Wszystko jest wszystkim | Piotr Bucki | TEDxSGH

  Рет қаралды 292,998

TEDx Talks

TEDx Talks

Күн бұрын

Пікірлер: 134
@Proste-historie
@Proste-historie Жыл бұрын
Przez kilka lat nie piłem kawy ;) wstawałem raz o 4 raz o 6.30 raz o 7.00. Nie ma związku z piciem kawy a pobudzeniem, gotowością do działania. Ale. Piotr jest wybitnym człowiekiem. Jest megawykladowcą. Uwielbiam!
@bhphk
@bhphk 7 жыл бұрын
Bardzo piękny, wyraźny polski język, dykcja a ponadto dużo wartościowej wiedzy opartej na własnym doświadczeniu... Ciesze się , że wykład ten pojawił się w tym czasie w moim życiu:-). Dziekuję Panie Piotrze
@ktostaki4806
@ktostaki4806 6 жыл бұрын
To prawda.naprawde piękny polski.🤗
@ak7398
@ak7398 5 жыл бұрын
Nie zgadzam się. Często się myli. Źle wymawia i odmienia.
@sandrajackowska3898
@sandrajackowska3898 4 жыл бұрын
Napisze krótko. Dziękuje Panu za ten wykład, za szczerość i za prace. Dzisiaj dla mnie otworzył się nowy świat.
@jobchoice4363
@jobchoice4363 6 жыл бұрын
Świetny wykład i cieszymy się, że są kolejne osoby ścielące łóżko w hotelu :)
@paulinapiechaczyk5380
@paulinapiechaczyk5380 Жыл бұрын
Bardzo wartościowy wykład, mądrze, skromnie i od serca. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale nie o to przecież chodzi by przytakiwać i się zgadzać, wyciągam z tego to co mi na teraz jest potrzebne :)
@TWARDOWSKY.
@TWARDOWSKY. 5 жыл бұрын
Jedna mocna kawa rano jest naprawdę zdrowa. A jak nie to już mogę poświecić kilka miesięcy życia dla smaku kawy przez całe życie.
@r4t4tuj
@r4t4tuj Жыл бұрын
Jeśli w wykładzie jest choć kilka momentów, w których się zatrzymuję i mówię: wow, faktycznie, to ciekawe! - to znaczy, że warto było posłuchać. I tak było tym razem. Dziękuję.
@naamidaa
@naamidaa 6 жыл бұрын
To nieprawda, że terapia poznawczo - behawioralna jako jedyna ma naukowo potwierdzoną skuteczność. Liczne badania jak i metaanalizy pokazują, że wszystkie główne nurty psychoterapii (psychodynamiczna, psychoanalityczna, poznawczo-behawioralna, systemowa, gestalt, humanistyczna, integracyjna) mają mniej więcej podobną skuteczność, tyle że niektóre są bardziej skuteczne w niektórych zaburzeniach. Ponadto różnice są w tym, że niektóre nurty dają szybkie efekty, ale za to inne dają efekty bardziej trwałe. Poza tym mamy dziś tendencję do łączenia wszystkich nurtów i mało który psychoterapeuta korzysta tylko z jednego podejścia.
@monikaczuma3176
@monikaczuma3176 6 жыл бұрын
Zgadza się! Jest ciekawa pozycja na ten temat: "Psychoterapia . Badania i Szkolenia. Podręcznik akademicki, pod redakcją naukową Lidii Grzesiuk", cytat:"Autorzy przeglądów badań nad efektywnością różnych form psychoterapii nie stwierdzają znaczących różnic w uzyskanych przez nie rezultatach. Przeglądy podsumowujące wyniki badań w tradycyjny sposób pokazują, że wszystkie terapie są efektywne w równym stopniu. Przeglądy stosujące metaanalizę także prowadzą do wniosku, że nie ma różnic w efektywności między terapiami lub że są one niewielkie" (s.87-88). Takie stwierdzenie o skuteczności tylko jednej terapii mogą być krzywdzące i nie powinny padać na TED-ie, gdyż są opiniotwórcze.
@justynatercjak3429
@justynatercjak3429 5 жыл бұрын
Dokładnie, np. Pozanwczo-behawioralna jest najskuteczniejsza w leczeniu depresji, ale już dużo gorsza w leczeniu zaburzeń lękowych. A terapia systemowa jest najlepsza dla par.
@szymonfrankowski7435
@szymonfrankowski7435 5 жыл бұрын
Badania wskazują, że najbardziej naukowa terapia poznawczo-behawioralna jako jedyna nie szkodzi przy wychodzeniu z depresji i w zwalczaniu lęków. Jest mniej więcej tak skuteczna jak brak jakiejkolwiek terapii.
