TE RZECZY ODDALAJĄ CIĘ OD WYBUDOWANIA TWOJEGO DOMU

  Рет қаралды 13,534

Kukeszko

Kukeszko

Күн бұрын

Пікірлер: 100
@innova6074
@innova6074 2 ай бұрын
Jak to w życiu wszystko jest kwestią wyboru. Nie wolno oszczędzać na fundamentach i ich ociepleniu, na oknach, na grubości elewacji ( biały styropian min. 20cm, grafitowy min. 15cm), na ociepleniu dachu, dobrych drzwiach zewnętrznych. Reszta to pochodna stosunku ceny do jakości.
@ThePawelekPawelek
@ThePawelekPawelek 2 ай бұрын
Tak jak wszyscy piszą: Badanie gruntu i warunków hydro-geologicznych, zagęszczenie gruntu pod ławami i pod chudziakiem. Fundamenty na odpowiedniej głębokości 1,20m, ławy - zbrojenie zgodnie z projektem, izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych jakościowa a nie czarne smarowidło (po wyschnięciu ścian fundamentowych, a nie na drugi dzień od postawienia), xps na ściany fundamentowe. Odwodnienie opaskowe na etapie Odsłoniętego wykopu. Ściany nośne zgodnie z projektem (wytrzymałość materiału z którego budujemy), słupy żelbetowe zgodnie z projektem jeśli są. Ocieplenie domu, ocieplenie stropu/dachu. Instalacje: zwłaszcza to co jest zalane w betonie i nie ma jak potem poprawić. Hydraulika, kanaliza, elektryka. To są rzeczy ważne. Reszta to nieistotne pierdoły, które zawsze można poprawić nie bankrutując.
@wszystkosami
@wszystkosami 2 ай бұрын
Bardzo dobry materiał naprawdę zgadzam się w100%👍👌
@hulaszczezycie6130
@hulaszczezycie6130 2 ай бұрын
Oszczędności zaczynają się na wyborze projektu. Przy budowie zaś najmniej to się powinno oszczędzać na fundamentach i instalacjach. Mocne ławy, uziomy fundamentowe, przepusty pod na wodę, elektrykę, media, izolacja przeciwwilgociowa z membranami i xps, drenaż opaskowy. Nie oszczędzać na ilości kabli prądowych jak i sieciowych oraz wielkości rozdzielnicy Rury spustowe dać niskoszumowe, przekroje rur wodnych z zapasem. Unikać kłopotliwych rozwiązań w stylu cyrkulacji CWU. Przy ogrzewaniu zadbać o przewymiarowanie mocy, aby instalacja była niskotemperaturowa i nadająca się pod pompę ciepła. Przed posadzkami dobrze sprawdzić szczelność instalacji. Po budowie najdroższe jest naprawianie błędów po "specjalistach". Z nierówną gładzią da się żyć, ale z wilgocią wybijającą spod fundamentów już nie. Dobry kierownik budowy lub nadzorca mogą sporo oszczędzić. Płytki, panele, meble i tak się wymienia co kilkanaście lat.
@7aj7
@7aj7 2 ай бұрын
Nagraj więcej takich tipów przed budową i wyborem projektu. Chce wybudować dom typu stodoła z elewacją ala drewnianą i już widzę ile mnie to będzie kosztować 😅zwłaszcza na kredyt. Dzięki!
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
A najczęściej jest tak, że najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy danego rozwiązania nie mają np. o podłogówce, o rekuperacji, o wejsciowych drzwiach aluminiiwych, o kotle gazowym, itp. itd 😊 Pisze ogólnie o osobach/ludziach.
