A kérdésedet úgy is fel lehet tenni, hogy "Egy olyan embert, akit nem érdekel a 70-es tábla és megy 150-nel, tele van pénzzel (mert ugye 50 millás autóban ül), az épeszű gondolkodás teljesen elkerül (mert gigateljesítményű autóját nem versenypályán teszteli büntetlenül, mások veszélyeztetése nélkül) mi lenne az, ami a szabályok betartására ösztönzi?". Az ilyen ember kicseréli a rendszámot amikor tilosban jár, ha kamera van. Fittyet hány a pénzbírságra. Letolja , hogy van-e jogosítványa, vagy hogy azt elkobozzák-e. Meg kell történni a bajnak, és meg kell ölnie valakit, hogy börtönbe zárják, és ne tudja (fizikailag) elkövetni újra. A kamera segíti a rábizonyítást, de a többi szankció csak másokat súlyt, mert ő akkor is.... :(
@-gr4phon545 Жыл бұрын
Jól vázoltad a viselkedésmintát. Ismerek olyat, aki halálos baleset miatt kiszabott börtönbüntetése letöltését követően néhány évvel ugyanúgy száguldozik az éjszakában mint azt megelőzően. Ellőtt golyó a tag, egy ketyegő időzített bomba.
@kovacspis Жыл бұрын
"meg kell történnie a bajnak" az sem számít, ha megtörténik a baj! 2-3 hónapig óvatosabb, mert picit jobban odafigyel, aztán szépen visszaáll defaultra az adaptáció. Pl.: a Soroksári úton embert ölő gyöngyházfehér 7-es BMW-s birkózó sofőrje nem sokkal (talán egy évvel) előtte már okozott egy szintén halállal végződő közúti balesetet és semmiféle megbánást nem tanúsít egyik esettel kapcsolatban sem. Elmeháborodottak tömkelege.
@Faserke Жыл бұрын
Sajnos ez a szomorú, szánalmas, bicskanyitogató, valóság!
@shungabubus Жыл бұрын
idehoznám a francia rendőröket
@4totya Жыл бұрын
Jövedelem alapú bírságolás.
@nitro91t Жыл бұрын
Helló. Én Szerbiában élek és itt úgy van hogy a friss jogsival rendelkezők 2 éven keresztül csak 80kw teljesítmény alatti autót vezethetnek. És ez mellé éjjel 11 és reggel 6 között teljes tilalom van rájuk. És itt Szerbiában elméletileg be akarták hozni törvénybe hogy akár a súlyos szabálytalanságot elkövető személytől az autót is elkobozák.
@telelaci2 Жыл бұрын
Szerintem ez az ötlete a Bazsó Gábornak hülyeség volt, a gond nem az, hogy 17 éves tapasztalatlan suhancok vezetnek 600 LE-ős merciket. Biztos előfordul, de nem jellemző. A motorozásnál teljesen más a helyzet, hiszen ott a LE/súly arány sokkal szélsőségesebb, ott sokkal könnyebb venni egy "túl erős" motort egy zöldfülűnek, hiszen még a nagyon-nagyon szuper motorok sem kerülnek 40...50 millióba, mint egy AMG merci. Az autóknál a gyorshajtás nem a tapasztalatlanságból ered, hanem mert egy Porschéban ülsz és "nem lehet vele lassan menni", egyszerűen nyomod és kész mindegy, hogy hány éves a jogsid. Gyorshajtani fogsz, mert nem véletlenül 600LE az autód, egyszerűen szereted a teljesítményt és a sebességet. Ezért nem vettél 100 LE Honda Jazz-t.
@istvanverbai7197 Жыл бұрын
Szia Karotta! Páran kB... megfogalmazták már amit gondolok erről a szörnyű esetről... Viszont azért csak leírom. Nem hiszem, hogy az aki olyan neveltetést kap, ahol a pénz az ego no meg a flexelés határozza meg ki vagy és mennyit érsz, azt ilyen pár százas (nekik) "mekis" büntetések eltántorítanák attól, hogy oda lépjen a vasnak. Apu úgy is kicsengeti, megkeni, elsikálja, aztán csapatják tovább.... A gyerekek majd felnőnek és olyanok lesznek amilyennek nevelték őket. Amit otthonról hoznak. Értéket, tiszteletet, fegyelmet nélkülöző kissebbségi komplexusok által irányított fiatalemberek akikkel nehéz mit kezdeni. Ha az alapok rosszak ott semmi sem segít, csak az egyén felismerése, hogy ahogy él az nem igazi. Pár kamera vagy sávos jogsi ezt a problémát sajnos nem oldja meg, RACSE milliomos mindig lesz és mindig is volt... Nyilván volt jele az érintett vétkeseknél is már korábban, hogy ebből baj is lehet...
@peac-hun Жыл бұрын
Nem rossz ötlet, de jártam már Belgrád környékén péntek éjszaka. Érdekes eseményeket láttam az úton. :) Sajnos nem mindenki növi ki a hülyeséget.
@ostenindigo5387 Жыл бұрын
Vannak orszàgok,shol bezuzzàk azokat az autòkat amivel kihàgàsokat követnel el!!! Biztosítàsnèlküli hasznàlat. Gyorshalytàs. Bàrmilyen befolyàsoltsàg. Stb.stb.
@laszlolevente728 Жыл бұрын
@@telelaci2 tapasztalatlan lehet 30 éves jogosítvánnyal is valaki egy 600 lóerős autóhoz. És lehet éppen a 17 éves, gyerekkora óta versenyző és érzi, tudja kezelni az egészet. Lásd Piskolty Kevin példáját. Persze szélsőséges az egész, de ahogy írtad, nem azért vesznek 600 lovas kocsit, hogy ne használják ki. Kérdés ki hogyan és hol.
@bpitor1481 Жыл бұрын
Kérjük a "Ricsi kivágta" heti epizódokat is!
@richardknoll5872 Жыл бұрын
Igen! Druszám vissza! 😂
@u-foka Жыл бұрын
TC Rendezői változat :D
@vandorlomedve8125 Жыл бұрын
Ez mondjuk egy jó ötlet :)
@lacikeri3102 Жыл бұрын
Ricsi olyanokat vág ki általában ami nem releváns, csak valaki mégis beleköt 😁
@gaborsebestyen9540 Жыл бұрын
Majd Szilveszterre jöhetne egy különkiadás
@nakispeti Жыл бұрын
Javaslat. Sebességhatárolás. Egy hónapja Malmöben elektromos rollereztem (béreltem) és amikor ezen eszközzel sétálózónába értem, a jószág lelassult. Először azt hittem, hogy lemerült, de nem, mert a telefonom csipogott, jött egy üzenet, ami arról tájékoztatott hogy abban a zónában ahová a rollerrel bementem, nem mehetek vele csak limitált sebességgel. A megoldás kiválóan működött, amint a zónát elhagytam a kétkerekű segédem felgyorsult.Tehát ez lefordítva nagyon könnyen megoldható lenne, hogy az autók ne mehessenek adott útszakaszon, zónában bizonyos sebességhatár felett. Igen, ez sok embernek nem tetszene, de ez egy jó megoldás. Nagyon egyszerű működtetni, ki lehetne akár ideiglenesen kapcsolni bizonyos felelősségi szabályok mellett. Sosem értettem, hogy az összes ma kapható személygépjármű, miért tud markánsan nagyobb sebességgel közlekedni mint a megengedett maximum. Igen tudom, azok a bizonyos német autópályák, de ez nagyon szánalmas érvelés, és ott is lehetne alkalmazni a sebességhatárolást, csak ott az oldását. Szóval erre már most is van műszaki megoldás, csak ezt senki nem akarja, mert úgy érzi hogy jajjj vége a világnak, elvették a játékát, oda az autózás öröme.... Mondok még valamit, ami polgárpukkasztó lesz. Autózni nem a forgalomban kell, a forgalomban közlekedni kell, minél kevesebb lehetőséget hagyva a kicsapongásra, ezt talán az önvezetés majd megoldja, autózni olyan helyen kell, ahol biztonsággal lehet élvezni annak minden másodpercét, például versenypályán, vagy olyan kis forgalmú és biztonságos útszakaszon ahol sem magunkra nem másra nem vagyunk veszélyesek. Ekkor az autózás öröme megmaradna és a közlekedés biztosága sem sérülne, de az autós massza ezt is ellenezné mert nekik/nekünk ne mondja meg senki, hiszen mindenki azt gondolja magáról hogy ő aztán nagyon tudja a kormányt tekerni csak a többi, azok nem, azok miatt van minden. Igyekeztem nem bántó lenni, és én is autózóm, amiket kritizálok rám is igazak olykor, DE legalább le merem írni, mi lenne szerintem a helyes, még ha ez nekem is fájna olykor-olykor.
@telelaci2 Жыл бұрын
Nem lenne ez rossz ötlet, de M.o-on az autók átlagéletkora több mint 15 év. Tehát ott tévedsz nagyot, hogy "nagyon könnyen megoldható lenne". Éppen hogy nem lenne. Az új autók már el vannak látva GPS-el, és a sebességhatárokat is jól tudja a Navi a pillanatnyi pozicióban, de még így is lennének problémák a dologgal. Pl. mi van, ha egy baleset elkerülése végett a gázba kéne taposni rövid időre, de a komputer nem engedné. Vagy ha rohansz a kórházba egy halálán lévő beteg rokonnal, a komputer pedig nem engedne 30-nál gyorsabban menni. Egyébként a Navi sem naprakész, az én autómhoz csak kb. 4...5 havonta jön ki frissítés, az eközben történő változásokat nem tudja a komputer. A régi autók (vagyis az autók nagy többsége) pedig technikailag nem is képes felismerni a pozíciót és a sebességhatárokat és az átalakításuk sem lenne kifizetődő, többe kerülne mint az egész autó. Szóval az elképzelés jó szerintem, és ez lesz a jövő, csak egyelőre még nem kivitelezhető a gyakorlatban.
@Qstagi Жыл бұрын
Svdországban, vannak olyan fekvőrendőrök, amikben sebességérzékelő van építve. Ha szabályos sebességgel közeledik a jármű, akkor szinte észre sem lehet venni, hogy ott van. Ha azonban gyorsabb az autó, mint a megengedett, akkor jó 8-10 cm-nyit leereszkedik a szerkezet, így olyan, mintha kátyúba hajtott volna az ember. Ez nagyon gyorsan megtanítja a vezetőknek, hogy a sebességhatárt komolyan kell venni.
@gyurih3270 Жыл бұрын
Ha jól tudom, japánban a sport kocsikra vonatkozik ilyen szabály. Csak hivatalos versenypályán engedi az autó, hogy kihozd belőle a maximumot. . .
@mihalyg977 Жыл бұрын
E Rollerrel Bp-n is van ilyen. Adott zónákban más a max. sebesség,bekorlátoz helyadattól függően.
@balazsmolnar4138 Жыл бұрын
@@telelaci2 2004-es Megane mk2-be van tempomat/limiter. Limiter módban ha hirtelen lepadlózod elengedi, amint visszalassul limit alá újra fogja (ha egyenletesen nyomod ki akkor nem, de lehet végálláskapcsoló van hirtelen nem emlékszem csak keveset próbáltam). Szóval a hirtelen manőver problémáját 20 éve tudták kezelni... Persze a táblákat zónákat nem tudja, de OBD-n akár át is adhatná neki egy megfelelő GPS, pl. telefon ami most is lóg BT-vel az OBD-n és jobban frissül mint a navik. Szóval még utólagos beépítés is működhetne akár ésszerű áron is arra alkalmas járművekben. De persze nem lesz mind alkalmas...
@gabordoman6365 Жыл бұрын
Üdv. A sávos vezetői engedély vélhetően nulla hatású lenne, ha már a motoros példánál járunk, amikor en csináltam az A-t sokan a saját nagymotorukkal jöttek rutin órákra. Meg kb 1x állított meg rendőr az elmúlt 10 évben autóval, mondjuk nem Race-s rendszám volt a Ford tourneo-n :) . A sebességmérők felhelyezését támogatom. Sajnos az alapprobléma rendszerszintű és társadalmi gyökerei vannak.
@gaborbujdoso4250 Жыл бұрын
Akinek AMG mercire fussa, a bírság sem fogja zavarni. A hülyékkel nem lehet mit csinálni, hülye marad 10-100e km után is, 30-40 év után is. Az örök kérdést tenném fel miért engednek 200-300 km/h -val menni képes járműveket kereskedelembe, holott csak maximum 130km/h a sebesség határ az utakon? És aki ezt engedik/kiadják felelősek-e?
@DanielMajsai Жыл бұрын
Szia Karotta, A híradókat minden alkalommal nagyon várom és köszönöm a bele fektetett energiádat aminek eredménye, hogy ilyen minőségi tartalmakat készítesz nekünk! A teljesítmény sávos jogosítvány ötlete nekem tetszik, viszont nagyon szomorú vagyok, mert úgy gondolom, hogy az ilyen esetekre ez sem lenne megoldás. Sajnos a fejekben nem lehet szabályokkal rendet rakni. Aki ilyeneket elkövet az vezet jogosítvány nélkül, bevont jogosítvánnyal, minden nap bűntetéseket fizetve, stb. is... :( Kérted, hogy írjunk ötleteket a biztonságos közlekedés elősegítésére, de szerintem az egyetlen tartós és élhető megoldás, hogy az ilyen notórius veszélyeztetőket el kell távolítani az utakról. Ehhez a rendőrségnek -és a bíróságoknak is- komolyan kell venniük a közúti veszélyeztetés bűncselekményét. Ezen kívül ha valaki eltiltás alatt, vagy jogosítvány nélkül vezet és igazoltatásnál, vagy kamerafelvételen kiderül, akkor szerintem el kell kobozni a járművet, mert ha már nem számít neki az engedély, vagy az eltiltás akkor úgyis autóba fog ülni (ameddig van mibe). Annyira szeretném, ha a közlekedési kultúra javulna magyarországon! Én ezért a mindennapokban azzal teszek, hogy amikor autóba ülök leteszem a hétköznapok problémáit és KÖZLEKEDEM! A vezetésre, a többi közlekedőre, a történésekre koncentrálok és segítőkészen állok a többi közlekedésben résztvevőhöz, mert hiszek abban, hogy mindenkinek közös a célja: odaérni és HAZAÉRNI! 🚀
@mandljanos2932 Жыл бұрын
Egyetértek. +meg kell vonni azt az állampolgári jogot az ilyen emberektől, hogy járművet birtokoljanak. Így ahhoz, hogy adott esetben az eltiltást megszegje autót kell lopnia (bűncselekmény) vagy valakinek kölcsön kell adnia. (ebben az esetben a kölcsönadó is felelősségre vonható.) De a legnagyobb baj, hogy egyesek ténylegesen a törvény felett állnak, és van aki még ezzel kérkedik is.
