Felejtsük már el az 5 napos munkahetet!

  Рет қаралды 60,480

Tanulom Magam

Tanulom Magam

Күн бұрын

Пікірлер: 444
@Viktooria.
@Viktooria. Жыл бұрын
Heti 30 órát dolgozok, pénzem alig van, de sokkal nyugodtabb, kipihentebb vagyok, stabil a párkapcsolatom, van időm új dolgokat tanulni, fejleszteni magam és kreatív tevékenységeket folytatni. Most így jó. Persze jobb lenne, ha nem kéne idő és pénz közt választani.
@katymajani
@katymajani Жыл бұрын
Szülőknél lakva simán jó. Amúgy sehol sem elég már, ha saját lábon szeretnél élni. Kivéve ha meglehetősen jó órabéred van...
@Viktooria.
@Viktooria. Жыл бұрын
@@katymajani rezsi, kaja kijön belőle, saját házzal el lehet lenni vele. Nyilván külföldi nyaralást nem tervezek, de a saját álmaimnak élek. :)
@nebula600
@nebula600 Жыл бұрын
Még középiskolás diák vagyok de én is pont ugyanerre gondoltam. Az idő mindennél értékesebb még a pénznél is, lehet hogy nem mész külföldre de az biztos hogy boldog életet élsz. Ennél fontosabb nincs, időt nem lehet venni.
@SadMoon20
@SadMoon20 Жыл бұрын
​​@@Viktooria. Hát a kaja+rezsi inkább vegetálásnak hangzik, nulla fejlődési és haladási lehetőséggel.
@Viktooria.
@Viktooria. Жыл бұрын
@@SadMoon20 két regényem jelent meg az elmúlt években, szerintem az nem mulla fejlődés. :) Nyilván mindig lehetne jobb is, de nem panaszkodok. Szerencsére nem kell mindenhez egy zsák pénz.
@msclick6310
@msclick6310 Жыл бұрын
Köszönjük meg ezt a fogyasztói társadalomnak. :) Mindenki hozzájárul valamilyen szinten. Sok munkakörben ez az állandó rendelkezésre állás teljesen felesleges, a termélés is leállhatna, így is sok a feleslegesen legyártott élelmiszer, ruha.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Bezonybezony
@koszazanafar635
@koszazanafar635 Жыл бұрын
Aha. Mondd hogy maradhatna ki mondjuk 400.000 ember a fogyasztói társadalomból?
@dominikpriski01
@dominikpriski01 Жыл бұрын
22 éves vagyok és egyéni vállalkozó. Saját utamat akartam járni ezért lettem az. Nem fizikai munkát végzek, amit szintén utálok. Heti szinten átlag 75 órát dolgozok saját döntésemből, de volt már 80-90, sőt egyszer 100 is. Nem utálom, de nem is szeretem. Azért hajtok, hogy egy másik vállalkozás ötlethez legyen tőkém és tényleg kevesebbet dolgozhassak pár év múlva heti 30 óránál.
@keresztesipeter8673
@keresztesipeter8673 Жыл бұрын
Sok sikert. Ne vidd azért túlzásba.. szerintem sokat tudsz rontani vele, de tetszik a gondolkodásod. Megtudod csinálni!
@h.h8766
@h.h8766 Жыл бұрын
Hány évesen kezdted a vállalkozást?
@dominikpriski01
@dominikpriski01 Жыл бұрын
@@h.h8766 Először 19 évesen, de tavaly év elején felhagytam vele, mert valami mást akartam kipróbálni, dolgoztam külföldön is, de nem jött be és most augusztusban kezdtem újra. Jó volt ez a pár hónap arra, hogy rájöjjek arra milyen szar alkalmazottnak lenni. Legalább is nekem nem való.
@h.h8766
@h.h8766 Жыл бұрын
@@dominikpriski01 remekul hangzik, 19 évesen ha jól gondolom valamikor érettségi után lehettél,na de hogyan jutottál ki külföldre, melyik országban mit dolgoztál, milyen vállalkozást és hogyan kezdtél, milyen gimibe jártál?
@balint290
@balint290 Жыл бұрын
Milyen vállalkozás?
@N0RDAX
@N0RDAX Жыл бұрын
heti 5x 9,5 óra +szombati 5. 52 héten keresztül , és a szabadnapok alkalmával is dolgozok ami évi 23 nap. 31 évesen, nincs házam, kocsim , életem. Éltem 6 évet Angliában és azóta tudom lehet élni is , nem csak létezni. Üdv Magyarországon 🎉
@patproject02
@patproject02 Жыл бұрын
A vendéglátás hasonló mint a gyári rabszolgamunka mind munkaórában, mind fizetésben. Ráadásul hétvége és ünnepnap nem számít.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Dolgoztam egy keveset bolti eladóként, ott se nagyon van olyan, hogy hétvége...
@Nizeno
@Nizeno Жыл бұрын
​@@juditvesztergam boltba az semmi, én 5 évig dolgoztav élemiszer vegyi éru eladóként. Csak a gyökér vevők húztak fel, de a gyári rabszolgameló és a vendéglátás az valami elképesztő. (rossz értelemben)
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
@@Nizeno Nem azt mondtam, hogy a bolti eladó az olyan rossz szakma, csak azt, hogy ott is kell hétvégente dolgozni. De ott legalább vannak ünnepnapok, nem úgy, mint a vendéglátásban...
@noemiszabados329
@noemiszabados329 Жыл бұрын
A reptér is ilyen, 0-24ben nyitva, érkeznek a gépek, se hétvége, se ünnepnap. A karácsonyomat egyedül ácsorogva töltöttem és idegen emberekkel beszélgettem. A fizetés meg...ne is beszéljünk róla
@gyorgyzsigmond4853
@gyorgyzsigmond4853 Жыл бұрын
@@noemiszabados329 ezt aláírom 1évet reptéri rakodóként dolgoztam mindenki mondta milyen sokat keresünk csak azt nem nézték hogy 260-280 órát dolgoztam érte mint más átlagban 160-180 at.
@katymajani
@katymajani Жыл бұрын
A főnököm egy ilyen új Lamborghinivel érkezett munkába. - Ez igen, mondtam. Ez aztán elképesztő autó. Ekkor oda hajolt hozzám és azt mondta: -Látod, ha keményen melózol, egész nap hajtasz mint a barom, hogy Te legyél a legjobb dolgozó és bevállalod a túlórákat akár hétvégén is, akkor jövőre tudok venni még egyet!
@dotographic7620
@dotographic7620 Жыл бұрын
😂 egy barátom főnőke vett egy új autót és az mondta a barátomnak - gyere Gabi nézd még milyen kocsit tudtam venni a munkádból
@reginakadar9129
@reginakadar9129 Жыл бұрын
@@dotographic7620 ez inkább felháborító 😠
@gyongyverszecsenyi4323
@gyongyverszecsenyi4323 Жыл бұрын
Az igen. És mikor mondtál fel neki? Én egy hosszú betegszabi után tettem volna és sose mondtam volna el neki miért is.
@reginakadar9129
@reginakadar9129 Жыл бұрын
😡😡😡😭
@pterks911
@pterks911 Жыл бұрын
Jól állon vágtam volna az biztos. 🤔
@suticsillag3665
@suticsillag3665 Жыл бұрын
nagyon nagyon örülök ennek a videónak, mert sosem értettem, hogy ha csak a minimumot teljesítem a gimiben (érettségi tantárgyak), miért vagyok akkor is örökké fáradt, most már értem, hogy ez szembemegy a biológiámmal és megpróbálom tényleg a minumumot nyújtani, mert belebetegszem fizikailag és lelkileg is ebbe, hogy nincs már más csak a suli, remélem minél többen látják ezt a videót
@benjaminbjornsson
@benjaminbjornsson Жыл бұрын
Teljes mértékben megértelek, de hallgass a fájdalomra és tanulj. 18 lettem még csak, de ott hagytam az iskolát és elmendtem dolgozni 4 hónap nem kellett hogy rögtön vissza mennyek tanulni, a szarrá dolgoztatás minimálbérért na az megy bizony minden munka adónak. Rettenetes, undorító, ahogy kihasználnak, ahogy lenéznek és ahogy qurvára nem érdekli őket csak az hogy dolgozz és dolgozz. Nem ebbe kéne nekünk élni, nagyon nem. Már már hív az erdő hogy éljek vadon, de még az se lehetséges mert rögtön mehetsz a börtönbe amiért nem hallgattál arra az undorító mocskos szakadt szabályokra amit az undorító magasrangú giccses parasztok állítanak elő. (bocs letértem egy kicsit). Magyarul csak annyit mondanék hogy tanulj, minél többet tanulsz annál többre fognaj téged tartani és annál gyorsabban jutsz fel a létrán. Szomorú, de ebbe élünk. Minden esetre itt az idő a boomereknek letérni a politikáról és oda engedni a fiatalokat akiknek nem az egymás kiírtása a fő cél.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Atis! Ezt a kezdeményezést nagyon tudom támogatni! Engem egyenesen felháborít, hogy egy "átlag" munkás napjai döntő részének egy harmada csak az övé. A másik kettőben dolgozik és alszik. De az az egy harmad se teljesen az övé, mert egy részét elveszi a munkába való készülődés és az oda meg vissza út. Ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy a fizetés annyi, hogy az éhenhaláshoz éppen elég, akkor nem nehéz belátni, hogy ez a rendszer egy modern rabszolgatartás. És a nagy baj az, hogy az emberek nagy többsége ezt támogatja. Gyűlölöm ezt a "munka teszi az embert" meg "annyit érsz amilyen a munkád" hozzáállást! Évszázadok óta ettől szenved az emberiség, de mintha beléjük hipnotizálták volna ezt a gondolkodásmódot. A párommal dolgoztunk egy pár hónapot külföldön (napi 10-11 óra heti 1 szabadnappal...) és amikor hazajöttünk, akkor adtunk magunknak pár hónap pihenőt. A környezetünk meg pánikszerűen akart munkát szerezni nekünk. A párom családja piszkosul sztahanovista, van aki konkrétan csak azért hívott fel minket rendszeresen, hogy megkérdezze, hogy dolgozunk-e már. És nem attól féltek, hogy el tudjuk-e magunkat tartani, hanem az volt a baj, hogy nem dolgozunk. Akkoriban ha náluk voltam, vagy csak felhívtak emiatt, konkrétan értéktelennek éreztem magam. Mintha csak ez számítana. Mintha attól lennék valaki, hogy dolgozok. Lehetőleg minél keményebben... Undorító... De szerencsére a fiatalok nagy többségével ezt a maszlagot már nem lehet megetetni. Szépen lassan alakul egy olyan nemzedék, ami már nem akar rabszolga lenni. Remélhetőleg minél hamarabb elérjük azt a kritikus tömeget, ahol a hatalom már nem tudja ezt félresöpörni. Ahogy Petőfi is írta: "Habár felül a gálya s alul a víznek árja, azért a víz az úr" Jó lenne már, ha végre feltámadna a tenger, a népek tengere...
@noirere3536
@noirere3536 Жыл бұрын
Dettó nálunk is... Párommal ott hagytunk két nagyon rossz munkahelyet, ahol a melóért cserébe folyton csak cseszegetést kaptunk és utána pont bekerültünk a covid időszakba. Páromnak lett másik munkahelye, nekem nem. Családtagom mondata, amikor mondtam, hogy lehet holnap már nem biztos, hogy enni fogunk ez volt: " Hát el kell menni dolgozni!" Baromi jól esett tényleg. Gusztustalan ez a munkamánia és a vele járó kizsigerelés.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
@@noirere3536 Mintha olyan könnyű lenne munkát találni, pláne a kovid idején... És ezt nagyon gúnyosan tudják ám mondani. Szinte hallani lehet, hogy ez nem egy befejezett mondat, hanem folytatják magukban ilyenekkel, mint: "... ahelyett, hogy otthon szabod a rezed, te mihaszna lusta picsa" vagy valami hasonló. Ez a nagy baj, hogy az emberek teljes mértékben természetesnek veszik azt, hogy az életük szinte egy harmadát feláldozzák valaki más jólétéért és cserébe szinte semmit se kapnak. És ezt még meg is fejelik azzal, amikor ecsetelni kezdik, hogy nekik milyen rossz munkahelyeik voltak. Amikor mondtuk, hogy nekünk milyen nehéz volt a hajón, akkor azonnal jött a kontra, hogy "Jaj, az hagyján...". És olyan büszkén, szinte kéjelegve mesélik, hogy nekik milyen rossz volt, de akkor is kitartottak és csinálták. Ők ettől érzik magukat valakinek, te pedig érzed, hogy egy senki vagy a szemükben, mert nem akarsz szenvedni. Na, ezt a hozzáállást kellene kiölni az emberekből és akkor sokkal gyorsabb lenne a változás. Mert mindig az ilyen buzgómócsingok vannak követendő példának beállítva. Megy a manipuláció és a "programozás", hogy "akkor vagy jó, ha te is ilyen munka hőse vagy, mert akkor lesz belőled valaki". És ha te Uram bocsá' egy kényelmesebb és boldogabb életet akarsz élni, az már valami ördögtől való szégyen. Fhú, de utálom ezt a társadalmat...