@psychologiczneanalizy3415
@psychologiczneanalizy3415 4 жыл бұрын
@@szymonfrankowski7435 Piszę Pan nieprawdę. Badania naukowe jasno wskazują wysoką skuteczność leczenia depresji dla terapii poznawczo-behawioralnych, psychodynamicznych oraz interpersonalnej. CTB i PDT dają też dobre rezultaty w leczeniu niektórych zaburzeniach lękowych.
@szymonfrankowski7435
@szymonfrankowski7435 4 жыл бұрын
@@psychologiczneanalizy3415 Jeśli podpisałby się Pan imieniem i nazwiskiem, to zasługiwałby Pan na dłuższą wypowiedź, ale na razie tyle: jedne wskazują na skuteczność inne pokazują, że terapia poznawczo-behawioralna jest niewiele więcej warta niż rozmowa z przyjacielem lun rodziną (dla wierzących z księdzem). Wyniki badań są w tej materii sprzeczne (to jest problem dzisiejszej nauki nie tylko psychologii). Psychologia jest raczej kiepskim surogatem religii niż prawdziwą nauką.Psycholodzy produkują masę medialnego bełkotu kupowanego przez kiepsko wyedukowane społeczeństwo, głównie w zakresie logiki i metodologii nauk. To kapłani kultu cargo sprzedający paciorki jako "prawie medycynę".Lista zaburzeń psychicznych sprzedawana przez skompromitowane WHO , czyli lista zbiorów nieprecyzyjnie sformułowanych objawów udających prawdziwą chorobę, to olbrzymi szwindel przełomu XX i XXI wieku. Nie zostają odkryte, tylko przegłosowane przez grupy "ekspertów" mających udziały w firmach farmaceutycznych. Przykład - homoseksualizm w wyniku głosowania przestał być chorobą (!!!). Ponadto 50% badań psychologicznych można wyrzucić do kosza (co już wielokrotnie sprawdzano). Moja poprzednia wypowiedź była bardzo stonowana i ukierunkowana na pewien kompromis z psychologią. Powiem nawet, że przy obecnej wiedzy ciężko być jednocześnie psychologiem, psychoterapeutą i uczciwym człowiekiem.
@danutamonikabaraniak-gren9158
@danutamonikabaraniak-gren9158 7 жыл бұрын
doskonaly wyklad...! panie piotrze udalo sie panu "otworzyc drzwi", ktorych od dawna nie moglam pokonac nie dlatego,ze nie mialam sily ale dlatego,ze sie ich balam.szczerze mowiac moje obawy nie kojarzyly sie z samymi drzwiami ale z tym co za nimi zobacze ! zadawanie pytan a zwlaszcza samej sobie, zaczelam juz jakis czas temu i wiem,ze to funkcjonuje i daje niesamowite efekty...dziekuje,ze wlasnie dzisiaj trafilam "na pana do mnie mowienie"...pieknego dnia...!
@beataw5811
@beataw5811 3 жыл бұрын
Wspaniała przemowa, cudownie się tego słucha i wiele można wziąć dla siebie. Dziękuję!🙂
@BasicFrenchBasicGerman
@BasicFrenchBasicGerman 2 жыл бұрын
scielenie lozka to fajny nawyk, ostatnio trzymalam olowek w zebach 30 lat temu... dzisiaj sprobowalam na nowo i fajnie sie czulam z tym olowkiem :) dzieki
@magdalenalola3167
@magdalenalola3167 11 ай бұрын
Piękna mowa 😊 Dziękuję bardzo ❤
@katarzynaduszkiewicz1648
@katarzynaduszkiewicz1648 2 жыл бұрын
Bardzo pomocne. Dziękuję 💪🏼💪🏼💪🏼
@dorotaiwanicka-bauer6326
@dorotaiwanicka-bauer6326 5 жыл бұрын
uff...... uspokoiłeś mnie. Dziękuję Piotrze, pokazałeś że z CHADem można pięknie i mądrze żyć! Bardzo motywujący wyklad.
@prprpr7034
@prprpr7034 3 жыл бұрын
Dziękuje. Bardzo rzeczowy wykład - nie żadne pseudocoachowe bzdury :) Prowadzący dobrze przygotowany, miło posłuchać dobre zbudowanej prelekcji - jeszcze raz dzięki :)))))
@foxhound511
@foxhound511 3 жыл бұрын
Mega wartościowy wykład. Uświadomił mi, że muszę coś poświęcić.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Odpowiedź uzasadnij-dlaczego wartościowy ten wykład jest dla ciebie? Co wniósł w Twoje życie? (Sprawdzamy kupione komenty podobno 10 zł od komentarza...dlatego nie wierzcie w lajki i pozytywne komentarze oraz zbyt ogólne oceny) . Pisząc wypowiedzi osobiste i zabierając głos krzyzujesz plany marketingowcom :) Bądźmy ktytyczni ale krytykujmy opinie i idee, sposoby nie osoby. Nie czcijmy celebrytów. To jest tylko gość w koszuli na tle ekranu. Spokojnie.....