@frankthetankricard Жыл бұрын
Pont ez merült fel bennem is. Egy kevés javulást hozhatnak a szigorúbb ellenőrzések és büntetések de megvan az a réteg, akit ez hidegen hagy. Az egyetlen biztos megoldás az, ha az ilyen embereknek az autókhoz való fizikai hozzáférését korlátozzák. Erre szerintem a börtönbüntetés az egyetlen kivitelezhető mód jelenleg. Ha elveszik az autót az sem garancia semmire. Én olyan immobilizereket építenék minden autóba, amely érvényes vezetői engedély nélkül nem engedi beindítani azt, illetve indításkor logolná a használt vezetői engedély adatait. Nagy kár, hogy egy ilyen rendszerhez nemzetközi törvényeket kell hozni és elterjedéséhez évtizedekre van szükség miközben a technikai háttér régen rendelkezésre áll hozzá.
@laszlosebok3372 Жыл бұрын
Szia Karotta! Imádom a TC híradókat, nézem is amikor csak módomban áll. A véleményem a témáról a következő: legyen sávos jogsi, legyen millió kamera, legyen autó elkobzás, de ne legyen fekvő rendőr. Az csak fizikai rongálást okoz az autón, akkor is ha véletlenül rosszul választottad meg a sebességet vagy éjjel nem vetted észre időben. Mégegy apróság: a GFB lehetne személyre szóló és járműhöz kötött, így lehetne differenciálni, csak azt hátrányba hozni aki valójában elköveti a szabálysértést. Maradok továbbra is TC híradó néző, tetszik amit csinálsz. Tisztelettel, Sebők Laci
@SaNyIkArCsI Жыл бұрын
Legyen sávos jogsi. Legyen több traffipax. Növeljük a büntetéseket. 5000-ről 6500ft-os helyszíni bírság? Röhej. Ezek az árak 20 éve se voltak túlságosan elrettentőek.
@baratfule8990 Жыл бұрын
Szerintem a legnagyobb baj amin vàltoztatni kell hogy még mindig nagyon sok mindent el lehet okosban intézni. Persze ha meghal valaki azt már valòszínű nem, de ezzel ezek nem számolnak. Ha jön a bírság azt kifizetik, ha nagyobb gond van, azt akit kell lefizetik. Így tudnak száguldozni. Vagy: vannak gyerekei a polgármestereknek, a rendőröknek és más nem csak gazdagság útján befolyásos embereknek. Ők időnként megússzák az ittas vezetést a gyorshajtást stb. Ők bizony akkor is megússzák ha sávos jogsi lesz.
@furdesponthu Жыл бұрын
Le kell vágni a lábukat, akkor majd leszoknak a versenyzésről.
@matyas7038 Жыл бұрын
céges autó, csak a céget mögötte havonta cserélgetik...
@adamtek909 Жыл бұрын
Ide drákói szigor kell, különben újabb emberek fognak meghalni
@laszloperesztegi Жыл бұрын
Csaszar Elodnek az is sikerult. 🛑
@mandljanos2932 Жыл бұрын
@@matyas7038 Ha megszegi az eltiltást és tényleges szabadságvesztést szabnának ki rá, akkor hiába cserélné a cégeit
@ibb781 Жыл бұрын
Esetleg a bevétel/fizetés/euro tax ertek (?)alapu bírságolásban is látnék fantáziát. Persze minden is kijátszható, de az, hogy a Matizzal 30 helyett 50-nel menő ugyan annyit fizet, mint a Bentaygaban ülő, az valljuk be, nem hat ugyan azzal az erővel.
@robifiu Жыл бұрын
ez a módszer engem rommá szopatna az octaviaval (30 helyett 31 is ez a kategória), míg a minimálbérre bejelentett pistike meg gombokat fog fizetni a 458-assal történő gyorshajtásra.
@ibb781 Жыл бұрын
@@robifiu persze, ezt mondom, minden kijátszható, teljesen egyetértek veled is. ugyanakkor a trafiban sem látok mindenre megoldást, mert egy e63 amg-ben ülve a 120.000 Ft-os birság, az na :D. szóval marha nehéz helyzet. a józanész megléte lenne a legjobb megoldás, de az nem elvárható. elképesztően szomorú az egész. 2 perce van egy bicikli út, ott egy néni ölt meg egy kerékpárost, aki szabályosan ment az úton. éppen nem vette észre, pedig konkrétan keresztbe ment át előtte. talán tényleg lehetne szigorítani a követelményeken. viszont évi egy darab 2 órás vezetés techniai training nem óv meg semmitől. a figyelmetlenségtől főleg nem.
@robifiu Жыл бұрын
@@ibb781 a trafi nem megoldás semmire sem, azt nem tartom értelmes ötletnek. eleve kit fog megfogni a trafi? a csövest, akinek a nevén a kocsi fut? megfogják a pilótát, aki minimálbéren melózik és be se tudják hajtani rajta? elveszik a jogsiját, ami lehet, hogy már nincs is? lehetne sebességfüggő fekvőrendőr is (ami jelen esetben 70-nél emelkedne), de azzal másokat is szopatna a rendszer. mentők se élveznék...
@ecsediimre8739 Жыл бұрын
Kedves Karotta! Nem kenyerem a kommentelés, de az Árpád-hídi (és jó néhány korábbi) eset valamint a feltett kérdésed rávett. - Igen, határozottan támogatnám, ha az autóra vonatkozó vezetői engedély is sávos lenne. Az autók között is van/lehet akkora különbség mint a 125-250-1000 köbcentis motorok között (motorosként tudom, hogy teljesítmény alapján mennek a sávok és nem köbcenti szerint de az egyszerűség végett írom így). - Igen, támogatnám, hogy legyen pszichológiai szűrés is a jogosítványhoz szükséges egészségügyi szűrésnél. Lehet, hogy át lehetne verni, lehet, hogy a korrupció nőne vele, de ha csak 1 "sült bolondot" kiszűrnének, és nem kapna jogosítványt, már megérte. - Ehhez kapcsolódóan sokkal gyakrabban kellene ellenőrizni és sokkal nagyobb szankciót kiszabni a jogosítvány megléte nélkül vezetőkre. Igen, támogatnám, hogy a szankciók között legyen a jogosítvány végleges, de legalább 10 éves elvétele is. - Igen, támogatnám egy norvég/skandináv jellegű bírságrendszer bevezetését, ahol nem fix pénzbírságok vannak, hanem jövedelemhez kötöttek. Aki 50 milliós autóval száguldozik, annak egy 100000 csekk csak viccnek jó, és arra, hogy együtt röhögjenek a haverokkal azon, amiért kapta. - Igen, támogatnám az autók lefoglalását bizonyos szabálysértéseknél, és nem fogadom el azt az érvet, hogy ezzel esetleg a tulajdonost büntetnék feleslegesen, amikor esetleg nem is ő vezette, egyéb kifogások, stb. Ha valaki kölcsönadja az autóját ennek tudatában tegye. Egy költői kérdés a végére: Hány embernek kell még meghalnia, hogy végre történjen valami ezen a területen?
@grafo5861 Жыл бұрын
Apró pici probléma... Aki 50 milliósat vezet, annak sosincs jövedelme.
@alfredpiszok5237 Жыл бұрын
Túl misztifikálják ezt egy kicsit. Az ember mindennel is képes szándékosan, vagy gondatlanságból megölni/megnyomorítani a másik embert. Mikor tiltjuk be a késeket, baltákat, mérgeket, miegymásokat? Azt az idiótát, aki a fenti halálos balesetet okozta, melyik ötlete akadályozta volna meg? Szerintem a jelenlegi szabályozás bőven ad lehetőséget a szabályok renitens megszegői elleni intézkedésre, csak a magyar rendőrség alszik a 3 lábú mellett, hogy el ne lopják. Mitán hosszú évtizedek óta nincs rendőri jelenlét, a népek megszokták és az objektív felelősséges bünti az 50 millás autótulajoknak nem elrettentő. Valaki feljebb példálózott ausztriával. Ritkán járok arra, az elmúlt 5 évben talán 10 alkalom volt. Ebből 6 esetben volt helyszíni rendőri ellenőrzés és ennek van elrettentő hatása. A magyar szabályzásban van hibapontrendszer, ami nem tud működni, ha a sofőr nincs azonosítva. A jogosítvány nélküli vezetés büntetési tétele meg egy vicc. Az ön által javasoltak közül csak az utlsót tudom jó szívvel támogatni, abban az esetben, (tulajdonostól függetlenül,) ha vezetőnek nincs érvényes jogosítványa.
@laszloban451 Жыл бұрын
Szia Karotta! Már régóta foglalkoztat, hogy miért sebesség mérő eszközökkel akarják betartatni a sebességhatárokat? Régebben az volt az ötletem, hogy az autók GPS alapján korlátozzák le a sebességeiket, adott útszakaszokon. Erre azt az ellenérvet kaptam, hogy vészhelyzet esetén olykor szükség van átlépni a sebességhatárt, hogy egy balesetet elkerüljünk. Ezt elfogadva átdolgoztam az ötletem. Most a mellett érvelek, hogy miért az államok viszik ezt a terhet, miért nem adják át a biztosítóknak? A biztosító elhelyezne az általa biztosított autóba egy GPS alapú adatküldőt, amely az adott autóvezető sebesség adatait lenne hivatott elküldeni. Így a biztosító az autózási szokások alapján sorolná be az ügyfeleit. Aki gyakorta átlépi a sebességhatárokat, az magasabb kockázatot jelent, így magasabb díjat fizetne. Aki betartja a sebességhatárokat, az pedig normál díjat. A balesetek esetében is hasznos, valós adatokkal tudna szolgálni az eszköz (GPS kapcsolattól függően), akár centi pontosan. Ha a baleset résztvevői, rendelkeznek ilyen eszközzel, akkor kevesebb lenne a tisztázatlan körülmény, hiszen a rögzített adatok alapján rekonstruálni lehetne a baleseteket, a résztvevők pontos sebességével és mozgásával. A rendörség munkáját is megkönnyítené. Persze sok egyéb vonatkozásban is használható lenne, pl. Lopás. Az autók öntesztjével összehozva, akár a légzsák nyílását, követhetné a mentők automatikus értesítése... Kiegészítésként, ha valaki egyáltalán nem tartja be a szabályokat, vagy rendszeresen túllépi a sebességhatárokat, akkor biztosítási tiltólistára kerülhetne. Mi a véleményed?
@Laci_007 Жыл бұрын
Nagyobb részével egyet értek amit leírtál, de vizsgáljuk meg másik oldalról is. Balesetet csak is akkor okoz valaki, ha gyorsabban megy? Szerintem a sebességhatárok betartása mellet is számtalan baleset keletkezik (pl: elsőbbség meg nem adása, jobb kéz szabály alkalmazása, előzésből fakadó balesetek). A leírtak alapján mindenkit büntetnének, aki 10-15%-al is túllépi a sebesség határokat, viszont soha nem okozott balesetet. És aki 30 km/h sebességgel okoz balesetet? Sok ember nem tud vezetni, sok embernek nem is volna szabad, mert nem alkalmas rá. Az hogy legyen jogosítvány, az már alap dolog, alap elvárás, ha kell, ha nem kell, ha alkalmasak vagyunk rá, ha nem. Igen is szűrni kellene az embereket és aki nem felel meg az ne kapjon engedélyt. Akár időszakos vizsgák bevezetési annak is akinek már van papírja (kb 10 évente kötelezően). Nagyobb sebességgel is (természetesen nem extrém eltérésre értem) lehet biztonságosan vezetni. Gyerek korom óta motorozom, de ezzel együtt is rendszeresen eljárok tréningekre az elmúlt 15 évben. Eljárok autóvezetői tréningekre is. Nem azért, mert ezáltal jobban megismerem a határaimat, megismerem az autóm határait, hanem azért, hogy biztonságosabban vezessek. Tehát én nem csak a büntetések szigorításában, nagyobb rendőri jelenlétben, sávos teljesítmény korlátozásokban hinnék, hanem a megfelelő oktatásban, akár már az általános iskolában is. Én fejleszteném a gépjármű oktatást, vizsgáztatást. Az hogy nem viszik ki a tanulókat autópályára, országútra, nem tanulnak előzni, csak egy bejáratott útvonalon tanítják, az nálam nem autóvezetési oktatás (városi oktatásra gondoltam elsődlegesen). El kellene mindenkit vinni tanpályára, hogy milyen az amikor 70-el rámegyünk a vízre és megcsúszik az autó, milyen 50-60-ról satuféket nyomni stb. És ezeket kötelezően beépíteném az oktatási folyamatba. Sajnos a lányomnál ezen hiányosságokat tapasztalom, mert ezt nem tanították meg számára. Összetett probléma, összetett megoldást kíván, tehát megfelelő oktatás, szigorú büntetési szankciók és hogy ne kapjon automatikusan mindenki jogosítványt, mert meg tudom venni pénzért is és előbb-utóbb úgy is átmegyek.
@laszloban451 Жыл бұрын
@@Laci_007 Teljesen egyetértek a képzési hiányosságokkal. Én magam is elmentem motoros oktatásra és rájöttem, bár nagyon jó tanárom volt, mégis, újra kellett tanulnom és még akkor is csak kezdtem kapizsgálni. Most is épp ezért megyek, hogy még biztosabb, bizonságosabb vezetésem legyen. Teljesen egyetértek a felvetéseddel, hogy nem feltétlenül a gyorshajtás a baleset kiváltó oka. Bár valmi oka van, hogy húztak sebességhatárokat... A baleseteknél, ha a vétkes és a szenvedő fél is rendelkezik, az általam leírt rendszerrel, akkor a Gps adatok (idő, pozíció, sebesség) alapján egyértelműsíthető sok helyzet. Persze, biztos, hogy ez se lenne 100%, mert mindig vannak olyan tényezők, amik kivételt hozhatnak. Nagyon tetszett a hozzászólásod! Köszönöm!
@laszloban451 Жыл бұрын
@@Laci_007 Akik gyakran okoznak balesetet, azokat biztosító által kötelezném, kedvezményes tréning programra. Így javulhatna a vezetők rutinja. Vagy ahogy a H motoros részlegénél van, ha elvégzed a safety képzést, kedvezményes a biztosításod. Hiszen a biztosítónak is az éri meg, ha nem csinál a sofőr kárt.
