Кадрова Відеоплатформа №1 ― це універсальний помічник для кадровиків та бухгалтерів, де зібрано понад 100 корисних курсів, які допоможуть реалізувати ваш кар’єрний потенціал! Оформлюйте передплату за посиланням: 👉 bit.ly/3gMNuSE
@Vlasenko_Svetlana3 жыл бұрын
Коротко і про головне. Дякую за корисне відео
@ukraine44313 жыл бұрын
Кому это все надо, кто за это зарплату получает? Лучше бы законы для развития экономики принимали!
@АлинаМурза-э1х3 жыл бұрын
Спасибо за информацию! Куча мелочей, к которым можно будет придраться проверяющим при желании... И чтобы кадровикам было чем заняться в свободное от работы время.))))
@spyodessa33233 жыл бұрын
А кто в малом предприятии держит кадровиков, очередная головная боль бухгалтера. Задолбали.
@ОксанаТроцюк-ч1ц3 жыл бұрын
Дякую, дуже доступно,як завжди
@Екатерина-р5ш5у3 жыл бұрын
Спасибо огромное!!!
@МаксимКравченко-ц6х3 жыл бұрын
Дякуємо! Дуже корисно!!
@СвітланаЧубенко-р8щ3 жыл бұрын
Дякую за корисну інформацію
@Тетяна-с6б3 жыл бұрын
Дякую вам
@суперспайкамбер3 жыл бұрын
Дякую☺
@sia_tes_toys86613 жыл бұрын
Лайк, підписка та величезна дяка!
@888swetik73 жыл бұрын
Дякую за завжди вчасну і змістовну інформацію.
@Любовь-ю1и1э3 жыл бұрын
Спасибо за информацию)))
@Вячеслав-в9п3 жыл бұрын
Дякую за інформацію!
@ЯСаня-щ9м3 жыл бұрын
Дякую за інформацію. Після відео можна в не перечитуаати документ. Все зрозуміло
@SBurbak2 жыл бұрын
Пожалуйста, подскажите, есть ли какие-либо требования к брошюровке документов? Если на предприятии общественного питания внедряется система НАССР (контроль качества и безопасности пищевых продуктов на предприятии), надо сшивать каждую Программу-предусловие, или достаточно будет папки с файлами? Заранее благодарю
@ОксанаНиколаевнаБаклаева3 жыл бұрын
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, эти новые стандарты касаются первичных документов, таких как кассовые приходные и расходные ордера, путевых листов, ведомостей, налоговых и расходных накладных, отчётов?
@kadroland3 жыл бұрын
Нет, не касаются.
@ОксанаНиколаевнаБаклаева3 жыл бұрын
@@kadroland Спасибо) А трудового договора касаются?
@kadroland3 жыл бұрын
@@ОксанаНиколаевнаБаклаева Ні. ДСТУ 4163:2020 поширюється на організаційно-розпорядчі документи юросіб, у т.ч.: • організаційні (положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо); • розпорядчі (постанови, рішення, накази, розпорядження); • інформаційно-аналітичні (акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо).
@ЕленаПатока-е6д3 жыл бұрын
Дякую за інформацію. Виникло питання- це приведе до покращення в економіці України? Тільки привід для штрафу ((
@kadroland3 жыл бұрын
Штрафи не передбачено
@СветланаГалунова2 жыл бұрын
Реквізит (за правилом "дев'ятки")
@vitapah63393 жыл бұрын
5.22. Підпис має містити найменування посади особи, яка підписує документ (у повній формі, якщо документ надрукований не на бланку, у скороченій - на документі, надрукованому на бланку), особистий підпис (окрім електронних документів), власне ім’я і прізвище. Приклади 1 Генеральний директор ДП «УкрНДНЦ» Особистий підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ 2 Генеральний директор Особистий підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
@ОксанаНазаренко-я3с3 жыл бұрын
Дані зміни стосуються Договорів про надання послуг?
@ЮлияКовальчук-е6ф Жыл бұрын
У тексті ДСТУ сказано, що в бланках юрособи мають бути вказані довідкові дані, а в зразку наказу цих довідкових даних немає. Через це виникло багато варіацій бланків наказів. Скажіть, будь ласка, чи вважається помилкою, якщо в наказі під назвою юрособи ще й містяться довідкові дані : адреса, індекс, вебсайт, телефон і ЄДРПУ?
