Prosto z labu - super! Odbiornik superheterodynowy wykonany samodzielnie.

  Рет қаралды 24,384

Marcin Marciniak

Marcin Marciniak

Күн бұрын

Пікірлер: 90
@Kosa323
@Kosa323 3 жыл бұрын
Szczęka opada, po prostu poezja. Wielki szacunek za wiedzę i inteligencję oraz sposób opowiadania w sposób w który nie można oderwać się od oglądania przed napisami końcowymi. 😀😀 Dziś zostawiam "suba" i czekam na więcej...👌👌
@wernicki
@wernicki 3 жыл бұрын
Gdy padnie system satelitarny to wszyscy grzecznie wrócą do AM i do długich fal, które jako jedyne pozwalają na duże zasięgi. Niektórzy się śmieją z wiedzy "pradawnych" ale to właśnie ta wiedza "pradawnych" i prostota tamtych układów jest ich siłą.
@gerwazyglobotard8655
@gerwazyglobotard8655 3 жыл бұрын
Sorki. Ale pradawni posługiwali się tam-tamami i sygnałami dymnymi. Oczywiście nie licząc wrzasku paszczą.
@user-qm5vs3ik3b
@user-qm5vs3ik3b Жыл бұрын
Powinno sie zostawic w uzyciu komunikacje brodkastingowa na falach srednich, dlugich, krotkich sa niezawodne.
@szulat
@szulat 9 ай бұрын
no chyba że padnie wszystko a nie tylko satelity - dopóki działa internet i komórki nie ma potrzeby zakłócania snu "pradawnym" 😊
@TymexComputing
@TymexComputing 8 ай бұрын
Ja sobie ostatnio kupiłem odbiornik globalny za 17zł używany i jestem zadowolony, rzeczywiście radio pekin o którejś tam godzinie nadaje program dla polskiej mniejszości :) ich wizję niusów nt Polski. Właśnie myślałem że to fale długie miały duzy zasięg niską energię ale pewnie chodzi im w filmie o fale krótkie odbijające się od jonosfery.
@norbert.kiszka
@norbert.kiszka 7 ай бұрын
@@gerwazyglobotard8655 obawiam się, że wrzask paszczą jeszcze nie wymarł.
@andrzejandpia833
@andrzejandpia833 3 жыл бұрын
To jest moj ulubiony temat bo ,, kocham elektronike ,, i bardzo dziekuje autorom za propagowanie tej wspanialej wiedzy
@johnny1966m
@johnny1966m Ай бұрын
Po prostu dziękuję.
@pangroszek3498
@pangroszek3498 3 жыл бұрын
Zawsze łapka w górę. Aleksander jest pozytywnie zakręcony śledzę jego eksperymenty z lampami od dawana. Jeszcze na elektrodzie jest tego więcej.
@pangroszek3498
@pangroszek3498 3 жыл бұрын
@@witold6678 Nick AlekZ
@pangroszek3498
@pangroszek3498 3 жыл бұрын
@UChAkQODwKEDAKPIhjw3t9Gw Co najwyżej mógł nie taka podać ;) =, Ale polecam bo jest kilka jego porjektów od A(lek) do Z opisanych. W tych filmach szkoda trochę że operują pojęciami nie znanymi szerokiej publiczności, ja nie mam z tym problemów bo już jako gówniak byłem w klubie łączności i tam byli ludzie którzy konstrukcje lampowe projektowali z palca ;).
@listonoszpat233
@listonoszpat233 3 жыл бұрын
@@pangroszek3498 Powiadasz ja w latach 90 WP mimo że mechanik to pomagałem w konserwacji radaru i tam była jedna taka fajna lampa co do jej wymiany trzeba było 4 Chłopa, taka mała i taka lekka :-)
@pangroszek3498
@pangroszek3498 3 жыл бұрын
@@listonoszpat233 Ojciec na początku 80 tych był w OPL na radarach ale już po studiach tak że najpierw ich gdzieś na jakimś zadupiu na mazurach w środku lasu w "tajności" szkolili tak ze na przepustkę to sorry bo do domu nie dojedziesz jak ich wypuszczali po odjeździe ostatniego PKSu czyli tego jedynego ;). Ja się pod koniec lat 90 tych jako dzieciak w harcerskim klupie łaczności lampami bawiłem ale największa albo taka prawie największa typu nie pamiętam ale nazywali ją kukułką był dość duża nie pamiętam czy to była ona ale największa lampa w klubie była wielkości jabola.