@fubad Жыл бұрын
Kedves Karotta, Nem szívesen példálózok Németországgal, de nem tehetek róla, hogy ott valamilyen oknál fogva (pontosan tudjuk az okot, ott is szörnyű volt a közlekedés az 50-es években és szanaszéjjel bírságoltak mindenkit és minden sarkon volt egy rendőr, hogy betartassák a szabályokat) kicsit jobb a vezetési morál. Jól elkalandoztam 😊 Szóval ott úgy van a bírságolás, hogy mész mondjuk az autópályán 140-el, jön a 100-as tábla, nem veszed észre, ez egy sima gyorshajtás. Van egy kis könyvecskéjük, hogy ilyen-olyan körülmény között ez hány Euro. Na és most jön a lényeg. Elhaladtunk a 100-as tábla mellett, de mi nyomjuk tovább, mert tegyük fel egy tahó nem törődőm vagyok, ezt úgy hívják „vorsatz”, azaz tudatossággal történő gyorshajtás és nem véletlen, ami alap esetben 2-es szorzó a birság meghatározásánál. Na most egy ilyen tudatossággal történő gyorshajtás pl az árpád hídon akkor is érvényes, ha nincs sebesség tábla, mert lakott területen nem lehet véletlenül 50 helyett 150-el menni plusz hozzá jön, hogy illegális versenyzés volt, valószínűleg nem indexeltek sáv váltásnál, stb stb stb. Így lesz hirtelen egy 75 euros bírság 800 Euro és 2 hónap jogsi elvétel.(Persze ehez az is kell, hogy nem öltél meg senkit) Sajnos itthon az utóbbi nem igen elrettentő. Ez csak egy dolog, de a másik az az, hogy semmit nem ér a sok traffipax, amíg itthon külön táblával kell figyelmeztetni a gyorshajtót, hogy pontosan tudja, hogy mikor kell lassítani, mert trafi jön. Teljesen értelmetlen. Elég lenne reggelente csak egy civil ruhás rendőr a Budaörsi útra, pl. és rommá kereshetné magát a rendőrség, csak azokból, akik buszsávban mennek. Véleményem szerint a sok trafi és fekvő rendőr helyett inkább a jövedelemhez kötött bírságolást tartanám igazán elrettentőnek és azt, hogy ne csak bejelentett akciók legyenek, hogy mikor ellenőriznek. És leginkább az, hogy legyenek jelen. Nem hiszem, hogy hogyha a rendőrség 3-4x annyi járőrt indítana ne tudnák kitermelni a költségeket. Ha tényleg ezen múlna, nem lenne gond az utakon. Szomorú, hogy olyan állapotban van a vezetési morál nálunk, hogy nem azon mérgelődünk, hogy rossz helyen parkolnak emberek, hanem hogy hogyan bírságolunk szét olyanokat, akik miatt emberek halnak meg, mert sajnos ez napi szinten megy így, csak nem veri a média nagy dobra a többi esetet. Amúgy a műsor nagyon király, csak így tovább!
@yckcy Жыл бұрын
De erre jönnek az AMG-s szociális munkások, akik havi 70e. Ft-ért robotolnak, hogy meg legyen tankolva az autópark... érted...??!!
@lacikeri3102 Жыл бұрын
Német vezetési morál? Én nem ezt tapasztalom az M1-M3 viszonylatban 🤣De osztrákoknál is letoltak ha csak 140-el mentem.
@peterszirmai5366 Жыл бұрын
Minden törvény annyit ér, amennyit betartatnak belőle - itthon is vannak szabályok, csak betartatva nincsenek. "Elég lenne reggelente csak egy civil ruhás rendőr a Budaörsi útra, pl. és rommá kereshetné magát a rendőrség, csak azokból, akik buszsávban mennek." - elég lenne a meglévő térfigyelőkön látható szabálytalanságok miatt eljárást indítani, de erre 20 éve nincs akarat. A buszsáv is jó ötlet, de egy sima "jobbkezes" utca is kiteremelné a maga pár millió forintját büntetés formájában. És ehhez elég 1 operator / műszak aki ezeket figyeli és eljárást indít.
@fubad Жыл бұрын
@@peterszirmai5366 Ezzel maximálisan egyetértek!
@fubad Жыл бұрын
@@lacikeri3102 Nyilván mindenhol vannak hülyék és agresszorok, de én úgy tapasztaltam, hogy úgy kb. Győrtől keletre szignifikánsan megnő ezeknek a száma, ha a Luxemburg - Németország - Ausztria - Magyarország - Románia vagy Horvátország vonalat nézem.
@pgergo91 Жыл бұрын
KZbin-on van videó az e63s-ről, amikor az műhelylátogatásra érkezik. Kitakart rendszám, de ez a színkombó plusz az extra teljesítmény elárúlja, hogy kié is az autó. Ja és kommentelni se lehet a videó alatt, amit megértek most.
@Ubuntumutu Жыл бұрын
Kedves Karotta. Tisztelettel kérlek olvasd végig a hozzászólásomat! Nekem van egy ötletem, amit már egyszer el is kezdtem megírni neked/nektek, de mivel mobilon írtam, hosszú lett volna megírni. Mint korábban már írtam, webfejlesztőként dolgozom, így nagyjából van rálátásom miket lehet kihozni a zsebünkben lévő eszközökből. Az én elképzelésem alapvetően arra épít, hogy az emberek legalább 90%-ának ott csücsül a zsebében az okostelefon, vagy egy olyan eszköz, amiben valamilyen helymeghatározó rendszer és egyéb szenzorok vannak. Valamint, véleményem szerint a legigazságosabb mérés, ha átlagot mérünk 1-1 útszakaszon. Ezt a kettőt összekapcsolva, lehetne kialakítani egy olyan pontrendszert, ami a jutalmazásra és nem a büntetésre épít.Ű Mire gondolok pontosan? A térképszolgáltatóknak hála, lehetőség van meta adatokat hozzáadni útszakaszokhoz, ilyen meta adat lehet egy max átlag sebesség is. Szintén a térképszolgáltatóknak hála (pl: OpenStreetMap, GoogleMaps, Nokia, stb...) ismerjük a szakaszok hosszát, valamint a telefonok, autók stb eszközök GPS koordinátái által ki lehet számolni, hogy mennyi időt töltöttek egy adott szakaszon, a megtett út / eltelt idő pedig máris megadja az adott jármű átlagsebességét. A rendszert úgy tudnám elképzelni, hogy egy appot letöltve, a jogsi ID-jával be lehetne azonosítani az embereket. Már a google is meg tudja állapítani, hogy mikor közlekedtünk autóval, és mikor más jellegű járművel. Erre építve, automatikusan lehet indítani a "vezetés" funkciót. Ha többen vannak a járműben, össze lehetne kapcsolni a készülékeket és ki lehet választani a vezető személyt. Nyilván nem éri meg "kamu én vezetni", ha olyan kezébe adni a "volánt" akiről tudjuk, hogy száguldozni fog. Ha véletlen elmarad a "ki vezet" kitöltése az út megkezdése előtt, akkor utólag is rákérdezhet a rendszer egy push értesítéssel, hogy ki vezetett. Természetesen a "gépjármű vezető app" adatforgalma ingyenes kell, hogy legyen minden szolgáltatónál Jutalmazó rendszer: Baleset és sebességtúllépés nélkül pontokat lehet gyűjteni és mérföldköveket lehetne elérni a megtett utak hossza után. Ennek marketing szempontból is lenne értelme, mert a rendőrség által hitelesített voucherrel akár vásárlási kedvezményeket is kaphatnának a népek. (és mint tudjuk, az utolsó fillért is a fogunkhoz veri az emberek nagyrésze, pláne ha "ingyen péééz") - Akár bonus/ malus rendszert is el lehetne töröltetni, és nem kellene gépjárműhöz kötni, (ami szerintem a legnagyobb f...ság ma Magyarországon) Büntetés: - Természetesen a gyorshajtásért és a szabálytalanságokért ugyan úgy járna a pénzbírság - Pontlevonás Módszer előnyei: - Meglévő szoftveres környezet (térképszolgáltatók API-jai) - Nem feltétlen igényel extra eszközöket - Jól nyomonkövethető - Biztosítási szempontból is előnyös - 100%-os lefedettség lehet MINDEN útvonalra - Olcsó fenntartani, a hatóság részéről "csak" szoftveres karbantartást igényel - Szerintem igazságos Módszer hátrányai: - Nagytestvér mindent lát (szerintem így is) - Elég sok adat közlekedne a rendőrség szervereihez, ezért elég komoly vasat és infrastruktúrát igényelne (ezt meglehet oldani akár Google vagy M$ szerverein keresztül is akár) - Ki kell találni és tesztelni kell a rendszert élesítés előtt
@xingmaster555 Жыл бұрын
Ez egy teljesen jó ötlet, de a büntetés részét teljesen kivenném belőle. A biztosítási kedvezmény a biztosítóknak is eladható lenne mert tudnád bizonyítani hogy nem egy eszeveszett száguldozó vagy. Feltéve ha te használod az appot nem pedig más. De például a sávos jogosítványnak én is híve lennék. Ami mellé életkori korlátokat esetleg pontrendszert társítanék. Gyűjtögetni kellene a pontokat, hogy feljebb léphess akkreditált vezetés technikai tréningekkel, a te általad javasolt alkalmazással vagy mondjuk időszakos pszichológiai tesztekkel.
@Ubuntumutu Жыл бұрын
Elmaradt! Az app futása közben, ha sofőr funkció aktív, lehetne korlátozni a készüléken futó alkalmazásokat! Pl: messenger, facebook, twitter, stb. push értesítések befagyasztása, nincs live-ozás lehetőség. Valamint, minden ki -és bejövő hívás a készülék külső hangszóróján át vagy a hozzá társított kihangosítón keresztül zajlana.
@aronnovacsek3168 Жыл бұрын
A race-001-eket ezek nem fogják megállítani, nem tétel nekik a bírság, arra is kívancsi leszek , hogy mennyivel ússza meg ezt az ügyet!?
@balintauer4619 Жыл бұрын
Szia Karotta! Az én véleményem, a gyorshajtásokkal-és az abból fakadó-balesetekre az, hogy nem 1-1 dolog fogja vissza szorítani a balesetek számát, hanem több új szabály/eszköz/módszer együttes használata. Pl: 1:lehetne igen, több sebességmérő kamera (vagy “kamukamera”). (Én Ausztriában dolgozom, napi szinten ingázok, és minden sarkon van egy. Az elején beleszaladtam, de aztán megtanultam hogy ha sietek, fizetek, úgyhogy ma már a sebességkorlátozásokat betartva, láss csodát ugyanúgy odaérek) 2: adott útszakaszon, ahol ez indokolt, és megvalósítható oda valamilyen forgalom lassító eszközt lehetne telepíteni. (Pl fekvőrendőr vagy más egyéb) 3. A büntetés legyen határozott, és ne fél év múlva érjen oda, hanem kábé 1 hét alatt. 4 ami szerintem a legfontosabb, és ami nem kerülne “semmibe”, és ez az alap, innen indul az egész, a numero uno, hogy már az iskolában elkezdeni az oktatást, és nem csak a KRESZ oktatásra gondolok, hanem mivel jár az, ha balesetet okoz. És nem peace, de szerintem igenis muszáj úgy oktatni, (mivel életek vannak a kezedben gyakorlatilag ha úton vagy), hogy igenis valós balesetek valós történéseit mutatni a diákoknak. (Nyilván nem a 8 évesekre gondolok). A lényeg, hogy talán akkor látják azt, mivel jár egy baleset, és tudnak tanulni belőle. De szerintem valahol az oktatás, és a kollektív tudatba való “beágyazása” a dolgoknak lenne a célravezető. És ezek együttes alkalmazása. És újra Ausztriát hozom példának, hogy igen, ott is vannak gyorshajtók, van ebből baleset is, van ilyen is olyan is, de alapvetően, az esetek nagyrészében, szinte mindenki nemtől életkortól és autómárkától függetlenül tartja a szabályokat. Nem tolnak le az útról, nem villognak, nem dudálnak stb. És az M3 BMW is ugyanúgy megy a Suzuki mögött, vagy épp fordítva, mert ennyit enged a KRESZ. És tartják is. Ez az én véleményem, kicsit hosszúra sikerült, de egy elolvasást remélem megér. Nagyon nagyon jó a TC híradó, és még LEGALÁBB annyi adást kívánok, mint ahány Barátok Közt adás volt a tv-ben. 😊 Köszönjük a munkátokat!! 😊
@EG080 Жыл бұрын
3,-as és 4-es ponttal egyetértek, az első kettővel kapcsolatban pont az ellenkezőjét gondolom. Ne kelljen már mindenkinek SUV-ot vennie, mert Karácsony meg a kerületi jóképességűek 50 méterenként tettek egy tankcsapdát! A trafikról meg mindenki tudja, hogy előtte nagy fék, utána nagy gáz. A környezetszennyezésnek és a környék lakóinak adsz velük egy pofont. Plusz a konkrét esetben sem a gyorsan menés ölt, hanem az, hogy ketten versenyezve egymásnak csapódtak. Magyarul te sem a probléma okát kezeled az első két ponttal, hanem rossz tüneti kezelést adnál.
@novakt62 Жыл бұрын
@@EG080 Kedves EG080, tökéletesen ugyanezt gondolom. A fekvőrendőr rettenetes kontraszelektív baromság. Az autók csillapítóit meg kanyarstabilizátorát rendesen rongálja akkor is ha egy nagyon lassú 30km/h-val megyünk rajta keresztül , viszont a "semmi sem számít" vadmalacok átugrathatnak rajta 80-nal
@yckcy Жыл бұрын
Amíg el lehet intézni sokmindent okosba, addig ez nem fog müködni M.o.-n, itt Ausztriában ( én is idevalósi vagyok) kicsit következetesebb a rendörség, nem olyan korrupt mint a magyar, mondjuk a keleti blokkot külön kiemelném...
@zsoltmengyan Жыл бұрын
Nekem az oktatóm úgy adta át a vizsga papírt (amivel lehetett menni a jogsit kiváltani), hogy "Gratulálok, ezentúl egyik lábad a börtönben, a másik a koporsóban!" Sokszor eszembe jut
@nanvas7374 Жыл бұрын
Jelentős gyorshajtás esetében pl. el kellene veszítse az elsőbbségre való jogát. Nem vacakolni, mint pl m-ricsi esetében Ezt széleskörben tudatosítani is kellene.
