Jó tippek, viszont a takarítós résszel nem értek egyet. Ha már kipakoltam egy fiókot, hogy kivàlogassam belőle a felesleget, akkor kitörlöm azt a fiókot, és nem fogom holnapután újra kipakolni, hogy kitöröljem. Sőt a szelektálàsnak a legjobb része, hogy ott ahol eddig kosz és haszontalan holmik voltak, ott rend lett és tisztaság is 🙂
@dettibocsi33302 жыл бұрын
Nekem az a tudat is segít vagy örömet okoz amikor valami számomra akàr kedves dolgot kiszelektálok, de igazából már tudom ,hogy nem foglalkozok vele szinte el is felejtem, hogy van de amikor megvettem boldoggá tett, szóval az a tudat, hogy valaki más fog neki örülni én már kiörültem magamat neki ( lehet nem fogalmaztam túl értelmesen de a lényeg érthető 😅😊) én általában eladni szoktam a dolgokat de volt már nem egyszer, hogy csak oda adtam valakinek akiről tudtam, hogy nagyon fog neki örülni és az árából meg veszek vagy csinálok olyat ami jelent pillanat okoz örömöt vagy tesz boldoggá és így áramlik a pozitív energia.😊✨ ha meg van olyan tárgy amivel nem csinálok semmit de emlék fűz hozzá és nem akar kiszelektálni akkor erre jók a csinos tárolók 😊 el van pakolva nem foglal helyet mindenki örül.😊😁
@evapogonyi55942 жыл бұрын
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat. Jön a lomtalanítás meg az iskola papírgyűjtés hamarosan úgyhogy éppen térdig könyveket pakolok😁😄 Szép hétvégét meleg takarót, jó könyvet,fincsi teát mindenkinek !
@csirmaz_reka2 жыл бұрын
Nálam a szelektálásnál az alábbi kérdések a kegyetlenek: -Használtam az elmúlt 1 évben? -Mikor használtam legutóbb? -Mire kell? -Mikor fogom legközelebb használni? -Tényleg kell vagy tudom mással is helyettesíteni?
@barbarahejja63682 жыл бұрын
Kedves Karen! Most a legjobbkor jött ez a videó 🤭 most vagyunk túl egy teljes lakásfelújításon, és úgy érzem sikerült élhetőbbé tenni a lakterünket a tanácsaiddal, és egyre inkább imádom 😍
@zsuzsannaacs-szabo24812 жыл бұрын
Szia Karen! Köszönöm ezt a videót :) kimondtad a gondolataimat és a feladataimat... és a feloldozást meg mindenképpen köszönöm!
@barbaratrifan65262 жыл бұрын
Én a felesleges, de emlékeket felhozó tárgyakról szoktam fényképet csinálni. A tárgy nem foglalja a helyet, de a kép miatt az emlékek megmaradnak
@blablanka48532 жыл бұрын
Ezt én is gyakran szoktam... :D Persze, nem feltétlen jó a fotók halmozása sem, de ha választani kell, inkább legyen egy digitális fotó róla, ami kevés "digitális helyet" foglal, semmint a tárgy valóságban foglalja a helyet. Nekem ez pl. ruhák elengedésében is sokat segített: ami pl. már nem volt jó rám, szóval totál fölösleges volt megtartanom - szimplán csak fontos emlékek fűztek hozzá. A ruhákon már rég túladtam, de fotón látva ugyanúgy visszajönnek az emlékek. :)
@bbarbi02212 жыл бұрын
Szeretem a videóid! Most is nagyon jól összeszedted ezeket a hasznos tanácsokat. Inspirálsz! Köszi! Nálam is nagyon aktuális most egy jó alapos szelektálás. P.S. Első fejezet: Leveszem a zoknim. :D Csípem a humorod! ;)
@ildib10102 жыл бұрын
Teljesen igazad van a vásárlással kapcsolatban tényleg változik az ember, ha szelektál, sokkal inkább végiggondolom a boltban, hogy tényleg kell-e az a holmi nekem.
@volanpeti7 ай бұрын
A nem takarítással nem értek egyet. Ha már rászántam az időt és kipakoltam a szekrényt/fiókot és ott áll üresen és helyet csináltam, akkor nem fogom a koszos helyre visszarakni, hogy majd amúgy egy másik alkalommal ha takarítok megint kipakoljam és akkor töröljem ki. Ez nettó (szabad)időpocsékolás.
@blablanka48532 жыл бұрын
Egyetlen dologgal nem értek egyet, az pedig a kölcsönkéregetés. Meg lehet kövezni nyugodtan, de én ezzel úgy vagyok (és voltam mindig is), hogy rém kellemetlen kéregetni, én magam sem szívesen adogatok kölcsön, mert utána meg pl. kellemetlen az is, hogy a saját holmimat úgy kelljen mástól visszakunyerálni... Emiatt mi már kifejezetten törekszünk arra a párommal, hogy amire szükségünk van és jó eséllyel később is szükségünk lehet, abból legyen egy sajátunk, mert ez a kéregetés (hol ezt, hol azt...) nagyon könnyen megronthatja az emberek közötti viszonyt, hisz senki sem azért veszi meg a tárgyait, hogy aztán folyton hol ez az illető, hol amaz kölcsönkérje, és esetleg mire neki magának szüksége lesz rá, egy használhatatlan vacak lesz,amivel már ő sem tud mit kezdeni... :/ Én inkább azt javasolnám, hogy a kölcsönkéregetés csak a legeslegutolsó lehetőség legyen...