@listonoszpat233
@listonoszpat233 3 жыл бұрын
@@pangroszek3498 Jak nic nie pomieszałem to lampa ta była do radaru P18 Laura, miała wielkość średniego taboretu a była wyprodukowana w ZSRR. była zawieszona na sprężynach w środku skrzyni drewnianej. Pamiętam że porucznik Nas uczulał żebyśmy mieli pewny chwyt bo to ostatnia z magazynu w Polsce. Co ciekawe radar ten rąbał na fali metrowej i wyłapywał nawet hamerykańskie samoloty stealht ponoć nie widzialne dla radaru :-) Tak ponoć skończył w Jugosławi F117 przechwycony wstępnie przez Laure a potem dostał Newą sterowaną ręcznie przez operatora na podglądzie telewizyjnym .
@frycz66
@frycz66 3 жыл бұрын
Genialne! Dziękuję za inspirację!
@amalgamat1
@amalgamat1 3 жыл бұрын
ciekawe, czy lampy jeszcze działają, czy już Ci się wyczerpały.
@frycz66
@frycz66 2 жыл бұрын
@@amalgamat1 Jeszcze działają , ale używam je oszczędnie.... :)
@user-qm5vs3ik3b
@user-qm5vs3ik3b Жыл бұрын
Alku podoba mi sie ten zestaw demonstracyjnx. Gratuluje ! Tez duzo robilem na lampach w latach 60 tych. Na Twoim RXie powinienes slyszec Kossuth Radio z pod Budapesztu.Oni maja 2MW i czestotliwisc 540 KHz czyli poczatek srednich.Pozdrawiam - Rysiek SP9DTI fan dawnych odbiornikow
@jerzys5914
@jerzys5914 Жыл бұрын
Naprawdę dziękuję za ten KZbin kanał.Wiele ciekawych i przydatnych informacji
@TymexComputing
@TymexComputing 8 ай бұрын
To jak połączenie lekcji nt wynalazczości z lekcją nt elektroniki i do tego z lekcją historii :) - super materiał - na początku myślałem że jak już jest super!heterodyna to będzie odbierało FM :)
@krzysztofwaleska
@krzysztofwaleska 3 жыл бұрын
Doskonały materiał na wysokim poziomie. Jak zwykle jestem niezwykle zachwycony :) Prawdziwa perełka techniki radjowey sprzed 100 lat.
@StrzalaOstryPazur
@StrzalaOstryPazur 2 жыл бұрын
Niesamowity naklad pracy i determinacji. Wielki szacunek 👍
@roberts1938
@roberts1938 3 жыл бұрын
Ha, ha, ha ... to jest absolutnie wspaniałe, w stylu cyberpunka! Panowie macie już radio, a teraz wystarczy zabudować je w sterowcu. A tak naprawdę, jestem pod wielkim wrażeniem.
@szalinsky93
@szalinsky93 3 жыл бұрын
Ostatnie słowa z odcinka są dość zasmucające. Świat zatraci magię, na rzecz cyfrowej bezduszności.
@ImekxD
@ImekxD 3 жыл бұрын
i całe szczęście, cyfrowe = bezszumne i zawsze lepsze, postęp
@tyler1086
@tyler1086 3 жыл бұрын
@@ImekxD Zawsze lepsze? natura otaczającego nas świata jakoś nic na temat "lepszości" cyfrowej nie wie. Wszechświat jest analogowy, nie cyfrowy. Cyfryzacja służy ludziom do uzupełnienia kiepskich analogowych zmysłów których mamy zbyt mało by świat pojąć takim jaki on jest. Cyfryzacja upraszcza i dostosowuje naturę niepojmowalnych ludzkim rozumem zjawisk fizycznych do ludzkiej percepcji. Jest więc proteza ujemną! zaletą tej protezy jest to że pomaga ona ogarnąć fragmentarycznie - niepojmowalne.
@CosinusFi49
@CosinusFi49 2 жыл бұрын
@@tyler1086 Ja, den digitala världen är mycket fattig... Bara nollor och ettor... Gud förbjude att det finns några - men redan noll är en tragedi!