@malwinazet3140
@malwinazet3140 2 ай бұрын
Ja nie rozumiem tych awantur na forach. Podczas budowy na jednym zapytałam "pellet czy ekogroszek". Innej opcji w naszym przypadku nie było. Takiej burzy w komentarzach to się nie spodziewałam . Teraz gdy mieszkam już kilka lat wiem że wszystko ma swoje plusy i minusy, nie ma idealnych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie teraz krzyczeć na znajoma która zaczyna budowę że powinna wybrać to i to bo to jest jedyną opcja, nie ma innej 😅😅😅😅
@ukaszniezabitowski9836
@ukaszniezabitowski9836 2 ай бұрын
Dokładnie tak jak mówisz
@TheGalacticIndian
@TheGalacticIndian 2 ай бұрын
Te rzeczy oddalają Cię od wybudowania Twojego domu (według najbogatszych): codzienna latte w Starbucksie i fakt, że niestety każdego dnia jesz lunch. Gdybyś tylko zrezygnował z kawy i obiadu przez następne 205 lat, z łatwością odłożyłbyś na dom (przynajmniej ten w cenie z 2024 roku), nierobie jeden🤷‍♂
@janmichalski6834
@janmichalski6834 2 ай бұрын
Jeali chodzi o styropian to jest tak, ze trzeba brac do obliczen 042 - na scianie domu kazdy ma ta sama lambde, roznia sie tylko w laboratorium podczas testow. To jest informacja od fizyka budowli - korzystam z Bazy Doradztwa Budowlanego Jerzego Zembrowskiego. Ta lambda 031 jest tylko lambdą deklarowaną a rzeczywsta jest 042 jak w kazdym innym styro. Przynajmniej tak wynika z jego badan.
@rezystor1990
@rezystor1990 2 ай бұрын
"Ta lambda 031 jest tylko lambdą deklarowaną a rzeczywsta jest 042 jak w kazdym innym styro" heheh słuchaj dalej tego znachora... każdy może zweryfikować lamdę styro jeżeli posiada odpowiednie urządzenie kzbin.info/www/bejne/i6GynZ2rnNdgrs0 To że w obliczeniach przyjmuje się inne współczynniki niż deklarowane wynika z wielu czynników ale sprowadzanie styro do tego że każdy ma 042 jest dalekie od prawdy i świadczy o nie zrozumieniu tematu.
@RemoEasyFinish
@RemoEasyFinish 2 ай бұрын
Podpisuje sie pod twoim filmem i twoim zdaniem Masz pełną racje 👍👌
@adamolesiak6528
@adamolesiak6528 2 ай бұрын
Z doświadczenia powiem że takie obliczenia z użyciem chata gpt póki co jeszcze dają wyniki mocno od czapy. Pewnie, rysuje jakieś wzory i wygląda jak by liczył coś mądrego, ale jak ktoś się zna i zacznie tą matematykę jego liczyć, to tam jest lipa. Często w prawdopodobieństwie wychodzi mu że np szansa jest ponad 100% itp. Trzeba weryfikować
@darek513531520
@darek513531520 2 ай бұрын
Tu masz racje
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Dzięki
@MateuszPrestiz
@MateuszPrestiz 2 ай бұрын
Ciekawy temat poruszony
@SPatryk93
@SPatryk93 2 ай бұрын
Uwaga dłuższy wpis: Jestem na 3 minucie i postanowiłem napisać swój wywód odnośnie tego co do tej pory powiedziałes, pełna zgoda. Ja gdzieś tam zobaczyłem GWC, idea fajna, teoretycznie same zalety ale koszt jest niewspółmierny, jak zobaczyłem ze to jest trochę plastiku, jakiś kamyczek i kawał rury i jak się dowiedziałem że sam materiał kosztuje 15tys to prawie z krzesła spadłem, myślałem jak to zobaczyłem że to koszt max 5tys i teraz tak, pytanie kiedy nam się zwróci ta inwestycja, podejrzewam że nigdy, ok jest dodatkowy komfort ale od czego jest klimatyzacja i nawilżacze powietrza? Kolejna rzecz, czemu każdy musi mieć jakieś bidety, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś z tego korzystał, HSy zamiast dużo tańszego i szczelnego smartslide itp można w nieskończoność, idealnym przykładem jak popłynąć i nie budować domu jest emil koszty budowy, istny kanał komediowo budowlany
@ryszard7105
@ryszard7105 2 ай бұрын
Co do bidetu to nie zgadzam się. Mam bidet w domu od 15lat i cała 4 osobowa rodzina korzysta z niego. Podczas przyszłego remontu łazienki na parterze też będzie bidet. Pozdrawiam
@efektmurowany
@efektmurowany 2 ай бұрын
Kolego i po co ten chłopski rozum „ja nie korzystam z bidetu tzn. że nikt nie korzysta?”. Każdy niech robi tak jak uważa, ale przemyślanie.
