Azért annyira nem volt tikos,ott volt a Szovjetúnió déli hadseregcsoport főparancsnoksága,a mostani hm anyagellátó raktárbázis területén (is),plusz a kissebb lakótelep szovjet tiszteknek,meg valamelyik államosított villában élt a Silov,az utolsó főparancsnoka a Déli hadseregcsoportnak.
@kg854 жыл бұрын
Szia, édesapám egész gyermekkorában Sashalmon élt, az akkor még létező szentmihályi hév mellett. Ismerte azt a vonalat is, az akkor még a Keleti pu.-nál lévő vágánykiosztást is és a kocsitípusokat is. Ő mondta, hogy az általad bejárt kiágazás annó a paradicsomgyárnak készült, a II. világháború előtt. A háború után azonban a ruszkik kerültek oda, a kiágazás megmaradt, de azt már nem használták.
@imrekiss32214 жыл бұрын
A lándzsa utcánál nagyon sokáig lehetett átdöcögni azon az elhagyott vágányon a 90' években biztos de még talán a 2000 -es évek elején is láttam ott azt a vágányt.
@rikaristudio4 жыл бұрын
Nem volt az olyan titkos, mindenki tudta, hogy ruszkik voltak ott. Két megállóval odébb, a reptéri kocsmát akkoriban épp a szovjet katonák viselkedése miatt nevezték "zöld takony"-nak.
@79nzoli134 жыл бұрын
Reptér megállónál,és nonstop volt...vagy 15 éve egyszer "beszorultunk" oda egy 17-18 órára.:)
@Kgyuri114 жыл бұрын
A Gödöllői HÉV vonalhoz annyit tennék hozzá hogy annak az őrháznak ami most a Csömöri leágazásnál van volt más szerepe is. Én még emlékszem hogy balra az őrháztól volt egy kiágazás a kavics bányába ahol meg tudták kaviccsal pakolni az oda betolt szerelvényt.
@laszlovarga70954 жыл бұрын
Lehet inni a Legendában nem csak nagykereskedés. Nem egyszer voltam már sörözni ott. :-)
@csifro4 жыл бұрын
Ha a Mátyásföldi repülőtér (anno) irányából az Újszász utca 45 lakótelep mögé elgyalogolunk, ott a vágány másik fele, ami becsatlakozott a nagy vasúti sínekbe a Keleti - Miskolc vonalra.
@Adani123454 жыл бұрын
A legenda sörfőzdébe be lehet menni, sőt lehet többfélét is kóstolni odabent, 3 éve voltam ott először. Amúgy a Lándzsa utcában végig megvannak a régi felsővezetéktartó oszlopok. Korábban volt több kiágazása is asszem a vágánynak ,de azokról semmi nyom, és nem is volt mindegyik villamosítva. Mátyásföld repülőtérnél is volt egy kiágazó iparvágány egy másik laktanyába a kapuval szemben ki is vehető hol ment a vágány, a két sáv között ott a füvesített zöldterület sőt 2012-ben még az Újszász utcában megvolt egy darab sín is, a macskaköves burkolatban, talán még a Google utcaképén is látszik ha visszalapozol a legrégebbire.
@viktorlorincz36564 жыл бұрын
Szia. Az Ikarusz iparvágánya is villamosítva volt. Méghozzá nem is a szokványos megoldással. Vagy faoszlopon, vagy nagyon rozsdás acéloszlopon volt régi villamosos kereszttartó. Ez ment keresztül a mai Gurmand iskola, azt hiszem "D" épületén ami egy faház. Az Imre utcai megállóban a vágány szép vöröses macskakőben futott. Hogy azt felszedték-e vágányostul nem tudom. De az biztos, hogy az a telibe aszfaltozott peron, amiről a Gödöllői irányra szálunk fel, az alatt volt az Ikarusz vágány. A kilencvenes évek első felében még a vezeték is megvolt, akárcsak a Szentmihályi, vagy a jelen videóban lévő vágány fölött.
@Adani123454 жыл бұрын
@@viktorlorincz3656 ez érdekes mert mikor bejartam én is láttam a felsovezetek tartó oszlopokat végig az arany János utcán villanypoznakent viszont villamos írást egy korabeli képen se láttam 90es években ott még a kigazas is megvolt és egy darabig a vagány is még a helye most is látszik de vezeték már akkor se volt felette. A Gödöllői Ganz telephez vezető ellenben igen két vagány ment be az egykori Ganz telepre és drótozva villanyorakat gyártottak ott többek között. A kitérő most is megvan Erzsébetpark és Szentjakab között. Az is csalóka és nem jelent semmit hogy szűk az utca és ott nem mehetett vágány hiszen mikor többfelé ágazott el akkor ez a környék még nem volt beepitve csak puszta volt 50es évek után épült be fokozatosan valszeg azért is szedtek fel már halott vaganyokat mert útban voltak. Cinkotanal is volt több kiagazas cinkota alsonal is pl. Kavics anya kitérőnel is. Becsky Andrásnak van par videója a hevrol 1992 és 1994 között ahol látszik több vagány is pl. Nagyiccen sőt egy pillanatra még a kocsma is amiről a nevét kapta a megallo
@Dincsike784 жыл бұрын
Felénk is van ilyen vágány maradvány a Tarnaszentmáriai volt HM -üzemanyagraktár maradványa. De van a Nagyút -Visonta vasútvonal ami egy iparvágány de villamosítot!