@tyler1086
@tyler1086 2 жыл бұрын
@@CosinusFi49 Cyfry są powodem uproszczania, czyli rodzaju abstrakcji, coś jest albo tego czegoś niema. W ten sposób, cyfrowy, rozumując należało by przyjąć że świat jest ziarnisty. Przykład: z punktu "A" do betonowej ściany "B" toczy się kula z prędkością dziesięć metrów na dziesięć sekund, odległość między A i B to dziesięć metrów. Podaj wyliczenie po jakim czasie kula uderzy w betonową ścianę przy założeniu że obserwator mierzy czas za każdym razem tak samo, po przebyciu przez kulę połowy aktualnej odległości, po pięciu sekundach połowa odległości, po 7 i pół sekundy, następna połowa i tak dalej. Powodzenia.
@CosinusFi49
@CosinusFi49 2 жыл бұрын
@@tyler1086 Men varför?
@konradwilk3874
@konradwilk3874 Жыл бұрын
Najmocniej przepraszam, ale czy tylko ja widzę nawiązanie autorów do formatu Sondy? I co by było jasne - genialne, wspaniałe, dobre nawiązanie. Ogromny szacun!!!!
@krzysztofsoja5301
@krzysztofsoja5301 2 жыл бұрын
Fale średnie nadal pozostają w żywym zainteresowaniu szerokiego grona krótkofalowców :)
@arkadiuszweiss
@arkadiuszweiss 3 жыл бұрын
Tak naprawdę nie ma postępu, po prostu są sieci których nie było kiedyś ale mogły być. Radio jest niebezpieczne bo ma duży zasięg, według nowych zasad każde 'radio' ma mieć tylko taki zasięg na jaki zgodzi się rząd, dlatego fale radiowe zostają w wojsku na zawsze a cywil słucha poprzez kabel. AM czy inne modulacje nadal są i będą w radiostacjach wojskowych, najnowsze modele też mają ten rodzaj modulacji, nawet przez satelitę można korzystać z AM. ps. Piękna konstrukcja :-) , cudo. Dziś odbiorniki i inną elektronikę projektuje sztuczna inteligencja, ludzie od dawna nie widzą co robią, nie rozumieją tego, jedynie obudowę w nowoczesnym sprzęcie . Od lat 70' Sony używało komputera symulującego i to nie jednego bo urządzenia stały się za skomplikowane. Magnetowidy itp. to zespoły komputerów w pracy, wiele firm jednocześnie pracowało. USA potrzebowało elektroniki w super niskiej cenie więc doposażali Japonię - swojego niewolnika produkcyjnego w tamtym czasie tajny sprzęt naukowy.
@tyler1086
@tyler1086 3 жыл бұрын
Owszem były sieci radiowęzłowe nie wymagały zasilania u odbiorców, (kołchoźniki) dla władzy były świetne dla ludzi myślących nie i dlatego poległy w starcu z radiem którego atutem były zasięgi międzynarodowe. Władza nie ustąpiła, ludzie stopniowo utracili zdolności intelektualne i dziś mamy powrót drutów i kabli. Dla władzy znów świetnie bo kontrola pełna a zasięgi w pełni kontrolowane
@tomaszkot8046
@tomaszkot8046 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawa konstrukcja a najistotniejsza jest samowystarczalność w elementy aktywne. Projekt mimo że na desce ale wygląda solidnie. Ze swojego lokatora, JO94MA odbieram jakościowo PR1 LW na odbiorniku Oleander OR-1205 podłączonym do anteny pętlowej 3zwoje rg58 na średnicy ok 50cm (ekran przecięty w środku uzwojenia i skutecznie usuwa lokalne śmieci). Podłączony do tej samej anteny ND-818 odbiera nic!!! (na ssb słychać tylko słabe zdudnienie z nośną 225kHz)
@czary44
@czary44 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy film i świetnie wyglądają te triody oraz cały projekt odbiornika. Czekam na kolejne filmy z podobnymi projektami.
@zibarak8509
@zibarak8509 Жыл бұрын
Liga Mistrzów dobrze że są ludzie z pasją niesamowite.....
@jaceksikorski4779
@jaceksikorski4779 3 жыл бұрын
Dziękuje Panom za "garść" wspomnień. Jak zawsze wspaniale przedstawienie zagadnień. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Życzę Wam Zdrowia I Wesołych Świąt, a w Nowym Roku dalszych sukcesów w działalności propagującej wiedzę o radiotechnice, elektronice, materiałoznawstwie technologii i innych kierunkach tej techniki. Pozdrawiam.
@andrzejandpia833
@andrzejandpia833 3 жыл бұрын
To co widze na stole wzbudza we mnie ogromne zainteresowanie
@jackoamator3325
@jackoamator3325 3 жыл бұрын
No w końcu fajny filmik . Aby tak dalej . Łapka w górę.
