Tragiczne zachowanie sędziego wobec Dudy...

Күн бұрын

Пікірлер: 35
@chesscomPL
@chesscomPL 3 ай бұрын
Zapisz się na turniej na 1000 osób - wpisowe 90 PLN: www.chessmanager.com/pl/tournaments/6203966162993152 Nocleg ogarnij w akademiku UMCS: www.umcs.pl/pl/oferta-wakacyjna,26601.htm Przejazd znajdziesz na: www.e-podroznik.pl/
@ciarlana2787
@ciarlana2787 3 ай бұрын
Pierwszy link nie działa
@ChichotekMTG
@ChichotekMTG 3 ай бұрын
Co do rozwiązań spóźnień. Ogólnie gram w taką kolekcjonerską karciankę Magic: the Gathering i tam jak się gra na żywo na dużych turniejach gra się do dwóch zwycięstw, runda startuje i jeśli nie ma przeciwnika to podnosi się rękę. Jeśli nie było zgłoszone przed startem rundy że toaleta czy coś to po 5 minutach spóźnienia dostaje się game lose'a, a po 15 minutach przegrywa się cały mecz. Natomiast w rozgrywkach online gdzie jest zegar szachowy bo takowy ma tam sens zasady są takie, każdy ma 25 min na zegarze. Jeśli runda startuje i nie pojawia się przeciwnik w ciągu 9 min to taki gracz zostaje wywalony z tego turnieju a przeciwnik dostaje wygraną. Napisałem to w celach informacyjnych jak w innych grach jest to rozwiązane.
@gdblob
@gdblob 3 ай бұрын
Kurde ale bym zagrał MTG ale nie mam z kim
@Lamos01
@Lamos01 2 ай бұрын
​ @gdblob @CichotekMTG Szkoda, że Magic nie jest w polsce bardziej popularny ;/ w duzym miescie moze 50 osob do kupy, z czego na podzika przyjdzie 10-12
@ChichotekMTG 28 күн бұрын
@@Lamos01 a to zależy od miasta i co się gra.
@Lamos01
@Lamos01 28 күн бұрын
@@ChichotekMTG Wrocław raczej nie ma zbyt wielu osób, choć ten pod się zawsze przynajmniej znajdzie. Oczywiście poza commanderem niemal nic nie jest już grane.
@@Lamos01 to fakt, Wrocław scena aktualnie nie istnieje, aczkolwiek tam chyba teraz jest moda na Flesh and Blooda czy inne karcianki.
@malmigona1734
@malmigona1734 3 ай бұрын
Absolutnie się zgadzam, że jak ktoś się spóźnia to wymiar kary w sensie utraty czasu powinien być pełny. Ciekaw jestem czy w przypadku jakiejkolwiek innej dyscypliny sportowej sędziowe byliby też tak ulegli. No wyobraźm sobie bieg na 100m, gdzie wszyscy zawodnicy czekają bo jeden z nich stwierdził, że będzie czilował grzyba 3 minuty dłużej.
@igorsz.4229
@igorsz.4229 3 ай бұрын
A o co chodziło z tym, co Duda nie widział że partia wystartowała? Błąd przeglądarki faktycznie czy coś problem z chesscomem u Dudy?
@Studio100hu
@Studio100hu 3 ай бұрын
dobre pytanie, chyba JKD powinien przegrać przez niestawienie się
@chesscomPL
Duda widział, że partia zaczęła się, ale czas został zresetowany. Stąd dyskutował z sędzią pisząc ;) /Dawid
@chessteo3588
@chessteo3588 3 ай бұрын
Szef Dawid wyjaśnił 💪 Dzięki
@OmateYayami
@OmateYayami 3 ай бұрын
Polish fighter 3000 living up to his name. Powiedzial, ze bez zasad nie gra i nie gral =D
@avasti561 3 ай бұрын
A czy nie bylo tak, ze gdy Duda się spóźnił przez podróż, to nikt nic mu nie darował? Jasne smutne to było (wierzę, że w takich momentach trzeba wcześniej lepiej dogadać termin i godzinę), ale wtedy było ze zasady to zasady. Myślę, że tak powinno być zawsze i wszędzie.
@Saheryk
@Saheryk 2 ай бұрын
Kiedy Duda uczył się grać w szachy w tak było wszędzie, przynajmniej w Polsce.
@Radoslaw_Zal
@Radoslaw_Zal 3 ай бұрын
będą twarde reguły to nie będzie spóźnień, proste, nie wiem jak na turniejach, sporadycznie się to zdarza, ale nie notorycznie?
@macsmola
@macsmola 2 ай бұрын
Brawo Janek!
@kamilzalewski2658
@kamilzalewski2658 2 ай бұрын
A pamiętam jak JKD spóźnił się na mecz z Carlsenem, i sędzia chciał wystartować mecz na co Carlson nie pozwolił, ja uważam że Magnus zachował się mega fer, na tamten czas przypomnij sobie jak sam propsowales zachowanie Magnusa, a teraz propsujesz zachowanie Janka w drugą stronę, jak wiatr zawieje czy co? Dla mnie Janek stracił tym zachowaniem
@chesscomPL
@chesscomPL 2 ай бұрын
So regularnie się spóźnia specjalnie, żeny wytrącić przeciwnika z równowagi. Często robi sobie 15min przerwy jak sędzia daje 5min Więc jednak trochę inna sytuacja