Това видео ще ти отвори очите - Гледай!

  Рет қаралды 9,984

Stan Sabev

Stan Sabev

Күн бұрын

Пікірлер: 70
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Забелязвал ли си това за което говоря във видеото? Какъв е твоя опит, кое и как работи най-добре за теб?
@Berk.Powerlifting
@Berk.Powerlifting 4 күн бұрын
За форсираните повторения е нужен доста добър партньор. Точно това е и техен недостатък, защото не всеки ще има такъв. Аз за 27 години не съм имал толкова добър, че да знае, кога, колко, как, да балансира тежест, когато се налага и т.н.
@hristiqndanchev5085
@hristiqndanchev5085 Күн бұрын
Прекрасно видео, но струва ми се, че се изпуска един важен тренировъчен компонент, а именно времето за почивка. Моите тренировки ги структурирам около четири компонента - 1. Тежест, 2. Серии, 3. Повторения, 4. Време за почивка между повторенията. Не зная защо, но струва ми много хора подценяват именно четвъртия компонент, който, струва ми се, е ключов. Как може да засечеш "максималното си натоварване", ако то не е за единица време? С други думи, как може да кажеш, че прогресираш, ако не знаеш колко дълго си почивал между повторенията? Преди много време беше качил видео, в което правеше набирания и кофички през една минута - правиш N брой набирания, почиваш една минута, след което N брой кофички, пак една минута почивка и така. Тогава откраднах тази идея и в продължение на година и половина почивам по една минута между сериите и 2 до 3 минути между упражненията, като това ми беше отправната точка относно колко серии, повторения и тежести мога да понесе моето тяло за единица време. Прицелих се в 4 серии по 10 повторения, с почивка от 1 минута между сериите. И така - да вземем предвид набиранията (като базово упражнение). Започнах с 8 повторения за 4 серии (времето го уточнихме). На втората седмица вече се забелязва, че става по-изчистено движението. На третата седмица се опитвам при последната серия да направя не 8, а 9 повторения. Успявам. Продължавам така - 3 по 8 и една с 9 повторения. На четвъртата седмица вече качвам 2 по 8 и 2 по 9. И така докато стигнете 4 по 9, след което продължавате. Схваща се логиката. Важно е да засичаш времето, тъй като тренировката представлява натоварване на мускула за единица време. Иначе можеш цял ден да си в залата и да правиш по 40 серии на упражнение, но пак да не се натовариш достатъчно. Относно кога наближава т.нар. фалит - когато развалиш изпълнението на упражнението. Започнеш ли да развалиш формата, значи имаш още 2-3 повторения максимум като запас. Поне това съм забелязал при себе си. Извинявам се за дългия коментар, но досега не си бях позволявал да коментирам. Поздрави и успех - гледаме те!
@Berk.Powerlifting
@Berk.Powerlifting Күн бұрын
@@hristiqndanchev5085 "максималното си натоварване", ако то не е за единица време. - Може, защото хората практикуват много неща. Ако за определен период е прибегнал до форсирани повторения, за друг може да е прибегнал до дроп серия, до работи посредством пирамидален метод, да кара на 5х5, които са по изтощителни от пирамидален. Не пречи изобщо да се вкарват и периодично дроп серии, да се опита с почивка-пауза, да се прибегне до повишаване на работната тежест /примерно сгъване за бицепси/ посредством читинг, който ще има за цел не да го улесни, а ще прибегне до напраата на две три повторения с него в края. Може да се стигне и до това инстинктивно или не, да приложи частични повторения в края... Реално всеки трениращ има свобода да търси всячески неща, които промени да са относими с прогресивното натоварване. Дали ще е обем, смяна на темпо, повторения, тежест, комбинации, захват и прочие неща, са неща, които по мое лично мнение е невъзможно да следим изцяло. Ще остане да си записвам всичко живо, но дори и да го направя, аз пак ще има неща, които няма как да знам. Като за пример не мога да знам какви точно ми бяха волевите качества днес, за преодоляването на последните повторения. А днес примерно като правих клек с щанга, дали достигнах отказ? Ами няма как да знам, защото при една голяма тежест идва и чувството за самосъхранение /страх от затискане/. Има хора, които казват има машини за тая работа. Това не изключва страха от затискане, нито въпросителната в главата дали ще стане нещо. Остави, че има и хора, които биха си ангажирали главата с това, че еди кой си ги гледа встрани и да не се изложи като се затисне. Детайли много в тренировката за всеки различни. Факт е, че прогресът може да е във всичко. Когато човек достигне плато, то той ще разбере, защото нищо няма да се променя месеци на ред и същото ще дойде от липсата на прогресивно натоварване. За което е ясно, че не се свежда само до повишаването на тежестта. Ако написаното от мен ти пречи, се извинявам! Написал съм същото като моя гледна точка и разбиране на написаното от теб. Същото не претендира за достоверност или правота от моя страна.