@grzegorztomaszewski3502
@grzegorztomaszewski3502 2 жыл бұрын
Takiego nauczyciela mi brakowało.... PŁ Elektronika lata 90-95
@NANO-SERWIS.MAREK-DASZKE
@NANO-SERWIS.MAREK-DASZKE 2 жыл бұрын
Dobry odcinek Chociaż lampy to przeszłość. Jestem zwolennikiem elektroniki lat 80
@TymexComputing
@TymexComputing 8 ай бұрын
Jak mawiał Kopernik tani zły pieniadz wypiera z rynku ten dobry :) bo dobry każdy zostawi tylko dla siebie :)
@MudMax144
@MudMax144 3 жыл бұрын
Kosmos wiedzy...
@mario_PL_1
@mario_PL_1 3 жыл бұрын
Mistrz Elektroniki.
@Bajran_
@Bajran_ 2 жыл бұрын
Fantastyczny materiał ! :)
@somework5696
@somework5696 3 жыл бұрын
Pełen szacunek.
@ehrennmannaha5900
@ehrennmannaha5900 2 жыл бұрын
Tylko pozazdrościć wiedzy, szkoda że nie mam wiecej czasu też bym sie tym pobawił
@mrted1852
@mrted1852 Жыл бұрын
Super.
@Jakub90487
@Jakub90487 3 жыл бұрын
Super! :-)
@wojtekwojtek2030
@wojtekwojtek2030 3 жыл бұрын
Z czego się ten Aleksander utrzymuje ?
@wiktorvlog3340
@wiktorvlog3340 Жыл бұрын
Jak się nazywają te mosiężne śrubki na których są przewody ?
@Fabi....
@Fabi.... 3 жыл бұрын
Nie załapałem się na live 😭😭😭
@CosinusFi49
@CosinusFi49 2 жыл бұрын
Great diagrams! Wouldn't the rheostats used in the extreme position of the slider cause the glow voltage to short out? How to avoid it? 73!
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 2 жыл бұрын
yes it will connect with the end stop giving zero ohm resistance. So I think the best solution would be to add a fixed value resistor in series.
@domozs4370
@domozs4370 2 жыл бұрын
Marcinie zrób proszę odcinek o SDR, skąd to, jakie są rodzaje i dlaczego pomimo braku filtrów we. to działa,choć według radioamatorskiego doświadczenia - nie powinno...
@HenrykPodjacki
@HenrykPodjacki 9 ай бұрын
Ten ? udzielający wywiadu czy jest OK?
@dareksart4418
@dareksart4418 3 жыл бұрын
Czasy się zmieniają i nic nie poradzimy , osobiście pamiętam jeszcze unikalne ciepłe brzmienie starego radia (stolica z magicznym okiem) gdzie wszystko po stronie nadawczej i odbiorczej było analogowe na lampach , dzisiaj już tego nie uświadczysz . Zakupiłem nie dawno światowy odbiornik radiowy i byłem zaskoczony tym że właściwie to nie ma nic polskiego do posłuchania , niestety w sytuacji wojny będziemy zdani sami na siebie . Skąd te lampy , wyglądają na stworzone przez amatora , a to już wymaga trochę wkładu i wiedzy . Pozdrawiam serdecznie .
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 3 жыл бұрын
Po polsku nadaje chyba tylko Radio Pekin i jakaś amerykańska stacja religijna. Lampy zostały wykonane samodzielnie (ze szkła i metalu) przez Aleksandra, stanowią replike audionu Lee de Foresta (zobacz tu en.wikipedia.org/wiki/Audion). Na tym kanale jest starszy odcinek poświęcony tym lampom.
@marekrawluk
@marekrawluk 28 күн бұрын
Nadajniki naziemne, zwłaszcza FM (UKF około 100 MHz) mają jedną wielką zaletę - nie wymagają żadnej struktury internetowej, repeaterów, serwerów itp. Prosty nadajnik UKF FM można przewieźć w samochodzie osobowym. Do odbioru wystarcza radyjko na baterie, ze słuchawkami na kablu, może grać miesiąc na jednej parze baterii R6 (OK, dla młodszych - AA). Może to mieć wielką zaletę w warunkach wojny, kiedy internet może nie działać, a telefony komórkowe (wymagające gęstej sieci transceiverów) padną po maksymalnie 2 dniach bez prądu, a sieci komórkowe i tak nie będą działać. Poza tym - jakość dźwięku stereo FM jest nawet w XXI wielu doskonała. Posiadam jeden najlepszych tunerów UKF FM, o podwójnej przemianie częstotliwości, z parametrami zbliżonymi do odtwarzacza CD. Nic mi więcej nie potrzeba do słuchania dobrej muzyki z Trójki czy programu II.