@Supercaliber1
@Supercaliber1 7 жыл бұрын
i to jest TedX w wersji PRO! Brawo Piotr!
@zyciejestbajka6087
@zyciejestbajka6087 6 жыл бұрын
Łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie ''CO CHCĘ OSIĄGNĄĆ?'' niż ''DLACZEGO TO chcesz osiągnąć?'', z drugiego pytania ludzie się często wycofują lub zaczynają rozumieć swoją sytuację. A że już ją ujrzeli to zmienia wszystko inne nawet cel.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Nie trzeba odpowiadać na pytania tylko działać, bo cel będzie się zmieniał w czasie-trzeba się dostosowywać do zmieniającego otoczenia.
@basteqss8859
@basteqss8859 5 жыл бұрын
Przyziemnie, rzeczowo i ciekawie - uwielbiam tego typu wyklady. Serdecznie dziekuje ;)
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Napisz co sobie uświadomiles i dlaczego? Samo stwierdzenie, że jesteś uświadomiony nic nam nie mówi ani tobie nie daje. Ja mogę powiedzieć jestem Napoleonem ale nim się nie stanę.
@renataewa7785
@renataewa7785 6 жыл бұрын
Pogłębianie świadomości to przede wszystkim czytanie sensownych książek i wprowadzanie konstruktywnych zmian w życiu. Z jednej strony to fajnie, że są osoby, które chcą się dzielić swoją wiedzą, bo mimo wszystko ktoś zamiast surfować na fb obejrzy wykład i jest szansa, że jakaś klapka w głowie się otworzy, natomiast z drugiej strony dla mnie samo oglądanie bez swojej wew motywacji nic nie zmienia. Można dla eksperymentu wpisać datę obejrzenia i po miesiącu zweryfikować czy coś się zmieniło i co konkretnie się zmieniło na plus?
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Dokładnie! Ludzie ćpają emocje oglądają filmy, oświecają się i nic z tego nie wynika. Dalej robią to samo tylko się oszukują, że oglądaniem coś zmienią. Rób cokolwiek ale rób-bądź wolontariuszem w schornisku czy hospicjum, zajmij się ekologią ale rób. Uczyć się można całe życie ale nie wprowadzać tej wiedzy a nieuki poprostu przyjdą i zrobią i to one kreują świat, bo nie marnują czasu. Trzeba połączyć jedno z drugim-balanc. Nauka+praktyka.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Jesteśmy tresowani do osiągania szczęścia poprzez rywalizację, sukces oraz aprobatę i obecność innych. Ale potrzebujemy też samotności a jest ona nacechowana społecznie negatywnie. Nadproduktywność i praca zamiast odpoczynku i oszczędzania, ekologii, zero waste, zarządzanie czasem i energią oraz autoterapia np kontrola wyobraźni przez autoterapię, ponieważ szukamy celebrytów, którzy rozwiążą nasze problemy, bo jesteśmy przysposobieni do słuchania nauczyciela i zewnętrznej dyscypliny ale na codzień jesteśmy sami. Kontrola zewnętrzna nie rozwija mechanizmów samolotroli-my mówimy pacjentom mierz ciśnienie, cukier, notuj, stwórz plan dnia-trudno im samemu wprowadzić. Podaja insulinę często bez pomiarów a bo 18 i zawsze 18-chrońmy się przed takimi automatyzmami. Kilka tak warto mieć stałych rzeczy ale reszta niech będzie zmienna. Dualizm, sukces i zdrowie automatycznie powoduje podwyższenie poprzeczki, tworzenie się elit i brak tolerancji dla osób chorych, niedoskonałych, otyłych, zmęczonych-osoby chore po kontuzji boją się wyjść, bonspotyksja się z agresją. Moja przyjaciółka z wadą serca, padaczka i cukrzycą w niemłodym wieku sama rozbiła mafię mieszkaniową-tą znaną, skazała wszystkich przed sądem. Jak to robili? Fałszowali księgi wieczyste upijając Dyrektorkę spółdzielni wykorzystywali to, że śpi, nie pamięta, jest samotna i potrzebuje atencji. Nalogi i osamotnienie jakie powodują -nie samotność to nasz największy wróg. Ludzie nie mają świadomości kreowania nawyków i nałogów. Dlatego wynosimy na piedestały psychopatów, bo się wyraziści, kolorowi, władczy I kontrolujący-potrafuś nas zmusić do ciężkiej pracy, do której nie mamy motywacji ale my nie jesteśmy niewolnikami i pracą lecz ludźmi. Nasze geny przekażemy dalej a nasz wkład w rozwój ludzkości będzie w nich zapisany oraz w kulturowej świadomości społecznej-może jesteśmy godni naśladowania? Dajemy atencję negatywnym wiadomościom. Nie selekcjonujemy. Zauważamy otoczkę a nie sens.
