Paule, more vole, Ďakujem pekne za vysvetlenie. Už som sa v tom sám začínal strácať.
@radomirbarta53115 ай бұрын
Zlatej člověk🤷♂️🙏
@micmal6663 ай бұрын
Rasisto.
@Michal_Vass5 ай бұрын
Super, díky 🙂😎
@Číža-d4o5 ай бұрын
Super užitečný video.Dneska mají všechny druhy kol tolik podkategorií že se v tom už člověk ztrácí
@romankratochvil19375 ай бұрын
Ano a eště jsem slyšel, že silniční kola jsou rekreační, sportovní a závodní. To ve videu nebylo zmíněno.
@komoonkh5 ай бұрын
@@romankratochvil1937vzdyt bylo. Zavodni je to prvni, sportovni ten prostredek a ty posledni dve rekreacni😊
@jirka74005 ай бұрын
Děkuju za profesionální a komplexní podání vysvětlení které dodnes nikdo jiný takto nepodal. Ještě bych ocenil jak nejlépe a čím odpružit gravel kolo?. :) Například je efektní zvolit gravel s odpruženou přední vidlicí nebo raději zvolit kvalitní odpružení představec?. Jak velký význam má zadní čep např. u značky Cannondale atd. Takový nápad na další video.. Myslím že o tom přemýšlí všichni co si chtějí pořídit toto kolo. :)
@radekholomcik3675 ай бұрын
Ahoj , vše bylo napsáno i řečeno . Tak teď již jen vyjet . Jako vždy parádní video 👍👏🙋♂️
@HarDsTyLeRsQ5 ай бұрын
Skvělé video. Doplním, že existují i další varianty př. Author Ronin ocelový rám s úchyty, ze kterého lze udělat cestovní gravel. Má volnější posed, dobře se na něj umisťuje nosič a brašny, má širokou vidlici, takže můžete jezdit na silničních nebo bikeových pneu. Má dva převodníky tedy opravdu univerzální. Přehazovačka Shimano GRX (většina gravelů) má zároveň prvek na uzamknutí řetězu, aby vám v terénu nemlátil do kola, což silničky nemají, jelikož se s tím nepočítá. PS: Hledal jsem univerzalitu a tu jsem v Author Ronin našel.
@nikolamed73503 ай бұрын
Tak Ronin je puvodne cestovni kolo, ne gravel. Sice se ted prodava i verze s pevnyma osama a karbonovou vidlici, coz uz je spis gravel, ale neni to vlastne nic vyjimecneho. Mam podobne ocelove kolo od znacky Marin, ktery ma proti Roninovi i pripravu na teleskopickou sedlovku.
@Rbrt-ni8dg5 ай бұрын
jezdím už 4. rokem superior x-road a mám v tom jasno, od května do září silnička, zbytek roku gravel...aspoň ty pláště takhle střídám 😀 , ale kolikrát i na těch silničních rajtuju po polích a šutrech ( ne záměrně ) , za mě super kolo na celou sezonu.
@1bazisko25 ай бұрын
👍👍👍
@Petr-yz3mg5 ай бұрын
Super video,klobouček pane👍
@MrEneza5 ай бұрын
Zdravím,opět super video :) ale chtěl bych vědět kam by jste zařadil fitness bike ? Asi mezi cross a gravel ?
@JiriKrejci-gn7du5 ай бұрын
Super. Jste v Štěrba Bike Borci ! Mě by zajímal- rozlíčovat Rozdíl mezi Celopéro XC Horní čep a nebo Dolní čep....?. Díkes.
@jaromirmasopust3 ай бұрын
Hezký den.Kde vás mohu najít.
@Barendol5 ай бұрын
Ono se s beranama dá pokračovat ještě dál k horským kolům s koly jako Niner MCR nebo Salsa Fargo. Osobně mě fascinuje představa dát berany na Trek Supercaliber.
@jirka875 ай бұрын
Berany na takovém kole...Říkám to s humorem a nemám ambice Vás urážet, ale to je na prášek pane 😀
@Barendol5 ай бұрын
@@jirka87 Mně to přijde jako zajímavá volba do technicky nenáročného, ale nerovného terénu.