@abnormalofficial8602
@abnormalofficial8602 4 күн бұрын
Чакам те на тренировка!!!
@georgipopov2430
@georgipopov2430 2 күн бұрын
Страхотни кадри и много добре структурирана информация. Успех!
@savage7901
@savage7901 3 күн бұрын
Браво Стан ,поредният супер стойностен клип и може би пропуска в тренировките на голяма част от ентусиастите и това ,което ги дели от резултатите.
@vasilyordanov16
@vasilyordanov16 4 күн бұрын
Благодаря за видеото Стан , научих нещо полезно както всеки път ❤
@КирилМиланов-м2ц
@КирилМиланов-м2ц Күн бұрын
5 години вече си правя експеримент, по 4 месеца в годината правя всеки ден гърди . Правя от 1 повторение за сила до 50 повторения, или за време примерно за 10 мин. с 80 кг. По 5 повт. През 20 секунди, или кофички с 20 кг. Стигал съм до 165 повторения. Също и плувам( в плуването съм стигал към 3000 повторения, но това не го включвам в тренировката за гърди) . Лятото наблягах на кроссфит тренировки, но по кратки. Та до отказ стигам най много два пъти в седмицата, инак не става. Не знам за хипертрофия, последно целях растеж преди около 15 години, но сега гледам само качество на мускулите не количеството и лично мое мнение, ако целиш сила и издръжливост по добре не стигай до отказ. Може да си близо, но не до края особено, ако като мен правиш всеки ден някоя мускулна група. На 41 съм 76-77 кг. в момента, химия не вземам само креатин понякога и цитрулин. Последно вземах по 15 мг. стромба през 2018 за 4 седмици и тренирах всеки ден до отказ, накрая се чувствах много зле. Не препоръчвам химия на никого, всеки просто трябва да намери кое работи за него кога може да си позволиш откат и кога не, просто трябва да си познаваш тялото.
@bezumniqbg861
@bezumniqbg861 4 күн бұрын
Прекрасно структурирано видео! Много добре изразено и стойностно ❤️🔥
@Popchev
@Popchev 4 күн бұрын
Тамън се връщам от залата след тренировка до отказ за трицепс и това видео се появява ;дд По принцип последно време бях малко по течението, не че не се натоварвах, но оставях няколко повторения в резерв, докато днес направих тренировката до отказ и това видео още повече ме вдъхнови за следващата тренировка. Поздрави!
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
🙌🏻И на мен така ми подейства докато го правех!
@dosigrigorov360
@dosigrigorov360 4 күн бұрын
Страхотно видео! Много добра идея, информация и мотивация! Тук можем да говорим само за сериозно трениращи и отдадени билдъри било то наречени и аматьори... :) Особенно за натуралките освен всичко казано за да достигнем до тези работещи серий освен, че трябва да сме много фокусирани, то трябва да имаме и едно много добро хранене и сън. Всеки трябва да опознае тялото си и да открие какво работи за него. Един компонент(сън, храна,фокус и т.н.)да ти липсва в тренировката си обречен на провал! И да ! Вложих се повече след изгледаното :)
@veselinmihailov8909
@veselinmihailov8909 4 күн бұрын
Тоя тип видеа най-много ми харесват. ❤ При мен до отказ работи винаги много добре но понякога когато има напрежение в работата това ме кара да се чувствам много изтощен в ежедневието си 😢
@vladimirstankov508
@vladimirstankov508 4 күн бұрын
Поздравления за изчерпателнота информация,която даваш в това видео.Имам 1 въпрос. Имат ли смисъл техниките за интензивност при натурално трениращи,например дроп серии,форсирани повторения,частични повторения и.т.н? Поздрави!