@gajdokristof Жыл бұрын
Szia Karotta! Én is szeretnék ötletelni. Az ötleteim két történethez kapcsolódnak, plusz egy új szempontot szeretnék behozni illetve egy már meglévőt négyzetre emelni: 1. Az első történet tanúsága, hogy nem kell nagy teljesítmény a hülyeséghez: nemrég tanú voltam egy tárgyaláson, ahol egy budai tini fiú, a szülei VW pólójával, sávok között cikázva csapódott bele 140-el (egy 70-es táblánál) egy másik autóba hátulról. A rendőröknek egyrészt nem volt kedvük helyszínelni, úgyhogy csak sejtem, hogy 140-el ment (én haladtam 70-el és nálam tuti 2X gyorsabb volt), másrészt drogtesztet se akartak végezni, és a végén mindössze 50e Ft bírságról szólt a tárgyalás. Ez nevetséges, ilyen következmények mellett nem hiszem, hogy változni fog a kölyök vezetési morálja. Ehhez kapcsolódó javaslat: a Rendőrség ne csak bírságoljon gyorshajtókat, hanem legyen kötelező helyszínelni minden balesetnél ahová kihívják őket (pláne ha még meg is kéri őket a szemtanú). Továbbá legyen kötelező a drogteszt is, mert hát valljuk be, hogy manapság már csak a csórók isznak alkoholt vezetéshez, hogy bátrabban versenyezzenek. 2. A második tanúsága, hogy nem kell versenyhelyzet a hülyeséghez: a szomszédunk a Teslájával a társasházunk zárt udvarán, a mindösszesen 70 méternyi aszfalton néha padlógázzal megy el a kert másik végébe, ahol kisgyerekek, kisállatok is rohangálnak. Hál' Istennek itt nem történt még baj, de remélem nem kell megvárnunk egy nagyobb balesetet, hogy leálljon ezzel a szokásával. Ehhez kapcsolódó ötelt: a sávos jogsit én is támogatnám, de annyival egészíteném ki, hogy minél nagyobb teljesítményű autót akar vezetni valaki, annál drágább, annál komolyabb minőségű, végül pályaversenyzési tapasztalatot is nyújtó képzések elvégzésére kötelezném. Van is egy ide passzoló mondás: „drága autót tudott venni, de vezetési tudást nem adtak mellé”. Pedig megfelelő tréningekkel meg lehetne venni a tudást is. Ráadásul saját tapasztalatom, hogy pl aki megtanul magas szinten egy harcművészetet, annak annál kevésbé lesz kedve verekedni a kocsmában. 3. A harmadik szempont, amit szeretnék behozni, az a pszichológiai alkalmasság, az emberi oldal: nemrég járt le a jogsim, és meglepődve tapasztaltam, hogy a doki mindössze egy vérképből és egy látásvizsgálatból próbálta megállapítani, hogy alkalmas vagyok-e. Én ennyi alapján nem mernék rábízni senkire 2 tonnás guruló rakétákat. Mert hát a modern autók teljesítménye egyre jobban közelít a régi vadászgépek teljesítményéhez, amiknek az irányításához sokkal komolyabb teszteken kellett átmennie a pilótáknak. Szóval a harmadik ötleteim: rendszeresebben és komolyabban kellene mérni az aktív vezetők alkalmasságát. Belépő szinten persze jó a háziorvos látásvizsgálata, de ahogy a vadászpilótáknak is rendszeresen tanúbizonyságot kell tenniük az alkalmasságukról, úgy a mai csúcsautók pilótáinak is komolyabb mentális és fizikai terhelési vizsgálatokon is meg kellene felelniük. Ezzel biztos, hogy gyorsan ki lehetne ejteni a legfelelőtlenebb Grand Turismósat játszó felnőtteket az AMG kormánya mögül. Illetve valószínűleg az idősebb korosztály is hamarabb BKV-ra/taxiba szállna ha még a reflexeket is tesztelnék. 4. Amúgy sajnos pont az ilyenek miatt vettünk mi is inkább egy SUV-ot, és tekerjük kevesebbet a bringát :( Ehhez kapcsolódó javaslat: ha a súlyát, plusz a teljesítményét is négyzetesen emelkedve adóztatnák az autóknak, akkor én gondolkodás nélkül visszaülnék a régi hatchbackembe.
@peac-hun Жыл бұрын
Szia Karotta! Bár lelkes éljenződ vagyok a C Vectra 80-120 bizonyításod óta, valamint mindig optimista, az emberiség fejlődésében hívő ember, budapesti autós, motoros, biciklis, de azt gondolom, hogy a felülről diktált akadályok nem sokat javítanának a közlekedési morál állapotán. Ha az átlag kisautó is képes már 160-nal száguldani, hiába a lóerőhatár és hasonlók. Remélem, hogy nincs igazam, de szerintem a közlekedéshez (és főleg a versenyzéshez) velünk született intelligencia ad vagy nem ad elegendő lehetőséget. Ezzel pedig utólag már nemigen van mit tenni. Ebben a Hazában arra lettünk szoktatva az utóbbi jó hosszú időszakban, hogy aki elég gátlástalan és elegendő hatalma van, az a hatalom minden és mindenki felett uralkodó. Ezt látom érvényesülni a közúton is és sok mindenhol máshol is. Szomorú dolog ez, a másik pedig, ami kiemeli mindezt, az a jelenséget körülvevő közöny. Ha nem csak leszólni akarnám az előremutató, újszerű elképzeléseket, érdmes lehet még esetleg a baleset-megelőzési kampányok koncepcióján csavarni egy picit. Nem csak azokat a szörnyű utolsó pillanatokat bemutatni, amik emberek/családok földi pályafutásának végét rögzítik, hanem mesélni a túlélők, hozzátartozók végtelen harcáról, amellyel fizetni kénytelenek a valaki által meghozott rossz döntés miatt. Jó eséllyel nincs igazam, de szerintem itt már csak a normális többség lelkiismerete lehet az utolsó szalmaszál.
@tamaskovacs1770 Жыл бұрын
Én a jogosítvány megszerzését vezetéstechnikai tréninghez kötném. Lehetne ugyanolyan kötelező elem, mint az autópályázás, persze oda se visznek fel mindenkit. Egy ilyen oktatáson az ember jobban megtanulja tisztelni a fizikát és hogy pár km/h-s sebesség-különbség jelentheti azt, ura maradsz-e az autónak vagy sem. Az más kérdés, hogy jelenleg ez az infrastruktúra csak néhány helyen elérhető és saját autóval még több értelme van ilyenen részt venni.
@zsolta1639 Жыл бұрын
Igen, jó lenne a jogosítványnál a sávos megoldás, de egy bizonyos tömeghatár alatt és kilowatt/kilogram legyen a mérőszám. Külön a belsőégésű és elektromos hajtásra más-más határértékekkel. Azokat akiket a vezetéstől eltiltottak és mégis vezetnek úgy kellene szankcionálni mint a lőfegyverrel, vagy robbanóanyaggal való visszaélés esetén. Nem nagyon van különbség. És ha itt tartunk akkor kategória visszakorlátozással is lehetne büntetni...
@piratomket Жыл бұрын
Teljesítménysávos jogsi tüneti kezelés lenne, de a tünetekre sem lenne jó szerintem. Egy régi swifttel is lehet 130 km/h-val menni a Hungárián, főleg este. Vagy ugyanúgy elektromos biciklivel is lehet menni 50-el a 30-as táblánál. A szabályokat kell betartani/betartatni, bánom is én milyen versenyautója van valakinek, vagy milyen kétütemű trabantja.
@dividivus Жыл бұрын
Szia Karotta, szeretnék én is "brainstorming"-olni kicsit. Esetleg nem lehetne úgy, hogy a közlekedésben elkövetett szabálysértés(ek) után kellene korlátozni a sofőr által vezethető autó maximális teljesítményét, abszolut vagy relatív értékben (például 50-80-100 KW/autó vagy 40-60 KW/tonna). így nem korlátoznák azoknak a friss jogosítvánnyal rendelkező, de a közúti szabályokat betartó sofőröknek a használható maximális teljesítmény feletti autók vezetését, mert lehet, hogy egy 6-7 személyes, biztonságos és nagy autóra van szüksége, mert nagy a család. Ezáltal csak azokat büntetnék meg vagy korlátoznák őket, akik megérdemlik ezt a korlátozást. Lehetne egy szabélysértés súlyossága szerinti pontszám, és ezáltal akár a korlátozás idótartama is flexibilis lehetne, mert egyesek tanulnak a saját hibáikból és többet nem ismételik meg, mások meg nem tanulnak és továbbra is megszegik a szabályokat. És a visszaesőknek meg akár véglegesen is visszavonhatnák a korlátlan teljesítményű autók használatát, sőt akár korlátozhatnák 15 KW-ra, ha kell neki mégis autó a megélhetőségéért, menjen maximum mopedautóval. És ez a korlátozás bármely jogosítvánnyal rendelkezőre lehetne érvényes, nem számítana ha fél éve vagy 40 éve van vezetői jogosítványa. Post Scriptum: Nagyon tetszik a TC Híradó, de miért nem közölsz tartalmat a saját YT csatornádon, pár éve nincs új videód ott.
@balazsdanielnagy8395 Жыл бұрын
Érdekes amit mondasz, de sajnos ez már csak egy utólagos retorzió és nem igazán bír elrettentő erővel. A friss jogsis korlátozás épp a megelőzést szolgálná, ám úgy érzem az sem lenne hatékony megoldás, mert az is megkerülhető és csak ideig-óráig érvényes. Ahogy fentebb egy kolléga is írta, az a típusú ember, aki éjszaka olyan gyorsan száguldozik a belvárosban, hogy a korláttal védett biciklist is megöli, na azt nem állítja meg az ilyen gyenge szabályozás. Megelőzésre szerintem két jó módszer is létezik (valamelyik más országban, tapasztalataim szerint talán Angliában): 1.) Színvonalas nevelési, oktatási rendszer bevezetése kezdve az ovitól egészen az autós iskoláig bezárólag, ahol az embert intelligenciára, előzékenységre és ego mentes együttműködésre nevelik és tanítják. (Halkan hozzáteszem, hogy nem az egyén tehetségének és személyiségének teljes elnyomására gondolok, hanem egy stabil alapokon álló, életképes, fenntartható társadalmi-etikai normára.) 2.) Olyan istentelenül büntetni minden ilyen esetet, hogy a hír hallatán is átjárja minden sofőrt a félelem. Elgázoltál egy embert, mert azt hitted te vagy a Schumacher? 30-tól 50 évig terjedő börtön kényszermunkával (és a benti banda szakszerű análtágításával) fűszerezve valamelyik kőfejtőben!! Tudjuk jól, hogy a BTK a legtöbb esetben igen gyengének bizonyul és már beivódott a magyar ember tudatába, hogy az igazán súlyos hibáknak nincsenek igazán súlyos következményei. Legelső lépésként ezen változtatnék. Hogy ezek miért nem fognak megvalósulni az már többek között politikai kérdés, abba meg nem szeretnék belemenni :)
@balucsek6 Жыл бұрын
A gond az, hogy ezzel csak utólag tudod kiszűrni a közlekedésre nem alkalmas embereket, megelőzni nem tudod a bajt. Az autós oktatáson kéne szerintem fejleszteni, és nem az a megoldás hogy x évig nem vezethet nagyobb járművet, mert ha megszerezte a jogsit majd szépen megvárja hogy leteljen a "tanuló jogsi" mivel is lett jobb sofőr? Én is 4 évig csak hébe hóba vezettem apám kocsiját ami arra volt elég hogy ne kopjon a megszerzett rutinom. Tudom mindenki sír, hogy drága a jogsi, kevés a hivatásos sofőr is, de az nem lehet a megoldás, hogy akkor szemet hunyunk és engedjük, hogy alulképzett amatőrök kerüljenek az utakra. Egyrészt bizonyos teljesítmény szint fölött lehet érdemes lenne kötelezővé tenni egy komplex vezetés technikai tréning elvégzését, és ami fontosabb pszichológiai vizsgálatot. Másrészt az autópályán is nagyon gyakran látszódik főleg Budapest vonzás körzetében, hogy a közlekedők jelentős részének egyszerűen fogalma sincs, hogy kellene nagy sebességgel forgalomban közlekedni, előzést kezdeni felmérni a sebességet távolságot mikor tud elengedni egy gyorsabb járművet, mit kezdjen 3 sávval. Ez az ami szerintem szimulátorozással lenne jól fejleszthető készség, mert olyan forgalmat eresztenek a tanulóra amilyet akarnak, oktató nem izgul a benya miatt, tanuló meg bármikor az ország bármely területén akár az autobahnon is találhatja magát. Harmadrészt a magas teljesítményű autók gyártóit kötelezném, hogy ingyenes pályanapokat kelljen biztosítson az jármű mellé, ahol legalább a nyomokban ésszerű gondolkodású emberek biztonsággal kiélhessék magukat ahelyett, hogy az utcán csapatják. És persze ezen felül a büntetési tételeket is igen csak át kéne gondolni. Online kalkulátor szerint ha az Árpád hídon 150-el veretsz az egy 130E-es csekk! 3 tank prémium benzin ára! Akkor miért is csodálkozunk, hogy nagy ívben szarnak a korlátozásokra főleg, hogy jogszabályok alapján ha nem helyszíni bírságolják lehet megússza a bünti pontokat is. Illetve ami még fontos a közúti közlekedéstől eltiltottak (de a vissza esőket mindenképp) eltiltanám a gépjármű birtoklástól is, ha az eladó bejelenti, hogy a lefingott swiftjét megvette valaki akkor a rendszerben azonnal látszódjon a nagy piros jelzés, hogy bazki itt baj van nyomban menjen a hatóság és kobozza el mielőtt felmerülhetne benne hogy forgalomba kihajt. És az üzemben tartók felelősségét is megnövelném minimum bűnrészességel díjaznám ha olyan illetőnek engedi át a volánt aki nem rendelkezik jogsival. Nah meg ha már alkohol szondák kocsiba építésén rugóznak a vízfejű bürokraták, miből tartana a jogosítványokat chippel ellátni és a szonda mellett egy pár fityinges kártya olvasó beépítése amit a legolcsóbb okostelefontól a kapunyitóig minden is tartalmaz már. Onnantól kezdve nem kérdés, hogy ki vezethet járművet vagy szabálysértés, bűncselekmény, baleset esetén ki is vezette a járművet.
@dividivus Жыл бұрын
@@balazsdanielnagy8395 Én úgy gondolom, hogy nem minden szabálytalankodó gyilkol vagy csonkít az első alkalommal, de visszaeső. Ahogy a mondás is tartja, addig jár a korsó/kancsó a kútra amíg el nem törik. Ezáltal nagy részüket idejében el lehetne kapni és ahogy egyre több ismerőstől hallanák, hogy megjárta, korlátozták, ezáltal egyre kevesebben duhajkodnának. Ezek a jogi szabályozások nem kerülnek sok pénzbe, sokkal olcsóbb mint egy trafipax telepítése vagy ahogy valaki ajánlotta, az "okos" fekvőrendőr kihelyezése. Természetesen fontos az iskolában elkezdeni az oktatást erre vonatkozóan, valamint az otthoni nevelés is fontos lenne, ha van ki neveljen. Összetett a kérdés és nem egyszerű a megoldás sem, de valahol el kellene kezdeni. Minden jót kívánok, vezessetek óvatosan. És most egy vicc, én találtam ki: Én a forgalomban nagyon előzékeny vagyok, mindenkit megelőzök. 😂
@tibormatyelka8848 Жыл бұрын
Ez is egy remek és jól átgondolt megoldásnak hangzik. A szomorú valóság azonban az, hogy havi rendszerességgel bukkanak fel hírek, vezetéstől eltiltott vagy jogosítvánnyal soha nem is rendelkező személyek autóval elkövetett ámokfutásáról, azaz a jogsi teljes hiányában sem kapcsolnak le kb. senkit, csak azokat, akik bemindenezve, lopott kocsival lebontanak egy fél utcát, nemhogy azért, mert nem terelgethetnének annyi kW/tonnát, amennyit.
@laszlonagy285 Жыл бұрын
Ha az automata-kézi váltó miatt különbségtétel van a jogosítványban, akkor egy adott teljesítmény felett simán kötelezővé tenném a plusz képzést. Természetesen az előző "x" év balesetmentes közlekedése is feltétel lenne...
@coree74 Жыл бұрын
Mi lenne a megoldás? A halálbüntetés. 🤓
@donjoee Жыл бұрын
Az megvolt, ugorjunk...
@atee9210 Жыл бұрын
Egyszerű a megoldás az utolsó kérdésre: Fix trafi az Árpád hídhoz és a Szentendrei úthoz. Aki 100-nál többel megy annak 2 hónap letöltendő. Egyből nem menne senki se 100-nál többel. Túl durva büntetés? Aki másnak az életét elveszi, annak ez a 2 hónap még kevésnek is mondható.
@angelking07 Жыл бұрын
🐵
@Kayronator Жыл бұрын
Legyen több versenypálya, lakott területen átgondolt, racionális közeledés, az azt megszegőknek szigorú büntetés, lakott területen kívül pedig újragondolt sebességkorlátozás, és több minimum 2x2 sávos legalább gyorsforgalmi út.