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
Dobrze że prawdę warto "znajdywać" [nawet wielokrotnie w nagraniu]. Panie Piotrze całe 25 minut o Pana odkryciach z powływaniem się na różne niezborne rzeczy. To niestety nie znosi krytyki :(
@teresawawrzynowicz9136
@teresawawrzynowicz9136 6 жыл бұрын
Aaaa teraz do mnie dotarło witaj Mistrzu w mojej grupie wtajemniczenia.Pazdrawlaju.
@monikafrydrych7975
@monikafrydrych7975 5 жыл бұрын
Ostatnie zdanie bardzo mi się spodobało, sięgnę po tę książkę. :-)
@justynabartnik865
@justynabartnik865 Жыл бұрын
Dziekuje- bardzo pomocne.👍
@LukaszSkyWalker
@LukaszSkyWalker 5 жыл бұрын
Mocne!! Dzięki.
@TWARDOWSKY.
@TWARDOWSKY. 5 жыл бұрын
Nie każdy jest rannym ptaszkiem, dlatego jednemu wstawanie o 5 rano może zrujnować życie.
@oskarolczak8585
@oskarolczak8585 5 жыл бұрын
On mowil o SWOIM chronotypie.
@HARTZELLeu
@HARTZELLeu 2 жыл бұрын
"Oszukanie swojego umysłu" jest tu przestawione jak sukces. Za pomocą czego pan Bucki oszukuje swój umysł? Ano za pomocą drugiego umysłu... czyli podaje sztuczki, jak za pomocą umysłu świadomego oszukać swój umysł podświadomy. Biorąc pod uwagę, że ten drugi jest milion razy silniejszy i utrzymuje nas przy życiu, oszukiwanie go wydaje się być naukowym nieporozumieniem. Ja pracuję nad odkłamaniem obu umysłów. Gdybym musiała opanowywać stres przed wystąpieniem, stojąc z rękoma na biodrach jak zwycięski przedszkolak, to prędzej zrezygnowałabym z tego wystąpienia. Dlaczego? Bo najwyraźniej się go boję i tę prawdę biologiczną należy uznać i uszanować, a potem ewentualnie się przeprogramować, żeby wystąpienia nie robiły większego wrażenia na naszej Podświadomości. Natomiast oszukiwanie jej i przymuszanie do uczestniczenia w czymś, co ją przeraża albo wycieńcza, to okrutna praktyka, której niestety uczymy się od dziecka, uznajemy to za normalne i nawet się za to szanujemy. Ciało na usługach ego... ale czy to jest szacunek? Szalona ta nasza cywilizacja. P.S. Piszę to jako człowiek, który kiedyś regularnie gwałcił swoją Podświadomość wystąpieniami za pieniądze. Terapia poznawcza nie polega na oszukiwaniu siebie ani "sterowaniu afektem" :)
@felkafelka2195
@felkafelka2195 2 ай бұрын
Świetna konkluzja 👍
@arkadiusz5230
@arkadiusz5230 Жыл бұрын
Bardzo .. SENTENCJONALNE .. ale też suupeerr ŁATWE do rozpoczęcia.
@xardas-cp3rt
@xardas-cp3rt 4 жыл бұрын
Mozemy osiagnac wszystko. nie dajcie sobie wmowic ze nie tylko dlatego ze ktos rozwinal w sobie wiedze tylko w jednym kierunku. Ten czlowiek najwyrazniej jeszcze wieele musi sie nauczyc.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Nie wszystkiego nie osiągniesz. Jest pewien produktywny okres w życiu i pewne zasady,że musisz skoncentrować się na jednym ale jak bardzo mocno to zrobisz to oczywiście,ze to osiągniesz. Te 2 stwierdzenia są zbyt ogólne-oboje macie rację. Rozumiesz? Tu mówi się ogólnikami po to żeby działać na emocje i zostawić sporo przestrzeni na domysły.
@gosiap8754
@gosiap8754 5 жыл бұрын
Super wyklad,dziekuje :)
@natiuszka
@natiuszka 6 жыл бұрын
Wiele rzeczy zależy od wielu rzeczy.
@zyciejestbajka6087
@zyciejestbajka6087 6 жыл бұрын
@..sza M. to zależy od wieku. Wiele rzeczy zależy od wieku. Czasami mam wrażenie (często mi towarzyszył ten stan to uczucie) starości. To uczucie że chcę coś zrobić ale jestem za stary.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Wmawiasz sobie....poruszaj się, zmień coś. Znam 80 latków bardziej sprawnych niż niejeden mlody-himalajistów, jeżdżą na skuterach, żeglują. .One masz niezdrowe nawyki i towarzystwo. Zero bodzcow?
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
To jest właśnie siła stereotypu. On potrafi nas mocno uwiazać-to placebo działa. Więcej niebawem na moich wykładach na kanale i streaamach.
@piotrula7
@piotrula7 5 жыл бұрын
poznaje się siebie...całe życie...