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Благодаря ти! Опитай първо това от видеото за 3 месеца и след това добави напреднали техники. Това си е просто как се прави. Буквално А и Б.
@MarioAnbar
@MarioAnbar 4 күн бұрын
Само до отказ
@MarioAnbar
@MarioAnbar 4 күн бұрын
Но технически с пълен обхват на движение.
@atanasprodanov3244
@atanasprodanov3244 4 күн бұрын
@@MarioAnbar🔥 ниски повторения, пълен контрол върху негативната, пълен обхват на движението, Нисък до среден обем тренировка, лек калориен излишък ,сън и търпение, но никой не вярва😂
@sports.longevity
@sports.longevity 3 күн бұрын
@@atanasprodanov3244 за всичко съм съгласен, освен за ниския брой повторения. По емпирични наблюдения - не за всички е оптимално.
@megahit5293
@megahit5293 3 күн бұрын
Следя си обема на тренорквата и гледам всяка седмица да надграждам с малко. Последните упражения които се падат изолиращи за трицепс или бицепс правя последната серия до откзаз като намялм килограмите. Краката ги тренирам 2 пъти в седмицата и не правя до отказ защото на 2 пъти ми причернява и на косъм да припадна.
@sports.longevity
@sports.longevity 4 күн бұрын
По прицип индустрията дефинира 2 типа отказ - физически и техически. Нещата са по-сложни и не опира само до това дали са до отказ сериите. Според последните научни проучвания, ефект за хипертрофия имат последните 4-5 повторения. До някъде обема (така се твърди )може да компенсира колко далече си от отказа и колко мускулни влакна успяваш да активираш. Мит е, че назобаните могат да тренират повече. Обикновено е точно обратното. Обаче в програмирането на тренировъчния режим участват и други променливи, например като честота и плътност. Обемът и интезитета са индивидуални за всеки, както и са различни за всяка мускулна група.Също така се променят с годините. Всеки трябва да се научи да се самоанализира или да немери някой, който може да го прави за него. Добре е да има заложена периодизация. А най-важна може би остава мозъчно -мускулна връзка. :) Дали да се тренира до отказ не зависи от това дали си на ААС или не. Зависи от това как се възстановяваш. Мускулите растат не докато ги тренираш, а в останалото време (евентуално). Моите емпирични наблюдения са, че трябва поне една серия да е до отказ, но трябва да се възстановяваш добре и да има преследим прогрес. Тренировките без откази обикновено са по-скучни. Всичките изследвания за бодибилдинг стил тренировки са зле направени или в много къс интервал. Всякакви обобщения, че всички трябва да тренират еди си как не носят полза. Както и копирането на тренировката на Рони Колман няма да те направи да изглеждаш като него. По-важно е да се тренира и след това да се търсят оптимални варианти. Масово се претренира или недотренира.
@sensathionbs
@sensathionbs 4 күн бұрын
Понякога се чувствам уморен след работа (работя като барман), в не много добро настроение, но си казвам, ще си дам зор и го правя. Съответно тренировката ми е доста по мъчителна от обикновено и след това си задавам въпроса дали не пре тренирах…. Как да разбера къде е разликата?
@Диянпетров-я5б
@Диянпетров-я5б 4 күн бұрын
За мен няма такова нещо като претрениране ....не знам,може и да не съм прав ,но това го казват по скоро мързеливите като оправдание Работя в същата сфера като теб И знам какво е всеки да ти пълни главата с всякаква информация като барман знам го от личен опит
@sensathionbs
@sensathionbs 4 күн бұрын
@ не всеки път успявам да се наспя и тогава се притеснявам да не се претоварвам, иначе се мотивирам от един друг човек (далеч от светата на културизма), който казва: “когато започне да боли, тогава започва истинската тренировка!)… и така понякога когато съм във форма откарвам по три часа в залата 🙂
@Диянпетров-я5б
@Диянпетров-я5б 4 күн бұрын
@@sensathionbs възстановяването е много по важно от самото натоварване ако търсиш някакъв физически прогрес. Ходим в залата да се разрушим така да се каже и после с храна и сън се възстановяваме ..... Когато имам прекалено много работа спирам тренировки за 2-3 месеца .....обаче като започна отново се възстановявам изключително бързо,дори надграждам и то без да се претоварвам Прочети по темата адаптация и деадаптация на тялото....много полезна информация ще откриеш там
@evgeniim.7842
@evgeniim.7842 4 күн бұрын
As Lichno Mislya Che Taka Ne Biva Da se Trenira Tova E Opasno Za Zdraveto!