@LiudmylaOs3 жыл бұрын
А на кассовые документы и отчеты эти правила распостраняется? Подскажите пожалуйста
@ВалентинаКобець-ы1ж3 жыл бұрын
Це дійсно питання. В самому ДСТУ записано в п.1 "СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ" - Цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи ... : організаційні - положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо; розпорядчі - постанови, рішення, накази, розпорядження; інформаційні - акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо. Тобто стосується кадрової документації, діловодства. А в МЕДку звіти друкуються уже з підписами по новому... Хто зна
@ІраМайнич3 жыл бұрын
Доброго вечора, цей докумет є чинним для закаладів освіти (професійно-технічна освіта)? Дякую.
@kadroland3 жыл бұрын
Добрий вечір! Так, є чинним.
@nataliapysareva34003 жыл бұрын
Всі скорочення до імені та ПРІЗВИЩА стосуються лише шапки та підпису, т.то "верху" та "низу" наказу. В "тілі" наказу на прийняття, звільнення, переведення, тощо можливо прописувати повністю ПІБ чи скорочувати до такої форми Іванова М.М.?
@kadroland3 жыл бұрын
Можливо прописувати повністю. Якщо є повтор , то модна так: Іванова М.М
@screenwriter20023 жыл бұрын
Відповідні зміни ще не внесені до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.06.2015 за № 736/27181.
@kadroland3 жыл бұрын
Так, по окремих реквізитах є розбіжності.
@Коля-л8и5ц2 жыл бұрын
Добрий день,видаліть будь ласка цей відеоролик,ваші слова принесли мені тільки муки та вирвані роки мого життя,ваше ДСТУ сниться мені в страшних снах,разом з вашою пикою,буду вдячний Якшо ви більше не будете публікувати таку діч,дякую🤰🏼
@ЕкатеринаЛазаренко-ъ2э3 жыл бұрын
На актах приймання передачі також писати лише ім'я та прізвище при підписі
@kadroland3 жыл бұрын
Це не впливає на статус документа. Головне - наявність підпису як обов'язкового реквізиту. У Правилах № 1000/5 вказано: Підпис складається з назви посади особи, яка підписує документ (повної - якщо документ надрукований не на бланку, скороченої - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалів (ініціала імені) і прізвища.
@МирославаК3 жыл бұрын
2:57 Взагалі то директору - Олексію ШЕВЧЕНУ (а не ШЕВЧЕНКО), адже чоловічі прізвища у нас відміняться, на відміну від жіночих.
@ЕленаКалинина-з9т3 жыл бұрын
Хоч би навели один приклад визнання судом недійсним документ (наприклад, кадровий наказ) через невідповідність його попередньо діючому ДСТУ. Я думаю, такого немає.
@kadroland3 жыл бұрын
Чому відразу про суд? Для початку згадайте про те, що управлінські документи за їх назвою, формою та складом реквізитів повинні відповідати уніфікованим формам, які встановлюються НАЦІОНАЛЬНИМИ СТАНДАРТАМИ (п. 3 гл. 1 розд. ІІ Правил № 1000/5). Це стосується не лише кадрових наказів, а й інших організаційно-розпорядчих документів. Якщо документи, складені на підприємстві, будуть розгладатися у суді (як доказ, наприклад), то вони можуть не бути враховані, якщо в них не буде обов'язкових реквізитів, визначених стандартом.
@ЕленаКалинина-з9т3 жыл бұрын
@@kadroland Ага, тобто прикладів немає. Я не відкидаю важливість якісного оформлення документів, але ситуацію, коли суддя не приймає як належний доказ наказ в якому зазначено прізвище та ініціали керівника замість імені та прізвища, просто не можу собі уявити. Принцип розумності ще ніхто не скасовував.
@kadroland3 жыл бұрын
@@ЕленаКалинина-з9т Приклади є в Рішенні ВС від 26.05.2021 «Докази і доказування у практиці Касаційного господарського суду» , Огляді судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду щодо оцінки документів як предметів складів злочинів, передбачених статтями 357, 358, 366 КК
@ЕленаКалинина-з9т3 жыл бұрын
@@kadroland Рішень від 26.05.2021 є декілька, вкажіть конкретний номер справи, будь-ласка!