@akkudakkupl
@akkudakkupl 2 жыл бұрын
Punkt pracy triody jest ustalany poprzez zmianę emisji (zmiana prądu żarzenia)?
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 2 жыл бұрын
Pośrednio - zmiana napięcia żarzenia wpływa na charakterystykę lampy - dzięki temu można było uzyskać tylko tyle wzmocnienia ile trzeba. Dodatkowo przy lampach żarzonych bezpośrednio z katodą wolframową jej trwałość była silnie zależna od temperatury żarzenia, im niższa, tym lampa działa dłużej - a lampy wtedy tanie nie były. Także to cały czas było balansowanie między osiągami i potrzebami (a także trwałością).
@akkudakkupl
@akkudakkupl 2 жыл бұрын
@@Marcin_Marciniak Jak by się taka lampa zachowywała po naniesieniu na żarnik węglanu wapnia? Czy pozwalało by to na pracę z zimniejszym żarnikiem? Zazwyczaj lampy pracują z punktem pracy ustalonym poprzez rezystancję w katodzie, a tutaj punkt pracy jest ustalony poprzez prąd siatki?
@partykbonecki6834
@partykbonecki6834 2 жыл бұрын
20:16 No właśnie nie do końca skoro nawet BBC wznowiła nadawanie na falach krótkich po inwazji Rosji na Ukrainę . W tej chwili emisja na falach średnich czy krótkich to jedyny sposób aby dotrzeć z prawdą do obywateli państw autorytarnych gdzie internet jest cenzurowany .
@michalonex
@michalonex 3 жыл бұрын
A co powiecie na wyzwanie? Jedyny elementy gotowy jaki możecie użyć do zrobienia radia to wtyczka do gniazdka. A tak to każdy rezystor, kondensator, lampa czy dioda musi być zrobiona własnoręcznie. To co podejmiecie się wyzwania? ;)
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 3 жыл бұрын
Jeden z odbiorników na audionach już powstał w ten sposób - wszystko włącznie z lampami rezystorami, kondensatorami, cewkami i reostatami jest wykonane ręcznie. Wtyczki i gniazdka bananowe fabryczne, reszta zrobiona od zera.
@jolantakubicka9603
@jolantakubicka9603 3 жыл бұрын
gówno się na tym znam ale dziękuję..
@bartbart8556
@bartbart8556 3 жыл бұрын
Kródkofalarstwo radioamatorstwo stacje numeryczne to moje pasje PS zrób odcinek o stacjach numerycznych
@hugolapaz4085
@hugolapaz4085 2 жыл бұрын
! Krótkofalarstwo !!!
@MrSp0ck
@MrSp0ck 3 жыл бұрын
Marcin - czy lampy są waszej ręcznej roboty ?
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 3 жыл бұрын
Są ręcznej roboty, ale ja tu byłem tylko kronikarzem i pomysłodawcą pozyskania części materiałów. Lampy zostały zrobione w warsztacie Aleksandra i jest to już powtarzalna konstrukcja, zbudowana przez niego w krótkiej serii.
@przemekbundy
@przemekbundy 3 жыл бұрын
znalazłem filmik jak ktoś robi "lampe elektronową" z dwuwłóknowej żarówki samochodowej: kzbin.info/www/bejne/gJzVo4aqmL6Ngs0 może autora kanału to zainteresuje. może sprawdzi ten sposób. a może wiedział że można zrobić coś takiego. "Czego to ludzie nie wymyślą". Pozdrawiam. w komentarzach pod tym filmem z linku przetłumaczyłem taki tekst: Czy możesz owinąć cewkę wokół żarówki i użyć efektu magnetycznego do kontrolowania przepływu elektronów między katodą a anodą?
@RadomirMazonPl
@RadomirMazonPl 3 жыл бұрын
Oglądając, pomyślałem że fajnie by było mieć możliwość takich warsztatów na wzór np modnych jakiś czas temu stolarniach gdzie można sobie poeksperymentować z nawijaniem cewki i budowa własnego radyjka lampowego.... No i zdobyć trochę praktycznej wiedzy....
@amalgamat1
@amalgamat1 3 жыл бұрын
Czy chodziłoby o możliwość fizycznego uczestnictwa w takich warsztatach?