@ServiceMisiekYO
@ServiceMisiekYO 2 ай бұрын
Ja sobie sam zaprojektowalem i wykonałem GWC - wykonanie przy okazji budowy salonu (3-4 dni) i podciągnięcia wody do domu (1dzień) koszt około 4tys.
@E..D
@E..D 2 ай бұрын
Dyskusja o bidet...😂😂😂 to dorzucę swoje 3 grosze.....ja kierując się doświadczeniem i chłopskim rozumem postawiłem na pisuar rezygnując z bidetu i jestem zadowolony ba nie tylko ja....odwiedzający goście trochę kpili ale po krótkim czasie zmieniali zdanie radykalnie 😂😂😂😂
@FirstNameLastName-is1sf
@FirstNameLastName-is1sf 17 күн бұрын
​@@E..Dja po prostu mówię gościom "jako ze w tym domu mieszkają panie, z szacunku do nich proszę siadać".
@huzarek933
@huzarek933 2 ай бұрын
Cześć, jakie wymiary ma Twoja działka?:)
@bartoszczajkowski5765
@bartoszczajkowski5765 2 ай бұрын
Anhydryt nie jest odporny na ewentualne zalanie. Rozpuści się. Beton może sie topic latami.
@pfit7429
@pfit7429 2 ай бұрын
Generalnie ujmując powiedziałbym, że trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie zwalałbym wszystko tylko na marketing i tak samo uważam, że nie należy postrzegać całego procesu budowy tylko w kategoriach kiedy i czy się to zwróci. Jeśli chodzi o dywagacje na temat grubości, koloru styropianu, wełny czy piany to powiem tylko, że temat właściwości termoizolacyjnych budynku należy rozważać kompleksowo. Sama grubość lub lambda materiału nie da pożądanych efektów, jeśli np. nie zadbamy o eliminacje mostków termicznych, odpowiednią szczelność budynku, itp. Jeśli chodzi o samo ocieplenie i ogólnie termoizolacyjne parametry budynku to jest jeden ważny aspekt - są to raz wydane pieniądze, które mają wpływ na to jakie będą koszta eksploatacji, które będą zależne od zmian cen za energię (i jak wiemy te się będą mocno zmieniać w przyszłości bliskiej i dalekiej).
@PLmarcin19
@PLmarcin19 2 ай бұрын
Lepszy styropian biały 040 z frezem niż turbo mega giga grafit 030 klejony bez frezy na placki
@kompaniababci7158
@kompaniababci7158 2 ай бұрын
Fajny materiał , jeśli chodzi o ocieplenie poddasza to ja zrobiłem około od25 do 30cm piany pur bo wiadomo że tego nie da się idealnie równo rozprowadzić, na razie nie mieszkam w domu jeszcze ale jak na zewnątrz w lecie przez długi czas było ponad trzydzieści stopni to w domu na parterze ytong30cm było 25 stopni a na poddaszu 26 więc chyba nieźle, ciężko ocenić dopuki nie zamieszkamy i zobaczymy w przyszłym roku jaka będzie różnica po ociepleniu domu. Pozdrawiam. Aha i pytanko masz stropodach czy tylko folia a może deskowanie?
@krisjerry767
@krisjerry767 2 ай бұрын
Między 15 a 20 cm styropianu nie zauważysz różnicy a jeżeli chodzi o pianę to w jednym domu mam wełnę prawidłowo upchnąć a w drugim mam pianę pur iróżnica jest zauważalna zwłaszcza w upalne dni na plus dla piany to moja opinia ;)
@dancolombo6050
@dancolombo6050 2 ай бұрын
Piana jest na deskowaniu? Czy deskowanie było szczelne?
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Możliwe, ale te domy obstawiam, że są w różnych lokalizacjach i ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to tylko i wyłącznie zasługa ocieplenia
@rezystor1990
@rezystor1990 2 ай бұрын
Ilość, wielkość i kąt połaci dachowych taki samo? rodzaj i kolor pokrycia taki sam? usytuowanie względem stron świata takie samo? ilość wielkość okien na poddaszu takie samo? Konstrukcja dachu taka sama? Obstawiam, że nic nie jest takie samo a to że jest różnica w odczuciu najmniej jest spowodowana rodzajem izolacji....