@norbitausz9690
@norbitausz9690 Жыл бұрын
Totál igaz amit írsz. Ezek amit írtál arra való hogy tönkremennek az emberek a nagy előrelépés, meg mindenkinek megfelelési vágy miatt, aztán 60 évesen rájönnek hogy kb ló...t értek el, max egy kis vállveregetést! Tegye őket boldoggá! Én ha kérdezték hogy, túlóra? Mondtam mindig hogy max ha kötelező! Élni akar az ember, nem másért, másnak a jólétéért szopni!
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
@@norbitausz9690 Úgyúgy. Szerencsétlenekkel elhitetik, hogy "ha keményen dolgozol akkor viheted valamire, előrébb juthatsz, lehet egy fényes karriered és valaki leszel". A valóság viszont az, hogy fizikailag nincsen annyi magas beosztás, hogy ez megvalósulhasson. Egy bizonyos szinttől feljebb már kihalásos alapon működik a rendszer. És akkor sem biztos, hogy a kemény munkád elegendő lesz a feljebb jutáshoz. Nem akárkit engednek ám oda a húsos kondérhoz. De amíg az emberek elhiszik ezt az álomképet, addig mindig lesz aki keményen húzza a szekeret. És mindig ő lesz a "követendő példa"...
@alexgaal1317
@alexgaal1317 Жыл бұрын
Ha senki sem dolgozna az elete egyharmadaban, csak mondjuk egynegyedeben, akkor a mai alapveto kenyelmi funkciok jelentos resze megszunne.
@gyorfiadrianna1483
@gyorfiadrianna1483 Жыл бұрын
Szia Atis! Nagyon szeretem a videóidat. Látom, hogy a mélyebb témákat is jól tudod megközelíteni. Ha egyszer úgy érzed majd, hogy a csatornád témájába belefér, lehetne egy videó a gyászról, veszteségről, esetleg ezek feldolgozási lehetőségeiről. Szerintem sokaknak segíthetne bizonyos értelemben.
@konwix11
@konwix11 Жыл бұрын
Nagyon szeretem a tartalmaidat, rengeteget lehet belőle okulni, DE!!!!!!!! Egyetlen apró dolgot hiányolok. Hivatkozol kutatásokra azt megjelölhetnéd a végén a forrásmegjelölésként (mint pl egy publikációnál, cikknél), pl: 10:55 Ettől még nem veszít az értékéből, csak így tovább
Жыл бұрын
Kb 10 éve állást kerestem asztalos szakmában. Elmentem egy pest melletti városba megnézni egy céget. A tulaj büszkén mondja: nálunk 10 óra az alap plusz a túlórák. Általába szombaton is, de néha pénteken éjfélig maradnak hogy szombaton ne kelljen bejönni.... El is köszöntem azonnal... A túlzott iparosodással lett ez elrontva az biztos.meg azzal hogy a gazdag gyár tulajdonosk mindent megtehettek....
@Agrolen16
@Agrolen16 Жыл бұрын
Köszi Atis, nekem pont aktuális ez a téma, jó kérdéseket feszeget, sokat segít a munkád számomra. 😄 Én is heti 40 órázok, lassan 2 éve, és mivel nem érzem magam kiteljesedve, csak épp hogy érzem, van amit én is megtudok csinálni, van egy kis elismerés, stb., mellette viszont hullának érzem magam, szociális életem -2, amire időt szeretnék szánni, arra nem igazán tudok, és mivel látom, hogyha több tudás birtokában, valahol máshol állnék helyt, többszörösen előrébb lehetnék mind rövid és hosszútávon, az átlagos ember szemében drasztikus döntések meghozatala előtt állok. Amiknek meghozatala csak rajtam áll vagy bukik. Mindenki a maga sorsa kovácsa lehet, hogyha saját maga is akarja. Nem könnyű feladat, de az élet már csak erről szól, helyt kell állni, és nem szabad feladni az álmokat. Jó lenne, ha felbukkana itthon egy alak, vagy csoport, akik újra reformokat hoznának ennek az országnak az életébe, amitől mindenkinek jobb lenne. Mindenkinek kívánok sok sikert a céljaihoz! 😉
@lenanogradi7285
@lenanogradi7285 Жыл бұрын
3 telefon? Szép kis fenntarthatóság... Amugy a video nagyon jó volt! Köszönet ezért!
@kardos13
@kardos13 Жыл бұрын
Nekem az a bajom a heti 40 órás munkával, hogy hétköznap alig valamire van időd. Dolgozz, vásárolj, intézz ügyeket, tedd rendbe a háztartást, készíts ételt, moss, mosogass, takaríts, stb. Hát köszi... Ennek az az eredménye, hogy csomó minden hétvégére marad, aztán les az ember, hogy nincs ideje, energiája elmenni sehova, mert a vásárlás és a házimunka ekkor kerül bepótlásra, amit hétköznap csak tol és tol az ember. És emellett még szeretném a barátaimmal is tartani a kapcsolatot, sportolni, TV-t nézni, játszani, közösségi oldalakon is nézelődnék néha. Lehetetlen napi 24 órában mindet. Valamelyik rész tuti sérül.
@tamasgal9593
@tamasgal9593 Жыл бұрын
Oké, most bele fogok menni egy olyan témába, amiért tudom, hogy sokan kinevetnének az x és az y generáció képviselői közül, de ha tényleg így lesz, olvassák végig: az iskola. Én jelenleg 11.-es vagyok, és abszolút agyonhajszoltnak érzem magam. Pusztán amiatt, hogy egyszerre kell annyi és annyiFÉLE információt észben tartani amellett, hogy önmagában a tanulnivalók MENNYISÉGE (plusz nekem a külön foglalkozások, amiket azért vállaltam el, hogy legyen LEHETŐSÉGEM felkészülni arra, amivel majd ténylegesen foglalkozni szeretnék) őrjítő, hogy az nemhogy egy olyan embernek, mint én (lassú felfogású, szétszórt művészlélek, jelen) nehéz, de egy átlag embernek is. Csak annyi a különbség, hogy nálam meg is van az eredménye (hadd ne mondjak példákat). Gondolok itt például arra, hogy mikor milyen doga lesz, milyen osztályprogramok (mert nálunk nagyon sok van), ha ofőn elhangzik egy létfontosságú félinformáció, akkor arra is figyelni, mert ha akkor pont elkalandozol, később már szerzel egy rossz pontot nemcsak az osztályfőnök, de a többiek szemében is, stb. De most ha nagy általánosságban beszélek: EZ MÉG CSAK TIZENEGYEDIK OSZTÁLY. Bele se merek gondolni, mi lesz velem 12.-ben, aztán egyetemen, aztán FELNŐTTKÉNT, amikor esetleg már ugye egy egész családért felelek ilyen-olyan módokon... És ahogy azt a kommentem elején is írtam, ezt lehet, hogy felnőttként már nevetséges olvasni, de nekem még olyan viszonyítási alapom nincs. Nekem az összes viszonyítási alapom a felhőtlen, szabad gyerekkorom és aztán mondjuk felsőtagozat meg gimi 10.-ig, ahol azért még egyszerűbb az élet. És aki eleget tud erről, az kiszámolhatja, hogy én ugye már az új NAT szerint fogok érettségizni, úgyhogy az eddigi volt 11.-esek nevében se beszélhetek (sőt, így ugye mindenki bizonytalan, hogy most akkor hogy is lesz ez az egész, úgyhogy még csak lelki támaszért se tudok senkihez se fordulni). Ők még azt mondták, hogy nekik laza volt. De a lényeg, hogy ezzel azt akarom mondani, hogy nekem akár tetszik egyeseknek, akár nem, ez életem eddigi legnehezebb időszaka. Ezt most mind csak azért mondom, mert ebbe nem mentél bele. Ilyenkor mindenki csak a felnőtt életről beszél, de ne felejtsük el, hogy a suliban is heti öt napot dolgozunk napi 7-8 órákat. Aztán otthon meg a házikból várat építhetnénk. Persze, korábban is panaszkodtam én már, hogy nincs szabadidőm, de ezt most érzem először igazán. Felkelek, máris mennem kell iskolába, és hacsak nem megyek be fél órával korábban, hogy kicsit fel tudjak ébredni (vagy SZINTÉN, hogy tanuljak), egyből el kell kezdenem egy tanórán gürcölni, aztán hazamegyek (általában négyre, de a különórák miatt van, hogy akár este hétre), pihenek mondjuk egy fél órát, de rendszerint az is csak mentális pihenés, közben eszem, esetleg valamelyik hobbimhoz hozzányúlok, aztán elkezdek tanulni, és általában nyolckor, de ha másnap valami komoly megpróbáltatásban lesz részünk, van, hogy kilenckor/negyed tízkor vagyok kész, onnan még fél óra az alváshoz mindent megcsinálni, és úgy fekszem le, hogy: "Bakker, ma se volt időm élni." Mindezt - még egyszer - TIZENEGYEDIKBEN. Ha valakinek van hozzáfűznivalója, vagy valamivel nem ért egyet, nyugodtan írja le, ha kell, kiegészítem a kommentemet. Csak ezt most így hirtelen ki akartam adni magamból. Szerkesztés: jó, szóval ez a komment eleve csak egy háromkötetes regénybe férne bele, de több olyan gondolat is érkezett azóta (amiket köszönök szépen), hogy elérkezett az ideje annak a kiegészítésnek. Tehát, mivel ebben (mint már mondtam) nincs tapasztalatom, több ember válasza is kellett ahhoz, hogy jobban bele tudjak gondolni: lehet, hogy a felnőttkor nekem nem hogy keményebb, de lazább lesz, egyetlen egyszerű okból kifolyólag: nem kell annyiféle és olyan mennyiségű információt megjegyeznem, mint most. Mert ha az iskolai életet a munka metaforájaként használom: itt az van, hogy persze, mint majd felnőttként is, egy csomó hivatalos dolgot kell észbentartanom, csak itt az a különbség, hogy az ominózus "munkán" BELÜL is olyan széleskörű tudással kell rendelkeznem, hogy a legtöbb infónak semmi köze egymáshoz. Ha csak egy témán belül mozgok, azokat azért tudom megjegyezni, mert a legtöbb esetben logikailag KAPCSOLÓDNAK EGYMÁSHOZ. Így viszont, hogy egy kicsit innen, egy kicsit onnan, és az összeset szigorúan számonkérik, valamit biztos, hogy el fogok felejteni. És nehogy azt higgye bárki, próbálkoztam én már mindennel, nem vált be semmi hosszútávon, és másoknak se lehet sokkal könnyebb. Úgyhogy ez az egyik. A másik, hogy az iskola (ahogy azt pont az előbb az egyik válaszra adott válaszomban is leírtam, ha valaki megnézegeti őket) tulajdonképpen jól csinál mindent, csak ROSSZ SORRENDBEN. Először kéne a hasznos tájékozottságra menni, utána a műveltségre. Addigra ki is alakulhat az emberekben, hogy mivel szeretnek foglalkozni, és akkor már lehet célirányosan azt tömni a fejükbe, és ezesetben megúsznánk ezt az agyonhajszoltságot, hogy mindenből mindent egyszerre. Nem hinném, hogy összeomolna a gazdaság, és így nem egy túlművelt, de valójában semmihez nem értő nemzedéket nevelnének fel. És a hab a tortán... hogy a közoktatási életünket lezáró nagy eseményt volt pofájuk ÉRETTSÉGINEK elnevezni. Jó, ezt most már nyilván csak félig poénkodva mondom😂, de tudat alatt be akarják ültetni a fejünkbe, hogy ettől érettek leszünk? Én nem leszek ilyen könnyen fogalomzavaros, kikérem magamnak. Ez nem érettség, ez műveltség. És abból is a haszontalan fajta. Na. Megint a végére értem.😂