@komoonkh5 ай бұрын
Nova Kona Ouroboros. To je teprve gravel pro bikery.
@romankratochvil19375 ай бұрын
Tý jo... Tak můj cross je kolo úplně v pohodě a koupí Gravelu bych si k nic moc k ničemu nepomohl (v principu).
@yajohny5 ай бұрын
Ja mam Trekove kolo Canyon Pathlite AL SL 7.0 uz asi 6 rokov, dal som tam sirsie rafky a jazdim tym gravel/Lesy/cestu. Na rovinke to neleti rychlo, ale je to pohodlne na dlhe trasy.
@komoonkh5 ай бұрын
A pokud by jste chtel zkusit uchop vic do gravelova, daji se koupit riditka Corner bar, coz je vlastne na normalni mtb razeni, ale zaroven to ma ten spodni uchop. Na crossovy kolo dle me genialni
@romankratochvil19375 ай бұрын
@@komoonkh Já mám na mém crossu takové ty "rohy"... a zdá se mi to taky dobrý...
@majka36315 ай бұрын
Narazila som na pojem fitnes kolo. V čom je táto kategória špecifická ?
@jirihorcicka88055 ай бұрын
Lehké, městské, sportovní kolo s rovnými řídítky, bez odpružené vidlice (většinou karbonová).
@i.need.a.dollar5 ай бұрын
Jen další slovní hříčka 😁
@nikolamed73503 ай бұрын
Fitness kolo neni zadna novinka. Je to silnicni kolo s rovnymi riditky. Drive mely klasicke silnicni kola hodne nepohodlny posez a geometrii, takze pro spoustu lidi bylo takove kolo nepouzitelne a proto se zacaly delat fitness kola, ktere byly pro spoustu lidi pouzitelnejsi. Dneska uz to nema vyznam, protoze existuji endurance silnicky, ktere jsou pohodlne i pro mene sportovne zalozene jedince. Proto se fitness kola uz skoro nedelaji.
@rpajik5 ай бұрын
Mam jednopřevodník 46 s kazetou 10-52. Tedy mam větší rozsah než na compact dvojpřevodníku s kazetou 11-34. Rozdíl tedy není v rozsahu ale že u dvojpřevodníku je jsou převody jemněji odstupňované.
@radekjeziorsky68415 ай бұрын
Jen bych doplnil že nízké karbonové ráfky nemaji smysl ani do kopcu , jijich vaha , oproti vysokým, je zcela zanedbatelná. To není jak staré hlinikače kde ten vahovy rozdíl byl výrazný. A silniční pláště "35" rozhodně nejsou pohodlné na zaplatovaných cestách. Určitě jsou lepší než "25" , ale za pohodlné bych je neoznačil.
@liborhejduk5 ай бұрын
A já vůl jdu opačným směrem, kdy chci gravela na léto obouvat na hladký 32mm pláště 😀
@Slovenskooo5 ай бұрын
Prepáčte mám otázku, som cyklista. Ako ten nízko posadený prehadzovač zadného kola môže ísť do terénu? Určite nie všetci cyklisti jazdia Bikeparky ala Dolní Morava a podobne. My jazdíme aj v blate a na cyklochodníkoch ktoré majú šilrku kolesa bicykla a hneď vedľa výšku plevelu a bodliakov 30 cm. Inak dakujem video super. ❤
@LadislavGerka5 ай бұрын
Čiste teoreticky môže byť rozdiel 26" a 29" kolesá. Ešte väčší rozdiel môže byť jedno prevodník a trojprevodník - veľkosť pastorkov a ramienko prehadzovačky. Ale reálne si myslím, že je to fuk. Tam kde prejdem jedným prejdem aj s druhým. Skôr ma obmedzí niečo iné
@jirizeman72342 ай бұрын
Stálo by za to zmínit, že diky gravel kolům se nám vrátily do oběho chromoly rámy....