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Аз само казвам, че това е как се стимулира мускула!:-)
@bizzy_bg
@bizzy_bg 4 күн бұрын
Оправи си thumbnail-а 😅
@Unknown-v1j8q
@Unknown-v1j8q 2 күн бұрын
Според теб всяко едно упражнение ли става да бъде правено до отказ ?
@stansabev
@stansabev 2 күн бұрын
Идеата е да се стремиш към експлозивни движения докато не можеш повече и там започнеш да забавяш. Когато си там би могъл да достигаш до отказ или да стоиш на 2-3 от него и пак ще си продуктивен.
@dimowetz
@dimowetz 4 күн бұрын
Няма да мине без хейт, сори. Но не срещу теб. На Майк Израетел и шегите му са добри (според мен), и фитнес съветите може би също (там не разбирам, ама щом си PhD си хванал Господ за шлифера и козиш по знания всички други), но всичко това с примес на много арогантност. Не ми е никак приятен.. Знам, че не му е било лесно, самия той е признавал, че носи много комплекси още от малък, респект за което, но да си хем self-aware, хем арогантен за мен е доста противоречиво. Съжалявам за отклонението. Чудесно видео, as usual.
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
На едно мнение сме за него!
@krsitiankostadinov1278
@krsitiankostadinov1278 4 күн бұрын
как по точно ще изолираш целевата мускулна група от цялата обща системна умора ?
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Чрез точната тежест!
@krsitiankostadinov1278
@krsitiankostadinov1278 4 күн бұрын
@@stansabev е то тук идва разковничето, че е трудно да се определи точната тежест за всеки.
@xydsrajlooto.8879
@xydsrajlooto.8879 3 күн бұрын
Аз едно съм установил в живота - има ли болка, има и растеж! Във всяка една област е така, включително и в умственото натоварване, а повторението е градивност и самоосъвършенстване!
@dimitarfuchedjiev8665
@dimitarfuchedjiev8665 4 күн бұрын
По-трудно ли ми беше от предходния път? Ако човек тренира пет пъти в седмицата с тежести и тренира една и съща мускулна група два пъти седмично, изчисленията показват, че в рамките на 90 седмици ще тренира тази мускулна група 180 пъти. Това означава ли, че във всички тези 180 индивидуални тренировки за конкретната мускулна група човек трябва да увеличава натоварването всеки път? В този ред на мисли, допълнителното натоварване може да е под формата на повече повторения, повече серии или повече килограми (да приемем, че изпълнението винаги е отлично). Но хайде сега да екстраполираме горното в рамките на 20 години. За пример ще посоча гърдите. 20 години х 180 тренировки за гърди = 3600 тренировки. Разбира се, почти невъзможно е човек да бъде толкова постоянен в тренировките си, но да кажем, че е на 80%. Това означава ли, че във всяка една от 2880-те тренировки за гърди ще трябва да се стремим към надграждане?
@B00MBshell
@B00MBshell 4 күн бұрын
Да!
@DenislawStoilow
@DenislawStoilow 4 күн бұрын
Според теб заслужават ли си да се правят супер сери с трицепс и бицепс
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
В един или друг момент със сигурност! Тествай. Опитай също редуващи серии, дама за бицепс и след това трицепс и пак. При ръцете, трика е да опазиш лактите. Защото участват във всичко.
@DenislawStoilow
@DenislawStoilow 4 күн бұрын
@ добре благодаря за отговора
@jivko6587
@jivko6587 4 күн бұрын
Този с кърпата на главата, беше страшен маниак! От тези, дето ще си оставят душата в залата. Чак ми стана симпатичен. 😅 Иначе, съм съгласен, че не трябва да се тренира до фалит. Аз тренирам така, че в края на серията да мога да направя, поне още 3-4 повторения. 👍
@vladimirdimitrov1836
@vladimirdimitrov1836 4 күн бұрын
От скоро практикувам тренирането до пълен отказ само в една серия, общият обем ми е 3 работни серии за група, 3 пъти седмично. Живи и здрави ще видим резултатите догодина на състезанието септември месец, там ще разбера до колко работи този подход, за сега мисля. че добре се получава.