@FritzvonJunker
@FritzvonJunker Жыл бұрын
Y generációs vagyok, de nem nevetlek ki. Maximum mosolygok egy kicsit rajta, és nosztalgiával gondolok vissza saját középiskolai éveimre. Az akkori érzéseimre visszaemlékezve nagyon sokszor ugyanezt éreztem. Aztán ahogy felnőttem rájöttem, hogy nem is akkor volt rossz vagy nehéz. :) Nem akarom elvenni a kedved, de alapvetően ahogy egyre idősebb az ember egyre csak úgymond rosszabb lesz, mert egyre több dologgal kell foglalkozni. Egyre több a felelősség, egyre kevésbé segítenek mások, vagy figyelnek oda rád. Lehet elmúlnak egyes kötelességek, de mások veszik át a helyüket. De azért ne add fel. :)
@SadMoon20
@SadMoon20 Жыл бұрын
Az előző hozzászólóval ellentétes az én tapasztalatom. Sokan, szinte mindenki szeret nosztalgiával visszagondolni a középiskolai éveire, gyakorlatilag minden ismerősömtől hallottam már ezt. Nos én ennek az ellentéte vagyok. Gimibe jártam, mindig nagyon jó tanuló voltam, jogi egyetemet végeztem. A gimi és az egyetem eletem legszarabb időszaka volt, sokkal de sokkal megterhelőbb volt, mint dolgozni. Sokkal több stressz volt iskolában és egyetemen, mint melóban. 5-féle munkahelyen dolgoztam már szóval van ilyen összahasonlítási alapom is, de még a legszarabb melóhelyem is jobb volt mint az iskola. 😂 Pedig én szeretek tanulni. Csakhogy egy munkahelyen nem kell annyiféle dolgot tanulnod mint az iskolában: egy bizonyos ismeretanyagot elsajátítasz a melóhoz, és azután már ezen belül mozogsz és fejlődsz, nem kell annyi rohadt sok felesleges dolgot tanulnod, mint gimiben meg egyetemen. A munka már a hatékonyságról szól, nem arról, hogy 20-féle dologban is maximumot vàrnak tőled. Úgyhogy ja, a tömeges véleménnyel ellentétben én rohadtul nem sírom vissza az iskolát és sokkal jobb nekem, hogy dolgozhatok. Szóval en azt mondom (mint egyebként szintén eléggé "elvarázsolt" személyiség 😀), hogy ne aggódj, van még remény hogy később még jobb is lehet! 🙂
@tamasmarko993
@tamasmarko993 Жыл бұрын
3 éve érettségiztem, az én tapasztalatom az hogy gimi után sokkal szabadabb az ember, olyan dolgokkal foglalkozhat amik érdeklik, és végre elkezdheti építeni az életét. Pár évig tudsz szüleiddel élni (ha nem mész másik varosba) és van időt kitalálni hogy mit is akarsz csinálni. ha meg megvan hogy mit szeretsz akkor elkezdesz abban dolgozni és teljesen máshogy fogod erezni magad egy hosszú nap után. nem az számít hogy mennyit dolgozol vagy tanulsz hanem az hogy érdekel e. nekem kb sikerült elhelyezkednem abban amit szeretek és van hogy 5kor kelek es 11kor erek haza de akkor is ugy alszom el hogy ennek volt értelme, tanultam es ujra csinálnám barmikor.
@babettabraham4206
@babettabraham4206 Жыл бұрын
Szia, én csak kitartást kívánok, illetve annyi, hogy szerintem a 11.osztály a legnehezebb, 12-ben kicsivel kevesebb óra van. A gimi tényleg nagyon megterhelő tud lenni, ehhez képest az egyetem kevésbé (a tanulni való sok, de a szabadidő sokkal több), és egy kicsit jobb munkahely sem annyira kimerítő (ott már csak egy témára kell koncentrálni, kis idő után akar rutinból is megy).
@tamasgal9593
@tamasgal9593 Жыл бұрын
@@FritzvonJunker Igen, itt pont erre gondoltam. Én még nem tudom, milyen később, úgyhogy most ezt tényleg úgy élem meg, hogy ilyen nehéz még nem volt. Persze, én is tapasztaltam többször is, hogy VISSZATEKINTVE milyen könnyű is volt az életem, és tudom, hogy még fogom is, de a jövő már ugye mindenkinek csak elmélet. Lehet, hogy pár év múlva én is csak mosolyogni fogok ezen a hozzászólásomon.😂 Sőt, biztos. De jelenleg tényleg úgy élem ezt meg, hogy nem látok ki a melóból.
@danir001
@danir001 Жыл бұрын
11 éve lsz idén májusban hogyelkezdtem egy némettanfolyamot ami heti 4 nap volt hétfőtől csütörtökig. Akkor megfogalmazódott bennem, hogy mennyire jó lenne csak 4 napot dolgozni... hogy meyire kell egy szabadnap amit szabadnapok határolnak :) El is mondtam akkor nhány közeli ismerősnek... jellemzően legyintettek, vagy egyszerüen azt mondták, szép lenne, de ilyen nincs..... benne viszont rég motoszkátl... idén 3. éve Dolgozom ausztiában egy cégnél 4x10 órában Hétfőtől Csütörtökig. nos akkor persze én ezt 8 óráával képzeltem el.. sőt volt már vadabb 4x6 v 3*8 órás elképzelésem is.. Azt hiszem semmi ilyen elképzelést nem szabad feladni.. a munkámat nem szeretem annyira, nem is utálom... azt szeretem hogy nem csesztetnek, hagynak, és kvázi csak a testem kell ott legyen, én szellemileg máshol is lehetek..... pl ilyen videókat is hallgathatok..... de a beosztásom ami miatt nagyon jó... és eddig úgy fest nincs is jobb egyelőre. :) szóval ne addjátok fel... lehetséges a 4 napos munkahét... nyugaton terjed is szépen.
@razettechan9342
@razettechan9342 Жыл бұрын
Tömegközlekedésben dolgozom. Nálunk 5 nap munka 1 nap szabad, a következő héten meg 6 nap munka és nap szabad van. 220-230 óráink vannak egy hónapban. Egy múszak ritkán 8 órás, inkább 9-10 órás műszakok a jellemzőek. A garantált bérminimumra vagyunk bejelentve, amihez hozzájönnek a pótlékok. Belegondolva, hogy mekkora felelősség van rajtunk ennyi munka mellett, nagyon nagyon nagyon keveset keresünk (kb. 330-340 körül). Én személy szerint nagyon szeretem ezt csinálni, de amikor zsinórban a 3. napon megyek be reggel 3-ra dolgozni utána pedig 3 napig éjfél körül végzek, majd egy nap szünet után kezdődik elölről, az kicsit ki tud készíteni. Meglepő módon ünnepnapokon és vasárnap a legjobb dolgozni, mert kevés az utas és kicsi a forgalom. Akkor lehet igazán élvezni a munkát.
@gretapreszter9650
@gretapreszter9650 Жыл бұрын
Én már csak olyan munkát nézek gimnázium után, aminél vagy én tudom beosztani az időm, vagy annyit keresek, hogy tudjak pihenni is de a legjobb a kettő egyszerre lenne
@benceszeman2103
@benceszeman2103 Жыл бұрын
Hali! Egy épitőipari webshopban dolgozom napi 8 órát, heti 5 napot (heti 40 órát) ennek a nagy részét home officeban. :D Most is dolgozom, miközben a videót nézem
@viktoria2791
@viktoria2791 Жыл бұрын
40 órát dolgozom egy multinál Experienced Tax Accountantként és imádom. Közben hétvégén egyetemre járok. Nem tudnék elképzelni más munkát amit szívesebben csinálnék ÉS a fizetés is elképesztően magas.
@rozinantemiss3948
@rozinantemiss3948 Жыл бұрын
Én most jutottam el arra a pontra, hogy gyomorgörccsel jövök be dolgozni. Amíg volt közvetlen kollégám, akivel nagyon jól együtt tudtunk működni, addig a sok hülyeség és f***ság lepergett rólam. Mert volt kivel megosztani és egymást támogattuk. Nagyon hatékonyak voltunk, soha semmi gond nem volt, mert számíthattunk egymásra és segítettünk a másiknak, ha kellett. Aztán neki elege lett a vezetésből, mert egy idő után valóban kezdték átlépni a határt és munkahelyet váltott. Egyedül maradtam, két ember munkájára. Egész jól megoldottam eddig úgy, hogy tudom az a főnök álláspontja, hogy ő megoldja egyedül velem a feladatokat (értitek: ő oldja meg), nem tervez felvenni senkit mellém. De egy pár hete azt vettem észre, hogy bármit csinálok nem jó. Mindenbe beleköt, meghazudtol, triplán dolgoztat, mert ő nem ezt kérte vagy én nem azt küldtem, amit megbeszéltünk ezért küldjem el újra, de most így csináljam meg úgy csináljam stb. Ha az a cél, hogy én is felálljak, akkor sikeres az akció. Utálok felkelni reggel (és nehezen is megy mostanság) és bejönni, hogy tudom ma is vár rám legalább egy lecseszés. Home office az TILOS! Olyan itt nincs. NEM LEHET! Mintha legalábbis az ördögtől való dolog lenne. Pedig sok kollégától hallottam, hogy a pandémia alatt sokkal többet dolgoztak, amíg otthon voltak. Én is imádok otthon lenni, és olyan szívesen dolgoznék otthonról, de nem lehet. Szeretem azt a munkakört amiben dolgozom, de a főnök elviselhetetlen. Bármennyire is igyekszem kizárni és elengedni, egyre nehezebben megy. Olyan szívesen kertészkednék otthon, csinosítanám a házat, kirándulnék, játszanék a keresztfiammal, sportolnék, de egyszerűen nem megy. Reggel 6-tól este 6-ig nem is vagyok otthon (mert ugye még a munkába utazás idejét is bele kell számolni). Amikor hazaérek, kicsit beszélek a családdal, megvacsorázom, elrendezem a kutyát és már ott vagyok, hogy este 8. Mivel stresszesebb vagyok a kelleténél, nem tudok elaludni sem, jó ha este 11-kor sikerül. Reggel 5-kor pedig megint kelek. Hétvége? Mindent bele kell sűríteni abba a két napba, hiszen máskor nincs rá idő. Nagy bevásárlás következő hétre, mosás, főzés, takarítás, tavasztól őszig fűnyírás stb. Mikor jut idő a hobbijaimra, a férjemre, a családomra, a barátokra? Nem csoda, hogy ennyi stresszes, ideges és feszült ember van. Mert benne vagyunk ebben a mókuskerékben és nem tudunk kiszállni. De legyen, váltok munkahelyet. Lassan babát szeretnénk a férjemmel. Vagyok olyan hülye, hogy azt is figyelembe veszem, hogy vajon mit fognak szólni az új munkahelyen? Nem azért vesznek fel, hogy aztán ott hagyjam őket. De itt sem maradhatok sokáig, mert az meg rá fog menni az egészségemre. Akkor mi a jó lépés?