@i.rumcajsz8543 Жыл бұрын
Nem azért versenyeznek az utcán,mert nincs elég versenypálya.
@Kayronator Жыл бұрын
@@i.rumcajsz8543 igazából magamból kiindulva írtam. Örülnék, ha lenne kontrollált környezet, ahol lehet ilyeneket csinálni. Annak is örülnék, ha felülvizsgálnának egy csomó szabályt. Nem tudom ők miért versenyeztek, sose értettem az ilyet.
@-gr4phon545 Жыл бұрын
"Pályaversenyekre és gyorsulásokra is járt az Árpád hídi Mercedes sofőrje"
@i.rumcajsz8543 Жыл бұрын
@@Kayronatorvan rá lehetőség.
@gaborbakos7058 Жыл бұрын
"Legyen több versenypálya" Mintha azért versenyeztek volna az Árpád hídon 150-nel, mert nincs elég versenypálya, te idióta. Ez pont olyan ostobaság, mint amikor kijelöltek Budapesten egy nagy falat, hogy ide lehet legálisan graffitizni. A jelenség lényegét nem értitek. Az ilyen súlyos pszichés problémákkal "küzdőknek" pont az az izgalom, hogy olyat csinálnak, amit nem szabad és ott ahol nem szabad. Pont az illegalitás és a kivételesség illúziója a vonzó nekik.
@Nemsal Жыл бұрын
Teljesítmény arányos jogosítvánnyal egyet értek és kiegészíteném teljesítmény arányos bírsággal is,. Svájcban az emberek nem csak azért tartják be a sebesség korlátozást, mert annyival okosabbak és szabálykövetőek hanem simán bele szaladhat egy több ezer Svájci Frank büntetésbe és az már ezen a szinten is fáj. Üdv. Laci
@Peter-ze7rq Жыл бұрын
110 lóerős astrával is el lehet érni 150-es tempót egy hídon és ugyan úgy meg lehet ölni vele valakit mint egy 600 lóerős szarral. Ide más kell
@kuruczkrisztian Жыл бұрын
Szia Karotta! Hiszek a sebesség mérésben, nem teszi tönkre a drága közlekedőedényeinket mint a fekvőrendőr. A teljesítménysávos vezetői engedély az elektromos autók megjelenésével szerintem nem kivitelezhető. Nem járhat mindenki Dacia Springel akinek friss jogsija van. A gyengébb nem elektromos autók meg idővel elfogynak (elporladnak), na meg most már minden turbós minimum 100 lovas. Szóval manapság nincsenek "gyenge" autok. Jó a műsor, köszönöm hogy nézhetem!
@brutalswat6196 Жыл бұрын
Sztem arra gondolt, hogy ne mehessen bárki 250+ lovas kocsikkal csak úgy. 100-200 ló közt nem a világ vége azért. De sok majomfityma csapatja az 500 lovas mustanggal, aztán lehet látni, hogy alig bírja megtartani a hátsókerekes hajtás miatt.
@pperlaky Жыл бұрын
Szia! Nekem a fejemben egy kicsit drasztikusabb megoldás formálódik. Minden autóba be lehetne építeni egy "okos" eszközt ami nem engedi az autót gyorsabban menni a megengedettnél akárhogy is nyomja a pedált.
@kissattila3486 Жыл бұрын
Én meg attól rettegek, hogy repülő autók fognak potyogni az égből. 😁 Nagyon jók a videóid, köszi!
@ninokarotta Жыл бұрын
Az igazából csak idő kérdése. Mondjuk a sci-fi az ezredfordulóra várta, és innen még jó 20 évnek érződik, de majd meglátjuk.
@zoltanreisz2228 Жыл бұрын
@@ninokarotta Úgy elképzeltem hogy a bunkócska büntetőfékezik egy Boeing elött... vagy elöttem. NEM, NEM AKAROK REPÜLŐAUTÓKAT!
@lacikeri3102 Жыл бұрын
@@ninokarotta Szerintem is a repülő eszközök a közlekedés jövője. 4 (8) rotor és motor, semmi más mechanikus gép nem kell hozzá. Drasztikusan egyszerűbb és olcsóbb mint egy autó hajtáslánca és futóműve. Ráadásul hatalmas nagy ökológiai előre lépés lenne, ha megszűnnének a mindent beborító aszfalt utak. Gazdaságilag is nagy előny lenne ha nem kellene utakat fenntartani. (áruszállításra maradna a vasút) De én inkább 50-100éves távlatban tudom elképzelni.
@kissattila3486 Жыл бұрын
@@lacikeri3102 A utakat mindenképpen meg kellene tartani. Az emberek ragaszkodnának a négy vagy kétkerekű járművekhez. A mezőgazdasági járművek is ezeket használják. A repülő járművek hatásfoka rosszabb és többet fogyaszt, mint egy kerekeken guruló jármű. A repülő jármű gyártási költsége magas. Ez a jövőben talán csökkenni fog , de nem olyan mértékben, hogy mindenki megengedhesse magának. Az 5. elem című film féle jövőt nem tudom elképzelni.
@lacikeri3102 Жыл бұрын
@@kissattila3486 Egyetértünk, ezért is írtam hogy biztosan nem a közeljövőben, és szinte biztos nem ilyennel viszed a gyereket az iskolába 5km-re.
@thomaszmuratidisz1270 Жыл бұрын
Igen, kell a kamera, de az is kell, hogy teljesítmény szintű korlátozás is kell.
Жыл бұрын
A vicc, hogy a 125 ccm3-as motorra külön vizsga kell, de egy 600+ LE-s autót azonnal tudsz vezetni 18 évesen! A legfőbb gond, hogy NINCS aki ellenőrizni tudná, hogy az adott autót ki vezeti, ha esetleg szabályozást lenne erre vonatkozóan! Én inkább nem a jogosítványt kötném LE/életkorhoz! Jobb megoldás lenne, hogy mint külföldön sok helyen, a gyorshajtót a fizetési papírja alapján bírságolnák, illetve egy ilyen halálos kimenetelű balaeset (de legyen az csak súlyos baleset, akár), gondolkodás nélkül jogosítvány bevonás ÖRÖKRE, és 10 év letöltendő! Nem úgy mint most, hogy 4 év múlva majd ítéletet hírdetnek, hogy 15000 Ft bírság és 2 év felfüggesztett, amit már le is töltött ...
@milo7821 Жыл бұрын
Támogatom. Aki gyorsan akkar hajtani az az 1.3-ast swiftel is tud pedig nem egy erőgép. Szerintem is célszerűbb lenne a fizetés alapján birságolni. Mert egy havi 400000ft-ot kereső sokkal jobban megérzi mint aki 1000000ft-t kap
@bavin6558 Жыл бұрын
Honnan jön a Karotta becenév?
@adambartfai2216 Жыл бұрын
Sziasztok! A megoldás szerintem nem rossz a sávos rendszerrel viszont nem túl hatékony, esetleg egy ha az eltelt idővel változna a jogosítvány kategóriája vagy egy erre kitalált minősítő vizsga a jogosítvány megszerzésénél. Nagyobb kategóriánál pedig nőne a felelőségi szint is.
@Matyi1815 Жыл бұрын
Én támogatnám a teljesítménysávozást. Viszont túlzás a jogsi újra letétele, ahogy ez a motoroknál van, túl drága és felesleges. Egy KRESZ vizsga ismétléshez kötném, azzal együtt hogy x időnek el kell telnie az előző kategória óta, mondjuk 2 év. Emellett aki nagyon erős autót akar azt lehetne büntetni mondjuk 200le + kategória megszerzéséhez plusz 100e ft vagy valami hasonló. Az első kategória szerintem a 0-90le lehetne, kicsit mankós mint az 50cc a motoroknál de lehetne egy olyan kitétele hogy 2 év után felmegy 120le-ig. A második 90-160, harmadik 160-200, a büntetett kategóriák itt kezdődnének, 200-350, és végül 350+.
@Mark-qu1of Жыл бұрын
Üdvözletem.A problémákat minden esetben az alapoknál kezdjük orvosolni mindegy miről beszélünk.Az oktatásnál kell kezdeni és nem akkor kell tüzet oltani amikor már megtörténik a baj.Sajnos nálunk mindenhol ezer sebtől vérzik a rendszer és ez nem csak a közlekedésre igaz.
@szabozsolt5895 Жыл бұрын
Mint oktató csak annyit mondhatok, hogy hiába mondom el 10.000-szer a hülyegyereknek hogy hogyan kellene közlekedni. Ha otthon mást lát, ha a haveroktol mást lát, pár hónap és elfeljet minden intelmet. Az oktatássak nincs semmi baj A hétköznapi türelmetlenség , a az állandó sietség, a lelki kiégettség, az anyagi javakban és élvezetekeben keresett boldogság és kielégültség érzés hajszolása....ezek az alap problémák.
@andrasbalogh4657 Жыл бұрын
Kivancsi lennek ennek a 13 buntetopontos race-001 rendszamos csonkolo gyilkos gyereknek meg a kategoriajanak az oktatasanak hogyan kene nekikezdeni. Valoszinuleg hianyzott annal a resznel, amikor oktattak kreszbol hogy csunya dolog gyorsan menni a kocsival; valami ilyesmi okozhatta ezt a galiibat most a leszakado labu biciklissel.
@93Max93 Жыл бұрын
Ha valaki el érte azt a bizonyos életkort , hogy vizsgázhat nagy motorra ( A kategória) azt nem akadályozza meg , hogy egyből egy 200 lóerős motort vegyen magának 0 tapasztalattal…. Szigorúbb büntetések ( pl örök el tiltás a vezetéstől ha át léped a sebességet 50 km/h-val) , több sebesség mérő kamera, tér figyelő kamerák olyan helyeken ahol esély van versenyezni… potenciális verseny helyszíneken este 10 után csökkentett sebesség ( pl ahol nappal 70km/h a megengedett ott este 22:00 és reggel 5 között csak 50km/h legyen ) s sebesség merő kamerákat telepíteni …
@adam48798 Жыл бұрын
Sziasztok! Megoldást szerintem azért nem jelentene a teljesítményarányos jogsi amit mondtál, mert akinek van 50M-ja egy ilyen autóra, lesz pár száz Mátyáskirálya ,hogy azt megszerezze (valahonnan/valahogyan..) Sok változtatásra lenne szükség, 1-1 nem oldhatja meg ezt, de amivel kezdeni kellene : Kőkemény, méltányos büntetés. (tudom, ehez is BTK-t vagy mit kellene módosítani, de 2/3-al talán az sem lehetetlen..) Nagyon remélem a Merci sofőrje sem ússza meg. Ilyen (extrém) gyorshajtásoknál onnan kellen indulni, hogy letöltendő! Roncsolódást elnézve volt az kiló50 is, ha valaki ennyivel megy és abba valaki megsérül, az nem baleset..
@yckcy Жыл бұрын
A baj az, hogy majd a Jóska bácsi elintézi eset fog fennállni, kicsi média visszhangja lesz még, mert ugye a sünöknek is kell a jó reklám, aztán kb 1/2 év múlva minden megy tovább... Hidd el, erre mernék fogadni is...
@deltabandi Жыл бұрын
Valóban nagyon nehéz kérdések ezek. Jó ötletnek tartom a teljesítmény sávos jogosítványt, hiszen óriási szórás van ma a megvásárolható közúti járművek teljesítményében. A legnagyobb problémának mégis az oktatást érzem, amivel a jogosítványt meg lehet szerezni. Egyrészt alapból nem alkalmas a mostani oktatási rendszer a nagyteljesítményű jármüvek kezelésének megtanítására, de még az átlagos autókkal szintén előforduló különleges helyzetek, időjárási körülmények kezelésére sem. Másrészt sajnos nyílt titok, hogy vizsga esetén a vizsgabiztosok számára szinte kötelező kenőpénzt fizetni, különben kicsi az esélye a sikeres vizsgának, ellenkező esetben (amennyiben fizet a vizsgázó) azonban akár hiányosságok ellenére is lehet jogosítványt szerezni. Egy szó, mint száz, szerintem az oktatás minőségén kellene drasztikusan javítani, például kötelező vezetéstechnikai tréning bevezetésével, illetve a vizsgák szigorításával. Nem tartom célravezetőnek a közlekedés túlzott beszabályozását, kizárólag büntetésekkel való elrettentést. Úgy gondolom, hogy a "birkaságra" való "nevelés" nem feltétlenül old meg minden problémát, például a már említett különleges helyzetek megfelelő kezelését biztosan nem.
@Balkhain Жыл бұрын
Tiszteletem! Vajdasági származású vagyok(Szerbia ha valakinek ismeretlen lenne). Ott pont az ilyen felelőtlen fiatalok miatt hoztak drasztikus döntéseket. Utána kéne járni, hogy lett e valami frissítés, de legutóbbi tudomásom szerint ha meg szerzed a vezetői engedélyed akkor csak egy papírt kapsz és 2 darab ciril “P” (pocsetná=kezdő) betűt amit köteles vagy ki ragasztani az első illetve hátsó szélvédőre, ezzel jelezve a forgalom többi résztvevőjének hogy még “szűz” vagy. 2 évig tart a próba engedély, ami magával vonzza azt hogy este 11 és reggel 5 között abszolút nem vehetsz részt a forgalomban. Kilówatt/lóerő korlátozás van hogy milyen autót vezethetsz, illetve csak belföldön szabad hajtanod, mivel csak a próba engedély lejárta után kapod meg a plaszcifikált kártyát. Ez sajnos mindenkire vonatkozik, kortól függetlenül. Elég sok részeg fiatal okozott súlyos halálos bal esetet évekkel ezelőtt, diszkóból hazafelé apuci erős verdájával. Fokozatosan jöttek a szankciók, és ha érdekel a téma ajánlom hogy nézz utána, hátha már több fejlemény is van. Mivel kettős állampolgár vagyok igy nekem nem volt kérdés hogy Magyarországon szeretném ki járni ezt az iskolát, és nem azért hogy jampiskodjak az éjszakában egy baromi erős autóval (150 loóerős alfa 147 SELESPEED, mondanom sem kell hogy többet állt mint ment😂) hanem hogy ne legyek ennyire keretek köze szorítva. Ez már lehet túl sok korlátozás, viszont a kilowatt/ súly / lóerő szabályozás minimum 2évig lehet működne friss jogsinál.
@robifiu Жыл бұрын
"diszkóból hazafelé apuci erős verdájával" - pont ez lenne az a terület, ahol hatalmasat lehetne fejlődni. úgy jöttem haza vasárnap hajnalban Sound-ról, hogy a világon senkit nem érdekelt az, hogy ittam-e vagy sem. ha kint lennének rendőrők akik MÉG A VEZETÉS ELŐTT szondáztatának, akkor valszeg jobb világot élhetnénk. ebben a formában sokkal jobb világot élnénk, mert az ittas sporttárs el se kezdene vezetni, így baleset se lehetne. persze valszeg egyszerűbb a gyilkosság után csodálkozni...
