme přijdeme jen o peníze a o svobodu! Typickou ukázkou je nyní například drahý nákup vrtulníků z USA, které ovšem bude USA za rok vyřazovat z armády, jako zastaralé!! Místo toho jsme už dávno měli nakupovat bojové drony, ale za jejich nákup by nikdo úplatek nedostal.
@kubajcz4 жыл бұрын
@@overal314 ano přesně tak souhlasím . nechápu co je tolik lidí hloupých kteří např tvrdí že je nácek, a o lidech který říkaj že je immigrant tak to už úplně nesnáším. sice se tomio nenarodil tady ale je napůl čech, Karel IV byl taky čech jen z půlky. z tou přímou demokracií dost souhlasím ale neudělal bych stoprocentní. ale rozhodně bych zachoval odvolatelnost politiků, prezidenta nebo dalších. zároveň taky funkcí, třeba ministrů nebo dalších významných pozic. v momentě kdy tu bude přímá demokracie, tak bych chtěl vidět nekoho jak nam ji sebere. pak už to nejde, a potom korumpování našeho státu je mnohem těžší. když by někdo dělal problémy, prostě by ho většina národa odvolala takhle to říká i tomio, babiše nejde porazit ve volbách ale kdyby se udělalo referendum o jeho odstoupení, většina národa by byla pro
@giorgiocorleone27474 жыл бұрын
@@PetrHorkyPolarnik Tvrdite presne to, co tvrdi politikove, protoze nechteji prijit o moc. Oni, ti politikove vedi, co se ma ucit ve skolach? Oni jsou odbornici? Oni maji rozhodovat dle sveho vlastniho zajmu, kdy a zda se ma prejit na "zelenou energii"? To snad nemyslite vazne pane Horky!
@tomaskrystlik31703 жыл бұрын
22:15: Politický národ loyální k dané zemi. Co je to za hloupost, pane Stehlíku? Již jen z principu je politický národ vždy loyální k zemi svého vzniku!
@tomaskrystlik31703 жыл бұрын
Chybná interpretace nacionálního socialismu, pane Stehlíku! Míjíte podstatu, že to byl ryze český vynález, který přešel k německy mluvícím v Königreich Böhmen, pak do Vídně a nakonec do Mnichova! Neměl jste odvahu to divákům zjevit?