Tie spēki, kuri strādā pret LV neatkarību, protams, sacels brēku. Nebrīnīsimies, ka pēkšņi "nejauši" radīsies kāda jauna ekoloģiska organizācija. Esam to jau pieredzējuši.
@aigars88694 ай бұрын
Vēl neviens mazais kodolreaktors pasaulē nestrādā....
@dmitryprokopiev20414 ай бұрын
1. mazi kodolreaktori neeksistē, un tas var aizņemt vēl gadu desmitus. 2. Saprātīgāk būtu attīstīt mazās hidroelektrostacijas un modernizēt esošās. pagaidam valsts ne tikai nogalināja mazās hidroelektrostacijas, bet arī iedzina parādos uzņēmējus, kuri centās attīstīt šo jomu. Bez lētas enerģijas viss bizness nekonkurētspējīgs
@zorzssiksnis55794 ай бұрын
Krievija un Ķīna savus pirmos SMR pievienoja tīklam attiecīgi 2019. un 2021. gadā.
@dmitryprokopiev20414 ай бұрын
@@zorzssiksnis5579 - jūs kaut ko jaucat? China & RU self-sufficient fuel cycle. 1. 500MW Hydro - ~1.5B$, SMR 360-463MW 2.5-3b$ without fuel. capex & ka ari ekspluatācijas izdevumi nav salīdzināmi. 2. Mums nav līgumu un pirkumi gan no Krievijas Federācijas, gan Ķīnas - tas neizklausās reāli. un mēs neesam vienīgie rindā. kāpēc viņi mums kau to pārdotu lētāku degvielu nebus. vairāk tas viss ir rozā sapņi. 3. RU/CH ir arī FNR bet mēs neesam īstajā klasē, lai sapņotu par tādām lietām - daudz reālāk un vieglak ir ieviest mikrohidroelektrostacijas.
@dmitryprokopiev20414 ай бұрын
@@zorzssiksnis5579 1. kur ir vismaz kāds ekonomisks pamatojums investīcijām un atdevei? Hidroelektrostacijas ir 2 reizes lētākas, un Latvija ir pilna ar iespējām būvēt mazas un vidējas hidroelektrostacijas. Pat tas netika īstenots, turklāt mazās hidroelektrostacijas tika nožņaugtas. 2. kur Latvija ņems degvielu saviem reaktoriem ? Pagaidām es neredzu neko citu kā zinātnisku vēlmi spēlēties ar dārgu rotaļlietu.
@valdisvi4 ай бұрын
Mazie modulārie kodolreaktori zemūdenēs un ledlaužos strādā jau vairāk kā 50 gadu.
@andrisrikmanis99824 ай бұрын
Zinātnes korifejs aizmirsa pieminēt kur un par cik grasās pirkt kodoldegvielu, un kur "apglabās" radioaktīvos atkritumus. Kāpēc neiegūt enerģiju dedzinot kūdru gāzes vietā, kuras mums ir 300 gadiem?
@EriksHarjo4 ай бұрын
Jaunie reaktori teju vai neatstāj nekādus radioaktīvos atkritumus. Viņi tos spēj vairākkārtīgi atkārtoti izmantot līdz beigās teju vai nekas nav palicis pāri, kā arī nav vairs tik ļoti radioaktīvi. Nevajag lieki braukt virsū zinātniekam savas paša nezināšanas dēļ. Tuvākā vieta kur glabāt radioaktīvos atkritumus ir Somijā.
@latvian93554 ай бұрын
Kūdru dedzināt ir izšķērdība. Nez kādēļ ES grib aizliegt mums kūdras ieguvi jo tjipa Latvija to dedzinot, lai gan 99,99% to izmanto lauksaimniecībā un dārzkopībā. Kūdra atjaunojas ļoti lēni un tie 300 gadi ir stipri pārspīlēti.
@janisvaskevics934 ай бұрын
Ar latvijas naudas izsaimniekošanas standartiem, mazais kodolreaktors nebūs ne finansiāli izdevīgs ne drošs. Jau ir pieredze ar Fail Baltica. 😂
@dzintragalicka96724 ай бұрын
...meli. Nekas no tā nebūs,to ES ,neatļaus. Meli.
@latvian93554 ай бұрын
Smieklīgi jau tas izskatās inteviju taisa invazīvo sugu pļavā un runa gudras lietas ko pasi īsti nemaz nesaprot. Tāds diletantisks piegajiens. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