@peterajtony4705 Жыл бұрын
Szia! Sziasztok! Véleményem szerint, életkorhoz lehetne kötni, a teljesítményszinteket. X. Vezetett km. után, életkor, és az idő alatt beszerzett bűntetőpontok alapján, lehetne következő teljesítmény szinttel megkapni, a vezetői engedélyt. Pl. öt évente lehetne ezt megtenni, 50- 100 lóerő lépcsővel. Vagy más lépcsővel. Aki sok bűntetőpontot szerez, pl. gyorshajtás, többszörös szabálysértés, az ne is léphessen a következő teljesítményszintre. Ezt nem nekem megítélni! Nekem is tombolnak a lovak, a géptető alatt, de a gépet, több mint 20 éves jogsi, és vezetés után vásároltam, balesetmentes közlekedéssel egyszeri szabálysértéssel. Ragozhatnám tovább, de a versenyzés maradjon, a forgalomtól elzárt területen. Nehéz kérdések, itt a törvényalkotókra lenne szükség, mondjuk x éves jogsi, y levezetett km., közlekedési szabálysértések száma, minősége életkor után vezethessen 3-4 száz lóerős, és feljebb autókat. Lehetne rá komoly alkalmassági vizsga, a pilóta költségén, de a biztosítók kezében is van adu! Valamit azért lépni kellene! Üdvözlet mindenkinek!
@pacsyka Жыл бұрын
Szia Karotta! Én drónnal nézném a forgalmat. Nem kiszámítható hol mér és könnyen környezettudatosan áthelyezhető. Ott látható lesz ki milyen közlekedési morált tart normálisnak. Gyorshajtás, elsőbbség nem megadása útszűkületkor vagy kereszteződésben, mentő fenntartása ... egyre megy. Ha hosszabban követné az adott járművet akkor akár az eseti (pont a frissen kihelyezett tábla előtt) 5 km/h gyorshajtásért nem feltétlenül szükséges büntetni, mert valószínűleg nem az fogja az utak biztonságát növelni... 20 lóerős autóval is lehet kerékpárost gázolni mondván "miért nem vigyáztál látod hogy jövök!!!"
@yckcy Жыл бұрын
ez nettó baromság, mert sajnos M.o.-n nem tudják mi az, hogy ésszerü forgalmi helyzetek, mert olyan egyértelmü helyzetekre is ráhúzzák, hogy gyilkos manöver, ami amúgy semmilyen esetben sem volt az, csak szimplán rutinos megmozdulás. Nézz rá a rendörség drónos "igazságtevös" felvételeire, sokat nem kell hozzájuk magyarázni...
@pauka13 Жыл бұрын
tudtommal a rendőrség már használ drónokat forgalom- monitorozása
@davidkinorani Жыл бұрын
Hollandiában (többek között) gyakran használt sebességmoderáló megoldás, a két kamera közti átlagsebesség mérése. Nem szeretem, de mûködik, és nem érzem terrorban magam.
@vasigabor Жыл бұрын
Kedves Karotta. Rendszeres bringázóként borzasztó ezt látni, így engem is foglalkoztat az ügy. Nem is olyan rég voltam a Peugeot-nál ahol a munkafelvevő mesélte, hogy egyre komolyabb fejlesztések törénnek az online sebességméréssel kapcsolatban, amit az autó önmaga mér, és idővel akár azonnali pénzbírságot is tehet a kötelezően megadott bankkártyára. Napról napra okosadnak az autók, így számomra sem elképzelhetetlen ez a szintű digitális monitorozás, de persze lassú lesz, mire ez rendszer szinten beszivárog az autózásba. Addig is lehetne valamilyen megoldás arra is, hogy a mai, és reggebbi "analóg" autóknál pedig a zsebünkben lévő, a sebesség mérésére is alkalmas okos eszköz ebbe besegíthetne.
@draiko1989 Жыл бұрын
Ezen en is gondolkodtam már h gyakorlatilag abban a korban amikor a kávét is lefozi az autó reggel mire beulsz. Akkor hogy lehet hogy senkinek nem jutott eszébe egy automatikus sebesség korlátozó rendszer ami nem enged a maximális sebessegnel gyorsabban menni.
@zoltanduna8446 Жыл бұрын
Szerinted egy chip tuningos autó mikor jelentené fel magát? Ez a megoldás kilőve.
@nyarfa97 Жыл бұрын
BlackBox létezik, működik nekünk van is a kocsiban (írtam kommentet is)
@yckcy Жыл бұрын
@@nyarfa97 és ki fogja megnézni, ha egy felettes azt mondja, hogy "no-no, el a kezekkel, ezt majd én (!!) átnézem..." aztán valahogy nem találnak semmit. kicsit hiú mindenki itt komment szekcióban. Ezzel a megoldással azt az embert fogják szivatni, aki nem azért megy 55-el, mert száguldozni akar, hanem mert éppen szül az asszony... (értsd jól.)
@zoltanduna8446 Жыл бұрын
@@draiko1989 Az új autókban van. Rendszeresen használom, igaz, be kell kapcsolni. A tempomat 90 és a limit 50 közti váltás azért lehetne felhasználóbarátabb.
@fulepmate Жыл бұрын
Nagyon nehéz kérdés ez, hiszen nem lehet folyamatosan kiszedni az autókat a forgalomból azért, hogy ellenőrizzék a lóerőt, aztán összevessék a forgalmiban szereplő hivatalos teljesítménnyel. Alkalmanként, kampány szerűen működhet. A vizsgához, korhoz kötött jogosítvány szerzés se rossz, de a sajnálatos tragédia okozói sem gyerekek voltak... A pszichológiai teszt se rossz ötlet, de rendszeresen, az sem járható út. Bár mindezek együtt biztos vagyok benne hogy segítenének, de gyakorlott biciklis, robogós autó és gyalogos közlekedőként az utak minőségében, a burkolati felfestések hiányában és a túl sok forgalmi sávon mindenfelé lehet menni problémákban látom azt, hogy gyakori az efféle, mert lehet. Hollandiában éltem öt évet, ahol- most hagyjuk is s bicikliutakat- olyan úthálózatok vannak, amik nem engedik meg az efféle őrölt közlekedést. A sávok terelve vannak, a egymástól pedig fűsáv választja el azokat. Nagy, többsávos sztráda ott van, ahol másként nem közlekedsz, ahol nincs melletted gyalogos, biciklis nyomvonal. Mindezekmellett lehet akármilyen szabályokat hozni, ha néhányan úgy érzik, minden fölött állnak. Őket a traffipax sem fogja megállítani. Kicsit összefoglalva a mondandóm, minden szabályozásnak pozitívumát látom, de a Budapesti rossz utak mind-mind felelősek ezekért. Itt ez az az eset, amire magyarázat nincs. Őszinte részvétem a biciklis hozzátartozóinak! Mégvalami. Szintén Holland utakon van,az úgynevezett sávterelés, ahol piros x vagy zöld pipa jelzi, hol mehetsz. Egy ilyen hídon, éjjel max. 2 zöld pipa lehetne, a szélső piros x, ami szintén figyelemfelhívás, így nem 2 sávon menne az éjjeli néhány autó. Ezzel forgalmat csillapítunk, a biciklisávtól távol tartjuk a forgalmat. Ezeket a sávokat kamera figyeli kint, így is figyelemmel kísérve, hol, mikor, mennyi sávra van szükség. Kellő, jól kiépített kamerarendszerrel, szakemberekkel, a forgalom mesterségesen szabályozható. Kedves Karotta! A műsorod nagyon jó, Feleségemmel nagyon szeretjük nézni, így tovább!!! 😊Üdvözlettel, Máté
@attilafeher3302 Жыл бұрын
Szia Karotta! Köszi a verset, sikerült elindítanod egy jó nagy nasztolgiaérzést. Talán hatodikos koromban, szóval nagyjából 19-20 éve irodalom órán el kellett szavalnunk a kedvenc versünket. Mivel akkortájt kaptam ajándékba a Best of Totalcar-t, perszehogy az Az láthatatlan csolnakot választottam, teljes terjedemében felmondva az osztály előtt 😀... Ami a jogsik teljesítmény alapú sávozását illeti, személy szerint rohadtul szükségesnek látom. 18 évesen friss jogsis takonyként az alázatot és a mértékletességet talán nem is ismerjük. Magamból kiindulva: ha annakidején egy favorit vagy az 55kw-os polonk széttiprása helyett aputól megkaptam volna egy sokszáz lovas (mondjuk a teljesítményéhez képest elérhető árú teslát) gépet, akkor már rég nem élnék vagy jó magaviselettel mostanában szabadulnék ...
@ninokarotta Жыл бұрын
Hahaha, köszönöm, ezt felvésem a CV-m büszkeségfalára ☺
@zsoltgeiger7703 Жыл бұрын
Ez kérdés??? Rossz Magyar mentalitàs! 1 megoldàs van! Trafipax kilométerenként! Jaa és a max, h elvegyék az autôt mivel Több életett veszélyeztetett
@sandorvarga9511 Жыл бұрын
Szerintem a legtöbbet az autós ujságírók tudnának tenni, amikor a tesztvideókban próbálgatják a jármű gyorsulsát és kis huncut mosollyal bőven átlépik azt a bizonyos határt. A másik, amikor beszélnek egy autó autópályán való kipróbálásáról, simán belefér a 150km/ó-ás haladás szintén összekacsintva a kamerával. Aki sok embert elér a véleményével az akarva akaratlanul példát mutat a többségnek.
@strobi0001 Жыл бұрын
Az említett balesetben majd 2 és félszeres sebességtúllépés történt, te pedig a ~10%-os túllépéssel okolod a videósokat?!
@istvan4877 Жыл бұрын
Ööööööö. Igen, azok a szemét mocsok autós újságírók! Ők tehetnek mindenről. Igen ez jó, ezt nyomassuk, jó lesz. Kampány mikor indul?
@sandorvarga9511 Жыл бұрын
@@strobi0001 Nem a százalékról van szó szerintem, hanem arró, hogy nem tartják - tartották be a szabályt - törvényt. Ez a hozzáállás, magatartás a példa a nézőknek kinek-kinek a habitusa szerint. Még ide kívánkozik belőlem, én idősebb (65) vagyok de már fiatalabb koromban sok ismerősöm, barátom halt meg közlekedési balesetben. A KRESZ azért van, hogy ne észnélküli káosz legyen az utakon nem politika és nem "tökösség" kérdése de sajnos sokan az utóbbi alapján tesznek rá. Az újságírók meg ezt népszerűsitik is, hiába gondolják, hogy ők "csak" kis emberek a felelősségük nagy. A másik meg a Rendőrség, amíg ők sem tartják be a szabályokat másokkal sem fogják, tisztelet a kivételeknek.
@strobi0001 Жыл бұрын
@@sandorvarga9511 A szabálykövetés és biztonságos közlekedés két teljesen eltérő dolog. Én inkább ülnék olyan mellett, aki esetleg nem lassít nullára a stop táblánál de tisztában van a kötelezettséggel, mint aki kizárólag 99-el előz a belső sávban a 100-as korlátozásnál. Ezt ön teljesen hidegen hagyja, szóval sosem fogunk egyetérteni.
@progszem Жыл бұрын
Jelenleg is van olyan, hogy kezdő jogosítvány. Talán abba lenne a legkisebb adminisztrációs plusz teher beemelni a teljesítménykorlátozást. Friss a jogsid? Nem húzhatsz futót, (nem szállíthatsz motoron utast), nem vezethetsz X teljesítménynél erősebb autót.
@gyilokjaro Жыл бұрын
Kedves Karotta! Előszöris elkerülve a szokásos autos vs. motoros vs. bringás vs. gyalogos adok-kapokot jöjjön egy kinyilatkoztatás tőlem: Ugyanaz a 10 000 000 magyar ül autóba, sétál, bringázik, motorozik. Ebből következően a seggfejek száma állandó. Tessék már mindenkinek kicsit magába nézni és javítani a hozzáálláson. Ha minden nap csak egy kicsivel leszünk figyelmesebbek, jobbak a tegnapi önmagunknál, akkor garantálom, hogy egy év múlva már mérhetően javulni fog a közlekedési morál. Nehéz nem indulatokkal beszélni. Az esetből a "Race"- rendszámos és hasonszőrű sofőröket szimplán le kéne lőni a helyszínen, mint egy kutyát. Császár Száguldó Előd bedrogozott rendőrgázolása se ért volna kevesebbet nálam. (Ennyit a higgadt, mérvadó fogalmazásról) Az össznépi közlekedési morál emelése lenne a fontos, mint fentebb írtam. A sávos jogsi számomra nem szívügy. Az viszont már igen, hogy a gombamód szaporodó traffipaxok felesleges stresszfaktorrá válnak azok életében is, akik lehet nem notórius gyorshajtók, de előfordul, hogy egy lassabb jármű megelőzésénél bizony összeszedik az optimális sebességkülönbséget... aztán jön a para, hogy "jajj ezt most ki látta?", vagy a lassúskodó sofőrök, akik már esetleg kaptak csekket, ott is 70-el mennek ahol 110-el is lehetne... Ezzel feltartják a forgalmat aminek előbb-utóbb előzés lesz a következménye ami meg balesetveszély stb stb... Szóval a traffipaxokat sem tartom jónak. Véleményem szerint most azt várod el tőlünk, hogy találjuk fel neked a spanyolviaszt, amit TÖRVÉNYNEK hívnak. A Törvény akkor ér valamit, ha azt JOGKÖVETŐ magatartással a lakosság be is tartja. Na most én csak egyet kérek módosításnak: A jelen joggyakorlattal ellentétben a jogosítvány megszerzésekor mindenki írjon alá egy felelősség-nyilatkozatot, hogy tudomásul vesszük, az emberi élet kioltására alkalmas az eszköz amit irányítunk, ennek a felelősségnek tudatában ülünk autóba. Így ha gyorshajtunk, ittasan vezetünk, bántunk/ megölünk vele valakit, akkor ezt a felelősségünk teljes tudatában tesszük. Ezek után a törvények vasszigorát várom el, hogy egy ittasan gázoló ne egy felfüggesztett ejnye-bejnyével ússza meg. A Törvények szigora, a büntetés súlyának hiánya talán az egyik fő oka annak, hogy akinek van pénze a bírságra az csak legyint, ha esetleg véletlenül elüt valakit. +1 A rendőrökhöz való viszony rendezése elsődleges lenne, mert sajnos a több éves akkurátus démonizálás miatt a rendőrökre ellenségként tekint a lakosság, kiemelten a közlekedő fele. Jó lenne, ha nem azzal kéne foglalkozniuk a munkájuk jó részében, hogy az embereket vámolják trafipaxal. +2 Jó lenne, ha rendőrök az ilyen díszpintyeket szűrnék, illetve ha látnak egy bal első világításhibás kocsit, akkor azt igenis vegyék ki a forgalomból, legalább hívják fel a figyelmét, hogy amúgy egy tök szabályos motorosnak látszik a sötétben... ahogy a 0-24 ködlámpásokat is... szóval el kéne tolni a fókuszt egy másik irányba, hogy azt érezzük azon csattan az ostor, akik megküzdenek érte. Sok mindent lehetne még mondani, de így is hosszúra sikerült az írásom! Végül: Köszönöm a műsort! A TC híradó, számomra -mint funkcionalista kisautósnak és hobbi-elmebeteg kerékpárosnak - kellemes szórakozás, informatív, de főleg azért, mert nem csak a nyáladzás meg a fröcsögés megy a minélnagyobb lóerőkre. Közlekedésre/használatra tervezett, okos kisautókban bővelkedő és balesetmentes autózás kívánok mindenkinek! ;~))) Üdv! Feri a... Bakonyból ;)
@BarnaMedve72 Жыл бұрын
Az én kérdésem az, hogy mi szükség 300km/h végsebességű, 4mp/100km/h teljesítményű autókra a közutakon, ahol a cél A-ból B-be szabályosan és biztonságosan eljutni (esetleg gazdaságosan, környezettudatosan). Tudom, hogy mindez borzasztó unalmas, de minden ami ennél több az ilyen-olyan zárt versenypályára való, ahová nem kell rendszám, és közúti jogosítvány sem. Továbbá azt is figyelembe kell venni, hogy ha mi a legrutinosabb leg felkészültebb sofőrök vagyunk (ami nyilván nem igaz) akkor is van a közúti közlekedésben 1000 tényező (mazsola) akik kiszámíthatatlanul viselkednek. Persze ez kereskedelmi szempontból elfogadhatatlan, de azt gondolom, hogy számtalan módja van a férfiasság fitogtatásának, ahol nem veszélyeztetünk más, ártatlan embereket.