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Van férjed és te nyírod a füvet? Ne érts félre, az egész amit ítrál borzalmas, sajnálom, hogy egy ilyen köcsög miatt ennyire sz@r az életed. De ebből amit írtál, nekem az jön le, hogy minden munkahelyi f@szság mellett otthon neked kell a férfimunkát is (!) végezned. Nem tudom az okát, lehet, hogy a férjed még nálad is többet dolgozik, ezt nem tudom. De ezen nagyon megakadt a szemem. Kívánom, hogy minél hamarabb ki tudj kerülni ebből a méltatlan helyzetből egy sokkal jobb, boldogabb és kiegyensúkyozottabb életbe! 😊
@advantasya1995
@advantasya1995 Жыл бұрын
Régebben 12 órát dolgoztam gyári munkát csináltam heti 5 napot.Persze meg volt a minimálbér és éppen hogy csak meg tudtam élni viszon nagyon fáradt voltam,élet kedvem se volt nagyon.Alig volt időm bármire.Most hogy több szabad időm van lelkileg is jobban érzem magam és sokkal boldogabb vagyok.Véleményem szerint a túl sok munka nem éri meg. A kevés minimálbér ami semmire sem elég.családok-párkapcsolatok mennek tönkre,mert anya,apa dolgozik reggeltől estig így kevés idő van a családra.A másik,hogy az egészségre is rossz hatással van a túl sok munka,kutatások bebizonyították,hogy az munkás embereknél hamarabb alakulnak ki szív és érrendszeri problémák ami súlyos egészségügyi problémákhoz vezet.Persze meg kell élni valamiből de a boldogság és az egészség sokkal fontosabb szerintem.
@atrask0
@atrask0 Жыл бұрын
Én szeretem a munkámat. Jó döntés volt a jelenlegi helyemre jönni. Tökéletes az egyensúly, nincs túlterhelés. A fizetés is nagyon jó, de csak a lakhatás elviszi a fizetés 75-80 százalékát, és ez viszont így nem jó. Ezért kell sajnos váltanom, és nem csak munkát, országot is. Alapvetően pozitív ember vagyok, ebben is látom a jót, hiszen egy újabb kaland (sok országban jártam már, de a mostani célállomáson még nem,) a gyerekeim pár év után gyakorlatilag 2-3 nyelvűek lesznek, rengeteg látnivaló amit csak egy nyaralással tudnék megmutatni nekik (ami a fent említett anyagi rész miatt lehetetlen) és most ezek a mindennapi életük részévé válik.... Szóval szívem szerint nem váltanék, mert nagyon jó ahol vagyok, de muszáj....
@nikkoandjessi
@nikkoandjessi Жыл бұрын
Igazán szuper lett a videó. Végre valaki ki meri mondani, hogy kib**tt sokat dolgoznak az emberek, cserébe morcosak, kötekedősek, negatívak (tisztelet a kivételnek, de a kivétel erősíti a szabályt). Tavaly dolgoztam 7/7 napot, de imádtam. Hétköznap kutyaszitterkedés itthon, péntek délután és hétvégén fagyizó. Idén már nagyon vártam, hogy visszamehessek a fagyizóba, mert imádom ezt csinálni. A környezet nagyon szép, türkiz-fehér design, jó fizu, legjobb főnökök, és még fagyit is ehetek. Pedig van gondom a kommunikációval, antiszociálisnak tartom magam, mégis a munkában teljesen máshogy élem meg ezeket a dolgokat. 😊 A kutyázást is csinálom alkalomszerűen még, arról nem is beszélek, egyszerűen egy életforma.❤ És emellett tanító szakon vagyok az egyetemen... Na ezt meg hagyjuk😂 nem ebből fogok nyugdíjba menni, de legalább lesz egy szakmám, ha minden kötél szakad.😂😂
@zammy1491
@zammy1491 Жыл бұрын
Jó lenne ha kevesebbet dolgozhatnánk cserébe minőségibb lehetne...
@killingspree6100
@killingspree6100 Жыл бұрын
Újjabb szuper, informatív, érdekes videó, kedélyes humorral fűszerezve. Az ilyen tartalmak miatt érdemes regisztrálni a youtube-ra. Mondjuk sejtettem hoigy a munkamániának erős alapja a vallás. Meg hát, a pénzéhség nagy úr. Ha mondjuk olyan munkáról van szó amit szeretsz is csinálni, (szomorú hogy ez egyre ritkább) akkor gyakorlatilag minden ok. Hiszen ha belegondolunk, ha azt csinálod amit szeretsz, van akit szeretsz, és van aki téged szeret akkor minden rendben.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Pénzéhség? Már az is jó lenne, ha a létfenntartáshoz eleget kapnánk a rabszolgaságért cserébe! Ha megbecsülnék a munkánkat annyira, hogy ne hitelt kelljen felvenni vagy hármat kelljen szülni azért, hogy olyan alap dolgot elérjen az ember, hogy házat vegyen. De ne szaladjunk ennyire előre, sokaknál már az is megkönnyebbülés, ha a hó végén be vannak fizetve a számlák és jut még zsíros kenyérre... Pénzéhség...
@DopaminShot
@DopaminShot Жыл бұрын
Mit kezdjek a több idővel ha nincs pénzem ?🤔
@ildikocseh278
@ildikocseh278 Жыл бұрын
Multizom mar par eve, de kb 2-3 eve fogalamzodott meg bennem, hogy jo lenne max 4 nap, mert szeretnek tobb idot magamra, rafekudni a parkapcsolatra. Egyaltalaban pihentebbnek lenni, mert amikor 3 nap van egymas utan pihi, mindig olyan jol erzem magamat. Lett volna lehetosegem heti 3 napra, de a fizut sajnos keveskenek talaltam.
@huskyzsu
@huskyzsu Жыл бұрын
Kedves Atis! Kérlek készíts majd videót az akut lyme kórról. Rengeteg embernek okoz sok sok gondot, élhetetlen életet okozva és rengeteg ember nem is tud róla, hogy mi a baja. Össze vissza kezelgetik az embereket, hülyének nézve őket, közben a lyme dolgozik a szervezetükben. Nagyon fontos lenne erről egy videó!
@M2SGabi
@M2SGabi Жыл бұрын
Én a programozással vagyok úgy, hogy főként este/éjjel vagyok produktív, ezért is rossz az ilyen szellemi munkáknál, ha megszabják, hogy mikor kell neked mennyit dolgoznod. Hiába ülök a gép előtt reggel, egyszerűen nem jönnek a gondolatok, nem tudok koncentrálni.
@mateelek9165
@mateelek9165 Жыл бұрын
Szuper videó! Nagyon szükség lenne szemletváltásra. Sokat tettem és tanultam azért, hogy kreatív és jól fizető munkám legyen. 4-es váltásban dolgozok, véléményem szerint a 24/72-es munkarend után a második legjobb. Igaz, ha ünnepnapra, vagy hétvége esik a munkaidő, akkor kell menni (dupla pénzért), viszont szuper, hogy rengeteg hétköznapom szabad, ha kikapcsolódásra vágyok, ezekre tervezek túrát, kirándulást, mert alig találkozni ilyenkor emberekkel, hiszen dolgoznak. Egy olyan főállású munkahelyem volt, ahol napi 8 órás munkarend volt, kifejezetten utáltam (nem beszélve arról, hogy estére mentem másodállásba), gyakorlatilag olyan volt, mint iskolás koromban. Feleségem dolgozik így, ráadásul ingázik is, tisztelem érte, mert szintén vezető beosztásban teszi, de engem hosszútávon csak megbetegítene.
@lajosvarro2579
@lajosvarro2579 Жыл бұрын
Elgondolkodtam a videó kapcsán, hogy hány olyan ismerősöm van aki heti 5 napot dolgozik... Nem sok. És nem azért, mert kevesebbet. Ez után az jutott eszembe, hogy basszus biztos csak a környezetemben robotol mindenki, de a kommenteket elnézve nem valószínű. Sokan örülnének az 5 napos munkahétnek is, nem hogy kevesebbnek. "Magyarországon a heti 40 munkaóra a jellemző." Érdekes ez a statisztikai adat. :D
@tamasfeher1150
@tamasfeher1150 Жыл бұрын
Én dolgoztam irodában, párom jelenleg is azt csinálja. 8 óra a munka DE fél órával legyél bent hamarabb (hogy elő tudj készülni a munkára😅) majd a köteleő órás ebédszünet (amit ugye nem hagyhatsz ki hogy hamarabb mehess haza). Ez így napi 9,5 óra amit beszorzol 5-tel ami 47,5. Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor majdnem megvan a heti 6 nap. És akkor még ezek után csodálkozunk hogy kicsiny népünk búskomor? Én inkább a sofőrlétet választottam. (Bár külföld mint választási opció sincs elvetve😅)
@davidnagy2894
@davidnagy2894 Жыл бұрын
Napi 70-80 percet spórolok meg ha autóval megyek dolgozni 12 kilométeres utat az autó 15-20 perc alatt megteszi busszal megyek három átszállással egy óra kell feltéve ha nem marad ki egy két járat. Egyáltalán miért nincs normális tömegközlekedés miért kell autóra hagyatkozni ha időre kell menni?
@feketerokaric
@feketerokaric Жыл бұрын
Azért dolgozunk átlagosan 40-50 órát mert ez a hosszútávon elviselhető maximum. Konkrétan annyit kell dolgoznunk amennyit fizikailag el tudunk viselni. Ezt mérték, tervezték stb... a rabszolgaság nem szűnt meg csak más neve lett. :)
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
És rengetegen mégis jóval többet dolgoznak, mint heti 40-50 óra...
@feketerokaric
@feketerokaric Жыл бұрын
@@juditvesztergam Persze de azt már a teljesítőképesség folyamatos romlásával, ergó hosszútávon nem fenntartható. A hosszú táv alatt több mint tíz évet értek. Én is dolgoztam heti 6x12 órát majd másfél évig és ki lehet bírni, de az utolsó napomon már érezhetően rosszabbul teljesítettem mint mondjuk az első pár hónapban. A nagyok akik az új, modern rabszolgaságot megtervezték úgy gondolták, hogy a heti 40-50 óra az az elégséges szám ami termelékeny de még kibírható különösebb negatív következmények nélkül. Az, hogy ez a modern rabszolgaság egyre elborultabb nem volt az eredeti tervük része ebben biztos vagyok. Viszont az ember önmagát is képes láncra verni egy gyári gép mellett mert annyira ki van szolgáltatva a pénznek (mint intézménynek). Ha van pénz, van minden, ha nincs pénz nincs semmi. Ha többet dolgozol több a pénz, ha kevesebbet akkor a pénzed is kevesebb. Ezzel mossák az emberek agyát több száz éve. Aki ezt még 2023-ban is beveszi és heti 40-50 óránál többet robotol az az én véleményem szerint vagy teljesen hülye. Ez a globálisan elvárt átlag ebben a majomketrecben, tehát bőven elég ennyit teljesíteni ahhoz, hogy élni hagyjanak. :)
@sz4rk3csk36
@sz4rk3csk36 Жыл бұрын
Jelenlegi munkahelyemen egy gyárban dolgozom erösáramu elektrotechnikusként. 4 müszakos folyamatos munkarend. Se nappalom se éjjelem se hétvégém se ünnepnapom. 65km utazok oda is és vissza is minden nap. Napokban volt 3 éve. Nagyonjol mondtad a videoban ez igy nem élet. Énis nekiálltam youtubra tartalmat gyártani. Eddig 12300 feliratkozonál és egy monetizált csatornánál tartok. Remélem sikerül ami neked is. Mert ez a videod nagyon elgondolkodtatott hogy jobban belefeküdjek a youtubba. Jelenleg 27 vagyok. De 30 éves koromr ha törik ha szakad fel szeretnék mondani mert lélekölö egy munka...
@MegaAbgt
@MegaAbgt Жыл бұрын
Senki nem veszi észre hogy nem a szükségszerűség irányítja a világot, hanem a nyájhatás és manipuláció? Máskülönben hogy magyarázod, hogy a vezetők szerte a világon egyforma ruhában(öltönyben) vannak, hogy 5napos a munkahét, hogy mindenhol egyformán van hétvége(és ha akarok se találok hétvégi kiegészítő munkát), hogy 4 évente van mindenhol a választás?