@dawidgrzebyszak1875
@dawidgrzebyszak1875 7 жыл бұрын
rewelacja panie Piotrze ! ;)
@Hercacze
@Hercacze 5 жыл бұрын
Po 10 min jestem extreamalnie uświadomiony że mówi geniusz 😂 a ja dalej nic nie słyszę😄 Pozdrawiam Pana fanów😄
@tadeuszszydowski1616
@tadeuszszydowski1616 3 жыл бұрын
Ostatnie zdanie bardzo trafne zwłaszcza jeśli chodzi o obecne czasy i wszystkich covidianow.
@zygmuntsiwek2759
@zygmuntsiwek2759 6 жыл бұрын
Warte uwagi
@przemekpawlikowski4420
@przemekpawlikowski4420 4 жыл бұрын
W gąszczu korporacyjnej gadaniny o sukcesie - pogoni za celami - zawarł pan kilka prawd. Te prawdy giną w zalewie mechanicznego działania i motywowania innych do takiego właśnie.
@anarrrche
@anarrrche 3 жыл бұрын
No właśnie. Jakieś odstręczające jest to "nastawienie na ciągły rozwój" i "regulowanie swojego funkcjonowania". A sam prelegent - taki śliczniutki, czyściutki i EFEKTYWNY....., że aż brrrrrr Ale w ostatnim zdaniu zawarł wielką i radosną prawdę!
@zajefajnylogin
@zajefajnylogin 6 жыл бұрын
Świetny wykład.
@szymonkubicki8892
@szymonkubicki8892 3 жыл бұрын
Co myślisz o akupunktury
@teresawawrzynowicz9136
@teresawawrzynowicz9136 6 жыл бұрын
Czego nauczyli mnie mezczyzni brać pod siebie wszystko co przelatuje obok bo życie jest jedno i za krotko.😋
@buzz_astral
@buzz_astral 5 жыл бұрын
14 sesji? I już? Poznałem całego siebie w 14 sesji? Nie wierzę!!! Skojarzenia: coaching i marketing.
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Brawo za spostrzegawczość. Przemyca się tu czasem treści podprogowo. Trzeba być czujnym żeby żaden trojan nie wszedł.
@sylwiakwiecien4271
@sylwiakwiecien4271 3 ай бұрын
Też mnie to zatrzymało. Tzn jestem w stanie sobie wyobrazić że pierwsze 3 sesje były diagnostyczne, kolejne 2 to wypracowanie planu dnia i nawyków, a następne to kontrola i ewentualna modyfikacja. Ostatnie kilka sesji - ewaluacja. Terapia krótkoterminowa której celem jest tylko zmiana zachowań i utrzymanie dobrostanu fizycznego/ biochemicznego. Zero grzebania w przekonaniach, problemach międzyludzkich, celach życiowych, o sensie życia nie mówiąc. Typowo użyteczne sprawy codzienne. I w sumie dzięki takiej terapii zapewne po uspokojeniu mózgu dobrymi, prozdrowotnymi nawykami, dużo łatwiej ograniczyc wytwarzanie mentalnego ścieku na rzecz życiodajnego kompostowania doświadczeń tworząc potencjał do rozwoju 😃
@ukaszm9883
@ukaszm9883 7 жыл бұрын
dodałem do ulubionych zanim obejrzałem
@klubmaoobrazkowcow2470
@klubmaoobrazkowcow2470 7 жыл бұрын
Ty też? Mózg wyprzedza nas o kilka sekund. Dowiedziałem się o tym w innym materiale o Neuronach lustrzanych..
@slawomirszurawski3733
@slawomirszurawski3733 4 жыл бұрын
Trochę to amatorskie i mocno naciągane w porównaniu do np.: Jordana Petersona. Obejrzałem już kilka wykładów z tego cyklu i na oglądanie kolejnych szkoda mi czasu.
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
[24:56} "Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy". Właśnie umarłem po tym całym "znajdywaniu"... ze wstydu :( To pełna dyskwalifikacja dla kogoś kto umieścił to nagranie, bez elementarnego poczucia odpowiedzialności za treści i los słuchaczy
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Jakiś napis ostrzegawczy powinien być, że proszę nie stosować metod, bo nie są one terapeutyczne. Stosujesz na własną odpowiedzialność a prowadzący nie jest terapeutą lecz pacjentem. Nie prowadzi kliniki ani porad, nie leczyć ludzi tylko ma pomysły. Dobrze,że ludzie mają pomysły ale zanim cos.zastosujesz skonsultuj się z lekarzem, medykiem-prawdziwym. Zobacz badania, zresztą badania tez mogą dać fałszywe wnioski. Ludzie czują się zagubieni i ja się im nie dziwię. Podejście indywidualne to jest jedyna rzecz jaką ma sens i takie stosujemy. Rady można przyjąć lub nie. Trzeba mieć zdrowe podejście do tego-granice, a dla ludzi że słabymi granicami powinno być ostrzeżenie.