@KornelStraub Жыл бұрын
Sziasztok! Többedszer fordul elő, hogy Ricsi valami fontosat kivág, ami már az érthetőséget is rontja/megváltoztatja. Nekem hiányoznak a régi, hosszú lére eresztett Karottai körmondatok, hosszas fejtegetések, mert érdekesek voltak, és ezek adták a TC Híradó egyedi hangulatát. A mostani nekem kicsit túl steril, lecsupaszított. Emlékszem, volt félóránál is hosszabb epizód, és minden másodpercét boldogan néztem. Nem kell mindig beleférni 20 percbe! Légyszi, legyen kevésbé szigorú az az olló! Előre is köszi, Kornél
@gezalorik4436 Жыл бұрын
A sávos jogsi kérdésre.. Nem szeretnék népszerűtlenné válni ezzel a kommenttel a videó alatt, de ha nagyon racionálisan nézzük.. tulajdonképpen mi szükség is van 613 LE-re közúton? Ami ügye 690 lett végülis? Nyilván kivitelezhetetlen, de plafon kellene, a sávos jogosítvány nem oldd meg semmit, mert tulajdonképpen hogyan is képezzük ki a 600LE autó vezetőjét? Ha 50-nel gurigázhat vele a vizsgáján semmit nem ér, ha 1:32 alatt kell teljesíteni a Hungaroringet, és ez sikerül, kontraproduktív lesz. Akkor már inkább életkor, és vezetési rutin limit ( 30-35 év +, 5-7 év jogosítvány, ha 200LE felett akarsz). Az egy megkötés lenne, a sávos jogsi semmire sem lenne jó.
@Swindx Жыл бұрын
Kedves Karotta! A kérdésedre vélaszolva: Támogatnám a teljesítmény sávos jogosítványt, különösen a villanyautók elterjedésével, mivel úgy érzem, hogy sokkal könnyebb óriási teljesítményű autóhoz jutni (árak), ha villanymotoros mint belső égésűvel szerelthez. Motorosoknak is van sávos jogsi, logikus lenne négy kerékhez is. A több sebességmérő és drákói szigorúsághoz: Rendőr kellene több az utakra de jól láthatóan, mivel az azonnali "lebukás" jobban eltántorítaná a gyorshajtókat. Enélkül nem sokat ér szerintem a csak automata kamerák sűrítése mert nem "azonnali" a retorzió. Általánosságban pedig az a véleményem, hogy a szigorú szabályok csak a jogtisztelő embereket "szívatják" tovább, a bűnözök ugyanúgy tesznek az egészre. És igen, ugyanez a véleményem, fegyvertartási vitában is. Nem tarthatsz magad védelmére fegyvert, de a bűnözönél lesz, aztán állsz mint egy birka, és szerencsétlen esetben megesz a farkas.
@attilakonfar3209 Жыл бұрын
Mélyen Tisztelt Karotta, Ricsi (és mindenki kinek nem tudom nevét, de köszönhetjük eme csodás műsort csak így tovább) . A teljesítmény sávos jogosítványt én teljesen elborult ötletnek vélem. Nekem egy 130 lóerős omegám, és egy 75 lovas A2-esem van. Mindkettő alkalmas arra, hogy az árpád hídon 150-re gyorsuljon, és kellően felelőtlen sofőr esetén ezeket az eszközöket is simán lehet fegyverként használni. Cserébe hiszem azt, hogy egy 456 lóerős Teslával (egészségünkre) is lehet kulturáltan közlekedni. Én személy szerint a gyorshajtás "engedélyezésében" látom közlekedési kulturálatlanságunk okát. Jelenleg bár szigorítottak rajta, a hol működő-nem működő védák 50-es táblánál 64-ig nem pályán 149-ig küldenk csekket. Ennek megfelelően a Petőfi hídon 70-el haladva még simán letolnak. Sőt amit nem értettem de aztán megtudtam, hogy a büntető pontok nem hogy csak elévülnek, hanem valami "fizetős tanfolyammal" levonhatók (bár ez lehet csak város legenda), illetve a védás gyorshajtás esetén ezek kiosztásra sem kerülnek. Tehát akinek egy ilyen verdára van pénze, az a néhány csekk ami neki nem is tétel nem jelent elrettentő erőt. Én személy szerint nem tudom hogy mit kell ahhoz tenni, hogy gyorshajtásért elmeszeljenek, mert ezt eddig csak külföldön sikerült összehozni. Ennek megfelelően: Az utakon 2 féle szélsőséggel lehet találkozni. A "szabálykövető mazsolákkal" akik a szabályokat betartva közlekednek, (vezetési képességük/pénztárcájuk védelme okán) , illetve "az én időm sokkal fontosabb mint bárki másé, meg amúgy sem büntetnek úgyhogy megyek" jellegű schumacherekkel. Ezek között meg egy olyan 15-30km/h különbség folyamatosan van, aminek következtében egy hatalmas feszültség ébred a volán mögött ülőkben. A feszültség levezetésének pedig úgy tűnik a büntető fékezés az egyetlen kézen fekvő módja. Hogy mi a megoldás? Nekem a svájci rendszer tetszik. Magas büntetés jövedelem/autó bekerülési ár arányában, alacsony jövedelemű 1,3-as Suzukis futároknak esetleg a díj mérsékelése. Ezzel együtt a toleranciszintek jelentős csökkentése. (autópályán mondjuk 150 helyett már 135) és a hibapontok kiosztása. Ha elveszik a jogsit, az lehet fáj (bár erre is láttunk ellen példát). Mennyire életszerű? Nem tudom. Mennyire fájna? Az elején nagyon. (Nekem is) Cserébe szerintem a közlekedés résztvevői gyorsan megtanulnák, hogy mi merre mettől meddig, és ha 5 perccel korábban indul, sebességet betartva is oda lehet érni időben. Tisztelettel Attila
@yckcy Жыл бұрын
a baj az, hogy az esetek többségében a jogosítvánnyal NEM rendelkező huszárok azok, akik a nagyobb baleseteket okozzák, mondjuk gyorshajtással párosítva... van abból is elég anyag a youtube-n...
@GergelyPal. Жыл бұрын
1. Legyen teljesítmény sávos és/vagy szigorított vizsgához kötve a B jogosítvány is, mint a motoroknál. 2. a bírságokat jövedelem alapján arányosan szablyák meg. 3. bilibe lóg a kezem, az újgazdag meg "réggazdag" réteg diktál mindenhol a világon, nekik semmi sem akadály. Mindent megoldanak hogy azt csináljanak amit akarnak, főleg a NER-ben. Megveszik a legerősebb autót, kifizetik a legmagasabb bírságot és a legjobb ügyvédet is.
@frigyes999 Жыл бұрын
Szia Karotta! Erre a gyorsulásos problámára látok egy olyan megoldást, hogy mi lenne akkor, ha 7végenként megnyitnák mondjuk a Hungaroringet. Lezárt pálya, stb.... Fiatalkoromban voltam iyen rendezvényen. Nem lenne új a dolog. Vagy lezárni egy szakaszt. De melyiket. Vagy!!! Építeni egy ,,illegális gyorsulópályát" ahol megfelelő öszeg és fedezet ellenében bárki legálisan szarrá törhetné magát. A fedezet meg a pályában és esetleg másoknak okozott kárra menne. Nem lenne vétlen közlekedő. Mert minden tárgyat arra használunk amire való. Egy ekével földet lehet müvelni, egy késsel vágni, egy lőfegyverrel lőni, egy gyors autóval meg gyorsan menni. A keret ami meghatározza, hogy egy eszköz jó, vagy nem. Vagyis inkább az ember maga. A keretek között. Szóval mindent egybevetve. Lehetőséget a gyorshajtásra! Biztonságis körülmények között.
@peterjaki-toth5821 Жыл бұрын
Az nem működne, mert ezek a majmok ott szeretnek jampizni ahol látják őket! A jet-skis is a strandnál szeret csapatni ahol sok a néző!
@i.rumcajsz8543 Жыл бұрын
Emberünk egy AMG mercit terelgetett RACE-001 rendszámmal. Van olyan ember ezen a planétán, aki szerint az ilyen nem a gátlástalanul száguldozó bébirépa archetípusa?
@Abinsur21 Жыл бұрын
Legyen teljesítmény alapú a bírsàg.
@MrSkillby Жыл бұрын
Pont uugy tudsz 130-al menni lakott területen 100le-vel mint 500-al 😂
@munkacsijanos8747 Жыл бұрын
Ha minden autóban lenne GPS nyomon lehetne követni hogy ki hol mennyivel közlekedik.
@korneltamas608 Жыл бұрын
szerintem a kézenfekvő megoldás a jelenlegi sebességmérők mellett továbbiak telepítése, összevonva egy informatikai fejlesztéssel, ami az összes eddigi kamerát is felhasználja, hogy átlagsebességet tudjon mondani két pont (két kamera között). Áltsulis fizika elég hozzá (v=s/t), informatikai szinten pedig (ha nem állami közbeszerzéses mutyi lenne az összes ilyen) szintén egy csapatnyi ügyesebb végzős mérnökinformatikus egyetemista simán megtudná csinálni szakdokának..... Ja, a büntetési tételt minden egyes alkalommal dupláznám, mondjuk 3 hónap "próbaidővel" (aminek büntetlenül való letelte után a felére mehetne az összeg). Ja, és a bónusz megszerzett lóvét egy az egyben csak az utak felújítására lehetne költeni plakátok helyett, de túl sokat ne akarjunk :)
@MrAlienhun Жыл бұрын
Szia, én egy olcsó elektromos limiterre gondoltam, ami bekacsolna a városokon belül, max.: 70-re korlátozná a végsebességet. Öreg gépjárműveknél, meg valamit manuálisan kötelező lenne bekacsolni, ami csökkenti a gázpedál tövig nyomását. Nem tudom, de jó lenne valamit tenni.... Amúgy, motorozok, bringázok (országúti, mtb.), autózok, csincsillázok, kutyázok, csajozok, nem cicázok csak ha borotvált .)
@bankimajki Жыл бұрын
A teljesítménysávos jogsi megkérdőjelezhető, de egy felső határt (pl. max. 100-150LE) között érdemes lenne megadni az első 2-5 évig. A sok sebességlimiter tábla, trafik, védák...stb mind csak porhintés. Hiszen erősen autó és emberfügő. Ha olyan szabályokat alkotunk hogy a nulla reflexxel rendelkező, telefont vezetés közben nyomkorászó...stb sorolhatánk még, emberek is be tudják tartani, akkor annyira túlszabályozzuk a rendszert, hogy megöljük a közlekedést, ami sok-sok idegbeteg embert eredményez, teljesen jogosan. Nekem régóta van egy ötletem, ami elég jól megszűrné a vezetési figyelmetlenkedőket. (Menet közben a forgalomban kellene figyelmet és reflexet ellenőrizni, teljesen szúrópróbaszerűen.) Ennek kivitelezésére sokféle módszert ki lehetne találni.
@sandorsipos2452 Жыл бұрын
Budapesten 10-15 civil trafis rendörautó napi 24 órában kellene hogy az utakat járja első körben. Amig nincsen így addig a lebukás veszélye kicsi. Az ilyenek napi 5- 6 30.000-es büntetés után csak elgondolkodnának ( vagy nem de előbb utóbb a pénz elfogy)
@zoltantoth1977 Жыл бұрын
Szted mennyire érdekli az ilyen embereket a trafipax?
@PACSIman Жыл бұрын
1:15 ? Most akkor mennyi a gyorsulása az R-nek?😅 2,95 de 2 alatt?
@mrdrada3177 Жыл бұрын
Új autoknál Gps alapú sebességkorlatozás lakott területen belül. Aztán 15 év múlva (vagy inkább 20 ha így haladunk előre) amikorra az átlag magyar megveszi majd tök jó lesz. 😊
@peterkekmokus1410 Жыл бұрын
így van:)
@alfredpiszok5237 Жыл бұрын
Japánban mintha már régebb óta működne ez a rendszer. Erősebb autók teljes képességeit csak versenypályára való felhatjtáskor engedélyezi az elektronika.
@telelaci2 Жыл бұрын
@@alfredpiszok5237 Nem érted mi volt a lényege Drada úr mondanivalójának. Manapság már képesek erre az autók, de a magyar autók átlagéletkora több mint 15 év, hát ennyi időre lesz szükség, hogy utolérjük magunkat és kivitelezhetőek legyenek ezek a komputeres huncutságok és le legyél korlátozva az úton.
@istvanszakal9813 Жыл бұрын
Amikor meg hirtelen egy gázadással tudnál meg menekülni egy balesettől pont átmegy rajtad a nyerges. Ez szerintem nem annyira jó. Itt a legnagyobb baj azzal van hogy a 4-500 le addig nem okoz bajt amíg bevan kapcsolva minden elektronika. Kikapcsolják mert akkor jobb lesz hang, tovább engedi pörögni, és magára van utalva az emberünk. Aki persze nem tudja mikor mi fog történni, ekkora LE MELLET!
@simsonstar73 Жыл бұрын
Egy pszihológiához kötnèm a jogsi szerzèst! Kettő kötelezően vezetèstecnikai trèninget csináltatnèk ès ha harmadjára is elbukik nem kapna jogsit.
Жыл бұрын
A teljesítménysávos jogsihoz kapcsolódva csak egy kérdésem lenne: vajon készült-e valamilyen tanulmány, hogy a motoroknál ez a típusú jogosítvány rendszer bevált-e, azaz csökkent-e az 1000 köbcentis motoros halottak száma? Egyébként meg mindenhol a világon úgy érték el azt hogy az emberek normálisan közlekedjenek, hogy igenis szénné büntették a gyorshajtókat. Egyszerűen nincs lehetősége gyorsan menni, mert egy falusi birkalegelőn is bármikor bemérhetik és fájdalmas összegbe kerül a büntetés.