@kadroland3 жыл бұрын
@@ЕленаКалинина-з9т шукайте рішення за назвою «Докази і доказування у практиці Касаційного господарського суду»
@ОксанаГладышенко3 жыл бұрын
Якщо в ТОВ накази складаються за типовими формами згідно Наказу Держкомстата "Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці (Форми N П-1, П-2, П-3, П-4, П-5, П-6, П-7)"? Потрібно привести у відповідність заповнення відновідних граф (підпис, наприклад)до вимог ДСТУ та продовжувати використовувати, я так розумію? Застосування цього ДСТУ не означає перехід від типових форм до складання наказів на бланке ТОВ в Word?
@kadroland3 жыл бұрын
ДСТУ стосується документів, які складають суб'єкти гоподарювання. Типових форм це не стосується.
@Лана-е8р3 жыл бұрын
@@kadroland не зрозуміло.. То, по яким правилам оформлювати кадрові документи по типовим, від Держкомстату чи від ДСТУ?
@ldw10003 жыл бұрын
Так)))
@vedmidvedmid49273 жыл бұрын
В який раз переконуюсь, що інформацію, яку ви подаєте в своїх відео, потрібно перевіряти....
@edelweiss21573 жыл бұрын
Что вы имеете ввиду?
@kadroland3 жыл бұрын
Уточняйте, що маєте на увазі. Що саме не достовірно?
@НатальяНатали-ц2м3 жыл бұрын
когда все изменят в программе 1С, ЗУП ведь из них печатаются приказы о приеме, увольнении и т.д.?
@ukraine44313 жыл бұрын
Никогда! 1-С для Украины и все изменения разрабатывала Россия. Уже несколько лет как запретили у них покупать этот продукт. Поэтому, у кого какая версия 8.0 или 8.3 есть на компме, то такая и останется.
@ukrayinochka763 жыл бұрын
Очень странно, что вы даете ложную информацию. "5.22 Підпис містить найменування посади особи, яка підписує документ (у повній формі, якщо документ надрукований не на бланку, у скороченій - на документі, надрукованому на бланку), особистий підпис, ініціал(и) і прізвище." А то,что озвучиваете вы касается только этих товарищей и то по желанию "У документах, що їх підписують вищі посадові особи держави, замість ініціалів можна зазначати повне ім’я особи."
@serhiikovtun27963 жыл бұрын
а у вас є текст? зашерите?
@kadroland3 жыл бұрын
Оксана Позывайло, а Ви впевнені, що в п.5.22 ДСТУ 4163:2020 залишили таке формулювання як Ви цитуєте? Ви орієнтуєтесь на проект ДСТУ, а в відео подано інформацію на підставі діючого ДСТУ 4163:2020.
@ukrayinochka763 жыл бұрын
Да, уверена. Если дадите ссылку на первоисточник, с удовольствием извинюсь
@vitapah63393 жыл бұрын
5.22. Підпис має містити найменування посади особи, яка підписує документ (у повній формі, якщо документ надрукований не на бланку, у скороченій - на документі, надрукованому на бланку), особистий підпис (окрім електронних документів), власне ім’я і прізвище. Приклади 1 Генеральний директор ДП «УкрНДНЦ» Особистий підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ 2 Генеральний директор Особистий підпис Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ
А як у шапці заяв? З керівником зрозуміло, пишемо лише ім’я та прізвище, а працівник пише себе повністю чи теж лише ім’я та прізвище?
@kadroland3 жыл бұрын
Якщо підпис - ім’я та прізвище, то і в шапці аналогічно
@user-mr1of9lx5e3 жыл бұрын
Скажите пожалуйста на сколько эти изменения касаются фопов?
@kadroland3 жыл бұрын
ФОПи можуть враховувати ці зміни, але не зобов'язані. Але якщо документи будуть розгладатися у суді, то вони можуть не бути враховані, якщо в них не буде обов'язкових реквізитів, визначених стандартом.
@person-97433 жыл бұрын
@@kadroland чому всі повинні дотримуватись , а ФОП ні?
@kadroland3 жыл бұрын
@@person-9743 ДСТУ - не нормативно-правовим актом. Це рекомендований стандарт ведення організаційно-розпорядчих документів, у тому числі для ФОП
@Оксана-ы2щ6м3 жыл бұрын
@@kadroland так якщо він рекомендований, чому всі підприємства повинні його дотримуватись?
@kadroland3 жыл бұрын
@@Оксана-ы2щ6м якщо підете до суду, то документ буде розглядатися судом як доказ, якщо він відповідатиме стандарту принаймні в частині обов'язкових реквізитів.
@ЛюбовьМихайловна-р3л3 жыл бұрын
А.что от этого меняется?