@yordantodorov2716
@yordantodorov2716 2 күн бұрын
В края на видеото като обясняваш за седмично колко трябва на една мускулна група не разбрах защо споменаваш серии а не повторения. 20/30 серии на мускулна група на седмици ми се струва доста
@stansabev
@stansabev Күн бұрын
10/20… казах
@extremummm
@extremummm 3 күн бұрын
Не знам науката какво казва, не ме и интересува, обаче имам около 15 години стаж в залата, като последните 7-8 почти нямах прогес, а си поддържах едно ниво. Краката ми бяха много зле, 56-7 см и то при положение, че си ги тренирах редовно и си правех 10-ки със 100/110 кг на клека. Последната година и половина започнах да стигам до брутални откази и форсирани повторения след тях, bаby reps, лашкане, половинки - докато хода на упражнението ми не стане 5 см, както и дълги серии клек по 5-6 минути. Дроп серии на клека, след отказа полуклек - пак докато хода на клека ми не стане 10 см и докато не мога повече. Вечер час-два след тренировката за крака ми се получават крампи на бедрата, даже и докато спя нощем крампирам. На другия ден цялото ми тяло е пребито и се чувствам слаб. Почивам 7 дена до следващата тренировка за крака. Откакто започнах тези хардкор тренировки съм качил около 2кг, но рекомпозицията на цялото ми тяло е много добра. Бедрата ми в момента са 63 см студени т.е 6-7 см съм налял в тях, а съм качил само 2 кила маса. И между другото повторенията ми за крака са между 20-50, в стил Том Платц, с много добра техника в началото, после правя като него както казах по-горе. Горната част я тренирам в стил Майк Ментцър, с 7-8 секунди на повторение, с акцент върху негативната, след това форсирани в стил Дориан Йейтс с помощ - с една дума и тук рева от болка, особено за бицепс и трицепс. Тренирам само 3 пъти в седмицата, 1 път крака и 2 пъти горна, защото няма възстановяване иначе, обаче прогрес виждам голям, а съм на 30+. Отказите и извън тях работят при мен и изстрелват тялото ми до нови за мен висоти. След тренировката обаче всички тренирани мускули стоят под напрежение, изцедени и изморени, и почти нищо не мога да правя същата вечер, затова и лягам да спя 2-3 часа след тренировката. И виждам, че моя тренировъчен партньор има огромен прогрес с този тип брутални тренировки (той е на 20, доста по-малък от мен). Гледам другите в залата как се пазят 3-6 повторения от отказ, как си спират серията на най-хубавата част, как си четат в някакви приложения измислени програмки и си мислят, че те ще им свършат цялата работа. И после се чудят що не растат. Истината е, че си трябва яко пот и болка, особено когато имаш 10-15 години стаж - тогава са задължителни. Та Дориан Йейтс, Майк Ментцър и Том Платц са моите хора. Целия ми стил на трениране е микс от техните методики.
@stansabev
@stansabev 2 күн бұрын
Когато има сърце да натискаш науката сама ще дойде при теб!
@СтанимирГастров
@СтанимирГастров 4 күн бұрын
При назобаните всичко работи и тази дума "назобани"...на много от вас "натуралните" ако ви се дадат медикаменти ,може и да нямате почти прогрес! Това не е упрек,а мое мнение ,следя те от самото начало,но спри да делиш .. един атлет ,дали натурален или с медикаменти полага достатъчно усилия за да се развива...
@delirious2869
@delirious2869 4 күн бұрын
Той не ги дели, а подчертава че медикаментите изглаждат недостатъците във формата и натоварването в тренировката. Гледаш го пък нищо не си разбрал. Никой не Ви омаловажава усилията! Стига сте си търсили извинения да не Ви наричат "назобани" при положение, че СТЕ- факт
@СтанимирГастров
@СтанимирГастров 4 күн бұрын
@delirious2869 не съм разбрал,явно е така,аз го виждам по друг начин ,напротив дели ги ,няма медикамент ,който да "изглади недостатъците във формата камо ли усилието в тренировките... а колкото до това как ще ме наричат, не ми е проблем,никакъв, защото съм сигурен ,че хора като теб не полагат и 30% от моите усилия, Станислав го следя от самото начало и мога да кажа лично зя мен ,дори и когото бях натурален тленирах много повече. Както е да е не ми се влиза в излишни спорове. Просто по някаква причина ,той е многа против хората приемащи медикаменти и това го показва напоследък ! Приятна вечер и оставете с здраве!