@masikachan
@masikachan Жыл бұрын
Gratulálok, Attis! :)
@1darabkenyer836
@1darabkenyer836 Жыл бұрын
jó de az életszínvonal magasabb is és sokkal biztonságosabb is az élet, bár a heti 5 nap tényleg sok! én szívesen bevezetném hogy minden hónapban a péntek 1 nap szabad, majd két hetente így, majd minden héten szabad a péntek! fokozatosan el lehetne érni
@JózsefMádák
@JózsefMádák Жыл бұрын
Németországban élek, ősszel vezették be a 4 napos munkahetet. Nálunk úgy van, hogy nem csak simán kiesik egy nap, hanem a pénteki órák egy részét a többi hétköznaphoz csapják, amik így 8 helyett 9 órásak, plusz kajaszünet. Azelőtt a teljes munkaidő nálunk 37,5 óra volt, péntek 5,5 óra, ebből 1,5-öt engedtek el, így 4x9=36 órás most egy munkahét. És a 30 szabadság is arányosan 24 napra csökkent, amit nem mondanék rossznak, hiszen péntekre eleve nem is kell szabadságot kérni. De abszolút úgy tűnt, hogy a cég saját maga hozta ezeket a szabályokat, illetve finomítottak is rajta menet közben picit, így simán lehet, hogy máshol máshogyan van. És csak részben volt a jófejség a bevezetés oka, a másik komoly ok, hogy 1 nappal kevesebbet kell hetene fűteni. Nem hülyék, összességében simán lehet, hogy jobb így pénzügyileg.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Hát, ja, rezsicsökkentés tekintetében is jobb lenne a heti 4 nap. Tök logikus...
@Anna-eg9pv
@Anna-eg9pv Жыл бұрын
Azt minden "4 munkanapos hét" cikkből, videóból kifelejtik, hogy nemcsak a munkanapok számának kellene csökkennie, hanem ezzel együtt a munkaóráknak is. Hiszen semmit nem ér vele az ember, ha 4 napos lesz a munkahét, de ugyanúgy 40 órát kell dolgoznia, csak 4 nap alatt kell azt letolni, napi 10 órában. Ez sajnos ebből a videóból is kimaradt. Volt szó a munkaórákról, és már vártam, hogy a munkaórák témája ebbe a 4 napos munkahét dologba is be legyen vezetve, de sajnos nem. Ezen kívül egyébként nagyon tetszett ez a videód, Atis. Megosztom facebookon :))
@voda2023
@voda2023 Жыл бұрын
Alig várom már a korszakot, amikor azt mondják az emberek a hétvége előtt: "Végre csütörtök!" :))
@Ciganyanyuka
@Ciganyanyuka Жыл бұрын
Szia érdekelne a 4 napos munkarend videó!
@greenplant7674
@greenplant7674 Жыл бұрын
Igazából azért kell ilyen sokat dolgozni, hogy azt a felslegesen nagy, egyre hatalmasabb igényeinket kitudjuk valahogyan szolgálni. Persze jó meg minden, de akkor vállaljuk is érte a sok munkát. Ez a fejlődés kulcsa lényegében . Az, hogy ez egy pozitív vagy negatív irány az már egy másik kérdés.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Szerintem ez részigazság. Igaz, hogy az embereknek is sok felesleges igényük van (új telefon, új TV, új kocsi, stb. holott bőven jó lenne még a régi...), viszont a dolgozó embereknek kell ellátnia a nyugdíjasokat, segélyeseket, egészségügyi hozzájárulás, ÁFA, adók, stb...
@biankagal9518
@biankagal9518 Жыл бұрын
Egyetértek a videóban megfogalmazott dolgokkal. De sajnos nagyon sokan belekényszerülnek a sok munkába a megélhetés miatt és nem tudnak mérlegelni hogy most akkor nem lesz idejük semmi másra, mert ha nem vállalják el akkor nem lesz pénzük az alapvető dolgokra. :(( Nem általánosítani szeretnék, csupán én ezt tapasztaltam.
@zupacs
@zupacs Жыл бұрын
Mennyit fizet a samsung egy ilyen reklámért?
@andreahorvath1303
@andreahorvath1303 Жыл бұрын
Mondjuk biztos attól is függött, ki mennyit dolgozott, hogy milyen társadalmi osztályhoz tartozott. Mert ha pl a munkája nagy részét rabszolgák vagy jobbágyok csinálták, a jóember meg heti párszor bement az irodába/hivatalba stb átnézni a könyvelést és aláírni pár dolgot, az azért más, mint szegény cselédlány, aki hajnalban kelt, és éjfél után feküdt le, annyi melója volt.
@Huntech_
@Huntech_ Жыл бұрын
2:18 Ez szép és jó, csak sajnos a Samsung már kibukott, hogy a holdfotókat AI-val javítja fel annyira (vagycsak odarak 1 képet), így ki tudja, hogy a csillagoknál nem-e fogunk több AI munkát látni, mint valódi felvételt xd
@antares8476
@antares8476 Жыл бұрын
Jelenleg egyetemista vagyok, és 3 napos hetünk van kötelező órákkal. Az a 3 nap ilyen reggel 8-15:00-ig. Szóval az egyik napra raktunk be olyan nem kötelező órákat, amik jók és megdobják a kreditünk. Sokan ezen a két napon járnak tesire vagy választhatóra. (Persze ha a péntek szabad, akkor azt megtartjuk magunknak)
@nandorfekete9326
@nandorfekete9326 Жыл бұрын
Legyen a 4 napos munkahétről is egy külön videó
@ginapeto2350
@ginapeto2350 Жыл бұрын
Próbájuk meg ezt szociálisban, amikor a kutyát nem érdekli, hogy a munkaidőm lejárt mennék haza, vagy szimplán hétvége van, vagy baszki szabadságon vagyok hagyjatok már... Folyamatos stressz, pedig papíron "csak" 40 óra. Már letenni sem tudom, otthon a kanapén ülve kísért minden egyes munkanap, és végeláthatatlannak tűnnek az egymásba folyó hetek. Úgy várom már ezt a próbálkozást, hogy négy napot dogozzunk, mint valami égi jótéteményt.
@balazsberecz1029
@balazsberecz1029 Жыл бұрын
Én még iskolás vagyok de úgy érzem hogy a tanulás mellett dolgozok is elég sokat. 17 órá-ig bent szoktam lenni.
@MonkeyDLuffy-rr3wl
@MonkeyDLuffy-rr3wl Жыл бұрын
Én tanárnak tanulok, a szar fizetési kilátások ellenére. Valamiért él bennem a naiv remény, hogy mire végzek az egyetemmel (5-6 év múlva), addigra élhetőbb bérünk lesz. De, ha nem, akkor is 1-2 évig megpróbálom, milyen ebből élni, külön órákat tartok/másodállást vállalok, ha kell majd. Jelenleg diák vagyok és nem dolgozom (ciki vagy sem, a szüleim tartanak el), de ezen szeretnék a közeljövőben változtatni, mivel az órarendem megengedné a diákmunka vállalást, illetve az oké, hogy bérletre kapok pénzt, meg csokit, energiaitalt, esetleg, ha merésznek érzem magam, akkor Mekis kaját vagy a barátomnak pl szülinapjára ajándékot azt tudok venni, de bulizásra, rajzeszközre, sminkre meg hasonló élvezeti cikkekre nincs már pofám pénzt kérni, nagy korú vagyok, a szüleimnek van jobb dolga, én meg tudom ezeket nélkülözni, ameddig nem keresek/gyűjtök össze pénzt valahonnan.
@zoltizolti3165
@zoltizolti3165 Жыл бұрын
ATTiS Erdelyben nem tudsz Szamszungos kontaktjukat ?
@usernamemoo
@usernamemoo Жыл бұрын
Mindenképp beszélj kérlek bővebben a 4 napos munkahétről!😊
@kzsotl1
@kzsotl1 Жыл бұрын
Én még a munkaban való dolgozással elvagyok, de az hogy minden egyébb időm elmegy az 5 húgyturbina autóim szerelőkhöz hordásával, kezdem érteni, hogy még a vadászó gyűjtögető őseinknek is több szabadideje volt.😅
@itpros-z
@itpros-z Жыл бұрын
Rakjuk hozzá, hogy a munkáltató fizet utánad egy adót, te fizetsz tb,nyugdij, adot, majd a kis pénzeddel amikor vásárolsz fizetsz egy világbajnok adót. kb az jön ki, hogy ha megkapnád a teljes összeget, annak 80%-a elmegy az állam felé. Ennyi, a maradkéból vásárolsz, élsz, szorakozol, stb. Ezt is rakjuk a Magyar munkamennyiség mellé. Tisztelet itt minden Magyarnak, mert tényleg kemény körülmények között élünk!
@attilakohut8730
@attilakohut8730 Жыл бұрын
Most mondtam fel pont a Samsunkg egyik leány fröccsöntödéjében, úgy hogy 3 hetente volt egy szabad hétvégém. Kicsit besokaltam. Elég lett. De én is Samsung, és Asus fan vagyok ettől független, most pedig egy hightech helyre megyek dolgozni hogy ihajj. Bazira tetszik, teljesmértékben más, és új világ. Alig várom a kezdést.
@gaborfeher741
@gaborfeher741 Жыл бұрын
Munkahelyemen még több lenne a túlóra, mert az 5napos munkarend mellet is van és a 4napos mellet is el kellene végezni ugyanazt a mennyiségű munkát, ami most 5nap alatt sem megy. (nem vesznek fel több dolgozott, mert az költség) Ha választhatnák akkor heti 2napot (de az lehet 12 - 12órás műszak), a többi nap meg legyen szabad.