@kuba6malawski365
@kuba6malawski365 2 ай бұрын
"Słabej jakości styropiany 0.038..."Przy białym styro to nie jest zły parametr , dużo gorsze to 0.042 i 0.045.Sam wybrałem 0.038 dobrej firmy bo grafitowego nie chciałem i uważam że przy 20cm dużej różnicy po między grafitowy, a białym 0.038 nie będzie. Dużo zależy od wykonawcy bo dając nawet najlepszy styro, a nie starannie i słabo piankowy na połączeniach, przy oknach, parapetach dużo tracimy na izolacyjnosci. Pozdrawiam.
@dancolombo6050
@dancolombo6050 2 ай бұрын
Różnica jest, ale nie można liczyć na zasadzie 0,033/0,038. Tak jak piszesz - to jest bardziej skomplikowane ze względu na jakość wykonania i mostki termiczne. Realnie sprowadzić się to może do różnicy o 10%. Czyli do różnicy grubości o 2 cm styropianu.
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Dobrze piszesz, może podałem zły przykład z tym 0,38 bo przy grubości 20cm nie będzie wielkiej różnicy, ale dając 15 cm już tak.
@j.k.8021
@j.k.8021 2 ай бұрын
Współczynnik przenikania ciepła zrównuje się przy 031 15cm i 038 19cm
@nitroprusydek7617
@nitroprusydek7617 17 күн бұрын
A czy tej współczynnik przenikania nie jest w jednostce grubości?
@dancolombo6050
@dancolombo6050 17 күн бұрын
@@nitroprusydek7617 Wat utracony przez jednostkę powierzchni (metr kwadratowy) przy różnicy temperatury równej 1 stp. C.
@123Twoj_Stary
@123Twoj_Stary 2 ай бұрын
Ja mam tynki z piaskiem kwarcowym, dom stoi postawiony z pustaka ceramicznego. Ocieplony zwykłym styropianem 20 cm. Posadzki mam normalne. Teraz prawie wszystko jest premium, arbos z technologią nano, a wszystko co klei to już jest żelowe!
@marcinnnWL
@marcinnnWL 2 ай бұрын
Anchydryt wzysztko fajne, ale jak pył się dostanie do płuc, to według badań nie jest to wiele lepsze dla zdrowia niż azbest. Azbest też kiedyś był ok, co do reszty materiałów bez znaczanie brać co tańsze. Co do steropianu ta akurat ja rozbiłem rozbudowę domu za gotówkę bez kredytu (dobrze zarabiam) - więc dołożyłem, 7-10 lat, to dobra stopa zwrotu, mam też i Pianę i wełne, piana zapewnia lepszą szczelność, cenowo rok temu wypadała podobnie do wełny, warto też rozważyć nowoczesne izolacje jak isobooster - też się opłaca dla porftela i można łatwo samemu położyć. Czyli podsumowując jest, tak jak mówi Pan Kukeszko.
@Prywaciorz
@Prywaciorz 2 ай бұрын
Przecież to jest zwykły gips ze żwirem.
@szuwarrro
@szuwarrro 2 ай бұрын
Dobrze prawisz kolego, czym prostsze rozwiązania tym mniej kłopotów i takie są fakty.
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
😂😂😂😂😂 Średniowiecze, tam były proste rozwiązania
@nitroprusydek7617
@nitroprusydek7617 17 күн бұрын
​@@rafix1i nie mieli kłopotów. Bo jak im się trzonek od kilofa złamał to sobie wystrugali nowy a nie czekali na automatyka aby wgrał nowe oprogramowanie.