@nowoczesnycoach4413
@nowoczesnycoach4413 6 жыл бұрын
Najważniejsze pytanie: Co naprawdę chcesz osiągnąć w swoim życiu?
@zyciejestbajka6087
@zyciejestbajka6087 6 жыл бұрын
A jeśli już osiągniesz CEL, to co dalej? Moim skromnym zdaniem (SORRY) ważniejsze jest to: ''DLACZEGO?'' chcesz to osiągnąć niż ''CO?'' (wzmocnione dookreśleniem NAPRAWDĘ)
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Nic z tego nie rozumiem co napisałeś. Rozwiń proszę...
@paranx4321
@paranx4321 5 жыл бұрын
rzucalem moneta czy pije dzisiaj kawe... wyszlo dopiero za trzecim razem
@TheKamikaaze
@TheKamikaaze 4 жыл бұрын
Intuicja... jeśli dobrze wykształcona jest najważniejsza a Pan mówi że jest zła...
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
"Jestem szkoleniowcem, wykładowcą, nauczycielem, dziennikarzem, coachem, managerem, facetem, synem, bratem, tłumaczem, wujkiem. Nie jestem ojcem ani mężem. Bywałem aktorem, konferansjerem, modelem". A jakieś realne kompetencje??? ... [23:32] "zostałem dobrze zdiagnozowany...". A możliwe, że Pan się myli? [24:25] "obyło się bez leków" - Już chyba zrozumiałem :( Sam Pan poddaje się takiemu ekshibicjonizmowi tworząc pozór profesjonalizmu. Trochę tylko wstyd, że ma to być punkt odniesienia dla drogi wielu słuchaczy :(
@SwiatloSwiata
@SwiatloSwiata 4 жыл бұрын
Panie, zycie jest po to, zeby zyc. A Pan swoje zamknal w pudelku, nadal mu etykiety, ramy, w ktorych mozna i nalezy sie poruszac, zeby sie nic nie wymsknelo. Utozsamil sie Pan tez z "choroba"lub dolegliwoscia, uwierzyl Pan, ze taki wlasnie jest i taki pozostanie, jakie to szczescie, ze "udalo" sie Panu siebie ujarzmic, tymi regulkami, no i tym dialogiem sokratejskim, Pan tak na serio? Przez caly dzien? Nie uslyszalam tu niczego prawdziwego, tylko zobaczylam pozory. Pozory bycia waznym, pozory bycia specjalista, pozory bycia swiatowym czlowiekiem, pozory panowania nad soba, pozory zycia pelna. Taki Pan jakis sztywny...
@neurooted
@neurooted 5 жыл бұрын
jak usłyszałem o tym restartowaniu komputera to aż musiałem zatrzymać i zobaczyć czy jest kręcona becz000nia w komentarzach.
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
19:36 "nie wszystko jest wszystkim". Kończ Waść. Trzeba zbierać manatki przed takimi fachowcami
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
Afekt emocji? :) Afekt to właśnie postępowanie w emocjach. Niestety mam nieodparte wrażenie, że pacjent psychoterapeuty nadaje sobie walory psychoterapeuty. A potem dialog sokratejski... :) Panie Piotrze... please :) Znów niestety pozór profesjonalisty :( I jeszcze badania naukowe na sobie według prawidłowej metodologii... I rzucanie monetą... :) Panie Piotrze. Jest Pan wytwortem wspólczesnego romantyzmu połączonego z renesansem. Ale wiem, że wielu wielu ludzi to kocha. Cóż na to poradzić?
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Dokładnie:) cieszę się, że ktoś też to widzi. Nie ważne co mówią ważne, że na scenie i daja porady, używają słowa psychologia i bohater musi być dynamiczny tzn przejść przez trudności. A potem mamy problem z pacjentami którzy polecają sobie wzajemnie leki bo im pomógł i dochodzi do poważnych stanów zagrożenia zdrowia-tu kreuje się takie postawy. To o to chodzi żeby zdyskredytować specjalistów. Po co nam psycjolog niech pacjent będzie autorytetem. Znaczy fajnie,że mówią ale nie mogą dawać porad leczniczych. Fajnie,że dzielą się swoimi sposobami ale to jest właśnie mania-ich sposoby na są sprawdzone ani zbadane. A pacjenci mają taką tendencję czczenia czołobitnego dosłownie każdego, bo nie są w stanie ocenić treści a i zdolności medycznych, bo się nie znają. I tu jest problem. Czasem jak słyszę jak pacjenci wyobrażają sobie dany zabieg to nie mam słów jak ludzka wyobraznia jest kreatywna i tworzy z nazw oraz skojarzeń swój świat. Ludzie nauczyli się podążać za nowością, próbować nowe, porzucać i następne zamiast uzyskać spokój i constans
@dif3rent
@dif3rent 7 жыл бұрын
gdzie można takie testy wykonać, które określają nasze zdolnośći i silniejsze strony??