@tiborkinstadtner9234
@tiborkinstadtner9234 Жыл бұрын
Az én munkahelyem sem akarja, hogy 5 napos legyen a munkahét, ezért szombatra elrendelnek túlórát 😂
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
A címből ítélve én azt hittem, hogy több szó fog esni a 4 napos munkahétről. Engem mindenképpen érdekelne a téma. Hogy kell ezt elképzelni? 4x10 óra ugyanazért a bérért, 4x8 kevesebbért vagy 4x8 ugyanannyiért? Milyen munkakörökben lehet könnyen bevezetni, mikben nehezebben és mik azok, amiknél ne is számítsunk ilyen változásokra? Lehetséges, hogy a kiesett időt több alkalmazottal fogják tudni megoldani? És amiről még sehol nem olvastam: mi lesz az iskolákkal? Az is 4 napos lesz? Szóval van még bőven a témában... 😉
@FritzvonJunker
@FritzvonJunker Жыл бұрын
Jellemzően egyet szoktam érteni veled. Viszont most ez másképp van. Biztosra veszem, hogy régen az emberek sokkal több időt töltöttek hasznos tevékenységekkel (munkával) mint manapság, amikor a fél napot értelmetlen haszontalanságokkal, pl. valamelyik elektronikus ketyerénk nyomkodásával, TV bámulással, közösségi média pörgetéssel, sorozatokkal, olvasással és egyéb szórakozással töltjük. (Igen és is, ezt teszem, és élvezem. :P ) A legtöbb munkát amit elvégzünk sokkal kisebb energiabefektetéssel képesek vagyunk megtenni hála a modern eszközeinknek, a fejlett technológiáknak, és a magasan szervezett társadalomnak és a munkamegosztásnak. Kényelmes és biztonságos városokban élünk, nagyon sokan lakásban ahol még a házimunka is minimális, a ház körüli munka pedig nem is létezik. Rendeljük az ételt, készételeket, feldolgozott élelmiszert veszünk, étterembe járunk. A nagyvárosiak közül sokan a házikedvenceken kívül állatot max az állatkertben vagy folpackban látnak a bolti hűtőkben. Kissé fura fogalmai vannak sok embernek a középkorról, vagy a paraszti életformáról. Attól, hogy ilyen vagy olyan ünnep van attól még az élet nem áll meg. A tehenet a kecskéket meg kell fejni. Az állatokat etetni itatni kell évszaktól független. Az állatok körül sok munka van, és az év minden egyes napján törődni kell velük. Kiterelni a legelőre, aztán figyelni rájuk, hazaterelni. Télre takarmányról gondoskodni stb. Ha a családnak enni akartak adni akkor bizony kora reggel el kell kezdeni dolgozni. Akkoriban nem az volt, hogy beültek az autóba aztán elrobogtak a városi boltba és fél óra alatt megvették ami kellett a hétvégi étkezéselhez. Nem, ha ebédet akartak főzni akkor le kellett vágni néhány csirkét, kacsát, nyulat. A kenyeret még ha nem is maguknak sütötték meg mert nem volt kemencéjük akkor is elő kellett készíteni a tésztát. Még az előző évszázadban is a nők otthon kézzel gyúrták meg a kenyeret és vitték el a pékhez megsütni. Aztán később elmentek érte és hazavitték. Szóval az ilyen egyszerű tevékenységek bizony komoly mennyiségű időt igényeltek. Sőt akár fizikálisan is igen fárasztóak voltak. (Próbálj csak kézzel gyúrni egy több kilós kenyérnek való tésztát... És ne két percig...) De próbálj meg mondjuk a patakban mosni... A húsukért tartott állatokat le kellett vágni amikor eljött az idő. Aztán jöhetett az étel tartósítása. Aki járt disznóölésen az tudhatja. :) A földeken, gyümölcsösben is mindig akad mit csinálni. A főzéshez fát kellett gyűjtni, vágni, aprítani. Ezt elraktározni. Télen pedig a fűzéshez kellett mindezt megtenni. A ház körül is mindig akadt munka. Aki kertes házban laki az ezt nagyon jól tudhatja. Aztán tavasztól őszig a földek, gyümölcsösök állandó munkát szolgáltatnak. Szántani, vetni, aratni, metszeni, szüretelni, gyomlálni. És mindezt kézi erővel, vagy esetleg ló vagy ökör segítségével. Itt sem számít, hogy kinek milyen búja baja van. Ha itt az idő vetni kell. Ha érik a gyümölcs szüretelni. Ha van gyümölcs fel kell dolgozni különben megrohad. Ha aratásnak van itt az ideje aratni kell mert a búzaszemek kiperegnek a kalászból. Ha valamit venni (esetleg cserélni!) kellett, vagy eladni a terményt akkor irány a piac. De nem ám valami fancy járgánnyal. Gyalog kordéval, vagy jobb esetben lovaskocsival. Szóval lehet, hogy erre az ezt az életmódot nem tapasztalt modern ember azt mondja, hogy milyen laza, és akkor dolgozik amikor akar, de ez piszkosul nem így volt vagy van. (Meg lehet kérdezni az öregeket, vagy azokat akik manapság tanyán élnek és ezzel foglalkoznak.) Télen lehet lazább volt az élet munka szempontjából, de ugye egyes feladatok akkor is adottak maradtak. De a másik három évszaban napkeltétől napnyugtáig biza munka volt. Ha nem is a gyárban egy műszakvezető árgus szemeinek kereszttüzében, de a gazdaságban biztosan. És lehet nem szólt a főnök, hogy miért mentél pipázni, de a munkának meg kellett lennie. És biza az emlegetett ipari forradalmak előtt az emberek legnagyobb része, nagyságrendileg 80-90%-a a mezőgazdaságban dolgozott. (Jóval előtte pedig az arány jóval 90% felett volt. Java némi saját földdel is rendelkezett de jelentős részük volt anélkül.) A maradék nemes, kereskedő vagy valamilyen mesterember vagy hivatalnok volt. De ez eltörpült a parasztsághoz képest. Szóval bizony a régi világban igencsak sokat dolgoztak. Az a "szörnyű" igazság, hogy egyre kevesebbet dolgozunk, és egyre több a szabadidőnk. Ha szarul érzed magad, akkor gondolj bele milyen lehetett régen... Az meg, hogy a rabszolgatartó társadalmakban a kisszámú nemesség, esetleg "polgárság", ünnepségekkel orgiákkal vagy hasonlókkal ütötte el az idejét, a lakosság jelentős része dolgozott.
@tiredfox6589
@tiredfox6589 Жыл бұрын
Üdvözlöm a válaszadót és teljesen megértem, viszont mégse gondolom azt, hogy most kevesebbet dolgozunk mint régen. Régen sokkal több ideje volt az embernek arra, hogy ezeket amiket leírt meg is tegye. Ott tudták az emberek, hogy idő kell arra, amit csinálnak, mivel természetesen sokkal keményebb volt a munka, de miután azt megcsinálták, tudtak tölteni egy kis időt a családjukkal vagy azzal amivel akartak. Most meg mindenki rohan össze-vissza, mert azt se tudja melyik munkát kezdje el, hogy minddel végezzen.
@FritzvonJunker
@FritzvonJunker Жыл бұрын
@@tiredfox6589 Több idejük volt? Miért, hosszabb volt egy napjuk? Ugye hogy nem. Ez most lehet egy kicsit bukónak hangzott, (nem annak szántam) de ez a valóság. Csak a dolog abszurditására próbálok rávilágítani. A paraszti munka több időt vett igénybe mint egy 8 órás műszak. A házimunka és a ház körüli munkák mind tovább tartottak és nehezebben elvégezhetőek voltak. Sokkal több kötöttségük volt amit mindenképpen meg kellett csinálni, mint nekünk az átlag 8 órás munkaidőnkkel. Nem volt kérdés, hogy mit kell csinálni és miért. Nem volt az, hogy lejárt a 8 óra eldobok mindent aztán majd holnap folytatom mert megvár a munka. A feladatokat be kellett fejezni. Ez volt az egyetlen megélhetési forrásuk, ezen múlt az életük. A "főnökük" lehet nem siettette őket, de tudták hogy mi az ami fontos és mit lehet elhalasztani. Bármi ház körüli munka több időt vett igénybe, és nehezebb is volt. Nehezebb volt eljutni egyik pontból a másikba. Volt egy megszokott napi rutijuk. Mint ahogy nekünk is. Nekünk ha nem tetszik a munkánk, munkarendünk, beosztásunk akkor keresünk másikat. Nekik ez a választásuk csak elvétve volt meg. Egymásra lehet több idejük volt, mert a családtagok közösen végezték a munkát, és együtt dolgoztak. A gyerekek is sokkal inkább kivették a részüket a feladatokból egészen kicsi koruktól. Nem volt olyan, hogy huszonévesen még sose dolgozott egy ember. Mire megy el az időnk igazából? Miért rohanunk? Miért nincs időnk? Talán azért tűnik zsúfoltnak a napunk mert valójában sokféle dolgot csinálnuk, de sokszor kevés beletett erőfeszítéssel, és rövid ideig csinálunk egy dolgot. A szabadidőnket feltöltjük úgymond felesleges dolgokkal amik rabolják az időnket. Rosszul osztjuk be az időnket, és rossz a mentalitásunk. Igazából időre megyünk dolgozni, időre kell elvégeznünk feladatokat. Ha dugó van elkésünk, ha késik a busz elkésünk. Ez stresszel minket. Őket nem igen zavarta ha 5 perccel később érnek ki a földekre. Rohanunk haza, hogy többet nézhessük a TV-t. Rohanunk valami programra a haverokkal. Továbbra is azt gondolom, hogy sokkal több a lehetőségünk és a szabadidőnk is mint akkor. Sokkal többet tudunk szórakozni, sokkal kevesebb időnk megy el főzésre, és házimunkára.
@vcarter86
@vcarter86 Жыл бұрын
​@@FritzvonJunker Egyrészt nem folyok bele abba hogy régen mi volt én nem fogom se a te állításodat igaznak vélni se Atijét nem érdekel különösebben hiszen nekünk ebben az életben kell boldogulnunk. Viszont amiket felvetettél problémákat és esetleg ráhúzhatók akár a mai világunkra is bizonyos területeken például a mezőgazdaság és a vendéglátás hiszen ezek azok a dolgok amik sose állnak meg mivel ha épp neked van szabadnapod akkor lehet hogy pont arra vágysz hogy elmenj egy vendéglőbe az asszonnyal, akkor bizony ott valaki dolgozik amikor neked meg szabadnapod van. Ezekre a dolgokra nagyon egyszerű a megoldás, az pedig nem más mint a munkamegosztás. Gondolok itt arra hogy 4 napot dolgozik az egyik alkalmazott és 4 napot meg dolgozik a másik váltásban hogy azokat a napokat is fedje amikor a másiknak szabadnapja van így egy vendéglő, szálloda akármi nyitva lehet mindig, hiszen egyébként most is ez történik átfedésben dolgoznak az emberek az ilyen munkahelyeken 5-6 napokat és jobb esetben van 1 vagy két szabadnapjuk. Hogy ehhez több dolgozót kell felvenni és az több költséget jelent egy vendéglő vagy szállodaüzemeltetőnek? Meglehet. Ugyanakkor talán le lehetne mondani egy csekély profitról annak érdekében hogy ne tegye az ember a saját dolgozóit rabszolgává teljesen kizsigerelve őket. Az meg hogy mi hasznos időtöltés abban nagyon tévúton jársz, kicsit járj utána a kikapcsolódás fontosságának, simán sorolható az is a hasznos tevékenységek közé, erről számos videó cikk elérhető a neten is akik erről beszélnek, ha az ember feltöltődik valamitől legyen az egy hobbi, film, kirándulás vagy valakinek a telefon nyomkodása stb.akkor az jó hatással lesz utána a munkafolyamatokra is mert feltöltődve hatékonyabban tudsz dolgozni, mintha eleve utálod az életed és kedvtelenül mész be a munkahelyre. Ha nem így lenne akkor azok a cégek akiket Ati említett meg nem álltak volna át a 4 napos munkarendre. Úgyhogy itt nem skatulyákat kell gyártanod bizonyos tevékenységekre, hogy mi hasznos meg mi nem. Hanem inkább úgy kellene gondolnod erre hogy ha valakinek egyensúlyban van a munkája a szabadidejével az bizony hatékonyabb munkaerő lesz. Akinél meg ez az egyensúly megbomlik az munkavégzés idején se lesz elég hatékony. Az pedig hogy leírod hogy hogy telik az időnk borzasztóan általánosító. Amit te egy-egy személyes megtapasztalásból következtetsz, és akkor az biztos igaz mindenkire. Ugyanilyen alapon akkor velem együtt 40 ember jár játékfejlesztői tanfolyamra sokuk ugyanúgy munka mellett csinálja ezt mint én. Akkor most ebből következtessek arra hogy mindenki munka mellett jár valamilyen tanfolyamra? valaki közben ácsnak tanul valaki meg közben az orvosit végzi? Az egyik ismerősöm heti 6 napokat dolgozik 12 órában sajtgyárban már 8 éve és semmi élete ő például szabadidejében sokszor a mobilját nyomkodja nézi a tik-tok vagy youtube videókat. Busszal hordom a fiamat kosáredzésre általában ott a legtöbb ember ugyanígy nyomkodja a mobilját akkor következtessek hogy ja hát igen valószínűleg ők is ilyen gyárban dolgozók? Ja de várj néha én is szoktam nyomkodni pedig én nem csak hogy dolgozok jól is keresek abból a pénzből meg amit kint gyűjtöttem 3 év alatt Londonban hitel nélkül vettünk egy családi házat és fel is újítottuk, hanem még mellette tanulok is egy szakmát meg még 3 gyereket nevelek. Nálam minden egyensúlyban van sőt még erre is van időm hogy neked irkáljak. Egy panaszom nem lehet az életben. Tehát ugyanígy láthatnál engem is néha nyomkodni a telefont mégse tudsz rólam semmit. Ezért sem értem hogy honnan szeded ezeket az általánosításaidat. Nem, nem látsz be senkinek az életébe, és ne te próbálj már felfesteni egy mércét arról hogy hogyan is kellene beosztani bárkinek az idejét. Milyen mércén mondod azt hogy az emberek rosszul osztják be az idejüket? Mesélj mi a jó időbeosztás? És hogy látod te át az emberek időbeosztását hogy ilyen bátran általánosítva ítéled meg azt? Ahogy az se igaz hogy mindenki rendelné a kaját. Atyaég hogy hány család vesz körül akikről tudom hogy maguk főznek és sose rendelnek kaját és van igen olyan ismerősöm is akik meg rendelik. Mi például még a kenyeret is magunk sütjük. És közben figyelj mindezek mellett olyan hülye elfoglaltságra van időm, minthogy a Tasty Planet 4 valóban trash játékkkal játszottam többször is a héten És? Ha látnál épp ezzel játszani ebből már meg tudnál ítélni, hogy na ki is vagyok én hogy telnek a napjaim hogy osztom be az időmet hogy főzhetünk otthon stb? Komolyan ne tudjál már annyit az emberekről, szállj le a magas lóról. Érdekes én pont vagyok olyan jó helyzetben hogy onnan aztán simán ítélkezhetnék én is, de én felismertem azt hogy senkinek se látom át az élethelyzetét. Épp ezért nem fogalmazok olyan sarkosan még általánosságban se az embertársainkra és nem írok le ilyen nesze semmit fogd meg jól üresen kongó mondatokat az életre vonatkozóan Mint "Rosszul osztjuk be az időnket, és rossz a mentalitásunk". Kinek, kire gondolsz? kinek látsz be az életébe, a szükségleteibe és a mentalitásukba? Adj akkor tanácsot hogy osszák be az emberek az idejüket? Ja hogy ehhez ismerni kéne jobban azt az adott egyént és személyre szabott tanácsot adni? Hát képzeld ahhoz is jobban kéne ismerni az embereket hogy általánosságban ilyen sarkalatos véleménnyel ítélkezz róluk. Ez amit csinálsz az pontosan a Szabó Péter effektus. Annak is kb ugyanilyen hasznos megítélései vannak az életről az emberekről meg ugyanilyen hasznos tanácsokkal is rukkol elő.