@tomekwiklowski3782
@tomekwiklowski3782 2 ай бұрын
dobra i ważna tematyka. Mnie obecnie budowa nie dotyczy, ale zaczynam coś obserwować na przyszłość i jak widzę tysiące teorii w komentarzach pod różnymi rozwiązaniami to głowa mała :D
@dawid432
@dawid432 2 ай бұрын
To tak samo jak z zakupem auta. Jak czytasz opinie to większość ma same wady. A idąc ulicą widzisz że jeżdżą i dobrze się mają :D
@nitroprusydek7617
@nitroprusydek7617 17 күн бұрын
Trzeba po prostu pamiętać, że technologia poszła do przodu w każdym aspekcie, a mimo wszystko starodawne domy budowane w PRL-u z czekokolwiek aby przydział dostać, stoją do dzisiaj i się dobrze mają. Więc dziś po prostu nie wolno dać się zwariować... no i unikalbym super nowości bo te akurat za 5 lat mogą okazać się wielkim bublem.
@sergiuszsergio2962
@sergiuszsergio2962 2 ай бұрын
Z anhydrytem jest tak, że ten kto go użytkuje już by nie zrobił nigdy betonowej posadzki, zawsze odradzają go Ci którzy chcą przetłumaczyć sobie słuszność złego, taniego wyboru posadzki. Przy pompie ciepła nie widzę żadnego sensu robienia miksokreta.
@kamilkulasza5984
@kamilkulasza5984 2 ай бұрын
Zależy jakie mamy preferencje. Anhydrytu jest cieńsza warstwa a więc szybciej się nagrzeje i szybciej się wychodzi. Analogicznie miksokreta dłużej się nagrzewa i dłużej oddaje bo jest grubszy. I taka to różnica czy warta swojej ceny niech każdy sobie sam odpowie.
@kamilkulasza5984
@kamilkulasza5984 2 ай бұрын
Inni nie widzą sensu montowania pompy każdy ma swoje zdanie.
@Wojciuszkiewicz_Bartlomiej
@Wojciuszkiewicz_Bartlomiej 2 ай бұрын
Tak samo ci z anhydrytem zawsze powiedzą by robić go by wytłumaczyć swój wybór na większy wydatek. A prawda jest taka że "to zależy", w domu w którym mieszkasz na weekend anhydryt jest idealny, grzeje się szybko wystudzi. Jak chcesz w miarę płynnie sterować ogrzewaniem jest podobnie. Ale jak zależy Ci na dużej akumulacji ciepła by produkować je w taniej taryfie, z pv czy co tam sobie wymarzysz to jednak miksokret wygrywa. Oba materiały mają +- i to pod te konkretne właściwości musisz projektować i dobierać materiały do swojego domu. Potem stwierdzić czy cie stać na nie, i jak nie to czy nie odłożyć trochę kasy i wykonać kolejny etap. Ludzie lubią usprawiedliwiać swój wybór nawet jak jest nie trafiony, dla tego trzeba zbierać +- danej technologi i przeanalizować która technologia jest dla nas lepsza.
@sergiuszsergio2962
@sergiuszsergio2962 2 ай бұрын
Rodzice mają kreta temperatura na zasilaniu w styczniu 36 stopni w domu 20.5 stopnia, u mnie zasilanie 24.5 stopnia temperatura w domu 22.5. Mają starszy dom ale dosyć dobrze ocieplony, grzany peletem, u mnie pompa na zwykłej taryfie bez pv, koszta samego ogrzewania mają wyższe niż ja ogrzewanie plus prąd bytowy. Mam wrażenie że to szybsze nagrzewanie się anhydrytu wynika raczej z tego że dokładniej oblewa rurkę i nie ma w sobie powietrza jak sypany miksokret.
@Wojciuszkiewicz_Bartlomiej
@Wojciuszkiewicz_Bartlomiej 2 ай бұрын
@@sergiuszsergio2962 no to teraz pytanie jakie oni mają ocieplenie na podłodze na ścianach i dachu, jakie ty. Jak dokładnie zrobione, bo jak to powiedział jeden mój wykładowca nie ważne jak dobry material zastosujesz na ocieplenie jeżeli będzie on zrobiony nie szczelnie to nic to nie da. Będzie jak byś szedł w zimowej kurtce tylko rozpiętej. Szczelność otuliny jest na pewno na plus, łatwiej jest dobrze otulic czymś płynnym. Andrychyt lepiej przewodzi ciepło ale to już właściwości materiałów i większe wykłady:)
@damianbragiel617
@damianbragiel617 2 ай бұрын
wez prosze pod uwage ze gpt bardzo zle radzi sobie z matematyka i wyniki czesto zmysla:)
@airdramat
@airdramat 2 ай бұрын
2 raz nie zdecydowałbym się na płytę fundamentową i jastrych anhydrytowy. Drożyzna. Żadnych zalet co do oszczędności.