@tkaren52 жыл бұрын
"Emiatt mi már kifejezetten törekszünk arra a párommal, hogy amire szükségünk van és jó eséllyel később is szükségünk lehet, abból legyen egy sajátunk" Pontosan. Erről szól a videó :) Egyik pont sem azokat a tárgyakat célozza, amikre szükségünk van, és amiket rendszeresen használunk. épp ellenkezőleg, az egész videó lényege, hogy a szükségtelen dolgoktól hogyan érdemes megválni.
@blablanka48532 жыл бұрын
@@tkaren5 Igen, tudom, csak arra gondoltam, hogy amire adott pillanatban szükség van, és jó eséllyel 1-nél többször lesz szükségünk, azt érdemesebb inkább megvenni. Pl. egy létra is lehet ilyen, amit említettél. Az kb. mindig jól jöhet, még ha nem is napi használatban van, de legalább nem kell kölcsönkéregetni másét. (Ha meg valami drágább dologról van szó, akkor talán hatványozottan igaz...) Ilyen holmikat én pl. nem is szeretek kiszelektálni (ha már megvan), mert alapvetően hasznos, és bármikor jól jöhet, attól függetlenül, hogy ritkán használjuk, vagy az utóbbi pl.1 évben nem volt rá szükségem. (Vagy akár mondhatom a könyveket is, ezt szintén nem szeretek sem kérni, sem kölcsönadni, pedig ezzel is sokan vannak úgy, hogy ő nem veszi meg, mert minek... Spórol vele helyet+pénzt. Te megveszed és majd úgyis kölcsön adod... :/ hát persze.......)
@888deadgirl2 жыл бұрын
@@blablanka4853 Mindez attól függ, hogy kitől mit kérsz kölcsön és milyen élet helyzetben vagy. Ahogyan Karen is említette, amíg alvérletben laktak nem volt létra, amióta pedig családi házban, azóta van nekik. Például nekünk nincsen saját fúrónk, albérletben nem sokszor kell. De bármikor átmegyek apámhoz kölcsönkérni, mert tudom, hogy megtehetem és nem lesz belőle probléma. Ahogyan anyám is bármikor átjöhet, ha véletlenül kell neki egy plusz tortatartó egy pár napra. Van olyan barátnőm aki sokkal több alkalmi ruhát hord, mint én, ezért egy alkalomra minden gond nélkül felajánlotta, hogy oda ad egyet, ne ezért kelljen egy csomó pénzt költenem. A volt főnököm pedig mindenkivel közölte, ha kell a kisteherautója pl. költözéshez, akkor vigye, csak tankolja meg. Illetve a kölcsönkérés kategóriába tartozik szerintem a bérlés is. Meg lehehet ezt is normálisan és bunkón csinálni, mint minden mást. Van aki egy köszönömöt alig tud kinyögni, de van aki másnap egy tál muffinnal állít be, hogy meghálálja amit tettél érte. Ugyanúgy, ha te például elkérsz valamit, akkor csinálhatsz egy kis sütit amikor vissza viszed és hidd el senki nem fogja emiatt kellemetlenül érezni magát, mert meg lesz a kölcsönös tisztelet. :)
@blablanka48532 жыл бұрын
@@888deadgirl Nem tudom, számomra akkor is kellemetlen ez a kéregetés. Pl apósomtól a stihlt kértük kölcsön kb. kétszer, miután családi házba költöztünk, de harmadjára már inkább beruháztunk egybe, hiába csak 1 évben 1-2szer van használva, de tudom, hogy neki sem azért van, hogy mi tönkretegyük, és mire neki kéne, addigra szereltetheti, vagy épp vehet újat. :/ Fúróval is így voltunk. Vagy pl. anyóstól a nagy családi összejövetelekre mindig elkértem a nagy fazékját (hisz egyébként csak kettőnkre főzök, alapvetően nem lenne szükség ekkorára), de ahogy tudtunk, ebből is vettünk inkább egy sajátot, hiába csak évente kevésszer van használatban. Ez mind olyan, hogy (pláne kevés használat mellett) "nem romlik", kb. örök élet, és ott van mindig, ha bármikor szükség lenne rá, még ha csak ritkán, alkalmanként is. (Az üzletszerű kölcsönzés az inkább bérlésnek számít, hisz fizetsz a használatért.) Mindenki maga tudja, mire van inkább szüksége, de ha vlmit már x-szer kölcsönkértünk, az már jelzésértékű, hogy ideje lenne belőle sajátot venni... Én így gondolom, elfogadom, ha más máshogyan.
@laszlonagy2928 Жыл бұрын
kölcsönkéregetés...másrészt, emberi kapcsolatokat alapozhat meg a falubelivel, a szomszéddal. Ha törekszünk a teljes önellátósdira, az sztem zsákutca. Ha nincs szükségünk másokra, nem is fognak ők minket érdekelni. És atomizálódunk, ellelketlenedünk. Szóval, a kölcsönös kéregetés, vagy kölcsönkéregetés a legvalóságosabb kifejeződése az érintekzéseinknek. Azt mondom, higgy nekem! :-) Heló-beló
@mariaszilagyi7392 жыл бұрын
Imádom ezt a kis kutyát,lehet hogy Luna miatt nézem már a videókat?😃
@rebekakiss36272 жыл бұрын
Karen, te mit csinálsz ilyen szentimentális dolgokkal, mint például egyetemi jegyzetek millió füzetben? 😃
@tkaren52 жыл бұрын
Úh basszus ez nehéz. Én laptopba jegyzeteltem, de ha kézzel írtam volna, biztos hogy a kedvenceimet megtartottam volna 🙈 ebben sajnos nem tudok jó tanácsot adni, én is szentimentálisan állok az egyetemi jegyzetekhez 😁
@riadnatan72572 жыл бұрын
Nem is tudom, hogy a videóidat szeretem jobban vagy Lunát :)