@dorakanizsai2297
@dorakanizsai2297 Жыл бұрын
Azt kifelejtetted, hogy az általad felsorolt dolgokat MAGUKNAK csinálták, a maguk ételét főzték, a maguk állatait gondozták, a maguk ruháit varrták stb., most meg egy másik embernek adod bérbe potom pénzért az idődet, a tehetségedet, a szorgalmadat és te vagy a főnököd passzív jövedelemforrása. A kettő nagyon nem ugyanaz.
@FritzvonJunker
@FritzvonJunker Жыл бұрын
@@dorakanizsai2297 Nem igazán van lényeges különbség. Akkor a termést vagy állatot adták el mint végterméket pénzért. Végső soron azért dolgoztak amiért mi is csak kicsit másképp. Másrészt pedig nem volt mindenkinek saját földje, bitroka állatai. Sokan voltak akik mások földjeit művelték vagy állatait gondozták. Szóval ők lényegében ugyanúgy eladták a munkaerejüket amiért cserébe pénzt, napszámot lakhatást kaptak. Szóvol akkor is megvoltak a nagybirtokosok akiknek a paraszt volt a "jövedelemforrás".
@molotowcocktail7377
@molotowcocktail7377 Жыл бұрын
Én személy szerint, ha jelen pillanatban holnaptól eldönthetném mennyit dolgozok heti szinten, maradna ugyanaz ami most van, tehát 0 órát (persze bejelentve, itthoni munkák mindig akadnak). :) Viszont hogyha azt nézzük hogy most vagyok a jogilag "felnőtté válás" szakaszában, akkor azt mondhatjuk hogy nyártól kezdve akár jó pár évtizedet kell melóznom majd. A lényeg, hogyha mondjuk 8 órás műszakban 5 napot dolgozunk, az akárhogy is legalább 40 óra, ami hát nem nagyon tud csökkeni... Ezesetben én azt mondanám, hogy ne csak a munka töltse ki az életemet, de mégis kilépjek a nyugalmas mókuskerekemből és valami olyat csináljak ami a komfortzónámon kívül tartózkodik, szerintem heti 16-24 órát dolgoznék. A többi napot kitölteném itthoni fontos munkálatokkal mivel van egy 1000m²-es kertünk ami hát gondozásra szorulna, van 2 kutya a háznál és ha a szomszéd macskáit beleszámoljuk, mivel mi etetjük őket akkor van a háznál még 5 macska. A maradék időmben motorozgatnék (terepen) illetve kisebb kutyás túrák tervezése és megvalósítása mellett Állatmenhelyeket látogatnék, kutyasétáltatás céljából, mely tevékenységet évek óta művelem, csak mostanság ritkán... Illetve el "gamer"-kedném a maradék időt.
@melindacrmck8743
@melindacrmck8743 Жыл бұрын
Atis, Szivesen meghallgatnám a véleményed az Earth2-ről, a Föld digitális másáról!
@eszterszonyei7255
@eszterszonyei7255 Жыл бұрын
Pont most gondolkodom azon, hogy szabaduszokent tobb szabadidom lenne... most elvileg 40 orat vagyok irodaban, de maga a munka nem telik 40 oraba, ugyhogy heti 4 nap boven eleg lenne. Amugy nagyon szeretem a Samsungot, ugyhogy orulok, hogy tamogatnak teged! 🥰
@lifigrugru6396
@lifigrugru6396 Жыл бұрын
Pár gondolat, máshol is van magas adó, de ott ingyenes (teljesen) az oktatás 21 éves korig, jó az egészségügy (belértve a fogászatot), az utak nem esnek szét a sarki klíma ellenére. A nyugdíjkorhatár csúszik egyre feljebb, a kapott vásárló érték pedig megy lejebb. Én nem csinálok 2-3 künböző állást mert eldöntöttem, hogy nekem kell az idő másnak a 3 lakás kellett. Miss Margaret Szatyor szétverte a szakszervezetet, ha neki sikerült akkor másnak is. Az amerikai álom egy MLM dolog egyesek boldogulásához mások vesztesége kell, pl kiszervezni a munkát,és akörnyzet szennyezést. Gépi munka, sajnos ma azt a megoldást választjuk, hogy végtelenül halmozni akarunk, nem beérni (valamivel) kevesebbel. ott a friss felkapott őrület az MI ami majd gondolkodik helyettünk; ha gyúrni járunk, fizikai munka helyett majd kérdezz-felelek tv műsorokba járunk? Túl népesedett a föld, azaz ha az emberek 40% munkát végeznek mondjuk 50% bérért a világon jellemző szegénység nem csökkeni fog. Japánban ugye már a 3 napos munkahetet tesztelik ;) az országban ahol reggel 4-6-tól este 6-ig dolgozik a hét hét napján :D Van az a történet a halásszal aki sütögeti a halat délelőtt 10kor a tenger parton, és megkérdezik "ha fogna még 10 halat és eladja dolgozik 20 évet, lesz egy flottája...és itt ülhet 10-kor és sütögetheti a halat" (az ugye nagyon sok kifogott hal) ui.. Nagyon sok köszönet az idegen szavak hiányáért! Magyarországon az 5 napos munkahét 20 évet késett 1970-es évekre, a kizsákmányoló nyugathoz képest.
@laca836
@laca836 Жыл бұрын
30 éves vagyok, 3 helyen dolgozok, 1 szellemi munka a másik kettő fizikai, albit, hitel és a egy kutyát kell fenttartanom. Úgy érzem csak egy helyben topogok és ennyi munka mellett se érzem azt, hogy előrébb juttok és azt érzem ennyi munka mellett se érzem, hogy bármi saját javat tudnék szerezni....
@laszlogyarmati2697
@laszlogyarmati2697 Жыл бұрын
Szerintem az, hogy ki mennyire szereti a munkáját kardinális kérdés! Én szabadúszó operatőr vagyok. Főleg televíziós műsorokban szoktam dolgozni. Ami azt jelenti, hogy adott munkanap 10-12 órás általában. De én döntöm el mennyi napot vállalok. Ez általában nem több heti 4 napnál, de inkább 2-3. Szeretem csinálni, mindig találok benne új kihívást. Soha nem éreztem tehernek, hogy be kell menni dolgozni, sőt gyakran várom is. Szóval azt gondolom szerencsésnek mondhatom magam :)
@erikmegkozeliti6732
@erikmegkozeliti6732 Жыл бұрын
2:01 Na ez nekem is tetszik. Van egy olyan érzésem ,hogy ezen a videón kivételesen sok megtekintés lessz : )
@voda2023
@voda2023 Жыл бұрын
videó címének elolvasása ---> azonnali LIKE-olás ---> videó megnézése, hogy másoknak milyen érveik vannak
@fannimosolygo995
@fannimosolygo995 Жыл бұрын
Angliában dolgozok, részmunkaidőben éjszakás műszakban. Heti 1-4 napot megyek, de most még kevesebbet fogok, max 2 napot, mert nem tudom egyensúlyozni a család, házrartás, munka, én 4szöget.... szóval heti 16 órát dolgozok, és bőven elégedett vagyok így. :) De ha heti 1 napot megyek az a legjobb. 😅😊 Plusz emellé jön be a vállalkozás, mint "5.láb". Így nincs időm elmenni dolgozni. 😅😅
@cornus2024
@cornus2024 Жыл бұрын
Fú de jó volt ez a samsung reklám. Más is volt a videóban? Mert utána kikapcsoltam.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Kár, mert jó a videó. A reklámokat csak tovább kell hajtani...
@neotryum
@neotryum Жыл бұрын
@@juditvesztergam Engem csak az zavar hogy legtöbb videós akit nézek mutogatja a Samsung telefonját. Nekem ez kontraproduktív, és inkább nem akarok venni Samsung termékeket ha ennyire push-olja a gyártó. Amúgy persze tovább kell pörgetni.
@cornus2024
@cornus2024 Жыл бұрын
@@juditvesztergam igazad van, tényleg jó videó kerekedett ki belőle! :)
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
@@cornus2024 Ugyehogyugye 😉
@gtibor9739
@gtibor9739 Жыл бұрын
Ott hibás a gondolotmehet azoknál akik a technológiától várják a megváltást, hogy a technológia és a hatékonyságnövelés (ami amúgy nagyon jó dolog), végül a technológia tulajdonosát szolgálja, nem azt aki helyett elvégzi a melót! Ma is simán lehetséges lenne fele ennyi munkával lehetővé tenni mindenki megélhetését.
@MizzStoned420
@MizzStoned420 Жыл бұрын
menhelyen dolgozom rajtam kívül 1 gondozó van ha épp beteg 8-9 napokat kell le vinnem, kemény fizikai munka 20-40 db kutyával, mikor hogy és maradjunk annyiban éhen halnék, ha nem lenne a párom.... fizetés emelést 2022 nyarán kértem, a válasz pár hete érkezett, hogy majd 2024ben vissza térünk rá... ha nem szeretnék a szegény rá szoruló állatokat... szóval ez is rabszolga tartás csak modern... és ezt a munkát nem tudnám el képzelni úgy, hogy gépek végzik.
@cicsibrothers
@cicsibrothers Жыл бұрын
Lehetne kevesebb, valóban. Óvoda, iskola, munka aztán a sír. Nem tudsz magadra időt szánni mert lelkileg, testileg és mentálisan is fáradt vagy. Az 5 nap néha luxusnak is számít.
@Horvath_Botond
@Horvath_Botond Жыл бұрын
Engem érdekelne egy videó a 4 napos munkahétről... :D
@strobi0001
@strobi0001 Жыл бұрын
Az európai 4 munkanapos kezdeményezések ( holland, belga) a heti 5x7.5-et váltanák fel 4x9.5-re. Nem értem, hogyan jött ki ebből a kevesebb munkaóra. Persze kinek melyik szimpatikusabb, nem lenne baj, ha választhatnánk. Hollandoknál választható a szülői szabadság, ami az éves szabadságmennyiségen felül heti 1 (fizetésnélküli) szabadnapot tesz lehetővé. A 20 szabadnap semmire sem elég, nekem 38 jár és nem cserélném kevesebbre.
@agibodizs2000
@agibodizs2000 Жыл бұрын
A megszokott 5 napos munkahét 8-10 órában nekem nagyon nem működött. Egy iszonyat szerencsés helyzetben vagyok, több év után végre megkaptam a “hétvégi beosztást”. Ez annyit jelent hogy csak pénteken es szombatonként dolgozom 11 órában. Ezen felül extra 22 nap egy egész évre leosztva, szóval néha előfordul a 3-4 napos munkahét is (Svédország) Így utólag visszatekintve sosem tudnék vissza menni a régi beosztásra. Végre van időm magamra a gyerekre meg úgy szimplán van időm élni … megfizethetetlen.