@patesz62 Жыл бұрын
Szia Karotta szerény véleményem szerint tart már ott a technika,hogy a gépkocsik automatikusan tudnák szabályozni a teljesítmény a körülményekhez pl lakot terület közút autópálya versenypálya és több kategóriával is egyet értek ha feljebb szeretne valaki lépni akkor arra a kategóriára kellene vizsgáznia. Tisztelettel Pataki Ferenc
@gáborherold Жыл бұрын
Szia, sztem programozni kell a gépeket, mely a GPS pozíció alapján sebességkorlátot állít be, felismervén a lakott területet. A korlát lehet kb nem unortodox 70 kmh, amit a rendőr 50 felett büntethet, de mégis beérsz a munkába, viszont száguldozásra nincs esélyed
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Ugyanez volt a tippem nekem is - csak az autógyártóknak nem kedvez, mert egyenes út, hog 10-ből 3 gyártó maradhasson meg a piacon.
@tiborlukacsi6780 Жыл бұрын
Sajnos a mai lóerőverseny amit az autógyártók kontroll nélkül rászabadítanak a vásárlókra, megkövetelné a teljesítményalapú jogosítványt...értem hogy 1000lóerő de minek, biztos hogy a környezet és a föld megmentése a cél?
@healeristvan Жыл бұрын
Az átlag sebesség mérést nem tartom rossz ötletnek, viszont azt igen hogy már 51 nél csattanjon a kamera. Ha okosan és szigorúan allítják össze a büntetéseket az jó lehet. Pl.: belterület 100+ = böri. Vagy 4es en 160 szintén. A másik megoldás lehetne ha nem lenne ekkora teljesítménye az autóknak. Minek? Hol lehet kihaszmálni törvényesen? Az Autoban-on vagy verseny pályán. A legjobb megoldás az ember kivonása lenne a forgalomból. Mert sosem a fegyver öl.
@sandorfarkas3648 Жыл бұрын
Jómagam abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy Budapesten a Váci-Dózsa-Károly Róber utak háromszögében lakom. Éjjel nem lehet aludni a folyamatos motorüvöltős, gumicsikorgatós versenyzőktől. M. Richárd nevezetes Dózsa úti gázolását élőben néztem végig az erkélyemről, majd hívtam ki a mentőket, tűzoltókat. Ezek nem "szívócső bűnözők", hanem emberek ezreinek nyugalmát zavaró, mások életét veszélyeztető, brét méregető felelőtlen barmok. 4 megoldást látok együttesen. 1.: Akit versenyzésen, kirívó mértékű gyorshajtáson kapnak, el kell kobozni az autóját, a büntetőjogi felelősségrevonáson túl. 2.: A köztudottam autóversenyzős városi szakaszokon éjjel fokozott rendőri jelenlét (gyorsan megvalósítható). 3.: Tényleges- és átlagsebesség mérés, jó sok telepített eszközzel (lassabban megvalósítható). 4.: A motorkerékpárokhoz hasonló, teljesítmény-sávos jogosítvány. Csak itt akkor lehet egy szinttel feljebb lépni, ha van az ember mögött X ezer balesetmentesen (általa okozott nyilván) levezetett km. (ez még lassabban megvalósítható talán)
@balbertimi Жыл бұрын
Köszönjük!
@ninokarotta Жыл бұрын
Köszi!
@szabolcszsupos5818 Жыл бұрын
A sávosítást jó ötletnek tartom abban a formában, mint a biztosítási bonus malus. Lehet feljebb léni, viszont gyorshajtásnál vissza is lehet esni
@tiborerdelyi3504 Жыл бұрын
Sima UHD kamerákkal kell lefedni a fő utcákat a városokban és a főutakat. Algoritmussal ki kell szűrni a gyanús alanyokat és az objektiv felelősség elvén büntetéssel kall honorálni öket. Ezeken keresztül az átlag sebesség is kiszámítható.
@Nevia555 Жыл бұрын
1. Tömeg és tömeg/teljesítmény alapú érezhetően nagy lépcsős adósávozás a nehéz SUV-okra és a feleslegesen erős villanyautókra/prémium/sportkocsikra. Ezek ugyebár nagyobb gumikat, fékeket koptatnak felesleges plusz tonnák cipelésekor és az utakat is jobban terhelik. 2. Kezdő jogsisnak max 100-120 ló az első 5 évben (tudományosan sacc/kb), kb. 200 ló felett mehetne a tömeget és a kategóriát figyelembe véve (sportos személygép) a PÁV vagy valami hasonló, ami plusz reakcióteszttel, vezetéstréninggel és akár pszichoteszttel lenne összekötve. 3. Nem a kamerák és a spicli autósok fogják megoldani a halálos baleseteket, a traffipaxok meg pláne. Az autósok moráljára kellene emberileg fókuszálni. Fiatalok KRESZ oktatása tanpályákon (ha már ők is az utcára lépnek nem árt, ha tudják mi az a fékút jogsi nélkül). Az egyre növekvő társadalmi feszültségek pedig meghozták hozzánk is a road rage jelenségét, amit semmilyen karhatalom nem fog megfékezni. A baj már a stresszes fejekben van, ezek már csak a tünetek, a probléma gyökerével kellene foglalkozni.
@gibellinitv8939 Жыл бұрын
Én a jogosítványt is pszichológiai alkalmassághoz kötném. Nem értem a mai napig hogy hogyan lehetséges az hogy a közlekedésben rengeteg olyan résztvevő van akikről távolról meg lehet mondani hogy az utakon ön és közveszélyesek. Az autó bőven kimeríti az élet kioltására alkalmas jelzőt a fegyverhez ez kötelező dolog akkor szerintem itt is elvárható lenne. Főleg amilyen a közlekedési morál nálunk.
@redlee999 Жыл бұрын
A sávos jogosítvány szerintem csak késlelteti a katasztrófát. A probléma, hogy a büntetés nem elég nagy a potenciális okozott kárhoz kepest. Viszont a komoly gyorshajtást lehetne büntetni az autó elkobzásával (mint egyes országokban) és, ha nem is bezúzni őket, de árverésre bocsájtani, a befolyt összeg pedig menne a költségvetésbe. Ehhez persze kell a trafipax rendszer bővítése is, de 1-2 autóárverés hamar visszahozná az árát.
@kockagolyo Жыл бұрын
Szerintem a költségvetésnek egy-két ilyen autó ára annyi, mint jómunkásembernek egy doboz/karton cigi. Nem attól fog megváltozni a világ. Szerintem nem ördögtől való az a bezúzás, bármennyire is fáj a látványa mindenkinek. Van ami mégjobban tud fájni. A biciklis hozzátartozóit tudnának erről beszélni.
@petergaspar5212 Жыл бұрын
Én támogatom a sávos rendszert. De hozzá venném még a vagyoni helyzet alapján történő bírság kiszabást. Valamint én bizonyos teljesítmény felett (mondjuk 300 le) versenyzői liszenszhez kötnék az autó birtoklása és vezetést.
@gaborszabo2661 Жыл бұрын
Szia Karotta! Épp ma láttam Szeged határában, ahogy a tejfeles szájú gyermek kiszáll apuci mellől az 5.0 -s Mustangból, majd helyet cserélnek. Elgondolkodtam, mennyire tudhat vezetni a srác, és mit csinál majd hétvégén, mikor elkapja egy estére a gépet? Mi biztos, hogy az autónál van egy szabályozás, ely szerint a kezdő sofőr 2 évig nem húzhat utánfutót. Persz fura, hogy 2 év elteltével szabadon megteheti anélkül, hogy egy sort is olvasott volna róla. Én 3 motor vizsgát tettem le anno (A1, Ak, A), felnőtt fejjel jártam végig a Simson utáni lépcsőfokokat, és bizony hálás vagyok érte, hogy 20 évesen nem ülhettem egy 100 lóerős gépre. Valahol meg kellene húzni sávosan a határt, kezdésnek akár a motor mintájára. Persze az sem ártana, ha az óraadó gépjármű oktatók tanítanának is, nem csak eltelne az idő a tanulóval... de ez meg már egy másik problémakör.
@MaXX1128 Жыл бұрын
Amíg nem vagyoni/kereset alapján osztogatják a büntetéseket, addig hasztalan. Van akinek 300 ezerért megéri, legfeljebb aznap nem ott ebédel ahol szokott.
@laszlototh903 Жыл бұрын
Én biztosan több ellenőrzést szorgalmaznék és sok helyre nyugottan bevezetném az átlagsebesség mérést. Plusz itt is bevezetném a 3 csapás törvényét (kicsit átalakítva), azaz 2 nagyobb mértékű kihágás után 5 évre elvenném a jogsit, 5 év után is csak újbóli teljes tanfolyammal és vizsgával adnám vissza. Amennyiben a delikvens újra elkövet 1 nagyobb mértékű kihágást, akkor élete végéig már csak lovat vagy ökröt vezethetne, de autót nem!
@krsjakgyorgy3065 Жыл бұрын
Sebességhatárok M4 Szolnok elkerülő szakasztól Karcagig haladva gps szerinti minden tábla által jelölt sebességet betartva (110,90,70,60,40,30) mindenki seggembe jött, előzött mikor úgy itélte a mögöttem lévő hogy ő akkor is kielőz... Úgy lehet érezni tolnak. Veszélyes ez a közlekedés így. Mindenki gyorsabban menne mint a megengedett. Hogyan lehetne átállítani a viszkedő lábú sofőrök hozzáállását? Nem lehet csodálkozni a sok baleset miadt... Ahol munka folyik 60,40, 30 kitéve lassítani sem engednek. Mi lenne egy vészfékezésnél?
@AGyuri Жыл бұрын
Csak egy kérdés a teljesítmény-jogsihoz: létezik statisztika arról, hogy jobban reprezentáltak a baleset okozó járművek körében a nagyobb lóerős járművek? Ha igen, akkor számomra nem is kérdés, jó ötlet a sávos jogsi. Illetve még egy fenntartásom van: a jogsi sajnos megvehető.
@laszloteleki7225 Жыл бұрын
Szia Karotta,szerintem eleg lenne Angliabrol peldat venni,ugyanis a fonokom lanya most keszul letenni a jogsit,namarmost a fonokom kishituen megvett neki elore egy Audi TT 2.0 (velemenyem szerint nem a legnagyobb teljesitmeny,bar nem kicsi....),na es erre kiderult hogy semelyik biztositonal nem kapott volna ra biztositast ,igy kenytelen volt eladni es venni egy Mini Morrist 1.6.Itt kint meg hozzateszem ha friss jogsid van es nem toltotted be a 25. eleteved nagyon sok a biztositas ,akar eves szinten tobb ezer font is lehet.
@benceujvari960 Жыл бұрын
A teljesítménysávozás nem megoldás az eltérő hajtásláncok miatt. 500le-s limittel nem vehetek model y-t, de Amg 45s-t igen. 🤷♂️
@ferencgaal_mv Жыл бұрын
Szia Karotta, Én személy szerint támogatom az autó teljesítményéhez kötött jogosítvány kategóriák bevezetését. Senkinek se a pénzügyi helyzete határozza meg, hogy milyen autót vezethet friss jogosítvánnyal, hanem a tapasztalat és a szellemi érettség.
@RóbertDernei Жыл бұрын
Szia Karotta, állítólag Budapesten is van egy-két helyen, de Nyugat-európában van egy számomra nagyon tetsző módszer: a gyorshajtás-veszélyes útszakaszokon gyorshajtás esetén a következő lámpa pirosra vált és megváratja a kocsikat egy időre. Ez hatásos, mert semmi értelme úgy sietni, hogy aztán várnod kelljen 1 percet fölöslegesen. Szerintem lenne értelme bevezetni pár helyen.
@lazargabor1839 Жыл бұрын
Ha a meglévő szabályokat betartatnák, már sokkal előrébb lennénk. Pl.: A Kopasz mesélte, hogy az index egyszeri elmulasztása miatt is megvágták a német rendőrök az autópályán. Nálunk teljesen kezd kikopni az indexelés. És persze minden egyéb szabály betartása, aminek nincsen következménye.
@NP12 Жыл бұрын
A sávos jogsi szerintem nem oldana meg semmit(kissebb autóval is lehet gyorsan menni), inkább azt mondnám, hogy a bizonyos fokú sebbességtúllépésért vagy egyéb minősétett szabálysértésért vegyék el magát az autót és persze a jogsit is! Ennek lenne a legnagyobb visszatartó ereje szerintem!
@subscriptions3179 Жыл бұрын
Az a 48 trafi a nagykörúton kívül mire elég? Mindenkinek van már waze-e, ahogy elhagyja a kamerát azonnal ugyanúgy gyorsabban megy a megengedettnél.
@scsi56 Жыл бұрын
Nekem az a félelmem, hogy a baleseti statisztikák tovább fognak romlani. Ahogy én látom az új elektromos autók sokkal jobban gyorsulnak mint a belsőégésű motorral szereltek, pedig általában nehezebbek is. A probléma ott kezdődik hogy ezek is 4 keréken kapcsolódnak az úthoz aminek a minősége szerte az országban elég ramaty állapotban van. Mindig lesz olyan sofőr aki rosszul méri fel a helyzetet, vagy túlértékeli a technikát vagy egyszerűen csak hülye és a városban szálguldozik. Ha egy nehezebb és gyorsabb jármű felett veszti el az uralmat a sofőr akkor azt mi fogja megállítani, mert ahogy látjuk a mostani szalagkorlát biztos nem elvégre nem is arra van tervezve.
@attilatoth1077 Жыл бұрын
Nem feltétlen a sebességmérő kamera a megoldás. Ahogy ma reggel hallottam a Retró Rádióban ,az (x) lóerő feletti járművekre külön kategóriás jogosítás kellene. Mert ügye az elektromos autók is egyre erősebbek. A motoroknál ez remekül megoldott. De erre egy jól átgondolt megoldás kellene.
@supla9127 Жыл бұрын
Én a büntetést igazítanám az elkövető vagyoni helyzetéhez. Hogy ezt milyen módon lehetne megoldani sajnos nem tudom. De az biztos hogy egy benézett szabályért nekem nagyon fájna egy kb 100e-res bírság és komolyan veszélyeztetné a családom megélhetését, de akinek autóra van kb 50 millája azt meg sem hatná.
@zoltanbarta5536 Жыл бұрын
Szia Karotta. Angliában a biztosítási díjakkal korlátozzák az embereket. 49 éves vagyok és egy SLC 250 -em van. A biztosítás kb 450 £/év. Ha a 21 éves fiamat is hozzá adom a sofőrök listájához, akkor ez az összeg 7000£ tal lesz magasabb. És ez nem szuper autó. Egy komoly sportkocsinál ez az összeg eszméletlen magas lehet. Szóval csak az vezet fiatalon sportkocsit, aki kő gazdag. Ha megállít a rendőr és nincs érvényes biztosításod, akkor bukod az autót, plusz a bűnti, jogsi, meg a pontok.
@peterkovacs406 Жыл бұрын
Én a drónokról történő megfigyelésekben hinnék. Messziről, nagyon pontos 4K felvételek születhetnek, egyértelmű bizonyítékokkal a szabálysértéskre. Konzekvensen, szigorú büntetésekkel támogatva. Jó ötlet a jövedelemtől függő pénzbüntetés is, és az ideiglenes jogsi bevonás súlyos vétségeknél.