@Adani123454 жыл бұрын
A Mátrai erőmű azt hasznalja is naponta több fordulóban megy oda a szén etetni kell azt a nagy erőművet
@c44-9wge84 жыл бұрын
Sziasztok! A kiágazás után, a sarkon az az üzlet akkor mikor a vágány még meg volt, nem létezett. A kiágazást a kilencvenes években szedték ki. A vágány a Lándzsa utcában az ív sugara miatt átment az út túloldalára is, oda ahonnan Te az elején átjöttél a jobb oldalra. A gödöllői HÉV-nél szinte az összes iparvágány villamosítva volt, ez (a nagyiccei zóna vágány), a rákosfalvai növényolajgyár vágányai (szerintem a megszűnt autókereskedés helyén, a földben még lehetnek sínszálak) a Jókai utcában ami futott, a kavicsbányai vágányok, Cinkotán a régi erőműi iparvágány (talán a raktáraknál még van belőle), a Cinkota alsón lévő telephely iparvágányai (ezek nem teljes hosszban), és gödöllőn a ganz iparvágányok is. Egyedül az ikarus iparvágány nem volt villamosítva.
@Adani123454 жыл бұрын
Az autó kereskedés helyén volt a felvételi épület Rákosfalván de ott nincsenek sinek. Amúgy az is érdekes hogy az a kereskedés 1 nap alatt tűnt el teljesen váratlanul egy szombat reggel meg működött este meg mikor ismét arra jártam már autó egy szál se és a kerítést is elbontottak eltelt 2 nap és az épületet is. Helyen azóta sincs semmi vad parkolónak kezdtek használni kb. Ingyenes p+r lett
@Adani123454 жыл бұрын
A növényolajgyare sem volt Rákosfalván korabeli képeken se látni. A gyár helyen lakóház épült 2 4 emeletes 1981ben.
@ferenchorvath894 жыл бұрын
A hosszú éjszaka után, újra egy jó kis közös felfedezős videóban vehettünk részt! Köszönjük Bence! :)
4 жыл бұрын
Bár ki van rakva a terület végeihez, hogy „Magánút”, van is ott egy-egy mini félsorompó, de szerintem oda csak az nem megy be, aki nem akar (a Gugli autója is végigment ott). Tudomásom szerint, ahol eltűnt a sínpár, ott egyenesen haladt tovább (a Legény utcában), de annak a nyomát már eltüntették. Az utca végén két hangár van, oda mehetett a vonal.
@jonmathiasrex30244 жыл бұрын
andris régi héves videójában látszik a kiágazás
@vonatesegyebbemutatomodell79624 жыл бұрын
Jó lett
@ATTIS544 жыл бұрын
Nagyapam larszeresz boltja a nagyiccei megalloval szemben volt, rengeteg szovjet katona a vevoje volt.
@adamsteiger34794 жыл бұрын
Szevasz Bence!! Nagyon szép helyre látogattál el Gödöllőre . Próbáltam keresni valami információt a hév történetéről de sajnos nem találtam így csak az általad bemutatót sín vonalra tudok hagyatkozni . Volta nagyon szép házak és a környék is szép úgy mint Pannon halmán . A videó tetszett csapatom a like ott :)
@atechnikusarchivuma4 жыл бұрын
Hello Bence, Hajógyári ipar vágányról lesz videód?
@andrasdobos36484 жыл бұрын
Szia Bence vissza tértem mert a közlekedés az fontos dolog, rengeteg a baleset mostanában meg itt a vírus amire nem számítottunk.
@andrasdobos36484 жыл бұрын
Még csak annyit hogy volt munkám, vagyon őr voltam de túlzásba vittem és pánik beteg lettem gyógyszereket szedek de már javult az állpotom, mert a remény az mindig ott van.
@boyrezy65244 жыл бұрын
Adani 12345 erről anno volt már videód nem ??????????
@Adani123454 жыл бұрын
Itt jártál a környéken és nem is szóltál?
@andrasdobos36484 жыл бұрын
Elnézést kérek a zavarásért.
@scattyweb4 жыл бұрын
AZ intro mér több mint 1 perc után van és miért nem az elején ?:D
@cobraelflapunk4 жыл бұрын
Az intro sehol sem az elején van...minden sorozatnál van egy felvezető és utána van az intro....