@jogin3532
@jogin3532 7 жыл бұрын
Ja takie testy wykonałem u pośrednika pracy. :)
@acteone
@acteone 7 жыл бұрын
Polecam tzw Test Gallupa. W wersji za 20$ dostajemy dość konkretne info o naszych 5 najsilniejszych stronach spośród 32 (albo 34, nigdy nie pamiętam) możliwych. Za dodatkowe 59$ poznajemy resztę. Mnie poza tym i top 5 najbardziej ciekawi te ostatnie 5 :D Ale na razie szkoda mi kasy na zaspokojenie ciekawości ;)
@Gorgiasz94
@Gorgiasz94 6 жыл бұрын
@@acteone Ja także jeszcze nie odblokowałem ostatnich 5 talentów, myślę że warto je poznać dla samej świadomości i umiejętnego wykorzystania tej znajomości aby być może nawet omijać sytuację w których te talenty będą widoczne u nas ;)
@MEDIACJE
@MEDIACJE 4 жыл бұрын
Pan psycholog pozytywny??? [ups!] "Nie wszystko da się sprawdzić i zbadać!" 19:50 NO DEMIURG!
@robert73wojciech
@robert73wojciech 5 жыл бұрын
E sposobie mówienia i w gestykulacji bardzo mi przypomina M. Prokopa 😂
@mishuchyba6027
@mishuchyba6027 4 жыл бұрын
Znajdować do jasnej cholery :C
@joannahajdas2640
@joannahajdas2640 4 жыл бұрын
Co to za osoba, ktora zajmuje się odrywaniem talentów? Można prosić o namiary?
@antonimacierewicz7499
@antonimacierewicz7499 5 жыл бұрын
Wszyscy wszystko ze wszystkim.
@czyzewskipsychoterapeuta
@czyzewskipsychoterapeuta 5 жыл бұрын
w badaniach dr. Alfreda Barriosa od poznawczo behawioralnej wypada lepiej hipnoza.
@BergsonHipHop
@BergsonHipHop 5 жыл бұрын
Dobre
@AnthonySilver-000
@AnthonySilver-000 4 жыл бұрын
Rewelka :)
@annaczarlinska-wezyk6213
@annaczarlinska-wezyk6213 4 жыл бұрын
O ścieleniu łóżka mówił wcześniej na uniwersytecie Oxford pewien wojskowy. :)
@SuperElwira
@SuperElwira Жыл бұрын
Bo ludzie wpadają na te same pomysły lub się powtarzają. To że on coś mówi nie znaczy że to wymyślił
@hanianoo
@hanianoo 7 жыл бұрын
Bucki
@piotrekpiotrek163
@piotrekpiotrek163 Жыл бұрын
Prezentacje po prostu.... Jestem w trakcie czytania bardzo ciekawie piszesz chociaż temat jest mi zupełnie obcy ale kupiłem kilka książek na ten temat tak poprostu z ciekawości jeszcze mam Orlosia przed sobą ale co do twojej ksiazki jestem zadowolony
@liga4329
@liga4329 3 жыл бұрын
Matty Cash!
@PrzczolaMcGNonLive
@PrzczolaMcGNonLive 5 жыл бұрын
Wszystko w państwie
@prawdbrak1181
@prawdbrak1181 3 жыл бұрын
człowiek chyba nie wie czy jest rozwój osobisty
@anunnakiprzebudzonyzplanet435
@anunnakiprzebudzonyzplanet435 4 жыл бұрын
A nic jest niczym .😁🧠
@adamfydrych300
@adamfydrych300 6 жыл бұрын
Pieniądze to nie wszystko ale wszystko bez pieniędzy to c***
@magorzatamargaret294
@magorzatamargaret294 4 жыл бұрын
Słabe. Tytuł chyba wyszedł dobry przypadkowo...ale nie gadanina odzwierciedla tego co się pod nim kryje naprawdę. Psychologia to, dla ludzi rozwiniętych, taki żłobek tylko.
@romekadamem6343
@romekadamem6343 5 жыл бұрын
Dobre tzw samoleczenie bardzo wazne szczegolnie przy stanach lekowych bo sama swiadomosc mozliwosci leczenia czy potem samoleczenia pozwala zapanowac nad lekiem co byc moze wplywa na ograniczejie depresji. Samoleczenie to leczenie bez farmakologii taka tabletka tranxene ktora jest i to wystarczy ze jest, istnieje.
@Pliplaplon
@Pliplaplon 5 жыл бұрын
Zasada przyczyny i skutku kosmiczne prawo Ameryki nie odkryłeś przyjacielu😉
@kazimierz1032
@kazimierz1032 5 жыл бұрын
co jesteś w stanie poświęcić za osiągnięcie sukcesu nie jest przyczyną i skutkiem
@akslopforever7709
@akslopforever7709 5 жыл бұрын
Sounds like Jordan Peterson
@andrzejwajda9844
@andrzejwajda9844 4 жыл бұрын
not even close.