@marekzelechowski5257
@marekzelechowski5257 2 ай бұрын
A ja wełną ocieplałem ściany więc miałem problem z głowy czy grafitowy jaka lambda i jak marka. A koszt więkaszy tylko o różnice telefonu np. Iphona. 15
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Można i tak:) Wełna to też dobre rozwiązanie na elewację ale mało kto ją robi
@marcinmorzywoek4630
@marcinmorzywoek4630 2 ай бұрын
Dobry wybór, mam też w planach zrobić ocieplenie i na 90% będzie to wełna, ale nie znaczy to że to łatwy wybór, na rynku jest wiele firm i rodzajów oraz współczynników lambda... 🙄
@hulaszczezycie6130
@hulaszczezycie6130 2 ай бұрын
Największy jej plus to niepalność.
@marcinoser
@marcinoser 2 ай бұрын
Jak dla ciebie dom z silikatu nie różni się od gazobetonu to o czym ty czytałeś te fora? Wylewasz swoje żale, wywaliłeś kupę kasy w dom i boli cię że jest do dupy.
@ThePawelekPawelek
@ThePawelekPawelek 2 ай бұрын
Anhydryt ma jedną dużą wadę która przeważa nad jego zaletami. Jest formą gipsu i każde zalanie czy nawet zawilgocenie spowoduje jego puchnięcie i odspojenie płytek. W pomieszczeniach suchych bym nie ryzykował, w łazienkach wielkie nie. Tak samo tynki gipsowe w łazienkach wielkie nie. Jak już macie po deweloperze gips w łazience najtaniej skuć i położyć cementowe. Sama hydroizolacja gipsowych będzie kosztować krocie a i tak ryzyko zawilgocenia spore, nie warto.
@jarzyn100
@jarzyn100 2 ай бұрын
Przy remoncie łazienki zrywałem płyty karton-gips sprzed 30 lat, oczywiście białe a nie zielone - wszystko w dobrym stanie. Nie ma co przesadzać, nie każdemu cieknie woda na każdym złączu.
@ThePawelekPawelek
@ThePawelekPawelek 2 ай бұрын
@@jarzyn100 Co taki jednostkowy przypadek ma udowadniać? To że ty zrywałeś i było dobrze na gipsie, świadczy tylko, że tam nie zdarzyła się żadna przygoda z wilgocią. Ale to łazienka więc w większości prędzej czy później sytuacja taka się zdarzy. Zwłaszcza że teraz w modzie są odpływy liniowe, więc nie ma szczelnego brodzika.
@rogacz962
@rogacz962 Ай бұрын
W łazience na podłodze i wokół stref mokrych będziesz miał folię w płynie i prędzej ty spuchniesz niż ten gips pod spodem. W pozostałych miejscach jak przewidujesz regularne albo duże ilości wody to należy rozwiązać powodujący je problem.
@ThePawelekPawelek
@ThePawelekPawelek Ай бұрын
@@rogacz962 Folię w płynie na podłodze? Widać że się znasz.
@rogacz962
@rogacz962 Ай бұрын
@@ThePawelekPawelek idź się dokształć, bo zatrzymałeś się chyba jakieś kilkadziesiąt lat wstecz na jakimś gumolicie.
@tomystark5606
@tomystark5606 2 ай бұрын
Chcialem budowac ale koszty mnie przerastaja.
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
A kiedy cały dom się zwróci, bo oszczędzamy na czynszu do Wspólnoty mieszkając w bloku. Także, argument kiedy to się zwróci, to słaby argument. @kukeszko, a balkony Twoje, których żałujesz? Mogłeś nakłady finansowe wykorzystać na coś innego. A okna? Też oddalają, gdyż okno balkonowe szerokosci 3m można kupić HS za 20k jak i zwykle balkonowe, składające się z 3 części za 7k. Można tak bez końca wymieniać. Montaż okien, drzwi na purenicie, to też reklama?