@DenyCreep
@DenyCreep Жыл бұрын
Ez tetszik! :D Ezentúl nem hagyom magam! xD
@pescecanella4742
@pescecanella4742 Жыл бұрын
Legideálisabban 5,5 napot dolgoznék, de csak kb. 30 órát, ezt egyéni vállalkozóként sikerült megvalósítani, viszont a napok között nem sikerült egyenletesen eloszlatni a klienseket.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Dolgoztam pár hónapot egy francia folyami hajón takarítónőként. Olyan napi 10-11 órát toltunk heti 1 szabadnappal. A váltásnapon, amikor elment a vendég és jött az új csoport, akkor volt az 15-16 is. A párom mosogató volt, ő napi 12-13 órát robotolt. De mi legalább kaptunk heti 1 szabadnapot, a séf és a hoteligazgató még ennyit sem.
@nordthernlights6559
@nordthernlights6559 Жыл бұрын
Én a Viking River Cruises-nál nyomtam le 5 szezont. Az első háromban az hazudták hogy svájci szezon szerződéssel nem jár se szabadnap se szabadság aztán valaki feljelentette őket utána legalább járt 2 hét szabadság....
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
@@nordthernlights6559 Aztarohadt! 🤯 Na, ezért nem akarok újra kimenni. Külföldön kihasználják, hogy nem tudod a helyi törvényeket és szabályokat. És igazából abból a pénzből csak itthon vagy "kiskirály", ott nem sokat ér. Én a CroisiEurope - nál voltam, mi egy szezonban kaptunk 2x10 napot, plusz a téli leállás. Ez változó, nekünk akkor januártól március közepéig tartott. Meg ott 8 órában, heti 5 napot voltál bejelentve, de vezették a túlórákat, abból volt a téli leállás. Ami meg maradt, azt egy összegben megkaptad felmondáskor. Viszont régi motorosoktól hallottam, hogy nem volt ez mindig így, jó ideig szabadnap nélkül dolgoztak. Volt egy csaj, aki azt mondta, hogy az első 7 hónapjában nem engedték szabadságra. Én se mehettem haza az első 4 hónapomban. De ez azért mégiscsak durva. Hallottam, hogy a Viking sokkal keményebb, de azt nem gondoltam, hogy ennyire...
@catelyakitsune486
@catelyakitsune486 Жыл бұрын
Telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom, már annak örülnék ha csak a vasárnapi munka megszűnne. Karácsony előtt háromszor 6 napot dolgoztam (volt közte egy nap szünet) , aminek semmi értelme nem volt, vagyunk már annyian hogy ne kelljen 6 napozni. Elméletileg ez változni fog. Elképzelhetetlen a 4 napos munkahét ebben a munkakörben, de már az 5-nek is örülne néhány kollégám vagy annak ha a hétvégénk szabad lenne.
@nostromomind
@nostromomind Жыл бұрын
bárcsak a 6 napos munka szűnne meg, 2 hét alatt 11x8 órát dolgozom. 4x8 lenne az ideális 1 héten
@krisztianfarkas6918
@krisztianfarkas6918 Жыл бұрын
Nem véletlen, hogy többet dolgozunk, minél többen vagyunk a földön annál több felé oszlanak a javak, annál kevesebb termőföld, energia, nyersanyag jut egy emberre, és ezért annak megy fel az ára, plusz a pénz is inflálódik, és ez csak rosszabb lesz.
@Zsuzsi87
@Zsuzsi87 Жыл бұрын
Nálunk kísérleti jelleggel, önkéntes alapon bevezették a 4 napos munkahetet. Na most ez jobb helyeken úgy néz ki, hogy 4*8 órát dolgozik az ember, ugyanannyi fizetésért. Nálunk? Az még elfogadható, hogy a harmadik szabadnapot eldöntik helyetted, mikor legyen (telefonos ügyfélszolgálat, a lefedettségnek meg kell lennie), de a heti 40 órából sem engednek, 4*10 óra.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Így programoznak minket: - Tanulj pár évet! - Szerezz munkát! - Házasodj meg! - Adósodj el! - Dolgozz, hogy kifizesd az adósságaidat! - Vállalj gyerekeket, akikre nem lesz időd! - Dolgozz életed végéig és halj meg! Pedig így kellene tennünk: - Tanulj életed végéig - Valósítsd meg a saját ötleteidet - Dolgozz az álmaidért - Keress egy párt, akivel ezt létre tudod hozni - Vállalj gyerekeket és tölts velük sok-sok időt - Pihenj sokat, utazz, sportolj, meditálj, élvezd az életet - Öregkorodban elégedettséggel a szívedben és mosollyal az arcodon emlékezz vissza az életedre
@davidnagy2894
@davidnagy2894 Жыл бұрын
Négy napos munkahét olyan cégeknél fog működni ahol ténylegesen 40 órát vagy annál kevesebbet dolgoznak de a valóságban rengeteg extra munkát is el kell végezni. Tehát hiába dolgoznánk hétfőtől csütörtökig tíz órát nem érnénk a végére péntekre is maradna és azt nem hivatalosan végeznénk el.
@norapastyik9907
@norapastyik9907 Жыл бұрын
És mi a helyzet a sulival?🤔
@etelemolnar6703
@etelemolnar6703 Жыл бұрын
Csinálhatnál videót a kapitalizmus eldurvulásáról és káros beépüléséről az emberek életébe, mert enélkül biztos más életünk lenne a munka területén is
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Támogatom!
@bandibandi3427
@bandibandi3427 Жыл бұрын
3nap 8 orat esetleg 4 nap 6 lenne a jo de ettol függetlenül otthon is van sok munka kertes hazban , lehet hogy brutalisan tulszaporodna az emberiseg ha fele enyit kene dolgozni
@gregcsi
@gregcsi Жыл бұрын
11:50 ennek az ellentétét amúgy én főként azokra vezetném vissza, akik a munkába menekülnek a gondjaik elől. Minél többet dolgoznak annál kevesebb idejük lesz otthon egyedül lenni a negatív gondolataikkal, agyalni a nehézségeiken, vagy a romokban lévő párkapcsolatukkal törődni. Tehát akinek nincsenek ilyen gondjaik azok jobban örülnek a több szabadidődnek amit boldogan tudnak tölteni akár egyedül akár a párjukkal.
@juditvesztergam
@juditvesztergam Жыл бұрын
Ebben sok igazság van
@csabahorvath5640
@csabahorvath5640 Жыл бұрын
Meg se néztem a videót, de adom a like-ot
@sandorjakab1301
@sandorjakab1301 Жыл бұрын
Érdekes, hogy van egy szám, ami miatt úgy tűnik, régen minden jobb volt. Bár ez az elképzelés, hogy egy héten néhány nap munka volt, néhány nap ünnep ez fura. Én úgy képzeltem el, hogy betakarításkor "látástól vakulásig" dolgoztak, meg amikor volt munka. Azon kívül meg próbálták elütni az időt, ahogy mi is ma Facebookozunk munka közben. Illetve hát abban a 40 órában persze mindenki csakis minden másodpercben a munkájával foglalkozik (nincs betanítás, munkatársakkal beszélgetés, meeting, kiszellőztetni a fejünket szellemi munka közben, vagy levegőt venni, hanem csak sarló-kalapács, vagy fogó, csavarhúzó és villáskulcs). Az a munkahely, ami elvárja a túlórát, azt ott kell hagyni. Ami nem is fizeti ki, azt feljelenteni is.
@RamonaMarton-ut6de
@RamonaMarton-ut6de Жыл бұрын
Igazàndibol sulizok napi 8 óra 😢 utána tanulók minimum 4-5 órát hètvègère meg anyi a házi hogy örülök hogy sportolni tudok szóval család nuku stb (mèg +tanulás)de van aki mèg roszabul járt
Жыл бұрын
15 év szabadúszás után csak annyit fűznék hozzá, hogy köszönöm mindenkinek, aki 30-40-50 órát dolgozik, hétvégén is bent van és hozzájárul ahhoz, hogy legyen szolgáltatás.
@ismeretlensrac4008
@ismeretlensrac4008 Жыл бұрын
Az iskola is valahogy akkor kezdődött meg első sorban hogy le gyàrtsanak lojális munka erőtt
@Slaci-vl2io
@Slaci-vl2io Жыл бұрын
Attis mindig hozza a színvonalat. ❤
@bencehorvath7516
@bencehorvath7516 Жыл бұрын
Heti 6 nap minden hónapba megállás nélkül 3 műszakba 🥲 én már az 5 napért is össze tenném a kezem
@wnnbsmrtrrnt
@wnnbsmrtrrnt Жыл бұрын
Én most olyan 40 órát dolgozok magánvállalkozóként (gyógytornász Franciaországban) de nekem nem kifejezetten az óraszám a bajom. Mások elszórakoznak egy irodában 35 órát úgy,hogy van egy kis kv-cigi-telefon-pisiszünet. Én a 40 óra alatt megcsinálok 90+ kezelést a héten és mindenki problémájával foglalkoznom kell, ez netto 40 óra munka. Csak 4 napot kellene csinálnom, de ez nem ilyen egyszerű. 😅
@Palapetya
@Palapetya Жыл бұрын
Én park fentartoként dolgozok egy makett parkban, szerettem, mert nem kell dolgoznom a szakmámban és ez a legkönyebb munka ami számomra jól is fizet. Egy héten 5 napot dolgozunk átlagban, de van hogy 4-et ez attól függ, hogy hogyan kérjük a szabad napjainkat, de mivel hétvégén is nyitva vagyunk így van hogy hétvégén is dolgozunk, ja és 8 órát dolgozunk de többször is van hogy 9-10 órát is dolgozunk mert míg van vendég addig ott kell maradnunk. Nekem teljesen jó minden ahogy van, persze ha tehetném egésznap itthon lennék és gépeznék, de valamiből pénznek is kell lenni.
@ladypainkiller6074
@ladypainkiller6074 Жыл бұрын
Igazad van . Nekem volt már olyan munka helyem ahol 12 napot dolgoztam egyhuzamban 2 nap szabad 10.12,14,16 órában attól függöt mennyit kell ott maradni még plusszban , hozzá teszem Lovak mellett voltam minden nap rengeteg a munka de szerettem . Imádtam ott lenni még akkor ha rengeteget kellet dolgozni szinte megállás nélkül . Még most is ott lennék ha megfizették volna a folyamatos túlórát meg úgy amúgy a munkát . ....
Szabad-e Atyai Pofonnal nevelni a gyereket?
50:06
Tanulom Magam
Рет қаралды 76 М.
Az Influencerek 6 legnagyobb Hazugsága!
23:41
Tanulom Magam
Рет қаралды 173 М.
НАШЛА ДЕНЬГИ🙀@VERONIKAborsch
00:38
МишАня
Рет қаралды 2,5 МЛН
ТИПИЧНОЕ ПОВЕДЕНИЕ МАМЫ
00:21
SIDELNIKOVVV
Рет қаралды 1,8 МЛН
Когда отец одевает ребёнка @JaySharon
00:16
История одного вокалиста
Рет қаралды 14 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 262 #shorts
00:20
Osman Kalyoncu
Рет қаралды 4,5 МЛН
Úgy érzed nem tartasz sehol az életben?
26:39
Tanulom Magam
Рет қаралды 96 М.
Miért értelmetlen a magyar oktatás?
29:25
Tanulom Magam
Рет қаралды 82 М.
7 legnagyobb Tudományos Hiba a filmekben!
14:55
Tanulom Magam
Рет қаралды 176 М.
Alkoholizmusban világelső Magyarország! (de miért?)
19:19
Tanulom Magam
Рет қаралды 92 М.
Miért gyűlöljük egymást ennyire Magyarországon?
26:52
Tanulom Magam
Рет қаралды 125 М.
Mi az a Jobb és Bal oldal a Politikában?
30:07
Tanulom Magam
Рет қаралды 115 М.
A Mesterséges Intelligencia tényleg elveheti a munkád?
29:42
Tanulom Magam
Рет қаралды 55 М.
Manipuláció - a pszichopaták és nárcisztikusok módszertana
18:20
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 116 М.
НАШЛА ДЕНЬГИ🙀@VERONIKAborsch
00:38
МишАня
Рет қаралды 2,5 МЛН