@danilomcvi
@danilomcvi 7 жыл бұрын
What
@o.1677
@o.1677 7 жыл бұрын
Straszny bełkot i wczucie się w cudze idee
@buzz_astral
@buzz_astral 5 жыл бұрын
@Tak Toja Jak ktoś mi mówi, że w 14 sesji poznał całego siebie i nauczył się obsługiwać samego siebie to wali mi coachingiem na pierdyliard kilometrów.
@BellaRossa55
@BellaRossa55 5 жыл бұрын
3:39 "znajdywać" no brawo olimpijczyku olimpiady polonistycznej.
@marcinzygado3719
@marcinzygado3719 7 жыл бұрын
"...bardzo ważna MI osoba.." wygrał olimpiadę polonistyczną w liceum... :)
@grimpiece
@grimpiece 7 жыл бұрын
co za debil, jak mógł w stresie pomylić jeden wyraz, niech lepiej wraca nieuk do tego liceum ;p
@teresawawrzynowicz9136
@teresawawrzynowicz9136 6 жыл бұрын
Co się czepiasz czepiaku 🤣🤣🤣
@damiantrzensisko5814
@damiantrzensisko5814 6 жыл бұрын
Powiedział dobrze, "mi" nie może być jedynie na początku zdania tj. w akcentowanej pozycji w zdaniu.
@pmioduszewski
@pmioduszewski 2 жыл бұрын
"nauka" 😆
@mg864
@mg864 4 жыл бұрын
bardzo przystojny mężczyzna ... szkoda , że o terapii mówi
@rafagrzyb1992
@rafagrzyb1992 7 жыл бұрын
Ale pieprzenie... Creme de la creme kołczingu.
@klubmaoobrazkowcow2470
@klubmaoobrazkowcow2470 7 жыл бұрын
Mnie to zastanawia dlaczego ludzie maja potrzebę łowienia informacji?
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK 7 жыл бұрын
Współczuję Ci Rafale podejścia do wiedzy psychologicznej :(
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK 6 жыл бұрын
Przyjmuję, że takie masz przekonania na ten temat. Nie mam nic do tego :)
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK 6 жыл бұрын
Jeśli uważasz, że przekonanie to coś płytkiego i powierzchownego to znaczy że mocno odmiennie rozumiemy to słowo. Przypuszczam więc, że aby dyskutować musimy najpierw uwspólnić słowniki (bazę pojęciową). Czy faktycznie chcesz prowadzić poważną dyskusję na KZbin czy możemy poprzestać na tym, że mamy różne zdania i różnie rozumiemy pewne pojęcia?
@michalstolarczykKRK
@michalstolarczykKRK 6 жыл бұрын
1) Płynna i indywidualna baza pojęciowa uniemożliwia głęboką komunikację. Dlatego zaproponowałem uwspólnienie pojęć. Nie odniosłeś się. 2) A powierzchowne traktowanie rozmówcy, bo to yt... Nie traktuję Cię powierzchownie tylko poddaję pod rozwagę czy Yt jest dobrym miejscem na głęboką dyskusję. Nie odniosłeś się. 3) A powierzchowne traktowanie rozmówcy, bo to yt, jest niestety przejawem arogancji. Sobie samego przez płytkie traktowanie własnej komunikacji z innym człowiekiem. To ni jego traktujemy płytko, a siebie. Rozumiem, że tak to widzisz. Jak widzę to inaczej. Nie chcę z tym polemizować. 4) Co co się tyczy pierwotnego wątku, wadliwosci nauki. Jaka jest teza wyjściowa którą stawiasz? Że nauka jest wadliwa? Postaw tezę. 5) To.... ilu znasz odkrywców tego samego? Np odkrywców budowy atomu. Ja trzech, Szczerze mówiąc nie jestem pewien ilu ich było. Pewnie bardzo wielu. Mnie przychodzą do głowy co najmniej 4 osoby. 6) ... i wiem że to nawet nie jest początek poznawania ww. Skąd to wiesz? i na jakiej zasadzie uważasz, że co najmniej kilkaset lat poznawania atomu to nie jest nawet początek? Co uznałbyś za początek poznania czegoś (np atomu?)
@rvcza1738
@rvcza1738 6 жыл бұрын
Zimny prysznic przed bieganiem... Hahaha
@dorotaiwanicka-bauer6326
@dorotaiwanicka-bauer6326 5 жыл бұрын
uff...... uspokoiłeś mnie. Dziękuję Piotrze, pokazałeś że z CHADem można pięknie i mądrze żyć! Bardzo motywujący wyklad.
Sztuka błądzenia | Rafał Żak | TEDxKoszalin
21:17
TEDx Talks
Рет қаралды 231 М.
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
Kiedy strata cieszy a zysk martwi? | Piotr Zielonka | TEDxKatowice
22:43
Schudnij z lenistwa | Piotr Zielonka | TEDxKoszalin
25:23
TEDx Talks
Рет қаралды 274 М.