@Voytek-p3m
@Voytek-p3m 2 ай бұрын
a co cie obchodza balkony Kukeszki?
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
@@Voytek-p3m nic mnie nie obchodzą. Sam przyznał, że niepotrzebnie wydał na nie kasę.
@reefp5816
@reefp5816 2 ай бұрын
taa kup gówniane podłogi i drzwi powodzenia za parę lat jak trzeba będzie wymienić...
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Obejrzałeś do końca? Przecież mówię wyraźnie ,że nie iść w skrajności. Ja mam dobre okna i dobre drzwi - ale mogłem mieć ciut lepsze - dosłownie o 5-10% a zapłaciłbym za nie 100% więcej p.s. za swoje i tak zapłaciłem 6k pln
@pcplsdxtc
@pcplsdxtc 2 ай бұрын
tu jest mowa o budowie nie wykończeniu, poza tym uważasz, że drogie to solidne? Mocno się mylisz...
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
Blaszane ocynkowane garaże też będą stały 100 lat 😂😜 Ja nic bym u siebie nie zmieniał, wszystko co kupiłem, zabodowałem miało swój cel świadomie wybrany. Niestety mylisz się co do anhydrytu, chodzi o komfort, ja mam anhydryt, chodzi o przewodność cieplną a że jest samopoziomująca to tylko dodatek. Podłogówka rozgrzewa się i stygnie w ciągu 40-60min a nie jak bezwładność betonowej 2-3h. Kocioł gazowy delikatnie na najniższej mocy sobie taktuje. Kładąc anhydryt, raczej nikt nie położy na to 4cm deski dębowej jako podłogę 😵‍💫. Dalej, przy anhydrycie i podłogówce w każdym pomieszczeniu mam termostat, ustawiam różne temperatury, bangla to bardzo dobrze. Mam tynki cem-wap bo są twardsze vs gips. Styropian 0.032 grafit też mam, koszt i korzyści styro 0.031 dokładnie jak mówisz, po co przepłacać. Styro grafit z białą powłoką, to szczyt naciągania Inwestora 😢 Mam ytonga, ten droższy, cieplejszy, chodzi również o dokładność wykonania bloczków, trzymanie wymiarów itp. Styropian na podłogę też trdzeba dać twardy, firmowy bo mi przywieźli styro lokalnej produkcji niby 100, to ich wywaliłem bo miękki jak elewacyjny był. Sterowniki rekuperacji, kotła dokładnie też tak zrobiłem, czyli nie kupowałem tych z gadżetami bo po co. Reasumując, teraz ogrzewam podłogówką 130m2 plus garaż 32m2 i zużycie roczne gazu niższe niż miałem w bloku za 64m2. Także, warto brać materiały i technologie wyższe niż średniej jakości.
@j.k.8021
@j.k.8021 2 ай бұрын
Mercedesa przed domem widać, więc go kupię. Anhydrytu nie widać, nie warto, nie kupię. Obraz typowego Polaka.
@kukeszko3534
@kukeszko3534 2 ай бұрын
Czyli warto wydać więcej na anhydryt Twoim zdaniem? Napisz dlaczego i pokaż wyliczenia jak na tym oszczędzę albo co zyskam
@j.k.8021
@j.k.8021 2 ай бұрын
@@kukeszko3534 Stawiasz wyroki usprawiedliwiając swoje wybory.
@rafix1
@rafix1 2 ай бұрын
​@@j.k.8021też mam takie wrażenie
@Jarek_Szefer
@Jarek_Szefer 2 ай бұрын
Facet zrobił wkońcu merytoryczny dobry materiał dla budujących się ,a czepiają się Ci którzy przepłacili i chcą swój błędny wybór usprawiedliwić 👏👌
@MarekMariusz1
@MarekMariusz1 2 ай бұрын
@@Jarek_Szefer to jest psychologia. Ludzie racjonalizują swoje decyzje
@nicknikt
@nicknikt 2 ай бұрын
Najważniejsze żeby nie dać się marketingowi. Np ja kupiłem dom energooszczędny, prefabrykowany firmy danwood, które okazał się totalnym bublem. Ja bym wybierał materiały które mają większą wytrzymałość mechaniczną. Np w przypadku elewacji kiedy w zwykłym baranku dzieci są w stanie zrobić dziury opierając rower.