@krasdimov1592
@krasdimov1592 4 күн бұрын
За отказ човек трябва да е отпочинал не да блъскал цял двн на работа
@DanAz-qb6uj
@DanAz-qb6uj 2 күн бұрын
10-11-12 серии и всеки път по една повече,по тази логика трябва да правя по 2000 серии след няколко години😂
@stansabev
@stansabev Күн бұрын
😂
@IvanAngelov-e7n
@IvanAngelov-e7n 4 күн бұрын
Чел сьм,че често пьти до отказ, се натоварва много лошо нервната система.Ако това е вярно, нека който знае,да ми обясни по-подробно.
@rusotobarbie5794
@rusotobarbie5794 3 күн бұрын
Не съм съгласна за силата, че и трябва скорост, напротив, за да надграждаш със сила (тежести) трябва да надграждаш бавно и с нужната почивка, няма нищо общо с интензитета.
@stansabev
@stansabev 3 күн бұрын
Не става дума да си “съгласна или не”, силата е скорост на съкращение на мускулни фибри. Обезпечава се от креатин фосфат и гликоген, зависи от времетраенето. По скоро някой от определенията още ти се бъркат и ти предлагам да прочетеш това: Но е важно да разберем разликата между силата, интензивността и обема: • Сила - това е колко мощно можеш да реагираш. Например, вдигането на тежест бързо. • Интензивност - това е колко близо си до максималната си способност. Колко тежка е тежестта спрямо това, което можеш да вдигнеш на максимум. • Обем - това е цялостната работа, която си свършил - броят на повторенията и сериите, които изпълняваш в дадена тренировка. Тези три компонента често работят заедно, но ако искаш да развиеш сила (или скорост), трябва да се фокусираш върху кратки, експлозивни усилия с висок интензитет, докато обемът остава по-нисък.
@DANIEL93121
@DANIEL93121 4 күн бұрын
аз правя до отказ - не а до … правих веднъж седмично серии по 100 + клякания докато почти падна и не мога да си кажа името . После докато пулса и дишането се успокоят и отново , това 4 серии . Веднъж в седмицата за 4-6 седмици после задника и бедрата са като камъни . Това после с ходене по 10 км през ден . От това се отслабва . Може да е полезно на някой но НО НО НО . Уверете се че сърдечно съдовата ви е наред .
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Добър коментар. Аз съветвам хората да правят какво правя аз за кардио. Две три кратки сесии крос. После сериите става дълги колкото решиш:-)
@teamprobg756
@teamprobg756 4 күн бұрын
Ако човек найстина иска да прогресира трябва да си записва всяка тренировка, всяко упражнение , всяка серия в дневник и там си пишеш всичко за да знаеш всеки път какво и как да подобриш.
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
100%!
@borisi6342
@borisi6342 4 күн бұрын
Всичко разбирам, само не разбирам защо е това крещене по време на вдигане 😄Особено от помагача.
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
@Berk.Powerlifting
@Berk.Powerlifting 4 күн бұрын
@@borisi6342 Нещо трябва да го нахъса, защото при последните повторения волевите качества си казват думата. Това е вероятната причина според мен.
@ivohristov425
@ivohristov425 4 күн бұрын
Следващия път си измии гъза!
@stansabev
@stansabev 4 күн бұрын
Много си невъзпитан! Не те ли е срам?
VIP ACCESS
00:47
Natan por Aí
Рет қаралды 25 МЛН
Мен атып көрмегенмін ! | Qalam | 5 серия
25:41
It’s all not real
00:15
V.A. show / Магика
Рет қаралды 17 МЛН
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
ЗАЩО СИ ТОЛКОВА УМОРЕН?
17:04
Теа & Наум / Tea & Naum
Рет қаралды 17 М.
VIP ACCESS
00:47
Natan por Aí
Рет қаралды 25 МЛН