@kadroland3 жыл бұрын
Зацікавлені особи можуть доводити недійсність документу
@КНПСОРСОКОЦ3 жыл бұрын
Добрий день! Якщо директор знаходиться у відпустці, а його обов'язки виконує заступник, в листах і наказах потрібно писати за підписом в.о. директора чи фактичну посаду виконавця обов'язків директора?
@kadroland3 жыл бұрын
Добрий день! У разі відсутності посадової особи, найменування посади, власне ім’я і прізвище якої зазначено в документі, його підписує особа, яка виконує її обов’язки, або її заступник. У цьому разі обов’язково зазначають фактичну посаду, власне ім’я, прізвище особи, яка підписала документ (виправлення вносять рукописним або машинописним способом, якщо документ неможливо передрукувати).
@ВККСпецмаш3 жыл бұрын
І як тепер в договорах писати в шапці повністю прізвище, ім'я та по батькові, а внизу лише ім'я та по батькові? В дорученнях я так розумію теж саме ім'я та по-батькові..
@kadroland3 жыл бұрын
прізвище, ім'я та по батькові можна і у підписах сторін договору. Важливо, щоб такий реквізит був присутній у договорі
@ВалеріяГанущак3 жыл бұрын
Якщо кадровик не вірно оформив наказ ( припустим,на звільнення) зг з останніми змінами які наслідки?
@kadroland3 жыл бұрын
За формальними ознаками відповідний документ може бути не врахований наприклад при судовому спорі між працівником роботодавцем
@ВалентинаСиволап-ь3у3 жыл бұрын
@@kadroland удачі. Але де ж сказано, в одному із кодексів ЦКУ чи ГКУ , що документи повинні бути складені відповідно до ДСТУ?
@kadroland3 жыл бұрын
@@ВалентинаСиволап-ь3у в ГКУ вказано, що відповідно до стандарту документи повинні складатися, якщо це передбачено нормативно-правовими документами, А це Правила 1000/5
@ВалентинаСиволап-ь3у3 жыл бұрын
@@kadroland я особисто не зустрічала судової практики, щоб суд завертав документи подані юр.особою, з підстави, наприклад, п.5.26 , не в тому місці печатку поставили, або ще щось подібне.
@kadroland3 жыл бұрын
@@ВалентинаСиволап-ь3у суд звертає увагу на наявність обов'язкових реквізитів. При їх відсутності документи не визнаються речовими доказами і не розглядаються у суді
@Іриска-ы4г3 жыл бұрын
Я пишу наказ на прийом на роботу Петренка Петра Петровича, а він внизу підписується Петро ПЕТРЕНКО?
@kadroland3 жыл бұрын
так
@НатальяНатали-ц2м3 жыл бұрын
ну да))
@Лана-е8р3 жыл бұрын
@@kadroland 🤣🤣🤣 оце придумали😏
@МамаАнгелины3 жыл бұрын
Державних службовців також повинно стосуватися?
@kadroland3 жыл бұрын
Так.
@МирославаК3 жыл бұрын
От мені цікаво: ми нараховуємо зарплату напр.ШЕВЧЕНКУ Олексію Петровичу, а у відомості отримує Олексій ШЕВЧЕНКО? Так само приймаємо на роботу ШЕВЧЕНКА Олексія Петровича, а з наказом ознайомлений Олексій ШЕВЧЕНКО?
@ІринаЖуржа2 жыл бұрын
Підписатися - це платно?
@GannaAnna3 жыл бұрын
Головний розробник стандарту ДСТУ 4163:2020 Олена Загорецька,дала роз'яснення: Ви повинні знати,що при розробленні локальних нормативно-розпорядчих документів, маємо або враховувати вимоги стандарту,або їх ігнорувати. Що ніхто не зобов'язує їх чітко дотримуватись kzbin.info/www/bejne/nmGXXnedr5hmjJI
@lf57602 жыл бұрын
за посиланням відсутній контент :( Можна попросити оновити?
@GannaAnna2 жыл бұрын
@@lf5760 kzbin.info/www/bejne/g5SsYqWLeqqjqK8
@ТатьянаАлексеевна-ч6ы3 жыл бұрын
!!!!!!!!!!
@AMGames-bn5fz3 жыл бұрын
Західні цінності…. Забуваємо про батька(
@kadroland3 жыл бұрын
Для тих, хто шанує батьків, ДСТУ не заважає
@СветланаОнуфриенко-н1з3 жыл бұрын
Ужас, ещё и размер и расстояние между строк регулируется законодательством. Маразм.