@joannajaworska0000
@joannajaworska0000 2 ай бұрын
Jest Pan niezadowolony konkretnie z tej firmy czy z domu szkieletowego-prefabrykowanego? Mieszkam w Niemczech, gdzie "Fertighaus" staje się coraz bardziej popularny. Wspomniany Polski producent też jest na tym rynku obecny. Przyjaciele maja dom szkieletowy i są zadowoleni. Co w Pana przypadku poszło nie tak? Fasada do jedna sprawa (choc tynk może odpaść i na murowanym domu), zastanawia mnie jakie są minusy konstrukcji prefabrykowanych.
@nicknikt
@nicknikt 2 ай бұрын
@@joannajaworska0000 najkrócej to dom pęka, ale jeśli kogoś nie drażni jak mu ściany odchodzą od podłogi a sufity od ścian plus pęknięcia w innych randomowych miejscach to polecam 😜. Co do pytania o firmę to myślę, że akurat ta firma w swojej działalności dodatkowo doskonale uwypukla wszystkie wady domu szkiletowego.
@joannajaworska0000
@joannajaworska0000 2 ай бұрын
@@nicknikt Brzmi poważnie. Pytanie czy to wada konstrukcji czy łączenia płyt gk nie były właściwie zabezpieczone? Ja mam dom murowany, ale na piętrze dzialowki są z płyt gk, mieszkamy przy linii S-bahn i w kilku miejscach na laczeniach pojawiły się rysy (bylosmy informowani, ze dom usiądzie-jest na plycie fundamentowej i że mogą pojawić się pęknięcia np przy drzwiach).
@nicknikt
@nicknikt 2 ай бұрын
@@joannajaworska0000 już Pani sama odpowiedziała, czyli to co ma Pani na ściankach działowych ja mam w całym domu i nie są to tylko pęknięcia na łączeniach ale też różne skośne w obrębie płyt. Poza tym sprawa z firmą w sądzie więc jeszcze sporo się pewnie dowiem od biegłych.
@joannajaworska0000
@joannajaworska0000 2 ай бұрын
@@nicknikt Życzę Panu powodzenia i wytrwałości w sporze prawnym. Niestety fuszerki w branży budowlanej to zmora nie tylko w Polsce.
@dodekgniewny4687
@dodekgniewny4687 2 ай бұрын
Ja dodam rolety zewnętrzne radiowe żałuję że nie wziąłem manualnych i okna dachowe nie musiałem ich mieć a mam bo pani projektant tak stwierdziła a my przytakneliśmy
@Ethereum246
@Ethereum246 2 ай бұрын
Dlaczego nie radiowe
@dawid4689
@dawid4689 Ай бұрын
Radiowe czyli że na pilot?
This mother's baby is too unreliable.
00:13
FUNNY XIAOTING 666
Рет қаралды 43 МЛН
啊?就这么水灵灵的穿上了?
00:18
一航1
Рет қаралды 84 МЛН
Sposób na tani Dom ? ...
44:31
iZZi instalacje
Рет қаралды 495 М.
Budowa Domu Bez Kredytu - Stan Zero Ukończony w 21 Dni! - New House 758G1
8:59
Pompy ciepła w odwrocie. Wielka obniżka cen.
13:13
Działka i ja.
Рет қаралды 64 М.
ROSJA MOSKWA - DZIEŃ I NOC W SERCU ŚWIATA
36:54
Piotr Polo Przywarski - Bucket List
Рет қаралды 318 М.
Chińska Fabryka - Jak się tu pracuje?
38:06
Planeta Abstrakcja
Рет қаралды 405 М.
TO CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM BUDOWY DOMU!
14:09
DOM MARZEŃ czyli 130m2 DLA RODZINY - NASZ NAJWIĘKSZY DOM
16:59
Timber Moon Polska
Рет қаралды 74 М.
This mother's baby is too unreliable.
00:13
FUNNY XIAOTING 666
Рет қаралды 43 МЛН