@RadomirMazonPl
@RadomirMazonPl 3 жыл бұрын
@@amalgamat1 Tak dokładnie.
@przemekbundy
@przemekbundy 3 жыл бұрын
szanowny pan tlumaczy z "czapy" milo sie slucha. czuje magie unoszaca sie w powietrzu. klimat lamp. ale tak naprawde nic nie rozumiem. pozdrawiam.
@sp3sfzslawek555
@sp3sfzslawek555 3 жыл бұрын
Dzień dobry. Moim zdaniem "normalne" triody mają większe wzmocnienie, bo przy takiej czułości nie miała by sensu idea odbiornika superheterodynowego. Tym niemniej lampy "własnej roboty" robią wrażenie, film jak zwykle nietuzinkowy.
@amalgamat1
@amalgamat1 3 жыл бұрын
Wbrew pozorom, czułość tego układu nie jest tak mała. Można jeszcze usłyszeć sygnał z anteny o wartości około 1 mV. Na upartego można było dołożyć jeszcze jeden stopień p.cz.
@tytanprime
@tytanprime 2 жыл бұрын
Elektroniczni archeolodzy
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 2 жыл бұрын
Z czystą przyjemnością odpowiem, że tak.
@ИлляХохлюк-г1о
@ИлляХохлюк-г1о 11 ай бұрын
Навчіть мене робити лампи😊
@marekkowalski6767
@marekkowalski6767 2 жыл бұрын
Zamiast tego pseudo oscyloskopu ,należało dołączyć/pokazać wobulator ( taki z 50-tych lat ). Teraz przydało by się pokazać radio SSB z filtrami mechanicznymi, wtedy to ja nawet bym pokręcił głową .Te monstrum pseudo futurystyczne też fajne ale żaden wyczyn ( byle co dla byle kogo ) 🙉.
@Marcin_Marciniak
@Marcin_Marciniak 2 жыл бұрын
Był i taki sprzęt, stał obok. Problem w tym, że pokazanie wobulatora wymagałoby najpierw osobnego odcinka, by wytłumaczyć co to jest i do czego służy. Radio z SSB z filtrami elektromechanicznymi również jest obok (nawet dwa, w tym radziecki transceiver, nic nadzwyczajnego).
@wilklesny8107
@wilklesny8107 3 жыл бұрын
KDS
@arturmalinowski6888
@arturmalinowski6888 2 жыл бұрын
Wszystko super, szanuje, doceniam i podziwiam. Tylko gdyby to zamienić na pieniądze. No przecież odpowiednio ECC83 to 🙂😃😁, jeszcze lepiej ECC88.
@amalgamat1
@amalgamat1 2 жыл бұрын
Te lampy są produkowane, więc nie byłoby uzasadnione uruchamiać kolejnej produkcji.
Prosto z labu - rezystory i kondensatory wykonane samodzielnie
12:41
Marcin Marciniak
Рет қаралды 29 М.
Prosto z Labu - odbiornik w pudełku zapałek, wczoraj i dziś.
31:23
Marcin Marciniak
Рет қаралды 10 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН
BAYGUYSTAN | 1 СЕРИЯ | bayGUYS
36:55
bayGUYS
Рет қаралды 1,9 МЛН
My scorpion was taken away from me 😢
00:55
TyphoonFast 5
Рет қаралды 2,7 МЛН
The 5 kilowatt Crown
46:21
Mend It Mark
Рет қаралды 580 М.
Prosto z labu - oko magiczne (magic eye) - made in Poland!
29:07
Marcin Marciniak
Рет қаралды 20 М.
Radio, którego nikt już nie słucha [TOWARY MODNE 28]
17:34
Adam Śmiałek
Рет қаралды 127 М.
Prosto z labu - mikrofale
10:27
Marcin Marciniak
Рет қаралды 15 М.
AVS#30 - Wojciech Pacuła - Jak uzyskać najlepsze brzmienie muzyki z plików na swoim Hi-Fi?
1:52:52
Wzmacniacz marzeń [Reduktor Szumu] #233
21:38
ReduktorSzumu
Рет қаралды 147 М.
Prosto z labu - odbiornik detektorowy ("kryształek")
27:57
Marcin Marciniak
Рет қаралды 22 М.
Przemysłowy Instytut Elektroniki 1975
22:16
Łukasiewicz - ITR
Рет қаралды 31 М.
Building a 1920s Tube Amplifier (And Tubes!)
58:45
jdflyback
Рет қаралды 1,2 МЛН
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН