Ten titulek je přestřel, pardon. Hrozně tím shazujete Matějčkovou, když na ní musíte "lákat" zmínkou o Nerudové. Matějčková je stokrát zajímavější člověk než DN.
@Mario-fy8mr2 жыл бұрын
Snad i běžná prodavačka je zajímavější než dn
@BelieveIn182 жыл бұрын
Naprosto přesné, Tomáši, je to škoda, podle mě to snad ani Čestmír nemá zapotřebí, nicméně titulek bude zřejmě jeho nápadem.
Sympatická dáma, ale možná zbytečně skromná. Však filosofie není jen plané fantazírování. Ona sama má velmi dobrou němčinu a angličtinu, živí se i překladem. Zkrátka filosofy ve společnosti potřebujeme víc než si myslíme, potřebujeme někoho, kdo dokáže uchopit nejsložitější texty, přeložit je, vysvětlit... ;)
@rostislavhruska86012 жыл бұрын
Filozof je ten kdo prinasi nove myslenky a nikdo jiny.
@vilempatloka2 жыл бұрын
Skromnost není zbytečná.
@janadominika2 жыл бұрын
Kdepak "zbytečně," skromna!!je to půvabné a v době nadutych eg různých nymandu to je vylozene osvěžující!
@petrvlha9716 Жыл бұрын
Filozofie je v podstatě velice jednoduchá. Složitých textů nemá zapotřebí. Ani jalového blábolení. Paní se v tom nějak ztratila a zabloudila, bohužel.
@MrTadarida Жыл бұрын
@@rostislavhruska8601Dovolim si s Vámi nesouhlasit. Filosof je každý, kdo se filosofií zabývá, kdo ji pěstuje a snaží s souladu s filosofií i žít. Nemusí se nutně jednat o člověka, který přišel s něčím novým. Seneca například také nepřišel s ničím novým, ale těžko mu upřeme, že byl filosofem.
@helenaoravcova71078 ай бұрын
Krásny rozhovor, druhá filozofka z Čiech po Anne Hogenovej, ktorú počúvam...Moderátor zaujímavý tiež, trošku antický profil, vhodný model, herec do filmu o Rímskej ríši :-)
@afrikdganjo60712 жыл бұрын
Moc pěkný rozhovor.
@martinhampl56682 жыл бұрын
Filozofie studuje vnímání reality skrz lidskou mysl... Tím je užitečná té části veřejnosti, kterou to zajímá... Jsou to otázky o životě, smrti, vnímání času, prostoru a o všem co lidskou mysl obklopuje a čím lidské mysl je... Pokud toto přestane zajímat dostatečnou část společnosti, potom filozofie, jako společenský obor zanikne, její užitečnost pro část zvýdavé společnosti nikoli... U kořene jakékoli lidské činnosti totiž nehledejme užitečnost, ale potřebu... užitečnost ve skutečnosti existuje pouze ve spojitosti s plněním nějaké potřeby... a tedy pokud se ptáte zda je filozofie užitečná pro společnost, pak bych řekl, že míra užitečnosti filozofie pro společnost, je úměrná k tomu jak tuto společnost zajímají otázky, které jsem vyjmenoval dříve... Práce pracovníka Mc'Donald's je užitečná k uspokojení lidských potřeb jako je odstranění hladu/chuti na hamburger, filozof je užitečný pro uspokojení lidské potřeby zvídavosti a touhy odpovědět na filozofické otázky, které jsem vyjmenoval výše... Toto je filozofická odpověď na otázku "k čemu je filozofie", tak jak to vnímám já... ;-) S pozdravem Martin
@jardac.75602 жыл бұрын
Nejsou zedníci, tesaři, strojní inženýři etc. - ale filozofů, sociologů a přehršel dalších pavědců habaděj. Ale to jen tak... A propos: zvídavá společnost je s měkkým i, aspoň si myslím - byť přírodovědně vzdělán.
@joecolumbus61062 жыл бұрын
@@jardac.7560 Za nedostatek řemeslníků ale nejsou tito pavědci reálně zodpovědní. Pokud se bavíme o absolventech politologie, sociologie a dalších spřízněných oborů, jen malé procento z nich skončí u skutečného akademického bádání (které je pro společnost taktéž hodnotné) a zbytek má stále v ruce vysokoškolský titul, disponují jazykovou vybaveností, umí kriticky nakládat s informacemi, chápou jak je společnost strukturována a rozumí vzorcům chování určitých skupin, především však nemají problém s průběžným vzděláváním a flexibilním získáváním nových dovedností uplatnitelných na trhu práce. Pokud se máme někdy vypracovat ze šroubárny Evropy k moderní civilizované zemi s fungující znalostní ekonomikou, potřebujeme především lidi se vzděláním (v humanitních oborech nevyjímaje). À propos, když už tu exhibujete s nevyžádanými gramatickými korekcemi, možná byste si napřed mohl sám opravit tu absentující čárku před spojkou „že“ v jedné z Vašich zdejších odpovědí. Byť jste přírodovědně vzdělán, jistě snad pochopíte, že to pak nebude působit tolik trapně (byť ne o moc méně…). ;)
@martinhampl56682 жыл бұрын
@@jardac.7560 Omlouvám se za hrubku! To že je zedníků málo ještě neznamená že lidé kteří jsou zaměřeni jiným směrem půjdou dělat zedníky... To by dopadlo asi tak tragicky, jako kdyby dělali zedníci filozofii, popřípadě jinou vědu... Každopádně vy nedostatek řemeslníků s vaším přírodovědným vzděláním asi také nevyřešíte... takže jste s filozfy co se tohoto týká na stejné lodi... :-) Berte to s nadsázkou, já si vážím dobrých filozofů, přírodovšdců i řemeslníků stejně... Zdravím a pokud tam mám nějakou hrubku, předem se omlouvám... ;-) Martin
@jardac.75602 жыл бұрын
ok , máte pravdu pane Columbe, stydím se za svoji exhibici, to se nedělá, pardon. A čárka před že je důležitá. Uznávám. Mějte se moc pěkně.
@martinhampl56682 жыл бұрын
@@jardac.7560 Nemyslím si, že ta čárka před že je nějak moc důležitá. Možná se nad tím jednou filozoficky zamyslíte a přijdete na to sám... někteří lidé se příliš soustředí na formu a uniká jim obsah... doufám, že se vám to nestalo... ;-)
@matejblaha46592 жыл бұрын
Moc zajímavý rozhovor, ale trochu mě teď před volbami sklamalo, že ta podstatná část rozhovoru tu není a není ani na Spotify. Samozřejmě to chápu, ale jako student si opravdu nemůžu dovolit platit za každý zajímavý rozhovor na který narazím. . .
@katerinapokorna2054 Жыл бұрын
Moc pěkně vysvětleno. Perfektní rozhovor. Děkuji
@janmlecka52292 жыл бұрын
moc příjemný rozhovor
@SirMerlin212 жыл бұрын
Skvělá žena, každej její rozhovor si rád poslechnu.
@1thomas.shelby2 жыл бұрын
Všechno nejlepší k svátku🎉 a mnoho úspěchů v tom co děláš.
@ehservis37702 жыл бұрын
Tereza má velmi příjemný hlas, od ní bych vydržel i nějaké to filozofické vysvětlování :))
@deedeekye2 жыл бұрын
Jo ten hlas je krásný, ale vůbec nevím o čem je po deseti minutách řeč, tak se ptám jsem normální nebo už debilní 😀
@tomastoucha49042 жыл бұрын
Řekl bych skoro až takový dabingový nebo rádiový hlas, hravě by se v takovém prostředí uživila podle mě
@martinakubickova65882 жыл бұрын
Ráda koukám na váš podcast pane Čestmír 👋 výborný 😎
@marketcernikova70242 жыл бұрын
Vše nejlepší k svátku, Čestmíre!
@pavlaburesova85012 жыл бұрын
Moc hezký rozhovor o současné filozofii
@alesprochazka5781 Жыл бұрын
svobodná vůle je problém, no, ani to překročení podmínek nemusí být svědectvím svobody, vešekerá naše rozhodnutí mohou být jen nějakým výstupem psycho-fyziologických a sociálně- kulturních determinantů, které se v nás udějí, promíchají a "rozhodnou za nás". například lidé, kteří spáchali v důsledku dlouhodobé deprese sebevraždu, za mě rozhodně nečinili z vlastní svobodné vůle. proč by pak měli lidé, kteří žili dlouhý spokojený naplněný život a něčeho dosáhli, jednat svobodně? jenom protože měli štěstí na dobré vnější (podpůrné okolí) i vnitřní (zdravé vzorce myšlení a pozitivní prožívání) podmínky? nebo nějaký paňáca/duše uvnitř nich rozhodl, jdu touto cestou dobrého života? obě dvě verze jsou stejně pravděpodobné, právě proto, že nemáme, zatím, žádný spolehlivý důkaz o tom, zda se sebou něco děláme nebo se prostě jen dějeme jako kterýkoli jiný fenomén.
@vitnemec83652 жыл бұрын
Čestmíre, tyhle machinace s obsahem (clickbait, bulvarizace témat) jsou hnus a kvůli nim Vás finančně nepodpořím, byť by mě zbytek rozhovoru s Matějčkovou zajímal.
@elenayaneva13262 жыл бұрын
Úplný souhlas!
@Eva-rr1gk2 жыл бұрын
naprostý souhlas
@tomkus3338 ай бұрын
Tuhle nádhernou dámu poslouchám po kolikáté? Děkuji bohu, že žiji v systému, který za filozofii (akademickou) utrácí prachy. Vidím ale, že filozofie (akademická) je normálnímu člověku na prd, že neumí chlapovi od ponku a matce s vařečkou poradit, jak správně žíti. Někteří to umí - ale to nejsou filosofové ale praktici existence. A morálka, součást filosofie, je v tomto smyslu filosofii (akademické) nadřazena. Filosofově jsou pro toho chlapa od ponku podivíni mluvící ptydepe a myslící jako nepraktičtí cvoci. T P.S. její charakteristika akademické filozofie je prgnantní
@ArnyRimmer7 ай бұрын
K tomu úvodu o pojmu filozof. - Málokdo vlastně ví, co to slovo znamená. Ve skutečnosti to slovo nedává moc smysl. Slovo, které dává smysl je filozofie. A znamená to láska k moudrosti. Filozof jako zkrácenina slova filozofie nedává smysl. Přeloženo doslova do češtiny to totiž znamená láska k moudr. Nicméně, když nebudeme až tak bazírovat na tom původu slova a vezmeme za fakt, že slovo filozof je člověk mající co do činění s filozofií, tak lze slovo filozof vysvětlit jako člověk, který má rád moudrost. To je tedy první a správný význam tohoto slova. Ona láska k moudrosti by vlastně měla být člověku vlastní. Je to to, co jej odlišuje od zvířat. Pokud někdo říká, že rozhodně není filozof, říká tím, že nemá rád moudrost. Je tedy člověkem hloupým. Protože to slovo filozof dnes většina lidí chápe zcela jinak, zavedl jsem osobně jiné slovo, lépe vystihující podstatu. Otočil jsem ona slova mít rád a moudrost a dal vzniknout slovu sofiafil. To už dokáže každý vzdělaný správně přeložit jako člověk mající rád moudrost.
@kolmisch89142 жыл бұрын
Pohled Terezy Matějčkové na současnost, který jsem předloni slyšela, mne naprosto nadchl svou přesností. Je moc dobrá!
@Mira_Dra_Le Жыл бұрын
Podělila byste se o zdroj, prosím - kde? Moc děkuju :)
@kolmisch8914 Жыл бұрын
@@Mira_Dra_Le To bylo v televizi. Pořad už si nepamatuji. Výborný rozhovor.
@kolmisch8914 Жыл бұрын
@@Mira_Dra_Le možná Interwiev CT nebo jak se to.jmenuje
@petr7629 Жыл бұрын
Já nechci po všech užitečnost. Neb to je z podstaty subjektivní a pro každého to bude něco jiného, co je či není a nakolik, užitečné. Já jen nechci MUSET platit, komukoli cokoli, jen proto, že on či někdo jiný, něco chce, v tomto případě dělat, ať už proto, že to považuje za užitečné, že jej to zajímá, baví...... A to zcela bez ohledu nato, zda je dotyčný filozof, zedník nebo sedlák. Ale přál bych si MOCI podílet se, ať už finančně či jakkoli jinak, na tom co považuji za "užitečné". V této souvislosti by mě docela zajímalo, jak člověk, jež hovoří o svobodě a jejím různém vnímání, vnímá prostý fakt, že jak sama říká, společnost ji umožnila dělat co má ráda, ale za cenu, že někoho jiného přinutila a přerozdělila jeho prostředky směrem k ni a tomu co chtěla dělat a tím omezila možnost jiného člověka, dělat co on by rád, považuje za užitečné......?
@josefhajci15112 жыл бұрын
Na konci roku 2023 jsem přesvědčen, že bude tento podcast v top 5 v ČR. Výběr hostů a probíraná témata úplně někde jinde než zbytek podcastů.
@honzabern22952 жыл бұрын
Tak kvůli paní Matějčkové si vás jdu předplatit!
@SirMerlin212 жыл бұрын
*díky
@michaelnowak27612 жыл бұрын
Mnozí potřebujeme inteligentní seznámení s filosofií, populátoři, kteří jsou skorobaviči, nám ho nedají. Studium filosofie není únik pro ty hloupější. Je třeba rozlišit "filosofii" jako filos. fakultu a filosofii jako obor, ale nemyslím, že jiné obory na FF jsou vysloveně oddychové. A pokud si zkusíte studovat čistou matematiku a filosofii, tak to náročností asi vyjde nastejno. A uplatnění matematiky, pokud vynecháme oblast financí nebo učitelství, je je asi stejné jako uplatnění filosofa. DN tam fakt nepatřila.
@alenacipova15592 жыл бұрын
Čestmírovi vše nej k dnešnímu svátku🍀❤️
@KarlK02 Жыл бұрын
Nemohla by paní Matějíčková načíst své knížky tím úžasným hlasem?
@herouttom7 ай бұрын
Ten, kdo filozofii chápe (nemyslím učí, ale chápe, to je leckdy rozdíl) na otázku, "k čemu je filozofie dobrá a zda je užitečná", okamžitě bez zaváhání jednoznačně odpoví: "Filozofie je nezbytně nutná v naprosto všech oblastech života, jelikož definuje směr. Bez zodpovězení filozofických otázek se vše motá v chaotickém zmatku a často v opakujících se kruzích. Kdo si sám najde svou filozofii na své osobní cestě, ten má mnohonásobně větší naději na posun a růst než člověk, který si filozofické otázky neklade a neodpovídá si na ně. Konkrétní filozofické otázky a odpovědi jsou vždy unikátní pro každého člověka, dobu, podmínky, limity... Tudíž přebírat filozofii někoho druhého je stejná hovadina, jako např. ptát se kde mám svůj kříž, když Ježíš svůj měl. Od jiných filozofů mohu jen sbírat inspiraci pro své vlastní myšlenky, ale nikdy je citovat. Proto ani Ježíš ani Sokrates... neprali knihy, protože věděli, že je to hovadina."
@viktorviktor33502 жыл бұрын
Dobry rozhovor ,zaujimava zena ,a sympaticka
@jirikriz9541 Жыл бұрын
Tady by se mohl Čestmír naučit hloubce vzhledu a pokoře. Bravo paní Tereze.
@maros73Ай бұрын
Filozofie utvárali dejiny sveta. Áno, až taký enormný dosah a dopad má filozofia. Samozrejme zvyčajne zle pochopené filozofie a ešte horšie aplikované. Ale to nič nemení na tom, že filozofia je skutočnou kráľovnou vied, pretože ide hlbšie, ako akákoľvek iná veda. (Preto je na FF aj predmet Filozofia vedy). Ide k prapodstate všetkého. Skrátka hýbateľom ľudských dejín sú idei, ktoré človek - filozof vytuší a snaží sa podľa nich usporiadať svoj život, v nešťastnešom prípade celý svet. Z iného uhla pohľadu, filozofia je diagnóza, nakoľko filozof (ak to nie je len kabinetný encyklopedista a tlčhuba) vykazuje konzistentne a dlhodobo tak odlišný spôsob uvažovania, že je vlastne anomáliou alebo abnormalitou. Pani Tereza, v inej relácii, chcela dať akúsi hranicu medzi ,,normálnymi" a ,,nenormálnymi" filozofmi. No taká neexistuje. Nezabudnite, filozofiu sa nenaučíte. To ako meby vás mali učiť láske k vlastnej matke. Môžu vás naučiť dobrému správaniu, ale nie k tomuto. Myšlienky, inšpirované ,,zhora" (alebo aj ,,zdola") utvárajú svet. Spomeňte si len na takého Marxa. Ako zasiahol do troch storočí vývoja ľudstva. A koho dialektiku Marx prebral "len" ju otočil tzv. z hlavy na nohy? Hegelovu. V skutočnosti rôzne filozofie zasahujú do každodenného života každého človeka elementárne.
@Mir_Man222 жыл бұрын
Totální past na pro click. To nemělo s Nerudovou vůbec nic společného. Vydržel jsem 13min pak jsem posouval vždy asi o minutu a půl a nic o Nerudové nezaznamenal. Rozhovor sloužící jen jako sebeprezentace - popisuje jen to o čem píše - studuje Hegela. To je název dílu jako v bulvárních časopisech, kde nadpis nemá nic společného s obsahem. Název měl být "Teraza Matějíčková filozofika nebo profesorka filosofie?". To by si ale nikdo nepustil. Nebýt jména Nerudová, tak bych si to vůbec neotevřel.
@gigiacoma22312 жыл бұрын
To je přece uplně normální, že titulek se snaží nalákat. Nehledě nato, že celé to video má nalákat na herrohero kde je celá verze.
@Mir_Man222 жыл бұрын
@@gigiacoma2231 Jenže kdyby v tom nadpisu byl aspoň chlup pravdy. Poučení pro mě, už se na nic od něj nedívat. Ještě že neudělal nadpis "Filosofka Matějíčková studuje práci a filosofii Mengeleho". Megel nebo Mengele to je přece jedno. To by mělo asi víc shlédnutí.
@janmichal91702 жыл бұрын
@@Mir_Man22 *zhlédnutí. Neumíš ani základy pravopisu. Tak se tu teda vybreč. Máš pravdu, Čestmíra nesleduj. Místo toho si radši otevři Pravidla českého pravopisu.
@lukaspotucek58052 жыл бұрын
@@Mir_Man22 přesně tak nedivejte se na něj, na české scéně je určitě velká spousta lepších moderátorů než je Čestmír.
@Surja57 Жыл бұрын
filosofie nás chrání před plochou ideologií.. taky
@mirafizek73842 жыл бұрын
To je ale hezká ženská. Děkuju za rozhovor.
@pripyatraver2 жыл бұрын
..zajímavý flow těch hlasů :) moc příjemné :)
@amos.ruckll2 жыл бұрын
skvělý rozhovor!
@miloslavdolezal8608 Жыл бұрын
Krása.
@ingridlaskova1878 Жыл бұрын
Já myslím, že přírodní národy jsou skutečně svobodní.
@j.r.55282 жыл бұрын
👍
@michaldavid51112 жыл бұрын
Rad bych tu videl lili z realtalku 😃🙏🏽
@elvisfreshley142 жыл бұрын
Ty nemas rad cestmira nebo Co? 😄😅
@michaldavid51112 жыл бұрын
@@elvisfreshley14 🤣🤣🤣🤣🤣 to se povedlo 😂😂😂😂 ale jasny ze mam ale kdyz ho mela u sebe lili tak byji mohl mit i u sebe a nikdy jsem nevidel lili aby si ji nekdo pozval na rozhovor a myslim si ze by se sem hodila 😃😊✌🏽
@patrikzatko8335 Жыл бұрын
Filozofie dává společnosti samotnou společnost
@Mir_Man222 жыл бұрын
Všiml jsem si, že všechny názvy videí jsou psané tímto stylem. Jestli tohle je solidní přístup, tak to nevím.
@Mir_Man222 жыл бұрын
@@uncubeable Obsahuje nepravdu - jinými slovy lže o obsahu videa. O tom co je v nadpisu vůbec není.
@zuzanamichlova89702 жыл бұрын
Taky už mě to začíná štvát...
@petrvlha9716 Жыл бұрын
Díky za rozhovor, Čestmíre. Dáma se v té své "filozofii" pěkně plácá. Slyšela někdy o tom, co to filozofie vlastně znamená? Skutečná filozofie není pro elity, filozofa můžeme opravdu najít i za pultem u McDonalda. Ale to bude asi nad její chápání. A živit se filozofií, to už chce opravdu silný žaludek. Chucpe.
@vladimirmalis33582 жыл бұрын
Vypadá jako Björk 🙂
@Malaneth Жыл бұрын
Fuj, Hegel.
@Muminkovamaminka-um9rb8 ай бұрын
😂
@DZ-vp1uu Жыл бұрын
ne
@petrprunner4002 Жыл бұрын
Alita, bojový anděl
@karelbroda8877 Жыл бұрын
Boooring!
@raskarkapak11catch2 жыл бұрын
Akademický je eufemismus pro nepraktický.
@jendabekCZ2 жыл бұрын
Co tím chtěl básník říci?
@raskarkapak11catch2 жыл бұрын
@Jan Kadeřábek: Čistě věc subjektivního náhledu. Mimo kategorii "absolutní pravda". Stálo vám to za ten osobní útok? P.S.: těžko se s vámi diskutuje když zpětně měníte obsah a smysl vašich komentářů...
@PanRasputanek2 жыл бұрын
@@raskarkapak11catch Tak praktická filosofie je etika, ne? Tak to je část celkového významu filosofie
@jzdstenly71242 жыл бұрын
@@PanRasputanek podle aristotela je prakticka filosofie - estetika, politika, teoreticka paradoxne - fyzika, matematika a metafyzika
@jzdstenly71242 жыл бұрын
a dneska podle googlu: ontologie, gnozeologie, logika, etika, estetika, filosofická antropologie. Praktickych filosofickych disciplin je dost.
@javicioux2 жыл бұрын
Nevěřím nikomu, kdo se hihňá v půli věty tomu, co sám říká.
@afrikdganjo60712 жыл бұрын
Chápu ale těžko říct. Poradil bych se s psychologem asi nejdřív. Nebo meditace?
@jzdstenly71242 жыл бұрын
Pokud se zabyvate napr logikou, ktera spada pod filosofii, tak to v debate a argumentaci rozhodne delat musite. Argumentace bez logiky nedava smysl, argumentace bez filosofie nedava smysl.
@javicioux2 жыл бұрын
@@jzdstenly7124 Zabývám se poslechem podcastů. Tahle dáma je například v podcast CRo Plus Cekani na prezidenta opravdu až nesnesitelná. Zatímco ostatní mluví věcně a fundovane, Tereza Matejickova jakoby neustále byla v defenzivní, jakoby měla neustále potřebu obhajovat svůj názor a tak je to její hihnani v podstatě taktika, která má vést k tomu, že si posluchač nemůže být jist, kdy je její názor seriózní a kdy ho zlehcuje. Celkove vyznění jejího projevu je pak spíš politovanihodne. Ona jediná tam opravdu nepřináší nic zajímavého, nebaví mne a spíš mne dokonce rozciluje. Tady v rozhovoru s Cestmirem tak nesnesitelná není, ale po roce poslechu si reputaci stejne moc nevylepsila.
@robinmana63042 жыл бұрын
@@javicioux ale to máte špatně. Názor naopak je něco co byste si měl být schopen argumentačně obhájit. To není tak, že názor je něco co vykřiknete, protože prostě můžete. Velký omyl dnešní společnosti sociálních sítí.
@alesprochazka5781 Жыл бұрын
to hihňání může být pouhý vyjadření radosti z nějakého aha-efektu nebo paradoxu nebo prostě jen signál kterym dává najevo že jí to uvažování prostě baví viz. dítě co se raduje když poznává
@necrangelcahoun94672 жыл бұрын
Nejde ti matematika. Jdi na filozofii. Jak se pak živit? Jdi učit filozofii. Těžký úděl.
@matikanaprd2 жыл бұрын
O vědním oboru filozofie mám celkem dobré mínění. Třeba o starověké filozofii. Jenže ted přišla doba, kdy filozofii studuje každej, kdo si chce prodloužit mládí a nejde mu technika a matika. Zápočty píše s googlem v kapse u mikiny , na přednáškách podepíše prezenčku a zmizí a studentskej život prokalí a protiktokuje. To nejsou filozofové, ale využívají možnosti doby, která je tak nastavená, že se k tomu studiu dostanou i nenadaní flákači.
@jzdstenly71242 жыл бұрын
@@matikanaprd Kdybych byl líný, tak bych na filosofii nechodil, musíte číst a psát hromadu textů. Více práce než na matfyzu.
@vladimirvasek77122 жыл бұрын
Každému jde něco jiného. Matematiků možná potřebujeme víc, ale mít podobné lidi, aby mohli konzervovat a replikovat filozofické myšlení, je taky důležité.
@mkyral2 жыл бұрын
Tak ona i matematika má teoretické obory.
@handznet2 жыл бұрын
Co mate s tou matematikou? Ta nejde vetsine lidi na planete a neni potrebna k vetsine praci. Myslite ze lekari, pravnici, historici, psychologove atd potrebuji matematiku? Ne, dokonce ani na to byt programator nepotrebujete pokrocilou matematiku.